pax

0

@Peciak
Dobry w obronie? Tzn. miał jedną udaną interwencję w obronie i to dopiero w 70 minucie. 5 strat i 1 odbiór. Redakcja zauważyła brak jego asekuracji przy pierwszej bramce, mozna sie doszukać totalnego odpuszczenia zawodnika przy trzeciej - piłka leci 1,5-2 metry od niego - on stoi i sie przygląda jak najpierw leci w w jedną stronę, potem stoi i obserwuje jak piłka leci w drugą stronę.

sam pisałem że w pierwszej połwie był jednym z najlepszych, ale w drugiej juz w ofensywie nic nie dawał, a w defensywie.... aż 1 odbiór.

nie rozumiem po co piszesz o jakiś "żałosnych" faulach - Roberto i Pique po 2 faule podobnie jak Arthur który mógł dostac czerwoną, Semedo i Lenglet 1 faul - w drugą stronę, w drugą stronę 3 faule na Roberto w tym dwa przy akcjach ofensywnych, 1 na Semedo z wywalczeniem karnego. Czemu o żałosnych faulach nie pisałeś w ostatnim meczu gdy po faulu Nelsona padła bramka dla przeciwników. Bądź sprawiedliwy w ocenianiu.

pax

0

@Baraf
Miał, miał, niektórzy widzieli, więc miał.
tak naprawde nie miał, był bliski kluczowego podania, ale griezman był na spalonym.

pax

0

@PJ777
Na tej klasie zawodników to nie jest podanie jak w przedszkolu, że podaje sie lekko bo adresat może miec przyjęcie podania. Praktycznie wszystkei piłki sa zagrywane z taka siłą, nie mówię już jak mocno zagrana była piłka do Leo przez Ivana w ostatnim meczu. To nie orlik.
Arthur jak pokazałem na zdjęciach podawal Griezmanowi, który zrobił całą robotę.
Pokazując zdjęcia, miejsce zagrania piłki, ustawienia zawodników i to Cie nie przekonuje to raczej nic nie przekona.
pozdrawiam

pax

1

@messi564
NIe masz nic do zarzucenia pomocy? Piszesz o zamknięciu spotkania w pół godziny a cała pomoc notuje jedno kluczowe podania przez cały mecz.

pax

0

@barteq
Wrzutki były legendarne bo grupa hejterów sobie je wymysliła, robiłem ręcznie statystyke jego wrzutek. Przez pół sezonu np. nie miał ani jednej wrzutki ponad bramką a co mecz, przed meczem i po meczu te same osoby pisały o strącaniu gołębi z dachu CN i tak nakręcano hejt na niego.
Tu nie chodzi nawet że Alves ogarniał zawsze wszystko, ale jednak grał jako wahadło box to box. Nelson od kilku spotkan gra w taki sposób że w pierwszej polowie często jest w ofensywie ale odpuszcza defensywę a w drugiej odwrotnie - jest w defensywie ale odpuszcza ofensywę.
Z Dembele było trochę tak jak ze Slavią ostatnio, dostawał dobre piłki na skrzydło a potem już nie wiedział co dalej. Dembele mu dogrywał, wchodził na skrzydło (wyglądało to widowiskowo), ale zwrotnych piłek już nie było, bo tracił te piłki.
Na pewno jest w pewnych elementach postęp u Nelsona co podkreślam gdy go oceniam, tylko czasem popełnia te same błędy, raz w ustawieniu raz w powrotach (raz totalnie truchta i nie wraca jak z Slavia, raz wraca jak profesjonalista jak z Valladolid). Problem jest też taki, że Nelson gra trzeci sezon w Barcelonie i nagle ma jakies przebłyski, gdzies widać postęp.

pax

0

@Coutinho007

Dobra technika, silny i robi to co nie robi Roberto, Semedo, Alba czyli wchodzi wślizgiem bez oproru :)
Barcelona jednak weryfikuje wiele rzeczy, troche wątpię aby trafił do nas w końcu.

pax

0

@Lea
W jakim kontekście, przy jakiej akcji?

pax

0

@barteq
myślałem defensywa napisałem ofensywa:) , miał jedna akcję w defenywie przez całe spotkanie, właśnie dopiero w 70 minucie .
Miał niezłe wejście oprócz akcji z karnym jeszcze np. w 44 minucie. Mi sie podoba że zaczyna grac bardziej ofensywnie z Suarezem i Griezmanem, jednak w drugiej polowie już go nie było. W defensywie jak zaznaczyła redakcja, przy pierwszej bramce gdy linia obrony miała problem z wyprowadzeniem piłki on pobiegł do przodu zamiast wesprzeć obronę przez co zabrakło zawodnika do asekuracji i nie zdążył z powrotem a przy trzeciej biernie stał zamiast chociaz sprobować zablokować strzał czy dojście zawodnika do strzału.

Czasem tak się zdarza, że nie zawsze opis jest idealnie zbieżny z ocenami. Mogli przeciez napisać, że w defensywie go nie było, że miał jeden odbiór w całym spotkaniu, czy to by coś zmieniło? Wątpię.

Mnie zastanawia to, że Nelson prawie zawsze dość nieźle wygląda w ofensywie w pierwszej połowie a w drugiej już go w ofensywie nie ma.

pax

0

@Lea
Tzn.?? Czego Messi nie próbował w obronie zrobić ?? I czemu piszesz w kontekście obrony o ofensywnym zawodniku.

pax

2

@Beztroskii
Otóz nie, podanie było idealnie do Griezmana i w mijese gdzie stał Griezman, który w chwili podaina nie zrobił najmniejszego ruchu, dopiero widząc Semedo przepuścił piłkę.

https://ifotos.pl/z/qapwsaq

https://ifotos.pl/z/qapwsqp


pax

1

@kamilos1214
Niech Ci sprawdzą alternator, albo sam go sprawdź, jeżeli akumulator sie wyczerpuje w czasie jazdy...

pax

0

@Coutinho007
Xavi nie tyle odpalił późno co na początku był defensywnym pomocnikiem, a nawet zdarzył sie mecz w którym grał jako stoper. Z czasem widząc jego umiejętności był przesuwany coraz wyżej, no i wśrodku rządził Guardiola, więc Xavi był "skazany" na ławkę i wyzywany przez wszystkich. Iniesta podobnie, mial bardzo mocną konkurencję. Arthur juz praktycznie nie ma konkurencji a jakby wskoczył na poziom wyżej byłby jedynym zawodnikiem z wizją i przeglądem pola (oprócz Leo), gdyby.

pax

1

@barteq
Napisz merytorycznie. Pokaż co zostało źle zinterpretowane. Dodam jedyna udaną akcję w ofensywie zaliczył w 70 minucie. Nie wiem czemu tu atakujesz Roberto, Sergi ma np. pozytywny stosunek odbiorów do strat u Semedo jest to pięć razy więcej strat niz odbiorów, przeprowadził kilka dobrych akcji ofensywnych kilka razy dobrze wyszedł z własnej połowy rajdem i był faulowany na połowie przeciwnika. Roberto ogólnie zagrał słabo, ale oprócz karnego co pozytywnego mozna powiedzieć o wystepie Nelsona. Proszę napisz mi. W pierwszej polowie Nelson był jednym z najlepszych zawodników i to napisałem w trakcie meczu, jednak druga polowa to brak czegokolwiek w ofensywie i defensywie, gdyby redakcja była jakoś do niego uprzedzona to mogłaby uwzględnić jego brak aktyności przy trzeciej bramce Levante, gdy piłka idzie 1,5- 2metry od niego a on się przygląda i ani nie blokuje w jedną strone piłki ani nie stara się zablokowac strzału.

pax

5

Arthur
"Brawa za podanie do Semedo, który później wywalczył rzut karny".
Griezman
"Brawa za przytomne przepuszczenie piłki do Semedo w 38. minucie, to było kluczowe w całej tej akcji".
Semedo
"Brawa za odczytanie intencji Grizza w 38. minucie".

Podanie było do Griezmana, tylko że Francuz wykazał sie sprytem i przepuścił piłkę, co sami napisaliście. O jedne brawa chyba za dużo.

pax

0

@Coutinho007
Zawsze jak oceniam nie twierdze że ktos nie ma potencjału albo że w niego nie wierze że odpali, oceniam przewaznie ostatni mecz, conajwyżej pewien odstep czasu. Arthur wierzę że odpali, ale lepiej wcześniej niz później.

pax

0

@Ernesto82
Zarówno Guardiola obejmując Barcelonę był nikim jak i Lucho, akurat dorobek Martino czy valverde był dużo lepszy jesli chodzi o trenerke.

pax

0

@Ernesto82
Trochę a nawet bardzo się mylisz. Zlatan mial konflikt z Guardiola a nie z Messim. Messi podaje Griezmanowi, Suarezowi, Roberto, Albie, fatiemu, Dembele, Vidalowi, rakiticowi itd..., nie podaje tylko sowim tylko gra dla całej druzyny. Messi gra pod siebie i jest liderem kluczowych podań i asyst od lat, dziwne rzeczy wypisujesz.

pax

0

@msmsms
taktyka 4-2-3-1
Messi na prawym skrzydle i to jeszcze przesuniety niżej? Messi schodzi zawsze na środek i rozsyła podania lub wchodzi środkiem na strzał od dośrodkowania Alby. Teraz piszesz że ma jego pozycję zastąpić Griezman. Z griezmanem na środku to bezsensowny pomysł - to jak wciskanie Fabregasa do pomocy wraz z Xavim, Iniestą, Messim, Alvesem i Alba w drugiej linii, totalne dublowanie pozycji i brak rozciągnięcia gry.
Artur na pivocie? Przeciez on bardzo słabo broni, źle się ustawia i jest słaby fizycznie. Rakitić raczej z niego nie będzie i nie dostosuje się do gry w destrukcji.

pax

0

@Coutinho007
Jednak Xavi potrafił i 20 asyst w sezonie. Pep potrafił to poukładać, ale też wyrobił pewne schematy. Arthur nie do końca się sprawdza w roli reżysera gry a na takiego jest kreowany. On potrafi przytrzymac piłkę, wyjść spod pressingu (chociaz i z tym ostatnio sa problemy i straty na własnej połowie), jednak dojeżdża do 40 metra i to koniec. Mamy mega posiadanie które nie przekłada się na sytuacje bramkowe. Messi dostaje piłke i juz wie co ma zrobić, które skrzydła obsłużyć, gdzie podac prostopadłą piłkę, widzi czy Vidal idzie z drugiej linii, czy Alba, Semedo czy Roberto sa na skrzydłach, nie mówię o przyspieszeniu, dryblingu ale o pewnym przegladzie pola którego Arthurowi brakuje.
Xavi był bardziej kreatywny od Iniesty, Andres natomiast potrafił uwolnic się spod opieki i zrobić przewagę. Arthur ma podobną technike użytkową jak oni - potrafi świetnie pilke przyjąć, ma bardzo dobry balans tylko oni robili to samo nie patrząc praktycznie na pilkę, on głowa w dół zrobi kółeczko i nie widzi gdzie sa koledzy.
Tylko... to raczej Lucho zrobił balans z Ivanem i Busim, a Valverde to odziedziczył, chciał przyspieszenia i świezosci w drugiej linii to jest de Jong i Arthur i wyszła lipa.

pax

0

@Coutinho007
Dlatego brakuje kreacji, bo gramy praktycznie w linii. Arthur jednak jest tym zawodnikiem który przetrzymuje najczęściej pilkę, on odpowiada za strone ataku, tempo akcji, on ma najwięcej podań i kontaktów z piłką. On gra wyżej trochę od Busiego

pax

0

@Witekk10
Włąnie sprawdzałem z różnych kamer i piłka była idealnie podana do Griezmana, który w momencie podania nie zrobił żadnego ruchu, dopiero gdy piłka juz była kopnieta zostawił ją Semedo. Masz to na zdjęciach. Arthur dokładnie podaje w miejsce gdzie bez ruchu stoi Griezman, nie obok niego gdzie wychodzi Semedo.

pax

0

@Witekk10
Jak sądzę chodzi o to z 44 minuty. Jedyna zamierzona piłka na wolną pozycję dla zawodnika wchodzącego. Fajna piłka w boczny sektor, troche mało jak na taki mecz i takiego zawodnika odpowiedzialnego właśnie za kreowanie sytuacji?

pax

2

@geass
To nie o to chodzi. Nie rozwlekam się nad słusznością czy nie karnego, ale nad zachowaniem Griezmana.

pax

0

@Coutinho007
No właśnie nie bardzo. Ten sezon jest i tak rekordowy. Uzbierał narazie 8 kluczowych podań w lidze i trzy asysty, z czego jedyna kreatywna to była ta do Vidala, reszta: oddał piłkę Dembele który zrobił indywidualny rajd, przebiegł kilkanaście metrów połozył obrońcę i wyszła asysta, kolejna do Suareza, zwykłae podanie do krytego Suareza gdy stał tyłem do bramki na 20 metrze, Luis zrobił zwód, zmylił obrońcę i strzelił z miejsca. Jedynie do Vidala była po prostopadłym podaniu do wychodzącego zawodnika. On nie tworzy okazji i to jest duży problem bo zestawiając go z Busquetsem i de Jongiem mamy totalnie zamulająca pomoc.
Arthur za długo holuje piłkę, prztrzymuje, robi kółeczka, przeciwnicy sie ustawia dobrze, nosi próbują wychodzić na skrzydła, ale jak nie dostaja podań to sie muszą cofać itd. czasem to bardzo źle wygląda.
Mimo, róznych wahań formy to brakuje w zespole kogos takiego jak Iniesta, który dobrym podaniem, gra kombinacyjną, czy dryblingiem stworzył przewage i poszedł do przodu. Coutinho czasem tak grał do pewnego momentu, mijał dwóch rywali ale zamiast iśc z akcją czekał na trzeciego i na tym się akcja kończyła. Andres by się dzisiaj przydał.

pax

13

Może jeszcze to nie przynosi odpowiednich efektów, nie za bardzo sa wymierne korzyści w postaci bramek i asyst, ale zaczyna mi się podobac coraz bardziej inteligentna gra Griezmana.
Znowu niestety mnie głównie zawiódł Arthur (chociaz najsłabszy ogólnie w meczu był Pique), aby taki zawodnik nie miał ani jednego kluczowego podania, ani jednego zamierzonego prostopadłego podania? W akcji z karnym to Griezman zrobił cała robotę, bo podanie było skierowane do niego, ale on widząc wchodzacego Nelsona zrobił zwód i przepuścił piłkę. Arthur podaje do Griezmana, idealnie w miejsce gdzie stoi Griezman i dopiero przepuszczenie piłki przez Francuza napędza akcję.
Mam madzieję, że Arthur się ogarnie, bo jak narazie większośc piłek do boku i do tyłu a to właśnie ten styl jest najbardziej krytykowany.
https://ifotos.pl/z/qapwsaq

https://ifotos.pl/z/qapwsqp


pax

0

@Peniu
Większość spotkań grał jako drugi napastnik schodzący do środka, on nie grał do linii bocznej tylko schodził w pole karne, przy kontrach barcelony był najbardziej wysunietym napastnikiem (vide gole z Realem). Ogólnie to jednka był cień w Barcelonie.
https://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html

pax

0

@Peniu
Problem z Villą był taki że ogólnie nie zachwycał w Barcelonie, a przed kontuzją grał nawt słabiej niż po kontuzji.
Zgadzam sie że nie starczyłoby wieczoru :)
pozdrawiam

pax

0

@sebo939
Messi zawsze schodzi do pomocy. Nawet jak grał Suarez to pomocnicy go nie obsługiwali. W ostatnim meczu to asystę zaliczył Messi do Suareza, wcześniej chyba Griezman. Dlaczego w ostatnim meczu to Rakitić przy totalnej stateczności i bez ruchu pokazał jak można podac prostopadłą piłkę do Leo i miec asystę miedzy dwóch obrońców?
Podanie Arthura to nie było podanie do Semedo tylko do Griezmana, który sprytnie podanie przepuscił.

pax

0

@pawelkolejarz
Z jednej strony o tym pisalem "z jednej strony to wina złego ustawienia i taktyki zespolu (mało ruchu)", z drugiej jednak Ci pomocnicy praktycznie nie uczestnicza w akcjach ofensywnych - Semedo czy Roberto jednak wbiegają na skrzydłach, nawet Nelson kilka kombinacyjnych pilek zagrał z Griezmanem, Roberto tez dzisiaj miał ietny rajd w 5 minucie. To jednak de Jong czy Arthur nie grają z pierwszej piłki, nie tworzą przewagi. To oni są od angażowania w grę pozostałych zawodników, oni mają największą liczbę kontaktów z piłką i podań. Popatrz jak w każdym spotkaniu wyręcza ich Leo, czemu to on musiał zagrywać do Vidala czy Suareza ostatnio, czemu obecnie rezerwowy rakitić w ostatnim spotkaniu dał świetną asystę Leo, między dwoma zawodnikami rywali, a nie Arthur?
Tak jak pisałem gra powinna ulec przespieszeniu ale i obenie można grać dużo bardziej kreatywnie niż robi to obecna dwójka pomocników.

pax

1

@Peniu
"Kto w Barcelonie decyduje na jakich pozycjach grają nowi piłkarze?Przychodzi Fabregas, po dobrym okresie w środku pola wyrzucony na 9, gdzie oczywiście sobie nie radzi, przychodzi najlepsza Hiszpańska 9 Villa, idzie na skrzydło, Alexis, Coutinho, Malcom, teraz Griezzmann. O ile mnie pamięć nie myli nawet Ibra nie zaczynał na 9 jak przyszedł. Żyjemy w takich czasach, że piłkarze stali się królami życia i mają o wiele większą władze w klubie, niż jest to pokazywane w mediach".

Fabregas nie był wyrzucony na 9, tylko w pewnych momentach spotkania grał czasem jako "9". Brak dla niego miejsca w środku pola był spowodowany faktem, iz był ktos lepszy na środku pola a minowicie Xavi, który go zjadał. Z Villa nie było tak, że grał typowego skrzydłowego, bo grał głównie jako drugi napastnik i to, że grał słabo było wynikiem braku formy i rozregulowanego celownika w idealnych sytuacjach strzeleckich.

To nie jest kto decyduje na jakiej pozycji mają grać, czasem to jest po prostu problem po co kupiono gracza na pozycje która jest bardzo silnie obsadzona w Barcelonie. Nie każdy zawodnik potrafi sie tak dostosować jak Rakitić (zmiana z świetnego ofensywnego pomocnika w Sevilli który miał zastąpić Iniestę, czy ewentualnie xaviego, na półpivota pomagającego Busquetsowi w destrukcji).
Coutinho czy Griezman najlepiej by grali na pozycji Leo, ale czy zamieniłbys Leo na któregos z nich?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?