pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@sokot
Nie efektywne bo potem Frankie dokonuje złych wyborów,albo i tak podaje do Alby co mógł zrobic kilka sekund wcześniej. Raczej nie 2 linii, on raczej nie przechodzi drugiej linii, tylko uwalnia się z pierwszego presingu na naszej połowie i przebiega te 20-25 metrów. Gdyby uwalniał się z dwóch linii mialby przed soba tylko stoperów. Busi lepiej gra wertykalnie, dużo częściej szybciej podaje i uruchamia graczy ofensywnych. Roberto tez podobnie przechodzi z obrony do ofensywy jak de Jong.
Zdobywanie przestrzeni tak i to jest efektowne, ale on w dalszej części spowalnia lub i tak schematycznie oddaje do lewego boku, w przedostatnim meczu (pamiętam bo robiłem oceny) gry Barcelona szła z kontra i miała przewage bodajże 3 na 2 on holował piłke przez 30 metrów by za późno podac do Suareza. Juz bardziej dzisiaj mi sie podobały jego przerzuty do Roberto, nie były idealne, czasem po prostu brakowało w nich jakości, ale samo rozciaganie i próba gry wertykalnej była dobra.
3
@blaugrana1980
Wątpię, trzeba byłoby uruchomić skrzydła czyli Ansu i Dembele . De Jong ostatnio pokazuje się z bardzo złej strony w defensywie, nie ogarnia ustawienia, odpuszcza krycie, Arthur jeszcze musi sie dużo nauczyć - jak narazie głowny hamulcowy, podanie do tyłu i do boku, w ostateczności trzy kółeczka zanim komus poda.
Taki skład de Jong-Arthur-Puig to tak za 3 lata :)
1
@ProMILs
NIe łapał kontuzji w okresie o ktorym mówię. Mial cały sezon praktycznie bez asysty i grał po prostu słabo. Nie porównuje piłkarza, a pokazuje, że nawet geniusza piłkarskim zdarzaja się slabsze okresy gry.
Rozumiem, że duzo lepsza gra Vidala ostatnio to nie wynik trenerskieich umiejetności Valverde ale tak samo z siebie, podobnie Lenglet. Ja nie bronie valverde ale pokazuję głupotę co po niektórych, którzy każdą porażkę czy remis zwalaja na trenera a każdy wygrany mecz doceniaja zawodników.
0
@sokot
Tylko nic to nie daje, a raczej efekt często jest odwrotny. Zamiast grać klepkę do przodu to on holuje piłkę, wikła się w dryblingi, przeważnie wychodzi z nich obronną "nogą" (chociaż w tym spotkaniu jak i w poprzednich zaliczył groźne niepotrzebne straty na srodku). Czasem może jest to efektowne, ale przewaznie nie efektywne.
Dla mnie on nie potrafi sobie znaleźć pozycji na boisku, ani to defensywny pomocnik, ani środkowy, ani ofensywny.
Ten mecz mu wybitnie nie wyszedł, jednak mnie od kilku spotkań zatrważają jego błędy w obronie, zajmowanie złych pozycji lub odpuszczanie zadań defensywnych. Podobno miał w przyszłości zastąpić Busquetsa...
1
@sokot
Słabo zagrał, w defensywie nie pomagał a wręcz przeszkadzał, pierwsza bramka idzie całkowicie na jego konto, w ofensywie oprócz dobrze pomyślanych ale bez jakości przerzutów do Roberto nic nie pokazał, w środku groźne straty. Obydwa faule nie były konieczne. Bardzo słaby występ.
Jakby tak zagrał Ivan jak wczoraj Frankie to tu połowa miałaby bany za wyzwiska w stronę Rakiticia.
0
@Kapi16
Jakich mozliwości? Leo wielokrotnie dogrywał piłki do Nelsona ale kontynuacja akcji niewiele dawała, bo przeważnie kończyło się strata lub odegraniem do tyłu. Wina Leo że Nelson nie wraca do obrony, truchta sobie gdy inni muszą go cały czas asekurować? Nelson słabo gra kombinacyjnie. Semedo gra słabo przez Leo?
W Barcelonie jest duża wymienność pozycji i Dembele raz gra po jednej a raz po drugiej stronie, jego problemem jest zbytnia nonszalancja i niechlujstwo boiskowe.
0
@myscooter
Akurat u Iniesty słabszy okres rozpoczął się przed tym wydarzeniem.
9
@kuz
Pełna zgoda, odpuszczenie krycia przez de Jonga przy pierwszej bramce to tez wina trenera, nie mowiąc już że to jego trzeba winić za słupek Suareza.
7
@myscooter
Może po prostu ma słabszy okres gry. Jak zawodnik ma chwilowy brak formy to wskazywana jest wina trenera. Iniesta tez miał długo słaby okres gry i nikt nie winił Martino czy Lucho.
Tutaj bardzo łatwo sie wskazuje, jak slabiej gra Griezmann, de Jong czy Semedo to wina trenera, jak dobrze gra Vidal, Fati czy Lenglet to ich własna zasługa.
0
@Kapi16
Hmmm, dla mnie to dziwna opinia którą wyrazileś. Bo jesli w kontekście Coutinho mozna szukać kwestii taktycznych to Dembele a szczególnie Semedo grają na swoich nominalnych wyuczonych pozycjach. Dembele "Pan Szpital" to chyba nie wina Valverde że on więcej leczy kontuzje niż gra.
Problem z przyjęciem piłki czy straty w dryblingu to nie jest kwestia taktyki trenera ale techniki zawodnika. Jak ktos odpuszcza zawodnika w obronie, daje się ogrywać, nie potrafi głowa w piłke trafić to wina trenera? On na treningach tego uczy?
3
@myscooter
Taaak, oczywiście, wina Valverde.
24
De Jong niestety od 3-4 spotkań gra słabo, tu nie chodzi tylko o statystyki - 0 kluczowych podań, 0 odbiorów, 0 przechwytów w dzisiejszym spotkaniu. Traci piłke w środku pola narażając zespół na kontry, ma manierę trzymania piłki przy nodze i szukania dryblingu zamiast gry z pierwszej piłki, ostatnio zawalił bramkę gdy przegrał pojedynek główkowy w polu karnym, dzisiaj ponownie (nie chodzi, że po jego faulu był rzut wolny po którym padła bramka), ale on krył i odpuścił strzelca bramki, często spóźniony z interwencjami.
Może ta czerwona kartka podziała mobilizujaco? Kto wie...
0
@filipVeB
Tak, tak, wina Valverde, ehhhh.
2
@filipVeB
Ostatnie kilka spotkań de JOng gra poniżej pewnego poziomu. dzisiaj nie tylko straty w środku, zawalił pierwszą bramkę i czerwona.
1
@Barwindg
De Jong zawalił pierwsza bramkę
0
@Hushovt
To nie był Suarez
0
Kto krył strzelca bramki ??
0
@Hushovt
Dlaczego ??
0
@Bogan @endriuuu2
Nie napisałem że została załatana i specjalnie dodałem, że nie da się zastąpić takich zawodników, jednak jesli rozwój Arthura i de Jonga pójdzie w dobrą stronę jest szansa na zniewelowanie braku Maestro i Andresa. Z Puigiem zobaczymy, ale jest na horyzoncie szansa na wypełnienie tej dziury z PO na razie nic takiego nie widać.
0
@HansLanda
Być może, nie spotkałem się osobiście z czyms takim. sądzę, że jesli moderacja wie o multikontach to banuje, może nie jest w stanie wszystkiego wyłapać. Jednak nie sądzę, aby specjalnie dawano pozwolenia na używanie wielu kont przez jednego uzytkownika.
1
@ściah
Naprawde miło czytać (juz kolejny raz) docenienie Daniego. Co do Nelsona to czasem nie wiem czy to kwestia tylko umiejetności, czy pewna psychiczna blokada jak u Gomesa. Jednak fakt jest faktem, że gra słabo i nie widać choćby małego progresu. Alves mógł jeszcze nawet 2-3 sezony pograć, pół roku temu został wybrany na najbardziej wartościowego zawodnika Copa America. Jednak jak odszedł nikt nie jest w stanie załatać dziury na PO. Nikt sie nie spodziewał, że łatwiej będzie załatać dziure (nie zastąpić) po Xavim i Inieście niż po Alvesie.
15
@catalanian09
Tylko Nelson az takich chęci do biegania nie ma. On jak pobiegnie to już nie wróci.
18
Rozumiem, że Nelson jest świetny według wielu a jego umiejętności hamuje z tego co czytam trener, Messi i reszta drużyny. Widząc jego braki powrotów, truchtanie do obrony, bardzo słabe wrzutki, nieumiejetność trafienia w piłkę głową, czy braki w ustawieniu i kryciu to chyba przyznam racje, że Leo jest temu winny jak i elita druzyny.
3
@Majkel34
PiS nie ma wiekszości w senacie więc rozpoczał hejterowska kampanię w swoim stylu. Za niedługo głosowanie w sprawie ustawy kagańcowej dla sędziów. Co do łapówek jak brał to powinni to udowodnić, oczywiście o zarzutach po 20 latach nie ma mowy, typowe propagandowe zagranie na zniszczenie człowieka.
Jedna Pani profesor już wycofala swoje słowa o łapówce.
0
@DeynaKaka
To napisałem. To też zależy z jakiego źródła jest Internet. Ale jak ktoś ma Internet w domu z kabla a do tego kolejny na telefonie to nie dojdziesz po IP.
5
@xJLx
Do moderacji a nie na rambli.
0
@xJLx
Zawsze możesz zwrócic się do moderacji o wyjaśnienie sytuacji jesli uważasz, że nie jest zgodna z regulaminem.
1
@xofcbxo
Sądzę, że we wszystkich znając wpw, oczywiście jest jeszcze korespondencja między moderacją a delikwentem w której może się wytłumaczyć (np. brat też ma konto;).
Poza tym mozna być frustratem i mieć inne konto na laptopie załozone a innym posługiwac się na telefonie czy w pracy - tego sie nie sprawdzi.
Sądzę, jednak, że jesli sa nieprawidłowości to moderacja robi swoją robote porządnie.
0
@xJLx
Moderacja ma numery IP i jeśli się powtarzają - banuje.
1
@Odesseiron, @fcbarcafan19
AK nie była organizacją terrorystyczną, ale miała na koncie akcje które spokojnie mozna nazwac terrorystycznymi np. wysadzenie dworca w Berlinie w 1943r.