pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Kilka słów o Xavim
https://www.fcbarca.com/63812-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-i.html
https://www.fcbarca.com/63937-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-ii.html
I zdanie końcowe
Zastanawiając się, co będzie z Barceloną i samym Xavim, gdy Maestro odwiesi buty na kołku, nasuwa się banalnie prosta odpowiedź. Blaugrana oczywiście przetrwa, ma potencjał i historię, której wielkości nigdy nie wyznaczała jedna - choćby nawet największa - postać. Właściwe pytanie nie powinno brzmieć CZY Xavi Hernández Creus będzie trenerem Azulgrany, tylko KIEDY nim będzie. On, człowiek prowadzący od najmłodszych lat zapiski z taktyką poszczególnych drużyn, oglądający ogromne ilości meczów, niezależnie od ligi i poziomu rozgrywek. Jego znajomi zdradzają, że wymieniłby bez trudu reprezentantów Japonii, nie mówiąc o zawodnikach wszystkich europejskich lig czy drużyn narodowych. Człowiek, który wyrósł w Katalonii, który przeszedł wszystkie szczeble młodzieżówek Blaugrany, który o Klubie wie wszystko. Ten, który sam szkolił się pod okiem takich trenerów jak Van Gaal, Rexach, Rijkaard, Guardiola, Enrique, Aragonés czy Del Bosque. Ma duszę i serce barcelońskie, a dodatkowo bordowo-granatowe DNA. Ciężką, pełną wyrzeczeń pracą na boisku zasłużył na powszechny szacunek i uznanie. Oczywiście minie kilka lat, z pewnością zacznie od pracy asystenta u boku któregoś z autorytetów trenerskich. Być może będzie prowadził drużynę rezerw. Tak czy inaczej, Xavi jeszcze nie zapisał swojej ostatnieego rozdziału w historii Barcelony. Tego jestem pewny.
1
@El dominatore @G9 @robert303 @constantine16
No po popatrzmy na jego grę od miesiaca, aby nie było że piszę o obniżce formy zawodnika po dwóch spotkaniach. Już listopad był w jego wykonaniu chimeryczny, dobre spotkania przeplatał słabymi. Dobrze grał z Borussią i Celtą by słabo zagrac z słabo ze Slavia i Levante. (Przegrany mecz z Levante 1:3 w którym do Jong był jednym z tych zawodników którzy mieli największy wpływ na wynik. Chaos w drugiej połowie to w dużej mierze jego wina, tylko jedna pozytywna akcja w obronie w całym meczu. Źle rozgrywał, wikłał się w dryblingi w których tracił piłkę i po prostu niecelnie podawał. W drugiej połowie strata poganiała stratę, przez co drużyna straciła płynność do tego błędy w ustawieniu przez które straciliśmy przynajmniej jedną bramkę).
Ale wracajac do gry przez ostatni miesiąc. Od ponad miesiąca zagrał jedno dobre spotkanie z Mallorcą u siebie, gdy Barcelona strzeliła 5 bramek. A poza tym spotkaniem?
RSSS 2:2
De Jong grał jak wolny elektron (co widać na heatmapie), w obronie bardzo słabo, spóźniony, nie wypełniał przestrzeni między strefami w destrukcji przez co RSSS łatwo przechodziłi do ataku. Jego strefę cały czas asekurował Griezman, bo jego nie było lub był po prostu bierny. Jedna interwencja w obronie na 90 minut i zero efektów ofensywnych. Często dobrze wychodził z piłką ze środka przy szybkich akcjach po czym spowalnial grę holując piłkę i podejmując złe decyzje.
Kluczowe podania 0 , interwencje w obronie 1
Real
Fatalny w obronie, przy cofnięciu Ivana to na jego barkach spoczywała destrukcja drugiej linii, regulacja tempa i posiadania piłki, nie wywiązał się z tego kompletnie. Bardzo słaby pressing, złe ustawianie się i zerowe przewidywanie sytuacji boiskowych, nie zamykał korytarzy, nawet nie starał się o aktywność w obronie. On nie pokrył Varane gdy jego strzał z linii bramkowej wybijał Pique, potem podobne zachowanie przy strzale Casemiro. Były momenty w których bierność w destrukcji była aż nadto widoczna, to nie tylko 15-16 minuta, ale w drugiej połowie odpuszczał i bardzo źle się ustawiał, szczególnie 53’, 64’, 67’ czy w 90’ gdy ucieka mu Modrić. Nie przechwytuje, nie odbiera, źle rozgrywa.
Kluczowe podania 0 interwencje w obronie 0
Alaves rezerowy – 12 minut tylko grał.
Kluczowe podania 0 interwencje w obronie 0
Espanyol
Od momentu kontuzji Arthura jest odpowiedzialny za napędzanie ataków, on odpowiada za transfer piłki i wychodzi mu to słabo, gdyż czasami zbytnio ufa swojemu dryblingowi, który go zgubił w spotkaniu z Espanyolem. De Jong pierwsza strata już w w 1 minucie, na szczęście na połowie przeciwnika, jednak w 5 minucie już strata na wysokości własnego pola karnego, przeciwnik zabiera mu piłkę i groźnie dośrodkowuje, w 19’ strata przy sygnalizowanym podaniu do Alby, 22’bezsensowny faul łokciem na własnej połowie, odpuszczenie krycia w polu karnym i jego zawodnika strzela bramkę, w 61’ fatalna strata na środku pola i gdyby nie świetne ustawienie Busiego Espanyol miałby sytuację sam na sam, w 65’ niby faul taktyczny na pierwszą żółtą, ale on był dużo szybszy od przeciwnika, który dopiero się rozpędzał i mógł piłkę przejąć bez faulu, gdyż gracz Espanyolu wypuścił ja sobie do przodu, 72’ faul de Jonga który już mógł się zakończyć drugą żółtą – Melendo, nie podnosił się z 2-3 minuty z murawy, 79’ strata na własnej połowie, faul i czerwona. De Jong miał największy wpływ na wynik spotkania, pierwszą bramkę zawalił a jego błąd i wyrzucenie z boiska skutkowało osłabieniem drużyny i dało impuls Espanyolowi a Barcelona straciła kontrolę nad spotkaniem.
Kluczowe podania 0 interwencje w obronie 0
Atletico
W środku pola przeciwnicy z łatwością przechodzili de Jonga, nie stanowił on jakiejkolwiek zapory w ich rozgrywaniu, albo był spóźniony z interwencją, albo nabierał się na najprostsze zwody. Już w 2’ z łatwością w środku objechany przez (16). Częsta bierność w obronie co widać przy jego zachowaniu przy pierwszej bramce dla atletico, przy karnym – akcja zaczęła się od jego straty, przy trzeciej źle ustawiony, źle interweniował przez co Pique wyszedł zbytnio do przodu.
Kluczowe podania 0, interwencje w obronie 2
W ciągu ostatniego miesiąca zagrał w meczu z RSSS, Real, Alaves (rezerwowy), Espanyol, Atletico i w żadnym z tych spotkań nie grał dobrze. Mimo, iz przy nieobecności Arthura on odpowiadał za transfer piłki uzbierał w tych 5 spotkaniach całe ZERO podań kluczowych, w obronie tylko 3 interwencje w 5 spotkaniach. To jest tragedia. Na początku grudnia w jednym meczu z Interem wchodząc na ostatnie 27 minut miał kluczowe podanie i 3 interwencje w obronie, dlatego od miesiąca jest pod forma, a wcześniej od listopada jego gra była sinusoidalna, a w meczu z Atletico na początku grudnia mimo błędów w obronie (złym podaniem sprezentował sytuację sam na sam) i ofensywie (lubi holowac piłke, miał sytuację w której mógł zagrać do Griezmana na sam na sam, ale źle zagrał) i mimo, że dał zdominować środek pola, to starał się walczył, odbierał, dobrze podawał – od miesiąca tego nie ma.
Po prostu ma spadek formy, nie że nie potrafi czy jest słaby, po prostu obniżył loty, co jast bardzo zauważalne, szczególnie że jest to kilka spotkań z rzędu.
1
@G9
Jeśli nie masz chęci do dyskusji to po co wchodzisz do dyskusji. Piszesz o głupotach na wpis innego użytkownika ale uzasadniać nie będziesz. Bravo.
1
@El dominatore
De Jong biega za dwóch??
Popatrz na jego zachowanie przy pierwszej bramce. Nie mówię, że jest winny jej utraty, ale popatrz na jego szybkość w defensywie, motywację, ustawienie. Correa stoi za nim, obiegła go na luzie, wychodzi przed nim, asystuje do Koke a de Jong najwyżej truchta.
Potrafi przytrzymac i nie stracić? To była jakis czas temu, teraz w każdym meczu traci piłkę w środku i potem... albo karny dla Atletico albo czerwona z Espanyolem, itd...
0
@Messisinio
Mógłbyś mnie odznaczyć, skoro piszesz o mnie. To kwestia kultury.
0
@Deraxium
No to przestudiowałem te linki.
Po pierwsze podajesz link z sytuacjami sprzed poł roku z presezonu, w odpowiedzi na mój komentarz że de Jong jest OSTATNIO najbardziej spowalniającym grę - co po pół roku ma jedno do drugiego?
Po drugie podajesz sytuacje z presezonu i wskazujesz że de Jong prosi o piłkę ale Messi gra z Busim i nie podają de Jongowi. W tych sytuacjach nawe Leo nie zauważyłem, aby był przy piłce i nie podał de Jongowi jak mógł.
Po trzecie podajesz przykład (link 2)ustawienia de Jonga z presezonu, gdy trener sprawdzał rózne ustawienie, nie rozumiem o co chodzi? Czy to źle czy dobrze, że trener w trakcie presezonu sprawdza różne opcje - a początek sezonu nie był pozbawiony konduzji.
Po czwarte piszesz o spowalnianiu ataku a zarówno piłka ani de Jong nie przekroczyli środkowej strefy, więc jest mowa o wyprowadzaniu piłki niż o akcjach.
po Piate w linku przedstawiłeś 7 sytuacji:
1.de Jong w środku zagrywa, pokazuje się ale korytarz podania zostanie zamknięty.
2. de Jong podaje na własnej połowie do zawodnika, ten ma dobiegajacego do niego zawodnika podaje spokojnie do tyłu, de Jong rozkłada ręce mimo że korytarz podania do niego jest zamkniety
3. de Jong podaje do tyłu, do bramkarza i rozkłada ręce że bramkarz wybiera inna opcje podania
4. de Jong, podanie w środku pola, pokazuje się między dwoma zawodnikami, mógł dostać podanie
5. de Jong podaje krótko na własnej połowie, nie dostaje podania bo wokół niego jest 5 przeciwników
6. Podaje bezpiecznie do tyłu
7. w środku pola klepka i mógł dostać podanie zwrotne.
Widzę, że to fragmenty głównie gdy barcelona grała w bardzo rezerwowych składach z Napoli i Kobe.
0
@Deraxium
Prosiłbym jednak abys rozwinął co chciałeś pokazać. Przy jednym i drugim linku.
0
@Johny_Barcelino
Busi gra wertykalnie, często wyszukuje osoby na wolnych pozycjach i podaje mocno, niesygnalizowanie i po ziemi. Busi jest defensywnym pomocnikiem jego gra ofensywna to dodatek do innych zadań. De Jong gra jako ofensywny lub srodkowym pomocnik i bardzo rzadko gra z pierwszej piłki, on lubi przyjąć, poholować piłkę, przez co opóźnia akcje. Busi nie jest odpowiedzialny za transmisję piłki tylko de Jong i jak pokazały mecze w ostatnim miesiący wykonuje to bardzo słabo. De Jong zero kluczowych podań w ostatnich 5 spotkaniach.
Jak nie ma z kim grać? Leo, Suarez są zawsze z przodu, Griezman tez szybko włącza sie do akcji, do tego Roberto, Alba ostatnio nieźle oskrzydlaja, Vidal tez biega do przodu, ale de Jong nie ma z kim grac ??
1
@Deraxium
De Jong ostatnio jest najbardziej spowalniającym atak Barcelony - do boku, do tyłu, ewentualnie do Leo stojacego 3 metry obok, mimo że był ustawiony jako środkowy lub ofensywny pomocnik. Busi gra proste, wertykalne piłki, gra szybiej od de Jonga, który często robi kółeczko, próbuje dryblingu a w tym czasie pzreciwnik sie juz ustawi do defensywy.
2
@stone80
Był na swojej pozycji i nie można tutaj się doczepic, chyba że ktoś ma negatywne nastawienie do zawodników klubu piłkarskiego FC Barcelona. We wszystkich trzech przypadkach były to kontrataki po stratach zawodników Azulgrany, dwie straty były na lewej stronie i jedna na środku, w każdym przypadku Roberto musiał zbiegać z prawej obrony na środek obrony i to zrobił.
"No ale co taki człowiek jak Ty może o tym wiedzieć".
Szkoda, że nie potrafisz powstrzymać się w dyskusji od personalnych komentarzy, to świadczy o człowieku w jaki sposób prowadzi dyskusję.
1
@stone80
"próbował wślizgu bo jest takim klocem",
Nie jest klocem, wyzywanie piłkarzy to złamanie regulaminu strony.
"że nie nadazylby za przeciwnikiem".
Tego nie wiemy. Skąd taki wniosek? Wybrał próbę przejęcia.
"Powinien się do niego przykleić i z nim ścigać",
Nie było możliwości przyklejenia się, po wyjściu Pique do przodu powstała dziura której w tej akcji nie dało się szybko załatać, a Ivan był na pozycji Umtitiego, mógł zamiast wślizgu iść i próbowac przeszkadzać, dokonał wyboru intuicyjnego.
"oczywiście gdyby był szybszy"
Tutaj nie rozumiem, tak negatywnego nastawienia przy tej sytuacji, negatywnego nastawienia wobec zawodnika FC Barcelony. To nie była kwestia szybkości, ale wybór opcji w akcji która trwała kilka sekund.
0
@Forseti
Hahahaha, znów niemerytoryczny komentarz, znów nie na temat, znów bez argumentów. To, że jeszcze kilka razy cos niemiłego na mój temat napiszesz, nie oznacza, że dodaje Ci to jakichkolwiek argumentów w dyskusji. hahahaha
2
@Nakeruto
To jest tzw. kontratyp ryzyka sportowego. Wpisz sobie w przegladarce to znajdziesz wszystko co Cie interesuje.
0
@Gargamel01
Jaki mój ? To że napiszę że nie zawalił bramki to od razu mój? Zastanawiące wnioskowanie.
3
@Janiama
Już wczoraj omówiłem utratę bramek, gdzie wielu z nieznanych mi przyczyn wskazywałowielu nai głównego winowajcę Roberto i Rakiticia (gdyby u nas grał jeszcze Alves i Gomes im by sie tez dostało). Przy pierwszej bramce warto zwrócic uwagę na totalna biernośc i truchtanie de Jonga i ustawienie Correi na poczatku akcji i na końcu, na początku jest po prawej stronie i spokojnie obiega de Jonga po czym dostaje podanie i robi asystę do Koke, przy trzeciej bramce nie uwzględniłes de Jonga ktory źle interweniował i zawodnik mu uciekł przez co Pique wychodził do próby przejęcia, zostawiając swoją strefę i nie uwzględniłeś Ivana, który być może niepotrzebnie próbował wślizgiem przejąć piłke do Correi a mógł po prostu postrac się go pokryc lub przynajmniej utrudnić.
0
@puyol_presidend5
Napisał że była to jego najlepsza decyzja w życiu. I jedynym popierajacym determinantem jaki podał był wyniku meczu o którym sie dwiedział 16 godzin po meczu.
1
@Krzysiek_FCB
Wszystko zalezy po co Ci telefon. Mi pasuje, jeszcze nie odkurza i nie zmywa ale ma być aktualizacja, ale poza tym fajny :)
0
@El dominatore
No miał za daleko, każda akcja bramkowa szła nie jego stroną, zaczynała się na lewej i szła środkiem lub jak przy pierwszej tylko środkiem :)
3
@El dominatore
Przy bramkach nie zawalił :)
5
De Jong zagrał kolejne bardzo słabe zawody ale nie on miał stratę przy pierwszej bramce tylko chyba Vidal. W tej akcji de Jong był tylko nie zainteresowany defensywą.
0
@IMBALEO
NIe bardzo, przez cała akcję był z tyłu, a potem próbował wślizgu na przejęcie.
7
@TheMefju
Mecz był warto obejrzenia. Jeśli dla Ciebie najlepszą rzeczą jaką Ciebie spotkała w życiu po dokonaniu wyboru było nie obejrzenie półfinału pucharu z Barceloną gdzie mecz był emocjonujący na rzecz nawalenia się z kolegami to po prostu gratuluję wyborów życiowych.
3
@y13
Zgadza się, od 75 minuty valverde źle im podpowiadał, a do 75 podpowiadał im dobrze lub bardzo dobrze. Na pewno było tak jak piszesz na pewno nikt normalny by nie popełniał błędów w końcówce spotkania, to na pewno wina Valverde , on zapewne im od 75 minuty mówił - traćcie piłki, dawajcie sie objeżdżać, nikogo nie kryjcie.
2
@Beztroskii
De Jong grał bardzo słabo.
Piszesz nie zrozumiałe rzeczy że zrobił w meczu kilka razy przewagę dryblingiem gdy w całym meczu nie zanotował ani jednego udanego dryblingu. Równie dobrze możesz napisać o kilku bramkach lub asystach i też to do de Jonga w tym spotkaniu pasować nie będzie. Miał kilka dużych błędów, nie mówiąc iż stał się zawodnikiem którego bardzo łatwo minąć a on i tak truchta w obronie. Popatrz na jego szybkość i ustawienie przy pierwszej bramce i Koke. Do ofensywy nic nie wynosił, często do najbliższego, spowalniał i grał do tyłu i do boku.
1
@barwoj1
Akcja bramkowa to nie wina zejścia Busiego. Grizman ma stratę, dr Jong przegrywa starcie i jest objechany, Pique wychodzi do przodu i jest objechany a Ivan musi łatac dziurę po Pique co było pewne że nie zdąży.
4
Jeśli chodzi o błędy w obronie to bardzo słaby mecz Pique. Gerard w ostatnich spotkaniach pokazywal się z bardzo dobrej strony, ten mecz mu ewidentnie nie wyszedł, szczególnie przez nieudane próby gry na wyprzedzenie, gdzie wychodzac do przodu zostawial dziurę za sobą. dDugi to de Jong - chłopak od miesiąca pod formą, w ostatnich spotkaniach gra słaba lub bardzo słaba, 5 mecz bez choćby jednego kluczowego podania, wczoraj gra do tyłu lub do boku (przy dobrej ofensywnej grze zespołu Frankie spowalniał grę), w defensywie - fatalne poruszanie się przy pierwszej bramce, przy drugiej jego lub Busiego strata rozpoczynajaca akcję atletico , przy trzeciej bramce zła interwencja, spóźniony wślizg i zawodnik mu ucieka, co spowodowało wyjścia do przodu Pique. Kolejny mecz w którym w drugiej połowie oddycha rękawami i robi grube błędy.
2
Ma ktoś link z fragmentem straty pilki przy karnym?
5
@itmustbejoke
Nie uciekł mu zawodnik - bo nie on go krył i nie on odpowiadał za tą strefę. Tylko źle interweniował próbując przejąć piłkę do zawodnika który wszedł w miejsce gdzie powinien stac Pique.
Najpierw była strata Griezmana, potem zła interwencja de Jonga, który minał się z piłką i któremu uciekł zawodnik, wtedy Pique próbował go przejąć ale na przebitce przegrał i za jego plecy wszedł zawodnik, Ivan próbował na wślizgu przejąc piłkę ale było za późno.
Vidal zawalił pierwszą bramke co pamietam :)
0
@barteq
I pomoc, Przy trzeciej strata Griezmana i fatalne interwencje de Jonga i Ivana, przy karnym de Jong lub Busi zrobili stratę a przy pierwszej stratę miał Vidal.
0
@Seneka
Wiem, że nie odpiszesz bo w końcu musiałbys napisać coś na temat a nie tylko o mnie. Rzuciłeś niepokrywajace się z rzeczywistością własne negatywne zdanie, jednak nie potrafisz go uargumentować. Jeszcze alvesa w to mieszać, ehhhh. Chyba że to był ten argument.