pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Janiama
„Nie da się obserwować i oceniać zawodników zapominając o tym co grali wcześniej”.
Oceniasz zawodnika za mecz nie za sezon, nie za całą karierę piłkarską. Za jeden konkretny mecz, jego postawę, motorykę, jego błędy i pozytywne zagrania.
„By kogoś prawidłowo ocenić to należy mieć skalę porównawczą bo to jest klucz do prawidłowej oceny zawodnika”.
Nie musisz mieć skali porównawczej z innych spotkań, gdy zestawiasz dwóch zawodników tak jak tu zestawiłem de Jonga i Busiego? Taką skalę byś mógł mieć, gdybyś oceniał jednego zawodnika i wtedy oceniasz jego regres lub progres w grze w kilku spotkaniach czy sezonie. Tutaj oceniłem dwóch zawodników, na podobnej pozycji w jednym spotkaniu, porównuję ich do siebie a nie ich samych w meczach poprzednich. Gdybym tak zrobił to bym pisał, że jeden się polepszył lub pogorszył a nie, że w tym konkretnym spotkaniu jeden wypadł lepiej od drugiego. Mylisz pojęcia i przedmiot porównania.
„Często się mówi że jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz ale to jest głupota bo znamy wielkich piłkarzy, którzy czasami mają słabsze spotkania, które tak naprawdę wiele nie zmieniają w ich ogólnej ocenie”.
Dlatego można napisać, że w jakimś spotkaniu ktoś zagrał źle, ale ogólnie miał świetny sezon. Co nie oznacza, że nie można krytykować kogoś za ten jeden konkretny mecz a chwalić za inne spotkania. Jednak co to ma do tematu dyskusji?
„Po za tym biorąc pod uwagę poprzednie mecze musimy też brać pod uwagę potencjał zawodnika”.
Nie, jeśli porównujemy dwóch zawodników do siebie. To co proponujesz to droga do falsyfikacji porównania. Jeśli porównuję grę zawodnika w konkretnym meczu to patrzę na to spotkanie bo nie oceniam sezonu czy potencjału. Oceniając zawodnika który zagrał fatalne spotkanie mam napisać, że zagrał świetnie bo w poprzednich meczach grał dobrze?
„Jeżeli znamy potencjał z poprzednich meczów wtedy też mamy pole do odpowiedniej oceny danego gracza”.
Nie, jest to zupełnie nie potrzebne w ocenie danego spotkania. W ocenie ogólnej zawodnika w jakimś przedziale czasowym tak, ale nie przy ocenie spotkania. Jeśli znasz potencjał (poziom) z poprzednich spotkań możesz stwierdzić jak pisałem czy zawodnik ma formę, czy ją stracił, czy się polepszył czy pogorszył, na przestrzeni kilku-kilkunastu spotkań ale robisz to na podstawie obiektywnej oceny pojedynczych spotkan. Następnie te dane z kilku spotkań zestawiasz, przy ocenie spotkania nie sugerujesz się innymi spotkaniami, bo to zakłamanie. Proponuję podstawy metodologii badań.
„Bez tego nie będziemy wstanie ocenić potencjału gracza a co za tym idzie sprawiedliwie ocenić jego gry”.
Co tzn. potencjał zawodnika? Przy ocenach jak redakcja nam podaje to np. Messi ma mieć inną ocenę wyjściową niż np. Firpo bo różnią się potencjałem, wymagamy więcej i inaczej punktujemy? Jeśli jeden zawodnik zagrał dwa spotkania pod rząd dobrze a drugi dwa słabo to ma mieć inną ocenę wyjściowa bo oceniany będzie w kolejnym spotkaniu na podstawie poprzednich spotkań?
„To są podstawy skautingu i od tego zaczyna się obserwacja zawodnika i prawidłowa jego ocena”.
Jak pisałem – o czymś zupełnie oderwanym od tematu dyskusji piszesz.
0
@Janiama
Nie zrozumiałeś komentarza. Zdarza się. Z tego powodu napisałeś coś co jest oderwane od tematu wątku. Zdarza się.
Ktoś tu ocenia kogos potencjał?
2
@XBlairrX
Dlatego lubię ramblę i takie dyskusje. Ja o Busim i de Jongu a ktos od czapy napisze o Semedo i dla poprawy własnego życia zbluzga kogos kogo w zyciu na oczy nie widział, taka kultura ludzka. Dziwne, że nie pamiętam abyć wchodził w jakies dyskusje, spieralibyśmy się na argumenty, ale wolisz inną strategię od razu atak personalny - złosliwe komentarz o rozumku itd...
Dodatkowo lubię taką narrację, "najpierw kogos obrażę a potem napisze że nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje". Widocznie rzadko czytasz ramble, faktycznie dużo pisze o Semedo, ale nie zakładam nowych watków co komentuje kłamstwa innych - więc jestem tylko odpowiedzia na kłamstwa innych, dziwne że nie masz pretensji do innych, którzy wypisują że Nelson jest najlepszym obrońcą świata. Hmmm, nie piszę o innych ? Jako pierwszy pisałem że Arthur się nie sprawdza i poświęcałem mu analizy i opisy, kilka komentarzy negatywnych pisałem o de Jongu. A dlaczego piszę o prawym obrońcy tyle? Bo tą pozycję analizuję w Barcelonie od lat, zanim Semedo był w Barcelonie to głównie opisywałem grę prawego obrońcy, spytaj starszych użytkowników ile czasu poświęcałem na analizowanie gry Alvesa, zliczanie przez miesiące każdej wrzutki jego by walczyć z wieloma kłamstwami.
Uwielbiam taki zarzut - w wątku który rozpocząłem o Busim i de Jongu dostaję zarzut o to, że piszę o Semedo a nie o innych zawodnikach - to właśnie robię.
Wyjaśniam pewną własną narrację i popatrz na komentarze - jesli Ivan czy Busi grają źle to jest wysyp negatywnych na forum, jesli Nelson gra źle jest grupka userow która go zawsze broni i pisze bzdury o jego fantastycznym występie. Ja z reguły oprócz ocen, nie rozpoczynam nowych wątków - nie sprzedaję Nelsona, nie wyzywam go, nie piszę że się nie nadaje, po prostu merytorycznie opisuję jego grę, zagranie po zagraniu, czy pokazuje konkretne błędy wskazując na konkretny mecz czy sytuacje boiskową czym zaprzeczam wypisywanym bzdurom na jego temat. Jak widac wielu to przeszkadza.
1
@Kozinho.
Taaaa, ciekawe kto ??
4
Ostatnie felietony mi się podobają - czy się z nimi zgadzam czy nie to inna kwestia, to czy (głównie w poprzednich) jest w nich przesyt ozdobników też mi nie przeszkadza. Akurat w tym nie ma nic zbytnio odkrywczego ale czyta się przyjemnie i może stanowić jakis przyczynek, a przeciez o to chodzi :)
trochę mi brakuje tego drugiego dna, jakie teraz są relacje na linii Leo-klub, co mz tego wynika, jakie to ma przełożenie na decyzje zarządu. Leo został ale pozostaje pytanie co się zmieniło czy się "zacementowało".
0
@stone80
Rozmawiamy o sprincie a Ty piszesz o dynamice - "To jest po prostu żałosne gościu".
Uwielbiam takie dyskusje :)) bo nigdy nikt nie wykazuje gdzie pisze cos nie tak, a jak wie że nie jest w stanie na czyms mnie złapać to zaczyna kłamać. Dyskusja jest o czyms innym, ale pokażę Ci brak zrozumienia tekstu przez Ciebie , aby w ekwilibrystyczny sposob chciec mnie na czyms załapać a wychodzi jak zawsze odwrotnie.
"Jeżeli nie przyznajesz Semedo tego, że jest szybki to przyznaj mu, że jest dynamiczny, dla mnie nie będzie różnicy". Nie widzisz różnicy, bo jest to manipulkacja z twojej strony, co najwyżej pomyłka.
O szybkości Semedo pisałem o dwóch sprawach: w obronie nie pokazuje prędkości bo jest najwolniej wracającym zawodnikiem (niebawem dam wiele przykładów, gdy Barcelona traciła bramki) i w ofensywie że jego wejścia jak są to sa nie efektywne. Nie pisałem że nie ma szybkości, nawet odwrotnie porównałem go w jednym komentarzu do ferrari, po prostu nie wykorzystuje swojej szybkości w obronie a w defenesywie źle się podłącza lub z jego wyjśc do przodu niewiele wynika dla druzyny. Nie pisałem że jest że nie potrafi szybko biegać. Już raz napisałem: "Wskaż, gdzie napisałem, że nie jest szybki? Wskazałem jedynie że nie wykorzystuje swojej szybkości w obronie podając przykład jego ciągłego truchtania". Bez odpowiedzi, ale zarzut, że uważam iż nie jest szybki. Powtarzasz się.
Jak widzisz, ja staram się odnosić do twoich wpisów, nie widze abyś skomentował link który wysłałem o powrocie Semedo. Nie komentujesz czegos co nie psauje pod twoje tezy?
Skomentujesz tutaj szybkość Semedo ?
Zaznaczyłem Ci bieg wolnego Roberto i szybkiego Semedo.
https://ifotos.pl/z/qqxqrhx
https://ifotos.pl/z/qqxqrhn
1
@PJ777
Narazie nie wysuwam jakiś wielkich wniosków czy analiz . Dlatego piszę tu jedynie w kwestii nie oceniania zawodników w konkretnym spotkaniu swoimi sympatiami. De Jong jak zagra lepiej od Busiego trzeba to napisać, jeśli jest w konkretnym spotkaniu odwrotnie też trzebs6to napisać. Tyle
0
@stone80
"Roberto może i nic nie zepsuje ale też nic nie da w wyprowadzaniu piłki z obrony i wychodzeniu spod pressingu, a Semedo jak najbardziej jest do tego zdolny, [...] Fakt jest taki, że Roberto takich decyzji jak w podanym przeze mnie fragmencie nie podejmuje bo wie, że po prostu jest za wolny i nie minąłby przeciwnika. [...] Roberto z taką swobodą i szybkością po boisku się nie przemieszcza".
0
@stone80
"Rozmawianie z Tobą mija się z celem"
I dostaję odpowiedż na kilkadziesiąt linijek, wspamniała logika :)))).
"dalej tak uważam, żadnych obraz nie cofam".
Wyzywanie kogoś za to, że ma inne zdanie w dyskusji, jest kwestią poziomu prowadzenia dyskusji i własnej kultury. Nie spodziewam się, że cofniesz jakies wyzwiska, jak pisze to kwestia kultury, wychowania, charakteru.
"nawet w przypadkowych artykułach o Semedo ludzie piszą żartobliwie "ciekawe co na to pax""
Nie w artykułach, ale w komentarzach, gdy ktos pisze bzdury o grze Portugalczyka, klamie i uważa go za najlepszego bocznego obrońcę na świecie lub conajwyżej top3 to kilka osób mnie wywołuje aby wskazał argumentami jak bardzo sie ta osoba myli. Wywołuja mnie osoby które mnie popierają w moich twierdzeniach, wystarczy chciec to zauważyć. To argument a nie zarzut.
"- Ja oceniam styl gry tych piłkarzy. Nie powiesz mi, że Semedo nie gra bardziej ryzykownie od Roberto. Nie powiesz mi, że Barcelona w ostatnich latach nie potrzebowała częstszego podejmowania ryzyka. Wnioski nasuwają się same. Może dlatego też trenerzy konsekwentnie na Portugalczyka stawiali bo widzieli, że Roberto może i nic nie zepsuje ale też nic nie da w wyprowadzaniu piłki z obrony i wychodzeniu spod pressingu, a Semedo jak najbardziej jest do tego zdolny, pomimo dużej ilości błędów czy braku konkretów w akcjach ofensywnych, w których ogólnie rzadko bierze udział ( co wynika najpewniej z taktyki )".
Nie piszesz na temat skąd wiesz jak zagrałby Roberto, ale wylewasz pomyje na zawodnika za domniemane zagranie którego nie zrobił. Uwielbiam punktować takie wypisywane bzdury. To mnie różni, że ja bazuję na faktach, przedstawiam sytuacje, podaję linki, daję zdjęcia, statystyki, Ty piszesz o domniemanej sytuacji. Jak widać używając twojego języka jestes bardzo negatywnie zafixowany na tego zawodnika. Ja bym nie obarczył Semedo złym zagraniem gdyby go nie zrobił, Ty jak widzę, nie masz problemu z taką rzeczą wobec Roberto. Fajnie jeszcze wiedziec co wie Roberto, wejśc mu do głowy i czytac jego myśli - naprawdę masz świetne argumenty :))))
Co do Portugalczyka, zaprzeczasz tu sam sobie. "Nie powiesz mi, że Semedo nie gra bardziej ryzykownie od Roberto. Nie powiesz mi, że Barcelona w ostatnich latach nie potrzebowała częstszego podejmowania ryzyka [...] braku konkretów w akcjach ofensywnych, w których ogólnie rzadko bierze udział ". Barcelona potrzebowała większego ryzyka, dlatego Roberto w ofensywie bije na głową Semedo, nie będąc ryzykownym według Ciebie. Roberto grając na PO (liczone tylko spotkania na PO) w Barcelonie ma 9904 minut, 3 bramki,
21 asyst i 104
kluczowe podania (LL+LM), Nelson ma 6645 minut 2 bramki 2 asysty i 23 kluczowe podania (LL+LM). To jest właśnie nieprzydatnośc tej gry o której ja pisałem, nie twiwrdziłem że jest wolny w ataku, ale że jeżeli robi jakiś sprint to on z reguły nic dla drużyny nie wnosi pozytywnego - jest liderem ligi hiszpańskiej wśród bezpośrednich strat na prawej obronie wśród zawodników z conajmniej połowa spotkań na tej pozycji.
Dziwne jest to, że piszesz iz trenerzy konsekwentnie na niego stawiali (najdroższy kwotowo transfer obrońcy w historii klubu, jedyny nominalny prawy obrońca, 5 kontuzji Roberto w trym 3 kilkutygodniowe- a ma problem z byciem pierwszym wyborem trenera) a ciągle w komentarzach czytałem, że Nelson jest dobry ale trenerzy wola pupilka Roberto (to nie akuratnie zarzut do Ciebie-tylko jak to wyglądało w komentarzach na rambli).
"Zwał jak zwał. Fakt jest taki, że Roberto takich decyzji jak w podanym przeze mnie fragmencie nie podejmuje bo wie, że po prostu jest za wolny i nie minąłby przeciwnika. Dlatego piszę, że dynamika Semedo pomaga mu w dryblingu, to jest oczywiste".
Ja chwalę drybling Semedo Ty starasz się wykazać , że w czyms się mylę. Pisałeś o sprincie a nie o dynamice - że pomaga w dryblingu. Jak Cię wypunktowałem to zmieniasz wyrazy :)). Popatrz jak Davies minął Nelsona - z miejsca, balansem ciała. Sprint nie pomaga w dryblingu, bo wtedy ma się mniejszą kontrolę piłki, mniejsza zwrotność, gorszy balans ciała, gorszą umiejetnośc zmiany kierunku. Trzeba umieć znaleźć ten złoty środek między szybkim biegiem a dryblingiem.
itd.
Jak uda mi się wyrobić z czasem skomentuję resztę
2
@stone80 , @FutbolToMagia
Jest i moja grupka adoratorów. Uwielbiam Was chłopaki. Jak zwykle tylko personalnie. Ja o Busim i de Jongu a Wy (Futbol...) o Semedo. Norma u Was, nic na temat tylko personalny atak. Ja tu krytykuję (mimo asysty) Roberto a Wy (Futbo...) że ja zawsze tylko pozytywnie o Roberto. Czytajcie czasem co piszę. Wszysko odnosicie do Semedo, ktos tu ma lekką obsesję na punkcie Portugalczyka i moim.
A wystarczyłoby wskazać w którym meczu wykazałem się brakiem obietywizmu, a takiego wskazania nigdy nie było, a zawsze tylko personalny atak. Jakie to małostkowe i zawistne, ale i tak Was lubię :)))
3
@illuminati
Przeważnie bronię zawodników którzy moim zdaniem są niesłusznie hejtowani i wskazuję blędy zawodników którzy są niemiłosiernie hypowani. Broniłem Alvesa (choć sam go wielokrotnie krytykowałem) bo były kłamliwe zarzuty wobec niego, chociażby o te wrzutki, gdy wielu pisało o jego wrzutkach w trybuny, ja przez miesiące wypisywałem wszystkie wrzutki Alvesa wskazując te kłamstwa. I tak to wygląda od lat - niektórych bronię a niektórych krytykuję, a bywa tak że czasem niektórych krytykuję a potem chwalę, wszystko zależy kto jak gra, czy ma regres czy progres.
5
@th@les
Nie pisałem tego komentarza, czy nie rozpoczynałem tego wątku w kontekście nowego projektu, przebudowy zespołu czy szerszego kontektu. Po prostu zobaczyłem niezły mecz jednego i słaby drugiego a w komentarzach widziałem odwrotną tendencję. Tyle.
1
@VenoM
"pax
23 sierpnia 2020, 14:35
@VenoM
Przecież napisałem kiedy wracam do Polski i na kiedy mogę je zrobić. Wybierz z 3-4 zawodników, tyle dla Ciebie mogę zrobić".
Zawaliłeś , teraz próbujesz atakować mnie, bo zawaliłeś :)). Najlepsze jest to, że wypominasz mi i wyzywasz mnie za to co sam zawaliłeś.
Czekałem wystarczająco dlugo na twoje określenie się i się nie doczekałem. Teraz już zaczynamy nowy sezon, więc czas na nowe dyskusje i nowe analizy. Może i w tym sezonie coś zrobię dla Ciebie, tylko sie określ i nie wyzywaj innych przez swoje niezdecydowanie.
7
@Comentateiro
Tu nie chodzi o budowanie zespołu ale o komentowanie pomeczowe meczu w oderwaniu od meczu. Tyle.
7
@Mow_mi_Douglas
Taaa, i czekam na lepszy mecz Busiego ???????????? aby go zestawić z Holendrem.
Poprostu pisze to co obserwuję w meczu i jak mecz ma przełożenie w komentarzach.
Dzisiaj mimo że Roberto zaliczył asystę jego gra mi się nie podobała nie zauważyłem niczego co mogliby mnie przy nim zachwycić.
6
@Abominacja
Chodzi jedynie, że ludzie komentują mecz w oderwaniu od spotkania.
1
@G9
To jak określisz grę de Jonga na tle 2-ligowca?
10
@VenoM
Jak widać masz bardzo osobisty stosunek do mnie. Próbujesz znaleźć jakieś nieścisłości w moich opisach, ale nigdy Ci się to nie udawało. Każdy dialog rozpoczynasz od ataku personalnego. A jak wyglądał tamten wątek? Wróciłem z urlopu 3 tygodnie temu i zdeklarowałem się, mimo że jest już ponad miesiąc od meczu z Bayernem że zrobię opis zawodników i 3 tygodnie temu grzecznie Ci napisałem że zrobię to specjalnie dla Ciebie, ale abyś wybrał 3 zawodników z tego spotkania których specjalnie dla Ciebie przeanalizuje. Od tego czasu minęły 3 tygodnie, nie wskazałeś których zawodników miałem dla Ciebie wziąć na warsztat, ale atakujesz mnie że tego nie zrobiłem. Obrażanie mnie i wyzywanie od kłamców jest w tym przypadku dziecinne. Zawaliłeś.
2
@G9
Jeśli nie wymagasz od graczy aby grali dobrze z 2 ligowcami jak możesz wymagać aby grali dobrze z drużynami z topu. Co w przypadku gdy zawodnik wygląda słabo przeciwko drugoligowcom, od niego nie wymagasz dobrej gry?
10
@VenoM
Ja o Busim i de Jongu a Ty o Semedo. I do mnie przytyk o Semedo, gdy ja tu ani słowa o nim. Słaba ta prowokacja.
0
@Comentateiro
Troszkę nie zrozumiałem, przyznam szczerze, a nie chciałbym wysuwać pochopnych wniosków.
3
@VenoM
Też czekałem, napisałem wszystko co masz zrobić i wtedy zrobiłbym tą analizę kilku graczy specjalnie dla Ciebie. Niestety się nie doczekałem, a teraz jak coś zawaliłeś próbujesz się wymigać. Miesiąc po spotkaniu nie ma sensu bo za tydzień nowy sezon. Popatrz w archiwum co miałeś zdeklarować.
8
@badej60
Ja tylko pisze aby oceniać jak ktoś zagrał. Jak Busi zagra klapę to niech będzie tak krytykowany. Ja nie zapomniałem że to mecz towarzyski ale co to ma do oceniania i wylewania pomyj na gościa który zagrał dużo lepiej od drugiego który jest hypowany
19
@VenoM
Hahahaha, jak zwykle zero argumentów i przytyk personalny.
34
Przez lata oceniania spotkań nauczyłem się oceniania bieżącego spotkania w oderwaniu od poprzednich występów. Dzisiaj przed meczem: "Busi na emeryturę, de Jong rządzi" . W meczu Busi dwie klasy wyżej od de Jonga. Po meczu - "Busi na emeryturę, de Jong rządzi". Oglądajcie spotkania a nie patrzcie kogo lubicie a kogo nie :)
27
Trincao ma papiery na granie. Ale, prosze nie pompujmy balonika po dwóch sparingach. Dajmy sie pozytywnie zaskakiwać w kolejnych miesiącach niż już z góry sie nastawiać na high top.
2
@NeroTFP
Wiele jest takich idiomatycznych zwrotów
"zamknął japy hejterom" - określenie gry zawodnika, który miał okres słabej gry i po dłuższym czasie zagrał dobrze w jednym spotkaniu.
2
@stone80
Nelson ma dosłownie kilka kompilacji na YT i to pokazane zbiorczo zagrania z 2-3 lat. Widziałem wszystkie kompilacje Nelsona, baaa, widziałem wszystkie mecze Nelsona w Barcelonie. Ta kompilacja jest taka śmieszna, jedno zagranie powtarzane po 3-4 razy aby zrobić 5 minowa kompilację (łącznie z zagraniem z reprezentacji), bo tak by była minuta z dobrych zagrań Nelsona (kompilacja ma także kilka zwykłych podań, nic specjalnego - podanie do najbliższego).
Już mylisz sprint pisząc że pomaga w dryblingu. Sprint Nelsona to prędkość 32-34 km/h wtedy on biegnie do piłki a nie robi drybling. "Roberto stracilby piłkę a Nelson nie tylko nie straciłby a podał niekonwencjonalnie nie podając do tyłu". Nelson przewodzi w liczbie bezpośrednich strat w wśród prawych obrońców w lidze hiszpańskiej i praktycznie nie ma niekonwencjonalnych podań, a Ty piszesz coś odwrotnego co nie ma pokrycia w rzeczywistości - takie kłamstewka "pogrążają i sprawiają, że jesteś nierzetelny bo w ten sposób manipulujesz". Szybki bieg to wystarczy 28-30 km/h i mozna miec utrzymanie przy piłce. Chwaliłem drybling Nelsona, on w tej kompilacji nie ma chyba dryblingu na sprincie. Każdy zawodnik biega, każdy biega szybko, niektórzy mają predyspozycje do sprintu. Jeżeli tak podnoszona jest cecha Nelsona jaką jest sprint, to on ją jedynie sporadycznie w obronie używa (na co pokazywałem wiele przykladów), przez co Barcelona traciła bramki. Użyłem slowa "kompletnie" w stosunku do jego gry dwukrotnie, raz po pandemii że jego przesunięcie wyżej w ataku pozycyjnym i następnie powrót na pozycję bocznego obrońcy kompletnie się nie sprawdziło (fatalnie wyszło to w obronie a w ataku niewiele było pożytku). Drugi raz w kwestii jego szybkości w ataku gdzie, jego "podłączenie się " dało mu aż 2 asysty w lidze hiszpanskiej w ciągu trzech lat, 23 kluczowe podania i 2 bramki. To są wynki czwartej dziesiątki bocznych obrońców ligi hiszpanskiej, czyli szary koniec szarego końca.
"Jest cała masa akcji w meczu w której widzę, że w danej sytuacji Roberto zagrałby asekuracyjnie albo straciłby piłkę".
I Ty komuś zarzucasz generalizowanie, pisząc w taki sposób o Roberto "wychodzisz wtedy na zaślepionego bałwana po prostu i manipulujesz". ja oceniam rzeczywistą grę Nelsona przez 3 lata gry, Ty oceniasz domniemaną grę Roberto - takiego uprzedzenia do gracza jeszcze nie widziałem.
dzisiaj i tak w miarę kulturalnie się wypowiadasz pamiętam jak mnie wyzywałeś od "żalosnych hejterów", ale to kwestia kultury.
Popatrz jak prowadzisz dyskusję, ja wrzucam filmik i sie do niego nie odnosisz, Ty wrzucasz i oczekujesz moje komentarza :))
1
@stone80
Szybkość nie jest dobrą cechą jesli nie ma przełożenia na gre lub przydatrność w zespole, dlaczego w Barcelonie nie gra Usain Bolt?. Jesli biega wolno w obronie to drużyna na tym traci, jesli biega szybko w ataku ale to kompletnie nic nie daje drużynie to tez nie jest to pozytywne. To, że ma zdolności do szybkiego biegania nie oznacza, że to wykorzystuje w spotkaniach.
Tak jak sądziłem, nie da się napisac komentarza o Semedo bez personalnego przytyku. jeszcze nikt mnie nie wyjaśnił, bo szybko pokazuję jak kłamstwa mają krótkie nóżki (za dużo sobie przypisujesz).
1
@masq
Szybszego w ofensywie, w defensywie juz nie (bo on truchta w obronie, często stoi bez ruchu). Jednak te ofensywne wejścia nic nie dają druzynie bo on i tak w 60% podaje do tyłu a w 35% traci piłkę.
Tylko takich powrotów Nelsona to są dziesiątki, tzn. braku powrotów.