pax

2

@SiSenior
To była ideologia niemiecka której pewnych elementów można doszukiwać się wśród rodzimych nacjonalizmów lub osób propagujących rasizm czy supremację. Tu na rambli jest sporo takich osób, którzy głównie wklejają wyszukane informacje o jakimś incydencie z udziałem czarnoskórych, Arabów czy lgbt i mają pożywkę rozciągając to na całą społeczność. Ale się nie przyznają do rasizmu tylko zwracają uwagę jacy Tamci są naprawdę.

pax

1

@SiSenior
Zależy co rozumiesz przez nazizm.

pax

2

@AlexDark00
Jeden komentarz
"Nelson jest najwolniejszym w obronie zawodnikiem Barcelony.
[...] Tak potrafi biegać, ale tylko w ataku [...] W obronie wraca wolniej od Roberto, Busquetsa czy Rakiticia.
Jedno z dziesiątek truchtań Nelsona w obronie:



Powroty do obrony to elementy gry defensywnej. O wolnych powrotach pisałem w tym samym komentarzu, więc trochę się dziwię że nie doczytałes komentarza do końca.

pax

1

@masq
Wiem o tym, tak jak wiem, że wielu za to jedzie po nim. Jak tu by się zaczął bronić to znowu by było, że się udziela. Zrobił dziecinadę, ale po co wałkowac jego temat.

pax

1

@marcin62
Po prostu mogłeś ogólnie napisać o ludziach z parciem na atencję, niekoniecznie kogoś wyróżniać bo dla mnie to takie wywolanie do tablicy. Ale ok :)

pax

1

@marcin62
Nie rozumiem po co wywołujesz usera, który dał slowo, że odchodzi i juz nigdy nie będzie tu pisał. Troche to wygląda jak prowokacja dla atencji :)

pax

2

@wyrek

Srednia sezonu-średnia spotkań po powrocie spotkań w Laliga

Odbiór 1,6 – 1,0

Przechwyt 0,7 – 0,5

Drybling 1,5 - 2

Bramki 0 - 1

Asysty 2 - 0

Kluczowe podania 0,4 – 0,5


Nie wiem czemu pisałeś - spora liczba odbiorów, jak po wznowieniu rozgrywek miał o 40% mniej odbiorów niż wcześniej. Ogólnie po odblokowaniu ma minimalnie lepsze statystyki ofensywne (a tak mega słabe) i bardzo słabe defensywne.

pax

1

@AlexDark00
Czytamy ze zrozumieniem. Nie napisałem że jest wolny ale najwolniej wracającym zawodnikiem w drużynie. Przykład w linku masz.

pax

1

@wyrek
Z tym dryblingiem to sobie wytłumaczyłeś :) ma największą ilość strat to sobie wytłumaczyłeś że przez asekurację przeciwników. Ehh

pax

1

@wyrek
Są nie powiązane i to Ci właśnie powiem. Bo ma naprawdę bardzo wysoki procent udanych dryblingów. To jest jedyny element u niego który jest dobry. Jemu poprostu każdy odbiera piłkę, popatrz na jego zachowanie przy tym jak mu Lewandowski piłke wygarną i po 8 sekundach padła bramka. On ma mało strat w dryblingu, ale bez dryblingu przeciwnik mu podchodzi i zabiera piłkę.

Pamiętam tą akcję, poszedł na przebój i ...

Na własnej połowie na środku miał dwóch zawodników przed nim którzy czekali na podanie (stali tyłem do bramki przeciwnika), on wybrał akcję indywidualną, miał dwóch wychodzacych na środku, ale zapędził sie w róg i musial oddać do tyłu. podejmuje czasem złe decyzje. Nie było w tej akcji sytuacji, że chciał (mógł) komus podac a nikogo nie było.

pax

1

@wyrek
Nelson tylko w jednej statystyce prowadzi w lidze hiszpańskiej. Największa ilośc strat przez bezpośredni odbiór przeciwnika wśród bocznych obrońców (którzy rozegrali conajmniej polowę spotkań) na 90 minut spotkania. dziwne, jest to, że w tej statystyce wygrywa od 3 lat - co roku.

pax

0

@osa91
W przeciągu ostatnich 3 lat Nelson był jednym z najgorszych bocznych obrońców w samej lidze hiszpańskiej. W kontekście Barcelony dla mnie argument, że ktoś jest bardzo słaby, ale wydaje się że nie ma na rynku lepszych opcji do mnie nie trafia bo nawet warto chyba byłoby zostawic Wague czy nawet ściągnąć Emersona.

pax

0

@masq
To mit. Nelson nie podaje piłek do wychodzących kolegów.

pax

1

@wyrek
To mit. Nelson dostaje piłki, po czym wychodzą mu zawodnicy do podań a on woli do tyłu.
Kilka przykładów sytuacji w których Nelson mając dobre sytuacje do podania a rezygnował z podań lub ewentualnie dogrywał niecelnie. https://ifotos.pl/z/qqxhhrn, https://ifotos.pl/z/qqxhhrw, https://ifotos.pl/z/qapxpnp, https://ifotos.pl/z/qaperra, https://ifotos.pl/z/qaerqrr,

Masz tu m.in. dwie sytuacje z Bayernem w którym Suarez wychodził mu sam na sam, ale piłki od Nelsona nie dostał. Nelson praktycznie zawsze zwalnia i oddaje do tyłu.

pax

1

@wyrek
Subiektywne odczucia. Dziekuję.
Może ja przedstawię dla ułatwienie do dyskusji pewne zestawienia.


W defensywie jego gra była dużo słabsza niż przed przerwą 13 odbiorów i 6 przechwytów w 13 spotkaniach wskazuje jak Nelson mało aktywnie angażował się w obronę. W ofensywie jak było? Przy takim ustawieniu Nelson był częściej przy piłce na połowie przeciwnika, częściej dostawał piłki i przy swojej szybkości mógł ostro namieszać w szeregach obronnych przeciwników.
Niestety niewiele jego ustawienie w linii ataku dało: – 1 bramka, 4 strzały, 0 asyst, 7 kluczowych podań, 1 dośrodkowanie i 27 dryblingów w 13 spotkaniach zbytnio nie wyróżniają Nelsona od jego gry przed przerwą koronawirusową. Wciąż kreacja, jak kulała tak kulała a do tego doszła słabsza gra w destrukcji. Dodatkowo jak wskazywałem jego ustawienie i często spóźnione powroty dały możliwość przeprowadzenie szybkich ataków przeciwnikom co w połączeniu z dziurą na prawej obronie doprowadziło do utraty dużej części bramek po wznowieniu rozgrywek.

Po wznowieniu rozgrywek Barcelona w lidze straciła 7 bramek w LaLiga i 9 w lidze Mistrzów.

1 bramka Celty – szybsza akcja Celty, na prawej nie ma obrońcy, zdążyło wrócić 5 zawodników Barcelony do obrony, ale brak Semedo.

2 bramka Celty – wolniejsza akcja Celty, akcja prawa stroną, ale Nelson jest tam gdzie być powinien, faul Pique i bramka Aspasa z rzutu wolnego

1 bramka Atletico – szybsza akcja, w polu karnym 4 zawodników Barcelony, przed polem karnym dwóch, Nelsona nie ma. Prawa strona asekurowana przez Pique (został ograny) i Vidala (faulował w polu karnym).

2. bramka – Nelson dobrze ustawiony, jego zawodnik jest dwa metry za nim, jednak robi przebieżkę, daje się wyprzedzić na kilku metrach i juz ma tego zawodnika metr przed sobą i fauluje w polu karnym.

1. Villareal – 4 zawodników Barcy w obronie, Nelsona nie ma nawet w pobliżu własnego pola karnego.

1. Osasuna- Nelson przegrywa pojedynek biegowy, daje wejść zawodnikowi w swoja strefę a następnie przegrywa z nim pojedynek i zamiast utrudnić mu odegranie w pole karne, odsuwa się od niego na kilka metrów.

2 - nie było go na boisku, zmieniony wcześniej.

Na 7 sytuacji w których straciliśmy bramki, Nelsona nie było w 3 na obronie, dodatkowo jednej współwinny bramki, w kolejnej sprokurował karny. W Lidze Mistrzów w meczu z Bayernem w 4 sytuacjach można mu przypisać współwinę (strata piłki na linii końcowej i wygarnięcie mu jej przez Lewandowskiego, objechanie go przez Daviesa, bierność przy wrzutce Coutinho na Lewego i nie trzymanie linii spalonego) w trzech innych - strata Busiego - Nelson w ataku, strata Leo – Nelson nie wiem czemu gdy drużyna próbowała wyjść spod pressingu na własnej połowie zamiast być opcją ułatwiającą rozegranie pobiegł do przodu, nie ma go w obronie, strata Roberto – mimo pressingu Bayernu, Nelson wybiega do przodu).

Po wznowieniu rozgrywek moim zdaniem wcale nie grał lepiej, jedynie częściej operował na połowie przeciwnika, jednak więcej z tego było negatywnych skutków niż pozytywnych dla drużyny.


pax

1

@wyrek
Koordynacja - tzn. Co konkretnie.
Przyspieszenie, maksymalna szybkość biegu - możesz pisać zestawienie pokazujące iż Nelson biegał szybciej po pandemii niz przed. Jakie prędkości osiągał

pax

2

@masq
Sądzę, że będzie okazja wcześniej :)
Poza tym zawsze robię zestawienia po meczu. Nie wiem jak kto bedzie grał "w przyszłosci". Po 3 latach gry Semedo w Barcelonie mogę stwierdzić że był to najsłabszy PO w Barcelonie od kilkunastu lat. Może w jakims meczu odpali i wtedy będę go chwalił, zobaczymy.

pax

3

@wyrek
Na whoscored możesz sobie zliczyć. ja je zliczyłem a wyniki za niedługo przedstawię.
Chyba zadałem pierwszy pytanie o motorykę.

pax

5

@masq
Rozumiem, w porządku. Każdy może miec swoje zdanie.

pax

3

@wyrek
Wytłumacz co to konkretnie znaczy "motorycznie się poprawił" ?

pax

5

@wyrek
Motorycznie nie był lepszy, on prawie nie wracał do obrony. Ilość dryblingów była porównywalna jak sprzed pandemii. Odbiorów nie było więcej.

pax

14

@G9
Był słaby, ale raczej nie przypiszesz mu współwiny przy 4 bramkach i niezbyt dobrego zachowania przy kolejnych.

pax

22

@masq
W czym był lepszy po przerwie? W jednym spotkaniu strzelił bramkę. Z Bayernem nie był słaby jak każdy inny tylko był najsłabszy na boisku, komentator ESPN mówili że jego występ to katastrofa i że był to najgorszy występ obrońcy w historii ligi mistrzów.

pax

3

@prodigy
U kogo widziałeś zaangażowanie? Roberto jest słaby lub conajwyżej przecietny na prawej obronie, ale i tak jest o klase lepszy od Semedo który w defensywie i ofensywie jest bardzo słaby.

pax

4

@AlexDark00
Z Bayernem Nelson zawalił conajmniej 4 bramki i był najsłabszy, nie wiem czemu tu piszesz w kontekście akurat tego spotkania. Jakoś z Viniciusem Roberto sobie radził. Nie wiem też czemu piszesz o szybkości skoro Nelson jest najwolniejszym w obronie zawodnikiem Barcelony.
Przez komentatora ESPN został uznany występ Semedo z Bayernem najgorszym występem obrońcy w historii ligi mistrzów.
Tak potrafi biegać, ale tylko w ataku i to9 totalnie bezproduktywnie bo dostaje piłkę i strata. W obronie wraca wolniej od Roberto, Busquetsa czy Rakiticia.
Jedno z dziesiątek truchtań Nelsona w obronie:


pax

3

Ciekawe jak pod okiem Koemana będzie wyglądała gra de Jonga. Jakie będzie miał zadania boiskowe jaka będzie miał role i pozycję na boisku. Niby ma zmienić Busiego na DM, ale on nie grał w Ajaxie jako typowy DM, tylko jako półpivot przy typowym Lasse Schöne i dzięki temu mógł grac bardziej box to box. Czy Frenkie dostanie więcej zadań ofensywnych, czy zobaczymy przegląd pola, łamanie linii obronnych przeciwnika wychodząc poza nominalną swoją strefę, itd.

pax

1

@Abominacja
Przecież drużyna dobrze funkcjonowała. Poza tym Nelson grał wiele spotkań z nominalnym skrzydłowym - Dembele czy Fatim i chyba było widac, że to jeszcze gorsze dla niego niż gra bez skrzydłowego. Ze skrzydłowym ma ograniczone pole do wyjśc do przodu bo w tej strefie jest skrzydłowy, a jesli nawet skrzydłowy schodzi bliżej środka i Nelson ma miejsce co było w przypadku gry z Dembele to dostawał wiele piłek z ktorych nic nie wychodziło - albo tracił, albo oddawał do tyłu. Ile on mial asyst, klucziwych podań, jakiejkolwiek kreacji do skrzydłowych?
Co do Roberto - pełna zgoda, zapchajdziura który gra słabo-średnio na pozycji prawego obrońcy, mimo to jest dużo lepszy na tej pozycji od Semedo.

pax

0

@Wilczeq
Widzę kolejny Twój wpis dotyczący tego samego. Często jak się nie ma wroga/przeciwnika trzeba go sztucznie wykreować i podnieść do rangi prawdziwego zagrożenia.

pax

0

@joloskyy
Wiem,

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?