pax

6

@Slazmi

Jak widzisz, nie odnosisz się do mojego komentarza merytorycznie.
"Wyraziłem tylko swój pogląd jak był ułożony świat, wtedy gdy rola rodziców była oczywista i jednoznaczna. Tyle i aż tyle. I to czego teraz w tym "nowoczesnym" świecie albo częściowo brakuje, albo wręcz często nie ma wcale!".
Wyraziłes pewne własne zdanie do czego masz prawo, ale nie jest ono rzeczywistym obrazem świata jaki funkcjonował w przeszłości. Pomijasz wiele wątków, kwestii i uważasz, że masz prawo głosić to jako fakt, że tak było. Piszesz, że rolą żony było ogarnianie domu, ale jak ktos pisze to samo tylko nazywa wysłaniem kobiety do garów to sie temu sprzeciwiasz. Kobieta w przeszłości nie pracowała, w wiekszości nie kształciła się i kolokwialnie stała przy garach. Teraz kobieta może się ksztalcić, pracować ale dla Ciebie ten model z przeszłosci jest lepszy (zaraz napiszesz, że tego nie napisałeś). Rola rodziców byla jaka? Mąż (mężczyzna) decydowała o wszystkim, o przyszłosci swoich dzieci a w skrajnych przypadkach mógł nawet decydować o ich życiu. Ale przeszłość była super, tylko nowoczesnośc wprowadziła coś takiego jak prawa człowieka, ehhh.
Napisałem kilka rzeczy z wielu które pominąłeś i masz do mnie pretensje że ja je wskazałem i że wskazałem że je pominąłeś.

Napisz może, o jakim państwie i jakim czasie pisałeś, o tym że do 6-7 roku syna wychowywała matka a potem juz ojciec? Czy chodzi o starozytną Grecję (Ateny lub Spartę) lub Rzym, a może o średniowieczne wychowanie w rodzinie rycerskiej lub mieszczańskiej? Wtedy mysle , że będę bardziej szczegółowo wiedział co miałes na mysli i nic juz w usta Ci wkładać nie będę.

pax

8

@Slazmi
Wskazałeś przeszłość jako coś lepszego od nowoczesności. Co jest oczywiście bzdura. Wybrałaś coś co według Ciebie było dobre nie widząc setek spraw które były bardzo złe w przeszłości, nawet dotyczących kwestii wychowania czy rodziny. Nowoczesnośc to rozwój. Możesz dalej wierzyc w bóstwa strumyków, czy widziec w blyskawicy gniew bogów. Nowoczesnośc to rozwój nie tylko techniki czy szeroko pojętej nauki, ale kwestii społecznych i światopoglądowych. To wyjście z niewolnictwa, podziału społecznego na lepiej i gorzej urodzonych. Co do kwestii wychowania i seksualności bo o tym jest mowa w tym wątku to przeszłośc niewiele sie różniła od czasów dzisiejszych - począwszy od greckiej pederastii, rzymskich orgiach czy wyłuzdaniu Ludwika XIV. rozwój to też brak sprzedazy własnych dzieci za długi co miało miejsce w Rzymie. A w Polsce w przeszłości jak pisałem, rodzina (głównie ojciec wybierało) męża (żonę), często też "zsyłając" dziewczynę lub chłopaka do klasztoru.
Pisałeś o wysłaniu kobiet do kuchni (jako ogarniajacej dom), o analfabetyzmie nie pisałeś bo ominąłeś ten temat jako mało istotny dla "nowoczesności". Nie pisałes o niewolnictwie bo znów ominałes ten temat z przeszłości jakby go wogóle nie było. Wyidealizowałeś sobie świat przeszłości pomijając tak naprawde rzeczywistość jaka była w tamtych czasach.
ps. nie martw się, nie mam zamiaru wkładac Ci czegokolwiek w usta, tylko pokazałem w jaki sposób masz wybiórcze podejście do przeszłości.

pax

4

@Slazmi
"Nie będę tego dalej komentował."
:))

Ciekawie jak podszedłem do twojego posta?

pax

8

@Slazmi
Dziękuję za rzeczową argumentację. Powaliła mnie ona i przytłoczyła.

pax

9

@Slazmi
Tylko czemu używasz komputera i Internetu co masz dzięki tej nowoczesnosności, zamiast z włócznią polować na dziki, by dac rodzinie strawę?
Żonę wybrałby Ci ojciec, oczywiście żona musiałaby być analfabetka, bo jak kobiety tylko do garów a nie do szkoły. Kobiety w szkole to raczej nowoczesność.
Zawsze mogłes się urodzić w rodzinie niewolników czy chłopów. Aż przyszła ta "nowoczesność".

pax

2

@zadafcb
Możesz wskazać gdzie ona mówi o "ZAKŁAMYWANIU"? Sorry, ale nie potrafię tego słowa znaleźć.

Tu raczej oboje mają rację. Nie rozumiem z czego wziąłeś się tutaj ta dyskusja. Twój wpis jest tez troche oderwany, od sensu jej wypowiedzi. On mówi o wychowaniu że chłopcy powinni być wychowywani aby wyrośli na mężczyzn a dziewczynki na kobiety. Ona mówi o tym że powinni być wychowani w szacunku do innych. Oboje maja tu racje. Kobieta z lewicy zinterpretowała słowa Korwina pod względem jego wczesniejszych wypowiedzi i światopoglądu.

pax

1

Byłbym gościem co Azulgranę założył
Jako pierwszy trykot FC Barcelony włożył
Chciałbym być nim dzisiaj a nie sprzed wieku
I pomyślałbym sobie, „czego dokonałeś człowieku”

Poznałbym wszystko co tu się przez lata działo
jak największy stadion w Europie się wybudowało
Gdy na Camp Nou przecinało się wstęgę
Czułbym jak Barca rosła w potęgę

Jak kolejne ery, epoki mijały
Muzeum pucharami zapełniały
Czasy Kubali, Cruijffa czy Guradioli
Lecz także czasy frankistowskiej niedoli

Aż widziałbym złoty okres sprzed ponad dekady
Oglądając Ronaldinho czy Suareza kanonady
Jak w Klasyku manita czeka na madrycką zgraje
Aż dziadek Xaviego w grobie uśmiechu dostaje

Całe podium Złotej Piłki graczami Barcelony się zapełnia
Sen o dominacji Xaviego, Iniesty i Messiego się spełnia
Jak w meczu z Levante wszyscy to wychowankowie
Bo z La Masii zrobiono szkółkę co się zowie

Gdy dla drużyny z Madrytu Barca stała się fatum
I powiedziałbym sobie „exegi monumentum”
Zostawiłem po sobie klub trwalszy niż ze spiżu
Co na całym świcie ma wiele prestiżu

Już myślałem że po śmierci nic mnie nie zaskoczy
A jednak chciałbym zobaczyć grę Leo na własne oczy
Na ten jeden dzien wybrałbym Puchar Gampera
By widzieć Messiego w roli snajpera

Tak, tak Gamper to moje nazwisko
A mój klub to piłkarskie zjawisko
Czemu chciałbym być człowiekiem z mojego avatara
By Bartomeu opadła kopara :)

pax

2

@Majkel34
Zrobiłem sobie mały detoks od rambli. Ale skoro zostałem wywolany :)
Ta opinia jest tak jakby zrobiona przez jakiegos prawnika-amatora, który wziął artykuł z Konstytucji i napisal własną interpretacje. Podobnie nie powinien się posiłkować tylko rozporządzeniem, ale głównie ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, do czego odwołują się prawie wszystkie rozporządzenia ministra zdrowia. Możesz być dyskryminowany z różnych powodów np. z powodu wieku ( nie kupisz okreslonych towarów poniżej 18 roku życia). Więc nie jest tak, że Konstytucja gwarantuje wszystkie prawa bez zastrzeżeń. Poza tym przywoływanie kodeksu wykroczeń jest znowu bezsensowne, gdyz jest mowa o "braku uzasadnionych przyczyn", obawa o własne zdrowie jest taką przyczyną a także działanie zgodnie z prawem.
Masz rację, że zasłanianie twarzy na terenie całego kraju zostało wprowadzone z pogwałceniem prawa i nie ma umocowania prawnego. Tu nalezy się posilkowac ustawą, gdyż rozporządzenie ministra zdrowia odsyła nas do ustawy a nie do Konstytucji. Wszelkie obostrzenia takie jak kwarantanna, izolacja, noszenia maseczek powinne być wprowadzone tylko dla osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie. Dlatego wprowadzenie ich dla całego społeczeństwa bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej powinno być bezprawne. Oczywiście jest bezsensowny kruczek, że możesz nie nosić maseczki i powiedzieć w razie czego że jesteś chory czy uniemożliwia Ci to oddychanie itd. i nie musisz się tłumaczyc czy to prawda i pokazywac jakieś zaświadczenia, tylko po co? Daje to mozliwość kłamstwa. Nie lepiej dać rekomendację przez ministerstwo, iz wskazane (a nie obowiązkowe) jest noszenie maseczek.
Oczywiście to, że zostało złamane prawo (co widać, słychac i czuć :)) nie oznacza że to złe prawo nie obowiązuje. I tu mamy w pełni okazałości nasz obecny system prawny wprowadzany od 5 lat. Niestety obowiązuje. Można się sądzić, ale do momentu stwierdzenia przez TK wadliwości ustawy lub konkretnego przepisu ustawy lub rozporządzenia to mamy co mamy (lub wyroku SN na który mogą powoływac się sądy). Jedyna droga to sąd.
Jednak noszenie czy nie noszenie maseczki nie zwlania nas od myslenia. Jesli maseczki mogą pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się patogenu to oczywiście warto je zakładać. Rozumiem pewne osoby które się po prostu boją choroby, czy zagrożenie jest realne czy nie, czy jest ona tak grozna czy nie, nie ma tu znaczenia. Znany socjolog (Daniel Frei) nazywał to stanem obsesji - nieznaczne zagrożenie jest postrzegane jako duże. Dlatego nie dziwię się ludziom, ze boją się innych, tych bez maseczek. Maseczki jesli sa obowiązkowe w sklepach to niestety są obowiązkowe bo rozporzadzenie które obowiązuje jasno precyzuje gdzie noszenie jest obowiązkowe. To, że większość prawników jasno wypowiada się o bezprawnym charakterze tego obostrzenia, nie oznacza jak pisałem że ono nie obowiązuje. Sytuacja nie jest więc prosta.
Pytasz mnie kto ma rację ze strony prawnej. Z jednej strony mamy złe, wadliwe rozporządzenie wyprocedowane przez ministra zdrowia i jest ono obowiązujące, z drugiej zdrowy rozsądek, autorytety prawnicze które jasno wskazują na brak umocowania prawnego tego rozporzadzenia. Ale co z tego.
Obecnie można ułaskawić niewinnego, wybrać 18 osob do 15 osobowego Trybunału, zarządzić reasumpcję głosowania w sejmie czy nie opublikować wyroku trybunału to i mozna całemu społeczeństwu ograniczyć prawa konstytucyjne w drodze.... rozporządzenia :)

pax

3

@herbblaugrana
Tak jak widać było przy grze Arthura czy de Jonga. No może oprócz różnicy pokoleń :)

pax

0

@CalcioFan
tzn ?

pax

0

@Szpenser
Thx.

pax

10

Dajcie już spokój z tym bidoleniem. To, że tak się stanie było do przewidzenia. Nie ma co płakac nad rozlanym mlekiem. Jasne możecie wskazywać przyczyny tej porażki - od trenera bo marny, przez zarzad bo niekompetentny, po zawodników bo zblazowani. czy to cos da? Obecnie - niewiele.
Pamiętam podobne odczucia były po sezonie Martino. Chociaż tam Barcelona przegrała mistrzostwo w ostatnim meczu sezonu i to poprzez pomyłkę sędziego. jednak wtedy dziesiętki głów krytyki że styl nie taki, że nie zasługiwaliśmy na mistrzostwo. Kto się będzie pytał za 10 lat w jakim stylu real wczoraj zdobył mistrzostwo i czy na nie zasługiwał? Jednak kibice Barcelony przezwyczajeni do poezji w grze wymagają wszystkiego od trenera, zarządu, zawodników.
Co zapamiętam po tym sezonie? Debiut Fatiego który oglądałem z trybun, grę Puiga który zaczyna zachwycać i walczy nie dając się przepychać, frustrację Leo - który tak naprawdę nie ma z kim grac w tym zespole złożonym z rzemieślnikow.

Koncepcja Setiena się nie sprawdziła, nieważne aż tak, że nie miał sezonu przygotowawczego. Widać od kilku miesięcy brak pomysłów, brak reakcji. Nie znalazł pomysłu na brak ruchu z przodu, cos miogłoby nie wyjść - podania by nie dochodziły do wychodzących zawodników, ktos by wyszedł na pozycję za szybko, ktos za wolno, ale widac byłoby jakis pomysł, może nie dopracowany ale jakis. Jednak nie było zmian. Dlatego nastąpiło to czego się spodziewaliśmy. Nie płaczmy, kibicujmy, trzymajmy kciuki za LM i za przyszły sezon. Za nowa motywację wśród zawodników.
I widząc wczorajszy mecz i wiele innych w tym sezonie, o porazkę nie obwiniajcie Leo, on dawał z siebie wszystko, robił za cała formację ataku i cała formację pomocy. Jest taka sałaba pomoc, że najlepszym zawodnikiem który potrafi strzelic, wyjść na pozycje zagrać klepke i grać kombinacyjnie jest 30 letni "rzeźnik Vidal".
Ja już czekam na przyszły sezon, wiem że zawodnicy dadzą z siebiue wszystko, moge krytykować, wskazywać błędy ale wiem że będzie lepiej.

pax

2

@YoungMan
Nelson jest jednym z znjasłabszych ogniw tej drużyny jak nie najsłabszym jeśli chodzi o pierwszy skład. Mało biega, najwolniej wraca z całej drużyny, często xle ustawiony, w ofensywie niewiele daje. Wymień jego zalety i przełóz to jak wykorzystuje te zalety w spotkaniach.
Wczoraj znowu przy pierwszej bramce zaspał, odpuścił i się źle ustawił. I pyk brameczka... która to juz w tym sezonie, a w ciagu ostatnich 3 lat...

pax

0

@Laser
Tak. Niestety jest.

pax

1

@FutbolToMagia
Chyba widziałes jego grę wczoraj w defensywie. Ta "pogoń" za zawodnikiem i odejście od niego aby dac mu dokladnie zagrac do kolegi przy pierwszej straconej bramce. Brak słów.


pax

2

@FutbolToMagia

" W zasadzie Semedo w prawie każdym meczu prezentuje bardzo dobrą, stabilną formę".

Zgodzę się że stabilną ale nie zgodze się że bardzo dobrą. Jest jednym z najsłabszych zawodników w drużynie. Jesli jest uważany za głównego PO to jest najsłabszym zawodnikiem pierwszego składu. Wiesz o tym doskonale, bo wielkrotnie rozmawiałem z Tobą i wykazywałem jego błędy.

pax

4

@dominik127pl

daj namiary na tego dilera co sprzedaje nowe Golfy 3

pax

4

@Statistics

"Widocznie Ci ciśnienie skoczyło po meczu, niepotrzebnie".

Jak widzisz ja komentuję twój wpis a Ty wstawiasz komentarz personalny.

Akurat pisanie o braku bramki od lutego, gdy przez prawie trzy miesiace ligi nie było ma tylko i wyłącznie prowokację na celu. Mogłeś napisać np. od ilu kolejek Leo nie strzelił bramki z gry, wybrałeś bardziej prowokacyjne rozwiązanie, wskazujące iż od prawie pół roku Leo nie trafił z gry. Statystyki można pokazać i wybrać w sposób tendencyjny, nie trzeba ich zakłamywać.

pax

4

@Statistics
9.3.3.

- prowokowanie innych Użytkowników i wszczynanie kłótni;

- „trolling” - rozumiany jako prowokacyjne zamieszczanie kontrowersyjnych treści bądź opinii w celu wywołania nagłej i emocjonalnej odpowiedzi ze strony innych.

Wiedząc doskonale o zamrożeniu ligi przez prawie 3 miesiace Twój komentarz ma na celu jedynie prowokacje

pax

0

@Trojanek23
Zawsze jak prezentuję spojrzenie na daną sytuację możesz pzredstawić swoje spojrzenie.

pax

1

@Trojanek23

Przecież zawsze jak opisywałem grę piłkarza nie uciekałem od dyskusji. Wystarczyło napisać. "Pax, chłopie nie masz racji, wcale Nelsona nie zostawił swojej pozycji, wcale nie miał starty w tej konkretnej sytuacji, wcale nie stracił piłkę ale świetnie zagrał, miał świetna asystę a nie że podał do przeciwnika". Nigdy nie uciekam od dyskusji, przeciez zawsze wszystko co pisze można sprawdzić. Jak opisywałem grę zawodnika, podawalem ogólny ipis gry, poruszanie się po boisku, nie tylko podawałem statystyki, ale skąd się one wzieły, więc grę zawodnika w każdej minucie, jego zachowanie w sytuacjach boiskowych. Przeciez mozna było wejśc w dyskusje i wytknąc mi błędne interpretacje. Można byłoby

pax

0

@Janiama

"Sorry ale pax z całym szacunkiem nie jest dla mnoe autorytetem. Po za tym w jego wpisach jest dużo błędów".

Mógłbym prosić o wypisanie tych błędów. Tych "dużo błędów".

pax

0

@Pogba
Pisałem bo od początku obserwuję jego grę w Barcelonie.

pax

2

@BarcaInfo , @Janiama

Często opisując Semedo pisałem, że nieźle kryje jeden na jeden i jako jedyny potrafi współpracowac z Griezmanem. To apropo plusów na kozyśc Nelsona.
Jednak minusów jest cała litania, co nie oznacza że nie dostrzegam plusów, niestety ale sam semedo swoja grą nie daje powódów aby była za pewne elementy chwalony.
@Janiama , jesli dostrzegasz te elementy, proszę wypisz je, może baczniej będę na nie zwracał uwagę

pax

3

@VenoM
dziękuję. Dałeś argumentację czemu twoim zdaniem Semedo jest lepszy, a nie wait, pisałeś głównie o mnie. W porządku, szacun za własne zdanie.

pax

4

@VenoM
Świetna argumentacja. tego właśnie oczekiwalem dziękuję. Rozmowa o Semedo i wpleść wątek o Inieście i Xavim. Nie napisałem czy się zgadzam czy nie z twoim zdaniem, chciałem tylko argumentacje poznać. Już poznałem, dziekuję za nia. Jest pełna profesjonalnej analizy, mnogości czynników , kawał dobrej roboty.

pax

2

@Firestone
Zabrakło mi argumentacji. Każdy może mieć swoje zdanei, chciałbym poznac jedynie argumentacje.

pax

2

@VenoM
Możesz szerzej rozwinąć wątek "znacznie lepszy na PO niz Roberto"?

pax

7

@anonimek
"Pan oderwany od rzeczywistości jest chyba".

Po co zaczynać dyskusję od personalnych komentarzy?

W samej lidze hiszpańskiej mozna wymienić chociażby : Emersona, Carvajala, Trippiera itd.
Nelson jest słaby w ofensywie i defensywie, źle się ustawia, nie wraca do obrony, albo wraca wolno (jest najwolniej wracjącym obrońcą), w ofensywie nie za wiele mozna go wyróżnić , nie potrafi grac kombinacyjnie, nie dosrodkowuje, słabo kreuje. Nie ma ciągu na bramkę, nawet jak dostaje piłke i ma miejsce zamaist iśc na bramkę zbiega do nroznika boiska by wycofac piłkę.

pax

4

Trochę Barcelona nie ma wyjścia, za rok już niewiele by sie dostało, za dwa poszedłby za darmo. A mimo, że słaby z niego PO to trzeba przedłużyć kontrakt. Szkoda, że Barcelona nie kupiła Yana Couto - niby wielka zagadka jak zagra w Europie, ale Nelson tak obnizył poziom PO w Barcelonie, że raczej nie miałby problemu z gra w Azulgranie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?