pax

1

@Valverde_In
To teraz głównie internet, rozdziały o państwach, dokumenty organów UE. Da się na tym napisać.
Ja pamietam jak z internetu ściągałem akta FBI., więc wszystko się znajdzie.

A co do Zaradkiewicza, czy innych dublerów mam nadzieję, że troszke oczy się otworzyły :)

pax

0

@Valverde_In
"przedostatnim rozdziale gdzie zaprezentuję różne podejścia i stanowiska państw co do kwestii bezpieczeństwa i obronności UE" - to tez opisówka,

pax

2

@Valverde_In

Hmmm, to troszkę dziwne. Opisówka to może być wszystko, nie tylko kwestia definiowania czym jest strategia. Prezentujesz cała politykę obronna UE - wychodzisz od traktatu w Maastricht, Lizbonę musisz opisac bo była ważna. Opisujesz kompetencje, misje. Do rozdziału opisowego możesz wszystko wepchnąc od francuskiego pomysłu wspólnej polityki obronnej. Nie wiem czy to jest dobry pomysł ze stworzeniem takiego dokumentu, raczej rekomendacje co w takim dokumencie powinno się znaleźć. sam dokument może nie miec charakteru naukowego i tu byłby problem. W opisówce możesz dać jakie są wyzwania dla bezpieczenstwa UE, kryzys migracyjny, terroryzm, itd.
sam dokument musiałby spełniać wymogi formalne, być dopracowany pod względem prawnym, ja bym stworzył rozdział w którym znajdowałyby się rekomendacje odnoszące się do zagrożeń i wspólnych strategii, ale twoja praca i twój pomysł na nią.

pax

1

@Valverde_In
To rozumiem, że sam sobie taki temat narzuciłeś. Spokojnie dasz radę.

pax

0

@Valverde_In
OK, nieważne, autor: Walka z terroryzmem w Unii Europejskiej.

pax

1

@Valverde_In
Hmmm, fajny i nie aż taki trudny temat :) Duzo opisówki, ale jest dużo materiałów, poradzisz sobie.

pax

0

@Valverde_In
Rozumiem twoje subiektywne odczucia co do Krzyśka. Jaki masz temat?

pax

0

@Valverde_In
Tzn?? Z kim miałes kontakt?
I nie musiałoby być per Pan, miałem na rambli swoich studentów i studentki :))

pax

1

@Valverde_In
Nie, nie jestem z warszawy, ale z kolegium znam chociażby Krzyśka Liedla i kilku innych.

pax

3

@Valverde_In
To nie jest kwestia tajności. Tylko przyzwoitości. Skoro masz obiekcje, że nie wiem co piszę, to dodam że od kilkunastu lat zajmuję się badaniem terroryzmu i kwestiami bezpieczeństwa międzynarodowego. Prowadzę zajęcia ze zwalczania terroryzmu, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa państwa - głównie zajmuję się terroryzmem bliskowschodnim.
To nie jest kwestia że cos musisz podać (publikacji recenzenta Y), wszystko zalezy czy recenzent tez zajmuje sie tematyka Twojej pracy to powinieneś ze względu na wykorzystanie źródeł z danej tematyki, jesli zacytowanie recenzenta jest sztuka dla sztuki to zalezy od Ciebie w jaki sposób i co daje powołanie się na takiego autora.
Rozdział metodologiczny - w pracy magisterskiej czy doktorskiej?

pax

1

@Valverde_In
To nie jest samowolka, ale stosowanie warsztatu naukowego. To nie jest wywalone i to nie jest dowolność, ale jesli znasz metody naukowe to je stosujesz z dużą łatwością. W czym nie widzisz tu podejścia akademickiego?
Skoro obawiasz się recenzenta, więc chyba jesteś w trakcie doktoratu jak mniemam, to wystarczy że będziesz postępował zgodnie z metodologia konsultując się z promotorem. Conajwyżej jeśli znasz recenzentów to przeczytac ich publikacje i zobaczyc jaką metodologia sie oni posługują.
Z specjalistami od badań społecznych miałem doczynienia na naukach humanistycznych. Raczej rozmawiając z profesorami nie pytam czy lepszy jest sondaż czy wywiad ekspercki.

pax

4

@Valverde_In
Powołana ?? Pisałeś że wybrana, więc moje pytanie kto dokonywał wyboru. Dublerzy to Ci co zostali wyznaczeni "zweryfikowani" przez nową KRS.

pax

3

@Valverde_In
Potwierdzasz to o czym ja pisze. Tak, wystarczy miesiąc się przyłożyć. To, że jest możliwość na kanwie nauki do uznania dwóch "wersji" postępowania jako zgodnego z warsztatem, nie oznacza, że nie poznałeś metodologii. Możesz się spierać czy stosowac polskie czy łacinskie przypisy, co nie oznacza że obie nie sa poprawne.
Z iloma profesorami z dziedziny bezpieczeństwa miałem kontakt - hmmm, z kilkudziesięcioma :).
"A Ty próbujesz wmówić, że miesiąc wystarczy, żeby nauczyć się metodologii badań? To nie jest kwestia samozaparcia a kwestia różnych podejść badawczych. Nawet w jednym środowisku naukowym gdzie studiuję jest kilka różnych podejść do tak prostej sprawy jak umiejscowienie rozdziału metodologicznego w pracy naukowej. ". Wciąż potwierdzasz to co ja piszę, to, że nie wiesz jaką metodą zastosować ze względu na np. złożoność problematyki nie oznacza że nie znasz metod.

pax

7

@Valverde_In
NIkt go nie wybrał. Został powolany przez prezydenta z Pisu za swoją lojalnośc. Powołanie odbyło się z naruszeniem prawa a został zweryfikowany przez nieuprawniony organ jakim jest KRS. Jest tzw. "dublerem" czyli osobą politycznie wyznaczona do pewnej funkcji, której umocowanie na tej funkcji nie ma oparcia w prawie. To nie był wybór.

pax

5

@Valverde_In
Napisałeś wybrany? Kto go wybrał?

pax

5

@Valverde_In

"Jeśli ktoś uważa, że super wyciąga wnioski, umie stosować wszystkie metody, narzędzia i techniki badawcze do analizy i weryfikowania i ma zawsze racje to mogę co najwyżej zaśmiać się w twarz, bo jest w tym momencie totalnym ignorantem".
Tu widać, że za bardzo nie rozumiesz nauk społecznych. Możesz stosować metody, narzędzia, techniki, możesz je znać wszystkie i świetnie stosować, wyciaganie wniosków to cos innego bo to subiektywna kwestia badacza, jak interpretuje wyniki badań.
Do nauki metodologii badań wystarczy przez miesiąc się przyłożyć :). Tak jak do informatyki są podręczniki, opracowania. Wystarczy samozaparcie. Hmmm, a czym się zajmujesz na bezpieczeństwie jesli możesz napisać?

pax

4

@Valverde_In
Do jakiego składu został wybrany ?

pax

7

@Valverde_In
Powiem tylko tyle. To że komus brakuje kręgoslupa etycznego to jedno. Tego Zaradkiewiczowi brakuje.
W kwestii habilitacji też nie do końca się zgadza. Jesli ktoś jest profesorem medycyny o specjalności stomatologia to nie daje się go jako ordynatora na onkologii, mimo że jest lekarzem, podobnie jak ktos jest mediewistą nie daje się go do katedry historii najnowszej, podobnie z Zaradkiewiczem o przyłębskiej nie ma co wspominać, jesli ktoś ma caly dorobek naukowy z prawa majatkowego to nie koniecznie jest konstytucjonalistą itd.
A w środowisku jest skończony, po tym jak oszukał swoich kolegów profesorów z UW którzy podpisali się popierajac go przy zwolnieniu z pracy z TK.

pax

1

@tobiasson92
Oj chyba redaktor nie pamieta jeszcze nie tak odleglych czasów. I plakatów "bądź czujny wobec wroga klasy robotniczej ":)

pax

0

@BarcaInfo
AmazingBusi :)
a gość podobno nie ma techniki

pax

8

Wielka szkoda, że nie trafił do Barcelony. Mógł spróbowac chociaz zalatać dziurę w składzie na PO. Ktoś przy tym transferze dał ...d.

pax

1

@ToWinaSedziego
Już kilka miesięcy temu była mowa, aby Duda nie brał udziału w debatach bo zostanie rozjechany. I tak jest, ze nie bierze udziału, bo wypominaliby mu kolesiostwo (decyzja u ułaskawieniu kolegi), nie dotrzymanie obietnic i brak honoru - frankowicze, kwota wolna od podatku, powoływanie PZPRowskich kacyków do TK, nagminne łamanie konstytucji. Po prostu bo go rozjechali.
- wystarczyłoby jedno pytanie czy można ułaskawic embrion i Duda leży.

pax

6

@sebasek99
Chyba Siemowit, Lestek lub Siemomysł, za mało o nim wiemy, więc nie mozemy powiedziec jak bardzo nieudolna polityke prowadzili, a to zawsze plus :)

pax

9

@Chwytliwy
bo to Fakt nie opinia :)))

pax

9

@snake99
"Semedo to praktycznie poziom Alvesa"


Zrób taką kompilację z gry Nelsona.


Pierwsze trzy sezony Alvesa w Barcelonie w lidze hiszpańskiej i Nelsona semedo

koszt cena - obaj w okolicy 32-37 mln

Alves - 10 bramek, 34 asysty

Nelson - 1 gol, 2 asysty

Semedo to praktycznie poziom Alvesa :))

pax

9

@snake99
Szkoda, że Alves był najlepszym bocznym obrońcą ligi nawet po 30-tce. Największa liczba odbiorów w całej lidze w sezonie poprzedzającym jego odejście, a Ty piszesz, że był słabym obrońcą. To był dziik w obronie z żelaznym płucami. Nelson ma bardzo często jedną wadę (z kilku) on prawie nie biega do obrony.

pax

1

@ściah
A ja sądzę, że będzie z Tobą jak z MJ-em :)
Chyba wiesz co mam na myśli.

pax

3

Powodzenia w innej życiowej roli i zaglądaj tu :)

pax

0

@tobiasson92
Ciagle mówi o Konstytucji, jednak ani razu sie do niej nie odnosi. Omija fragment o 6-letniej kadencji, bo jest sprzeczny z alternatywną wersją prawa która tworzy PIS. Dla mnie to straszne i śmieszne, jak ktoś stara się światu udowodnić, że konstytucja jest niezgoda z pisowską ustawą.

pax

0

@NeymarSeniorII
I to jest po prostu moja ocena. Nie jest ona związana z kibicowaniem Barcelonie, tylko subiektywnymi własnymi odczuciami. Podobne zdanie mam na temat Villi i Henry'ego w Barcelonie - też nie za bardzo się odnaleźli i nie błyszczeli jak wczesniej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?