pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Azglahal
To porównajmy statystyki.
Alba ma więcej strat ale i więcej odbiorów, porównaj stosunek odbiorów jednego i drugiego, Alba napędza ofendywe de Jong... Hmmmm. Alba dwie piłki do przodu i po jednej pada bramka po błędzie obrońcy po drugiej pada bramka z bezpośredniej asysty.
Alba walczy, robi wsluzgi odbierając piłkę a de Jong - jedyny zawodnik bez udanej akcji w obronie w pierwszym składzie. De Jong wyprzedza albę dryblingiem w tym meczu i procentem podań, czyli do tyłu i do boku.
Kontroluje się zawodnika którego się kryje czy jedynie robi się cień na boisku? Był wspolwinny tej bramki kimmicha i dobrze że redakcja to uchwyciła.
3
@MichuPlayPL
Dwie akcje ofensywne i dwie bramki dla Barcelony, zablokowanie wślizgiem strzału zmierzające go do bramki. Który zawodnik dał więcej w tym spotkaniu. Nie mówię że się zgadzam z redakcją czy nie, poprostu widzę że były argumenty za ich decyzją.
16
Oceny robione trochę pod wynik i emocje userow a nie na indywidualną grę zawodników. Takie moje zdanie.
Np. Przy innym wyniku Suarez mialby 4. Chłop starał się, wybiegał do każdego ataku, wybiegał do każdego podania, zepsuł jedną sytuację. W drugiej strzelił świetną bramkę, dobre zgrania z Leo, pressing tylko na połowie rywala i tyle. Przecież on tak gra zawsze, nie zrobił nic gorszego w tym spotkaniu czego nie robi normalnie.
Oceny są dla każdego zawodnika indywidualnie a nie za wrażenie drużyny.
0
@TenJeden
@TenJeden
Dawaj. Postaram się skomentować mimo że na urlopie jestem, ale niech więcej osób się pośmieje z Ciebie. Napisz że pax jest fanboyem Semedo i nie widzi ośmieszenia go tylko zrzuca całą winę na de Jonga przy piątej bramce. Hahaha.
Fajna groźba - "bo wrzucę na ramble" , haha, nie przestaje się turlać.
PS. Dalej nie napisałeś gdzie jest to co mi zarzucasz, że napisałem iż głównym winowajcą jest de Jong. Przeczytaj moje posty, bo się ośmieszasz. Przeczytaj pierwszy post w dyskusji o de Jongu gdzie jak byk jest wspomniane ośmieszenie Semedo.
1
@TenJeden
Dalej nie widzę odpowiedzi, gdzie napisałem że de Jong był głównym winowajcą co mi zarzucasz. Wymyślasz dobrze i przy tym starasz się dowartościować, fajnie, wskaż tylko to co mi zarzucasz
1
@TenJeden
Wyjaśniłem Cię wczoraj i dzisiaj też mogę. Przeczytaj co wczoraj pisałem i nie nadinterpretuj, to bardzo zła cecha.
Wskaż gdzie napisałem że de Jong ponosi główną winę za 5 bramkę?
3
@Janiama
Drogi @Janiama
Uważasz że pokazywanie błędów zawodnika jest obrzydliwe bo...
Obrzydliwe jest manipulowanie i uważanie się za znawcę i odsyłanie do literatury w sytuacji gdy nie wie się nawet co to spalony.
Prosiłem o argumenty ale się ich nie doczekałem.
Znowu oceniasz zawodnika za mecz Bayernem jego innymi występami. Busi też zagrał świetnie bo kilka lat temu strzelił bramkę w ostatniej minucie z Walencją a Roberto za bramkę z psg czy tylko handicup dotyczy Semedo?
Wymieniajmy się argumentami a nie kto kim jest i co czyta.
4
@TenJeden
Wspaniały merytoryczny wpis. Powaliłeś argumentacją
2
@Janiama
Asekuracja w koszykówce haha. Przy jeden na jeden czy w kryciu strefą?
2
@Janiama
Konkrety, argumenty. A tu tylko populizm.
2
@Janiama
No właśnie, nie pisałeś, ominąłeś ten fakt. Czysta manipulacja lub niewiedza co to spalony.
0
@Shad
Konkrety proszę.
0
@Comentateiro
Też obecnie nie mam czasu na dyskusję no jestem w drodze. Powiem tylko że dla Nelsona została poprzeczka tak nisko zawieszona ze jak został ograny, zawodnik wyszedł przed niego to szukamy usprawiedliwienia w tym że sobie nie poradzi i musi mieć innych do pomocy. To po co mamy takiego obrońcę?
2
@Osioł
Nelson popełniał błędy w ustawieniu, przegrywał pojedynki indywidualne, został na 2 metrowym spalonym, w czym go miał wspierać przy tym Roberto.
Roberto zagrał słabo w drugiej linii, w kreacji, transmisji piłki czy mam zwalać to na Semedo bo mu nie pomagał?
33
Mecz z Bayernem
Nelson, cokolwiek by napisać o tym meczu i tym zawodniku brakuje słów. Chyba nie było błędów których Nelson by nie popełnił w tym spotkaniu. Współwinny 4-5 bramek, jednym słowem - najsłabszy. Komentator ESPN określił jego grę jako disaster – katastrofa. "Nelson Semedo... this must be THE WORST PERFORMANCE individually in the champions league. I've never seen such bad player as Nelson Semedo tonight" . Ogólnie źle współpracował z Roberto w defensywie fatalnie przekazując sobie krycie, dodatkowo Semedo non stop podwajał krycie środka boiska (lub szedł do Pique) zostawiając autostradę na prawej stronie (nawet gdy było to niepotrzebne) https://ifotos.pl/z/qqxhhsp , https://ifotos.pl/z/qqxhhsh , https://ifotos.pl/z/qqxhhsr , https://ifotos.pl/z/qqxhhsx . Wybiegał niepotrzebnie za zawodnikiem poza swoją strefę zostawiając połacie niepokrytego boiska. Złe ustawianie się prokurowało groźne sytuacje i rozciąganie gry przez Bayern. W obronie bardzo bierny i bez jakości. Ciągle asekurowany przez Roberto i Pique w pierwszej połowie w drugiej dodatkowo przez Vidala i nawet Griezmana.
Przechodząc do pozytywów. W ofensywie bardzo rzadko uczestniczył, miał mało wejść w których nie dostawał podań (puste wbiegnięcia, lub niedokładne podania do niego – 6’, 35’), łącznie akcji można zliczyć max do 6. Zacznę od pozytywów bo jest ich zdecydowanie mniej. W ofensywie dwa. W 9’ bardzo dobra akcja w której przebiegł kilkanaście metrów i wystawił Suarezowi. W 64’ podłączył się do ofensywy przechwycił i oddał do Leo którego strzał zza pola karnego zablokował obrońca. Do tego z dwa wejścia w których piłka do niego nie dotarła. W defensywie plusy to interwencje z 9’, 21, 47, 64, 74’, 77’.
Przejdę do minusów. Zacznijmy od ofensywy.
Dostał świetna piłkę od Pique w 3 minucie i wystarczyło przyjąć kierunkowo i pognać w pole karne lub podać z pierwszej piłki do wychodzącego Suareza na sam na sam, ale wybrał opcję z przyjęciem do tyłu i wycofaniem https://ifotos.pl/z/qqxhhrn, w 41” zostaje świetnie wypuszczony przez Roberto i znowu Suarez wychodzi na sam na sam, ale wrzutka Nelsona leci kilka metrów nad Luisem i zostaje zgarnięta przez obrońcę Bayernu przy linii autowej po drugiej stronie boiska https://ifotos.pl/z/qqxhhrw . W tej sytuacji sędzia juz po fatalnej jakościowo wrzutce Semedo sędzia odgwizdał spalonego.
W defensywie zaczął od straty w 2’, kolejna strata w 6’ przy podaniu, 14’przegrany pojedynek główkowy przed własnym polem karnym, Pique podaniem głową do TS ratuje sytuacje, 31 – Lewandowski zabiera mu piłkę spod nóg przy linii końcowej rozpoczynając atak Bayernu po 8 sekundach pada czwarta bramka dla Bawarczyków,
21’ przechwyt i odegranie do Roberto
44’ strata w środkowej strefie, 62’ strata Semedo-faul taktyczny Busiego, 63’ ośmieszony przez Davisa daje mu wejść w pole karne i celnie odegrać do Kimmicha – gol, 68’ dwukrotnie w okolicach własnego pola karnego Nelsonowi zostaje wybita piłka spod nóg (linia końcowa) strata i Alba wślizgiem ratuje Barcelonę przed utratą bramki gdy blokuje strzał idący w światło bramki. 82’ mimo wsparcia Griezmana i Vidala, Nelson pozwala wejść Coutinho w pole karne i celnie dośrodkować – gol Lewandowskiego, 87’ Nelson łamie linię spalonego o dobre dwa metry, nie kryje nikogo, piłka odbija się od niego i Coutinho dobija – ósma bramka.
Po ewidentnej współwinie przy czterech bramkach, wiele osób zwraca na sytuacje chociażby z drugą bramką, gdy mając lepsze opcje podaje na 2 metrach do Roberto gdy wokół jest trzech zawodników Bayernu, niektórzy piszą o wsadzaniu na minę, takich sytuacji było więcej np. 46, podanie na linię autowa do vidal gdy ten na plechach miał przeciwnika. Pokazywane jest truchtanie do obrony przy pierwszej bramce i stracie Busiego czy wyjście na połowe przeciwnika i opuszczenie swojej strefy gdy Barcelona była pod mocnym pressingiem i po stracie Leo nie było nikogo na prawej obronie.
Ps. Nie skończyłem analizy Nelsona a co dopiero innych zawodników których mam rozpisanych, Wylatuje na wakacje a oceny będą pewnie w nocy, proszę nich ktoś tam wrzuci ten post, bo ciężko mi będzie odnosić się do kontrargumentów (jak będę już mógł) i szukac tego na rambli, a zawsze odpowiadam na posty.
0
@ForcaMilosz
MOże by był a może by nie było, problem z nelsonem jest taki, że nie ma decyzji aby podać, woli wycofać. Jak juz poda to jest taka jakośc jak w drugiej sytuacji, piłka poleciała pod linię autowa po drugiej stronie boiska.
1
@DeckardCain
Co ma do tego TVN ? Mam kłamać na temat Semedo że zagrał dobrze bo mecz był na 2 a nie na TVN? Nelson był najsłabszy na boisku.
0
@ForcaMilosz
Pierwsza akurat to nie spalony, bo to akcja po której pada pierwsza bramka dla Bayernu. Przyjął kierunkowo do tyłu zamiast do przodu albo z pierwszej do Suareza.
Druga tam juz po zagraniu Semedo sędzia odgwizdał spalonego. Nelson przerzucił o kilka metrów wrzutke na Suareza i dopiero wtedy sędzia podniósł chorągiewke. To jedynie pokazuje jakość dograń
0
@FC1899Barca
I aby nie być gołosłownym, bo staram się zawsze potwierdzać to o czym pisze.
Dwie sytuacje z meczu z bayernem. Nelson mógł miec dwie asysty, ale w tych sytuacjach suarez piłki nie dostał.
https://ifotos.pl/z/qqxhhrn
https://ifotos.pl/z/qqxhhrw
Co z tego, że napastnicy mu wychodzą na pozycję, jak on nie dogrywa im w wiekszości przypadków piłek.
0
@FC1899Barca
No właśnie nie. Nawet popatrz na bramki dla Barcelony w tym meczu. Wrzutka Alby do suareza przecina Alaba i gol, podanie dołem w pole karne od Alby do Suareza i gol. Z Messim jest tak że jak Alba dostaje piłke na skrzydło to w pole karne wchodzi Suarez i często Griezman ściągając obrońców a z drugiej linii wchodzi dopiero Messi dostają dolną piłkę.
Griezman dobrze wchodzi i sie ustawia w polu karnym, Suarez też.
5
@Janiama
"przyjęcie Roberto było katastrofalne bo to po nim poszła kontra"
Przecież Ty zupełnie inaczej odbierasz piłkę nożną, co z tego że poszła kontra, sam pisałeś że to jest nagonka pisać o jakims błędzie wcześniej gdy kolejni zawodnicy mogli skasowac akcję.
Nelson miał lepsze opcje niż podanie do Roberto wokol którego było 3 zawodników, pytanie czy Roberto źle przyjał, czy dał zwrotna piłkę do Semedo od której on uciekał i była zagrana zbytnio do tyłu. Trudno powiedzieć, nie zaprzeczam że Roberto popelnił błąd.
A jak ta sytuacja z ósmą bramką? Już wiesz co to linia spalonego? Skomentujesz jakoś?
0
@Pilka_jest_okragla
"Od pierwszej do ostatniej minuty ten gość to katastrofa".
3
@Azi
Dobrze, że to zauważyłeś. Ja nie mogłem napisać że wsadził na minę, bo poszła by akcja że wybielam Roberto i atakuje bezpodstawnie Semedo :)
Takich poidań ma kilka w meczu, bo jak komentowali dziennikarze ESPN Nelson jest bardzo mało inteligentnym boiskowo zawodnikiem, więc stara się pozbyć piłki. W 48' minucie podał do Vidala na linię autową na własnej połowie mimo że Vidal miał gracza na plecach, oczywiście strata piłki.
6
@hank_moody
"Wg mnie nie jest obiektywne, dla ciebie Semedo potknie się w 7 minucie, a w 15 padnie bramka, to jest jego wina".
Z czterech sytuacji w którtych wskazałem iż Nelson jest współwinny bramka w trzech padła kilka (2-5) sekund po jego błędzie (bramka 5,6,8, przy bramce nr 4 akcja zaczyna sie po błędzie i stracie semedo i gol pada po 8 sekundach po błędzie Nelsona). Jak dyskutujemy trzymajmy się faktów.
"Dalej uważam, że pojmujesz piłkę zbyt indywidualnie i opierasz się zbyt często na statystykach".
Opieram się też na ustawieniu, zamykamniu karytarzy, grze bez piłki - na czym jeszcze powinienem się skupić?
4
@Janiama
Naprawde co raz bardziej mijasz się z prawdą. rozkład posyłanych piłek na prawa i lewa strone jest mniej więcej równomierny. Problem jest taki, że Nelson nie ma jakości i to jest najwiekszy problem prawej strony. W poprzednim sezonie miał najsłabsza statystykę kluczowych podań z wszystkich bocznych obrońców LaLiga grających conajmniej w połowie spotkań, w tym sezonie zajął 28 miejsce. On dostaje piłke i nie wie co z nią zrobić a i tak dostaje podania. W wczorajszym meczu w samej pierwszej połowie poszło do niego kilka podań na skrzydło -
3' świetny przerzut do wychodzącego nelsona na skrzydle przez pique, nelson źle przyjmuje, Suarez wychodził na sam na sam, ale Nelson przyjał kierunkowo do tyłu i oddał do tylu do Roberto zamiast wejśc w pole karne lub z pierwszej pilki odgrywac do Suareza
6' Leo go wypuścił ale podanie było za słabe
35' Roberto odgrywa mu piętką, Semedo idzie na obieg i podaje do Vidala wychodząc następnie na pozycję
41' Roberto świetnie wypuszcza semedo na skrzydle, Suarez wychodzi na sam na sam ale podanie Nelsona ląduje przy linii autowej z drugiej strony boiska.
Nelsona musi być cały czas asekurowany bom popelnia kardynalne błędy w obronie i asekuracja niewieole daje bo raczej statystuje niz broni. W ciągu 3 lat on zablokował 19 dosrodkowań w lidze hiszpańskiej!!! Co plasuje go na 41, 14, 22 miejscy wśród bocznych obrońców pod tym względem w LaLiga. On w większości statystyk jest w drugiej trzeciej dziesiatce. Wygrywa jedynie w jednej i to od samego początku - bezpośredniej straty, tu nieprzerwanie jest numer one.
12
@DonMatteo901
NIezbyt mądre słowa.
2
@Hiacynk
Nelson ma 4-5 asyst w 3 lata w Barcelonie - 2 w LL 1 w LM i 1-2 w cdR (nie pamiętam czy 1 czy2) w 3 lata. Tak liczą mu wszystkie portale statystyczne oprócz transfermarkt który dodaje karne.
Porównywanie go do Alvesa jest nie na miejscu.
Alves 2009/2012 - Semedo 2017/2020
(pierwsze trzy sezony obu zawodników w LaLiga)
Bramki 10-2
Asysty 36-2
Kluczowe podania 176-27
Udany drybling 113-96
Odbiory 318-123
Przechwyty 217-66
Przerzuty 257-119
dane:whoscored
Zgadzam się, że Barcelona to za wysokie progi dla Nelsona. Szkoda, że w obronie Semedo nie jest szybki bo jest najwolniej wracającym zawodnikiem Barcelony. I niestety z Bayernem był najsłabszy - nie tylko pojedynki 1 na 1 przegrywał, ale fatalnie się ustawiał, już nie mówiąc o linii spalonego przy ósmej bramce. Był współwinny conajmniej 4 bramek, kilka błędów naprawili koledzy (np. Albo blokujący strzał zmierzający do bramki po tym jak dwukrotnie wybito Nelsonowi piłkę z linii końcowej 68')
1
@jeyx77x
Semedo jest jednym z najsłabszych bocznych obrońców w lidze hiszpańskiej i najsłabszym zawodnikiem pierwszego składu w Barcelonie. Wague nie wiadomo czy się sprawdzi w Barcelonie a Emerson jak czytam nie do końca jest nasz a jak jest, to i tak jest wysyłany do innego klubu aby załatac budżet.
5
@wyrek
Napisz czego nie rozumiesz?
https://ifotos.pl/z/qqxpqhx
2
@wyrek
Przypatrz się dobrze