pax

19

Proste, każde słowo może być odebrane dość prosto. Stoisz po stronie Leo to chcesz jego odejścia i wypowiadasz się przeciwko obecnym władzą klubu, stoisz po stronie barto to go popierasz i występujesz przeciwko legendzie.

pax

3

@norbi77

Pierwsze z brzegu przykłady hołdu po śmierci Robina Williamsa.

Muzycy Iron Maiden postanowili uhonorować aktora Robina Williamsa - zadedykowali mu utwór "Tears of a Clown", który znalazł się na nowym wydawnictwie Brytyjczyków.

Twórcy World of Warcraft postanowili stworzyć NPC’a, na specjalne życzenie społeczności, który będzie nazywał się tak samo jak zmarły komik. Postać najprawdopodobniej zostanie umieszczona w tawernie w Shattrath City, gdzie będzie opowiadać najlepsze żarty, którymi raczył nas przez lata Robin Williams.

W Nowy Jork powstał mural, by uwiecznić zmarłego w 2014 roku Robina Williamsa.

Cee-Lo Green (czarnoskóry) piosenkę Robin Williams nagrał w hołdzie aktorowi i prezentuje ją nam w drugiej połowie lipca 2015 roku jako swój nowy singiel.

Wytwórnia Walta Disneya umieściła na swoim profilu wyjątkowo wzruszający post, nawiązujący do roli dżina w bajce „Alladyn".

W bibliotece na Uniwersytecie w Północnej Karolinie, gdzie kręcone były sceny do filmu "Patch Adams", wszyscy stanęli na biurkach.

A takich przykładów są dziesiątki oddawania hołdu białemu Williamsowi.

A co do tego aktora o którym piszesz i podciągasz pod poprawnośc polityczną, nawet nie wiedziałem że nie żyje, nie sądzę aby świat wstrzymal oddech. Hołd można oddać każdemu, którego się szanuje.

pax

4

@AlwaysBlaugrana
Do której bibliografii mnie odsylasz, bo przeczytalem wszystkie wydane w Polsce. Nie nie mylę, w chwili gdy Barcelona zwlekała z pierwszym kontraktem młodzieżowym, pojawiła się propozycja Realu i m.in dlatego Rexach, wymusił na władzach klubu podpisanie umowy z Leo.

pax

0

@AlwaysBlaugrana
Do której biografii mnie odsyłasz ??

pax

0

@NismoFCB
Taaa i dlatego mial oprócz Barcelony propozycję z Realu za nim podpisał umowę z Azulgraną.

pax

0

@AlwaysBlaugrana
Leczenie somatropina kosztowalo w Argentynie 1000-1500 dolarów miesięcznie i ojciec pracował w Acindar i rodzina nie żyła w skrajnej biedzie.

pax

0

@AlwaysBlaugrana
Wzięła dzieciaka o ogromnym talencie. Poczytaj kilka bibliografii Messiego, sprawdź ile osób spoza Hiszpanii było wtedy w La Masii.

pax

7

@AlwaysBlaugrana
Messi nie żył w "całkowitej biedzie". Co za bzdury. Rodzina Leo to była powiedzmy klasa średnia. Poza tym, gdyby nie Barcelona Leo i tak by trafił do Europy i zrobił mega karierę, a jeśli nie to grałby w czołowym klubie w Argentynie.
Barcelona nie wzięła kota w worku i zrobila z niego najlepszego pilkarza świata, wzięła największy talent na świecie od conajmniej ćwierć wieku.

pax

36

W sumie w tym zamieszaniu żal mi Koemana.

1 Miał mieć Messiego,
2 mozliwośc pozbycia się nieprzydatnych zawodników w nowym projekcie
3 możliwośc zakupu innych zawodników,

a jak przyjechał do Barcy to:

1 nie ma Messiego,
2 zbytnio nikogo nie może się pozbyć
3 na zakupy klub nie ma kasy

Pech (1) plus wykorzystanie i wkęcenie go (2,3) przez Bartomeu mistrzostwo. Barto znał kontrakty zawodników, znał budżet klubu ale bezbłędnie wkręcil Holendra, który nabrał się na zapewnienia, że będzie mógł zrobić rewolucję i skompletowac kadrę pod siebie i Leo.

pax

14

Super tekst. Pokazujący naturę Leo.

pax

3

@geass
???????????????????????????????
Co to porównanie ??
Messi - 16 sezonów w seniorskiej drużynie - 20 lat w Barcelonie, porównanie do jednosezonowców ??????????

pax

0

@ramon59
No tak. Fakt autentyczny. :)

pax

5

Czekamy na komunikaty zarządu : Czekamy na wypłaszczenie krzywej deficytu. Przeszliśmy już najgorszy moment który jest dopiero przed nami.

pax

2

@Ratamahatta
Napisałem, że nie da się załatac dziury po Leo i to jeszcze bardziej jak nie dało się załatac dziury po wymienionych zawodnikach. Nie napisałem, że nie ma przyszłości ale że nie ma co porównywać do sytuacji sprzed Guardioli i że będzie cięzko, aby miec znów zwycięski projekt.

pax

0

@Mat159
Wiem, przyszedł rok wcześniej, napisałem z rozpędu, mea culpa

pax

1

@Hushovt
Dla niektórych TS jest w top5 dla innych w top 8, ale napisałem dlatego o zawodnikach w polu.

pax

8

Fajnie, że w ramach odmładzania i składu i wypełnienia zawodników którzy odeszli, projekt zyskał na konkurencyjności

Neymar - Dembele :(((
Iniesta - Coutinho :((
Xavi - Arthur :(((
Busquets - de Jong :(
Alves - Semedo :((((((

Nie da się załatac dziury po takich zawodnikach, po Messim będzie dziura na lata. Przeciez Griezman na 10 czy na cofniętej 9, nie da nawet 20% tego co dawał Leo. Grę Messiego może zastąpić tylko kolektyw, ale zawodników o najwyższym poziomie, takich obecnie nie mamy.

Wczoraj czytałem, że rewolucja może wyjśc na dobre bo... jak przyszedł Pep to pozbyto się starej gwardii - Ronaldinho, Deco itd..., a druzyna grała dobrze. Tylko... Pep sprowadził najlepszego PO, miał najlepszego młodego zawodnika na świecie, miał Iniestę, Xaviego, Henry, Toure, Puyola, sprowadził też innych zawodników będących w top 3 - Ibra, Villa. Obecnie nadzieja jest w fatim i Puigu ale to śpiewka jeszcze 3-5 lat, a reszta widzieliśmy jak gra.
Na jakiej pozycji oprócz odchodzącego Messiegi i ewentualnie odchodzącego Suareza mamy obecnie jakiegoś zawodnika w polu w top5 na swojej pozycji?

pax

0

@icon3520
Czemu? Zawsze w Lidze Mistrzów Barcelona może wpaść na MC, jak nie zmieni się formuła jedno spotkanie może być na CN.

pax

3

@reloaded
Bez Messiego był przede wszystkim początek sezonu bo Leo był kontuzjowany i był to najgorszy początek sezonu od wielu lat.

pax

2

@kejdzi
To wina Messiego, że oni nic nie grali? Leo samemu griezmanowi wystawił z 10 setek na sam na sam, gdzie Francuz nie potrafil tego wykorzystać. I to wina Leo?

pax

46

Reakcja Guardioli, gdy dowiedział się, że Leo już wychodzi z autobusu w Manchestrze :)



pax

5

Dobry tekst, szczególnie że pisany w kilka godzin.

pax

2

@Midast
Możesz wskazać gdzie zmieniłem zdanie??
Zawsze pisałem, że Sergi Roberto na prawej obronie jest słaby lub conajwyżej przeciętny, a to że jest o klasę lepszy od bardzo słabego Semedo to chyba nie podlega dyskusji.

pax

2

Dobry wydolnościowo, dobrze biegający i znający schematy gry Barcelony. Poza tym dość przeciętny. Jak zostanie to dobrze jako zmiennik. Niestety dla niego schematy Barcelony po odejściu Alvesa, Iniesty, Xaviego i Messiego przestają być argumentami. Jak piszę slabo-przeciętny, potrzebny jako zmiennik ze swoją walecznością ale nie od niego powinno się zacząć budowę składu.

pax

0

@BaroPodertos
Nie wiem jak Będzie grał, jedynie co wiem to jak grał przez ostatnie 3 sezony

pax

2

@Statistics
Leo nie miał przedłużeń kontraktu co rok-dwa. Poza tym będąc w okresie swojego prime, gdy strzelal po 50 bramek w sezonie ligowym czy 91 w ciągu roku to nie był najlepiej zarabiającym pilkarzem. Musiał czekać na docenienie, mimo że złote piłki zdobywał seryjnie.

pax

3

@Gaspar
Fajny wywiad, taki "ludzki", normalny.
W kwestii działu oceniania, jakiś czas temu rozmawiałem z Błażejem i mówilem o analizie meczów a kilka lat temu wskazywałem na przydatną analizę straconych bramek i strzelonych (kto rozpoczyna akcje, kto ma podania wertykalne, jak ustawia się zespół, kto wychodzi do piłki). Czytając Twój (Wasz) wywiad stwierdzam, że dział ocenowy powinien się tym zająć. Oglądacie mecze conajmniej dwa razy, patrzycie na poruszanie się po boisku, widzicie na chłodno kto napędza akcje, kto zwalnia, kto zmienia pozycje, kto pełni rolę wahadla, kto asekuruje, kto wyprowadza piłkę, kto stosuje pressing, kto robi przewagę w sektorach, itd... Jak trener zmienia ustawienie - szczególnie przy zmianie trenera w trakcie sezonu, zmianie ustawienia czy roli poszczególnych zawodników, taka naliza jako załącznik do ocen byloby bardzo przydatny. To tylko jeden z pomysłów :)

pax

0

@Kidd
Pod względem obrony na PO zjadał Semedo, Roberto i Vidala. W ataku średni, choć bez przeglądu pola. Nie ma co płakać że nie został dłużej, ale czasem szkoda jak na PO nie daje się rozwinąć graczom że szkółki np. Wague.

pax

30

@Janiama
Mi twoje wpisy nie przeszkadzają, ale robiąc taki cyrk jak teraz zaczynam mieć wątpliwości co do twojego wieku.

pax

1

@Marjando
Lubię każdą dobra grę, tylko zawodnik ma reprezentować jakość - bez niej to normalne że zasługuję na krytykę. Dla mnie jest najsłabszym zawodnikiem druzyny, Tobie natomiast dziękuję za impuls aby zestawic jego grę w Barcelonie z grą w reprezentacji.
pozdrawiam :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?