pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Cochise
Zgodze się z efektem domina. Jednak mam zupełnie inne spostrzeżenia w stosunku do Semedo i Roberto.. Pytanie czy chcesz wejśc w dyskusję?
8
@puyol_presidend5
Wszystkich zawodników Barcelony traktuje równo, raczej reaguję jak sa nierówno traktowani. Daltego piszę o tych którzy maja hype lub diss na rambli. Hype ma Semedo, de Jong i Arthur a diss Roberto, Ivan czy Busi.
A co do Semedo to kilk razy go chwaliłem, tylko tych rzeczy za które mozna byłoby go chwalic było tak mało że i moje zachwyty były nie za częste.
3
@Peciak
Uwielbiam takie dyskusje. Jest jakis temat to lepiej napisać na inny. Jest temat Semedo to najlepiej zmienić go na temat Griezmana i Pereza. O Griezmanie w trakcie meczu , w przerwie napisałem że zagrał słabą pierwszą połowę, napisałem że był w trójce najsłabszych, o Perezie napisałem że grał średniosłabo miał kilka momentów, lepszych podań i teraz mogę dodać że niewiele dawał, w czym to usprawiedliwia fatalna grę Semedo w pierwszej połowie?
Nawet mnie nie wiesz jak bawia takie wpisy :)) Zero na temat, zero argumentów, a jedyną odpowiedzią a jak grali inni?
6
@Janiama
Tutaj moim zdaniem się troszkę mylisz. Roberto był bliżej ale Nelson zostawił swojego i poszedł do tego za którego był odpwiedzialny Roberto zostawiając swojego za placami, nastepnie przegrał tą pilkę i zostawił kolejnego zawodnika idąc niepotrzebnie do przodu. Ustawił się bardzo źle bo ani nie pomagał w pressingu Ivanowi, ani nie zamknał korytarza podania do któregoko0lwiek zawodnika, zostawił najpierw jednego zawodnika, potem kolejnego, nie krył nikogo, ani strefy ani zawodnika. Roberto został z dwójką zawodników, każdy z nich pokazywał sie do podania, Roberto najpierw probował załatać dziurę po Nelsonie robiąc ruch w kieunku zawodnika Nelsona a następnie jednak wrócił w kierunku zawodnika bliżej bramki co było logiczne, piłka poszla do zawodnika bliżej linii i wiemy jak sie skończyło.
7
@puyol_presidend5
Cos na temat czy tylko tak personalnie , kogo lubie a kogo nie lubie?? Kiedy przesadziłem? Mocno naciągane oceny? To do userów czy redakcji? Jakos pod ocenami jak dawałem swoje lub swój opis nikt nie potrafił mi niczego zarzucić.
Po pierwsze jakby zagrał dobry mecz to bym to napisał a po drugie słowo "jakby" chyba wszystko jakby wyjaśnia :)
0
@palindrom1
Messi rozprowadza piłkę na lewą bo tam pokazuje się alba albo Griezman, gdy Semedo się pokazuje to tez dostaje piłki. Jednak 90% to sa potem straty Nelsona. Mitem jest że nikt nie gra z Semedo, on w każdym spotkaniu dostaje kilka dobrych piłek i praktycznie wszystko marnuje. Z Dembele była podobna sytuacja, Nelson wychodził, na skrzydło , dostawał dobre podanie i potem strata, nie było piłki zwrotnej do Dembele bo Nelson tracu na skrzydle. Mogę podac przykłady.
1
@Coutinho007
Na lewej pamiętam mecz gdy miał dwa strzały z dystansu, o ich jakości nie będę pisał, ale miał :) A grając na swojej nominalnej pozycji strzał z dystansu?? Nawet dwa??
1
@palindrom1
Jak pisałem oceniałem pierwszą połowę,
1
@Peciak
Opisałem pierwszą połowę, nie zauważyęłm chyba ani jednej dobrej akcji ofensywnej Nelsona w tym czasie. Nic , pustka, nawet udanej próby dryblingu, dobrego podania. Fati był aktywny, miał niezle przejścia, które podobnie kończyły się stratami. Nelson nawet dobrych wejść, przyspieszeń nie miał.
13
@palindrom1
Jak pisałem, zrobiłem podsumowanie jedynie pierwszej połowy. Skomentuję Twój opis. Fajnie, że piszesz o sobie jako o ekspercie, witam więc eksperta w gronie szaraczków. Poza tym jeśli poslugujesz się moimi opisami to racz łaskawie prezentowaxc je w odpowiednim kontekście (np. 9' i 15')
"9' - Według paxa jest tam strata Semedo w polu karnym, o której warto wspomnieć. Według mnie nie ma w tej akcji nic specjalnie zdrożnego".
Nelson stracił piłkę, ale według eksperta to nic wielkiego, wogóle strata nie powinna byc brana pod uwagę. Mógł oddać, mógł sie próbowac odwrócic, no ale stracił, lecz trzeba taką stratę wkalkulowac w grę w pilke. Taka strata to nie strata, nic wielkiego.
9' - W tej samej minucie, ten sam Semedo jest według paxa winny utraty bramki. Bramka pada, bo Sergi Roberto nie jest w stanie zablokować dogrania, a Puig daje się wyprzedzić. Semedo jest w tej akcji wcześniej i bez większego znaczenia dla utraty gola.
Otórz kwestia jest taka, iż na prawej stronie jest dwóch zawodników Ibizy i dwóch zawodników Barcelony, Nelson wtedy zamiast asekurować Roberto który zostaje z dwoma zawodnikami niepotrzebnie idzie wyżej gdzie mija go piłka i pozostawia Roberto samego na dwóch zawodników. Nie napisałem że jest winny bezposrednio bramki. Tylko, że kolejny raz w tym sezonie jego ustawienie pozostawia wiele do życzenia, a jego pozostawienie w przewadze przeciwników na stronie doprowadziło do takiej a nie innej akcji (pisałem o nie zablokowaniu dosrodkowaine przez Roberto).
"12' - według paxa dobre podanie do Semedo od Sergiego Roberto. Według mnie dobry zamysł, ale podanie delikatnie "za plecy".
Podanie było świetne prosto na nogę, Nelson przyjęciem mogł wyznaczyc kierunek biegu, więc podanie nie bylo ani na dobieg ani wyrzucające ani za plecy, po prostu najpierw źle przyjął a potem niedokładnie odgrywał.
"15' - kolejne zagranie, o którym według paxa warto wspomnieć. Ja natomiast nigdy czegoś takiego nie postrzegam jako błąd, czy stratę".
Napisałem że dostał trudna piłke od Puiga, nie pisałem co mógłby z nią zrobic i nie porónywałem go do Van Bastena (nie rozumiem tych wstawek), napisałem, że dostał trudna piłke i źle podał. Z czyms się nie zgadzasz?
"22' - to jest w końcu bezsprzecznie strata Semedo :) Poważnie, takie straty są irytujące i ja też je zauważam. Strata przed polem karnym przeciwnika w ataku pozycyjnym, bez wielkiej presji".
Z jednym się zgadzamy, choc we wszystkich innych przypadkach uznajesz że to straty ale dla Ciebie takie naormalne straty więc takich nie uznajemy za straty :)
25' - według paxa: "fatalne zagranie Semedo do Griezmana - strata". Według komentatora: "Semedo, do środka, kompletnie nieudane zagranie w stronę Griezmana". Zgoda, to był Perez.
"29' - ostatni wymieniony błąd Semedo to nieudana próba dryblingu. Rzeczywiście nieudana, Portugalczyk wywiózł się na aut, próbując pociągnąć do przodu. Zdarza się".
Bezsensowna strata , wikłanie się w drybling i komentarz eksperta - "zdarza się". No zdarza się, co nie oznacza, ze nie jest to strata albo że podsumowujac grę zawodnika nie nalezy odnotowac tej straty.
Czyli zgadzasz się ze mną, ale nie uznajesz, że to starata bo to cos wkalkulowanego w grę?
"Podsumowując, ja oglądając mecz miałbym do Semedo pretensje za stratę z 22 minuty. Pozostałe sytuacje są naturalne dla gry w piłkę. [...]
Ogólnie rzecz ujmując, ja pewnie około 80% zagrań piłkarzy "nie zauważam", bo są naturalne dla gry w piłkę i nie ma w nich żadnej filozofii. Nie ganię Semedo za stratę z 9 minuty, ani nie chwalę obrońców Ibizy za odebranie mu piłki, bo to właśnie taka typowa akcja, ot kolejna, która nie wyszła. Dla mnie ważne, żeby takie sytuacje kreować, próbować".
Miał więc według eksperta Nelson straty które uznaje za starty i starty naturalne dla piłki więc staratami w znaczeniu eksperckim nie są, ot zdarzaja się. Ekspert woli aby oceniać zawodników za kreację i próby kreacji - jednak nie zostały one wymienione przez eksperta w kontekscie opisu Nelsona. To jaki jest opis kreacji Nelsona, nie wspomne juz iz ekspert pisał iz Nelson był bocznym obrońcą w tym spotkaniu:)
5
@palindrom1
Skoro liczbna asyst robi wrażenie na tak przecietnego zawodnika jakim określiłeś Roberto, to jak okreslisz Semedo którego liczba asyst tez robi wrażenie, choć trochę inne?
3
@IronSanHybrid
Tak liczy Transfermarkt ale inne portale i oficjalne instytucje takich rzeczy nie wliczają.
4
@Coutinho007
2 asysty w prawie 90 spotkaniach w LL i LM to tragedia, szczególnie dla Barcelony - to brak funkcjonowania jednego skrzydła, szczególnie że Barcelona rozciaga piłke do skrzydeł i Nelson często dostawał piłke po czym strata, ewentualnie strata i no być może podanie do tyłu.
4
@Hushovt
Zobaczymy, co wymysli trener. Couto widziałem na skrótach - fajnie sie zapowiada. Jednak Barcelona weryfikuje wszystko.
3
@IronSanHybrid
Transfermarkt dodaje różne sprawy, np. wlicza do asyst faul w polu karnym skutkujący rzutem karnym.
7
@Hushovt
Uwierz mi, nie chciałem miec racji, ale mówiłem o grze Nelsona od 2 lat. Ile wyzwisk na mnie poleciało, gdy oceniałem jego grę. On ma 2 asysty i 1 bramkę w LL i LM w prawie 90 spotkaniach, a był porównywany do Alvesa który miał ponad 100 asyst w Barcelonie.
5
@palindrom1
Nelson w tym meczu nie był prawym obrońcą, zostal ustawiony wyżej , jako fałszywy skrzydłowy, powiedzmy wahadłowy, miał głównie zadania ofensywne, jedynie z pomocą w defenywie - z niczego sie nie wywiązał. Jak szarpnał do przodu? Wymień te akcje przez niego skonstruowane, on dostawał piłki na skrzydło i je seryjnie tracił.
Co do taktyki, tak gra Barcelona w ataku pozycyjnym od 6-7 lat. tak grała za Martino, Lucho i Valverde. Dlatego aby coś zrobić z schematami w grze pozycyjnej Lucho wymyslił hasło "wertykalność", co niewiele dało w ataku pozycyjnym, ale wtedy zrobiony tryliard przerzutów do MSN i niech oni coś zrobią kosmicznego. Gdy drużyna zamyka sie na własnej połowie i cofa się blisko lini pola karnego to ciązko jest wejść za linie obrońców bo nie ma tam miejsca, dlatego wtedy ważna jest gra skrzydłami ale to nie zawsze funkcjonuje w Barcelonie.
5
@IronSanHybrid
raczej staram się nie oceniać zawodników przez pryzmat przyszłości czy odpala czy nie, raczej staram sie oceniać zawodników po meczu aby miec punkt odniesienia. Jeśli chodzi o Semedo w ostatnim czasie (2 lat) piałem chyba najwięcej właśnie o nim dziwiąc sie jaki ma hype na rambli , mimo że opisując jego grę to w 90% spotkań grał słabo, zawalał bramki i praktycznie nic nie dawał z przodu.
3
@IronSanHybrid
Nelson w lidze w ciągu 2,5 roku ma 2 asysty i 1 bramkę, w lidze mistrzów w ciągu 2,5 roku nie ma bramki ani asysty.
https://www.whoscored.com/Players/296363/History/N%C3%A9lson-Semedo
9
Skoro już się zrobiła dyskusja na temat Semedo, to tez napisze coś o jego grze w tym spotkaniu. W tym momencie na temat pierwszej połowy. W tej części był najsłabszym ogniwem. Nic nie wnosił do ofensywy ani defensywy w pierwszej połowie. Był dużo słabszy nawet od Ivana który zanotował kilka dobrych piłek do przodu i fajnych przerzutów. A co do Nelsona, to jego gra w pierwszej połowie którą wynotowałem. W defensywie mu in plus zaliczyć jedno zagranie wybicie piłki w 31’ a reszta to strata i brak czegokolwiek za co można byłoby go pochwalić, jego gra wyglądała bardzo słabo.
9’-strata w polu karnym Ibizy
9’- przy bramce źle się ustawia nie asekurując prawej strony w konsekwencji Roberto zostaje sam na dwóch zawodników nie blokując dośrodkowania.
12’ dobre podanie Roberto do Semedo a ten strata
15’ trudna piłka Puiga do Semedo w pole karne, ten niedokładnie zagrywa, strata
22’ akcja ofensywna de Jonga do Semedo, a ten strata
25’ fatalne zagranie Semedo do Griezmana – strata
29’ – próba dryblingu Semedo, wychodzi z pilką na aut, strata
0 strzałów, 0 kluczowych podań, 0 jakichkolwiek dobrych podań, zagubiony w kombinacyjnej grze, źle ustawiony, nie próbujący wejść bezposrednich w pole karne czy gry na obieg, nic.
3
@Orlik00
Nelson od początku nie grał dobrze w Barcelonie. Jego dobre mecze mozna policzyc na palcach. Zle kryje, źle się ustawia, podejmuje złe decyzje w ataku, łatwo go przeciwnicy ogrywają.
0
@Destiny
Chyba nie muszę nic mówić. Nelson ma wielki hype na stronie (przynajmniej tak było od dawna, ostatnio kilka osób zaczyna dostrzegac to co ja pisalem od miesięcy). Dzisiaj grał wyżej ustawiony, w defensywie słabo (głównie przez słaby presing i brak powrotu do drygiej linii) , w ofensywie, hmmmm. Powiem szczerze, że były dzisiaj elementy które mi sie podobały, wejście na skrzydło, nawet moment dryblingu, ale co z tego jak potem nie wie co z piłka zrobić i z akcji w 99% nic nie wychodzi. Trzeci rok pokazuje, że styl Barcelony nie jest mu pisany. Gra słabo i nie widac postępów.
2
@Johnnie_Walker
de Jong i Arthur maja wielki hype na stronie. To nie był dobry mecz de Jonga, oprócz jednego świetnego podania to nie za wiele pokazywał. Nie rozciagał gry, notował straty, źle podawał a szczególnie nie w tempo, de Jong gra bardzo przewidywalnie i jest jednym z głównych hamulcowych bo on lubi miec piłke przy sobie, on nie podaje z pierwszej piłki tylko musi przyjąć, dotknąc z dwa razy a przeciwnik zdąży się ustawic. W defensywie popełnia wielkie błędy a ostatnie mecze to w jego wykonaniu seria baboli w obronie.
Puig - walczył o piłkę i to trzeba mu przyznać, grał ambitnie ale przy pressingu przeciwników on sie po prostu gubi, prawdopodobnie to kwestia braku doświadczenia, ale na obecną chwilę gra w pierwszej drużynie w ważnych meczach to mogą być za wysokie progi.
0
@Roobo
Początek sezonu to sierpień i wrzesień, a słaba gra przed kontuzją to listopad i grudzień - Levante, Celta, Atletico. Zobaczymy czy zrobi progres w stosunku do ubiegłego slabego sezonu.
7
Jak narazie dalej nie ma pomocy u nas. Oprócz Busquetsa to nikt w tej drużynie z obecną formą nie powinien sie znaleźć.
Ivan - gaśnie w oczach, mimo że w ostatnich meczcah ustawiany jest wyżej i to zarówno w końcówce valverde jak i teraz, ale i tak brakuje mu wizji i ciągu ofensywnego, gra wolno i pzrewidywalnie, a strzały co raz gorzej mu wychodzą.
Vidal - dobry na zaoranie przeciwnika, jednak w statecznej grze nowego trenera gdzie trzeb grać technicznie na malej przestrzeni z utrzymywaniem sie przy piłce jego atuty będa co raz mniej widoczne.
de Jong - wciąz pod formą, od prawie dwoch miesięcy niewiele pokazuje, dzisiaj fatalna pierwsza połowa, w drugiej jedno świetne podnie (pierwsze od ponad miesiąca) a tak podania do tyłu, zero przyspieszenia lub wikłanie sie w dryblingi, gra defensywa woła wciąż o pomste do nieba.
Arthur - wolno, pomału, wolniej, każde przyjęcie opatrzone dotatkowym dotknięciem piłki, gra asekuracyjna, brak polotu i kreacji, defenywnie bardzo słabo. Okres przed kontuzją grał słabo teraz zobaczymy czy będzie progres.
Puiq - Za mało, aby narazie uważać go za nowego Iniestę, widać ochotę do gry, szczególnie do gry ofenywnej ale przy presingu pzreciwnika całkowicie zagubiony.
Każdy z nich ma umiejetności i każdy może grać trzy poziomy lepiej, ale obecnie to są cienie zawodników. I nie mówię tego po tym spotkaniu, ale po ostatnich miesiącach.
0
@panczo
ok
0
@panczo
Tej ikry od tygodni mu brakuje, teraz zagrał fajne prostopadłe podanie i to pierwsze podanie kreatywne od tygodni. Czyli rozumiem, że jedni jak nie maja formy to są wypaleni a jak inni nie mają formy to wina tych wypalonych?
De Jong jest pod forma zdecydownie od ponad miesiąca, to było pierwsze dobre zagrania od ponad miesiaca, wcześniej 5-6 spotakń grał bardzo slabo.
0
@panczo
to w jakiej grupie jest de Jong i Vidal?
0
@kamilo0066
Mogę kogoś w drugiej polowie innego obserwować :)
Przeważnie jest tak, że uważaniej obserwuję zawodników którzy mają na rambli mega hype (Semedo, Arthur, de Jong) lub diss (Ivan, Roberto, Busi, Pique). Tak, aby mieć swoje zdanie w dyskusji a nie podążać za tłumem :)
0
Dzisiaj po raz kolejny przyglądam sie grze de Jonga, nie chjodzi że nie wykreował niczego, że w obronie był mijany i popełnił mega błąd w polu karnym, jednak on (w sumie jak większośc zespołu) wszystko spowalnia. Zagrał w pierwszej połowie jedno podania bez przyjęcia i to na własnej połowie. jak ma grac szybciej Barcelona jak tak kluczowy zawodnik, najpierw przyjmuje, potem robi kółeczko, potem dopiero podnosi wzrok.