pax

0

@bartekvisca
Dziwne że nie wymieniłes obecnie najsłabszego zawodnika od 3 lat czyli Semedo. Poza tym bym się zgodził lub niektórych z wymienionych dał na rezerwę

pax

0

@szymonbarca10
Zawodnik który jako jedyny z pierwszego składu nie zaliczył ani jednej akcji w defensywie powinien z marszu wejść na pozycję typowego defensywnego pomocnika?

pax

1

@TenJeden
Ja pokazuję jak to wyglądało, Ty zaklinasz rzeczywistośc.
"Griezmann i Fati to napastnicy a do napadu piłka musi najpierw dojść".
No właśnie de Jong odpowiada za transmisje piłki, szczególnie, że oni dużą częśc gry grali po jego stronie. Piłka do nich ma dojśc po jego podaniach, a ty poiszesz że de Jong ma rozgryuwać z pomocnikami, ehhh.
Co to znaczy, że technicznie podołał spotkaniu?
Inni źli a on dobry? On sie zle ustawiał, fatalnie grał na wyprzedzenie, spóźniony w interwencjach, bierny w destrukcji. Jakoś akcji bramkowej nie chcesz skomentować, jego krycia na radar.

pax

0

@Colon
Kilku korekt bym dokonał, ale drobnych.

pax

0

@Coutinho007
Najgorsze jest to, że Pique był wczoraj dużo lepszym stoprem od Lengleta a Alba duzo lepszy od Semedo. MOżemy narzekac na starą gwardię, ale przychodzą nowi - Digne, Firpo, Semedo, Vidal, Vidal, Arthur i nie prezentują poziomu nawet Pique i Alby, Busquetsa to nie oczekujmy że to się zmieni.
Jak patrzę na de Jonga który wczoraj nie miał ani jednej udanej akcji w obronie (odbioru, przechwytu, wybicia, zablokowania strzału) w tak otwartym spotkaniu i ludzie chcą go na defensywnego pomocnika.

pax

1

@LuisSalvano
Nie licząc Douglasa jest najsłabszym PO od kilkunastu lat. W obronie zawodzi, statystyki ma na poziomie 2-3 dziesiatki bocznych obrońców w laLiga.
Z przodu radzi sobie bardzo dobrze? Od trzech lat jest najslabszym ogniwem w ofensywie i najsłabszym bocznym obrońcą w tym aspekcie gry w LaLiga.
W tym meczu ile razy zrobił coś pozytywnego w ataku. Tylko w pierwszej połowie był tam widoczny w trzech akcjach.
3' dostał świetną piłkę od Leo na skrzydło i mógł przyjąć kierunkowo i pójśc wejśc w pole karne, mógł odegrac z pierwszej piłki do suareza do sam na sam to przyjął kierunkowo w stronę własnej bramki i podał do tyłu (po 15 sekundach pada bramka dla Bayernu).
9' dobre przejście i dobre podanie do Suareza z obronionym strzałem
Neuera
41' dostał dobry przerzut od Roberto na skrzydło, miał wychodzącego Suareza na sam na sam ale jego wrzutka poleciała trzy metry nad Suarezem.

Zrobił jedna dobra akcje z przodu i łącznie sie 3-5 razy pokazał z przodu niewiele dając. To apropo gry ofensywnej.

Nie mozna pisać, że liczb genialnych nie ma gdy on ma w ofensywie katastrofalne liczby. 80 spotkan w laLiga i LM i 2 bramki i 3 asysty.

pax

0

@TenJeden
Jego gra obronna:
Odbiory bezpośrednie 0
Przechwyty 0
wybicia 0
zablokowane strzały 0
Dodając do tego złe ustawienie, krycie na radar to masz jego obraz gry w destrusji.
Jego gra do przodu i przy wyprowadzaniu pilki.
0 strzałów
0 kluczoiwych podań
3 dryblingi
Wrzutki 0
Przerzuty 2 (50%)

Nie mial z kim rozegrać? Miał świeżego Fatiego i Griezmana. Miał dobrą celnośc podań (chociaz podań tylko 49) jednak głównie asekuracyjne w szerz i tył.

Jedyny zawodnik pierwszej druzyny bez ani jednej udanej interwencji w obronie to tragedia przy tak otwartej, ofensywnej grze Bayernu. I on ma byc następca busquetsa w destrukcji.

pax

0

@NismoFCB
Powiedz w czym sie mylę. Argument że oceniam często jednego zawodnika to nie argument. Gdybyś naoisal że źle oceniem, przekłamuję, ale tego nie napisałeś. Jak Mogę ocenić obu bocznych obrońców jak chcesz w tym meczu.

pax

0

@Greenalley
Czy napisałem że 6 goli padło przez de Jonga? Napisałem sytuację w której ewidentnie zawalił. Nie rozumiem kontrargumentu, że w innych sytuacjach inni zawalali. Ustawienie, odbiór u niego strasznie kulało.

pax

1

@TenJeden
Lubię tego typu argumenty... zawsze wiem z kim mam wtedy doczynienia :)

pax

2

@ShawnC
Napisałem przy ośmieszeniu SEmedo przez daviesa, to była bramka chyba Kimmicha, którego de Jong krył a który spokojnie wyszedl przed niego i strzelil na pustaka a de Jong stał w miejscu.

pax

1

@wyrek
Ekspert...
dziękuję, miło widziec czyjeś uznanie

pax

1

@IronSanHybrid
Wczoraj jeszcze czytałem inny atut: Nelson gra u siebie więć pokaże przed "własną" "publicznością" klasę.

pax

4

@masq
NIe bo ja to widezę w 95% spotkań z jego udziałem, jego błędy sa w każdym spotkaniu. Oczywiście jest inna klasa przeciwników to, że taka Sevilla wykorzysta tylko dwa jego błędy to nie oznacza że Bayern nie wykorzysta 4-5 błędów. Nelson ma najgorsze statystyki z bocznych obrońców w LaLiga. Po pendemii robił duże błędy, ale był ustawiany wyżej, więc nie rzucało sie to tak w oczy, gdy często nie wracał, niż gdy jak dzisiaj przegrywał pojedynki 1 na 1. Nie był w znakomitej formie, zagrał 2-3 dobre spotkania.

pax

17

Frankie - jeden z najsłabszych na boisku, ofensywa u niego leży, defensywa u niego leży, jego biernośc chociażby przy bramce gdy Davies osmieszył Semedo porażająca, błędy w ustawieniu, w wyprowadzeniu piłki. To młody chłopak który potrzebuje jeszcze trenera z wizją i wskazaniem rzeczy nad którymi powinien pracować.

pax

19

Jak wiecie od lat robię przygladam się zawodników, szczególnie patrzę na bocznych obrońców, co zostało mi z czasów gdy bronilem Alvesa przed hejtem, wyzwiskami itd...
Nelsona obserwuje w każdym meczu, czasem wypisuję minuta po minucie, czasem robię ogólny opis. Często wchodzę w dyskusję z osobami które uważają go za najlepszego bocznego obrońcę na świecie (a jest tu ich paru). Wypisałem sobie w jaki sposób jest tłumaczona słaba gra tego zawodnika, jakie podnoszone sa argumenty.

- jest za szybki i dostając podanie do przodu nie ma z kim grać bo nikogo nie ma do podania w polu karnym

- nie ma z kim grac bo Messi nie jest typowym prawym skrzydłowym, więc Nelson nie ma partnera na skrzydle
- koledzy z drużyny go nie lubią i nie podają mu piłek
- nie gra ofensywnie bo przy Albie to Semedo gra cofnietego bocznego obrońcę, kogoś w rodzaju Abidala

- nie ma komu dośrodkowywac bo ma niskich partnerów

- nie ma możliwości pokazania swoich umiejętności bo nie gra regularnie

- atak pozycyjny nie jest tym do czego stworzony jest Semedo

- ma słabe statystyki ofensywne bo to obrońca

- ma słabe statystyki defensywne bo ma zadania ofesnywne

- musi być dobry bo inne kluby go chcą

- nie jest wybitny, ale na rynku nie ma lepszego

- nie ma wsparcia w obronie, nikt mu nie pomaga

Napiszcie jak mozna jeszcze usprawiedliwic jego słabą grę na boisku?

Co do wczorajszego meczu, to w nocy obejrzałem go ponownie i powiem, że druga strona czyli Alba zagrał spotkanie jesli mozna tak dużo lepsze od prawej strony. Popelniał błędy, jednak w miarę udało mu sie powstrzymac Kimmicha, pomiędzy 80-90 minutą był jednym z nielicznych którty walczył, robił wślizgi i chciało mu się, przy pierwszej bramce on dogrywał do Suareza a błąd Alaby spowodował bramke samobójczą, przy drugiej asysta do Suareza. Razi jego gówniarskie zachowanie, fochy i dyskusje, już nie ta szybkość.

pax

1

@kerouac
Grał tak jak gra często. Nie był to jego zły mecz. Wychodził do piłek, Wrzutka Alba zakończona samobójem była do niego, wychodził do dwóch innych piłek mod Nelsona na nsam na sam, ale sie nie doczekał (raz jak źle Nelson przyjał -niekierunkowo przerzut od Pique- akcja sprzed utraty pierwszej bramki i raz Nelson dostał świetna od Roberto i wrzucił na Suereza piłke na wysokości 4 metrów. Ładną bramke strzelił, na minus to ta niewykorzystana sytuacja z 9 minuty i zbyt wolny bieg do 2-3 piłek z których cos mogło być. Typowy Suarez. Nie wiem czy jeden z najlepszych, ale na pewno nie wśród najgorszych.

pax

17

@FC1899Barca
Może odwrotnie to pokaż. Jak Leo nie ratuje to druzyna odpada bo nikt inny nie jest w stanie tego wózka ciągnąć. Jeden zawodnik ciągnie ten zespół od lat, jak nie da rady w jakimś spotkaniu to jego wina a nie 10 pozostałych statystów.

pax

1

@kerouac
aaaaa,
sorry.
Przeczytałem, bo się wyświetliło przez myślnika, gdy inne linijki były z myślinkami i tak przeczytałem, moje niedopatrzenie.
"Semedo
- wychodził do prostopadłych jako jedyny
- wywalczył rzut wolny po indywidualnej akcji z okolic 25-30 metra
- szarpał i pressował przez całe 90 min
Teraz proszę o argumenty przeciw i skontrastowanie tego z jakimkolwiek lepszym wg ciebie piłkarzem".

pax

0

@Ratamahatta
Mówiłem, pokazywałem sytuacje, pokazywałem złe ustawienie, przegrtywane pojedynki, braki powrotów. Od grudnia 2018 Nelson gra bardzo bardzo słabo. Ma najgorsze statystyki ze wszystkich bocznych obrońców w lidze hiszpanskiej (zaraz niektórzy napiszę że statystyki nie grają) którzy rozegrali przynajmniej tyle spotkań co on. Nigdy nie pisałem, że trzeba go sprzedać, pokazywawłem jedynie w konkretnych meczach jego wielkie błędy i bardzo słaba grę.
Wczoraj popełniał wszystkie mozliwe błędy, które często popełnia - fatalne ustawienie, wolne powroty, łamanie linii spalonego, przegrywanie pojedynków 1 na1, krycie na radar, błędy w przekazywaniu itd...

pax

0

@kerouac
Z Semedo to sobie zażartowałeś, cenię poczucie humoru jak nie jest prowokacją. szarpał? presował? Chociażby Alba go calkowicie przykrył. Lepiej się ustawiał, lepiej walczył, więcej biegał, dwie jego akcje skończyły się bramkami dla Barcelony.

pax

0

@ArdoFCB
Alba zagrał dużo, dużo lepiej, staral sie Suarez ale w swoim żółwim tempie. Miał jedno świetne podanie - zgoda, ale był wspólwinny utraty 4-5 bramek, i sprokurowaniu kolejnych sytuacji których Bayern nie wykorzystał.
Nied mówiąc o Albie, że jego dwie akcje skończyły sie dwoma bramkami dla Barcelony.

pax

11

@BartqRKO pisałem już o tym jak złamał linię~ spalonego, dodatkowo ustawił się bokiem do piłki która się od niego odbiła. Bramka numer 8.
Jakby to powiedział minister Szumowski stał w linii niewypłaszczonej :)

pax

3

Najsłabszy Semedo, potem Lenglet, potem Roberto, de Jong i Busi.

pax

1

@parpe
1 bramka - nie zdążył wrócić, był z przodu, truchta do obrony po stracie Busiego, nie winie tu go ale mógł spróbowac wrócić, w 3 minucie chyba miał jeszcze silę wracać biegiem.
2- podanie do Roberto który ma 3 zawodników wokół, Roberto próbuje mu odegrać ale za słabo, strata Roberto
3- nie zamieszany w utratę bramki
4- Lewy odbiera mu piłkę na linii końcowej, Muller wykańcza akcję przy spóżnionym Lenglecie
5- Nelson wkręcony, objechany daje idealnie dograć, dodatkowy błąd de Jonga
6- objechany przez Cou, daje idealnie dośrodkować, gol Lewego
7- strata Leo, Semedo nie ma na obronie, dziwne ustawienie gdy Barcelona przy pressingu nie może wyjść z własnej połowy Nelson idzie do ataku
8-Nelson łamie linię spalonego, dodatkowo pilka się od niego odbija i Cou pozostaje ją dobić

pax

1

@parpe
Tylko idąc twoim tokiem rozumowania to Alves, Montoya, Aleix Vidal, Roberto mieli ten sam problem i nawet wtedy PO wyglądała lepiej.
Dziaisj Semedo cały czas miał wsparcie - w pierwszej Roberto a w drugiej Vidala i Griezmana.

pax

3

@Kacper1432
No nie bardzo, w pierwszej połowie Nelson popelniał fatalne błędy w ustawieniu, w drugiej przegrywał pojedynki 1 na 1 co jest bardziej widoczne. Nelson zamieszany w utratę conajmniej 4-5 bramek i to były kryminały

pax

1

@Coutinho007
Setien pierwszy, Barto drugi a potem nowy trener niech uklada to co mu pasuje

pax

1

Masochizm zakończony, mecz obejrzany po raz kolejny. Są pierwsze wnioski. Nie wszyscy grali fatalnie, niektórzy po prostu słabo. Jednak nie jest to pocieszające

pax

0

@ObiektywnyKibic121
Groźny ??
Co takiego zrobił?
Miał trzy ofensywne wejścia w 9' - ładnie wszedł na skrzydlo zszedł do środka i odegrał do Suareza który mógł strzelic bramkę (jedyne kluczowe podanie Nelsona w meczu).
35" wejście na skrzydło i piłka do Roberto, obieg Roberto od którego dostaje piłke pietką, potem podanie i Vidala ale piłka zwrotna nie doszła i ostatnie 41' dostaje świetna piłke od Roberto na skrzydło ale fatalnie podaje do Suareza, z 3 metry nad nim.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?