pax

5

@NeroTFP
Jakby to skomentował Wałęsa?
- może przepisał na męża :)

pax

0

@Evrile
Historia Bliskiego Wschodu, głównie konflikt izraelsko-palestyński i terroryzm.

pax

1

@RadekACCA
Kto pisze że było udawane ?? Jak mówiłem czytaj ze zrozumieniem. Wskaż gdzie napisałem nieprawdę ? Piszesz jakieś bzdury, wmawiasz ludziom rzeczy których nei napisali, wokół swoich amnipulacji budujesz własna tezę. Z każdym kolejnym komentarzem się pogrążasz i brniesz w własne przekłamania. A podobno "wali Cię" to.
Wskaż mój cytat a następnie wskaż że to nieprawda.

pax

2

@ToWinaSedziego
Mimo, że nie złamano prawa i nie działano na polecenie Sienkiewicza a prokuratora samo wejście była fatalne wizerunkowo i nie powinno mieć miejsca w panstwie prawa. Nie było to kwestią nie udostępnienia nagrań przez Latkowskiego, ale że na tym Laptopie miał materiały innych tekstów objetych ochrona prawną. Gdyby chodziło o ochronę informatora Latkowski kilka dni poźniej nie dostarczyłby sam tych nagran. Przeciez nie chodziło o przejęcie nagrań w celu zamiecenia nagrań pod dywan, bo Latkowski nigdy nie miał orginałów i jak sam przed interwencja i w trakcie mówił one były umieszczane w chmurze. Później sam tusk wzywał Wprost do opublikowania wszystkich nagrań, ale "wprost" był przeciez tylko narzędziem tak jak Falenta w rękach jak później ustaliło sledztwo dziennikarskie Newsweeka wrocławiego CBA podległego Kamińskiemu.

rozumiem, że tym razem z Olejnik się zgadzasz bo jest krytyczna wobec PO.

pax

0

@ToWinaSedziego
manipulacje moge ci wciąż zarzucać nawet w cytowaniu rozmowy Nowaka odwróciłes kolejnośc zdań, hahaha - pominąłeś też pewne fragmenty dotyczące że Nowak nie wie o co chodzi z tą kontrola i nie wie co może grozić bo on się na tym nie zna, a chodzi o to, że zona która ma gabinet dentystyczny nie wykazywała na gabinecie dochodu a miała wpłaty na konto aż 4-4,5 tysiaca miesięcznie.
Wskaż gdzie próbuję podważyc uzycie siły, przy próbie odebrania laptopa?

pax

0

@RadekACCA
To skoro Cię to wali, to nie rozumiem zabierania głosu, szczególnie że to kwestia prawdy czy nie. Ktoś pokazuje kłamstwo a Ty piszesz wali mnie to, ale mimo to ciągniesz komentarz.

pax

0

@RadekACCA
- Jeszcze im laptopy zabrali.
ja: - I jakie laptopy zabrali, bo z tego co pamiętam ABW odstąpiła od czynności.
- jak nie brał jak zabrał laptopy siła
ja: - Wskaż źródło że laptopy ZOSTAŁY ODEBRANE siłą.
- Proszę, obejrzyj nagranie jak funkcjonariusze ABW PRÓBUJĄ wyrwać laptopa
- ogolnie NIE PRÓBOWANO mu wyrwac laptopa tylko tam udawali

teraz się zastanów o czym piszą inni i Ty a co ja piszę. To laptop został odebrany przez ABW czy jedynie próbowano odebrać, a jak to się nie udało odstapiono od czynności i laptop pozostał w rękach Latkowskiego.

pax

2

@RadekACCA
przeczytaj ze zrozumieniem o czym ja piszę i co twierdzą inni. Potem się zastanów kto ma rację i co wynika z filmiku. Czytajmy ze zrozumieniem, ogladajmy i patrzmy na to co jest a nie na to co mu sie wydaje.

pax

2

@ToWinaSedziego
Cały cza manipulujesz i posługujesz się nieprawdziwymi informacjami. Pisałeś że to Sienkiewicz nasłal służby - zapytałem o źródło nie podaleś. Jak mówiłem dowody w śledztwie to kwestia prokuratota. Pytałem o kwestie gdzie próbowano ocenzurowac, zablokowac te nagrania - nie odpowiedzialeś. Czy Latkowski sam poźniej nie dostarczył nagrań? Jak nie wychodzi Ci manipulacja dotycząca wejścia ABW do Wprost do szukasz czegoś co było na nagraniach, a nie chodzi w tej dyskusji o kwestię nagrań ale o wejście ABW. Powiedz co jest nawet w sprawie z Nowakiem nagannego? Nie mówię, że nie jest - ale chciałbym sie dowiedziec od Ciebie.

pax

2

@lucca87
Wskaż żródło, może być na yt, obojętnie że laptopy (laptop) został odebrany silą. Ja tam nie widzę, aby ktoś komuś zabrał laptop. Widze, natomiast poslugiwanie się nieprawdą.

pax

1

@lucca87
Wskaż źródło że laptopy zostały odebrane siłą.

pax

1

@ToWinaSedziego
Jakie zasady łamiąc ?? Demokracji ?? Wymień w jaki sposób złamano zasady demokracji?
Woloność słowa ?? czy ocenzurowano jakiś fragment? Nie dopuszczono do publikacji ?? To nie państwo PiS, że cenzura kwitnie, gdzie wymazuje się znaczek WOŚP czy eliminuje niepoprawna piosenkę.

Kwestia Amerykanów, nic kontrowersyjnego jedynie opinia na temat sojuszu i dość prawdziwa. Komisja śledcza w sprawie Macierewicza i to nie jedna powinna być, można się dopatrywać czegoś nagannego w kwestii Belki i Nowaka, choć nie widac tutaj czy w jakikolwiek złamano prawo. Kwestia belki to jest to samo co zrobił Duda z Kurskim, uznależnił podpisanie ustawy od dymisji personalnej szefa TVP.
Z nowakiem jest kwestia kontroli skrabowej, gdzie Parafianowicz od razu stwierdza, że jesli jest kontrola zadaniowa to po żonie Nowaka, a do tego przyznaje że dyrektor US ma pewną autonomię i nie wie nawet czy będzie pole do rozmowy. Nie ma tu twierzdeń - załatwię, zamiotę pod dywan itd...

Czekam na jakieś przykłady łamania prawa,. Nie odpowiedziałes na pytania.

pax

0

@Rafiniaaa
Patologię w omijaniu prawa dało na wyżyny w kwestii przejmowaniu majątku, funduszy, urzędów, stanowisk. To co za poprzednich rządów było patologia, PiS zrobiło jako normalne funkcjonowanie państwa.

pax

1

@ToWinaSedziego
Dzień Dobry.Ja bagatelizuję? Czemu miałbym to robić, po prostu chcialbym się dowiedzieć co takiego tam było strasznego, że doprowadziło twoim zdaniem do upadku rządu? nie wiem może, kupowanie posłów za pieniądze podatników i spłata ich należności z pieniędzy sejmu jak miało byc w 2007r jak Pis rządził w koalicji? Chciałbym się dowiedzieć co takiego strasznego, wręcz mitycznego było w tej "aferze". Nie bagatelizuje, wprost odwrotnie, ciagle o niej mowię i sie o nia dopytuję a nie "zamiatam pod dywan".

pax

4

@ToWinaSedziego
Nagrania były nielegalne, podobno kelner umieszczał mikrofony przy stoliku w ukrytych miejscach. To kwestia złamania prawa którą pomijasz.
nie odpowiadasz na pytania, co było takiego na tych nagraniach, że jeszcze nie zapadł żaden wyrok w tej sprawie oprócz wyroku skazujacego kelnera czy tam kogos kto zlecal nagrywanie.
Kto kogo broni? Ja sie staram czegos dowiedziec w tej sprawie.
Nie odpowiadasz na pytania, cięzko prowadzic dyskusję :(
Mozesz wskazać jakieś pismo, że ABW działało na zlecenie Sienkiewicza a nie prokuratora?
Uważasaz, że ukrywanie dowodów jest właściwe ?

pax

6

@ToWinaSedziego
tzn. co to były nagrania u Sowy? tzn. co na nich było takiego, że PiS nie wszczął ani jednego dochodzenia. Sienkiewicz nie nasłał służb tylko dał wniosek do prokuratury o popełnienie przestępstwa, która wtedy była jeszcze niezależna (teraz dopiero połączono ją z organem politycznym). Na wniosek prokuratury ABW zbierało dowody śledztwa.
Abstrahując od tej sytuacji, uważasz, że jeśli ktokolwiek ma dowody popełnionego przestępstwa i je ukrywa to dobrze, że nie współpracuje z organami państwa?

pax

2

@Shapiro
Dwie rzeczy.
1. Oczywiście inteligencja to szersze pojęcie, jednak wystarczy sprawdzic preferencje wyborcze z ostatnich wyborów i okazuje sie że na obecna partię w najwiekszym stopniu głosują ludzie z najniższym wykształceniem (bez wykształcenia, podstawoym i zawodowym). Jak mówię bezposrednio w indywidualnych przypadkach nie mozna przekładać wykształcenia a co za tym wiedzy na inteligencję, jednak jest to znacząca kwestia dotycząca ogółu.
2. sami funkcjonariusze PiSu wiedzą jaki mają elektorat, czy to przypadkiem nie guru pijaru tej partii mowił o elektoracie PiSu "ciemny lud".

pax

5

@tristan87
Wydawało mi się tak tak. Były nielegalne nagrania u Sowy. Jeden którego nielegalnie nagrywano zlożył wniosek do prokuratury o popełnionym przestępstwie. Prokuratura dała zadanie ABW zebrania dowodów. Dowody miały być na laptopie Latkowskiego. On nie chciał oddac laptopa bo na laptopie mial inne materiały dotyczące innych artykułów/felietonów nie związanych z tą sprawą. Chyba bylo tak, ale mogę się mylic.
Potem wyszło, że ABW nie miała pendriva czy same te rozmowy były w chmurze i nie było informatyka. Jednak nie było przejęcia laptopów, nikt ich nie zabral. Nie rozumiem jak można pisać nieprawdę.

pax

6

@tristan87
dokładnie o co chodziło, gdzie złamano prawo. I jakie laptopy zabrali, bo z tego co pamiętam ABW odstąpiła od czynności.

pax

5

@ToWinaSedziego
Możesz przedstawic o co chodziło ??
I coś więcej o wniosku Sienkiewicz do ABW ?

pax

1

@AV0CAD0
Pewne zachowania, działania są emanacją pewnych poglądów. Są typy osobowościowe, które odnajdują się w pewnych pogladach, identyfikują się z nimi. Więc się zgadzam i nie zgadzam :) tzn. zgadzam się że jest to kwestia człowieka, ale pewne poglądy, hasła są dla osób o pewnych cechach charakterologicznych, osobowościowych są bardziej przyciagające.

pax

0

@AV0CAD0
Niestety się z Tobą niezgodzę. Pewien rodzaj elektoratu ma tylko ta partia. Agresywny, wyzywający, pełen jadu i nienawiści.

pax

4

@NGTRX
I tak miałeś dobrze. Ciebie nie budził telefon z Żoliborza o 2.00 w nocy, że masz wstawać, ubrac się, zostawić przytulaki w łózku i ustawę podpisać, albo przyjąć przyrzeczenie od dwóch towarzyszy o rodowodzie z PRLu, nie musiałeś też ćwiczyć do szkolnej akademii gdy wychowawczyni godzinę później mowi że ona sama z koleżanką odwołuje akademię. Miałeś piękne dzieciństwo.

pax

7

@ProMILs
Z jednej strony trudno to wyłapać (bo wiekszośc cos zawsze politycznego napisze), bo ja widziałem użytkowników którzy załozyli konta na poczatku kwietnia i mieli 100% wszystkich komentarzy za Dudą i anty PO, co było ewidentna agitacja przed wyborami, bez dyskutowania tylko wklejali hejt na PO. Działa to więc po dwóch stronach 'barykady'.
Jednak wydaje mi sie, że w pewien sposob moderacja lekko przymruża oko na takie rzeczy, ze ktoś publikuje wiekszość o polityce. Pamietajmy ligi nie ma, druzyna prawie nie trenuje, nie ma transferów, więc o czymś piszą. Gdy liga ruszy to liczba wpisow politycznych będzie mniejsza i sama sie sytuacja rozładuje.

pax

2

@pluszek
NIe rozumiem do czego pijesz?? To, że jest grupa słuchaczy która chce słuchać radia na poziomie bez politycznego bełkotu i szerzenia propagandy? Wytłumacz bo naprawdę nie rozumiem. Co ma twoje pejoratywne określenie "kasy nigdy dość" do tej sytuacji? Ktoś chce coś zrobić na jakims pozimie bo obecny rząd uniemożliwia funkcjonowanie to uważasz, że to chciwość ?

pax

2

@pluszek
Rozumiem, że chcesz powiedzieć że 72 letni Mann nagle wpadł aby założyć własne radio i rozmontowac konkurencję, może sfałszował listę Trójki, aby miec pretekst do przejęcia dziennikarzy?
A może po prostu tak jak to piszesz, wychował się i funkcjonawał w systemie bez wolności i z cenzurą a następnie przyszła wolność i brak cenzury i zarówno on jak i inni dziennikarze nie chcą powrotu do tego elementu systemu totalitarnego, bo wiedzą, co to wolność?

pax

4

@AV0CAD0
To jest norma, jesli jest mowa o obecnych rządach, przeważnie te same osoby nawiązują do czasów wcześniejszych które były jednak zupełnie inne, tak aby wskazac że obecne rządy nie są złe. Niestety są.
Co do PO to raczej niewiele osób tu pisze o aferach PO, raczej jedynie ktoś z hejterskiego prorządowego portalu wklei listę afer PO, a poetm ucieka ods dyskusji aby wskazac na czym te afery polegały.
Piano więc o aferez Amber Gold tak aby coś napisać, ale na pytanie ile z aferry wzięło PO już nie było odpowiedzi, to samo z OFE, to samo z aferą hazardową itd... Byle coś nazwać aferą. dzisiaj przy jednej kwestii maseczek mamy 3-4-5 afer na grube miliony - a to brat ministra, a to znajomy brata ministra, a to firma przewozowa związana z politykami PiSu itd.
PiS stworzył jeden wielki patologiczny system w Polsce, coś czego nigdy (oprócz PRLu) nie było. Stworzył z patologii (kolesiostwo, nepotyzm, rozkradanie majatku narodowego) system normalnego funkcjonowania państwa. To jest istotna różnica co do wcześniejszych rządów.

pax

7

@zoltan87
Kwestia wyborców PiSu to kwestia tzw. twardego elektoratu, to raczej nie są wyborcy a "wyznawcy" praktycznie tylko ta partiia posiada tego rodzaju elektorat, który nie ważne co i jak zrobi partia i tak będzie ją wyznawać. Ten rodzaj elektoratu nie przyjmuje argumentów, nie wchodzi w merytoryczne dyskusji, często jest nastawiony agresywnie.

pax

10

@Chakalaka
Na pewno ma dziadka z Wermahtu a matka była pułkownikiem LWP bo teśc był majorek w SB, ma pochodzenie żydowskie, chociaż domieszke krwi arabskiej nie mówiąc już że jest Niemcem o kremlowskich korzeniach.
Jutro będzie o tym reportaż w TVPInfo i we wszystkich "paskach". Podobno o 6.00 rano ma wjechać CBA i Skarbówka za nieodprowadzenie Vatu od 12 groszy.

pax

5

@NGTRX
Fajnie napisane, szacun :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?