pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Europejczyk1980
Wątpię, dla nich socjalistyczny program, mega biurokratyzacja, mega podatki, rozkradanie państwa, monowładza PiSu jest czyms co mogą zaakceptować byleby proujnijną PO nie poprzeć. Wmowiono że PO jest wrogiem Polski, więc będą głosować na wroga chciaż nie zdają sobie sprawy dlaczego to zrobią. W mediach propisowskich zrównano POz lewicą i dla kryptozwolenników jest to, to samo, mimo że Pis jest bardziej socjalistyczny ale przecież odwołuje się do koscioła i jest przeciwko uchodźcom, więc nie może być socjalistyczny, więc jest spoko. Rozmawiałem tutaj z dziesiątkami osob którzy deklarowali poparcie dla Konfederacji, ale tak naprawde oprócz 2-4 przypadków zawsze sie kończyło tak samo - Biała Siła, Polska dla Polaków,
1
@inViNcibl3
Sugeruję się rozmowami tutaj. rozmawiałem z kilkudziesięcioma osobami, które deklarują że w pierwszej turze zagłosują na Bosaka a w drugiej na Dudę.
6
@Europejczyk1980
I tak większość osób które popiera Konfederację w drugiej turze będzie głosować na Dudę. Nawet na rambli jest może 2-4 osoby (a dziesiętki tutaj przeprowadziłem dyskusji politycznych) które w pewien sposób są (ideolowo) za Konfederacją, reszta to w pewien sposób kryptozwolennicy Pisu (lub nacjonaliści), którym w trochę wstyd się wychylać więc ogłaszają iz sa za Konfederacją. Większość w drugiej turze poprze Dudę mimo, że bardziej wolnościowy i wolnorynkowy program ma platforma, lecz PO jest bardziej wolnościowa światopoglądowo. Tutaj jest tak, że dużo osob pisze, że głosuje na Konfederację bo program wolnościowy, dobry program gospodarczy a jak przychodzi co do czego to Polska dla Polaków :)
Trzaskowski miałby szansę gdyby Hołownia, Kamysz, Biedroń go poparli, zobaczymy jak będzie.
2
@GeraltzKatalonii
Akurat tutaj TVN by działała na szkodę Trzaskowskiego. Wszystko wskazuje że w drugiej turze będzie Duda i Trzaskowski i aby wygrał T., musi przejąć głosy Hołowni, a raczej Hołownia musiałby przelać swoje poparcie na T. Więc jeśli jakis atak byłby inspirowany przez T., na Hołownię to tym trudniej byłoby przed drugą turą z nim rozmawiać.
9
@GeraltzKatalonii
Hmmm, TVN ciśnie propagandę PO? NIe bardzo, wystarczy popatrzeć na wywiady Olejnik z politykami PO. Kwsetia jest taka, że TVN ma bardziej liberalne podejście do wielu spraw (niż prawica lub pseudoprawica) i nie boi zadawac trudnych pytan politykom PO czy PiS. A skoro zadaje trudne pytania politykom PiS tzn. jest uważana że jest proPO co nie jest prawdą. Podobnie uważana jest GW, która sama odkryła aferę Misiak z PO, następnie zjechała PO za OFE czy głosowanie w sprawie TK. dzisiaj jest tak, że jak ktos nie jest za PiS to jest uważany ze jest za PO, a tak niekoniecznie jest.
1
@MSN1998
Moim zdaniem średnia, mała ilość cytruliny, bez kreatyny, jest ok ale d... nie urywa :) Dodatkowo masz węglowodany które możesz brac osobno, lub sam mieszać z przedtreningówką a nie kupować w samej przedtreningówce. Takie moje zdanie.
5
@ProMILs
Dalej nie widzę przykladu na łamanie prawa. W jaki sposób rozliczyć, już myślałem że od tego jest prokuratura czy ewentualnie komisja sledcza.
6
@kamilo0066
Wiem co robi Duda a Duda prawa nie przestrzega.
11
@patry295
Jakoś Tusk był premierem, KOmorowski prezydentem a PO-PSL miało większośc sejmową i nikt wtedy nie "likwidował" organu konstytucyjnego jak jest KRRiTV na rzecz własnej wymyslonej RMN, nikt nie zmieniał ustroju sądownictwa a nawet odwrotnie ograniczono rolę władzy wykonawczej w stosunku do systemu sprawiedliwości (rozdzielenie Ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego), nikt nie powołał KRS niezgodnie z prawem, ani dodatkowego organu w SN, można wymieniać i wymieniać.
Rozumiem, że taka osoba jak JA musi wypisywać oczywistości i ogólnie znane fakty bo inaczej skrót myslowy jest nie do wyłapania?
15
@ProMILs
Jeden woli trójpodział władz drugi centralizację władzy w jednym ręku. Jeden woli przestrzegac prawa a drugi nie. Wybierzcie co kto woli.
0
@BarcaInfo
Troche to dziwne dla squawki. Leo z duża przewagą przewodzi w klasyfikacji strzelców i asystentów i nagle info, że po polaczeniu tych dwóch statystyk wciąż jest pierwszy. Dziwne
1
Messi jest zupełnie inny. Jego nieprzewidywalnośc jest przewidywalna :)
1
@IronSanHybrid
na końcu powinna być muzyczka z Archiwum X :)
10
@MesQueUnClub96
Nigdy nie mam czegoś takiego że czegoś lub kogoś nienawidzę. Są raczej pewne komentarze, które powiedzmy wywołują u mnie mniej pozytywne wrażenia.
np. gdy jakis zawodnik po 10 bardzo słabych spotkaniach strzeli bramkę, albo uda mu sie dobrze podać to nagle komentarze "zamkną japy hejterom", jakby te 10 słabych spotkan zostało jednym kopnięciem piłki anulowane. Kilka jest takich komentarzy w kwestii piłki. Denerwujące bywa odgrzewanie w ciagu dnia po 15-20 razy nowej dyskusji na ten sam temat, jak było z ostatnikm wywiadem polityka, mozna to zrobic w jednym wątku.
3
@MarioVeB!
Uważam, że powinno się nie mające szans nierentowności kopalnie zamknąć, ale jak górnictwo utrzymywało gospodarkę Polski przez lata to było ok (to nie lata tylko 70-te, Polska w stanie wojennym żyła tylko za dewizy z WB od sprzedazy węgla, przemiany wolnorynkowe były dżwigane na barkach górnikow w latach 90-tych itd.), ale jak branża ma problem to zasypać, zaorać itd... W 2017, 2018 były zyski (wpływy 6 mld do budżetu w samym 2018), polityka sprowadzania węgla 35 mln ton w dwa lata plus łagodna zima mają wpływ na tą branżę. Na węglu da się zarabiac ale trzeba zrobić to z głową, zobaczyć które inwestycje sa opłacale
0
@Piotr777
Jeśli nie mam pojęcia to napisz w czym sie pomyliłem.
0
@Piotr777
Jaki komunistyczny twór? Górnictwo na tym terenie było zanim Marks i Engels chodzili po ziemii. Piszesz głupoty. Fanatycy tvnu i wyborczej... świetny komentarz oderwany od rzeczywistości.
2
@Bykunn
Jak mówię, nie chcę tutaj wszczynac dyskusji bo nie mam czasu. rozmawiamy o dwóch innych sprawach. O pracy górnika i o górnictwie jako gałęzi gospodarki panstwa.
I mylisz się co do zmiany pracy na Śląsku, zapraszam do Gliwic, na strefę ekonomiczna do fabryki opla, innych zakladów (w Gliwicach jest 1 huta i "pół kopalni"). Kopalnie są sukcesywnie zamykane, tam gdzie pokłady zostały wyczerpane lub ich wydobycie jest nieopłacalne, ale paliwa węglowe wciąz stanowia ponad 70% żródeł wytwarzanego ciepła w Polsce, więc to nie jest mit przeszłości, ale jeszcze wciąż teraźniejszość. Naprawde nie chodzi mi o górnictwo, bo tez uważam, że należy od niego umiejetnie odchodzić, ale o pewien brak szacunku do pracy drugiego czlowieka. Tyle :)
8
@Bykunn
Nie chodzi aby pochylac się nad gornikami, poprostu sasin po raz n-ty wprowadził w błąd opinię, tutaj jest gość-górnik który wrócił z zebrania związkowego i pisze, że to nie prawda co mówi Sasin.
Dla mnie ten ton był naprawdę fatalny - pisać do kogos kto cięzko pracuje na chleb dla rodziny, że jego ciężka praca jest zbędna i że sugerować że robi z siebie głupka narażając zdrowie i życie.
NIe mówię Ci abys zmieniał zdanie o gornictwie, tylko popatrzył na prace górników pod kątem ich pracy a nie fatalnego zarzadzania przez zarządy spółek węglowych i politykę państwa i sie z nich nie naśmiewał. Były rózne czasy, szczególnie przez ostatnie 30 lat, że praca w kopalni była jedyna w regionie i ludzie nie mieli wyboru aby iśc do pracy gdzieś indziej.
Oj wielokrotnie sami pisalismy o kwestii wynagrodzeń o fatalnej tarczy antykryzysowej która nic praktycznie nie daje, że koniunktura nie ruszy od razu, bo ludzie nie rzucą się na sklepy jak je odmrożą bo nie będą mieli za co, wlaśnie z powodów cięć w wynagrodzeniach.
Tylko popatrz jeszcze z innej strony, jesli tutaj jakaś szwaczka czy kowal by napisał, że rząd kłamie o "odszkodowaniach" za utratę dochodu w czasie pandemii czy zaatakowałbyś ich zawody i stwierdził że ich praca jest niepotrzebna?
Bo ubrania i tak sprowadzamy z Chin a kowalstwo to jest ze śreniowiecza? Po prostu prosze Cie, abyś zastanowił się nad samą pracą górników a nie złym systemem zarządzania czy nawet samym górnictwem.
I sądzę, że na tym w serdeczności możemy skończyć rozmowę.
pozdrawiam
12
@Bykunn , @Chakalaka , @MarioVeB!
Tutaj kolega ze Śląska tłumaczy Wam grzecznie, jak wygląda kwestia górnictwa. Naprawdę naśmiewanie się z bardzo cięzkiej pracy w górnictwie nie jest fajne, szczególnie jak ktoś zapieprza na kopalni. Naśmiewanie się z górników, czy ogólnie Śląska jest szczególnie dla mnie czymś nie do zaakceptowania. Jak narazie górnictwo jest kluczową gałęzią gospodarki i energetyki. Duża wina w zadłużaniu kopalń to kwestia złego politycznego zarządzania i mieszania się polityki we władzach spółek. Dodatkowo przypominam, że na początku przemian to górnictwo ciagnęło państwo, gdyz była to gałąź której ceny nie zostały uwolnione, a kopalnie się zadłużaly i przynosiły straty bo musialy na polski rynek "sprzedawać" węgiel poniżej kosztów wydobycia. Uważam, że pisanie, iż górnik wykonuje nikomu nie potrzebną pracę jest po prostu chamstwem.
Szanuje Was, chłopaki, ale tutaj musze powidzieć że bardzo niefajnie się zachowaliscie.
Powinniśmy nie produkowac też silników spalinowych bo powinno się odchodzić na poczet silników elektrycznych na baterie sloneczne, ale rzeczywistośc jest taka jaka jest.
Poza tym kolega @S__s nie pisze tutaj, że za mało zarabia itd. Tylko pisze, prawdę, że rząd w słowach Sasina mówi że górnicy dostaną 100% wyplaty i nie poniosą żadnych start finansowych to opowiada nieprawdę. A tutaj jakies polowanie na śląskie czarwoinice. Wytłumaczcie mi, proszę.
5
@Persyfl
Niektóre rzeczy były dobre, a niektóre nie, najsłabszą kwestią był brak testów.
2
@S___s
Policzyłem - 1200-1512
7
@MESSIah16
Szkoły mogli zamknąć, ale w resztę nie, wprowadzić reżim sanitarny, wprowadzić masowe testy które mogli robić, ale woleli nabijać kasę tylko swoim, o tym mówił chociażby Sosnierz członek obecnej koalicji rządzącej. 2 mld na telewizje to 12 milionów osób przebadanych.
5
@MESSIah16
Tu nie chodzi o zamykanie ale o logikę.
Jak było 50 zakażeń to zamkneli państwo jak jest 500 to otwierają.
13
@Chakalaka
Rozłozyli na łopatki polskie górnictwo, to teraz pudrują, bo widzą, że długo z poparciem na śląsku nie pociągną.
0
@prokofiew
"I co z tego, że mamy gorsze wyniki od krajów Europy? Po prostu obecnie możemy sobie na takie liczby pozwolić".
I to mi się podoba. Można to ogłosić jako sukces np. o 19.30. U nas jest obecnie najgorzej ale możemy sobie jako państwo dobrobytu i pełnego poświęceń słuzby zdrowia, działającej na najlepszym światowym sprzęcie na to pozwoilić. Vivat
pewne rzeczy piszesz słuszne, inne oderwane od rzeczywistości. Szpitale nie sa w lepszej kondycji, po prostu ludzie i gospodarka mieli już dość obostrzeń i poluzowanie obostrzeń było decyzja polityczną rządu przed wyborami i jej podjęcie nie konsultowano np. z Krajowym konsultantem ds.epidemiologii, która była zaskoczona np. faktem zgody na wesela 150 osobowe.
0
@nadachu
teraz i tak głównie wydobycie idzie na hałdy, tzn. kopalnie wydobywają węgiel które ląduje na wielkich zwałach węgla, a tylko część jest sprzedawana do elektrocipłowni czy odbiorcow indywidualnych.
6
@SuperPatsonFCB
o 19.30 będzie że jest lepiej, w porównaniu z Brazylią jest mniej zachorowań, słuzba zdrowia działa świetnie, a wzrost zachorowań na śląsku i w małopolsce jest spowodowany wizytami Trzaskowskiego w tych regionach. Ciemny lud to kupi
1
@FCMichalo
Codzinnie o 19.30 som awendżersi .
Mogliby wykupic prawa do jakigoś serialu netflixa lub hbo.
1
@nadachu
Dobrze, że węgla ze wschodu nie biorą, bo to by dopiero było.