pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Turio
Nelson jest obecnie najsłabszym zawodnikiem pierwszego składu i najsłabszym PO od kilkunastu lat.
11
@Marjando
Mega ofensywny, bo masz w pomocy dwóch którzy praktycznie nie bronią. Nelson w obronie w pierwszym składzie ?
0
@VenoM
Wstawiając opis Semedo pisałem: "Ps. Nie skończyłem analizy Nelsona a co dopiero innych zawodników których mam rozpisanych, Wylatuje na wakacje a oceny będą pewnie w nocy, proszę nich ktoś tam wrzuci ten post, bo ciężko mi będzie odnosić się do kontrargumentów (jak będę już mógł) i szukac tego na rambli, a zawsze odpowiadam na posty". Mam w domu rozpisanych, ale nie lecę na wakacje z rodziną po to aby tylko siedzieć na rambli :)
0
@VenoM
Skoro jest takie zapotrzebowanie to specjalnie zrobię w przyszłym tygodniu. Z powodu wyjazdu nie zdążyłem Nawet z pełną analizą Nelsona. Mecz obejrzany powtórnie, zawodników rozpisanych mam. W wtorek - środę wracam do Polski to jeszcze kilku opiszę.
0
@LuisSalvano
Jak mogą donieść? Szkół są tysiące i nauczycieli dziesiątki tysięcy. Jak bym napisał, np. Uczę plastyki w sp, to wiesz kim jestem? Wątpię.
1
@LuisSalvano
Większość moich znajomych nauczycieli nie schodziła poniżej 8-10 godzin dziennie. Szczególnie Ci co mieli 8 klasy lub maturalne.
Dziwne to co piszesz, bo tak samo obowiązywało nauczanie, ocenianie, zadania domowe, sprawdziany, konsultacje, następnie sprawozdania do dyrekcji z realizacji podstawy programowej itd.
7
@LuisSalvano
Zawsze pytam u źródła.
Jeśli to problem napisać to ok.
11
@LuisSalvano
Jeszcze raz, jakiego przedmiotu uczysz i na jakim poziomie?
4
@DanielOOL
Przecież nie powiedział nic odkrywczego. Ter Stegen zawsze dużo grał nogami ale od czasu Setiena była przeginka i każda piłka miała rozpocząć się od podania na środek od bramkarza .
Stanowski komentuje to co od kilku miesięcy wszyscy widzą. Czekam aż napisze że Barcelona mało gra skrzydłami :)
0
@itmustbejoke
Jeśli miałbym wybór to tego z 2006, bo wtedy mając jeszcze z 17 lat kariery po kolei ogarniałby kolejnych "messich".
0
@Janiama
Nie obserwuję twoich wpisów. O Arthurze, że jest niesamowicie hypowany a jego gra jest słaba pisałem ja już dawno i jako pierwszy. O Dembele czy Coutinho, Paulinho czy Puigu nic tu nie pisałem, więc nie wiem po co o nich piszesz teraz do mnie.
Rozumiem twoje zdanie o Semedo, to że nie pokrywa się ono z jego grą to inna kwestia, ale masz pełne prawo mieć swoje zdanie. Możesz nie widzieć jego błędów, jak zrobiłeś to w meczu z Bayernem.
"Jakie ARGUMENTY" - no właśnie, to jest cała odpowiedz.
0
@Janiama
nie poparta argumentami. Dlaczego To co piszesz nie popierasz argumentami? Zapłacono za niego 40 milionów, dodatkowo Roberto miewał ostatnio kontuzje. Trudno aby cały czas 40 milionów siedziało na ławce.
Nie był gorszy? Hmmm, to napisz w czym był lepszy.
0
@MichVeB
Tzn. w jaki sposób łatwiej? Dembele miałby asekurować prawą obronę ?
W ataku grali razem i nic wielkiego z tego nigdy nie było.
0
@Janiama
Przeczytałeś chociaż ten felieton co podesłałem ?
2
@IronSanHybrid
Zadowolony nie jestem, bo mamy zawodnika który od 3 lat nie pokazał poziomu klubu w którym gra. To, że Stanowski zauważa po 2,5 roku to co było widać od co najmniej stycznia 2018 i mówi to po spotkaniu w którym Nelson zawala co najmniej 4 bramki, gdy większość zagranicznych komentatorów i analityków piłkarskich o tym pisze to nie pokazał tutaj nic spostrzegawczego, raczej powiedział to co wszyscy widzą, ale niektórzy nie potrafią tego do siebie przyjąć.
1
@Janiama
Tak grający zespół ? Bez asekuracji?
Najśmieszniejsze jest to, że jak grał Alves to Xavi grał na środku a Messi na cofniętej 9, więc Dani sam ogarniał cały bok, potem przyszedł ivan który grał jako pół pivot. W Barcelonie tak się gra, takie warunki miał Alves, Montoya, Aleix Vidal czy Roberto, ale tylko Semedo się w taki sposób usprawiedliwia bo nie daje rady się wrócić albo dobrze ustawić.
ps. o Arthurze pierwszy pisałem.
3
@busquets5
Messi nie może grać na 9. On potrafi wszystko oprócz gry tyłem do bramki, traci wtedy wszystkie swoje atuty.
2
@Janiama
"Wolę Messiego jako pierwszego obrońcę grającego pressingiem" .
https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
5
@DonMatteo901
Tu nie chodzi o tiki takę no takiej nie było od 7-8 lat. Lucho odszedł całkowicie od tiki taki w Barcelonie której już za Martino niewiele było. Chodzi o pewien styl gry, inteligencję boiskową pomocników, ruch na formacjach, robienie przewagi w sektorach.
11
Obecna sytuacja w Barcelonie przypomina mi tą z 2014 roku, gdy widziano w Leo zagrożenie dla klubu. A klub nie odnosił sukcesów i tytułów. Chciałbym przypomnieć mój kontrfelieton do felietonu jednego z redaktorów. Wydaje mi się że moje argumenty od 6,5 roku się nie zmieniły.
https://www.fcbarca.com/53182-arogancja-messiego-czy-jedyna-opcja-ofensywna.html
0
@betonito
Tylko raz piszesz piłkarsko a raz wiek i zarobki. Piłkarsko gdy druzyna grała piach to Alba wypracował dwie bramki dla drużyny i wślizgiem wyciągnął strzał który zmierzał do bramki. Zgodzę, się że Davies ogólnie rozpatrując różne aspekty jest obecnie lepszy, jednak na innych pozycjach była dużo większa różnica między poszczególnymi pozycjami.
1
@betonito
Tzn. o co chodzi z Daviesem i Albą w meczu z Bayern - Barcelona?
2
@Yanek
Jest jeszcze sporo rekordów do pobicia, np. Najwięcej tytułów mistrza Hiszpanii.
0
@fenix1983
W sumie zostawić Ivana i vidala, Semedo, firpo też jakiś pomysł
1
@Janiama
Nigdzie nie napisałeś że popełnił błąd łamiąc o taką odległość linię spalonego.
Ominąłeś ten błąd skupiając się na tym że miał pecha bo piłka się od niego odbiła nie wspominając że jego błędem było fatalne ustawienie, nie krycie nikogo w tej sytuacji i złamanie spalonego. Po co pisałeś że miał jedynie pecha że piłka się od niego odbiła skoro akcji by nie było gdyby jego szkolny błąd. Celowo ominąłeś ten błąd, aby wybielić Nelsona, mimo że o tym wcześniej pisałem.
2
@FC1899Barca
Messi na typowej "9" tyłem do bramki? To się nie może udać. Chyba, że Messi cofnięty na "cofniętą" 9 czy 10, a puig przesunięty na pozycję "ala Iniesta".
3
@katalonczyk987
Często wchodzę w dyskusję z osobami które uważają go za najlepszego bocznego obrońcę na świecie (a jest tu ich paru). Wypisałem sobie w jaki sposób jest tłumaczona słaba gra tego zawodnika, jakie podnoszone sa argumenty.
- jest za szybki i dostając podanie do przodu nie ma z kim grać bo nikogo nie ma do podania w polu karnym
- nie ma z kim grac bo Messi nie jest typowym prawym skrzydłowym, więc Nelson nie ma partnera na skrzydle
- koledzy z drużyny go nie lubią i nie podają mu piłek
- nie gra ofensywnie bo przy Albie to Semedo gra cofnietego bocznego obrońcę, kogoś w rodzaju Abidala
- nie ma komu dośrodkowywac bo ma niskich partnerów
- nie ma możliwości pokazania swoich umiejętności bo nie gra regularnie
- atak pozycyjny nie jest tym do czego stworzony jest Semedo
- ma słabe statystyki ofensywne bo to obrońca
- ma słabe statystyki defensywne bo ma zadania ofesnywne
- musi być dobry bo inne kluby go chcą
- nie jest wybitny, ale na rynku nie ma lepszego
- nie ma wsparcia w obronie, nikt mu nie pomaga
Twoje usprawiedliwienia fatalnej gry najsłabszego prawego obrońcy
Od kilkunastu lat pokrywają się z innymi. Masz może jeszcze inne usprawiedliwienia?
2
@IronSanHybrid
Wlaczalbym się w dyskusję ale jestem na urlopie z rodziną i nie mm zbytnio czasu. Roberto jest słabym lub co najwyżej przeciętnym PO, jednak jest lepszy od Semedo. Do miesiąca przedstawię konkretne argumenty. Prowadzisz jak walkę z wiatrakami, jak widzisz nikt nie przedstawia argumentacji. Od czasu Alvesa nie mamy dobrego PO, najlepszy ofensywie był Vidal a w defensywie Montoya. Semedo jest najsłabszym po od kilkunastu lat w Barcelonie.
0
@Azglahal
To nie uwielbienie tylko ocena jego gry w spotkaniu.
0
@Azglahal
Widzę że jedynym argumentem jest literówka pisana z telefonu. Po prostu wystarczy napisać co w tym meczu dał jeden i drugi. Napisz proszę na co dla drużyny przełożyła się gra jednego i drugiego. Narazie to ogólniki nie poparte grą zawodników w tym spotkaniu.
Pozdrawiam