pax

2

@Majkel34
Gdy Brygada od wielu tygodni funkcjonowała pod okiem hitlerowskich żolnierzy którzy pzrekazali jej swój poligon na skoszarowanie , niemieccy żołnierze dostarczali Brygadzie żywności, ubrań i uzbrojenia. Gdy Hitler juz nie żył, gdy Berlin został zdobyty, gdy wojna prawie się zakończyła Brygada zdecydowała się na przejęcie obozu bronionego przez esesmanów aby uwierygodnić sie przed nadchodzacymi Amerykanami. W źródłach nie ma wzmianki aby ktokolwiek po jakiejkolwiek stronie w wyzwoleniu obozu został ranny, mimo że obóz miał wieżyczki i był broniony przez 200 esesmanów.
Po wyzwoleniu obozu Brygada funkcjonowała do rozwiązania w Czechach, gdzie według czeskich źródeł dokonywała grabieży a nawet gwałtów.

pax

3

@tobiasson92
Fajnie, że reforma sądownictwa wyeliminowała ludzi PRLu, bo taki miała cel, oh wait, sprawozdawcą w tej sprawie był prokurator stanu wojennego a przewodniczaca składu powołana jeszcze przez Radę Państwa na sedziego której mąż był tajnym współpracownikiem, a teraz ambasadorem w Berlinie.

pax

7

@Kapitan hawk
Normalna Kronika Filmowa - państwo działa sprawnie, szpitale pełne sprzętu, nad wszystkim czuwa prezydent, wojsko pomaga staruszkom, miód, ambrozja, nektar, jest idealnie. Pamiętam dobrze takie Kroniki Filmowe.

pax

4

@ViscaElBarca321
Wszystkie stracje miała PO ?? Polsat, TVN? To sa stacje prywatne, maja pewną bardziej liberalną kwsetię światopoglądową ale to nie była kwestia popierania jakiejś partii, TVP za PO-PSL byłą różna, ale jak po PiS przejeli telewizję to nie zwalniali wszystkich dziennikarzy którzy by się nei zgadzali z poglądami PO, tak jak zrobił PiS zwalniając wszytkich od redaktorów sportowych po muzycznych.
Po nie próbuje wrócic do władzy za pomoca Konstytucji - w jaki sposób? To, że protestuje przeciwko łamaniu prawa to źle. PiS ma w pogardzie wszystkich i wszystko.

pax

7

@ViscaElBarca321
"Od początku pandemii głównymi tematami jest głównie polityka, rozumiem, jednak nie rozumiem aż takiego podniecania się tym".

Napisała to osoba, która na rambli opublikowała 26 komentarzy z czego 26 było politycznych czyli 100%, z czego 96% broniących PiS i atakujących PO lub innych przeciwników PiS.

pax

5

@Kapitan hawk
Znacjonalizować TVN i GW. Przejąć majątek ustawą o nacjonalizacji, wysłac dzienikarzy politycznych z TVPInfo do nadzoru znacjonalizowanego TVN i GW dla głoszenie jednej najprawdziwszej prawdy.

pax

1

@pt9
Ja też żałowałem bo mógł sie jeszcze bardziej rozwinąć, w wielkiej katastrofie z Bayernem był dla mnie najlepszym zawodnikiem.

pax

3

@BarcaInfo
Niestety Marc miałes dwie szanse na skasowanie tej akcji, raz dałeś sie przy lini bocznej Bale przejał twoją piłkę a potem mogłeś skasowac Bale przed polem karnym, bo go dogoniłeś. W sumie w drugiej sytuacji pewnie skończyłoby się czerwoną, ale była to 90 minuta.
Nie ma co rozpamiętywać, ktos inny został uznany przez ramblę wtedy najgorszym zawodnikiem i zrobiono z niego kozła ofiarnego.

pax

1

@BarcaInfo
Ilość dryblingów
Thomas Partey minuty1841, ilość dryblingów 52
André-Frank Zambo Anguissa
, minuty 1682, liość dryblingów 71
Messi - minuty 1891, ilość dryblingów 163
de Jong -minuty 1994, ilość dryblingów 52
Ever Banega - minuty 1857, ilość dryblingów 59

Udane dryblingi w lidze hiszpańskiej
Mesii - 118
Fekir - 73
Orellana - 62
Anguissa - 59
Oyarzabal - 57

Leo i dlugo, długo nikt.

Co do Hazarda bo w sumie jest najbliżej Leo patrząć na statystyki rozłozone na 90 minut - Leo 5,6 udanego dryblingu, Hazard 4,7.

pax

0

@Shapiro
Hmmm, a premier mówił o wielkim spadku PKB, wskazywal na spadek PKB w NIemczech na poziomie - 10% i że nas rykoszetem podobnie, a vice premier mowił, że to gospodarka jest tą kwestia dla której nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego.

pax

2

@Triv44
Sądzę, że raczej osoby które ida w stronę nauki patrzą inaczej. NIe że Biblia ma udowadniać pewne mechanizmy zachodzące na świecie i nauka to podejście odrzuca. Chodzi, że pod względem naukowym wiara nie ma potwierdzenia. Czyli na odwrót niż to piszesz. NIe wiara jest do udowadniania czegokolwiek (np.powstanie świata itd.). Wiara i Nauka stoją w sprzeczności - jak rozumiem zmartwychwstanie, wskrzeszenie, wniebowstąpienie, chodzenie po wodzie, zamienianie wodę w wino itd...to jedynie interpretacja, analiza nie oczywistych tekstów. Wierzymy w to czego nie da sie udowodnić naukowo, na tym polega wiara, reszta to wiedza.

pax

0

@pax
Jak pisałem, jesli się kolega zdecydował na suplementację to jego sprawa. Twaróg to około 15-18% białka, głównie kazeina która ma powolny proces trawienia, dlatego lepiej przyjmowac ją na noc a nie przed treningiem. Nie piszę co jest lepsze, suplementacja czy ukladanie sobie codziennej diety licząc poszczególne wartości odżywcze. Wskazuje tylko, że jeżeli ktos juz decydował się na suplementacje to pokazuję co powinien uzupełniac.

pax

0

@S___s
Jeśli się suplementujesz to BCAA jest korzystne. Nie zawiera wszystkich aminokwasów dlatego jak pisałem polecałbym EAA po treningu, które zawiera ich więcej. Nie zawsze jesteś w stanie przy normalnym jedzeniu jeść odpowiednią ilość białka, szczególnie gdy pracujesz nad masą (szczególnie suchą), dodatkowo normalne jedzenie to też rózne rzeczy (tłuszcze, węglowodany). 150-200g samego białka dziennie to nie zawsze jest osiagalne - jeść prawie kilo piersi z kurczaka może się znudzić :).
Nigdy nie spożywa się samego BCAA czy samej odżywki białkowej, tylko stanowi to uzupełnienie normalnych posiłków, dodatek do normalnej diety. Więc, jeżeli przy normalnej diecie nie jestes w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości aminokwasów to warto uzupełnić sobie je w inny sposób.

pax

0

@Stanio87
NIekoniecznie, jest różnica między hydrolizatem, izolatem a koncentratem (chociaz między dwoma pierwszymi dość niewielka). Inaczej trawi się hydrolizat białka serwatki a inaczej micelarna kazeina.

pax

0

@S___s
Są to chyba najlepiej przebadane aminokwasy.
https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z,bcaa---efekty-i-skutki-uboczne,artykul,1728274.html
https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,24390666,bcaa-co-to-jest-dzialanie-bcaa-efekty-dawkowanie.html
Są dużo lepsze teksty o BCAA, ale tak na szybko wysyłam.
Po ćwiczeniach lepszym rozwiązaniem są aminokwasy EAA (które też zawierają BCAA).

pax

2

@Pitbullx98
Weż jeszcze bcca (przed treningiem) a przede wszystkim eaa (mimo, że są w białku które bierzesz) (po treningu). Troche mało jako sama cytrulina jako przedtreningówka, pamietaj o carbo do treningu (bo wielu mysli że na samym białku i krecie wykręci się dobrą masę i zapomina jak węglowodany są w tym potrzebne). I weź białko jeszcze na noc o długim okresie uwalniania.

pax

1

@PanPatrykk
Teraz PiS musiał ten temat podjąć w sejmie, co nie oznacza że nie jest mu na rękę, gdyz odgrzal temat zastępczy w chwili kolejnego łamania konstytucji co do ograniczeń spowodowanych koronawirusem i wyborów prezydenckich. PiS lawiruje z aborcją, nigdy nie wypowiada się konkretnie - tylko oficjalnie krytykuje osoby protestujace przeciwko zmianie ustawy o aborcji i obiecuje kościołowi zaostrzenie ustawy. Politych PiS w Radiu Maryja wypowiadają się za zaostrzeniem ustawy dla pozyskania głosów ale oprócz szumu wiedzą, że na tym stracą, więc taka polityczna hipokryzcja. PiS już odgrzewał ten temat tylko dla politycznych zysków.

pax

6

@Janiama
On żyje z chaosu, dzielenia Polaków dla pozyskania władzy. Nie zdziwie się, jak pod wyborach majowych, gdy zagranie Sąd Najwyższy i prezydenta to zrobi kryzys rządowy aby rozwiązać sejm, bo PiS nie potrafi rządzić w kryzysie gospodarczym. Nowy sejm w którym obecna opozycja może miec minimalną większość będzie z jednej strony całkowicie ubezwłasnowolniona przez prezydenckie weto pisowskiego aparatyczka i pisowski Trybunał Konstytucyjny a nowy rząd w kryzysie będzie zmuszony ciąć wydatki na socjal. Wtedy Jarosław powie, że za jego rządów nie było cięć a Polskę było stać na socjal i PiS wygra kolejne wybory z dużą przewagą. Nie piszę, że tak będzie, ale co ten człowiek jeszcze może zrobić dla władzy i niszczenia Polski to nikt nie wie.

pax

1

@Majkel34
I fajnie, że wklejasz też żołnierzy NSZ których do bibliografi nie mozna mieć obiekcji i mozna uznac za bohaterów.

pax

0

@Przemek2323
Jesli zrobią wybory w maju to w środku tygodnia. 20 lub 21 maja.

pax

0

@Riguelme
W Barcelonie gra raczej jako środkowy niż ofensywny. Jako defensywny zagrał 8 spotkań i zagrał dośc słabo na tej pozycji. W Ajaxie grał jako drugi defenywny z zadaniami ofenywnymi z transmisja piłki.

pax

4

@Hushovt
Eeee, od razu hiopokryta. To, ze mówi jedno a robi drugie to od razu hipokryta. Rozwala sądy pod pozorem odkomunizowania powołując do Trybunału Konstytucyjnego prokuratora stanu wojennego i sędzinę mianowana przez rade państwa czy uniweinniając niewinnego człowieka.


pax

2

@Shapiro
A podobno rząd nie chce wprowadzić stanu nadzwyczajnego bo gospodarka by się załamała i tak wiadomo, że chodzi o wybory prezydenckie i obsadzenie Sądu Najwyższego aparatczykami. Łamanie konstytucji tylko dla zabawy jednego autorytarnego Pana z Żoliborza.

pax

9

@Shapiro
NIe wiem o czym Ty piszesz, analizując w sposób bardzo tendencyjny. Dzwoni dziennikarz do rzecznika prasowego (tylko do rzecznika prasowego), który mu odpowiada, że państwo da radę. Co ma odpowiadać w danej chwili? Że ma juz liste generałów do nominacji na stanowiska dowódcze?
Właśnie pokazałeś jak łatwo złapać Cię na nie spójności. Z jednej strony masz pretensje że w obliczu tragedii nie wiedzą co robić w kontekście zmiany na stanowiskach, z drugiej strony masz pretensje o Komorowskiego, że zmiana na stanowisku nastąpiła. Nie ważne jak sytuacja, ważne że interpretujesz po swojemu.

pax

1

@NeroTFP
Pomijając bomby termobaryczne, dobijanie rannych to dla mnie najlepsza jest teoria uszkodzenia systemu nawigacji w trakcie remontu samolotu w Rosji. System wysyła sygnał "PULL UP, PULL UP, TERRAIN AHEAD" a Antoni, że Rosjanie uszkodzili system aby pokazywał złą wysokośc przy zniżaniu.

pax

0

@Riguelme
Tzn? Możesz rozwinąć ?

pax

5

@MarioVeB!
NIe wytłumaczysz rozbiory, okupacja, bitwa pod Legnicą wina Tuska, a Kaczyński zbudował autostrady, ekspresówki, dworce, stadiony, orliki tylko zaczął budowac za rządów Donalda, ale to Jarosław na pewno zbudował. No bo kto inny.

pax

5

@FC1899Barca
No właśnie nie. Kluczowe momenty do czego? Katastrofa na terytorium Rosji, śledztwo chyba logiczne, że jest prowadzone jak najintensywniej od początku czyli od katastrofy. Teraz sprowadzemnie wraku to kwestia symboliczna, ale Kaczyński nawet tego nie potrafi. Jesli chodzi o kwestie zbadania wraku to nie miały lata znaczenia bo polscy śledczy, prokuratorzy, biegli mieli pelny dostęp do warku cały czas. Im dłużej od katastrofy to wrak latwiej sprowadzic bo rosyjscy biegli i prokuratorzy skończyli badanie wraku. Jednak to, że obecny rząd i sam Jarosław prowadzi polityke na kolanach to wiadomo, że jest ogrywany na arenie międzynarodowej.

pax

11

@FC1899Barca
To PiS zapowiadało że jak obejmą władze to sprowadzą wrak, nie PO. Po 5 latach nieudolnych rządów, hipokryzja co do wraku i dalej wina Tuska, haha

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?