pax

3

@socha
Podesłać Ci linka do spotkania z Betisem? W tym meczu Roberto często grał do przodu, po co to pisanie nie prawdziwych rzeczy?

Masz tu kilka jego zagrań w tym spotkaniu i tak napiszesz że "jedynie wycofa"

W 3’ notuje dobrą napędzająca klepkę do Leo,
kolejne napędzenie akcji w 13’ do Busquetsa,
18’ dobry pomysł ale niedokładnie wykonanie w ofensywnym przerzucie do Firpo w pole karne,
23’ dobre kilkunastometrowe wyjście ofensywne i dobre odegranie na skrzydło do Semedo ten oddaje do tyłu,
34’ dobre wejście w pole karne ale podanie od Leo blokuje obrońca,
42’ próba ofensywnego wejścia, ale faulowany,
47’ świetna piłka Roberto do Vidala, ten do Leo i groźny strzał,
50’ dobre podłączenie się do ataku, oddaje piłkę na skrzydło, wchodzi w pole karne, ale piłki juz nie otrzymuje,
62’ akcja Alby, Roberto ruchem do piłki ściąga obrońcę i przepuszcza piłke do Leo, kolejny groźny strzał na Bramkę Betisu,

pax

0

@socha
Ja oceniam zawodników na przykładzie ostatniego meczu, Ty wolisz pisać personalne komentarze nie wnoszace nic do dyskusji.

pax

1

@socha
Dziekuuję, świetna analiza a ilości argumentów nie jestem w stanie zliczyć.

pax

0

@Peciak
Nigdy nie posluguje się statystykami bezrefleksyjnie, tak jak ocenami z portali piłkarskich (bo oparte sa na algorytmach - sa pomocne ale nie sa jedynymi wyznacznikami oceny), jeżeli sie z nimi nie zgadzam pisze dlaczego i jakich aspektów one nie obejmują. Tutaj np. whoscored zaliczyło Vidalowi stratę na polowie jako błąd kluczowy (za co ma obnizoną ocenę) a stratę Semedo 25 metrów od bramki juz nie, tylko dlatego że jedna akcja skończyła się bezposrednią bramką a druga bramka po karnym. Więc raczej, było to na korzyść Nelsona.
Ty dzisiaj wielokrotnie kłamałeś w statystykach na korzyść Semedo powołując sie do tego na redakcję. Ja nie robie takich rzeczy, nie mam hype czy dissu na jakiegokolwiek zawodnika aby kłamać w statystykach aby podciagnąc mu ocenę, co dzisiaj wielokrotnie uczyniłeś.

pax

6

Sergi Roberto

Wbrew opinii redakcji, nie był ustawiony jako prawoskrzydłowy. To były rzadkie momenty gdy grał na tej pozycji, Barcelona grała w systemie 4-4-2, a Roberto grał skrajnego pomocnika, dodatkowo bardzo często asekurującego prawego obrońcę. Nie był to dobry mecz Roberto, jednak czy był bardzo słaby i był najsłabszym zawodnikiem spotkania jak napisała redakcja? Śmiem wątpić. Nie za bardzo też rozumiem stwierdzenia, że był prawoskrzydłowym a główny zarzut wobec niego to nie transferowanie piłek na prawe skrzydło do innego zawodnika, to kto grał na prawym skrzydle? Sergi zagrał dość bojaźliwie i sam nie próbował uwolnić się spod opieki przeciwnika, zanotował kilka niepotrzebnych strat a do tego gdyby sędzia pokazał mu drugą żółtą to nikt by nie miał o to pretensji. Przyzwoicie transferował piłkę, napędzając kilka ataków Barcelony, w defensywie nieźle, chociaż sytuacja z 38’ rzutuje na jego ocenie. Nie zawalił żadnej bramki, dobrze się ustawiał w obronie, ciągle asekurował i wspierał prawą obronę, 2 z 3 najgroźniejszych strzałów Leo były jego współudziałem.

W 3’ notuje dobrą napędzająca klepkę do Leo, kolejne napędzenie akcji w 13’ do Busquetsa, 17’ źle przyjął głową trudny przerzut od de Jonga, 18’ dobry pomysł ale niedokładnie wykonanie w ofensywnym przerzucie do Firpo w pole karne, 23’ dobre kilkunastometrowe wyjście ofensywne i dobre odegranie na skrzydło do Semedo ten oddaje do tyłu, 34’ dobre wejście w pole karne ale podanie od Leo blokuje obrońca, 38’ strata i faul na Aleni, 40’ kolejna strata, 42’ próba ofensywnego wejścia, ale faulowany, 47’ świetna piłka Roberto do Vidala, ten do Leo i groźny strzał, 50’ dobre podłączenie się do ataku, oddaje piłkę na skrzydło, wchodzi w pole karne, ale piłki juz nie otrzymuje, w 51’ dostaje wyrzucające podanie od Semedo i strata, 53’-54’ dwukrotnie faulowany, 57’ jego strata, 62’ akcja Alby, Roberto ruchem do piłki ściąga obrońcę i przepuszcza piłke do Leo, kolejny groźny strzał na Bramkę Betisu, 66’ wywalczona piłka w bocznym sektorze, 71’ przechwyt Roberto, 75’ strata Roberto przy próbie gry do przodu, 84’ po stracie Semedo blokuje podanie wzdłuż pola karnego Barcelony, strata 85’, 90’.

Ogólnie słaby mecz, jednak taktycznie zagrał dobrze, mimo nienaturalnej dla siebie pozycji, dwa faule taktyczne, jeden po stracie Semedo drugi po własnej stracie, drugi najczęściej faulowany zawodnik spotkania, często grał box to box. Dobrze asekurował, nieźle rozprowadzał piłkę, choć wydaje się że zbyt asekurancko. Gra bez fajerwerków, ale i bez negatywnych skutków dla drużyny. Dla wielu najgorszy zawodnik spotkania, jak to można było wyczytać już przy podaniu składów zanim mecz się rozpoczął.


Teraz jak czytam, że jest winnym utraty pierwszej bramki, bo podał do Semedo a ten stracił piłkę w niepotrzebnym drublingu mogąc wzdłuż linii podac do Umtitiego czy nawet spokojnie wycofać do Ter Stegena to wole tego nie komentować.

pax

1

@Sulej
Miał Umtitieo wzdluz linii, miał Ter Stegena i Lenglet, nawet Francuz pokazywał mu aby zagrał do bramkarza. Nelson po 4 kontaktach z piłka wszedł w beznadziejny drybling.

pax

1

@puyol_presidend5
To przeciez nie zalezy ode mnie, ale od jego gry. Jeśli ktos nie zgadza się z moimi opisami to dyskutuje ze mną. Jesli zagrałby dobrze to bym go chwalił przecież, tak jak w dużej mierze przedostatnio go chwaliłem.

pax

1

@Sulej
Miał korytarz wzdłuż lini bocznej do Umtitiego i korytarz do Lenglet i Ter Stegena, mógł nawet nabic Fekira, a wybrał drybling, który przegrał. To nie była taka piłka, że w chwili podania już był na straconej pozycji, on zrobił 4 kontakty z piłką zanim mu Fekir ja wygarnał. Nawet Lenglet pokazywał mu aby odegrał do bramkarza.

pax

0

@socha
Jakie, nie doczytałem ani jednego przykładu. Wskaż te przykłady i kiedy one miały miejsce.

pax

3

@puyol_presidend5
Znowu o mnie , hahaha
Już wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat. wszystkich zawodników traktuje równo, ale przeciwstawiam się hejterom oraz dissom i hypowaniu zawodników jedynie że się kogoś lubi lub nie lubi. Obecnie Najbardziej dissowany jest Roberto, Ivan, Pique, hype ma Semedo, de Jong, Arthur.
Zawsze sie temu sprzeciwiałem - gdy wyzywano Alvesa, Ivana czy Busquetsa, gdy krytyka jest zasłużona to ja popieram ale wyzwanie i ocenianie za za lubienie mnie nie interesuje i temu sie przeciwstawiam.
Chcesz potwierdzenie moich słów? Poczytaj artykuły meczowe z ostatnich tygodni w chwili podania składów a przed meczem. Tam juz masz wyniki ocen pomeczowych.

pax

2

@Peciak
Podałeś dwa argumenty: błąd sędziego przy faulu na Aleni a drugi to kłamstwo w statystykach, a pominąłeś współudział Nelsona przy obydwubramkach.
Zaakceptuj to, że ktos mi inne zdanie.

pax

0

@socha
Napisali też że Nelson grał nieźle w obronie a Roberto był prawo skrzydłowym. Kazdy może komentowac i oceniać, ważne aby uzywac do tego argumentów.

pax

0

@socha
Podaj przykłady, bo tak mozna pisać wszystko, ale konkrety. Akurat w tym spotkaniu nieźle grał do przodu, napędził kilka dobrych akcji. Zaraz podam minuty, przykłady, zoabzcymy czy ty podasz na potwierdzenie swoich słów.

pax

0

@FutbolToMagia
To nie był jeden z najsłabszych spotkań Semedo, on na poczatku sezonu w prawie każdym spotkaniu był współwinny utraty bramki. Wskaż przykłady.

pax

2

@socha
We wczorajszym meczu grał np. duzo bardziej ofensywnie od np. Semedo, który często zajmował pozycje prawoskrzydłowego.

pax

3

@FutbolToMagia
Poczytaj zapowedzi meczowe i stosunek wielu uzytkowników w chwili podania składu. Zobaczysz, że zanim mecz się zacznie to już wiadomo jakie będą pomeczowe oceny setek uzytkowników bo "można było przeczytać we wczorajszej gazecie".
Tu często istnieje coś takiego jak diss i hype i nieważne jest jak kto zagra ale jaki ma pr na rambli.

pax

3

@socha
Świetna odpowiedź, pełna merytoryczności. NIe , nie żartuję. Jesli możesz to prosze o odpowiedź.

pax

2

@Fetta
Dlaczego Roberto ??

pax

3

@FutbolToMagia
A jakieś argumenty na poparcie tezy że Roberto był słabszy od Semedo ? Przebieg meczu świadczy o czyms odwrotnym.

pax

6

Semedo

Bardzo słaby mecz Portugalczyka. W ofensywie nie potrafił nawet zaistnieć, mimo, że często zajmował pozycję skrzydłowego, był często dostrzegany przez swoich kolegów czemu zaprzecza opis redakcji – dostawał piłki od Leo, Umtitiego czy Roberto.

Już w 4 minucie zanotował stratę 25 metrów od własnej bramki, Fekir odebrał mu piłkę przy próbie dryblingu a następnie mu uciekł, akcja zakończyła się strzałem tego zawodnika i karnym. 4 minuty później Nelson fauluje i po kolejnych 3 minutach ponownie fauluje.

Był nieźle dostrzegany przez kolegów, ale jego ofensywne wejścia przeważnie kończyły się stratami, lub co najwyżej odegraniem do tyłu. Pozostawienie wolnej prawej obrony skutkowały wymuszoną asekuracją przez innych zawodników. W 26’ przy stracie piłki przez Vidala ma 2 metry do Fekira a jest od niego szybszym zawodnikiem, jednak za późno wystartował do obrony to po pierwsze, po drugie nie biegł na swojej prędkości którą czasem pokazuje w ataku (w obronie bardzo rzadko), po trzecie zamiast zbiegać w stronę zawodnika on zbiegał do środka pola karnego mimo, że Fekir odbijał w prawo.

W 29’ dostał bardzo dobrą piłkę od Leo w pole karne, jednak strata a kontrę po jego stronie faulem kasuje Roberto i dostaje żółtą kartkę. Podobnie 3 minuty później Nelson dostaje kolejną świetną piłkę od Leo, ale błąd techniczny przy przyjęciu, źle odgrywa od Leo a kontrę kasuje Vidal faulem i dostaje żółtą kartkę. W 40’ zrobiony przez Fekira w narożniku boiska, w 46’ został minięty piłką, w 50’ notuje kolejną stratę. W 52’ dobrze wchodzi na skrzydło i dostaje świetny przerzut od Umtitiego, ale spowalnia i oddaje do tyłu, w 66’ kolejna świetna piłka do Nelsona od Umtitiego, ten niecelnie podaje do Leo, decyduje się na to podanie mimo, że Leo był kryty przez dwóch zawodników. W 82’ notuje stratę, w 84’ źle kryje zawodnika-pozwala mu wejść w pole karne, w tej samej minucie oddaje piłkę przeciwnikowi we własnym polu karnym

Dobra interwencja odnotował w 13’, 15’, 34’, 42’.

Często też niechlujnie podaje piłkę do kolegów, wsadzając ich na tzw. minę, co utrudnia im przyjęcie piłki lub generuje zagrożenie pod własną bramką (32’ do Leo (żółta dla Vidala) 49’-niedokładne podanie między stoperów, 65’-niewygodne podanie do Umitiego). Jak pisałem bardzo często grał wyżej od Roberto lub nominalnie zajmował pozycje prawoskrzydłowego (np.7.30, 13.20, 18.20,19.43, 35,30)- to tylko kilka przykładów tylko z pierwszej połowy. Jego strona przez brak powrotów, lub bardzo wolne truchtania była asekurowana przez Roberto, de Jonga, Busquetsa czy Umtitiego. Nie mam pretensji gdy nie nadążyłby wrócić za akcją, bo brał udział w akcji ofensywnej, ale żeby chociaż starał się wrócić.

W ofensywie nie zanotował ani jednej dobrej akcji, mimo że miał wiele okazji, jego złe zagrania przyczyniały się do kontr przeciwników, a koledzy z drużyny ratowali sytuację po jego błędach faulami na żółte kartki (chociaż mieli szanse na lepsze interwencji) (Roberto 29’, Vidal 32’). W defensywie Fakir go kilka razy z łatwością minął, miał swój udział w obydwu straconych bramkach. Nie wiem, jak można napisać, że w defensywie zagrał poprawnie. Oddał przeciwnikom piłkę w polu karnym, dawał sie mijać. Najsłabiej oceniony zawodnik pola grający całe spotkanie przez whoscored i sofascore.


pax

0

@Peciak
Czy jeżeli powtórzysz swoje mijanie się z prawda kilka razy to myślisz , że stanie się prawdą? czy to jest ta "obiektywna prawda" ?

"Nelson zaliczył wiecej odbiorów od Roberto",
"ba zaliczył najwięcej odbiorów w drużynie".
"Semedo (najwięcej odbiorów w drużynie)",
"Semedo zaliczył najwięcej odbiorów w tym meczu".

"Po drugie, dane dot. odbiorów pochodzą z tego serwisu, wrzucone przez redakcję".

dane redakcji
Busquets - 6 odbiorów
Firpo - 4 odbiory
Roberto i Semedo po 3 odbiory

Podobno w myśl przysłowia, coś ma krótkie nóżki :)

pax

0

@Peciak
Nie, nie widzę, bo gdyby Nelson normalnie pobiegł do Fekira i utrudniłby mu strzał to już byłoby coś, jesli nawet faulował go przed polem karnym to mając jeszcze Umtitiego w asekuracji dostałby żółtą, a tak straciliśmy bramkę a Nelson nie tylko biegł wolno to jeszcze omijal łukiem strzelca. Nie, nie widzę, bo współwinię Vidala za stratę bramki, pytanie jest czy Ty bedziesz winił Semedo za jego straty kończące się żółtymi kartkami swoich kolegów?

Dlaczego Griezman mimo, że zagrał słabo był lepszy? MOże wystarczy, że przytoczę świetne prostopadłe podanie do Leo w 24' które powinno być asystą? Wsparcie defensywy, chociażby w 84' gdy Nelson źle kryje i daje wejśc w pole karne przeciwnikowi a Griezman blokuje dośrodkowanie.

pax

0

@Peciak
"Obiektywnie rzecz ujmując Nelson".
pozwól, że tego nie skomentuję. Rozumiem, że Twoja prawda jest najprawdziwa.

Przy drugiej bramce Nelson nie biegł na swojej szybkości, tylko dużo wolniej, przy stracie piłki przez Vidala ma 2 metry do Fekira a jest od niego szybszym zawodnikiem, za późno wystartował do obrony to po pierwsze, po drugie nie biegł na swojej prędkości którą czasem pokazuje w ataku, po trzecie zamiast zbiegać w stronę zawodnika on zbiegał dośrodka pola karnego a Fekir odbijał w prawo.
Przypomnij mi ilu zawodników zaliczyło żółte kartki w tym meczu po złych zagraniach Semedo ?

pax

0

@th@les
Ja jednak od 2-3 spotkan widze u Leo pressing (nie mówię zawsze) i nawet chęci do gry bardziej defensywnej, wczoraj nawet wślizg z odbiorem miał.

Ja ogólnie staram się nie wypowiadać , kto ma potencjał, kto się nadaje a kto nie, czy kupić , czy sprzedać. Dlatego oceniam pojedyńcze spotkania, tak łatwiej, czasem po kilku-kilkunastu spotkaniach mogę napisać o spadku czy wzroście formy, ale nie oznacza to, że skreślam jakiegos zawodnika.
Mam nadzieję, że w kontekście de Jonga utrzyma tą dyspozycję z tego spotkania w kolejnych.

Co do Vidala, to była to sytuacja, iż Semedo źle podał do Leo, który ledwo piłkę "dziubnął", jednak Leo mógł faktycznie starać się Fekirowi piłkę odebrać, bo była na to okazja. Vidal też nie zachował się dobrze, bo byl spóźniony chociaż się rozpędzał a był jeszcze Busi.

pax

1

@Peciak
Nelson zamieszany w utratę dwóch goli, błędy w obronie, w ataku nic nie dał w tym spotkaniu, często nie wracał, był mijany przez przeciwników, miał straty na własnej połowie a nawet we własnym polu karnym a Ty uważasz że gorzej grał zawodnik Barcelony bo sędzia nie dał mu drugiej żółtej kartki ?

pax

0

@FutbolToMagia
To cały argument "jak zazwyczaj", w tym meczu grał lepiej od Nelsona.

pax

0

@Peciak
Chętnie podyskutuje na ten temat. Za godzinę wracam do domu, mecz obejrzałem już drugi raz. Skoro uważasz że umtiti, griezman i Roberto zagrali gorzej to wypisz dlaczego. To, że Roberto nie powinno być to jedno a że dograł spotkanie to drugie. Wolisz oceniać zawodnik po tym co by było gdyby?

pax

0

@beznicku1000
Jak większość osób z tej strony i wedle zasad tej strony.
Tylko nie rozumiem tego pierwszego wywodu. Prosiłbym o jego głębsze wytłumaczenie.

pax

0

@beznicku1000
Poprosiłem o wytłumaczenie komentarza, nic więcej.

pax

0

@beznicku1000
O czym szanowny kolega pisze? Prosiłbym o głębsze wytłumaczenie. Gdzie wyliczana jest ocena z średniej?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?