pax

1

@axegrinder
W tym roku będą conajmniej dwa. Jeden o byłym zawodniku, a drugi jeszcze nie wiem :))

pax

2

Grali pięknie, nie tak jak za Valverde :)

pax

0

@Yoshi94
Ale jednak wychodzi na pozycję, raz zablokowany został, raz obrońca zablokowal strzał zmierzający do bramki, w sumie tyle ale zawsze to coś więcej od innych

pax

29

Dzisiaj Messi broni za trzech i atakuje za jedenastu.
Jeszcze Fati coś, a reszta.... słabiutko.

pax

1

I Rambla dożyła sytuacji, iż jedynym zawodnikiem stosującym presing jest Leo

pax

1

@Walker
NIe, przy takim określeniu raczej byłby follador. W hiszpańskim końcówka "a" - oznacza forme żeńską, czyli tak jak sobie wydedukowałeś puta, ale forma męska ma końcówki na "o". np: encantada/encantado. Oczywiście wszystko zalezy od wyrazu.

pax

0

@Peciak
Zobaczymy jak wypadną do końca sezonu.

pax

0

@dawid230188
Uwielbiam takie teksty "Gdybyś miał pojęcie". Kończę tą dyskusję, nie potrzebuje spiny, wole wchodzić w dyskusję z argumentami niż w gównoburzę.

pax

0

@dawid230188
Dziekuję za merytoryczną odpowiedż pełną argumentów :)

pax

3

@Sherem
Porównaj sobie grę w defensywie Alvesa, najlepszy odbierający w lidze hiszpańskiej w sezonie 2014/2015. Ponad 4.1 bezpośrednie odbiory w meczu, Nelson ma obecnie 1.5 bezpośredniego odbioru.
w Barcelonie Alves w momencie swojego prime miał 8,4 udanych interwencji w obronie, Nelson w swoim najlepszym sezonie miał 3.2 udane interwencje w obronie.

pax

0

@Peciak
A jeśli chodzi o grę defensywną ??

pax

2

@Deraxium
Tzn.?? MOżesz rozwinąć, chociażby na przykładzie ostatniego spotkania?

pax

0

@Mns21
Tylko już to nie był dreamteam Guardioli i ten dwumecz pokazał ile wart jest Messi w Barcelonie.

pax

0

@PatrykBarca
Wskaż gdzie umniejszam jego rolę w ofensywie, mimo ze zagrał tylko w pierwszej połowie ofensywnie?
"Świetna pierwsza połowa, nawet przy braku widocznych efektów (bramka, asysta) prawdopodobnie najlepsza w czasie gdy 2,5 roku temu przeszedł do Barcelony i bardzo przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba druga połowa. W pierwszej połowie dużo więcej grał ofensywnie, wchodził na skrzydło, wychodziły mu dryblingi, potrafił zdecydować się na strzał (36’ po podaniu Leo i indywidualnej akcji) i trzeba docenić jego dobrą współpracę z Griezmanem. Szczególnie dzięki grze z Portugalczykiem Francuz czuł się w grze. Tak dobrą współpracę widzieliśmy w 2’ (Semedo-Griezman) 7’ (Griezman-Semedo), 28’ (Semedo-Griezman), 34’ (Semedo-Griezman) 44’ (Semedo-Griezman) (45’ Semedo-Griezman), szczególnie to ostatnie dogranie warte uwagi, gdyż powinno się zakończyć asystą.

[...] W pierwszej połowie aktywny, dobrze odnajdujący miejsce na boisku, przede wszystkim pewny w swoich poczynaniach, nawet jak miał stratę to starał się naprawić swój błąd".
Wskaż gdzie umniejszyłem cokolwiek? Napisałem, ze mimo braku realnych efektów - przecież nie strzelił bramki, nie asystował przy bramce, to uwazam ze zagrał świetnie pierwszą połowę.

pax

0

@NismoFCB
Oceniałem Iniestę i oceniałem też wiele razy jego grę jako słabą. Czasem trudno mi zrozumiec ludzi, którzyy wola pisać personalne teksty zamiast wnieść coś do dyskusji. Dziwne, ze tu chwalę też Semedo i pokazuję za co, a Ty piszesz że jakos się uwziołem. Wskaż gdzie tutaj mijam się z prawdą? jak się nei ma argumentu to zostaje wylewać jad.

pax

0

@Peciak
Ja się wielokrotnie odważyłem pisać mało pozytywnie o Inieście, bo oceniam dane spotkania a nazwisko, nawet legendarne. Andres w wielu spotkaniach grał słabo a miał takie dłuższy okres za martino i valverde, potem znów wskoczył na prime.
Tutaj nie rozumeim zarzutu. tak można świetnie dryblować, rozciagać, szybko biegać , ale w piłce liczą się bramki. MOżna oceniać zawiodnika za jego grę, za wpływ na drużynę i wplyw na wynik. Tutaj nie było zbytnio wpływu seme3do na wynik (chyba że mówimy o tym że zaspał i złamal linie spalonego i Levante strzelił bramkę), za to jego grał szczególnie w pierwszej połowie była świetna i tak go oceniłem. Oceniłem pierwszą połowę na 8 bo była świetna i napisalem za co, druga juz była słaba, ale za druga dałem mu przecietny wynik więc mi wyszło bardzo dibrze minus.
Jest mi cięzko się odnosić, bo nie podajesz sytuacji do ktorej miałbym sie odnieśc, nie podajesz że zaniżyłem lub zawyżyłem mu ocenę, dajesz porównanie tylko z Iniestą, więc sprawdź czy Andres za każdym razem dostawał ocenę powyżej 7. Nie było tak. Każdy jest oceniany za grę.

pax

0

@dawid230188
Ocena wyżej za drybling i jeden niecelny strzał?

pax

0

@DlacbpanMessi
No właśnie, czasem w meczu wydaje się cos co oglądając dwa razy spotkanie już takie jednoznaczne nie jest. Były max 2-3 takie sytuacje, gdy Leo wybierał inne opcje - czy to drybling czy podanie do innego zawodnika.

pax

3

@Midast
"Zero podań do Francuza o czymś świadczy".

22 minuta - Leo akcja indywidualna, robi rajd i zagrywa do Griezmana na ścianę, ucieka obrońcom i czeka na piłkę zwrotną, Griezman jednak oddaje no bok do de Jonga. Nie wiem czemu Francuz nie dostrzega Leo :)

pax

0

@koziar
W nożnej to Ronaldo, Messi, Raul, Benzema, ale każdy z nich zdobył, więc pewnie chodzi o piłkę ręczną, a tu nie znam odpowiedzi :)

pax

1

@FDJ Moim zdaniem nie miał szans.

pax

0

@AV0CAD0
Jedna sytuacja o której ja pisałem, w sytuacji gdy podaniem zalicza asystę. Mógł podać, wybrał inną opcję, która przyniosła drużynie bramkę.

pax

0

@bimbher
22'- podanie do de jonga, a piłkę otrzymał od Leo, cięzko byłoby tu dostać zwrotną piłkę
33'- bardzo źle gra w linii, gdy leo dostaje piłkę Griezman jest długo na spalonym, gdy już nie jest to ma zamkniety korytarz podania
39'-dostaje piłke na boku w środkowej strefie i pomału przemieszcza się na środek, nie wiem czy bym to uznał za wyjście na pozycje
49'- tu Leo mógł spróbować podać do Grizza bo fajnie wychodził, ale Leo który dobrze współpracuje z Ivanem, też jemu nie podał, tylko do Lenglet.
Z takich naprawdę dobrych wyjść na pozycję to były w meczu 2-3.

pax

1

@Midast
"Administratorzy zawsze coś znajdą na Semedo".
Gdyby nie było co znaleźć to by nie znaleźli. W pierwszej połowie świetny w drugiej przecietno-słaby. Miał duże błędy w obronie, Ter Stegen ratował głównie po jego błędach.
"Moim zdaniem on, Messi i Fati to najlepsi na boisku".
Przecież najwyższe oceny redakcja dała: Semedo, Messiemu i Fatiemu.

pax

0

@FDJ
W jaki sposób lepiej?

pax

3

@AV0CAD0
To nie jest odpowiedź na pytanie.

pax

2

@DlacbpanMessi
Świetna odpowiedź, fajnie że wymieniłeś tyle sytaucji, szacun.

pax

12

Jedyną ocenę którą bym zmienił, to ocena Ter Stegena. Wykazał się w kilku sytuacja super refleksem, obronił bardzo groźne strzały. Świetna gra nogami, 46 podań i 46 podań celnych. Cos niesamowietgo dla bramkarza (jak i kazdego innego zawodnika). Przy stracie bramki był zasłonięty przez dwóch zawodników a mocny strzał zminił tor lotu na 7 metrze, moim nie było czasu na reakcje. Rykoszet zmienił tor lotu piłki, gdyby tor zmienił się o metr-dwa nikt nie miałby prertensji, a tak mogłoby sie wydawać że był czas na odpowiednią reakcję, ale moim zdaniem nie było.

pax

4

De Jong

Frankie kolejnego spotkania nie zaliczy do dobrych. Przeciętny występ. Ciągle widać, że styl gry w Barcelonie nie jest jeszcze dopracowany przez Holendra. Na treningach więcej musi podglądać Busquetsa i jego wyprowadzanie piłki. Frankie lubuje się w przetrzymywaniu piłki, zamiast wertykalnie odgrywać do przodu to idzie w kilka kontaktów, kółeczko i dopiero odgrywa gdy akcja zwolniła. Trzy kluczowe podania jednak kreacji w nich było niewiele (podanie do Ivana przed polem karnym czy do Leo gdy Messi zrobił indywidualną akcje).

1’ przechwyt de Jonga

3’ złe dogranie de Jonga

7’ Leo do de Jonga, mimo bliskości przeciwnika zamiast odgrywać z pierwszej piłki, przyjmuje ja i strata

9’ odbiór

20’ odbiór

26’ strata przy podaniu

39’ złe podanie w środku pola

52’ ucieka mu zawodnik na skrzydle i groźna wrzutka

56’ dobre przejście do przodu i piłka do Leo

60’ kółeczko „sztuka dla sztuki”, spowolnienie akcji

62’ strata przy podaniu do Semedo

63’przechwyt

70’ złe podanie i strata

Wydaje się, że kluczowy de Jong w układance Setiena jeszcze musi wiele pracować. Nieźle wyprowadza piłkę, ale wciąż hamuje akcje zbyt dużą ilością z nią kontaktów, w destrukcji różnie, potrafi popracować presingiem, ale też przegrać pojedynek i źle się ustawić. Przeciętne zawody, przy tak ustawionym rywalu mógł grać ofensywniej, lepiej znajdywać kolegów (szczególnie że Fati, Griezman i Semedo rozciągali grę na boki).

De Jong 5,5

pax

4

@dariooo
Potrafisz napisać coś na temat czy tylko personalnie ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?