pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@MESSIah16
Złagodzenie wyroku pierwszej instatncji skandaliczne w tym konkretnym przypadku. Nie powinno miec miejsca. Tylko czemu pytasz o sądziów uogólniając i pokazujesz jedną sprawę, która jest dośc charakterystyczna. Sędziowie wydają roczine tysiące wyroków. Ty na jednej kwestii budujesz cały swój odbiór sędziów. Czemu nie napiszesz o jakims właściwym, niekontrowerysjnym wyroku?
3
@MESSIah16
Możesz podać konkretny przykład zabójstwa w recydywie z takim wyrokiem ?
0
@ArterkHD
Halle Berry swego czasu :)
4
@macio_944
eee, to ustawka, to stereotypowe podejście, pewnie Trzaskowski sam ich ustawiał. Duda nie ma agresywnych, mało kulturalnych wyborców po 60-tce, to stereotyp wypuszczany przez sztab Trzaskowskiego.
30
Komentatorzy częściej mówia w tym meczu o Realu, Christiano, Regullionie itd, nie pomyliły im sie spotkania?
4
@Karzel w zakładach karnych nie głosuje się na PiS. Nikt nie lubi konkurencji :)
8
@ProMILs
Vice szef publicystki TVP INFO podawaną wiadomośc zaczyna od słów: "PODOBNO". Nic tylko się turlać.
Ale są osoby co łykają jak pelikany, co jak podaje TVP to uwierzą we wszystko, nawet jakby podali koronację Jaroslawa.
4
@Borneo
Kolego chyba się rozpędziłeś z wywodem. To była ironia.
4
@Avada Kedavra
Tego nie wiesz, czy był chory. Nawet jeżeli juz był to nikt o tym nie wiedział poczynajac od samego Tito a kończąc szczególnie na Mourinho. więc pisanie tu o chorobie jest bez sensu, bo zasugerowałeś jako Real z premedytacją zaatakował chorą osobę.
2
@Avada Kedavra
Komu choremu włożono palec do oka ?
2
@Borneo
To są dobre pytania. Kogo obchodzi gospodarka jak przychodzi 500+ i emerytura+ na konto? Kogo obchodzi słuzba zdrowia jak codzienne są prawdziwe i rzetelne informacje ze Polska najlepiej przechodzi pandemie, że rząd osiagnał załozone cele i że mamy krzywą wypłaszczona co było od poczatku celem rządu, służba jest w najlepszym stanie od lat a rząd ewentualnie załatwia od ręki tony sprzetu. Bezpieczeństwo? Od 5 lat mamy najnowszy sprzęt - Antonii załatwił juz kilka kontraktów na smigłowce, ostatnio Duda na manewrach z najnowszym sprzętem, Amerykanie przerzucą do nas kilka dywizji bo jestesmy najwazniejszym partnerem w Europie. Dlatego tak istotne jest pytanie o dżem i kolejnośc wychodzenia przez drzwi, nad wszystkim innym czuwają miłościwie nam panujący.
3
@Chwytliwy
Nie rozumiem Rafałka, dla mnie to bardzo ważne wprost egzystencjonalne pytanie nurtujące wielu Polaków, związane z racją stanu. Każdy ma subiektywne odczucia ważności spraw w życiu, nie można uważać że potrzeby jednego sa tożsame z potrzebami drugiego. To, że Trzaskowski uważa, że teraz jest jest czas na poważną rozmowę o gospodarce, bezpieczeństwie czy sluzbie zdrowia to są jego priorytety, ja tam wole wiedziec jaki dżem kupuje na targu i dlaczego z TVP wyszedł za Kamyszem a przed Bosakiem a nie przed Hołownia a za Jakubiakiem.
1
@kamill//
Widzę, że prowadzisz dyskusję w taki sposob aby wymyślać cudze wypowiedzi a następnie je komentować. haha.
"czyli jednak Bronek podpisywał niekonstytucyjne ustawy i nie był takim wybitnym strażnikiem Konstytucji? No proszę jak się szybko wycofujesz z niektórych zdań".
Czy ja coś takiego stwierdziłem?
Co do Kamińskiego. Tylko partyjni koledzy dali taką wykładnię. SN jasno w wyroku stwierdził, że Duda nie miał prawa w tym przypadku ułaskawić Kamińskiego. Każdy znający się na prawie Ci to powie, aaa, byl taki jeden kto tez tak uważał, ale z powodów politycznych zapomniał to czego się wcześniej nauczył.
https://wiadomosci.wp.pl/internet-nie-zapomina-prezydent-andrzej-duda-po-kilku-latach-zaprzeczyl-sam-sobie-6128835386738817a
1
@kamill//
Trudno aby partyjni koledzy z TK wskazywali, że Duda podpisuje neikonstytucyjne ustawy. Już nie mowiąc jak się starali usprawiedliwić jego ułaskawienie Kamińskiego, co oczywiście nie powinno miec w takiej mformie miejsca.
2
@kamill//
Napisz jeszcze o GW, teoriach spiskowych, Amber Gold itd.
Wystarczy że podam powołanie do TK 16, 17, 18 sędziego do 15 osobowego składu ?
29
@Shapiro
Najbardziej wśród zwolenników Pisu śmieszy mnie zawsze pseudoatak na komunę czy tzw. zdradę okragłego Stołu. Jarosław tylko dzieki zaprzyjaźnionemu wysokiemu apartyczkowi PZPRu, kuratorowi oświaty, późniejszemu ministrowi i członkowi KCPZPR był w klasie maturalnej wbrew prawu. NIe zdal w swoim liceum i Rada Pedagogiczna go nie przepuściła, znajomość z funkcjonariuszami PZPRu pozwoliła na przeniesienie go do innej szkoły z pozytywnym wynikiem klasyfikacji (mimo, że takiego mnie było). Potem Okragły Stół i Magadalenka gdzie Jarosław bierze aktywny udział w obradach a jego brat Lech zarówno w Obradach Okragłego Stołu jak i spotkaniach w Magdalence gdzie m.in z Kiszczakiem pije wódkę. Może to stąd jego upodobanie do komuny - Kryże, Jasiński, Piotrowicz, centralizacja państwa, monoparyjny system, propaganda. Ważne, że w stanie wojennym był represjonowany i internowany ze względu na zagrożenie dla państwa socjalistycznego, a nie, wait, coś chyba pomyliłem.
Fakt, jest dość skuteczny, tylko z czego się cieszyć, jak na świecie wytykają nas palcami, Polske zmieniono na republike bananową a szefem gabinetu politycznego i rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej i szefem biura zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej zostaje asystent apteki w Łomiankach. Było wielu skutecznych polityków działających na szkodę własnego noarodu, ten jest jednak dość sztandarowy.
3
@ToWinaSedziego
Było to złamaine Konstytucji. Działanie wbrew prawu i zwykłej logice. działanie pod dyktando swojego szefa. Komorowski może oprócz ustawy o OFE, która i tak skierował do TK nie miał takich które by naruszały porządek prawny (która tez nie naruszała porządku prawnego). Tu masz kilka ustaw o TK, kilka o SN, kilka o KRS, o RMN i moznaby wymieniać. Chodzi w tym wszystkim tylko o to by po tym jak przestaną rządzić nie stanąć przed Trybunałem Stanu.
1
@ToWinaSedziego
No nie bardzo, ustawe o KRS dał weto pod wpłyuwem nacisków UE by kilka tygodni później podpisac praktycznie to samo. Więc to nei bylo weto, ale pokazówka dla UE.
Złamanie prawa przez Dudę. hmm zadam pytanie Ci dziwne pytanie, czy Twoim zdaniem embrion, płód, dziecko w brzuchu jest człowiekiem?
4
@ToWinaSedziego
Chciałbym zobaczyć argument.
Mamy złą ustawę, PO, którą sama PO dała pod osad niezaleznego TK i którą w połowie TK odrzucił a PO uznała ten wyrok. I mamy PiS który nie uznał wyroku TK.
Twoja wypowiedź skonstruowana jest na jednym wyrazie "gdyby". Mamy piS wprowadzające fatalne prawo, łamiace Konstytucję i który nie uznał wyroku TK i mamy PO które nie wprowadziła złego prawa i uznała wyrok TK. Brakuje Ci argumentó jak mowiłem. Duda podpisuje wszystko co mu podrzucą, dlaczego złamał prawo ułaskawiajac Kamińskiego - przykład kolesiostwa, no a jak.
8
@ToWinaSedziego
Bo przeważnie uciekasz od dyskusji, rozpoczynasz dyskusję kontrowersyjnym wpisem pzreważnie atakującym jedną strone po czym już w tej dyskusji nie bierzesz udziału, bo głównie wklejasz fake newsy lub zwykle klamstwa.
8
@ToWinaSedziego
Gdzie widzisz klamstwa? MOja opinia ale przynajmmniej nie jesteś w stanie jej merytorycznie skrytykować.
PiS złamał Konstytucje wielokrotnie, PO nie wprowadziła prawa łamiacego Konstytucję i sama zawnioskowała o zbadanie swojej ustawy z Konstytucją. Jak mówiłem twoje kłamstwa i mamnipualcje mają krotkie nóżki.
Zawłaszczenie i upolitycznienie? Wybór autorytetów z dziedziny prawa w porównaniu z magisterem po sprawach dyscyplinarnych z mężem tajnym współpracownikiem PRLu plus dokoptowanie prokuratora stanu wojennego do Trybunału Konstytucyjnego w ramach deformy odkomunizowania wymiaru sprawiedliwości jest wizytówką tych rządów. Naprawdę, masz bardzo infantylne wpisy, które łatwo skrytykowac, wysil się bardziej, bo bardziej zniechęcasz niezdecydowanych niz ich pozyskujesz.
13
@ToWinaSedziego
MOzesz bliżej wyjaśnić w jaki sposob PO przeprowadziło zamach na TK w sposob neizgodny z prawem? Twoje kłamstwa maja krótkie nózki i zawsze sa punktowane, przeważnie wrzucasz jakiś hejterski komentarz a potem uciekasz od dyskusji. Po-PSL pod koniec kadencji powołalo sędziów TK z czego 3 zgodnie z prawem a 3 jak się okazło neizgodnie z prawem. Samo PO zgłosiło wniosek do TK o sprawdzenie swojego wyboru przez TK który wtedy był niezaleznym organem i który wydał wyrok stwierdzajac że 3 było wybranych zgodnie z prawem a 3 nie. PO podporządkowała się wyrokowi, natomiast PIS się nie podporządkował konstytucyjnemu organowi i postanowił nie uznawac tego wyroku i wybrał 6 swoich sędziów, w tym 16-tego, 17-tego i 18-tego sedziego do 15 osobowego TK. Nazywani sa dublerami bo zostali wybrani na miejsca już zajete.
11
@ToWinaSedziego
Ile było wet do ustw łamiacych Konstytucję? Ile było działań bezprawnych Dudy?
Jeżeli sejm robi dobre prawo a przynajmniej wiekszośc to nie potrzeba veta, w przy[adku Dudy i tego sejmu ustawy sa procedowane w jeden dzień, nieprzygotowane, pełne błędów.
5
@Wittgenstein
Które z wyminionych przez Ciebie rzeczy były to inicjatywy prezydenta a nie rządu? To tak jakby powiedziec że dzieki Trzaskowskiemu wybudowano 450 kilometrów autostrad 2012-2013, a dzięki Dudzie ani kilomtra w latach 2017-2018.
W sumie lepiej dawać pieniądze bezrobotnym matkom zamiast je aktywizowac do pracy albo budować nowoczesną Polskę. Dobre myslenie, takie socjalistyczne.
4
@masq
Teraz dopiero zobaczyłem Twój wpis i nie mam czasu czytac innych komentarzy (może się powtarzam z innymi). Powiem tak, Twój wpis świadczy o tym że chcesz głosowac na Dudę (często mówię o tym że ludzie z Konfederacji to taki trochę kryptopis który się wstydzi być za Pisem oficjalnie). I taki jest trochę twój wpis - usprawiedliwianie się dlaczego zagłosujesz na Dudę. Niby PO jest bardziej wolnościowa od PiS , niby jest bardziej za wolnym rynkiem ale przeciez na PO nie zagłosujesz. Więc po co chcesz o tym dyskutowac skoro przedstawiłes argumenty tylko za jedną opcją? Piszesz że nie jesteś za PO ani za PIS ale prawie cały Twój wpis poświęcasz temu dlaczego Duda a nie Trzaskowski. Hmmm. Uważam, że udało się PISowi znowu naciągnąć ludzi na narrację - jakie jest zagrożenie uchodźcami obecnie? Żadne. No ale wolisz Dudę bo nie pozwoli relokować wirtulanych uchodźców. Kolejny temat zastępczy to LGBT. Popatrz jakie prerogatywy ma prezydent? Nie on stanowi prawo w Polsce tylko zdominowany jeszcze przez ponad 3 lata PIS i zdobinowany przez PIS jeszcze przez 6-7 lat Trybunal Konstytucyjny. Więc o jakim zagrożeniu LGBT mówisz, jakie mógłby wprowadzić prezydent? Znowu cośw irtualnego, a marsze równości czy wyprowadzenie do programu nauczania to kwestia samorządów i MENu a nie prezydenta. Zagrożenie ze strony Afroamerykanów o którym mówisz w Polsce, że obudzisz się w takich rzeczywistości w kraju gdzie 90% stanowią katolicy i 95% biali a nikt tu za bardzo nie chce przyjeżdzać ze względu na słaby socjal w porównaniu do państw zachodnich jest dla mnie znowu czymś wirtualnym, wymyslonym aby usprawiedliwić przed soba wybór Dudy.
1
@masq
Tylko moim zdaniem w opinii że jeden gracz Barcelony jest lepszy od drugiego na tej semej pozycji nie jest kontrowersyjne, jesli nawet liczby bronią taka opinię . To jest zupełnie cos innego jak pisac o Ronaldo na forum Barcelony. Mieszasz politykę do kwestii piłkarskich. Zawsze z chwytliwym nie będziesz się zgadzał w kwestiach piłkarskich dlatego, że w kwestiach światopoglądowych się różnicie? Jakby napisal, że Fati dzisiaj zagrał niezłe spotkanie to się z nim nie zgodzisz i go zaatakujesz bo np. jest za prawem do decydowania o aborcji, a Ty np. nie? Dobranoc i sił do pracy.
1
@masq
NO tak, ale tutaj w żaden sposób nie napisał ani cos kontrowersyjnego ani obrażliwego. TY zamiast spytać, dlaczego tak uważa, pojechałes personalnie. Jest pewna samonakręcająca się spirala wzajemnych antagonizmów. Najgorsze własnie jest to że polityka czy ogólnie kwestie światopglądowe przechodza na komentarze piłkarskie, to jest moim zdaniem bardzo złe. Ja z wieloma uzytkownikami potrafię wejśc w ostre spory polityczne, by potem wspólnie dotrzegać pewne niuanse piłkarskie i wspólnie miec podobne zdanie na tematy pilkarskie. Prosze, nie mieszajmy polityki w piłke, bo to droga do nikąd.
Jaki mam stosunek do Semedo? Oceniam zawsze jego grę, pokazuję zle i dobre strony, pisze że dobrych ma niewiele ale praktycznie jedyna dobra w ofensywie to jego gra z Griezmanem o czym piszę (praktycznie jako jedyny) od początku roku. W tym meczu oprócz spalonej asysty nie zachwycił (chociaz to raczej Leo spóźnił podanie niz Nelson wybiegł za szybko), miał potem dwa lub trzy wejścia z czego jedno źle przyjal i wycofal, w nastepnym stracil, pod własna bramka sie źle ustawiał i byłby dośc mocno obarczony utrata bramki w końcówce gdzie złamał linie spalonego, ale miał jeden fajny szybki powrót do obrony. Co do Roberto był to dośc przecietny występ - tyle.
1
@Chwytliwy
Akurat tu Semedo był nie krytykował za spalenie, on dobrze wyszedł, raczej Leo minimalnie spoźnił podanie. Nelson w kolejnej akcji już nie dograł piłki i wycofał w kolejnej piłkę stracił a pod bramka został na zza linią spalonego z czego przeciwnicy mogli mieć 100% sytuacje gdyby gośc na 16metrze się nie podjarał i strzelił zamiast podejśc jeszcze z pilka kilka metrów.
3
@masq
Napisał swój komenatrz, nikogo nie obraził. Ty natomiast wyskrobałes personalny komentarz. Raczej nic tutaj kontrowersyjnego nie napisał. W żaden sposób merytorycznie nie odpowiedziałes na jego wpis. TYlko personalnie i bardzo nie kulturalnie.
2
@NaFazieHitman
Jeżeli zawieszono rozwój państwa i zawieszono już zaplanowane inwestycje to pieniądze się znalazły.
Skrajny przypadek
oddane autostardy - 2012-2013 - 450 kilometrów
oddane autostardy 2017-2018 - 0 kilometrów