pax

2

@barcafan8804
Lubię rozmawiac na konkrety, a nie na pisanie bzdur o agentach.
Więc podaj źródło o tych bzdurach o 250 mld z mafii vatowskiej w skali roku.

pax

0

@lucca87
NIe odwdzięczę się inwektywami, dla mnie osoba która się nimi posługuje nie ma argumentów w dyskusji wtedy nadrabia inwektywami. Tyle ode mnie.

pax

6

@barcafan8804
Tysiące firm budowlanych upadało bo realizowała zlecenia rządowe?
Mafia vatowska szalała, potem PiS zrobił mafię vatowska w ministerstwie finansów i Ci sami co mieli ściagać mafię vatowska sami nią się stali.
rozumiem że ataki narodowców na wozy telewizyjne to wina Tuska.
PiS rozkrada Polske na niebotyczną skalę, po to było zlikwidowanie ustawy o słuzbie cywilnej aby dziesiętki tysięcy zwolenników PiSu be wykształcenia i kompetencji przejęło stanowiska, rozkradanie Polski przez fundacje typu fundacja narodowa czy komisje taka jak smoleńska, nie mówiąc juz o nagrodach, premiach itd. Nie ma sensu wspominac o łamaniu konstytucji i ataku na takie grupy zawodowe jak lekarze, nauczyciele, prawnicy.

pax

1

@barcafan8804
Co to znaczy zarobiły?? MOżesz wyjaśnić?? Jesli Tusk schował to PiS wydało to co Tusk schował.

pax

8

@Tuc
Po prostu rób w życiu to co sprawia Ci frajdę. Nie przejmuj się komentarzami, pozytywnymi czy negatywnymi. Po prostu bądź sobą.
Utwór spoko :)

pax

7

@IronSanHybrid
NIestety, niewiele sie pomyliłeś.

pax

8

@Shapiro
To podstawa rządów w demokracji a nie obsesja.
Jeśli ktoś łamie prawo i własną konstytucję to chyba normalne, że jako obywatel o tym piszę.

pax

11

@Shapiro
Ciekawe czy wkleisz podobną wiadomość jak TSUE wyda kolejne orzeczenie o łamaniu praworządności w Polsce.

pax

2

@lucca87
Tak jak sądziłem, tylko obrażać potrafisz a argumentacji brakuje, najlepiej napisac o uchodźcach jeszcze.
Gratuluję kultury, nasze teksty świadczą o nas. Można się z kims nie zgadzać, ale osobiste pejoratywne określenia świadczą o nas samych i o naszym wychowaniu.

pax

17

@Aleksy1986
Kryzys nie trwał rok, tylko kilka lat. Jak rozpoczał się pod koniec 2007 to trwał do 2010 (wtedy tylko na niespełna rok gospodarka ruszyła), by potem znowu przez 3 lata PKB zaczęło spadać do 2014r. Cała Unia miała ujemny PKB w 2009 i 2012.

pax

1

@lucca87
Jeśli potrafisz tylko obrażać i wyzywac to gratuluję.
Jedyny argument - pojedź do Irlandii i Anglii.
Tak, jest to socjalistyczny wymysł, to że tego typu dodatki funkcjonuja w innych panstwach nie oznacza, że nie jest to element socjalistyczny.

pax

1

@lucca87
"20 czy 22 kraje z UE to mają tylko pod rozmawiać nazwa i kwota".
Nie zrozumiałem, możesz wytłumaczyć.

pax

1

@Shapiro
Zgadza się, ominęło Cię coś :) Podstawy ekonomi.

Pozbywanie się złota w czasie kryzysu to prosta droga do niewypłacalności czy osłabienia wartości złotego, zwiększenia inflacji, która poprzez rozdawnictwo już było trudne do opanowania.

pax

2

@Shapiro
To nie jest, że zabiera się tym co dostaja 500+. Najpierw zabiera się osobom które płacą podatki, z czegoś te 500 trzeba wziąć, więc zabiera się np. przedsiębiorcom.
Po co trzymac w rezerwie?? Właśnie na takie czasy jak teraz, na czasy kryzysu. Mądry jest ten który, jak ma to potrafi odłożyć (na cięższe czasy) lub inwestować (tutaj ten rząd poległ calkowicie) a nie rozdaje wypracowane przez innych środki dla swoich partyjnych interesów.
Teraz słyszę, że rząd chce wysprzedać rezerwy kruszców albo dodrukowac pieniądze.
Był coś takiego jak fundusz pracy, fundusz solidarnościowy który miał być uruchomiony dla przedsiębiorców na czasy kryzysu - ale PiS 80% wydał na świadczenia socjalne.
500+ miało na celu wzrost populacji, to się nie udało, więc trzeba jakoś kupno głosów jakoś wytłumaczyć.

pax

7

@Shapiro
Nikt nie pisze tu aby dać przedsiębiorcom bez dzieci?
Skąd taka interpretacja?
Nikt nie pisze aby zabrać, tylko aby nie dawać.

Przez lata rodziny funkcjonowały bez tego socjalistycznego wymysłu i to gdy kryzys gospodarczy się ciągnął latami na świecie.
Miało być na podwyższenie demografii, ale nie wyszło.

pax

0

@levz0r
Możesz podać skąd te dane o setkach ozdrowiałych w Polsce?

pax

0

@levz0r
niekoniecznie, są chorzy powyżej 14 dni np. vicepremier Hiszpani. Wszystko jest podawane. Pewnie statystyki się zmienią na korzyść, ale na raze jest fatalnie. Masowe zakażenia to okres ostatnich 2 tygodni - wzrost zakażonych o prawie 1800%.
Jak może mi się zrobić kilkaset osób powyżej 2 tygodni, skoro 2 tygodnie temu u nas było 125 zakażonych?

pax

0

@FC1899Barca
Jeśli bawić się w pokazywanie tendencyjnej statystyki można też wykazać, że Polska jest w pierwszej dziesiątce państw na świecie z najgorszym współczynnkiem stosunku ofiar śmiertelnych do wyzdrowień. U nas na 1 wyleczonego przypada obecnie 3 ofiary śmiertelne. Z wymienionych państw tylko w UK jest gorzej.

pax

0

@FC1899Barca
Szkoda, że nie uwzględniono kwestii, iz gdy Włochy były na tym etapie co Polska to koronawirus nie przybrał rozmiarów pandemii i nie było go jeszcze w wielu krajach w Europie, w tym w Polsce. Teraz mamy doczynienia z pandemią i jest w każdym państwie europejskim. Testy robione sa w Polsce wybiórczo, mimo pandemii.

pax

3

@ViscaElBarca321
Czemu nie ułatwił wszystkim Polakom? Tylko grupie w której ma mnajwiększe poparcie? czemu ktos kto ma 59 lat nie ma takiego samego dostępu do możliwości głosowania jak ten co ma 60 ?

pax

2

@Chaoss
Jednak gdyby doszło do drugiej rundy to w grupie wiekowej 20-29, 30-39, 40-49 wygrałby kandydat PO+Lewica+PSL, patrząc na wyniki z zeszlego roku.

pax

3

@tobiasson92
Podziwiam, że Ci sie chce tyle tłumaczyć, wiedząc że i tak nie będzie miało to sensu.

pax

1

@dv7wisnia
NIe pamietasz metrowego spalonego Milito?

pax

8

@dv7wisnia
Akurat z Interem to Barcelona dostała wała od sędziego i tylko dlatego nie awansowała do finalu. Inter dobrze bronił, nawet Etoo miał zadania defensywne, ale gdyby nie było wałków to Barcelona by spokojnie awansowała.

pax

0

@AxelF
Wszyscy powiedzą, że to legenda? Pamiętam twoje wielokrotne wypowiedzi na temat tego zawodnika, więc z tym że dla wszystkich to legenda, to być może niektórzy uzmysłowili to dopiero sobie wtedy gdy go zabrakło.
Po jego wrzutkach bramki głową strzelał Cesc, Neymar czy Messi, a wiele wrzutek które szły góra lądowało na nogach zawodników, po prostu omijając obrońców. Do obrony wracał i dobrze o tym wiesz, więc nie rozumiem po co ten tekst, że wracał coraz rzadziej (gdyby tak było, to nie byłby najlepiej odbierajacym zawodnikiem w całej lidze hiszpańskiej w sezonie poprzedzającym jego odejście - a TY piszesz że w końcowym okresie Dani źle bronił 1:1). Ivan nie asekurował Alvesa i na ten temat tez rozmawialismy, sam został cofnięty głębiej ze względu na zupełnie inną role niż w Sevilli i nie do końca dobre umiejętności gry kombinacyjnej a Lucho miał inny pomysł na całą drugą linię, która rzadziej uczestniczyła w kreacji (Gdy Alvesa zabrakło Ivan i tak grał podobnie jak w okresie gdy grał Dani).
U Semedo krytykuję głównie zupełnie inne błędy - nonszalancja mu się zdaża (tak jak strata po nieudanym dryblingu z karnym po ręce Lengleta) ale to rzadkość, u Semedo głownie krytykuję w defensywie dwie rzeczy - odpuszczanie powrotów, ledwo trucht gdy jest w stanie zapobiec groźnej akcji przeciwnika (nawet jak zawodnik jest przed nim 2-3 metry on go z reguły odpuszcza, nie krytykuję go gdy jest w aktywnej sytuacji podbramkowej i musiałby wracać) wielokrotnie bardzo złe ustawienie (dopiero w tym sezonie załapał o co chodzi w ustawieniu z przesuniętą obroną i nie krytykuje go za odpuszczanie zawodnika na prawej obronie gdy aktywnie asekuruje środek obrony) i błędne podejmowane decyzji przejścia do obrony w pomocy zostawiając swoja stronę przy ataku przeciwnika zostawiając autostradę. W ofensywie za brak decyzji i słabą jakość dograń - tylko 6 asyst na 111 gier to przyznasz że to malutko.
U Alvesa mogła Cię irytować nonszalancja, w porządku, zdarzało mu się. Nelson ma ponad 100 spotkań w Barcelonie i wciąz błędy w ustawieniu, asekuracji, przejęciu krycia. Z jednej strony może masz rację, że ma czas na rozwój, tylko... właśnie kończy 3 sezon w Barcelonie ma rocznikowo 27 lat i gra często jakby dopiero co przybył do klubu (często wskazówki co do ustawienia robią w czasie gry mu inni zawodnicy).
Gdy zabrakło Neymara to właśnie Alba zaczął biegać i dawać asysty Messiemu.
Nie pisałem tutaj tylko o Semedo, ale ogólnie o prawej obronie, wliczając Roberto, że nie ma ich co porownywać do Alvesa.

pax

0

@ArdoFCB
Jak zwykle szukasz czegoś co by Ci pasowało. Piszesz o TSUE, w kontekście koronawirusa by zaraz przeskoczyć na uchodźców. Mógłbyś choć raz zgłębic jakąś głębsza wiedzę chociażby na jeden temat i się wtedy wypowiedzieć. O Wałęsie też bzdury pisaleś i tak cały czas.

pax

12

@ArdoFCB
Unia dała pieniążki to źle, Unia broni wartości demokratycznych i państwa prawa to też źle.
Rozumiem, że według Ciebie TSUE (Trybunał Sprawiedliwości) miało sie wypowiedzieć w kontekście koronawirusa a nie sądownictwa.

pax

6

Obecnie nie ma w Barcelonie zawodnika, który mógłby zbliżyć się poziomem do Alvesa. Wielu go nie doceniało jak grał, wielu go wyśmiewało.
Zachęcam do obejrzenia filmiku specjalnie zrobionego na potrzeby felietonu dla fcbarca.com


Można się przekonać ile Alves dawał zespołowi a jak dzisiaj kuleje prawa obrona.

pax

11

Bardzo ciekawy artykuł, można byłoby dać wzmiankę jeszcze o Bazylice Merce (Matki Boskiej Miłosierdzia) gdzie przez lata zawodnicy, trenerzy różnych sekcji (w tym piłkarze) oddawali zdobyte puchary opiece Matce Boskiej.

pax

4

@sebasek99
Jak nie a fundusz pracy i fundusz solidarnościowy, przeciez na to przedsiębiorcy płacą, aby potem było właśnie na czasy kryzysu....sorry, zapomniałem że rząd wydał z tego pieniądze na socjal dla swoich wyborców.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?