pax

2

@BartqRKO Alba bije w defensywie i ofensywie Abidala. Poza tym, mimo że Abidal grał na papierze 6 lat to grał tylko w 125 spotkaniach czyli mało. Nie tylko chodzi o chorobę. Abidal często popełniał błędy w ważnych spotkaniach a do ofensywy niewiele wnosił. Wystarczy popatrzeć na jego mecze z Realem czy Chelsea.

pax

1

@Survier
Sutenerstwo, handel organami, narkobiznes, polowania na dzikie zwierzęta pod ochroną - małe przykłady branż w które państwo ingeruje. Chociaz powinien byc wolny rynek, jak jest popyt i podaz to czemu nie? Pozwolić na funkcjonowanie bo przecież ingerować sie nie powinno.
Tutaj nie będę się wypowiadal, ale każda skrajnośc jest zła, nie każda ingerencja państwa jest zła.

pax

4

@macio_944
Chyba tak - gdzieś słyszałem "U Dwa", ale stawiam że jto akas muzyka alternatywna.

pax

4

@macio_944
U dwa - taki zespół.

pax

3

@G9
Jeden jest słabo-przecietny a drugi jest conajwyżej słaby.
Wątpię czy 3 stoperów to dobry pomysł. Pique i tak PO obstawia gdy Barcelona atakuje (stoperzy idą szeroko a środek jeszcze bardziej cofający sie Busi), gdy przeciwnik atakuje (przy klasowych skrzydłowych) nie ma szans aby nie było 4 zawodników w linii obrony.

Jak załatać dziurę w obronie kreatywnym zawodnikiem z przodu? Raczej wahadłowym grającym box to box, lub pólpivotem.

pax

2

@TylkoBarca7273
Kanibal ??
W piłce Roberto w defensywie i ofensywie poziom wyżej.

pax

4

@blaugrana1980
Z pewną różnicą. Alenia ma bardzo dużą konkrencję na pomocy, Roberto mimo że jest słabo-przecietny na PO i tak jest najlepszym zawodnikiem Barcelony na tej pozycji.

pax

2

@Jersi
Np. jeżeli jakis zawodnik wywalczy rzut karny i padnie po nim bramka, transfermarkt jako jedyny dodaje temu zawodnikowi asystę. Jest to bezsensu, bo rzut karny jest to po prostu rzut wolny bezposredni w polu karnym. Jednak jesli zawodnik wywalczy rzut wolny przed polem karnym i padnie z niego bramka po bezpośrednim strzale już tego portal nie wlicza. Dlatego akurat tych statystyk asyst nikt nie bierze na poważnie bo Leo miałby juz 201 asyst, a tak nie jest. Asysta to ostatnie podanie.

pax

1

@Jersi
Dlatego wyjaśniłem, że to nie wlicza się co podaje transfermarkt. Sprawdz na oficjalnej stronie ligi hiszpańskiej, madryckiego dziennika Marca (odpowiedzielny za statystyki i przyznawanie nagród indywidualnych za najlepsze statystyki), whoscored, squawka, sofascore itd...

ok :))

pax

1

@Jersi
Tu masz definicję asysty: "Asysta – podanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol)".

Wskaż mecze w których po podaniu Nelson zalicza asystę w lidze.

pax

4

@Jersi
No nie bardzo, zanotował 2 asysty. Obydwie w 2019/2020 jedną z Betisem do Pereza i z Levante do Suareza. Więcej asyst w lidze przez 3 lata nie było.
Możesz podać te ligowe spotkania w których po jego podaniach koledzy strzelali bramki?
Wszystkie portale sportowe i statystyczne podają 2 asysty, jedynym portalem który ma inne kryteria jest transfermarkt (który wlicza karne). Jednak to nie sa asysty.

pax

2

@Jersi
Co to ma do tekstu o asystach ??
Nelson 3 sezony - 2 asysty
Emerson 1 sezon - 6 asyst

pax

2

@Jersi
TZN. ?? w jakim celu ??

pax

4

@Jersi
Asysty w LaLiga 2019/2020
Semedo 2
Emerson 6

Cos jeszcze na ten temat?

pax

3

@cat_r37
Będzie takie porównanie :)

pax

2

@itmustbejoke
Jest jedna mała różnia.
Trener chce zbudować nowy projekt w którym kluczową postacią ma być Messi.
Trener nie widzi Suareza w projekcie.

pax

1

@VenoM
I z niczym nie zwlekam. Jesli chodzi o ogólną analize gry Semedo niebawem bedzie. Jesli chodzi o mecz z Bayernem z niczym nie zwlekam.

pax

1

@MemphisDepay00
Świetny argument w dyskusji

pax

0

@VenoM
Spokojnie, niebawem będzie

pax

1

@G9

Głównie chodziło że nadano sobie prawo do interwencji w państwach socjalistycznych gdzie wpływy Związku Radzieckiego mogły zostać naruszone. Wiadomo, że wspólnota jakim był Układ Warszawski to de facto był ZSRR, on rozdawal tam karty (Rumunia nie zaakceptowała doktryny).

Wątpię, aby Stany poszły w jakiś układ i rozstrzygnięcie tej kwestii. Nie widziałem wcześniej aby mieli jakąś bardziej elastyczna postawę.

pax

3

@G9
Pod względem prawnym jest wiele takich kwestii - ogłoszenie wojny z terroryzmem czy tzw. selektywna eliminacja (targetet killing) osób podejrzanych o terroryzm bez wyroku sądowego. Notebene sam wprowadziłem tą nazwę do nazewnictwa w Polsce :)

USA nie przestrzegają wielu praw, albo je omijają np. w kwestii tortur (stosują je ale nie na własnym terenie vide Guantanamo).

Tutaj ta doktryna o której piszesz przypomina doktrynę Breżniewa

pax

2

@G9
Nielegalnych dzialań CIA i innych państw jest wiele. W wewnętrznej też dużo kwestii przepchneli dotyczących bezpieczenstwa kosztem praw obywatelskich.

pax

4

@G9
Raczej wykorzystali go do wprowadzenie swojej polityki zewnętrznej lub wewnętrznej.
Akurat na historii najnowszej się znam i wiem ile nie legalnych operacji przeprowadził wywiad USA - od Iranu po Wietnamu. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, czy nawet ich domniemywania.

pax

3

@AduŚ07
Bzdura. Można dostac zawału, można w pewien sposób w wyniku czynnika stresogennego nawet stracic przytomnośc w skrajnych przypadkach, ale nie, że mózg się wyłącza lub następuje śmierć w "locie".

pax

7

@patry295
Masz rację, jednak on to jedno, ale to czytaja potem dziesiątki innych uzytkowników i jeszcze się nabiorą i tez będą głosić spiskową teorię dziejów.

pax

0

@AduŚ07
Czy te rewelacje o ludziach wyskakujacych z WTC to potwierdzone info z ich wspomnień?

pax

8

@FC1899Barca
Betonowe stalowe budynki zawalały się od zwyklych pożarów np w Teheranie czy Sao Paulo, tutaj mamy uderzenie boczne i możliwe naruszenie konstrukcji przez uderzenie plus temperaturę spowodowaną przez zapalenie paliwa lotniczego.

pax

11

@FC1899Barca
Świetny argument, operacja na WTC byla wymierzona przeciwko Kubie i Fidelowi?
Przyznam, że mnie rozśmieszyłeś.

Co Wy macie z tą tęczą, jak ktos się z Toba nie zgadza, bo piszesz bzdury na temat zamachów to od razu jest motyw tęczy.

Nie ma dowodów że były jakiekolwiek wyburzenia w tych wieżach. jak piszę, zajmuję się badaniem terroryzmu od prawie 20 lat i naprawde się dziwię, że jeszcze są w "obiegu" teorie o kontrolowanych wybuchach czy że Żydzi w tym dniu nie przyszli do pracy.

pax

9

@FC1899Barca
No nie powiem troszkę teorii spiskowych i ludzie mają w to wierzyć. Najgorsze jest to że piszesz bzdury o WTC i jeszcze piszesz do userow że albo je przyjmą albo są sprzedajni lub są nie zdrowo myślący.
Zajmuje się badaniem terroryzmu od prawie 20 lat i się dziwię ze jeszcze ludzie wierzą w teorie spiskowe.

pax

2

@NaFazieHitman
Był zamach na WTC. Nie ma jakiegokolwiek dowodu, na teorie spiskowe dotyczące tego zamachu.
Są znaki zapytania, niedopatrzenia władz i służb, ale nie ma dowodu aby nie byłby to zamach terrorystyczny a działanie jakiś mistycznych "służb".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?