pax

27

@nuter27
tzn.? ktoś nie pozwala na małżeństwa hetero w Polsce ??

pax

7

@Ghotti
Sam Ivan udzielają wywiadu mowił, że się kolegowali ale nie byli bliskimi przyjaciółmi.

pax

6

@masik86
O Barcelonie. Tak jak do tej pory.

pax

1

@kubix05
W tym roku jest też mega wysyp :))

pax

4

@batik17
NIe wiem czy zauważyłeś, ale ja widziałem przynajmniej 15 sytuacji sam na sam po podaniach Messiego które zmarnowal Griezman. Semedo z Dembele prawie nie współpracował więc nie wiem skąd taka opinia, nie poparta rzeczywistością meczową. W ataku Semedo dostawał cały czas piłki, tak samo obsługiwana była prawa strona jak lewa, nie wiem co teraz tyle wymyslania jest jak on odszedł. Dodatkowo Nelson mial cały czas asekurację, tez ine wiem skąd takie stwierdzenie że nie miał asekuracji. Asekracja to nie to saom co zastępowanie zawodnika 1 do 1.

pax

2

@FutbolToMagia
Kiedy zaczniesz posiłkować się argumentami??

Kolejna złota myśl do zapamiętania :))
"Ter Stegen nie strzelił żadnego gola i jakoś nie piszesz, że jest słaby, a przeciez byli bramkarze, którzy strzelali dużo".

tak opisałeś jeden mecz kłamiąc w nim kilka razy, przyznawałeś odbiory Nelsonowi gdy nawet nie był w poblizu. Wypunktowałem wtedy twoje kłamstwa, zreszta jak zawsze :)))))))))

pax

2

@Janiama
To, że chce napisać coś co w pewien sposob uderza w twój komentarz to bardzo dobrze, że Cie odznacza. Tak by było, że pisze coś o Tobie czy o twoim komentarzu za twoimi plecami a byłoby to nie eleganckie. A tak masz możliwość zaznajomić się i odpowiedzieć kontrargumentami. Uważam, że to w porządku zachowanie. Nie traktuj wszystkich swoją miarą.

pax

2

@Janiama
Widzę, że wybiorczo wybierasz sobie komentarze na które odpowiadasz a które ignorujesz bo nie wiesz co napisać. Ehhh

pax

2

@FutbolToMagia
Szkoda, że nie czytasz ze zrozumieniem :(
Podaję , że jest 15 zawodnikiem pod względem ocen w lidze hiszpańskiej, a w lidze mistrzów pisałeś że jest trzeci więc wskazałem że to kłamstwo bo nie jest trzeci. wybieraj sobie statystyki pod tezę. hahahaha.

Uwielbiam, gdy sam sobie zaprzeczasz: "nadalnie rozumiesz, że asysty, statystyki nie mają żadnego znaczenia. [...] Czyli Semedo jest czwartym zawodnikiem Barcelony według ocen". To maja znaczenie czy nie?

W Twoim przypadku nic nie ma znaczenia co kto napisze, dla Ciebie i tak jest najlepszy - ne liczy sie jego gra, jego statystyki, jego wpsółpraca, jego fatalna ofensywa i fatalna defensywa, dla Ciebie jest i tak najlepszy.

pax

16

@Kusco15
Sądzę, że może coś w tym być, że nie liczą się umiejętności a postrua - wzrost, waga itd.. Na szczęście przez ostatnie 15 lat u nas pełno było atletycznych galdiatorów walczących z obrońcami. Ibra nie pasował do modelu, na szczęście był Iniesta, Xavi, Messi, Villa, Pedro , Alves i oni mieli te musculatury, wzrosty jak Kliczko. Nie, nie liczą się umiejętności , jestem prawie pewien, prawie.

pax

0

@FutbolToMagia
To nie jest asysta. Co w momencie nie wykorzystanego karnego?

pax

2

@FutbolToMagia
Uzywasz whoscored? Fajnie, już wiesz że ma tylko 5 asyst w lidze hiszpańskiej i lidze mistrzów.
Zgadzam się, że Nelson przez whoscored został oceniony jako trzeci zawodnik na swjej pozycji w lidze hispzańskiej.
W Lidze hiszpańskiej 2019/20
8. Moussa Wague - ocena 6.88
10. Sergi Roberto - ocena 6.85
15 Nelson Semedo - pcena 6.79
W lidze mistrzów ma wyższa ocenę ale pewnie ine o to Ci chodziło bo przed nim jest Mess, Suarez i Arthur, poza tym grał tylko on praktycznie tylko na tej pozycji bo Wague nie grał w LM a Roberto głównie w pomocy. Wysil się barzdiej.

pax

1

@FutbolToMagia
Ja nie gram to Nelson gra, ja pisze komentarze

pax

1

@FutbolToMagia
Może Ci być przykro tylko z powodu słabej gry Nelsona. Tyle.

pax

1

@FutbolToMagia
tak, tak, wczoraj pisałes że Barcelona jest dla niego za slaba dzisiaj że Wilki sa bardzo mocne. Turalm się.

pax

1

@FutbolToMagia
To nie asysta. Możesz pisac różne zreczy, ale to nie asysta i tyle. Przeczytaj definicję, popatrz an oficjalne statystyki i tyle. Nikt nie pisze, że wywalczenie karnego nie jest czyms pozytywnym - jest, ale to nie jest asysta.

pax

4

@cisman
Bo nie bazują na oficjalnych danych. Oficjalne statystyki przedstawia UEFA dla LM lub LaLiga lub Marca (dla LaLiga). Madrycki dziennika Marca ma prawa do nadawania indywidualnych nagród w kontekście staystyki - pichichi, zamora itd. 99% portali staystycznych, piłlkarskich, analitycznych podaje te statystyki które ja podaję. Jedynie jeden portal transfermarkt ma inną metodoloigię wliczając do asyst rzuty karne, gdy padnie bramka z rzutu karnego. Jest to wbrew definicji: "Asysta – podanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol).



Termin asysta występuje w grach zespołowych, między innymi w koszykówce czy w hokeju, zazwyczaj w zdobytych bramkach (golach) lub koszach (punkty) z akcji. Nie występują natomiast w rzutach karnych, rożnych czy rzutach osobistych". rzut karny jest poprostu rzutem wolnym bezpośrednim z pola karnego, gdyby tak było wszystkei strzały z rzutów wolnych po których padały bramki powinne być tak liczone. Nikt nie patrzy na ta statystykę w transfermarkt.

pax

7

@Ghotti
Strasznie byłoby to dziecinne, no ale by mnie nie zaskoczyło. A nawet jakby zrobił to ogłosiłby, że bedzie odpisywał a potem i tak zrobi wbrew swoim slowom.

pax

1

@FutbolToMagia
Definicja: "Asysta – podanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol).

Termin asysta występuje w grach zespołowych, między innymi w koszykówce czy w hokeju, zazwyczaj w zdobytych bramkach (golach) lub koszach (punkty) z akcji. Nie występują natomiast w rzutach karnych, rożnych czy rzutach osobistych".

Teraz podaj ile tych podań był, które koledzy zamienili na bramki.
W lidze hiszpańskiej 2, w lidze mistrzów 1, i coś w pucharze , może się z 5 uzbiera na ponad 120 spotkań.

pax

6

@Janiama
Jest szansa, że kiedyś będziesz odpisywał w wątkach które rozpocząłeś.

pax

1

@FutbolToMagia
"Semedo nie tracił prawie w ogóle piłek",
Dlatego był liderem strat w lidze na swojej pozycji , hahaha

" wygrywał pojedynki defensywne",
Które? Biegowe przegrywał, w grze 1 na 1 szło mu różnie, średni skrzydłowy nie miał problemu aby go minąć
w ofensywie brylował
W czym? Był najsłabszy - fatalna gra kombinacyjna, fatalne podania do przeodu, znikoma liczba kluczowych podań, znikoma liczba strzałów, w czym brylował? (i tak ne odpowiesz merytoryczne)

"i zawsze był krok przed kolegami,"
ZAWSZE to nie był przed kolegami

"ale nie miał na boisku Xaviiego i Iniesty, a czterech defensywnych pomocników typu Vidal , Busquets , Rakitic, Roberto po prostu nie nadążali"
Taa i wszyscy grali jednocześne. Lube komentowac twoje dyrdymały - jak szedł do ataku na miał z przodu Leo, Griezmana, Suareza, Dembele czy bywało Ansu. Podawanie Busqetsa że nie było go sprzodu jest bez sensu, mogłeś napisac że Ter Stegen ne nadążał w ataku :)))
ps. Iniesta grał po drugiej stronie a Xavi grał na środku i średnio uczestniczył w szybkich atakach. Znowu pudło.

pax

1

@Marcinss10
On ne podawal kolegom w ataku gdy wychodzili na świetne pozycje tylko oddawal do tyłu lub tracił. Był normalne asekurowany jak każdy inny boczny obrońca w Barcelone tylko taktyczne ne garnał, źle sę ustawał błędy ndywdualne sprawiały że jego gra wyglądala bardzo słabo. Messi mu posyłał świetne piłki ale Nelson nie potrafił ich wykorzystać. Dostawał tyle samo piłek na skrzydło ile Alba, ale Jordi wiedział co z nimi zrobić a Nelson sę gubił gdy miał podjąć jakąs decyzję. Był najsłabszym zawodnikiem szerokiej kadry w Barcelonie.

pax

2

@PatrychoO
Masz tu wyjaśnienie, że do Semedo nie miałem negatywnego stosunku, tylko oceniałem jego grę jak najrzetelniej oraz dlaczego zwracałem większa uwagę na Semedo (jako prawego obrońcę). Mam nadzieję, że to wyjaśnienie Cie przekona.

Nikogo nigdy nie krytykowałem bo mam do niego jakiś osobisty negatywny stosunek, zawsze jeśli uważałem, że gra zawodnika jest słaba to pisałem o grze a nie o zawodniku, wskazując elementy gry w których zawodzi. Co do Semedo to nigdy go nie obrażałem, nie wyzywałem, nie sprzedawałem, wiele osób mnie atakowało, bo pokazywałem konkretne sytuacje, wskazywałem konkretne braki taktyczne, konkretne błędy indywidualne, słabe statystyki a mniej wyrażałem opinię, wiadomo że z opinią można dyskutować z faktami już nie za bardzo, dlatego tyle jadu się wylewało zawsze. Jednak ja do Nelsona nigdy nic osobistego nie miałem. Pokażę kilka swoich komentarzy które zebrałem na szybko, aby wskazać, że nie chodzi o osobę Semedo (bo mam do niego neutralny stosunek jak do każdego innego zawodnika a nawet pozytywny) ale o jego grę. Jestem kibicem klubu a nie zawodnika. Jeżeli moim zdaniem Nelson grał dobrze, zawsze pisałem pozytywnie wobec niego. Jednak moim zdaniem tych dobrych spotkań było bardzo mało, więc i tych komentarzy było stosunkowo mniej.

- „Najlepszy Pique, bardzo dobrze też Semedo i Lenglet, dobry Leo i Ivan w drugiej połowie”.

- „Semedo dzisiaj najlepszy mecz w sezonie (choć też gra nie była idealna) ale bardzo dobre spotkanie”,

- „To nie był występ w obronie na 1 Semedo moim zdaniem. Zaliczył kilka dobrych odbiorów, tym razem prawie zawsze był dobrze ustawiony, zablokował dwa strzały, w tym jeden groźny”.

- „Kontuzja Nelsona to zła wiadomość dla Barcelony. Nie upatrujmy tu pozytywów w szansach dla Wague, czy powrotu Roberto na PO. Kontuzja zarówno w kontekście indywidualnym jak i drużynowym to zawsze zła wiadomość. Oby szybko wrócił do treningów”.

- „Może uda mi się dzisiaj ocenić każdego gracza. Oceniłem pierwszą połowę u Semedo na 8 i byłem pod wrażeniem gry i pewnej lekkości”.

- „Pisałem, że ja bym podniósł ocenę Semedo” (w stosunku do oceny redakcji).

- „W ostatnim meczu z napoli gdzie zrobiła sie nawalanka personalna wnioskowałem o podniesienie oceny Semedo, [...] Co do Nelsona wcześniej dałem mu 6,5 a w opisach podkreślam jego dobrą grę z Griezmanem o czym wcześniej nikt nie pisał”.

- „Akurat tu Semedo bym nie krytykował za spalenie, on dobrze wyszedł, raczej Leo minimalnie spóźnił podanie”.

Itd.

Sam już byłem nazywany hejterem Iniesty, Alby, Mascherano, Arthura, Rakiticia, Villi a nawet de Jonga (o ostatniej trójce napisałem także dość krytyczne felietony https://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html, https://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html, https://www.fcbarca.com/94367-frenkie-de-jong-przyszlosc-barcelony.html

). Co do Nelsona np. 2-3 krotnie wnioskowałem do redakcji o podniesienie mu oceny. Dostrzegam słabszy okres w karierze zawodnika i o tym przeważnie jako pierwszy piszę (tak samo gdy zawodnik robi postępy i widać progres formy), jednak przeważnie pisząc oceny odnoszę się do konkretnego spotkania. Mając obiektywne kryteria mogą widzieć w jakimś przedziale czasowym progres czy regres gry. Nie mam/miałem problemu napisać, że Iniesta (chociaż jest i zawsze będzie symbolem, legendą i crackiem) miał słabszy okres gry, czy wskazywać słabą postawę w jakimś spotkaniu Ivana, Alby, Busquetsa czy Mascherano by potem w kilku kolejnych ich chwalić, bo zagrali świetne spotkania. Tak jest z Nelsonem, nie mam problemu go chwalić, jeśli zagra dobrze w spotkaniu, problem jest, że nie za wiele było takich spotkań po których można byłoby go chwalić.

Co do częstego odnoszenia się do prawego obrońcy, bo taki zarzut tez się pojawił. Oceniam czy odnoszę się do ocen od co najmniej przegranego finału CdR z Realem (chociaż było to już znacznie wcześniej). Wiele osób upatruje sobie pewnych graczy i hejtuje lub hypuje swoich nielubianych/ulubionych zawodników. Wtedy ciągnie się strumień negatywnych lub pozytywnych kłamstw na ich temat (powstają stereotypy t.j.: „wrzutki Alvesa na dach”). Jednym z pierwszych tak traktowanych był Alves i od brania go w obronę przez lata baczniej przyglądam się bocznym obrońcom https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html. Przez lata poznałem zasady i schematy panujące u każdego trenera w Barcelonie na tej pozycji, każdy mecz analizując 2-3 razy, porównując i analizując ruch bocznych obrońców, zadania boiskowe. Dlatego, jak pisano cynicznie o wrzutkach Alvesa w każdym meczu na dach Camp Nou pytałem kiedy to było, bo robiąc np. zestawienie wrzutek Alvesa przez kilka miesięcy takowych nie było, ale mimo to takie komentarze były non stop. Podobnie zdarzało się jak wymyślano na temat Gomesa (krytykując go za spotkania w których nawet nie grał) czy Ivana w jedną stronę lub Arthura czy de Jonga w drugą. Dlatego opisując grę zawodnika skupiam się na jego grze minuta po minucie, opisując wszystkie najważniejsze zagrania, ogólnym opisie gry (z piłką, bez piłki, ustawienie itd.) i statystykach. To, że częściej robię oceny w kontekście bocznych obrońców, szczególnie prawej strony to nie jest kwestia „uwzięcia się” na Nelsona ale wcześniejszej i głębszej analizy tej pozycji od czasów gry Alvesa. Po prostu baczniej przyglądam się prawej stronie od co najmniej 7-8 lat, czyli zanim Semedo nie było w drużynie. Dlatego jako pierwszy zauważyłem jego przesunięcie na fałszywego skrzydłowego w ataku pozycyjnym.

Na zakończenie przygody z Barceloną napsiałem nie tylko artykuł o Alvesie ale i o Xavim.

pax

3

@Janiama
Zrobiłem sobie resert o rambli kilka godzin. Widzę, że dalej atakujesz i dalej nie odpisujesz w wątkach które rozpoczałeś. Kolejny wątek rozpoczynasz i piszesz w nim to samo. Nie ma w tym wpisie argumentów, nie odnosisz się do felietonu. Nie piszesz co w felietonie mija się z prawdą, który filmik został spreparowany, która statystyka zakłamana - nic. Wciąż czekam na odpowiedzi w tamtych wątkach. Jeśli zarzucasz komuś brak obiektywizmu to racz to wykazać. Ja mogę wykazywać Twój brak obiektywizmu w każdej chwili. To nie tylko wypisywanie bzdur, że Semedo byl najlepszym zawodnikiem w meczu Bayernu, gość który był współwinny 4 bramek a w kolejnych 3 nie było go na obronie.
Twój opis óśmej bramki całkowicie zawalonej przez Semedo przechodzi do historii rambli - zrzucenie winy na Griezmana i brak jakiegokolwiek odnienia do spalenia linia spalonego.
(NIECH KAŻDY SIĘ PRZEKONA DO JAKIE PRZEKŁAMANIA POKAZAUJĄ LUDZIE BRONICY SEMEDO W TYM SPOTKANIU)

/photo/1
OPIS jANIAMY TEJ SYTUACJI: "Ósma bramka idzie dluga piłka, Griezmann odpuszcza krycie, stara się Semedo z blokować podanie jest trafiony piłką i jest bramka".

Już nie chcę pisac, że głosiłeś aby Semedo w meczu z Bayernem doliczać W ocenie mecz z Napoli.
Wciąż czekam na odpowiedzi w kilku watkach, Ty jednak robić nowe wątki w których i tak nie odpisujesz.
Opis jego słabej gry nie fair? Miałem kłamać jak Ty? Miałem pisac że grał świetnie, że był super snajperem, kreatorem, mega obrońcą, kasującym wszystkie akcje przecienika, idealnie sie ustawiającym z dużą inteligencją boiskową?
Wolę posłuchać uznanych analityków czy komentatorów i ich opis gry Nelsona, niz osoby która nie wie co to złamanie linii spalonego.


ps. wczoraj pisałeś że jestem "powalony", dzisiaj piszesz w moim kontekście i nie odznaczasz tekstu odnoszacego się do mnie. Czy osoby broniące Nelsona oprócz tego, że nie pokazują argumentów na, że gdzies mój tekst coś fałszuje to muszą przy tym byc tak niekulturalne?

pax

1

@Midast
Pamiętaj, że ja wciaż czekam. Piszesz cały czas a nie potrafisz odpisać w dyskusji. Słabe to.

pax

2

@horang
Ale Semedo ciężko nie pracował. Mało biegał o czym pisal ściach w tekście o kilometrach w LM, biega truchtem do obrony, przegrywa pojedynki biegowe. To nie jest typ walczaka, wślizgi są mu raczej obce.

pax

5

@Midast
Z jedym zdaniem się zgadzam w pełni.
"Trudno będzie Cię zastąpić komukolwiek".

Pierwszy sezon LM i LL
asysty 0
gole 0
drugi sezon LM i LL
asysty 0
bramki 1
trzeci sezon LM i LL
asysty 3
bramki 1

Ciężko będzie takie wyniki zastąpić, oj ciężko. Oby, kolejny prawy obrońca nie chciał tak zastępowac Nelsona.

pax

1

@Midast
Dziwne, ze masz czas cały czas pisać nowe wątki, odpisywać już nowe wątki i prowadzić dyskusje w tych watkach które Ci pasują, a jak Ci czyjeś argumenty nie pasują to nagle nie masz czasu bo pracujesz. Zrozumiałbym to gdybyś od momentu tamtej dyskusji się nie udzielał, wtedy ok, może nie miałes czasu, ale jestes cały czas prawie na portalu i się udzielasz. Hipokryzja i ucieczka....

pax

1

@Midast
Między 3 a 5 jest jeszcze klawisz 4 :)

pax

1

@Midast
Jedyna rzecz logiczna z którą się zgadzam. Fajnie, że wreszcie się zgadzasz że Roberto jest lepszy od Semedo. To, że ja jestem gorszy od Nelsona też w sumie po dłuższym namyśle i pytając ekspertów, analityków, agentów, trenerów też był bym w stanie się zgodzić :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?