pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Hushovt
Hmmm, taki był pomysł Lucho przez 3 lata. laga Pique i Mascherano, obaj mieli po kilkanascie przerzutów w meczu.
0
@lucas/catalan
Akurat race są na stadionach a rakiety nie.
0
@stone80
1. Chodziło że były to duże transfery ale nie były to dobre transfery. Obu sprowadzono jako wielkie gwiazdy a w Barcelonie nie pokazali pełni swoich umiejetności.
2. nie za bardzo interesuję sie innymi zespołami (nie że nic, ale o Barcelonie moge rozmawiać, o innych zespołach jedynie tak z "grubsza"). Pep przychodzac do barcelony zostawił szkielet - Valdes, Puyol, Iniesta, Xavi, miał Messiego który był już gwiazdą (jeszcze nie crackiem), miał Toure i sprowadzał gwiazdy, w Bayernie też oparł swoja filozofie na mega gwiazdach. To, że umiał ich zestawić, wprowadxić swoją filozofię to zupełnie inna kwestia. Toure nie odszedł tak od razu, 2 sezony u Pepa grał.
"Dalej nawet nie będę teraz komentować bo nie ma czego, ten twój komentarz był chyba niezbyt przemyślany bo większość tez tam zawartych jest nie do obrony i wyraźnie pisana bez zastanowienia".
Każdy powód do braku odpowiedzi jest dobry :)
0
@stone80
"Następnym razem nie pisz w emocjach/po 3 piwach bo aż nie przystoi żeby redaktor taki słaby, pozbawiony przemyślanej treści komentarz pisał. Obaliłem chyba dosłownie każdą tezę jaką tam znalazłem i to z dość dużą łatwością".
Nie rozumiem tego personalnego komentarza, jak sie nie ma argumentów to atakuje się personalnie, bardzo to słabe. Nie odwdzięczę się podobnym komentarzem, pisząc co obaliłeś pisząc to co napisałeś.
Szukasz jakiś argumentów ale słabiutko to wychodzi. Piszesz że Klopp lub Guardiola odstawiali gwiazdy - ja pokazuje że to nie prawda, to podajesz przykład Zlatana (którego Pep chciał, ale w połowie sezonu doszło do konfliktu personalnego) czy Robbena, Riberego czy Aguero to ich nie odstawił bo dostał ich w spadku, ale nie dostrzegasz tego że Twoja teza o odstawianiu gwiazd nie ma potwierdzenia.
Henry i Villa nie były to duże transfery, ale nie były to dobre transfery.
"Nie, to nie głupie i dziecinne a mądre i myślę, że coś w tym jest. Akurat Pique bym tutaj nie wrzucił ale Busquets z małymi wyjątkami od 2 sezonów jest cieniem samego siebie i to myślę, że w dużej mierze przez to co ma w głowie a nie przez wiek, warunki fizyczne czy założenia taktyczne ".
Tak, to głupie i dziecinne, nawet jeśli byśmy przyjeli że Pique i Busi mają słabszy okres to nie oni odpowiadają za styl, za kreację, za rozwiązania zadań ofensywnych. To co piszesz nawet nie jest logiczne, bo jak za fatalny styl, brak gry do przodu, zamulanie gry przez Arthura i de Jonga, brak ruchu skrzydeł i gry bez wahadeł mozna obciążać zawodnikó typowo defensywnych.
"Poza tym nie chodzi już o Pique, to tylko taki symbol. [...] Tu nie chodzi o ilość kasy na koncie, bo wszyscy topowi piłkarze to multimilionerzy. [...] Bo tu nie chodzi o pozycje". Sam czasem mam wrażenie, że nie wiesz co chcesz napisac.
"Pominę tutaj środkowych obrońców bo nie mam zastrzeżeń ani do naszych ani do obrońców Live" - prawie cały felieton redaktora jest o Pique, Twoja wypowiedź też głównie o Pique do którego jak piszesz nie masz zastrzeżeń.
Może jutro znajdę więcej czasu aby skomentować to co napisałeś szerzej, może znajdę wtedy jakies argumenty te dotyczące tematu felietonu.
0
@kejdzi
Niby rozumiem, tylko pod przeglądem prasy gdzie nie ma tej wypowiedzi a nawet jakiejkolwiek innej Pique, to trochę nie rozumiem więc twojego komentarza w tym miejscu. Temat został przewałkowany przez ostatni tydzień kilka razy. Myślę, że w tym miejscu możemy zaokńczyć dyskusję.
1
@kejdzi
Jedni jeżdżą nagrywają reklamy, inni są ambadadorami sportowymi/klubowymi, twarzami różnych kampanii i nikt o to nie m pretensji. Dygresja jest o tyle pozbawiona sensu, że jest przesadzona. Nikt nie mówi o imprezowaniu, spóźnianiu się na treningi czy mecze. Z zawodowego punktu widzenia co można mu zarzucić? Nie spóźnia się, trenuje na 100%, gra nieźle (to można różnie oceniać), daje przykład postawą na boisku. Inni latają tysiące kilometrów z reprezentacjami by w jakims egzotycznym kraju rozegrać mecz o pietruszkę, Pique zrezygnował z reprezentacji, może właśnie dlatego, aby miec czas na inne sprawy.
Każdy ma jakieś zajęcia pozasportowe ale nie każdy jest tak medialny jak Pique.
0
@kejdzi
Możemy się różnić w dyskusji o wpływie niektórych kwestii pozasportowych, możemy różnie oceniać grę zawodników, jednak nie sugerujmy i nie interpretujemy czegoś co zostało inaczej napisane
"Rozumiem że jakby Messi codziennie imprezował w klubach i wracał do domu nawalony o 5 rano, ale nie spóźniał się na treningi i mecze to też byś nie miał nic przeciwko?'
Pisałem o imprezach że miałbym przeciwko, pisałem o spóźnianiu na treningi. Nie rozumiem tej dygresji.
3
@kejdzi
Możesz go oceniać że postawa jest nieprofesjonalna, masz do tego pełne prawo. Ja raczej wolę krytykowac postawe na boisku, niz zycie poza boiskiem jeśli ono nie ma wpływu na postawę boiskową.
4
@kejdzi
Rozumiem, jednak robi to w czasie wolnym, nie jest niewolnikiem bez prawa do urlopu. Pamietam hejty na Alvesa bo w czasie wolnym nagrał filmik jak w łózku przed snem śpiewa i komentarze aby wziął się do treningów.
Pytanie czy styl zycia ma wpływ na jego formę i wydolność a to nie jest tak łatwo ocenić. Miał 2-3 słabsze mecze w tym sezonie. Główna krytyka jest na styl a styl nie zalezy od Pique. Dlaczego nie krytki imprez Arthura z Neymarem?
5
@Johnnie_Walker
Czy sie odbija? Ma dość dobry poziom, miał może 2-3 słabe mecze w tym sezonie. Główna krytyka na Barcelonę za styl, powolna grę, brak kreacji ale to nie są zadania Pique.
Nawet gdyby miał słabszy poziom większośc zawodników takie miewa na różnych etapach kariery, nawet Iniesta miał tylko czy wtedy doszukiwano się że zamiast do gry przykłada się do sadzenia winorosli? Jasne, że jesli ma słabszy poziom to nalezy go krytykować, tylko obecnie to szukanie kozła ofiarnego w miejscu gdzie sie nie powinno.
Ten wpis kolegi rozpoczynającego watek jest kołosiem wpisów i hejterowskiego feliatonu redaktora ściacha, teraz już Pique będzie tak traktowany bo redakcja wyznaczyła pewien trend.
2
@kejdzi
Tylko Dembele spoźnia się na treningi, chyba na jakiś mecz sie spóźnił itd... o Pique o takich mało profesjonalnych incydentach nie słyszymy.
0
@FDJ
Nie ja, tylko osoba której odpowiadałem: " Albo rodzisz się w odpowiedniej rodzinie i od dziecka masz o wiele latwiejsza drogę i zawsze gdzies Cie wepchna. Bedziesz politykiem, prawnikiem, sędzią, biznesmenem, aktorem, jak masz nizsze" kompetensje idziesz do sportu, jeszcze nizsze bedziesz spiewal"
7
@kejdzi
Jakoś na treningi sie nie spóźnia, jakoś na mecze się nie spóźnia, jakoś kondycyjnie jest przygotowany w każdym spotkaniu, jakoś gra na niezłym poziomie.
Kiedyś jeden trener jeździł cały czas na rowerze, jeden zaowdnik prowadził winiarnię, a inny gra na konsoli, jeszcze inny jeździ na imprezy organizowane przez Neymara. Jeśli nie przekłada sie to na grę, atmosferę, treningi.
1
@Tatazolwinia
Wiele moim zdaniem błędnych założeń, hipotez autor przedstawił. To, że nie chce krytykować już trenera i prezydenta nie oznacza aby szukac na siłę winnych wśród zawodników, tylko po przez ich pomeczowe wypowiedzi. Akurat z Levante zawiodła linia pomocy (Arthur bardzo słaba gra-zero kluczowych podań). Barcelona 6 celnych strzałów na bramkę, Levante 3 i wszystkie trzy skończyły sie bramkami. Barcelona dominowała przez większość spotkania, Levante zrobiło 3 akcje i pozamiatało, do czego przyczyniła sie bardzo słaba postawa de Jonga w środku pola.
Obecnie najbardziej hejtowani na rambli jest kilku zawodników a na innych jest mega hype, więc aby się nie narażać trzeba była skrytykowac tego który od 7 lat ciągnie obronę a ani słowa nie powiedzieć o słabej linii pomocy (de Jong, Arthur), bo oni są na fali. W Barcelonie kuleje styl i kreacja ale winnych za taki stan rzeczy szuka się wśród stopera i defensywnego pomocnika. Autor opiera cały felieton na złych założeniach, a do wypowiedzi Busiego i Pique trzeba było dorobić ideologię.
1
@Tatazolwinia
Hmmm. Autor nie pisze o slabszej formie, ale o braku motywacji (czego nie widac na boisku) ale stawia diagnozę, że największym błaznem w Barcelonie który odpowiada za fatalny styl i brak kreacji jest Pique, jednak nie dostrzega braków w Arthurze czy de Jongu, od których styl Barcelony w głównej mierze zależy.
Akurat mamy kadrę optymalną, pomieszanie młodości i doświadczenia na wielu pozycjach, trzeba to jednak wykorzystać z pozytkiem.
2
@pik
Jednak ustawianie pod murem Pique który od 7 lat trzyma defensywę i wypominanie mu zatracenia stylu i braku kreacji sytuacji podbramkowych okraszonych pejoratywnym przypominaniem jego zarabków jest niemerytoryczne.
1
@Abegor
przy zejściu pozimu Alby nie mamy topowych bocznych obrońców. Problem z wrzutkami jest problemem pomocy. Przeciwnicy stosuja głównie wrzutki przy kontrach, gdy jeden z bocznych nie zdąży wrócić i wtedy jest problem bo barcelona stosuje przesunięta obronę, o jedną pozycję w stronę piłki. Jeden stoper zajmuje pozycję bocznego, drugi stoper pierwszego, a bocznych wchodzi na pozycję stopera i nie mamy zamkniętej strony. To częsty przykład, tutaj pomocnicy powinni szybciej wracać wspomagając defensywę. Zwiększenie siły ataku przez grę wahadłami powoduje braki w obronie. Brakuje dobrego ustawienia pomocy, w jednym ze spotkań ubezpieczał np. prawa obronę Vidal.
3
@stone80
Taaa, Guardiola czy Klopp odstawiali wielkie nazwiska - nie kupowali wielkich gwiazd - Zlatan, Henry, Villa, odstawiał Ribery'ego, Robbena czy Aguero? Klopp to samo.
"Multimilioner'? Widzę, że kolega przejmuje nowomowę redaktora - byleby negatywną łatke przykleić, bo tak napisał redaktor. Pique nie będzie Van Dijkiem? Hmmm, poczekajmy aż Van Dijk będzie Pique.
Można wskazywać że przez Pique i Busquetsa Barcelona straciła styl i rozmach, ale to i głupie i dziecinne a szukanie wśród graczy defensywnych braku kreacji jest już szczytem.
Nie rozumiem tez przytyku Twojego do Pique czy Suareza (mniej już w stosunku do Busiego) w kontekście Milnera - głównego walczaka w Liverpoolu. raczej tu powinno być porównanie z Vidalem czy de Jongiem (porównywalna pozycja), ale wtedy by nie miało takiego wydźwięku. ehhh
7
@Afamir
Szkoda, że zamiast kulturalnej dyskusji, zaczynasz rozmowę od pisania, że Twój oponent się nie zna i nie rozumie, a wiele miejsca w Twojej dyskusji zajmują osobiste ataki i złośliwości. Nie rozumiem tego, może mój średnio ogarnięty umysł nie pojmuje tych Twoich teorii. Piszesz o jakis dziwnych rzeczach na świecie upatrując wszędzie teorii spiskowych. Niestety dla twojej dyskusji nie jest tak jak piszesz. Najwięksi piłkarze to głównie osoby pochodzące z bardzo ubogich rodzin, grający na ulicy (Ronaldinho) a nawet na polach uprawnych (Alves), czy przynajmniej z niezbyt majętnej klasy średniej (Messi), z drugiej strony mamy piłkarzy którzy zostali pilkarzami mającymi kontakty, pieniądze, najlepsze zaplecze i niewiele osiagneli (chociażby Jordi Cruyff).
Aby być dobrym w czymś trzeba mieć talent, umiejętności i ciężko pracować.
Stawiasz jakąś drabinkę, że trzeba mieć najwyższe kompetencje wtedy się jest politykiem, prawnikiem, biznesmenem , potem juz są sportowcy, bardzo nisko osoby zajmujace się śpiewem. Potem piszesz w kontekście inteligencji. To jest kwestia umiejętności a nie komeptencji (choć nie wiem co miałes na myśli) czy inteligtencji.
Osoby majętne nie mają konkurencji w sporcie?? Jednak właśnie na przykładzie sportu najłatwiej o konkurencję, gdyz osiągnięcia sportowe są mierzalne. Wystarczy sprawdzic kto biega szybciej, skacze dalej, mocniej rzuca, aby poddać klasyfikacji. Nie jest ważne pochodzenie, dochody, płace, znajomości, - stoper czy taśma miernicza jest na to odporna.
Sport a szczególnie piłka nożna szybko weryfikują twoje teorie. Kluby sportowe nastawione są na sukces sportowy, kluby nastawione sa na tytuły, gra piłkarzy obserwowana jest przez tysiace osób na stadionie, miliony przed telewizorami, przez setki analityków piłkarskich, trenerów więc jak piszesz "niższe kompetencje" szybko zostają zweryfikowane. Każdy zawodnik jest oceniany poprzez swoją grę, a nie poprzez to z jakiej rodziny pochodzi. To, że kogos rodzina ma pieniądze, kontakty i można wtedy "łatwiej" upchnąć" do szkółki piłkarskiej jak pokazuje historia nie gwarantuje sukcesu, a gwarantują jedynie umiejętności.
Co do inteligencji nikt, nie wymaga od piłkarzy IQ 180.
Mylisz pojęcia: " Talent to nic innego jak inteligencja. Pique nie jest zbyt inteligentny dlatego gra w pilke". Czyli Pique nie ma talentu więc jest jednym z najlepszych stoperów na świecie. Messi to dopiero beztalencie, ehhhh.
Im częściej czytam różne komentarze, tym co raz więcej wypowiedzi mnie zaskakuje.
25
Kolejny raz szukanie kozła ofiarnego wśrod osób najbardziej obrażanych na Rambli. Jakie to łatwe, a jakie przyjemne. Narzekamy na styl, bo wyniki mimo, że nie są zadowalające (bo wcześniejsza epoka nas rozpieściła) to pierwsze miejsce w lidze i w grupie LM jest chyba do przyjęcia. Winny w postaci Pique? Oceniam często spotkania i akurat jemu nie można odebrać walki czy zaangażowania, jasne - popełnia błędy, ale nie on odpowiada za styl, a błędy sa często wynikiem przesunięć w obronie i asekuracji kilku pozycji.
Busi drugi winny - kto następny w kolejce najbardziej hejtowanych na rambli - Ivan? Aby łatwo byłoby iść z prądem. Tu nie ma kontrowersji w tym felietonie, to raczej zgodnie z życzeniem mas wskazanie i skazanie winnych, którzy niekoniecznie są winni, ale masy domagają się ofiar. Styl gry wyznacza głównie pomoc i to nie Busi, bo on nie zmienił stylu ale de Jong i Arthur, jednak to dwójka najbardziej obecnie uwielbiana przez ramblę na stronie zawodników, więc nie można podążać wbrew prądowi - krytyka wobec Arthura czy de Jonga? (pierwszy wiele razy przechodzi obok spotkań vide Slavia, drugiemu w drugich połowach brakuje jakości i kondycji). To by bylo forumowe samobójstwo. Barcelona nie kreuje sytuacji, nie strzela bramek ale winni Pique i Busquets (notabene ostatni strzelec Barcelony i to z gry). Styl nie przekonuje, piłka wolno krąży po obwodzie, nie ma pomysłu, nie ma ruchu skrzydeł, nie ma przełamania schematu, przeciwnicy zamykają się na własnych połowach ale winni Pique i Busquets.
„Robię na co mam ochotę, gram kiedy chcę i wszyscy mogą mi skoczyć.”„Nie chce mi się już za bardzo grać. Sram pieniędzmi i średnio chce mi się biegać z jakimś Levante albo Slavią. Jak znajdę motywację, to czasami ruszę tyłek.” To tak pozbawiona szacunku do zawodnika interpretacja okraszona wyzwiskiem błazen i poprzestawianiem w łepetynie (Pique) że nadawałoby się na bana za złamanie regulaminu 9.3.2.
Jednak rozumiem, że to taka artystyczna wizja, aby podkreślić, wydźwięk stygmatyzacji Pique jaki sam autor wobec tego zawodnika wysunął. Griezman źle aklimatyzuje sie w Barcelonie wina Pique? Dembele i Ansu zatracili skuteczność wina Pique, brak prawego obrońcy na poziomie wina Pique, brak kreatywnej pomocy - wina Pique. Suarez nie potrafi piłki przyjąc - wina Pique.
Autorowi zapewne nie chodziło jedynie o przełożenie piłkarskie, bo o tak spłycenie tematu nie podejrzewam, ale krytyke pewnej mentalności. Jednak w mojej ocenie zbyt daleko się posunał (chętnie zobaczę chociażby liczbę przebiegniętych kilometrów Pique i Lenglet dla porównania). Nie jestem tu po to, aby bronić Pique, ale dostrzegam to co kiedyś spotykało na tej stronie Alvesa - zbyt łatwe ustawienie pod murem i wycelowanie luf forumowej gawiedzi. NIe chodzi o to, aby nie krytykować, bo zawsze jestem za merytoryczna krytyka, ale tu nie dostrzegam argumentów a jedynie ukierunkowanie hejtu na zawodnika zgodnie z wola ludu, w mysl piosenki "burn burn mothe... burn".
"To Sergio Busquets po meczu z Levante, w którym piętnasta drużyna z zeszłego sezonu sprawiła Barcelonie prawdziwe lanie, wykorzystując zachowawczość, brak waleczności, ambicji i zaangażowania. [...] To z kolei złotousty Gerard Piqué po meczu ze Slavią, w którym to rywal z Czech wyglądał lepiej od gospodarza. Zwłaszcza w kwestii stylu gry i konstruowania akcji".
Piękne podsumowania tylko czy zachowawczość, styl gry, konstruowanie akcji to wina tej dwójki bohaterów? Oskarżmy ich o brak hat-tricków w każdym spotkaniu i zle ustawienie bramkarza przy rzutach wolnych :)
Nie spodziewajmy sie, że ktoś z zawodników przed kamerami powie, że Dembele spieprzył wszystko co dostał, Suarez kopał sie po czole, Messi człapał, Arthur grał tylko do tyłu, Semedo nie chiało sie wracać, Alba był bezproduktywny, a valverde fatalnie ustawił i zmotywował zespół - to nie tak działa. Co zawodnicy mowią w szatni do siebie a co oficjalnie przed kamerami to dwie różne sprawy.
4
Skoro jest pytanie czy relacje z Leo były prawidłowe, to może coś było na rzeczy. Wiadomo, że różnie było, ale na pewno się szanowali, jednak tu nie podam źródła bo nie pamiętam, ale czytałem cytat z jednej z hiszpańskich gazet, że na treningu David miał powiedzieć do Leo "Pamiętaj, że to ja jestem mistrzem świata". Szanowali się, jednak nie było tu "chemii".
1
@panczo
Znaczenie artykułu którego jestem autorem, jeśli przeczytasz jest takie że w Barcelonie nie pokazywał tego z czego był znany, miał słabszy okres gry. W reprezentacji grał świetnie, wcześniejszych klubach również. Wydźwięk jest taki że mimo że był gwiazdą w Barcelonie grał bardzo przeciętnie.
0
@gontex
Wystarczy, że piszesz na priva :)
0
@gontex
Zadaj pytanie o co chodzi to może będę znał odpowiedź :)
1
@panczo
https://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html
0
@daniel32778
Akurat mój komentarz nie miał na celu prowokacji a przypomnienie jego gry w Barcelonie. Jego naprawdę dobre spotkania można wyliczyć na palcach. Marnował seryjnie sytuacje 100 procentowe.
Oczywiście może byłoby lepiej jakby trafił do nas wcześniej.
Villa miał tylko pół sezonu dobrego w Barcelonie.
Mogę i chętnie podyskutuję na temat Villi jednak bardzo niefajnie zakładasz z góry że jak ktoś ma inne zdanie to albo jest to prowokacja albo głupi komentarz.
1
@panczo
Czemu?
1
@Dallasik
Akurat w Barcelonie grał dość przeciętnie, oczywiście szacunek mu się należy, co nie zmienia faktu że nie grał bardzo dobrze w Barcelonie
0
@ArdoFCB
"Po prostu coś im się w życiu nie układa i tak się dzieje bo ja nie rozumiem jak można być gejem i mieć żonę to już są problemy psychiczne że człowiek nie wie sam kim jest, tu jest problem środowiska i jego problemów w życiu".
A może to kwestia strachu, lub tchórzostwa (co jest tym samym w tym przypadku) przed ujawnieniem się bo środowisko nie zaakceptuje, bo będzie wyzywany, napiętnowany. Jest to oszustwo, ale nie musi sie ono brac z problemow psychicznych ale z negatywnego odbioru takich osób.
0
@ArdoFCB
Jakie media są antypolskie?? Lubię czytać o spiskach, knowaniach antypolskich mediów, agentów.
Wytłumacz dlaczego takie hasła sie pojawiają. Dlaczego sa banery o białej rasie, dlaczego sa hasła antysemickie. Czemu nie ma jedynie haseł "Dumni z Polski", "Chwała bohaterom" a są też hasła "Jude won"?