pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@TheMugShot
Wklejać od propisowskiego gościa który nie tylko się wygłupił z synem szydło (ksiądz który został zmuszony aby w rok po święceniach odejść z duchowieństwa za dmuchanie nieletniej), pisze "Cesarz który nienawidził Polaków Otto Von Bismarck", gratuluję temu Panu wiedzy, aż by się chciało napisać, że podstawowa wiedza dla pewnych grup elektoratu jest zbyt dużym wyzwaniem.
0
@FutbolToMagia
Pokazałem Ci że posługiwanie się źródłosłowiem i dobieranie do tego wspóczesnego znaczenia mija się z celem tym bardziej wykorzystanie źródłosłowiu do przedstawienie swojego poglądu na dośc kontrowersyjny temat.
Argument o nozu jest totalnie od czapy, nóż a szczególnie nóż kuchenny ma swoje główne przeznaczenie, ktorym nie jest spowodowanie szkody w ciele drugiego człowieka, broń palna ma takie zadanie (czy to w celu ataku czy obrony).
1
@ArdoFCB
Podobnie jak ta osoba z Konfederacji nie rozumiesz tej bzdury co Konfederacja napisała. Pytaj retorycznie sobie że nie ma nic złego w hasłach typowo rasistowskich i jednoznacznie rasisowsko kojarzonych, napisz jeszcze że swastyka na opaskach, flagach skrajnej prawicy to symbol słońca
Czy ja piszę o rozwiązaniu marszu? Co za wątki wprowadzasz. Zacznij komentowac temat dyskusji. Szukasz czegoś, aby się przyczepic a wychodzi zawsze tylko twoja niewiedza.
Nie mam zamiaru oczekiwać odpowiedzi na temat "bycie dumnym z kraju pochodzenia" z okrzykami sieg heil (to generalizacja ale to jest też to za czym protestują kontramnifestanci). To nie są patrioci, uświadom sobie. Moim celem nie była dyskusja o marszu niepodległości ale o głupim i manipulatorskim wpisie Konfederacji.
0
@ArdoFCB
Wiesz o co mi chodziło w pierwszym komentarzu? I czy się z tym zgadzasz?
2
@bias
Rzeźnik. W dwumeczu z Barceloną w 2009 zasłużył na kilka czerwonych kartek
3
@MesQueUnClub_87
BIegł po nieodgwizdanej ręce chyba Etoo w polu karnym
0
@ArdoFCB
Możesz podać te prowokacje z strony mediów? Na czym polegały? Rozumiem, że redaktorzy GW czy TVN przez megafony nawoływali do haseł faszystowskich i to redaktorzy wcześniej przygotowywali banery, palili race, przebierali sie w kominiarki i szli ręka w rękę z ONRowcami?
Nie mam czasu na długą dyskusje, bo już ustalilismy że prawie zawsze mijasz sie z prawdą i potem nawet nie jestes w stanie przeprosić czy przyznac się. W moim pierwszym komentarzu nie chodziło o wybielanie lewicy a szczególnie skrajnej lewicy. Nie zrozumiałeś tekstu, trudno, jakos to przezyję. Pisałem, że Konfederacja (ktos z jej redaktorów/aparatczyków) w tym co pokazała na zdjęciu wykazała się totalną nieznajomością podstawowej wiedzy. Nie odróżnia ideologii od modus operandi. Jak widzę Ty również.
Jeśli na marszu pojawia się "Sieg Heil" nazistowskie pozdrowienie jednoznacznie kojarzone z okresem śmierci 6 milonów obywateli polskich z których połowa to byli Polacy-katolicy to chyba nie jest to polski patriotyzm (może to jest ta duma z bycia Polakiem?). Hasła: "Biała siła, Ku Klux Klan", "Europa będzie biała albo bezludna" - typowe szowinistyczne hasła. Czy zapraszanie włoskiego terrorysty na marsz. Próbujesz narzucić styl rozmowy twierdząc, że twierdze iż wszyscy tak uważają, bo tak nie jest. Nie twierdzę, że wszyscy na marszu głoszą takie hasła, lub nawet się identyfikują z nimi, jednak takie hasła sa tam głoszone.
W moim komentarzu jednak chodziło o coś zupełnie innego.
Poza tym jesli uważasz że zaklamana lewica chętnie przywróciła by komunizm tak samo można powiedzieć że zakłamana prawica chętnie wprowadzilaby nazizm. A nazizm ma tylko wspólnego z wolnością co komunizm. Dokonałeś generalizowania.
5
@ArdoFCB
Potrafisz coś na temat napisać ?? Przeczytaj co ja napisałem, weź oddech i wtedy napisz komentarz.
12
@FC1899Barca
Typowa Konfederacja, brak zrozumienia podstawowych kwestii. Byleby uderzyć w lewicę i socjalistów. Co ma jedno do drugiego. Faszyzm i antyfaszyzm mozna uznać za idoelogię a tu jest kwestia metody/sposoby manifestowania. Marsz niepodległości ma różne oblicza - mogą byc bialo-czerwne flagi ale i rasistowskie banery i atakowanie wozów telewizyjnych. Jednak nie jest kwestią jak protestują/manifestują/działają ale jakie hasła głoszą i przeciwko czemu protestują lub za czym sie opowiadają. Jedyna kwestią do której mozna się doczepić w kwestii lewicy to usprawiedliwianie radykalnych działań łamiących prawo i porządek publiczny, nawet jeśli według lewicy "słusznie" protestują to takie zachowania nie powinny miec miejsca i trzeba je napietnować.
Według Konfederacji jak ktoś głosi hasła faszystowskie, rasistowskie, szowinistyczne ale manifestuje to spokojnie to nie może być nazwany faszystą? Ehhh, brak słów.
0
@ArdoFCB Którzy ??
0
@ArdoFCB
Dla mnie ważne jest jak ktos kogos, oskarża to aby umiał to udowodnić, bo inaczej to zwykły hejt, żółć wylewana na Polaka przez Polaka. Nikt oprócz Ciebie nie twierdził, że Wałęsa donosił w stanie wojennym, nawet Cenckiewicz temu zaprzeczał.
0
@FutbolToMagia
Uważasz, dżihad za coś fajnego ??
0
@ArdoFCB
A jak Wałęsa znowu będziesz pisał kalumnie że na solidarność sypał w stanie wojennym?
Z tego co pamiętam wszystkie główne osoby związane z aferą reprywatyzacyjną były zatrudnione jeszcze przez Lecha Kaczynskiego i Kochańskiego za czasów rządów PiS w Warszawie. Afera została nagłosniona głównie przez śmierć Jolanty Brzeskiej z kamienincy którą reprywatyzował wraz z lokatorami pisowski ratusz. Ogólnie w reprywatyzacji winni są zarówno PO i PiS, ale niektórzy widzą tylko to co chca wiedziec.
1
@MESSIah16
Lubię czytać twoje posty, fajnie odpowiednio pod tezę dobierasz nawet statystyki.
Większość w Polsce jeśli chodzi o emerytów stanowią kobiety - średnia wieku kobiet to prawie 82 lata. Czyli przy średnim założeniu, że emerytura w wieku 60 lat to średnio 22 lata na emeryturze.
Czemu podajesz mniejszość następnie uogólniając to do całości. Już nie chce mi się pisać, że średnia wieku śmierci wzrosła o odpowiednio prawie o 8 lat u mężczyzn i prawie 7 lat u kobiet w przeciagu ostatnich 30 lat w Polsce.
Masz swoje poglądy, ale nie wybieraj statystyk pod swoją tezę. Zawsze można powiedzieć że Real po dwóch doskonałych akcjach strzelił Barcelonie 2 bramki w 2009r na Bernabeu i na tym zakończyć relację. Ale można też napisać że Barcelona w tym meczu strzeliła 6. To i to prawda, ale wynik i odbiór inny.
1
@kamill//
Jak to co? Czarny już od urodzenia to przestępca a demokraci to zwolennicy przestępczości, jedni i drudzy to patologia, widać że jak demokraci zaczynają rządzić to tolerują kryminalistów. Rasa czarna to rasa kryminalistów, wysysają gwałty i rozboje z mlekiem czarnych matek a demokraci w USA to zwolennicy kryminalistów.
Zawsze jak czytam coś takiego, to autor zaczyna od słów, "nie jestem rasistą"" mój tekst nie jest pełen uprzedzeń". Od razu usprawiedliwia się wiedząc co chce wywołać swoim wpisem i jaki pogląd reprezentuje. To wiadomo z jakim rodzajem uprzedzeń mamy doczynienia i z osobą reprezentującą jakie poglądy.
0
@FutbolToMagia
broń biologiczna - co to ??
Biologia (z gr. βίος (bios), 'życie' i λόγος (logos), 'słowo, nauka')
O co kaman? W wolnym (źródłosłowia) tłumaczeniu: wytwory nauki związane z życiem slużące do obrony. Ide po wąglika, ebole i rycynę. Będę się bronił i swojego życia w sposób naukowy, zgodnie z źródłósłowiem.
ps. bez sensu dałes tą wstawkę o źródłosłowiu, przedmioty, zjawiska, czynności zmieniają swoje znaczenia z czasem i traca pierwotne znaczenie, lub są odmiennie definiowane.
1
@sendesara
Ja pamiętam.
https://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html
3
@FC1899Barca
Dlaczego nie zapytasz moderatora tylko wylewasz swoje pretensje na forum. To złamanie regulaminu, które może się skończyć ławką rezerwowych. Po co? Napisz do @wpwelement i Ci wszystko grzecznie wyjaśni. Sugerowanie moderatorom czy ogólnie redakcji że mają problem z przemocą czarnoskórych jest chamstwem (wskazuje że ten rodzaj przemocy jest conajmniej przez nich tolerowany czy tuszowany) z którego doskonale zdajesz sobie sprawę.
2
@sendesara
Gdyby jeszcze zliczyc jego pudła w 100% sytuacjach to taka lista byłaby 6 razy dłuższa. Dobra robota.
0
@Kusco15
NIe rozumiem motywacji twojego wpisu, tzn. rozumiem, ale mnie jestem pojać :(
1
@kamill//
Prowizje dotyczyły OFE i tej właśnie reformy, ja musiałem czytać o twoich wymiocinach zamiast o OFE, więc sam rozumiesz.
1
@kamill//
"A co do tej prowizji to ewidentnie widać, że starasz się szukać koła ratunkowego w tej dyskusji, żeby ratować swojego idola".
Więcej byś zyskiwał w dyskusji, gdybyś nie wyrażal swoich subiektywnych narzucajacych ocen wobec innych. Możesz wskazać gdzies tutaj bronię Tuska? Pisalem że rozwalono drugi filar i że operacja nie była dobra. Jak ktos wskazuje Ci, że pewnych rzeczy nie ująłeś w tekście, albo ma inne zdanie na ten temat to wychodzisz z tekstem o "ratowaniu idola". Słabe i niepoważne, szkoda, liczyłem na merytoryczną dyskusję.
2
@kamill//
Wspaniały argument. :)
Dalej nie widzę odpowiedzi na tezy które zasugerowałeś. Jakie więc wnioski. Kto ma rację: Ci co twierdzą, że ktoś cos komus ukradł czy Ci co twierdzą, że "przecież nikt nic nie ukradł". Przeczytałem tekst, doskonale pamiętam jak było. Ten Tekst niczego nie wyjaśnia, wskazuje jedynie procedurę przeniesienia funduszy z OFE na ZUS plus Twoje wymiotne subiektywne odczucia. Rozwalono tzw. drugi filar, co nie było dobre - chociaz reforma OFE była potrzebna. np. OFE ciągnęło od2 do10% prowizji od każdej przekazanej składki mimo że ich inwestycje nie zawsze były tafione, czy więc dobrze inwestowali czy przynosili straty i tak zawsze od Ciebie swoej dostawali .
Przeczytałem częściowo uzasadnienie wyroku możesz wskazać wyrok na polityczne zamowienie?
"Zmienił się też charakter tych zobowiązań z pisemnego kontraktu (jakim są obligacje) na niewiele znaczącą i niezbyt konkretną obietnicę, będącą cyfrowym zapisem w ZUS".
Należy podkreślić, że jakkolwiek ubezpieczony ma indywidualny rachunek w OFE, to – podobnie jak na koncie i subkoncie w ZUS-ie – zaewidencjonowane tam środki mają charakter wierzytelności (zapisów księgowych).
NIe twierdzę, że było to dobre. Tylko piszesz o kradzieży, więc szukam tego wyjaśnienia.
1
@Valverde_In
Czy wyrok był niezgodny z prawem? Co to znaczy okradali ludzi?
9
@Robertinho
Powodzenia i dzięki.
I tak zrobimy Ci galę Hall of Fame :)
1
@Europejczyk1980
Oni po prostu tacy są, że wolą łamać ustanowione prawo. KRRiTV jest organem konstytucyjnym i to co zrobiono powołując RMN było złamaniem konstytucji. Członków KRRiTV mogli już odwołać w marcu-kwietniu 2016r, nie przyjmując sprawozdania przez sejm i senat. Nie potrafili poczekać 3 miesięcy aby przejąć KRRiTV i 29 grudnia 2015 przyjeli nowelizację.
2
@thegame1997
"A już na pewno nie nakazuje mi tego ,,wolny rynek".
W pełni się zgadzam. Wolny rynek nie ma tu nic do tego, jedynie kwestia światopoglądowa, która nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Ja moge zrozumieć pretesnje gościa którego nie chciano obsłuzyć, mogę zrozumieć przedsiębiorcę który nie chcial obsłużyc klienta, nie rozumiem jedynie poparcia partii która głosi zasady wolnego rynku i zysk w działności gopspodarczej wobec działań które temu zaprzeczają. Tyle.
1
@SeeleyBooth
No wlaśnie nie bardzo, co by nie mówic nawet więcej grał na szpicy niż na skrzydle a samo skrzydło i tak było dośc fałszywe :)
1
@Bobo25
Dobrze że zacumowali na stacji międzygalaktycznej, bo przeciez nie na stacji kosmicznej bo by to oznaczało że ktos już był wcześniej :)
2
@Hiacynk
Jakby nie patrzeć najsłabiej szło mu w ....Barcelonie.