pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@stone80
Po co komentujesz, jak nie czytasz komentarza który komentujesz ??
2
@stone80
przeczytaj opis jego gry. NIe robił błędów? Jego złe krycie zakończyło się uratowaniem piłki na linii bramkowej przez Pique, nie zablokował strzału casemiro, spóźniony i źle ustawiony.
Lubisz pisać, ale brakuje Ci argumentów, nie pierwszy raz.
2
@stone80
Merytorycznie ?? Nie, po co.
Uwielbiam takie wpisy. Nic na temat, ale byleby cos napisać negatywnego.
2
@Midast
Coś na temat czy dalej tylko watek personalny, bez argumentacji? Rozumiem, że dla jednego strata dla drugiego jest odbiorem wszystko zależy komu Kolega kibicował w tym spotkaniu, ja opisałem to z punktu widzenia kibica Barcelony.
11
@Midast
Szanowny kolego.
Znowu nie podejmuje Szanowny Kolega dyskusji merytorycznej, jednak skupia się na personalnym wątku wobec mojej osoby. Dla mnie to wynik braku jakiejkolwiek argumentacji wobec Semedo. Skoro ja piszę że źle bronił, źle odbierał, miał 0 udanych interwencji w obronie a jego strona była łatwa do przejścia dla graczy Realu to nie wystarczyłoby napisać że Nelson zawsze wracał, miał 10 odbiorów, 8 przechwytów, wyłączył Isco, skaoswał Benzemę a do tego miał 5 kluczowych podań a ja kłamię na temat jego gry. Jednak Pan nie zaprzecza ani jednemu mojemu słowu na temat Nelsona a natomiast skupia się na mnie.
Pozdrawiam i z okazji świat życzę wszystkiego najlepszego i umiejetności odnalezienia argumentacji w dyskusji, zamiast personalnych uszczypliwości.
6
Semedo 3,5
Słaby mecz Nelsona. W ofensywie prawie nie widoczny, oprócz dwóch akcji w których pokazał dobry balans i rozegranie z Roberto, ale nic poza tym. W defensywie bardzo bardzo słabo. O odbiorów i 0 przechwytów do tego zdarzało mu się zostawiać dziurę na prawej obronie, przegrywał pojedynki jeden na jeden a po jego błędzie Ivana naprawiał sytuację faulem, źle się ustawiał i nie kontrolował swojej strefy.
Ostatnie mecze z Realem to nie jego bajka.
10’ powolny powrót do obrony, Roberto asekuruje mimo, iż był początkowo dalej od Nelsona
14’ podanie do przeciwnika na połowie Realu
16’ Semedo minięty przez Isco, wrzutkę czyści Pique
17’ odpuszcza dośrodkowującego zawodnika, Pique na rzut rożny
21’ zła spóźniona interwencja Ivan zmuszony do faulu przez błąd Semedo
23’ akcja Realu, Nelson truchta do obrony, stronę asekuruje Alba zbiegając z lewej obrony na prawą, potem asekuruje Roberto z Pique.
28’ dobra akcja z odegraniem do Roberto i wejściem w pole karne, Sergi zbyt późno daje piłkę zwrotną i akcja „spalona”.
28’ Nelson złe ustawienie i brak powrotu, autostrada dla Benzemy nie wykorzystana przez Real
31’ Semedo daje dośrodkować
35’ dobra akcja Semedo-Roberto, choć tylko rzut rożny
44’ Nelson przegrywa pojedynek na boku obrony, wrzutka Mendy’ego wyjaśnia Lenglet
48’ wrzutka z prawej strony, Nelson nie pokrył
W defensywie bardzo słabo, to głównie tą stroną Real robił zagrożenie. Wychodzą braki Semedo w ustawieniu i pojedynkach 1 na 1, do tego nagminny trucht do obrony irytował. Nie wiem czy lepszym pomysłem jednak jest ustawianie tego prawego obrońcy na lewej obronie, tam ostatnio grywał przynajmniej przyzwoicie. Jednak 0 interwencji udanych w obronie to katastrofa gdy rywal wybiera jego stronę do atakowania.
Słusznie zmieniony.
1
@Lati
Wydaje mi się, że pomyliłeś iz ja pomyliłem. :)
Uważam, że spowalniał akcje, przytrzymywaniem piłki i holowaniem (podałem przykłady). Piszesz, że nie był kreatorem i pytasz czy to on powinien być motorem napędowym? Określ jakie zadania mial w tym spotkaniu de Jong? W defensywie zagrał bardzo słabo, słaby pressing, brak odbiorów, złe ustawienie to jak piszesz gdy dodamy że nie miał mieć zadań ofensywnych to jakie zadania miał?
Napisałem o tym strzale Frankiego po klepce z Suarezem. Spod pressingu uwalniał się chyba nawet lepiej Roberto. De Jong był ustawiony jako ofensywny pomocnik mając za zadanie rozgrywać i przenosioć ciężar gry, był mijany piłką bo nie doskakiwał do zawodników. W pierwszej połowie dał się zdominować przez Valverde.
9
Griezman 5
Zamienił Ivana określanego za kadencji Lucho i Valverde „balans”. To właśnie Griezman obecnie daje ten balans drużynie. Traci na tym jego gra ofensywna, z jednej strony to zapewne pozostałości po wskazówkach Simeone z drugiej widać, że Valverde również preferuje taką destrukcyjną grę Francuza. Prawdziwa gra box to box. Co akcja raz w obronie, raz w ataku, a to asekuruje Albę, łata dziury po de Jongu, by następnie uczestniczyć w akcji w polu karnym Realu, cały czas uczestniczący w grze. Dobrze się pokazywał, wychodził na pozycję lub miewał niezłe pomysły, jednak zbyt często brakowało jakości. Na uwagę zasługuje chociażby jego sprint do obrony w 60’.
3’ dobre wejście ofensywne robiąc ruch na środku
31’ dobre podłączenie się do akcji, wymiana Roberto-Griezman-Alba
35’ po przechwycie Ivana, Francuz ma dobrą sytuację ale jest źle wykorzystana
39’ strata po przechwycie Pique
39’ świetna piłka Griezmana do Roberto w pole karne
49’ dobra akcja indywidualna Leo z odegraniem do Griezmana który jednak nie zrozumiał intencji Argentyńczyka
65’ przechwyt a następnie złe podanie
74’ bardzo dobre przejście i podanie do Suareza w pole karne
81’ dobre penetrujące podanie Griezmana do Suareza na linie pola karnego
Grał jako łącznik pomiędzy pomocą a atakiem z dużą ilością zadań defensywnych. Na ocenę bardzo słabą moim zdaniem nie zasługuje, grał w zbliżony sposób i pozycji do de Jonga ale lepiej w destrukcji dodatkowo łatając po nim dziury i mimo wszystko w ofensywie też się pokazywał. Trzeba się chyba przyzwyczaić, iż Antoine to nie będzie nowa „9” czy nowy skrzydłowy, ale gracz środka. Ocena wyjściowa, nie za wiele pozytywów ale też i nie za wiele negatywów. Przeciętnie.
0
@Peciak
Nie, na pewno Varane, bo tą sytuacje musiałem sprawdzac dodatkowo przez portale statystyczne, bo w to miejsce wchodził jeszcze Benzema i z kamery nie było widac który z nich oddał strzał, ale w statystykach strzał zapiasny Varanowi.
5
Ivan 5
Z niezrozumiałych dla mnie względów podobnie jak przy spotkaniu z RSSS obarczony niesłusznie winą za brak kreacji. W meczu z Realem rzucony jako defensywny pomocnik, a często szczególnie w drugiej połowie grał jako 3 stoper a nawe głębiej od nich. Ostatnio grywał raczej jako półpivot wspomagając Busquetsa, tym razem odpowiadał za destrukcję w meczu z Realem który zdominował środek pola. Nie popełniał błędów przy wyprowadzaniu (96% celności podań), nieźle uwalniał sie od pressingu. Został cofnięty bardzo głęboko a każde odważniejsze wejście w połowę Realu kończyło się następnie sprintem na swoją pozycję. W kreacji nieźle rozgrywał, wymieniał podania z Leo, Roberto i Albą a dodatkowo dobrze rozciagał, zmieniał stronę akcji. W defensywie przy dobrym ustawieniu całego zespołu biegał od boku do boku wspomagając Semedo/Roberto i Albę. Dostał żółtą kartkę za faul po błędzie Semedo krycia. Ogólnie za mecz z Realem jedynie przeciętnie.
5’ dobre wybicie
16’ strata po przechwycie Roberto
21’ faul na żółtą „naprawiający” złą interwencję Nelsona
23’ dobry odbiór w środku pola
35’ przechwyt Ivana na 20 metrze od bramki Realu, po dograniu Roberto to Griezmana miał dobra okazję do strzału
48’ odbiór Ivana i dobre uwolnienie się od pressingu
55’ dobre wyczyszczenie po rzycie rożnym
66’ bardzo dobry przechwyt Ivana, napędzające podanie do Leo i faul na Suarezie
71’ dobry 30 metrowy rajd Ivana, zakończony rozciągającym przerzutem do Alby
76’ dobre kierunkowe podanie głową Chorwata na skrzydło
86’ dobre rozciągniecie do Alby
89’ dobre napędzające podanie Ivana do Vidala
90’ przerwanie akcji Realu
Mimo, wielu negatywnych słów Ivana zasługuje na lekką pochwałę, tą niewidoczną wyrobniczą pracą, zamykaniem korytarzy, wspomaganiem linii obrony, pomocą na bokach obrony a w drugiej połowie również za kilka dobrych dograń ofensywnych.
0
@kibic1899
Moim zdaniem de Jong dostał za wysoką ocene, był to chyba jego najsłabszy mecz w Barcelonie, argumenty wypisałem poniżej.
9
De Jong 4
Tu oczywiście będą największe kontrowersje, więc od niego zacznę. Nie był to ani dobry, ani przeciętny mecz Holendra. Ocena słaba to najwyższa którą można byłoby postawić. Fatalny w obronie, przy cofnięciu Ivana to na jego barkach spoczywała destrukcja drugiej linii i regulacja tempa i posiadania piłki, nie wywiązał się z tego kompletnie. Bardzo słaby pressing, złe ustawianie się i zerowe przewidywanie sytuacji boiskowych, nie zamykał korytarzy, nawet nie starał się o aktywność w obronie. On nie pokrył Varane gdy jego strzał z linii bramkowej wybijał Pique, potem podobne zachowanie przy strzale Casemiro. Wydaje się, że jest zbyt eksploatowany, bo często nie wracał do obrony lub truchtał. W pierwszej połowie przykryty przez Valverde niewiele miał do powiedzenia.
9’ dostaje dobre podanie od Leo i Frankie przebiega 30 metrów holując piłkę, oddaje piłkę Albie trochę za późno, którego wrzutka jest zablokowana.
12’ – wchodzi na skrzydło, dostaje dobre podanie od Leo, ale źle podaje do Suareza i strata, powolny powrót.
13’- de Jong w środku mógł napędzić akcję podaniem do Leo lub Semedo, wybrał zrobienie kółeczka i podanie do tyłu.
14’ złe podanie do Roberto w środku pola, ten wślizgiem ratuje piłkę od przejęcia i sytuacyjnie do Ivana który zmuszony jest do wybicia.
17’ – de Jong nie pokrył Varane, którego strzał wybija z linii bramkowej Pique
19’ – kolejne złe zachowanie w defensywie, w polu karnym piłkę dostaje Casemiro, przygotowuje się do strzału, de Jong podbiega po czym wyskakuje (po co?) i jeszcze się odwraca nie kontrolując niczego, piłka przechodzi pod jego nogami a strzał na 4 metrze wybija Lenglet
34’ dobre podanie do Suareza
41’ po przechwycie Roberto, de Jong ma dobrą sytuację jednak spowalnia podanie do Leo, mimo że podanie jest spóźnione to Leo potrafił zagrać świetną piłkę do Alby.
54’ złe podanie Frankiego i strata na własnej połowie
60’ dobre rozegranie przez de Jonga do Leo a ten do Griezmana
63’ niezłe choć za mocne podanie do Griezmana
67’ de Jong dobra piłka do Suareza, który odgrywa do Alby
72’ dobra akcja dwójkowa de Jong - Suarez - de Jong z wejściem i strzałem Holendra
92’ niezłe przejście w ofensywie
Były momenty w których bierność w destrukcji była aż nadto widoczna, to nie tylko 15-16 minuta, ale w drugiej połowie odpuszczał i bardzo źle się ustawiał, szczególnie 53’, 64’, 67’ czy w 90’ gdy ucieka mu Modrić. Nie przechwytuje, nie odbiera. Kolejne słabe spotkanie. Nigdy nie był kreatorem i taka rola mu raczej nie pasuje, jednak bywało lepiej w grze destrukcyjnej i transmisji piłki.
14
Podzielę się kilkoma spostrzeżeniami, gdyż powtórzyło sie to co w poprzednim spotkaniu. Znowu został postawiony zarzut do Ivana że nie kreował. Defensywny pomocnik, ktory połowę drugiej połowy grał na linii z stoperami a nawet jako ostatni stoper, dostaje zarzut o brak strzałów i kreacji. Podobnie wytknieto mu to samo w meczu z RSSS, czy słusznie? Moim zdaniem nie, a może dla niektórych nie było to widoczine ale on dobrze rozgrywał, rozciągał grę i miał 96% celnych podań. Podobine jest z de Jongiem który podsumowując jego grę z Ivanem to zagrał slabiej, nie uwzględniono sytuacji, że był odpowiedzialny za krycie Varane, którego strzał z linii bramkowej wybijał Pique a nastepnie przy strzale Casemiro wyskoczył i odwrócił się a piłka przeszła mu pod nogami i ten strzał bronił Lenglet, w środku mijany piłką, wracał truchtem, nie przejmował krycia, często bierny o bardzo słabym pressingu itd... według whoscored nie zanotował ani jednego przechwytu czy odbioru. W ofensywie za dużo nie dał, chociaz troszke sie pokazał w drugiej połowie bo w pierwszej nie potrafił wyjść na wolne pole do podania nawet na własnej połowie. Griezmann tez moim zdaniem nie zagrał tak słabo, on najbardziej sie napracował w destrukcji, cały czas zabezpieczał prawą obronę i prawy środek asekurując Albe lub łatając dziury po de Jongu, były momenty w których grał w linii obrony jako piąty (wystarczy popatrzeć na powtórkę z linią spalonego po której bale strzelił nieuznanego gola). Gra troche jak Pedro, chociaz jeszcze lepiej w destrukcji, w ataku kilka razy sie dobrze pokazał, choć bez efektu. Może zdążę jakies oceny dać dzisiaj, jak nie to jutro.
0
@Rewolucja123
Z takim Realem to Puig bo dwóch wejściach Casemiro czy Kroosa byłby zmieniony.
Obecnie największa bolączka jest druga linia i ciężko tutaj byc mądrym, kazdy zawodnik ma inne predyspozycje. Na pivocie Ivan lub Busi obecnie bo nie ma innego zawodnika który by taktycznie ogarniał tą pozycję.
Puig powinien dostać szanse, ale też jako wybawce bym go nie widział obecnie. Dużo tez zależy od ruchu z przodu, a tu tez jest zbyt schematycznie.
0
@LeoMessi1994
Każdy ma jakość, jednak obecnie pod formą jest glównie FDJ a ostatnie mecze przed niedyspozycja pokazały że i Arthur rownież niewiele daje druzynie. Nie ma złotego środka. W każdym wariancie ustawiłeś Frankiego, ostatnie mecze pokazały spadek formy u niego, więc to troche dziwne.
Kazdy mecz jest inny każdy może sie różnie ułożyc. W meczu z RSSS Busi był mimo karnego, lepszy od FDJ. Arthura chcesz na pivota - on bardzo słaboi broni, jest wolny i się źle ustawia w obronie, pressing tez ma słaby.
3
@Hushovt
Banda czworga potocznie nazywana grupa przywódców rewolucji kulturalnej w komunistycznych Chinach doprowadzajaca przywrócenie do władzy Mao.
Kurski juz dawno przebił Urbana w propagandzie.
1
@RKS1979
Brakowało Arthura który umie przyjąć przeciwnika na plecy, zakręcić kółeczka..... i ..... oddać do stoperów.
1
@brashh
Potrzebujemy przede wszystkim kreatywnego zawodnika, bo de Jong sie w tej roli nie sprawdza (a tak był ustawiony w tym i w poprzednim spotkaniu). Arthur też gra jesli gra to dość słabo w roli kreatora.
Nie wymieniajmy składu po kilku słabszych spotkaniach, po prostu ostatnie spotkania de Jong gra słabo, co nie oznacza że trzeba go wymienić.
1
@stone80
Jasne że pokażę. Nie ma sprawy, poczekaj do wieczora, popatrze ponownie na spotkanie. jesli nie masz nic merytorycznego do napisania, prosiłbym o nie pisanie personalne. jak pisałem juz wielokrotnie do Ciebie, kwestia kultury byłaby wskazana.
Piszemy o meczu z Realem ty piszesz o grze Ivana i Busiego dwa lata wczesniej, ehhhh.
28
Pique złapał świetna dyspozycję w ostatnich spotkaniach, co chwile ratuje zespół, a tu dalej negatywy na jego temat. Był najlepszym zawodnikiem Barcelony. On ratował nie raz drużyne, łatał dziury, asekurował, wybijał piłki. atak nie istniał, pomoc nie ogarniala, Lenglet podawal do przeciwników, boki obrony też niewiele dawały.
2
@Presas
No tak, to wszystko wyjaśnia...
0
@szela1899
Wątpię, aby teraz ktoś był w stanie Ci odpowiedzieć. Skoro to była przedpremiera to raczej niewiele osób już obejrzało film. Jeżeli przedpremiera była w godzinach Klasyku to raczej nikt nie zdecydował się na film zamiast oglądania Barcelony.
8
Widzę, że hype jest znów na de Jonga a diss na Roberto i Ivana, mimo że według whoscored de Jong jako jedyny pomocnik nie miał ani jednego odbioru czy przechwytu. Do tego bardzo słabo wspierał defensywę w czasie akcji Realu. Z łatwością zawodnicy Realu go mijali, jego pressing był bardzo słaby. Holender od kilku spotkan zalicza spadek formy.
0
@lambard
Frankie od kilku spotkań notuje totalne obniżenie formy niestety i to tez jest wynik słabej postawy drugiej linii, nie mówiąc już że druga linia to formacja do której można miec pretensje od conajmniej 5 sezonów.
0
@Azi
Tylko w pomocy podobnie do de Jonga gra Roberto, przy czym wczoraj lepiej w defensywie wspomagając Semedo, jednak w ofensywie grał podobine, przejście kilka metrów i piłka do Leo, zero kreacji. Busi dostał gorączki przed spotkaniem, więc dobrze że grał Ivan, bo Frankie jest za słaby taktycznie obecnie na DP z takim rywalem jak Real. Teraz możemy gdybyć, że zamiast Roberto wprowadziłby Alenię i wtedy Ivan, de Jong na środku) i Alenia, a Roberto na PO lub na ławce. Tylko znowu czy dobre byłoby zagęszczenie na środku strefy pomiędzy strefa pomocy i ataku Realu - Alenia, Messi, i schodzący Griezman. Nie do końca valverde to pukładał, a jednak przykład de Jonga wskazuje, że musi jeszcze się dużo nauczyć. De Jong jak dla mnie dodatkowo zbyt długo holuje piłkę przy szybkim ataku, gdy zawodnicy już wybiegają na wolne pola on wciąz ma piłke i podaje w ostatniej chwili, gdy akcja już straciła na impecie.
0
@Cochise
Kolejny słaby mecz de Jonga, ale są osoby które tego nie widzą. najlepszy byl komentarz na canal+, że de Jong słabo gra w ofensywie bo świetnie gra defensywnie i kasuje akcje Realu .... a potem patrzysz de Jong - 0 odbiorów 0 przechwytów przez 95 minut.
De Jong ma hype narazie więc cięzko sie przebić z pewnymi oczywistościami. W ostatnim meczu z RSSS było podobnie, problemem de Jonga jest jego złe ustawienie w defensywie, słaby pressing a w ofensywie przesunięcie go wyżej gdzie całkowicie się gubi. To on miał napędzać wczoraj akcje, mimo że przeciez przychodząc do Barcy miał zastąpić w przyszłości Busquetsa na DP.
1
@Tomek54321
Jasne super fajnie jak Griz czy Suareza pomagają w obronie czy dają pressing, ale jednak 0 odbiorów de Jonga i bocznych obrońców to tragedia.
0
@kamilo0066
Whoscored zaliczył sytuacje z 61 minuty
0
@kamilo0066
1
3
@axegrinder
Jak od lat. Ale i tak będzie że Frankie zagrał świetnie, wiadro pomyj na Ivana.