pax

0

@barteq
"Natomiast co zauwazylem to czesta sytuacja gdzie akcja przeciwnika idzie nasza strona, jest blisko dosrodkowania a Semedo zostawia na soba skrzydlowego przeciwnika i kryje napastnika razem z Pique".

Rozumiem, że chodzi o np (to tylko szybko zapamietane przykłady z tego sezonu):


czy


Jak mówiłem czasami jest to przesunieta obrona a czasami mimo przesunietej obrony złe ustawienie, krycie na radar czy krycie pustej przestrzeni.

pax

2

@barteq
1. Wybielanie Alvesa? Pokazuję, że brak obrońcy w swojej strefie nie można traktowac zero-jedynkowo, że nie zawsze tak jak w przypadku Alvesa czy Semedo piłkarz ma szanse wrócić. Wybielania Alvesa w pokazywaniu ile dawał w ofensywie? Naginam coś tu ? Piszę, że i on nie zawsze zdązył wrócić. nie rozumiem komentarza.
2. Sporo to trochę mało precyzyjne okreslenie. Od kilku lat jest najwolniej wracającym zawodnikiem Barcelony. Nawet gdy piłka jest obok, zawodnik obok to on bardzo często go odpuszcza a potem tracimy bramki.
3. No właśnie wziąłem, pisząc o: "Nelson gra wyżej, może nie jako fałszywy skrzydłowy (ale podwieszony), częściej uczestniczy w akcjach na połowie przeciwnika, czy jest pewną opcją w rozegraniu".

Nie za bardzo wiem o jakie dośrodkowanie Ci chodzi. Jesli z prawej strony to kwestia złego krycia Nelsona, bo powinien obstawić prawa obrone gdy akcja idzie jego stroną, jesli z lewej to bym się nie czepiał, Barcelona od lat gra tzw. przesuniętą obroną. często zostawiając z tyłu wchodzacego skrzydłowego przeciwnika. Jest wtedy tak, że lewy stoper pomaga na skrzydle LO, wtedy następuje przesunięcie o jedna pozycję, Pique wchodzi na pozycję Umtitiego?Lengleta a Semedo na pozycje Pique. Jednak czasami bywało tak, że Nelson nie krył ani pozycji Pique, gdzie była "9" przeciwnika jak i skrzydłowego. Od ubiegłego sezonu tu jest poprawa i raczej kryje kogoś.

Aktywny w ofensywie jest tez mało miarodajne określenie, ale sam to zauważyłem, że częściej uczestniczy w akcjach ofensywnych, tylko właśnie czy to dobre rozwiązanie, gdy widać że jego "zostawanie" na połowie przeciwnika daje możliwość przeprowadzania akcji przeciwnikowi. Jesli to byłaby jednostkowa kwestia to po prostu nie byłoby sprawy, jednak jeśli w 60% bramek które Barcelona straciła po przerwie jest w sytuacji gdy jednego (tego samego) obrońcy nie bylo na obronie, to może warto sie zastanowić czy warto przesuwac go wyżej, skoro dziura po takich przesunięciu tyle kosztuje druzynę.

pax

7

@Kapitan hawk
Ja to obserwuję chociazby tutaj od dłuższego czasu. Pisałem o tym przed pierwszą turą wyborów, piszac o kryptopisowcach, którzy "oficjalnie" pisza że są głównie za Konfederacją (bo jest wśród młodych w pewien sposób trendy), ale piszą tylko atakując PO i wychwalając PiS. Dlatego przed drugą turą wyłączyłem się z komentowania, ale czytałem i obserwowałem jak niektórzy userzy wykazują tą kryptopisowość.
Bardzo często piszą coś takiego: "nie popieram jednego czy drugiego ale... jeden jest super a drugi złodziej", itd.
Skąd to się bierze, z róznych przyczyn, czasem z braku odwagi przyznania się do swoich poglądów, opcji politycznnych. Każde własne zdanied może być skrytykowane, więc lepiej udawać że ejst się neutralnym, trzecią opcją itd.

pax

0

@RomanHoffer
Zastanów sie co zjadasz przed pracą i w pracy, czy jest jakis czynnik stresogenny, jaką wode pijesz w pracy. Po trzech dniach biegunki myslisz o nowotworze? O czym pomyslisz jak Cię przez 5 dni będzie ząb bolał? Ebola?
Organizm raczej nie jest skłonny do wypróżnień co godzinę, więc jeżeli idziesz na kibel w nocy z 2-3 razy to potem nie ma co z Ciebie lecieć przez resztę dnia. Rak jelita grubego objawia się m.in. zakrzepłą krwią w stolcu, poza tym nie masz innych dolegliwości. Ja stawiam na jakąś bakterię lub virus żołądkowy i tyle.

pax

12

Czy zauważyliście przesunięcie Nelsona bardziej do przodu po tej przerwie? Nelson gra wyżej, może nie jako fałszywy skrzydłowy (ale podwieszony), częściej uczestniczy w akcjach na połowie przeciwnika, czy jest pewną opcją w rozegraniu. Czy są tego efekty pozytywne? Da się dostrzec pewną poprawę, dość problematyczny wywalczony karny z Atletico i „nieuznana asysta” po spalonym na długość stopy, w sumie niewiele jak na 10 spotkań. Nie zawsze ma czas wrócić po wejściu na połowie rywala, a nie zawsze mu się chce. W obronie jest głównie w ataku pozycyjnym rywala, bo w szybszych akcjach przeciwnika jego pozycję zajmuje Pique lub Vidal. Popatrzyłem sobie w jaki sposób Barcelona traciła bramki po przerwie.

Straciliśmy 5 bramek .

1 bramka Celty – szybsza akcja Celty, na prawej nie ma obrońcy, zdążyło wrócić 5 zawodników Barcelony do obrony, ale brak Semedo.

2 bramka Celty – wolniejsza akcja Celty, akcja prawa stroną, ale Nelson jest tam gdzie być powinien, faul Pique i bramka Aspasa z rzutu wolnego

1 bramka Atletico – szybsza akcja, w polu karnym 4 zawodników Barcelony, przed polem karnym dwóch, Nelsona nie ma. Prawa strona asekurowana przez Pique (został ograny) i Vidala (faulował w polu karnym).

2. bramka – Nelson dobrze ustawiony, jego zawodnik jest dwa metry za nim, jednak robi przebieżkę, daje się wyprzedzić na kilku metrach i juz ma tego zawodnika metr przed sobą i fauluje w polu karnym.

1. Villareal – 4 zawodników Barcy w obronie, Nelsona nie ma nawet w pobliżu własnego pola karnego.

Na 5 sytuacji w których straciliśmy bramki, Nelsona nie było w 3 na obronie, dodatkowo jedną całkowicie zawalił a tylko w jednej był ustawiony poprawnie.

Nie przekładam tego zero-jedynkowo w każdej sytuacji, bo kiedyś usprawiedliwiałem Alvesa, gdy była kontra przeciwników, a wiadomo że piłka szybsza od przeciwnika i też nie zawsze zdążył wrócić. Jednak w większości sytuacjach starał się wracać a poza tym jednak to ile dawał w ofensywie Alves (100 asyst i setki wykreowanych szans) w stosunku do tego co daje Nelson, daje mi podstawy do zastanowienia się nad taką kwestią. Czy jest sens włączać do gry ofensywnej zawodnika, który jest najwolniej wracającym zawodnikiem w drużynie i zostawiającym dziury w obronie nawet przy spokojnym rozgrywaniu przeciwnika, a którego gra ofensywna niewiele daje drużynie.

Nelson gra takiego podwieszonego skrzydłowego, jednak nie jest to zawodnik box to box, który ma wydolność i ochotę do powrotów do obrony. Jakość zagrań, dośrodkowań, przeglądu pola, gry kombinacyjnej w ofensywie moim zdaniem nie jest u niego na takim poziomie aby równoważyła w pewien sposób pozostawienie prawej obrony. Jak sądzicie? Bo czytam, ze po przerwie gra Nelsona wygląda troszkę lepiej, bo... częściej się pokazuje w ofensywie, jednak co z defensywą ?


pax

5

@MarioVeB!
Ja się nie dziwię. Pewnie po niedzieli opijał zwycięstwo.

pax

6

@Mesi12
Nieważne z czego tak naprawde się śmiała. Jej zachowanie w stosuneku do wykorzystywania dzieci przy okazji wyboru członków ds. zbadania przestępstw pedofili pokazuje jak w głębokim poważaniu ta partia i Ci ludzie mają krzywdę dzieci. Pewnie gdy jakiś emigrant zgwałcił jakieś dziwecko w Polsce to wszyscy wzieli by sprawe na powaznie, a tak jak chodzi o gwałty Polaków czy księzy Polaków to mozna sobie pozwalić na podśmiechujki

pax

1

@MichalZZZ

Czemu? Zawsze mistera mogą wybierać tylko użytkowniczki :)

pax

26

@MichalZZZ
Już myślałem że chcesz wybrać miss larambli spośród uzytkowniczek, a tu jedynie glosowanie na ładną celebrytkę.
Wątpię aby któraś z naszych użytkowniczek chciała wysłać swoje zdjęcie, ale taki wybór miss byłby ciekawszy :)

pax

1

@NemeZis93
Przed majowym terminem bony miały być, po majowym terminie wyborów, ale jeszcze w maju gdy wybory odwoałano odwołano bony, przed wyborami które się odbyły znowu ogłoszono, że bony maja być, jeszcze nie zdementowano tej kiełbasy wyborczej.... czekamy na oficjalne dementi.

pax

10

@AmigoBlancos
To ile mają asyst bramkarze w Realu ??

pax

10

@AmigoBlancos
To jak z asystami jest w Realu u bramkarzy ?? Nie kreują sytuacji??

pax

1

@BarcaInfo
Powinno się zrobic z tego przynajmniej tłumaczenie artykułu lub conajmniej news na stronie

pax

7

@Triv44
Można tylko podać informację, że Barcelona w ostatnim meczu straciła bramkę i na tym skończyć informację. A można podać, że sama strzeliła cztery bramki i wygrała spotkanie. To i to prawda, ale .... przekaz jest zupełnie inny.

pax

29

Oglądam "Wydarzenia" Polsatu i nie widze w dzisiejszym wydaniu wielkich różnic z TVP. Wielka egzaltacja Dudy, tylko pochwalne peany i kazde słowo Trzakowskiego zbijane negatynym komentarzem i z 5 razy straszanie Trzaskowskim. To, że Polsat idzie w strone Pis było widoczne od dawna, ale dzisiejsze wydanie było bardzo słabe.

pax

0

@stone80
Jak zwykle merytorycznie, kulturalnie. Trzymasz poziom jak widzę.

pax

0

@stone80
Gdzie widzisz prowokacje??
dziwne, jest to, że zawsze mam rację :) Zawsze jako pierwszy wskazuję zawodników z obniżka formy, albo bez formy - czy to Semedo czy Arthur czy de Jong a potem wiekszość przyznaje mi rację :)
czytaj ze zrozumieniem. Ja o Puigu Ty o Vidalu.
Żenua, napisz że według 110% będziesz wiarygodniejszy :)

pax

0

@TylkoBarca7273
Pisałem o de JOngu

pax

0

@Destuuur
Kto ?? De Jong?? W czym był najlepszy ?? W którym aspekcie gry? W defensywie, ofensywie, transmisji piłki?

pax

1

Akurat z de Jongiem Barcelona grała dużo wolniej i przewidywalniej. Kółeczka, podanie do boku, podanie do tyłu. W środku więcej obecnie daje Puig niz de Jong z Arthurem razem wzięci.

pax

1

@Destuuur
Jeszcze niczego w Barcelonie nie pokazal przecież

pax

3

@herbblaugrana
Widzę, że rozmowa nie ma sensu. ja piszę jedno, pokazuje wyniki badań, TY to ignorujesz i piszesz dalej to samo.
Nie piszę abyś oglądał TVN, tylko żę TVP jest najbardziej propagandowa telewizją. Ja Ci pokazuję , że TVN nie zawsze krytykuje PiS ty i tak to ignorujesz.
To nie chodzi o prawo do narzekania na tą czy inną stację, ale rozróżnienie czegos co powinno być z założenia obiektywne. TV Republika była od zawsze antyPO i nikt nie wysuwa tutaj oskarżeń takie jak wobec TVP, podobnie co do TV Trwam. Czy do propisowskich, uzależniopnych od finansowania PiSu imperium medialnego braci karnowskich. MOżna je krytykować , że są nieobiektywne, że atakuja tylko PO i wywyższają tylko PiS, ale nikt nie zarzuca, że wykorzystują do tego publiczne pieniądze i że muszą być obiektywne. Z TVP jest inaczej.

pax

2

@herbblaugrana

Zrobiono badania na temat materiałów głównych programów informacyjnych przeprowadzone w dniach 15-26.06 - czyli przed wyborami. Porównałem tu wyniki negatywnych inforamcji o Dudzie bo pisałeś że TVN tylko negatywnie o Dudzie. Trochę inne wyniki byłyby gdyby pokazać tylko pozytywne u Dudy i tylko negatywne u Trzaskowskiego - uwzględniając wiadomości neutralne. Jednak przekaz byłby podobny - TVP zajmuje sie tylko propagandą na rzecz Dudy i hejtem wobec Trzaskowskiego w TVN jest to bardziej wyważone.

Wiadomości – 0% informacji o Dudzie jest negatywnych

Wiadomości – 0% informacji o Trzaskowskim jest pozytywnych

Fakty – 56% informacji o Dudzie jest negatywnych

Fakty – 50% informacji o Trzaskowskim jest pozytywnych


Jak mówiłem, jedna to telewizja publiczna, spółka skarbu państwa za którą płacą wszyscy podatnicy a druga prywatna telewizja, która nie ma wpisanej misji w progarm. Jak widzisz którą telewizję można nazwac propagandówką.
Nie trzeba płacić abonamentu aby utrzymywać TVP, 2 mld na TVP poszło prosto z naszych podatków.

pax

2

@herbblaugrana
Rozumiem, że się nie zgadzasz. Nie każdy akceptuje prawdę.

pax

2

@Midast
Drogi kolego, wejście w dyskusję, próba pretensjonalnych uwag a następnie prośba o nieodnoszenie się do komentarza uważam za brak kultury. Albo się dyskutuje i wrzuca swoje komentarze, albo ustawia się ponad dyskusją jedynie traktując podmiotowo innych userwo w dyskusji.

Co ma zarząd do kwestii odejścia Guardioli? Co ma przegrany dwumecz z Interem?
Wskazywanie na brak inteligencji u Messiego - wolę nie komentować, bo jest to bardzo słabe.
Xavi odszedł w wieku 35 lat, Iniesta 34 ze względu na problemy zdrowotne o ktorych sam mowił, że nie chcę grać w klubie w który nie będzie dawał z siebie 100%. Messi jeszcze nawet tego wieku nie osiągnął. Jednak Ty już go widziałbys poza klubem.

Poza tym opuszczenia klubu przez obecnie najlepszych zawodników druzyny w chwili, gdy drużynie nie idzie, to jak uciekanie szczurów z tonącego okrętu.

Jak widzisz wskazałem jasno, że nie była to najlepsza chwila na odejście Guardioli, przegrał prawie cały sezon, a Real zrobił rekordowy wyniik 100 punktow w lidze, ale możesz pisać że był to moment wielkiej chwały Guardioli.
Pep stworzył potwora który zjadał prawie wszystkei druzyny, ale odszedł po najgorszym swoim sezonie w Barcelonie. Największą sławę i chwałę miał 3 wcześniejsze sezony.

pax

4

@herbblaugrana

Dziwna arguentacja. jak dla mnie totalnie nie trafiona.
Wymagam od TVP obiektyzizmu bo z moich podatków na nią płacę. Dlatego uważam, że powinna profesjonalnie i jak najbarzdiej obiektywnie pokazywac rzeczywistośc bo każdy pracujący Polak bez względu na opcje polityczne na nia płaci. Ja nie place na TVN ani na Polsat ani na TV Republika. Jesli cos jest prywatne to może pokazywac co chce, jeśli tylko są chętni to oglądać czy słuchać. To istotna różnica.
Nie jest argumentem, że telewizja A może być fatalna bo Twoim zdaniem telewizja B jest też fatalna.
Poza tym jest mega przepaśc między TVN a TVP,

pax

2

@cata_luna
"Odpowiadam jedynie na kłamstwa i manipulacje, które ty m.in. piszesz. Zarzucacie TVP propagandę, partii rządzącej dzielenie ludzi".

Piszesz w liczbie mnogiej, więc w stosunku do mnie rwoniez się to odnosi. Pokazałem Ci propagandę TVP, nie odpowiedziałeś.

pax

2

@cata_luna
Tak, pokaz TVN i jaka jest różnica w przekazie między TVN a TVP

pax

0

@Ksavix
Napisałem długi komentarz, ale puszcze go może później. Narazie spytam ponownie, bo nie odpowiedziałeś.
1. Dlaczego PiS miało problem z opublikowaniem tego wyroku, skoro uważasz, że TK wskazał na niekonstytucyjnośc całej ustawy i niekonstytucyjnośc wyboru wszystkich 5 sędziów, co byłoby całkowicie po linii Pisu?

pax

0

Napisałeś nowy komentarz, więc w jednym wszystko skomentuję

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?