pax

9

@Chaoss
W czasie pandemii pracowało się o wiele dłużej, no ale każdy wie, jak pracuja nauczyciele bo każdy w Polsce jest nauczycielem.

pax

5

@klaudiusz_blau
Ten protest dotyczy tego, że nauczyciele nie chcą pracować ?

pax

19

@Janiama
Szanuję w Tobie to, że trzymasz się swoich słów, czasem nawet wbrew opini wielu. Ludzie w każdym czasie potrzebuja bohaterów, potrzebują nadziei. Widząc pewien marazm w Barcelonie wierza że zmiany (na młodszych) pchną Azulgranę znów na top. Powiem szczerze, że wole wierzyć i się zawieść Puigiem, niz z góry zakładać, że pewnego poziomu nie przeskoczy. Pozdrawiam

pax

29

@kakusus
Problem z LGBT w tak katolickim, tradycyjnym, konserwatywnym kraju został sztucznie wywołany przed wyborami aby scalić elektorat pewnej partii jak i osób o konserwatywnych poglądach. Dziwie się, że ludzie sie jeszcze na to nabierają i jeszcze łączą od katolicyzmu po II wojne światowa i order Orła Białego jako zestawienie antyLGBT. Od lat mamy konserwatywne rządy (nawet PO-PSL nie chciała ruszyć chociażby tzw. konsensusu aborcyjnego mimo że jest jednym z najbardziej radykalnych w Europie) i o żadnej zmianie prawa nie ma mowy w kraju w którym wszystkie prawa w Polsce (nawet z łamanie konstytucji) stanowi partia o jasnych homofobicznych poglądach. Nie rozumiem tego wpisu, jeszcze przed wyborami jako agitacje polityczna bardziej bym zrozumiał intencję, ale teraz?
A co korzeni chrześcijańskiej Polski to przypominam wyrywanie zębów przez Chrobrego za nie przestrzeganie postu w piątek, czy rewolte antychrześcijańską która się przetoczyła przez Polskę w XI w. bo Polacy nie chcieli chrześcijanstwa. Ja rozumiem wartości, ale mieszanie wszystkiego (od Japonii, Arabii saudyjskiej, polskich korzenii chrześcijaństwa, II wojny światowej) byleby pokazać jak złe jest LGBT, gdy obecnie nie stanowi ono żadnego zagrożenia w tak katolickim państwie budzi u mnie dziwne wrażenie atencji sztucznie wytworzonego tematu.

pax

4

@kerouac
Testy, testy, testy.
2 mld w tym roku dotacji na TVPis, dałoby 2 mln testów.
Działania bezprzetargowe dające możliwośc kręcenia lodów przez zaprzyjaźnione firmy ludzi z PiSu bogacacych na pandemii.
NIe wykorzystywanie pandemii do łamania prawa, wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
Jasne komunikaty ministerstwa zdrowia.

pax

6

@Chwytliwy
I państwa młodych tez podobno na weselach nie będzie, bo oni łączą obie rodziny witają się ze wszystkimi i dostaja zyczenia od wszystkich więc najbardziej moga roznosic patogen :)

pax

7

@rust
Młodzi ludzie nie znają wypaczeń socjalizmu, więc identyfikują się z haslami równości i tolerancji, a dzisiaj lewica głównie z takimi hasłami jest identyfikowana. Jesli chciałbyś w prostej lini poprowadzić czasy komuny i ludzi którzy w niej wyrosli to jest elektorat głównie PiSu i wiele elementów z nich wprowadzanych to sa czasy socjalizmu
Poza tym nawiązanie do czasów komunizmu i zestawienie ich z tęczowa flagą pokazuje nieznajomość czasów komunizmu (socjalizmu - notabene w Polsce był socjalizm a nie komunizm)..

pax

0

@NemeZis93
Dziękuję za odpowiedź :)

pax

0

@bixmix
ok, tylko pytałem :)

pax

0

@bixmix
Ja nie siedzę w rapie, ale mam pytanie, słyszałes o gościu Viruz ?

pax

0

@NemeZis93
????? za co ????? Chyba nie bardzo.

pax

0

@Esio
Podałeś przyklad Bieleckiego - tam sytuacja jest ewidentna, przypadkowe wejście rywala, gdy rywal miał piłkę. Piłka ręczna to sport kontaktowy i tutaj w tej sytuacji nawet nie widziałbym umyślności czy nawet jak w w przepisach pilkarskich jest nierozwagi czy nieostrozności.
Przyklad Wasilewskiego jest inny bo mamy nieostrożność, ale wciąz mamy pełny obraz kontratypu: zawody sportowe, faul w czasie zawodów i próba ataku na piłkę, nawet brutalne wejście wyprostowana nogą jest ryzykiem sportowym. Jednak nie ma tu ataku bez piłki czy ataku kłócącego się z zasadami tej dyscypliny sportu (jakim byłoby np. uderzenie pieścią w twarz). Nie chodzi o niezgodność z samymi zasdami bo faul np. kopnięcie w kostkę przez który masz siniaka jest też niezgodny z przepisami, ale nie biegniesz do sądu i nie robisz obdukcji. Chodzi o wypaczenie reguł.
Co do dzisiejszego przykładu to są przesłanki, ale do drogi karnej nie jest taka łatwa droga.

pax

2

@Esio
W opisanych przez Ciebie przypadkach raczej nie, to jest tzw. kontratyp ryzyka sportowego.

pax

1

@BarcaInfo
Najbardziej utytułowany zawodnik w historii futbolu

pax

3

@BarcaInfo
Od 2016 czytam na rambli, że Messi się skończył :)

pax

1

@kakusus
To nie jest ultraofensywny skład. Praktycznie ani jeden z nich ne jest typowym napastnikiem. Dembele skrzydłowy a reszta to praktycznie pomocnicy lub typowe 10.
Gdybyś dał:
Fati-Griezman-Dembele
Cou-de Jong-Messi-Trincao
Lenglet-Pique-Roberto
To masz ultraofensywny-samobójczy skład

Za ostaniego roku Ryjka nie za fajnie to wyglądało a był jeszcze Deco. dzisiaj nie ma jakości z przodu i w pomocy i to główny problem plus pewna pasywna taktyka. Nie ma takiego dzika jak Alves, takiego przegladu pola jak miał Xavi, takiego robienia przewagi jak robil Iniesta. Nie ma obecnie pomocy w Barcelonie na poziomie, jedynie w tym sezonie zachwycił Puig bo dali mu w 4-5 ostatnich spotkaniach minuty.

pax

0

Komentarz usunięty

pax

0

@Murazor
Można pisać że i Maradona był droższy, pytanie jednak jest czy zdanie "Neymar jest najdroższym piłkarzem w historii" jest kłamstwem czy nie może być uważane za klamstwo.

pax

2

@Bagsik88
To walka z wiatrakami. Napisz im, że Nelson tylko w jednej statystyce był najlepszy w lidze wśród zawodników grających conajmniej połowe spotkań ligowych na pozycji bocznego obrońcy i to była statystyka bezposrednich strat w przeliczeniu na 90 minut gry to i tak napiszą, że jest w formie a te straty pewnie z Fify :)

pax

0

@AxelF
"manipulujesz [...] wijesz jak węgorz żeby bronić swoje kłamstwa [...] wszyscy ogarnięci dyskutanci zdają sobie sprawę z faktów [...] teraz się zbłaźniłeś [...] Jesteś jak węgorz, byle nie przyznać rzeczy oczywistych, Ty mieniący się obrońcą faktów [...] jesteś gotów posunąć do Goebbelsowskich manipulacji [...] zakłamujesz rzeczywistość porównując rzeczy nieporównywalne [...] zacznę wierzyć że negujesz też holocaust {...} złapany na ślizganiu się [...] Wykazuję jasno całą manipulację [...] .

Chyba jestem jak Pique na Bernabeu gdy słyszy gwizdy, tak Twoje osobiste pełne jadu wpisy przyjmuję jedynie z uśmiechem i politowaniem.

Szukasz jakiś zaczepek, haków, potem idziesz w chamskie wpisy, pełne złosliwości i osobistych uwag. Kultura każdego usera pokazuje jak został wychowany i jaki poziom prezentuje. Spokojnie przyjmuję to na klatę, nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki osobisty atak z twojej strony.
pozdrawiam
ps. twoje porównanie nie przyjęcia twojego zdania na temat wartości transferu piłkarskiego z negacją holocaustu wprost zaparło mi dech w piersiach. Naprawde imponuja mi takie argumentacje, chylę czoła. Szacun.

pax

2

@Bagsik88
Ja też wiem, o @AxelF chodziło dlatego mu napsiałem, że rozumiem jego intencje, co nie zmienia prawdziwości zdania ktore napisałem. W zamian dostałem pełne jadu personalne komentarze.

pax

1

@Chwytliwy
Ale i tak zapłacono za niego najwięcej, nawet bez zmiennych.

pax

1

@Lopezz80
Pytałem czy takie zdanie jest prawdziwe czy jest manipulacja lub kłamstwem

pax

2

@VamosRakieta , @elmayakos , @Tomo1989 , @cat_r37 , @Chwytliwy , @Dawid445

Napisałem że transfer Semedo był najdroższym transferem obrońcy w historii Barcelony, bo zapłacono za niego najwiekszą kwotę (nawet nie wliczając zmiennych). Jeden użytkownik uznał, że ten wpis jest kłamstwem, manipulacją, nadużyciem, hipokryzją i goebbelsowskimi metodami (plus nawiązanie do negacji holocaustu) bo Alves dodając infalcję byłby droższy. Pytanie jest moje proste. Czy podając prawdziwą, rzeczywistą kwotę transferu mozna napisać że zawodnik był najdroższy czy należy podawać kwotę innych zawodnikow z uwzględniem infalcji i innych zmiennych i zawsze bezwględnie ich zestawiać? Po prostu czy jesli zapłacono kwotowo najwięcej za piłkarza mozna napisac że był najdroższy.

pax

1

@cat_r37
Chodzi jedynie o zdanie, czy mozna napisać ze transfer zawodnika X był najdroższy bo zapłacono za niego najwieksza kwotę w historii, chociaz 9 lat temu za zawodnika Y zapłacono mniejszą jednak dzisiaj by zapłacono prawdopodobnie więcej. Chodzi o samo zdanie czy jest prawdziwe pisząc o kwocie za transfer.

pax

0

@elmayakos
Chodzi mi jedynie o to czy pisząc, że byl nadroższy w bezwględnej kwocie transferu czy mozna tak napisać, czy jest to kłasmtwo bo... transfer np. maradony albo Figo by kosztował dzisiaj więcej. Czy samo zdanie jest prawdziwe.

pax

6

Wdałem sie w pewną dyskusję a raczej zostałem zaczepiony. Mam do Was pytanie. Czy pisząc "Transfer Neymara był najdroższy w historii". To zdanie jest prawdziwe czy jednak jest kłamstwem i manipulacją bo transfery z latch wcześniejszych nie wliczana jest infalcja. Chodzi mi czy tak sformułowane zdanie "transfer Neymara był najdroższy w historii" można uznać za prawdę czy kłamstwo. Proszę o krótką odpowiedź.

pax

2

@AxelF
Czyli po staremu. Pelno osobistych wstawek, pewnego pejoratywnego języka który stosujesz. Aż kipi z twojego tekstu osobistym atakiem,.
Z jednej strony piszesz; kłamstwo, manipulacja, hipokryzja, zbłaźnienie, konfabulacja, mataczenie baa, goebbelsowskie manipulacje (rozumiem, że kilka słów ma podnieśc rangę twojej wypowiedzi, hah) z drugiej przyznajesz: "oczywiście że 35,7 + bonusy bodaj jest większe [...]Kwota za Semedo bezwzględnie jest większa, a pewnie zwiększyła się w modelu umów Barcy o jakieś zmienne".
Dziekuję, nie mam więcej pytań.

"Na prawdę zwykle stać mnie na koncyliacyjny ton, ale taka hipokryzja mnie mierzwi".
Właśnie widzę :))))))))
pozdrawiam i to szczerze

pax

2

@blackhorse
Jeśli przeczytałbys moje wpisy pod tym artykułem to tylko w tym watku jedynie pisalem o cenie. Jesli chodzi o cenę to i tak była to bardzo wysoka cena jak za obrońcę. Druga jak podał przegląd sportowy w tym okienku transferowym do klubu hiszpańskiego. Nawet jesli kupiono go za 10 mln to i tak po trzech latach byłby to przepłacony transfer.

pax

1

@AxelF
Widać, że piszesz o kłamstwach, zbłaźnieniu to się czuje jakie osobiste nastawienie mają twoje komentarze. Szkoda że z jednej strony chcesz rzeczowości a zdrugiej jednak widać jakiego poziomu dyskusji oczekujesz. Doskonale sobie zdajesz sprawę że mam racje pewnie będziesz brnąć w swoją interpretacje dla zasady. Możesz pisać że Semedo nie był najdroższy bo Alves doliczając infalację byłby droższy. Jednak kwota A była większa od kwoty B. I tu sprawa jest prosta i jednoznaczna.
Już nie wnikam, że transfer Semedo był wg. przeglądu sportowego drugim najdroższym transferem do klubu hiszpańskiego (droższy byl tylko Vitolo z Sevilli do Atletico) w okienku 2017/2018, więc nie był to tani zakup.
W kwocie Semedo był droższy i tu nie ma nad czym dyskutować. Możesz oceniać realną wartość jednej kwoty i drugiej kwoty i brac czynnikii jakie chcesz, jednak porównanie kwot wytransferowanych z konta Barcelony wskazuje jasno, że za jednego zapłacono więcej pieniążków a za drugiego mniej. Możesz pisać, że można dodac czynnik inflacyjny jednak nie wskazałeś gdzie skłamałem pisząc, że kwota za Semedo była większa od kwoty za Alvesa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?