pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@AxelF
Dziwne, że piszesz o zbłaźnieniu a sam podajesz kwotę 35 i 35,7. Wstaw odpowiedni znak miedzy kwotami , i zdasz sobie sprawę która wartośc jest większa.
Jak widzisz, próbujesz zawsze mnie na czyms złapać a to sie jakos nie udaje. Matematyka jest bezlitosna.
Napisałem pojednawczo "Rozumiem intencję o co Ci chodziło", ale wyjasniłem że w liczbach bezwzględnych transferu nie ma co nawet dyskutować i wyjasniłem że nigdy nie podaje się kwot doliczając infalację. Napisałem, że rozumiem o co chodziło, że zapewne Alves dzisiaj kosztowałby więcej, ale w historii za Semedo Barcelona zapłaciła najwięcej z bocznych obrońców.
Jednak specjalnie dla Ciebie wystukałem hasło: "najdroższe transfery w historii" aby sprawdzić czy jest do nich doliczany czynnik inflacyjny czy nie. Czy jest chociaż w komentarzu podawane że nalezy go brac pod uwage.
https://www.transfermarkt.pl/statistik/transferrekorde
Jedyny ranking uwzględniające zmienne został opracowany przez PlayRatings w skład którego wchodzi też infalcja, jednak jest to bardzo dziwne zestawienie np. Higuian w 2016r. kosztował 79 milionow funtów a teraz miałoby to odpowiadać ponad 230 milionom (raczej nie było 300% inflacji we Włoszech w ostatnich 4 latach..
Wciąż nie odpowiedziałeś za którego Barcelona zapłaciła więcej.
"ale się wijesz jak węgorz żeby bronić swoje kłamstwa".
Lubie jak ktos próbuje mnie na czyms złapać, a potem wije się jak węgorz widząc że znów mu sie nie udało. Matematyki nie oszukasz.
3
@Janolinio
Alves już nie gra, na jego pozycji jest właśnie Semedo. Jest niestety słabiutki.
2
@Hiacynk
NIe wielu pamięta, że był najlepiej odbierającym piłkę w lidze hiszpańskiej w 2014/2015. A statystyki w odbiorach i przechwytach miał zawsze imponujące.
1
@AxelF
Hmmm, to który był droższy ?
Nie kupiłbym wtedy ani zwykłego Poloneza ani Caro, nikt by mi na dzisiejsze za 40 groszy czy za 10 zł samochodu nie sprzedał :))
ps. nigdy nie słyszałem aby podawac cenę transferu plus ewentualna inflację. dziwne, że nikt nie podaje sumy Zidana czy nawet Neymara z inflacja tylko konkretne zapłacone kwoty. Rozumiem intencję o co Ci chodziło, ale nie słyszałem aby ktoś dodawał do kwot transferów wymieniając je, czynnik inflacyjny.
0
@Varkond
Polecałbym Izolat, Olimp jest drogi, średnio smaczny. Jest kilka sklepów internetowych gdzie mozna dostać dobrą cene i z promocją. Napisz na pw, to cos polecę.
Za 150-200 zł kupisz spokojnie 2000-2500g dobrego izolatu.
0
@busquets5
działanie antykataboliczne, lepszy przyrost masy - wystarczy? szczególnie jeśli ma dość brania zbyt dużej ilości samego białka (które i tak zawiera bcaa i eaa) to przed treningiem warto wziąć bcaa i przedtreningówkę a po treningu ja sugerowałbym eaa i własną potreningówkę.
BCAA to aminokwsy czyli budulec mięśni, czyli coś co w niewyizolowanej formule i tak znajduje się w odżywkach białkowych, jeśli nie che się pochłaniać wielkich ilośc takich odżywek kilkarazy dziennie, można pomysleć właśnie o różnych formach przyjmowania białka.
1
@Varkond
Cena rozsądna tzn. ile za koncentrat czy , możesz dać?
Pomyśl o bcaa i o eaa
2
@wonsz_w_pomidorach
Tylko do czego mam sie odnosić. zabrałeś głos w dyskusji komentując mój wpis, więc raczej to ty jesteś tu stroną injicjującą rozmowę. Chciałes bronić Nelsona przed zła ocena jego fatalnych występów, ale nie przedsawiłes ani jednego argumentu i nie odniosłes się do mojego tekstu. Czyżby nie miał aż dwóch asyst w lidze hiszpańskiej i LM w ciagu 2 lat przy ponad 100 spotkaniach? Możesz zaklinać rzeczywistośc, ale jego gra po trzech latach zasługuje na stwierdzenie, że były to mega słabe sezony w jego wykonaniu. Jest obecnie najsłabszym zawodnikiem pierwszej 11-stki.
1
@HypeR
W czym był nowonarodzony? Co pokazał?
4
@FutbolToMagia
Jedynie pokazuję spotkania w których dany gracz zagła słabe spotkanie, a tych Semedo co sezon ma najwięcej.
Zawsze celnie punktuje i zawsze masz o to pretencję, bo opisuje fakty a nie wymyslam
1
@Sulej
Widzę, że nie zrozumiałes komentarza.
Dałem okmentarz odnoszący się do: " Siłą rzeczy Semedo musi bardziej asekurować". Pokazałem, że on nie asekuruje, bo bierez udział w grze ofensywnej (to, że z marnym skutkiem to inna kwestia). Pokazałem, jak może asekurować prawa obronę, skoro gdy padaja bramki dla przeciwników jego na obronie nie ma. Nie napisałem, że ponosi wine za wszystkie bramki, ale że go nie ma. Nie zawsze balans był zachowany. Alves grał także przy Albie. I to jest wymysł, że Barcelona jedną strona atakuje a w tym czasie po drugiej boczny asekuruje, bo bylaby w moment rozpracowana. U nas obydwa skrzydła sa uruchamiane przez bocznych obrońców, to że nie ma tam jakości to inna kwestia, ale w OBIE strony wchodzą boczni obrońcy.
W czym nie są obiektywne? napisz, że cos przekłamuje, podaję złe statystyki, pokazuje nieprawde.
2
@AJBarca18
Jakieś argumenty. Oprócz pisania że coś jest głupie?
5
@FutbolToMagia
Znowu mam punktować wszystko. Jeden z słabszych w samej lidze hiszpańskiej a na świecie to wielu wielu jest dużo lepszych. Ma stabilny poziom, tylko bardzo słaby.
3
@marcin000019
Ale nie jest to dobry a jako najdroższy transfer obrońcy trudno powiedzieć że nie jest zły
3
@monsterrize
On nawet nie jest w top 20
2
@cat_r37
Najgorsza jest ta szybkość w defensywie. Gość który ma możliwości daje się praktycznie każdemu wyprzedzić, w obronie biega wolniej od Busiego. Te truchtanie jest przerażające czasami, ile już bramek straciliśmy gdy mi zawodnik uciekł.
5
@pepo_barcarzadzio
Oglądam od lat wszystkie mecze Barcelony. Jakieś tam asysty? Dwie asysty we wszystkich występach przez trzy lata. Ostatnio bramka, wow, już ma średnią w lidze bramka co 41 spotkań, tak raz na 82.
Jak był Dembele to i tak nie było zgrania, Dembele mu podawał ale piłek zwrotnych już nie było. Było Dembele do Semedo i potem strata.
Wskaż pozytywne aspekty gry Nelsona. W ofensywie i defensywie.
Aby kogoś bronić to trzeba mieć argumenty. Słaba gra kombinacyjna, fatalna kreacja, brak parcia na bramkę, brak dostodkowan, brak robienia przewagi, słabe wyprowadzenie piłki, niezłe wyjście na pozycję i niezłe gra wzajemna z Griezmanem, słaba jakość w podaniach w strefie ataku, złe, spóźnione decyzje.
W obronie złe ustawianie się w lini, złe krycie swojej strefy, postęp przy kryciu w przesuniętej obronie, fatalne powroty, brak szybkości, truchtanie i odpuszczanie zawodników za których jest się odpowiedzialnym, złe decyzję o wsparciu drugiej linii ( jest mijany piłka w środkowej strefie zostawiając autostradę) na plus jedynie niezła gra 1 na 1.
2
@wonsz_w_pomidorach
Coś z argumentami czy tylko FIFA?
4
@pepo_barcarzadzi
A coś na potwierdzenie tego. Jest najsłabszym zawodnikiem wyjściowego składu. W obronie słaby w ofensywie gra tragicznie
6
@pepo_barcarzadzi
Zagwarantować może tylko jego poziom a tego od 3 lat nie ma
7
@Erik0
Barcelona tak gra od lat. Obaj boczni obrońcy graja role faływych skrzydłowych. Semedo nie asekuruje i więc piszesz nieprawdę. On sie podłącza do gry ofensywnej i zostaje w ataku, nie cofając się do obrony. Więc o jakiej asekuracji ty piszesz?
Apropo asekuracji Semedo. Właśnied Pique obstawia prawa obronę i Busi schodzi niżej na środek pomiędzy stoperów a defensywnego pomocnika
W obronie jest głównie w ataku pozycyjnym rywala, bo w szybszych akcjach przeciwnika jego pozycję zajmuje Pique lub Vidal. Popatrzyłem sobie w jaki sposób Barcelona traciła bramki po przerwie spowodowanej koronawirusem.
Straciliśmy 7 bramek .
1 bramka Celty – szybsza akcja Celty, na prawej nie ma obrońcy, zdążyło wrócić 5 zawodników Barcelony do obrony, ale brak Semedo.
2 bramka Celty – wolniejsza akcja Celty, akcja prawa stroną, ale Nelson jest tam gdzie być powinien, faul Pique i bramka Aspasa z rzutu wolnego
1 bramka Atletico – szybsza akcja, w polu karnym 4 zawodników Barcelony, przed polem karnym dwóch, Nelsona nie ma. Prawa strona asekurowana przez Pique (został ograny) i Vidala (faulował w polu karnym).
2. bramka – Nelson dobrze ustawiony, jego zawodnik jest dwa metry za nim, jednak robi przebieżkę, daje się wyprzedzić na kilku metrach i juz ma tego zawodnika metr przed sobą i fauluje w polu karnym.
1. Villareal – 4 zawodników Barcy w obronie, Nelsona nie ma nawet w pobliżu własnego pola karnego.
1- Nelson przegrywa pojedynek biegowy, daje wejśc zawodnikowi w swoja strefe a następnie przegrywa z nim pojedynek i zamiast utrudnić mu degranie w pole karne, odsuwa się od niego na kilka metrow.
2 - nie było go na boisku, zmieniony wcześniej
Na 5 sytuacji w których straciliśmy bramki, Nelsona nie było w 3 na obronie, dodatkowo jedną całkowicie zawalił a tylko w jednej był ustawiony poprawnie.
Semedo ma 26 lat, nie jest perspektywiczny.
1
@xavi890
Był. Ale tutaj był niedoceniany i wyzywany.
0
@ninja81
Jest w samej lidze hiszpanskiej conajmniej kilku.
3
@neeed
Zawalili z Couto, była opcja z Emersonem. Obserwując grę Nelsona, to chyba eksperymenty byłyby bardziej przydatne dla zespołu. A przez ostatnie lata był chociażby Wague.
5
@Firestone
Oczekuje się jakiegokolwiek poziomu. Co do obrony to Nelson popełnia wielkie błędy w ustawieniu, wielkie błędy w kryciu, nie mówić juz że jest najwolniej wracającym zawodnikiem całego zespołu (wliczając Ivana i Busiego) do obrony.
Nieźle kryje jeden na jeden jesli ma zawodnika przed soba i to wszystko co mozna o grze obronnej powiedzieć.
W ofensywie nie jest tak, że on stoi z tyłu (i asekuruje obronę), ale sie podlącza, ale albo traci albo oddaje do tyłu. Poprostu brakuje mu jakości w grze ofensywnej. Nikt nie oczekuje od niego poziomu Alvesa, ale od najdroższego bocznego obrońcy w historii Barcelony mozna oczekiwać gry chociażby na poziomie Aleixa Vidala.
Do poziomu Alvesa nie ma go nawet co porównywać.
Trzy pierwsze sezony obu zaqwodników
Alves 2009/2012 - Semedo 2007/2010
Bramki 10-2
Asysty 36-2
Kluczowe podania 176-27
Udany drybling 113-96
Odbiory 318-123
Przechwyty 217-66
Przerzuty 257-119
2
@Firestone
Mimo to komentujesz a w komentarzu zero argumentów.
Chociaż w sumie masz rację, pomyliłem się. Akcje w których Nelson się podlączył i strzelił bramkę to w lidze raz na 41 spotkań (82 spotkania i 2 bramki) a wliczając do tego LM to co 52 spotkania (104 spotkania i 2 bramki).
1
@Kettger
Tylko szkoda, że wliczając sama lige robi to co 40 spotkań a wliczając LM to co 50 :(
2
Pod względem finansowym może sie okazac dobrym ruchem zarządu w przypadku ewentualnej przyszłej sprzedazy lub wymiany - juz w przyszłym roku niewiele by mogli dostac. Obecnie najsłabszy zawodnik w pierwszej 11-stki, jesli liczyc że nalezy do wyjściowego garnituru.
Zawodnik według wielu który nie dostał szansy od Barcelony aby pokazac swoich umiejętności.
3 lata gry, 82 mecze ligowe, ponad 5000 minut na boisku - 2 asysty i 2 bramki.
Dla porównania zawodnik którego zastąpił w Barcelonie
Aleix Vidal
3 lata gry, 30 spotkań, poniżej 1500 minut na boisku, 3 bramki, 4 asysty
3
@Przemek2323
Pewnie na temat palestyńskich dzieci czy kurdyjskich, czy w Afryce biegających z kałasznikowami miałby inne zdanie, a może nie.
1
@itmustbejoke
NIeuznany gol Barcelony w meczu z Atletico, gdzie sędzia popełnił błąd
Nieuznany gol Barcelony w meczu z Interem gdzie sędzia popełnił błąd.
Uznany gol Interu z półtora metrowego spalonego gdzie sędzia popełnił błąd.
i tak moge wymieniać.
Nie wyrzucenie Ballacka w meczach Chelsea z Barceloną gdzie Ballack, wchodzi wyprostowaną nogą wślizgiem w Henry'ego, wchodzi dwoma wyprostwanaymi nogmi (tzw. sanki) impetem w Etoo, uderza reką w twarz Iniestę przy wejściu w pole karne, nie mówiąc już o atakowaniu sedziego, krzykach na sędziego, fizycznym ataku na sędziego itd., chociaż prorealowski portal piłkarzyki.pl ma inne zdanie :))