pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@FutbolToMagia
Zagrał to co powinen - 13 strat i 1 odbiór.
To, że Barcelona nie straciła bramki nie jest zbytnia zasługą Semedo, on w obronie najbardziej odstawał poziomem. Wystarczy wspomnieć, że Eibar w pierwszej połowie oddal dwa celne strzały i w obydwu przypadkach zawodnika strzelajacego krył Nelson a w drugiej po jego stracie na wysokości pola karnego i ograniu przez przeciwnika, strzał zablokowal de Jong.
Warto odnotować, że jak gra to jest zamieszany w większośc straconych bramek przez Barcelonę.
Właśnie w drugiej grał jeszcze słabiej niż w pierwszej, gdzie zdarzały się dobre akcje z Griezmanem.
Czemu nie napiszesz, że pax i redakcja się mylą i że zagrał świetne spotkanie według Ciebie i przedstawisz argumenty na swoje zdanie. Nie pod czyimś wątkiem, ale po prostu rozpoczynając nowy wątek.
0
@Janek_7
Gdyby tak było jak mówisz to by nie wychodzili do przodu, ale wychodzili i to w miarę często, to że niewiele z tych wyjść było pozytywnego to inna sprawa.
0
@FutbolToMagia
Mamy artykuł ocenowy. Zapraszam do dyskusji i udowodnienie wszystkim że Twoja 8 dla Semedo wypływa z rzetelnej oceny a nie jest wynikiem fanboyowego uwielbienia zawodnika. Chyba że jednak wypływa a Twoje tchórzostwo i nie skomentowanie oceny mojej i redakcji jedynie to potwierdzi.
0
@ProMILs
Asysta oczywiście jedna, ale sam sugerując się statystykami redakcji napisałem jedno kluczowe podanie, choć wymieniłem dwa. Asysta zawsze jest kluczowym podaniem, choć dość zwyczajne podanie, drugie to 27 minuta gdy Leo zagrał mu świetną piłkę a on zamiast strzelać z dobrej pozycji to niepotrzebnie oddał Leo który w dość niewygodnej pozycji i z ostrego kąta strzelił ponad bramką.
0
@beznicku1000
Dlatego cenię analizę. Bo same oceny to za mało, nic nie mówi. Dlatego w analizie można wyróżnic sprawy nie ujete w statystykach, grę bez piłki, grę box to box, asekuracje, zamykanie korytarzy ustawieniem. Dlaetgo bezsensowne sa komentarze, ten za nisko a ten za wysko, nie popislaiście się z ocenami, ocenay jakis żart itd...
Kontynując watek z trenerem właśnie oceny tak działają, Trener po meczu przyznaje oceny zawodnikom i mówi za co: "dobrze kryłes indywidualnie, fajnie odbierałes piłkę, ale miałeś problem z ustawieniem w obronie i podania też nie za bardzo Ci wychodziły, chociaz dobrze wychodziłeś na wolne przestrzenie". Dlatego tak to dziala opisy+oceny.
0
@stone80
Lubię jak ktos złapany po raz enty na kłamie wije się jak piskorz. Wiedziałem, że nie przeprosisz, jak mówiłem kwestia kultury i odwagi przyznania sie do kłamstwa.
0
@beznicku1000
Kiedyś może tak, gdy jeszcze nie bawiłem się w analizowanie spotkań, a oceniałem na emocjach zaraz po spotkaniu. Jak oglądasz drugi raz "na chłodno" zauważasz inne rzeczy, patrzysz na wiele innych aspektów, gre bez piłki.
NIe, nie miałem takiej sytuacji, aby przy ocenach gdy analizowałem gre, mieć taką sytuację. Wynika to z 2-3 krotnego oglądania spotkania. Zdarzyło sie natomiast, że ktoś miał inne zdanie na temat jakiejś sytuacji boiskowej i wtedy w wyniku dyskusji dochodziłem z jakims userem do pewnego zbliżenia stanowisk, lub nie tyle było zaprzeczenie stanowisk co w inny sposób rozpatrywana dana sytuacja. Jednak merytoryczna dyskusja zdarza sie raz na miesiąc albo jeszcze rzadziej, bo wiekszość skupia sie na sloganach lub personalnych wpisach zamiast podjąć dyskusje na temat gry zawodników.
Kiedyś bywało tak, że zanim oceniałem to na rambli dyskutowalem na temat gry konkretnych zawodników, aby poznac czyjeś zdanie.
Raz miałem sytuację, że stwierdziłem (chyba przed ocenami - w dyskusji), iż zawodnik zagrał niezłe spotkanie i nie popelniał znaczących błędów, ale jeden user rozłozył na czynniki pierwsze gre tego zawodnika i wskazał jego błędy. Wtedy zaraz po meczu zawyżylem opis Semedo, tym userem był @VeB92Nov , za co byłem mu wdzięczny.
NIkt nie jest nieomylny, dlatego warto wejść w dyskusje i przedstawic swoje argumenty, dlatego ja przedstawiam swoje i dyskutuję. Dlatego nawet redakcja dała możliwość wpływu na ich oceny, jesli ktoś uargumentuje odpowiednio tą zmianę, bo nikt nie jest nieomylny.
5
@Peciak
Skoro sądzisz że Semedo najgorszy to ok, to Twoja opinia. Dla mnie w tym meczu podobnie jak u redakcji najsłabszy był Griezman.
0
@beznicku1000
tzn.??
3
Kilka uwag co do meczu. Szczególnie do drugiej linii. „Starzy wyjadacze” pokazali w kolejnym spotkaniu, że nie wolno ich skreślać. Busquets z Ivanem byli klasą sami dla siebie (szczególnie Busi), do której Arturo i Arthur dopiero chcą osiągnąć. Spokój, elegancja, inteligencja boiskowa, odpowiednie ustawienie, zamykanie korytarzy, przewidywanie sytuacji boiskowych, transfer piłki, napędzanie akcji. Arturo jeszcze sprawdzał się w grze kombinacyjnej, gdzie dobrze wchodził w klepki z Leo czy Griezmanem, lecz działał na zasadzie wolnego elektronu, często wprowadzając zamęt i dublowanie pozycji. Największy walczak w zespole zanotowuje w 90 minut 2 odbiory a Busquets w 58 minut aż 11 i to się wydaje na takim luzie, że niewielu zauważa jego świetny występ. Niestety w dalszym ciągu głównym mankamentem jest gra ofensywna drugiej linii, szczególnie kreacja. Vidal i Ivan zagotowują asysty, ale umówmy się, że gdyby nie geniusz Leo to byłyby to jedynie zwykłe podania, gdzie swoją indywidualną akcją Messi doszedł do pozycji strzeleckiej. Arthur jedyne kluczowe dogranie zanotował w 89 minucie. Pomoc wciąż więcej w szerz i do tyłu. Jednak w porównaniu do poprzednich miesięcy polepsza się ruch z przodu (skrzydła zaczynają się uaktywniać, Griezman dobrze wychodzi na pozycje) a mimo to zagrań prostopadłych jest jak na lekarstwo a jego autorami jest głównie Leo lub Ivan z Busim. Nie wiem czy dobrym eksperymentem, nie byłoby ściągnięcie Leo z boiska w 60 minucie ( i wejście Braithwaite) i spróbowanie Artura na pozycji typowego ofensywnego pomocnika czy nawet cofniętej dziewiątki rozsyłającej piłki do wychodzących napastników i aktywowanych skrzydeł, tak aby Brazylijczyk obył się z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za kreowanie gry a nie tylko zrzucanie tego obowiązku na barki Leo.
3
Firpo 5,5
Ogólnie solidniejszy od Semedo, jednak w ofensywie podobny poziom. 6 strat i 6 odbiorów to niezły statystyczny wynik na bocznego obrońcę (Nelsona zaliczył 13 strat i 1 odbiór), jednak nie ustrzegł się błędów (szczególnie 74’). W ofensywie się wielokrotnie podłączał, ale niewiele to dawało, gra asekurancka, bez pomysłu i polotu, czasem blokował go Arthur spowalniając dogrania (82’,92’) a czasem brakował po prostu jakości. Nie bał się mocniejszej gry, walczył i nie odstawiał nogi, jednak jeszcze kuleje ustawienie i problemy z przekazywaniem graczy. Występ ledwo ponad przeciętny. Do wejścia do pierwszego składu kosztem Alby jeszcze daleka droga.
2’ dość przypadkowo zmusił Ter Stegena własnym przecięciem do obrony
4’ dobre pokazanie się do przerzutu Pique i kolejne podobnie zagranie w 11’
21’ strata, ale walczy o odzyskanie i wybija piłkę na aut
34’ zalicza odbiór na prawej obronie, asekurując tą stronę boiska
48’ – strata na własnej połowie
59’ strata i fauluje
65’ źle kryje i ucieka mu zawodnik, de Jong wybija na rzut rożny
74’ znów źle kryje, zawodnik mu ucieka i groźnie strzela
84’ groźna strata Lenglet w polu karnym, Firpo odzyskuje.
2
Arthur 6
Znów powtarza te same błędy co w poprzednich spotkaniach. Główny hamulcowy zespołu w ofensywie. Z każdą piłka musi wykonać dodatkowy kontakt zanim ją poda koledze z zespołu. Przez większość drugiej połowy zniknął z boiska, by pojawić się dopiero w 89 minucie spotkania gdzie odnotował swoje jedyne kluczowe podanie i bramkę.
3’ głupi faul (ofensywny) w środkowej strefie odmachując się ręką po przeciwniku
7’ dobry przerzut do Leo
12’ dobry odbiór
39’ nieudana próba dogrania prostopadłego do Leo
50’ strata na środku boiska
53’ świetna akcja Barcelony, Leo-Griezman-Arthur, ale ten spowalnia i spóźnia podanie do Griezmana i spalony
69’ strata przy podaniu
82’ niepotrzebnie holuje piłkę i spóźnione podanie do Firpo którego dośrodkowanie blokuje obrońca
85’ strata Arthura na środku
89’ dobra akcja Arthura, podanie do nowego nabytku Azulgrany i dobicie do pustej bramki
92’ kolejne spóźnione podanie do Firpo, który dobrze wychodzi do szybkiej akcji
Wciąż brakuje odwagi w zagraniach, mimo wysokiego prowadzenia do przerwy Brazylijczyk ani na jotę nie był bardziej kreatywny w drugiej części. Posiadanie dla samego posiadania niewiele daje. Jeszcze dużo do poprawienia w tym aspekcie gry.
2
Semedo 5
Bardzo przeciętny mecz Nelsona. Jeżeli patrzeć tylko na statystyki i portale piłkarskie to znów najsłabszy z podstawowego składu grający pełne spotkanie (najniżej oceniony np. przez whoscored i drugi najgorszy przez sofascore). 13 strat i 1 odbiór jak na obrońcę to fatalny wynik. Jednak z przodu, mimo braku efektów nie było, aż tak źle. Kilka razy się podłączył, wszedł na pozycję, nie zawsze piłki do niego dochodziły - ale się pokazywał (m.in 6:34, 6:58, 7:38, 18;04, 28:55, 80:05, 85:30). Dobrze współpracował szczególnie z Griezmanem – choć nie przekładało się to na jakikolwiek efekt (2 akcje na wyróżnienie). Problem jednak stanowiła w tym meczu głównie obrona, nonszalancja i braki techniczne w opanowaniu piłki. Większość celnych strzałów Eibar było wynikiem jego błędów w indywidualnym kryciu. Kilka niepotrzebnych strat w tym na własnej połowie (w tym bardzo złe zachowanie w 63’), kilka bardzo wolnych powrotów (np. 29’, 34’) czy tak jak w 90’ gdy poszedł do ataku to już nie wrócił i stał przez prawie 2 minuty w jednym miejscu - nawet gdy przeciwnicy przejęli piłkę to nie wracał. Zdarza mu się, gdy straci piłkę, już nie walczy o jej odzyskanie, biernie przygląda się rozwojowi sytuacji. Do tego w 50’ przejął niepotrzebnie piłkę zmierzającą do Griezmana na sam na sam, nie tylko będąc na pozycji spalonej to nawet gdyby sędzia nie zagwizdał pozycji spalonej to jakość strzału Nelsona podsumował jego występ.
Bardzo widoczne od miesięcy braki motoryczne, jeszcze do zagranej piłki do przodu pobiegnie, tak w obronie prawie zawsze odpuszcza przeciwnika, nie tylko wraca truchtem, ale nawet gdy kryje uciekającego zawodnika to biegnie na alibi.
1’ – przeciął podanie na boku obrony, ale zagrał wprost do przeciwnika
4’ źle kryje, zawodnika którego kryje po dośrodkowaniu z lewej strony groźnie strzela, Ter Stegen z trudem broni.
4’ – blokuje podanie w pole karne, wybicie piłki, w środkowej strefie przejmuje przeciwnik
5’ nieudany drybling na własnej połowie, ale bez straty
7’ dobra piłka Griezmana na skrzydło, zwrotna już nie przeszła
8’ – strata na połowie Eibaru
9’- „dziwny” wykop piłki w stronę własnej bramki, blisko straty, ale Lenglet przejmuje
9’ – dobre wejście na pozycje i dobra piłka od Busquetsa, Nelson niedokładnie w pole karne w kierunku Griezmana
11’ Nelson kryje zawodnika schodzącego ze skrzydła, który oddaje na szczęście lekki strzał między nogami Portugalczyka.
19’ dobra akcja kombinacyjna Leo-Griezman-Semedo-Griezman
22’ strata na własnej połowie, w dużej mierze spowodowana trudna piłką do opanowania
26’ strata po złym przyjęciu piłki na własnej połowie
28’ dobre wypuszczenie Griezmana na skrzydło
32’ Nelson przegrywa przebitkę, ale na szczęście spalony Eibaru
36’ strata na własnej połowie
43’ strata na własnej połowie
43’ dobre wejście na skrzydło do piłki od Leo i dobre odegranie do Griezmana
44’ dobry przerzut Lenglet do Nelsona, ten dobrze do Leo
50’ przejął piłkę zmierzającą do Griezmana na sam na sam, będąc na pozycji spalonej
54’ akcja Leo-Nelson-Leo, ale Messi traci, a Semedo spóźniony fauluje przeciwnika
56’ po stracie Busiego, Nelson szybko wraca, dobiega do przeciwnika na metr, by po chwili odpuścić zawodnika i rozpocząć truchtanie
57’ dobre wejście na skrzydło i odegranie do Griezmana, potem już truchtanie
62’ dobra klepka na środku Leo-Semedo-Leo
63’ strata Nelsona na własnej połowie, następnie zostaje ograny a strzał przeciwnika blokuje de Jong.
70’ odbiór Nelsona
80’- dobrze nabija przeciwnika,
89’ założenie siatki Nelsonowi, ale Semedo przyjmuje piłkę.
90’ idzie do ataku, nie dostaje piłki, zostaje na połowie Eibaru i nie wraca już do końca spotkania, mimo straty piłki przez Barcelonę.
1
Ivan Rakitić
Ocena 6,5
Strasznie ciężki mecz do oceny Chorwata. Przysłużył się do końcowego wyniku odnotowując dość formalną asystę przy pierwszej bramce (jedyne kluczowe podanie w spotkaniu), ale za to kluczowy odbiór przy golu numer trzy. Grał totalnie nieprzewidywalnie – raz można było klaskać po jego zagrać a za chwile łapać sie za głowę. Na pewno nie można mu odmówić, chęci i zaangażowania, jednak w kilku sytuacjach zabrakło po prostu jakości i szybszych decyzji.
4’ niezrozumienie i nastrzelenie Busiego
8’ strata w wyniku złej komunikacji z Semedo
9’ dobre napędzające akcje podanie do Leo
10’ kombinacyjna akcja Messi-Ivan-Messi-Vidal-Messi
14’ dość proste podanie do Leo, jednak zanotowane jako asysta.
23’ strata piłki
25’ przechwyt piłki
25’ strata na własnej połowie, ale walczy o odzyskanie co mu sie udaje spychając zawodnika za linie końcową.
27’ strata piłki
27’ dobra kombinacyjna akcja Ivan-Leo-Ivan-Leo z ostatecznym kluczowym podaniem, jednak rakitic mógł zdecydowac sie na uderzenie wcześniej w dobrej pozycji.
28’ strata na własnej połowie
34’ złe dogranie i strata
34’ ofiarna gra na leżąco, mimo leżącej pozycji dwukrotnie nie daje odebrać piłki
40’ świetny odbiór Ivana rozpoczynający kontrę przy akcji bramkowej na 3:0
44’ faul na Ivanie w środkowej strefie
51’ dwa odbiory, akcja zakończona dobrym wyjściem na pozycję i celnym strzałem
75’ dostaje dobre podanie od Leo, lecz spóźnia odegranie do Vidala
77’ strata na własnej połowie
82’ świetne odegrania Ivana do Umtitiego a ten do vidala ale minimalne spalony
86’ próba prostopadłego podania do Semedo, ale strata
10 strat i 5 odbiorów, kluczowe dogranie i asysta plus na wywalczenie piłki przy trzeciej bramce, jednak dużo piłkarskiego niechlujstwa, kilka niepotrzebnych strat, z ustawieniem też bywały problemy choć często zmuszony był asekurować prawą obronę. Zbyt mała kreacja i wolny transfer piłki, jednak miał swoją cegiełkę w końcowym sukcesie. Dobry występ z plusem.
5
Busquets 8.
Zagrał jak profesor, przynajmniej nadzwyczajny, gdyby wykorzystał dobrą sytuację miałby ode mnie zwyczajnego. Busi zagrał tylko godzinkę, ale dał się we znaki zawodnikom Eibaru. Świetnie „czytał” grę, zamykał korytarze podań, odzyskiwał piłkę, przejmował podania. Sergio ma ta umiejętność, której brakuje np. Arthurowi, że nie tylko wyprzedza zagranie przeciwnika ale odnotowuje przechwyt kierunkowy – przechwytując piłkę od razu z pierwszej piłki zagrywa ją do przodu. Statystykami defensywnymi mógłby obdzielić co najmniej dwa pełne spotkania i to w sytuacji gdy Eibar miał tylko 35% posiadanie. Do tego „obronił” groźny strzał zmierzajacy w światło bramki. Trzeba dodać dobre podania omijające drugą linie obrony przeciwnika, napędzające akcje Barcelony. Mógłby prowadzić wykłady z inteligencji boiskowej. Gdyby Vidal „nie zabrał” piłki Griezmanowi to Busi do dwóch asyst drugiego stopnia, prawdopodobnie dołożyłby jedną bezpośrednią.
Juz w 1’ minucie zalicza odbiór, kolejny w 8’, w 13’ dwa odbiory, 23’ odbiór i zostaje sfaulowany, kolejny odbiór 34’ następny 35’ przechwyt w 43’, przechwyt w 47’. Łącznie zalicza 10-11 odbiorów.
9’ dobrze dogrywa do Semedo na skrzydło,
13’ próba odważnej, prostopadłej piłki do Vidala, nieudana, ale szybko odzyskuje piłkę
14’ akcja Busi-Ivan-Messi i gol
26’ świetnie wychodzi spod pressingu
37’ Busi-Vidal-Leo i gol
41’ faul na Busim
43’ dobre podłączenie się do akcji ofensywnej, strzał sam na sam z pierwszej piłki, w trudnej pozycji gdyż bramkarz stoi w bardzo bliskiej odległości i strzał w bramkarza.
52’ świetna prostopadła piłka Busiego do Griezmana, niestety Vidal przecina podanie i oddaje strzał z pozycji spalonej
Nawet jesli jego defensywne akcje nie kończyły się bezpośrednim przejęciem to blokował podania (np. 10’, 41’0 zamykał korytarze, wybijał czy zablokował groźny strzał zmierzający w światło bramki (48’)
Z negatywnych kwestii wyróżniłbym jedynie dwie- zbyt wolny powrót w 30’ i stratę 56’. Moim zdaniem świetne spotkanie.
1
@stone80
Ja się bronić nie muszę, conajwyżej udowadniam kłamstwo, w tym i Twoje. Nie licze na przeprosiny, do tego trzeba kultury i pokory :)
"Powiedział ten który niezależnie od okoliczności ZAWSZE jedzie po jednym zawodniku".
Złapany na kłamstwie :)))) który to już raz
Dla mnie obiektywne nie jest ocenianie zawodników gdy jeden z nich na starcie ma ocene wyjściową 8 bo się jest jego fanboyem, no ale każdy ma "swój" obiektywizm.
0
@FutbolToMagia
"Ty ZAWSZE krytykujesz bez względu na to jak zagrał Semedo, a chwalisz Roberto, to już Twoja sprawa.
Napisaleś, że zawsze krytykuję Semedo i chwale Roberto - pokazałem że kłamiesz. Pokazałem tekst w którym krytykuje Roberto i chwalę Semedi Proste. Pisaleś , że ZAWSZE, skłamałeś. Wiem, że nie przeprosisz, to kwestia kultury i wychowania.
0
@FutbolToMagia
Kilka wpisów o Semedo.
"Nie zauważalny był brak Busiego, Roberto i Suareza w pierwszym było wynikiem może nie słabszej gry, ale właśnie dobrej gry zmienników - Semedo dzisiaj najlepszy mecz w sezonie (choć też gra nie była idealna) ale bardzo dobre spotkanie, Ivan świetnie na pozycji Busiego (a Arthur mimo że asekurancko to panował w środku pola), Dembele ustawiony jako najwyżej wysuniety gracz zagrał też wyśmiemienicie".
"Najlepszy Pique, bardzo dobrze też Semedo i Lenglet, dobry Leo i Ivan w drugiej połowie".
czekam na przeprosiny, pisałeś że zawsze pisze negatywnie o Semedo i pozytywnie o Roberto co okazało się Twoim kłmastwem i pomówieniem, czekam na przeprosiny.
"Oceniasz kogoś za wystawianie ocen, a sam ich nie dokonujesz, uniemożliwiając przez to odniesienie się na tym samym polu i merytoryczną dyskusję na temat zasadności wystawiania ocen".
Akurat co do moich ocen nie można powiedziec że nie sa merytoryczne, możne sie z nimi zgadzac lub nie, ale nie że nie są merytoryczne. Oceny pzreważnie wystawiam w formie opisowej pod artykułem ocenowym, gdzie opisuję za co daję taką a nie inną ocenę. Cos czego Ty niegdy nie robisz, bo nie wiesz co to argument w dyskusji.
"Nie będę bawił się w detektywa i szukał po całym forum Twoich poszczególnych wypowiedzi, czy przypadkiem o kimś coś napisałeś - sam natomiast wybiórczo wklejasz swoje wypowiedzi pasujące pod ustawioną wcześniej tezę, wiedząc że mi się nie będzie chciało szukać spośród tysięcy Twoich postów tych, które nie pasują".
Jaką tezę?? Znowu pomówienie :)
"Po prostu jesteś nierzetelny i niewiarygodny".
dziwne, że ciagle wykazuje Twoje zakłamanie, Twoje braki w czytaniu ze zrozumieniem, twoje tendencyjne oceniania oparte tylko na ubóstwieniu jednego zawodnika. Dla Ciebie wiem że jestem nierzetelny i niewiarygodny bo Nelson u mnie nie ma oceny wyjściowej 8 - sorry, ale ja traktuje wszystkich równo, nie faworyzuje co wykazałem wielokrotnie w stosunku do Ciebie.
"Hipokryzja pełną parą".
Wypadałoby to wykazać. Zapraszałem i wciąż zapraszam do merytorycznej dyskusji pod ocenami. Będą dzisiaj późnym wieczorem, więc zobaczymy czy cos merytorycznego napiszesz, czy znowu skończy sie na pomówieniach. Wiele osób obserwuje nasze wpisy i mają jasno wyrobione zdanie.
"Po prostu tak jest jak ktoś ocenia tylko ze względu na to, że kogoś lubi lub nie lubi".
NIe rozumiem, po co piszesz do kogos chwaląc się czyms co nie jest akurat warte pochwały. Oceniaj rzetelnie, a nie za ubóstwienia - średnia Twoich ocen dla Semedo 8,5 :))))))))))))))))))). Jeszcze jakbyś potrafił to uzasadnić.
12
@Nano22
I tak zwolennicy Konfederacji jesli dojdzie do drugiej tury będa głosowac na Dudę. Teraz to tylko takie podchody, że niby nie.
1
@Chwytliwy
Przede wszystkim jestem kibicem :)
5
@Chwytliwy
Jak oglądam na zywo patrze na spotkanie i nie oceniam (czasem jakiej ogólne wrażenie). Jak ogladam kolejny raz to analizuję wszystkie aspekty, przynajmniej się staram.
15
Obejrzałem sobie drugi raz mecz z Eibarem i dla mnie Busquets był cichym bohaterem spotkania. Zagrał jak profesor, przynajmniej nadzwyczajny, gdyby wykorzystał dobrą sytuację miałby ode mnie zwyczajnego. Busi zagrał tylko godzinkę, ale dał się we znaki zawodnikom Eibaru. Świetnie „czytał” grę, zamykał korytarze podań, odzyskiwał piłkę, przejmował podania. Sergio ma ta umiejętność, której brakuje np. Arthurowi, że nie tylko wyprzedza zagranie przeciwnika ale odnotowuje przechwyt kierunkowy – przechwytując piłkę od razu z pierwszej piłki zagrywa ją do przodu. Statystykami defensywnymi mógłby obdzielić co najmniej dwa pełne spotkania i to w sytuacji gdy Eibar miał tylko 35% posiadanie. Do tego „obronił” groźny strzał zmierzajacy w światło bramki. Trzeba dodać dobre podania omijające drugą linie obrony przeciwnika, napędzające akcje Barcelony. Mógłby prowadzić wykłady z inteligencji boiskowej. Gdyby Vidal „nie zabrał” piłki Griezmanowi to Busi do dwóch asyst drugiego stopnia, prawdopodobnie dołożyłby jedną bezpośrednią.
Juz w 1’ minucie zalicza odbiór, kolejny w 8’, w 13’ dwa odbiory, 23’ odbiór i zostaje sfaulowany, kolejny odbiór 34’ następny 35’ przechwyt w 43’, przechwyt w 47’. Łącznie zalicza 10-11 odbiorów.
9’ dobrze dogrywa do Semedo na skrzydło,
13’ próba odważnej, prostopadłej piłki do Vidala, nieudana, ale szybko odzyskuje piłkę
14’ akcja Busi-Ivan-Messi i gol
26’ świetnie wychodzi spod pressingu
37’ Busi-Vidal-Leo i gol
41’ faul na Busim
43’ dobre podłączenie się do akcji ofensywnej, strzał sam na sam z pierwszej piłki, w trudnej pozycji gdyż bramkarz stoi w bardzo bliskiej odległości i strzał w bramkarza.
52’ świetna prostopadła piłka Busiego do Griezmana, niestety Vidal przecina podanie i oddaje strzał z pozycji spalonej
Nawet jesli jego defensywne akcje nie kończyły się bezpośrednim przejęciem to blokował podania (np. 10’, 41’0 zamykał korytarze, wybijał czy zablokował groźny strzał zmierzający w światło bramki (48’)
Z negatywnych kwestii wyróżniłbym jedynie dwie- zbyt wolny powrót w 30’ i stratę 56’. Moim zdaniem świetne spotkanie.
0
@pax
Powiedz którym zawodniku? I nigdy nie jadę po zawodniku. I jesli Ci udowodnię że NIE ZAWSZE krytyjuje jakiegos jednego zawodnika, to przeprosisz za kłamastwa i pomówienia?
0
@stone80
Znowu będziesz kłamał? :)
0
@FutbolToMagia
Pierwsza kwestia - czekam na przeprosiny.
Zawsze oceniałem zawodników ze względu na aktualną dyspozycje w danym spotkaniu. Nigdy nie patrzyłem na trendy na rambli. Zawsze przeciwstawiałem się ocenom za nazwisko, za lubię/nie lubie i nie ważne jakiego zawodnika to dotyczyło. Masz zawsze do mnie pretensje, bo oceniam zawodników jak grają a nie za to czy ich lubię. Ty uwielbiasz Semedo i najgorsza ocena jaka mu dałeś jest bardzo dobra a tak ósemki lub dziesiątki i nie interesuje Cię że zawala bramki i niewiele daje w ofensywie. Ja długo funkcjonuje na portalu i widzę jak graja zawodnicy i jak w pewnych okresach są odbierani przez userów.
Był moment gdy Roberto miał pewien hype na rambli i się temu sprzeciwiałem. „czasem tak jest że ludzie sugerują sie trendami w komentarzach - Roberto ma ocenę dobrą ale ma ostatnio "świetną prasę", więc zostały pominiete jego błędy w obronie, jego złe ustawienia, bierność i zawalenie pierwszej bramki”.
Bywały spotkania co dawałem ocene Roberto o dwa stopnie niższa od redakcji. „Roberto 4.0
Do 11 minuty można było pomyśleć, że będzie to świetny mecz Roberto. Tak niestety nie było. W 4’ bardzo dobre ofensywne wejście a w 11’ dobrze rozprowadził akcję Barcelony. Jednak w defensywie zagrał bardzo słabo, co zapewne jest wynikiem braku ogrania na tej pozycji – szczególnie widoczne były błędy w ustawieniu – krył albo za wysoko lub zbyt blisko środkowej strefy zostawiając przestrzeń na prawej stronie lub biernie przyglądał się zachowaniu przeciwników w swojej strefie. Takie błędy można było odnotować w 11’, 16’, 17’, 20’, 25’, 26’, 32’, 40’ czy stratę na własnej połowie 20’. Swoimi błędami dawał Pique, Mascherano i Munirowi powody do wykazania się w obronie. Jednak najpoważniejszym błędem był ten przy pierwszej bramce. Poszedł za zawodnikiem w pole karne i zostawił Krohn-Deliego w swojej strefie – tego nie uważam za błąd, zareagował odpowiednio na sytuację, nawet zostawiając swoją strefę. Jednak źle blokował przeciwnika i próbując wybić piłkę zdarzył mu się kiks i w nią nie trafił a piłka przechodząc pod jego nogą trafiła do Krohn-Deliego. [...] W obronie pod względem statystycznym wygląda bardzo słabo, przy ofensywnie uosobionej Sevilli, szczególnie do 2 strzelonej bramki – 0 odbiorów, 1 przechwyt i 0 wybić, to czego nie pokazują statystyki było jeszcze gorsze – złe ustawianie się, odpuszczanie lub brak krycia. Najgorszy zawodnik według whoscored”.
Więc kłamałeś że Roberto ZAWSZE chwale za mecz. Ja go wielokrotnie krytykowałem, jak zagrał słabo.
Nigdy nie miałes argumentów w dyskusji, posługiwałeś się kłamstwem i pomówieniami, czy tym razem przeprosisz i przyznasz się do błędu? Czy dalej będziesz wylewał jad w komentarzach, bo ktos nie patrzy na Semedo przez różowe okulary?
0
@FutbolToMagia
Jestes w stanie odpowiedzieć na proste pytanie? Przeprosisz za kłamstwa i pomówienia? czy dalej będziesz kłamał i pomawiał? Odpowiesz czy znów nie masz odwagi?
To, że napiszesz że ktos kłmaie nie oznacza, że tak jest.
jak zwykle uciekasz od dyskusji, zarzucisz komus kłamstwo a potem ucieczka, jak ktos wykazuje twoje zakłamanie.
0
@FutbolToMagia
"Nigdy nie pochwaliłes za mecz Semedo, a Roberto chwalisz zawsze".
To jest kłamstwo, przeprosisz za swoje kłamstwa i pomówienia, jak Ci je udowodnię?
0
@FutbolToMagia
Odpowiesz zgodnie z pytaniem?
1
@FutbolToMagia
Po co te kłamstwa. Jak Ci udowodnie to przeprosisz?
1
@FutbolToMagia
Jak jest za co to chwalę Semedo jak jest za co to krytykuję Roberto.
Dziwne, że przed ostatni mecz Roberto napisałem, że zagrał slabo, dla Ciebie Semedo nie ważne jak gra to minimum jest ocena bardzo dobra a tak to 8 lub 10.
Twoje kłamstwa maja krótkie nóżki.
Będę czekal na komentarz merytoryczny pod ocenami.