pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@stone80
gdzie widzisz manipulacje? To, że coś napiszesz, że oznacza że tak jest. Nie wchodzisz bo kilka razy pokazałem Ci jak bardzo w grze Semedo mijasz się z prawdą. dałem przykład jego szybkości w powrocie gdzie Roberto odstawia go na kilkanaście metrów - jakoś się nie odnosisz do tego. Wskaż, gdzie napisałem, że nie jest szybki? Wskazałem jedynie że nie wykorzystuje swojej szybkości w obronie podając przykład jego ciągłego truchtania. Czekam na wskazanie gdzie cos zmanipulowalem. Gdzie mnie wyjaśniłeś?
1
@masq
Skomentujesz tutaj szybkość Semedo ?
Zaznaczyłem Ci bieg wolnego Roberto i szybkiego Semedo.
https://ifotos.pl/z/qqxqrhx
https://ifotos.pl/z/qqxqrhn
Były dziesiętki takich sytuacji, a bramki z powodu braku powrotów czy po prostu truchtania było też sporo.
To, że ktoś ma możliwości szybkościowe nie oznacza, że szybko biega (np. w obronie). Nelson w obronie jest jak Ferrari , tylko z zepsutą skrzynią, w której da się tylko wrzucić do trzeciego biegu. Obserwuję jego grę od początku, jest najwolniejszym zawodnikiem w obronie, do tego fatalnie się ustawiającym. W ofensywie jesli pokazuje szybkość jest ona z reguła totalnie nieprzydatna, bo i tak wycofuje do tyłu zamiast podac do wychodzących zawodników.
1
@stone80
Utzrymaniem się przy piłce? Przestań wprowadzac ludzi w błąd, Semedo jest liderem strat w lidze hiszpańskiej wśród prawych obrońców. Utrzymaniem się przy piłce w trudnych sytuacjachj? tak, wrzucaniem kolegów na tzw. miny.
W każdym meczu widac jego błędy. Jest najsłabszym zawodinkiem szerokiej kadry Barcelony.
1
@Qexi
Roberto jest lepszy za grę ofensywną, grę kombinacyjna, za umiejetnośc współpracy z innymi zawodinkami, za duzo większość liczbe podań i lwpsza jakośc kreacji, w obronie za lepsze ustawienia, przewidywanie sytuacji boisokwych, lepszą asekurację i wydolność.
1
@masq
Po co szybkośc skoro jej w obronie nie wykorzystuje bo truchta do obrony. W ofesnywie mało ma przejść na dużym tempie a jak ma to sa one nie przydatne bo wybiera fatalen momenty.
1
@sebo939
Wiem, będzie tekst o tym
takich "żółwich" powrotów było wiele niestety
1
@stone80
Szybszym ??? Od Nelsona to Busi i Ivan są szybsi w obronie. Nie ma tak wolnego gracza w powrotach w druzynie. Busi "wóz z węglem" to Usain Bolt przy Semedo.
Przykładowa "prędkość" Semedo w porównaniu z Roberto.
1
@l0Messini
taaa, szczególnie w meczu z Bayernem :) (Lewandowski lubi to)
Jest liderem wśród prawych obrońców pod względem start na mecz w lidze hiszpańskiej.
1
@masq
W czym jest lepszy. Po Pandemii w czym jest lepszy - został przesuniety na fałszywego skrzydłowego z opcją box to box i kompletnei się nei sprawdził.
3
@Rewolucja123
NIebawem będzie zestawienie statystyczne tej dwójki ale też MOntoyi i vidala. Nie było słabszego w Barcelonie od Semedo od przynajmniej 20 lat. Nelson ma dobry drybling i..... nic więcej. Bardzo słabo broni, fatalnie kreuje, jest liderem strat na tej pozycji od 3 lat w lidze hiszpańskiej.
5
@l0Messini
W czym jest słabszy?. W ataku Roberto lepszy, w obronie lepszy. W czym Semedo jest lepszy -oprócz dryblingu?
8
@l0Messini
Po co zostawiać słabszego od słabego ?
1
@Stoiczkow
W prawie każdej twojej wypowiedzi z jednej strony przyznajesz w jakis sposób mi rację (lub że się mylisz w ocenianiu mojego komentarza), ale i tak zawsze konczysz w taki sam sposób (jak w Pawlakach - "sąd sądem ale sprawiedliwość musi byc po naszej stronie").
Cięzko Palestyńczyków nazywać antysemitami skoro sami sa ludem semickim :) Raczej część można nazwać antysyjonistami, antyizraelczykami (choc tu też można się spierać kto jest Izraelczykiem?).
Palestyńczycy mają grupy zbrojne które sa grupami terrorystycznymi - dlaczego? Te grupy są dla nich substytutem regularnej armii. Nie mogą miec regularnej armii tak jak Izrael, który ma armię a oprócz tego obecnie tez fundamentalistyczne grupy terrorystyczne. Podobnie przed powstaniem państwa Izrael, żydzi mieli takie organizacje jak Irgun, Hagana czy Lehi i one organizowały zamachy terrorystyczne, aby powstało państwo Izrael.
Poza tym przypominam, że to Izrael wspierał fundamentalistów palestyńskich dając im miliony dolarów na rozwój struktury w Palestynie. Nie przewidział tylko tego, że po czasie Ci fundamentaliści którzy dzięki Izraelowi urosli w siłę staną się wrogiem Izraela.
I tu masz artykuły związane z terroryzmem palestyńskim lub ogólnie terroryzmem w tym konflikcie.
https://histmag.org/Zamach-w-Monachium-1972-kulisy-ataku-terrorystycznego-w-czasie-Igrzysk-Olimpijskich-2334/
https://histmag.org/Hamas.-Historia-Islamskiego-Ruchu-Oporu-cz.-I-2509/
https://histmag.org/Hamas.-Historia-Islamskiego-Ruchu-Oporu-cz.-II-2590/
https://histmag.org/Konflikt-izraelsko-palestynski-terroryzm-i-jego-skutecznosc-cz.-1-2424/
https://histmag.org/Konflikt-izraelsko-palestynski-terroryzm-i-jego-skutecznosc-cz.-2-2448/
1
@Stoiczkow
Mój pierwszy komentarz do którego się odniosłeś.
"Trudno, aby Palestyńczycy się cieszyli z takiego obrotu spraw. Każda przemoc trzeba potepić i te kassamy. Palestyńczycy co raz mniej mogą liczyc na inne państwa arabskie, w sumie nigdy nie mogli na nikogo liczyc".
I co z tego wpisu wynika?
1. Palestyńczycy jako naród którego ziemię wbrew prawu międzynarodowego sa okupowane przez inne państwo, tracą poparcie wsród państw arabskich.
2. Potępiam każdą przemoc w tym rakiety palestyńskie (kassamy).
3. Palestyńczycy nigdy nie mogli liczyć na poparcie państw arabskich.
Gdzie tu niesprawiedliwość i tendencja?
Jeśli piszesz coś o tendencyjności i niesprawiedliwych zarzutach racz je wskazać. Zacytuj gdzie napisałem nieprawdę.
2
@patry295
dzięki. Ja polecam przeczytać
https://histmag.org/Al-Nakba-palestynska-katastrofa-roku-1948-w-publikacjach-nowych-historykow-2370/
https://histmag.org/Kulisy-zamachu-terrorystycznego-na-mediatora-ONZ-dla-Palestyny-Folke-Bernadotte-w-1948-roku-2300
1
@Stoiczkow
NIe ładnie? Ani zastraszenie, ani poruszenie, ani zaznaczenie swojej dominacji, w czym widzisz próbę zastraszenia? Poprostu jesli chcesz się czegos dowiedzieć, lub mnie o czymś poinformowac to chetnie podyskutuję.
ps. pisałem artykuły o terroryzmie palestyńskim, i to chyba najwięcej w Polsce - opisując całą działalność Hamasu, Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, czy zamach w Monachium (mogę podesłać linki). Trudno mnie posądzać o stronniczość.
Dziwna jest ta paralela z niemiecką agresją - taka, aby miec ostatnie zdanie w dyskusji :)
1
@Stoiczkow
NIe , idę w stronę historii. Dziwne, że w większości konfliktów to izrael atakował tereny państw arabskich a nie odwrotnie.
Jeżeli chcesz, to chetnie podyskutuje na temat państwa izrael i konfliktu bliskowschodniego. Tylko pewnie, za chwile zakończysz temat.
1
@Stoiczkow
Przypominam, że najkrwawczy zamach terrorystyczny w Palestynie był autorstwem żydowskiej grupy terrorystycznej Irgun - zginęło 91 osób. Tak syjoniści walczyli o swoje państwo, teraz jest kilkanaście żydowskich fundamentalistycznych organizacji terrorystycznych.
Co do cywilizowanych Palestyńczyków, było kilka propozycji pokojowych "cywilizowanych Palestyńczyków" np. prof. Edwarda Saida, ale Izrael nie chciał słyszać o pokoju z Palestyńczykami.
2
@Stoiczkow
Cywilizowani Palestyńczycy popierali cywilizowane metody, metody pokojowe, ale nie byli słyszani przez Izrael, bo Izrael wolał przejmowac kolejne tereny palestyńskie. Pamietajemy, że terroryzm rozpoczał się na tych terenach od działań syjonistycznych grup terrorystycznych.
1
@Majkel34
Był na portalu, ja przygotowałem pytania, ale redakcja zrobiła oprawę i był jako artykuł na stronie.
Mimo, że już nie punktowany, chyba jest jeszcze aktywny :))
https://www.fcbarca.com/94749-quiz-wiedzy-o-fc-barcelonie.html
1
@kerouac
Wiem, piszę szybko nie patrząc na to co piszę, bo nie patrzę ani na ekran ani na klawiaturę i często robie byczki czy literówki (co mnie nie tłumaczy:). pozdrawiam
17
Kilka miesięcy temu zrobiłem dla Was quiz na portalu na temat FC Farcelony. Czy chcecie jego kolejną edycję i czy ewentualne pytania przygotować łatwiejsze czy trudniejsze. Ogólnie, nie był to łatwy test.
3
@Adamski69
Trudno, aby Palestyńczycy się cieszyli z takiego obrotu spraw. Każda przemoc trzeba potepić i te kassamy. Palestyńczycy co raz mniej mogą liczyc na inne państwa arabskie, w sumie nigdy nie mogli na nikogo liczyc.
2
@pluszek
Bardziej przypomina bramkę z Leo z Arsenalem
1
@pinasmeister
Jeśli nie chcesz schudnąć w szybkim tempie, ale zdrowo i jeszcze dodatkowo chcesz więcej stosowac aktywności fizycznej to wylicz sobie swoje "zero kaloryczne", w obecnej aktywności i każde zwiększenie aktywności przy tej samej podazy kalorii będzie już na ujemnym bilansie.
nie wiem ile obecnie ważysz i ile chcesz schudnąć, parę kilogramów to redukcja na 5-6 tygodni, potem juz tylko utrzymywanie wagi.
Stosowanie cardio 5-6 razy w tygodniu z bardzo rygorystyczną dietą nie jest wskazane.
Jak pisalem brzuszki nie są na chudnięcie, pompki również. jednak aby mieć dobrze zarysowane mięśnie brzucha musisz je ćwiczyć. Nie zrobisz sześciopaka nie ćwicząc mięśni brzucha, oczywiście przy bieganiu one pracują.
Jeśli zjadłeś dzisiaj to co napisałeś, to długo nie pociągniesz na takiej diecie i jojo gwarantowane a wcześniej osłabienie organizmu.
Aby zdrowo robić redukcję powinieneś zmniejszyć podaż kaloryczną o 15-25%, czyli przyjmować według twoich wyliczeń 1800-2200kcal.
Przy tak intensywnym trybie jaki chcesz zastosować to głodzenie się, a brak jeśli od obiadu do śniadania twoim jedynym daniem przez 15 godzin jest actimel, to nie mam pytań. Pamiętaj że w nocy też organoizm potrzebuje pożywienia, jest to czas regeneracji.
3
@pinasmeister
Brzuszki i pompki nic praktycznie nie dają do zrzucenia wagi. Z tego co rozpisałeś, to wygląda jakbyś chciał 15 kilo w miesiac schudnąc. Przede wszystkim ujemny bilans energetyczny, robiąc 5-6 (bieganie, plus treningi, plus mecz, plus rower itd.) w tygodniu cardio i z tak rygorystyczną dietą jesli ją będziesz przestrzegał szybko schudniesz, ale nie będzie to zdrowe. Jednak wygląda to jakbyś chciał wszystkie sposoby na redukcje zastosować w jednym czasie.
6
@OsehShalom
Przecież nie powiedział że odejdzie, tylko jesli klub by tego chciał, a takich głosów nie ma. Nadinterpretujesz jego słowa
1
@kaamil1910
Możesz wyjaśnić lepiej. Gdy druzyna się broni np w 4-4-2 lub 4-3-3 to Leo jest w najbardziej wysunietej formacji. Jaka formacja jest w rozsypce gdy bez Leo powinno być 9 zawodników broniących. Leo tak gra conajmniej 12 lat i po raz pierwszy widzę zarzut że przez niego formacja jest w rozsypce. Formacja byłaby w rozsypce gdy Leo zawsze wracał i robił robotę w destrukcji a potem tego nie robił, ale taki styl Leo jest od lat i każdy trener tak ustawiał taktykę formacje i styl gry, aby to nie miało znaczenia. Nie wyjaśniłes czemu dziura na środku jest lepsza od dziury na boku (dlaczego miałaby być większa presja na boku niż na środku obrony) . Poza tym nie ma dziury conajwyżej wolna przestrzeń w okolicach środka pola. Prawy boczny obrońca obstawia prawa obronę , mając dodatkowo wsparcie pomocnika (lub półpivota) i tak to funkcjonowało. Problem było slaba gra prawego obrońcy a nie, że Leo nie daje wsparcia w destrukcji.
1
@kaamil1910
świetna wypowiedź
1
@kaamil1910
?? Jeśli Messi robi dziurę z prawej strony bo jako skrzydłowy czy prawy napastnik nie bierze udziału w obronie, to lepiej aby robił dziurę na środku grając jako "9". Formacja nie jest źle ustawiona przez Leo, tylko przez błędy indywidualne obrony.