pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Barcelona straciła 3 bramki, momo że oddała dwa razy więcej celnych strzałów od rywala, a rywal oddał tylko 3 celne strzały na bramke i każde zakończyło sie bramką. Nie za bardzo rozumiem kilku ocen, bo nie gra zawodnika determinuje oceny a ogólny wynik. Przedewszystkim indywidualne błędy Pique i źle wybita piłka przy trzeciej bramce zaważyły o wyniku.
Barcelona straciła swój charakter z odejściem Pepa, nawet 100 punktów Titi, potem sezon Taty a szczególnie Lucho tego nie przywróciły. Pamiętam sezon za Taty, gdy gra w drugiej części sezonu przypominala dzisiejszy sezon i bardzo duża częśc kibiców cieszyła się że Barcelona ine zdobyła mistrza bo uważali że n ie zasłużyła w sposób jaki grała. Od 6-7 lat kuleje u nas pomoc i to jest główna oś problemu. Valverde a wcześniej Lucho zmienili układ defensywny, środkowy, ofensywny pomocnik na praktycznie grę trzech w linii lub conajwyżej defensywny i dwóch śrokowych. Dla Valverde to był balans, u Lucho gra wertykalna w której pomoc była mocno ograniczona przerzutami z obrony do ataku. Pamietam jak Xavi miał slabszy okres 1-2 sezony i grał mniej-więcej tak jak teraz Arthur (który teraz jest chwalony), mało do przodu tylko w bok i do tyłu.
dzisiaj juz pisałem z jednej strony to wina złego ustawienia i taktyki zespolu (mało ruchu) z drugiej de Jong a szczególnie Arthur niewiele dają drużynie w ofensywie, nie uwalniają się spod opieki, nie tworzą przewagi w sektorach, nie podają prostopadle (raz na jakis czas jedno podanie się zdarzy). Gdy przeciwnik zamyka się na 40 metrach to trzeba nietuzinkowego zagrania, nietuzinkowego ruchu (chociazby takiego jak Vidala w ostatnim meczu z akcją bramkową) a pomoc skupiona jest na tym aby grac sama ze sobą.
To, że tracimy bramki to wina głównie obrony, jednak brak stylu, nudna gra to wina pomocy która nie potrafi wskoczyć na wyższy poziom.
0
@Coutinho007
Ivan jest zachowawczy, ale jednak bardziej odważny niż Arthur. Brazylijczyk, już jak przyjmuje piłkę odwara się w kierunku własnej bramki, potem często kółeczko a potem już nie ma komu zagrać więc w szerz i do tyłu.
1
@Hawajczyk U nas kuleje kracja w pomocy, z jednej strony jest mału ruch, z drugiej arthur obenie gra strasznie asekuracyjnie i nie potrafi jak narazie wejść poziom wyżej. Ivan raczej by za Arthura byłby.
6
na plus Semedo, de Jong, Messi,
reszta średni poziom,
Griezman też dość dobrze w ofensywie i defensywie
0
@stone80
Ale fajnie, że obejrzałes mecz raz jeszcze :)
0
@stone80
-16 minuta (15:34) - Semedo wychodzi do prostopadłego podania ale Messi mu nie podaje. (Nie zdążył wyjść, nie zgubił obrońcy do podania wzdłuż linii. Sytuacja jak wiele po jednej i drugiej stronie boiska, ani na minus ani na plus, nie wiem co tu jest do wychwalania, pokazał się ale nie zdążył wyjść, Leo wybrał inna opcję).
-20 minuta (19:00) - tutaj Semedo traci piłkę po minięciu jednego przeciwnika, ale ja jak oglądałem to oceniłem to pozytywnie, dobra odważna decyzja, dobry ruch wymijający przeciwnika, szkoda, że potem odbiła mu się piłka od nogi.
(W chwili gdy przyjmuje piłkę i jest przedostatnim obrońcą, wchodzi w drybling, traci i sie przewraca, przeciwnik wychodzi z kontrą 4 na 3 a Ty chwalisz takie nieodpowiedzialne zachowanie?
)
-„21 minuta (20:37) - Fajny drybling i rozegranie bodajże do Vidala”. (To nie był drybling, tylko ucieczka spod presingu, (nie przeszedł zawodnika) miał Vidala który mu wychodził na prawej stronie, on podał do najbliższego, zupełnie niekrytego de Jonga . Nic za co można by podwyższyć ocenę).
-22 minuta (21:00) - Bardzo dobry przechwyt na wyprzedzenie i szczęśliwe utrzymanie się przy piłce. (o tym pisałem – dobry przechwyt na połowie rywala)
-33 minuta wywalczony rzut wolny ale mozliwe, ze to sie wlicza w te 2 wywalczone wolne o których pisaliście w ocenie, natomiast nie wspomnieliście, że po tym wolnym padł gol Messiego. Natomiast jak Semedo wcześniej w trudnej sytuacji sfaulował i po tym padł naprawdę przypadkowy gol to już zostało to wypomniane. (ja nie pisałem o golu w jedną czy w drugą strone, jednak rozumiem redakcję, obrońca ma przede wszystkim zabezpieczać obronę, a jego faul był wynikiem jego straty i błędu, on nie ratował sytuacji bo ktos zawalił i był zmuszony do faulu, ale faulował bo sam stracił piłkę). Jednak redakcja pochwaliła go za wywalczone faule w ofensywie).
-36 minuta dobre ustawianie się co zapobiegło akcji z jego strony chociaż przez moment było tam 3 graczy Valladolid.
(Mega dziwna pochwała, prawy obrońca był na prawej obronie i za to go chwalmy?, Piłki nie dotknął, nie miał przechwytu, przeciwnik robił podania między sobą aż Pique wyjaśnił sytuacje. To jest Barcelona! Nie chwalmy zawodnika że stoi na swojej pozycji, krył tylko jednego a nie trzech).
-39 minuta dobre wejście w pole karne, niestety nie było miejsca na nic innego niż piłkę wzdłuż bramki gdzie nikogo nie było.
(I tak to opisałem, dobrze wszedł ale podał do nikogo).
-40 minuta odbiór i wywalczony aut
. (Tak to opisałem
)
-41 minuta kiwka i wywalczony faul (tu kiwki nie było, przeciwnik miał stratę bo źle podawał piłkę a Nelson przejał piłke i wywalczył aut).
-45 minuta przejęcie, rozegranie z Messim, wejście w drybling między 3(!) zawoników i wywalczony faul prawie w polu karnym. (Ten faul tez redakcja uwzgledniała, pytanie czy wejście w drybling na trzech przeciwników było słuszna decyzję, gdy wychodził mu Messi i byłoby 3 zawodników Barcelony na dwóch obrońców, gdy podał do Leo).
-62 minuta dobry przechwyt ale o tym chyba wspominaliście (ja wspomniałem)
-64 minuta niezłe wyjście na pozycje i utrzymanie piłki. (może nie utrzymanie się przy piłce. Dobrze wyszedł na pozycję ale Pique za słabo podał i obrońca przeciął podanie ale się przewrócił, Nelson wziął piłke ale wypychany przez obrońcę podał do tyłu – pisałem o tym)
-71 minuta dobra akcja i wywalczony rzut rożny . (Tu się bardzo różnimy w interpretacji, dostał świetna piłkę od Suareza, miał wychodzącego Griezmana na dobrej pozycji ale źle wybrał, chciał iść do końca i obrońca z łatwością skasował jego wejście – jego zła decyzja i łatwość z jaka obrońca sobie z nim poradził dla mnie wskazuje że to nie była akcja na plus)
-73 minuta zblokowanie piłki i kontrataku (wybicie piłki na aut)
-83 minuta bez szału ale fajny balansik i podanko (to jest już szukanie na siłę jakichkolwiek pozytywów – dostał podanie, podał do najbliższego zawodnika i nie stracił piłki, wow)
-90 minuta dobre wejście i ustawienie się w polu karnym przeciwnika, ale nic z tego nie wyszło (to nie jest powód do chwalenia go, w tej samej akcji zamiast podać do Roberto gdzie Sergi miał cała stronę wolna bardzo niechlujnie , nie w tempo podał na srodku boiska).
Większość, (prawie wszystkie) te sytuacje zostały opisane przeze mnie czy przez redakcję, niektóre napisałeś na siłę, gdzie nie było za co chwalić Semedo – był na prawej stronie w obronie, ale nie dotknal piłki i nie powstrzymał ataku, WOW, przeszedł do ataku ale nie dotknął piłki WOW. Nie stworzył ani jednej sytuacji w polu karnym, nie potrafił ani razu celnie dośrodkować, jego akcje z łatwością powstrzymywali obrońcy, a jesli te akcje gdzie był faulowany redakcja zwróciła uwagę. Ilość złych zagrań na własnej połowie i praktycznie nic oprócz tych dwóch fauli nie wniesienie do ataku, zmarnowanie dobrej sytuacji i brak podejmowania odpowiednich decyzji.
0
@Mathew86
Ja troche siedze w temacie i myslałem że jednak ktos zacznie jakąs dyskusję, jest tyle ciekawych watków, czy to o terroryzmie syjonistycznym 1920-1948, czy o terroryzmie judaistycznym, czy o dziłaniach Mossadu lub sarejet matkal, z drugiej strony mamy Hamas i Fatah, a do tego ciekawe zamachy np. w Monachium 1972r.
0
@Mike74
Naród żydowski czy izraelski? Izraelski jako żydowscy mieszkańcy Izraela. Wielu żydów nie uznaje Izraela, uważając go za działo szatana, którego istnienie zaprzecza świetym księgom. Np. żydowska organizacja Naturei Karta, nie tylko nie lata izraelskimi liniami lotniczymu, nakleja znaczki pocztowe na odwrót, nie uznaje kart poborowych, ale w latach 70-tych przekazywała pieniądze dla terrorystów Palestyńskich do atakowania państwa Izrael.
0
@Mathew86
Można pisać np. o obustronnym terroryzmie.
2
Ostatnio był news o meczu Argntyna - Urugwaj w Izraelu i związanym z nim politycznym wydźwiękiem tego spotkania. Jeśli jest ktoś chętny do dyskusji na temat współczesnej historii Izraela to zapraszam.
0
@szulcfcb
Możesz wytłumaczyć? Co ma uznanie 'ery Guardioli" do zmiany zdania co tydzień?
0
Najgorsze jest że sport stał się dla jednych i drugich narzędziem do wywierania presji.
0
@GoLem
Południe Libanu okupowali 18 lat, od 1982 do 2000, tzw. strefa buforowa :)
0
@Mike74
Działania armii izraelskiej to nie terroryzm, trochę inne pojęcie. Dla wielu dzisiaj słowo terroryzm, jest gorszym określeniem jak ludobójstwo, czystka etniczna, zbrodnia wojenna. Izrael nie dokonał ludobójstwa, ale czytki etnicznej wypędzając setki tysięcy palestyńczyków w 1948r a następne setki tysięcy w 1967r., do tego dochodziły zbrodnie wojenne a czasem akty terroru państwego.
Z terroryzmem izraela mozna conajwyżej mowić w ramach operacji Gniew Bozy, czy późniejszych zamachów, dokonanych poza terytoriami izraelskimi przez tajne sużby.
W Jałcie nie było jeszcze mowy o państwie zydowskim w Palestynie, do tego wtedy premierem był jeszcze Winston który jednak chciał utrzymac mocarstwową pozycję a palestyna była terytorium strategicznym, dopiero zamachy terrorystyczne żydów na armię brytyjska i brytyjskie siły porządkowe zmieniły sytuację i WB zrezygnowała z walki o przedłużenie mandatu (oprócz tego nie mieli by za co utrzymywac własnej armii w Palestynie)
2
@AxelF
„To nie Izrael napadał sam siebie w czołgach państw ościennych”.
Kłamstwo. Bo Izrael prawie we wszystkich wojnach był agresorem i to on napadał.
„To nie w Izraelu, zniszczenie tego państwa, jest wpisane w "cele strategiczne".
Kłamstwo. Egipt po porozumieniach w Camp David jest przyjaźnie nastawiony od Izraela od 40 lat, baaa, sam często likwiduje podkopy pod przejściem między Synajem a Strfa gazy. i nie ma takiego zapisu w żadnym dokumencie egipskim, Jordania jest najbardziej proizraelskim i prozachodnim państwem w rejonie i ma stosunki dyplomatyczne z izraelem i nie ma takiego zapisu w Jordanii, zostaje Syria która jest obecnie quasipaństwem, która nie ma stosunków dyplomatycznych z Izraelem, gdyż Izrael dokonał agresji na Syrie w 1967r i zabrał jej częśc terytoriów i mimo rezolucji ONZ-tu nie chce oddać, a Syria chciała rozmów pokojowych w konferencji w Madrycie ale Izrael nie chciał.
„Zastanawiam się, jak byście się czuli, gdyby Polska leżała między 3-4 sąsiadami, którzy otwarcie mówią, ze jej zniszczenie, jest podstawą ich polityki”.
Kłamstwo. Wskaz którzy premierzy, prezydenci czy król o tym mówią?
„Z terenów ich państw, co dzień lecą pociski moździerzowe, rakiety, albo wdzierają się samobójcy z pasami trotylu i wysadzają się w centrach Polskich miast”.
Kłamstwo. Nie lecą z tych terenów państw arabskich, mogą lecieć z Autonomii Palestyńskiej, która nie jest państwem a która jest kontrolowana (w róznym sposób) przez Izrael. Rakiety kassam przy odpalaniu których zginęło więcej Palestyńczyków niż Izraelczyków nie są odpalane codziennie.
„Jakbyście się czuli, gdy Rosja, Niemcy, Czesi, Ukraińcy, twierdząc, że ich ludność żyła na terenach Polski, mają prawo domagać się usunięcia was z mapy”.
No to właśnie zrobili Żydzi Arabom Palestyńskim w 1948r., a do tego zrobili to głównie Żydzi askenazyjscy, czyli nie z Bliskiego Wschodu ale Europejczycy, powołując się że 2500 lat wcześniej istniało tam państwo żydowskie. Ciekawsze co by zrobili gdyby teraz ujawnili się Kananejczycy i stwierdzili, że byli pierwsi.
„Pytanie brzmi, jak zdefiniować granicę obrony koniecznej. Zastanawiam się, czy mając ilość ofiar Polaków w 2 wojnie światowej, godzilibyście się na cokolwiek, co może stanowić zagrożenie, dla waszego prawa o samostanowieniu i obronie”.
Porównywać okupację niemiecka z sytuacją w Izraelu to jest po prostu nie tyle kwestia własnego człowieczeństwa, czy znajomości historii ale przyzwoitości.
„Ciekawe, czy dziś krzyczący o uciśnionym ludu Palestyny, potrafią sobie wyobrazić, że gołębimi metodami, bez strat wśród cywili, zwracają się do Czeskich/Niemieckich/Rosyjskich/Litewskich/itd. terrorystów, którzy podsyłają swoje bomby w "opakowaniach" matki z dzieckiem”.
Jedno duża operacja Izraela w strefie Gazy to około 1,5-2 tysięcy zabitych cywilów. Palestyńczycy po końcu II intifady prawie nie organizowali zamachów, te z udziałem samobójców mozna wyliczyć na palcach, straszna propagandę siejesz.
„Nic tu nie jest czarno białe”.
Ale tak to pokazujesz :(
1
@AxelF
"pomijanie zbrodni, często o wiele większych po drugiej stronie".
Lubiłem z Toba kiedyś dyskutować o piłce, ale stwierzdam że nie za bardzo masz pojęcie na temat historii Izraela.
2
@AxelF
Izrael dostał od Zachodu zadość uczynienie w postaci państwa. Było to złamanie Karty Narodów Zjednoczonych, gdyż głowowanie na rezolucją nr 181/II z 29 listopada było jawnym aspektem pogwałcenia zasady samostanowienia. Dodatkowo rezolucja przeszła głosami przekupionych państw i głosami ZSRR (ZSRR nie głosował wtedy jednym głosem-taki ewenement dla tego głosowania). Żydzi których było wtedy niespełna 30% dostali ponad 55% najbardziej żyznego terenu. Wojna rozpoczęła się w 1947r w wyniku której wypędzono 750 tysięcy Palestyńczyków a dziesiątki tysięcy cywili wymordowano w tym wiele w masowych egzekucjach. Wojne o Kanał Sueski rozpoczął Izrael, wojne sześciodniowa rozpocząl Izrael, wojne Jom Kippur rozpoczał Egipt, jednak nie atakował ziemie izraelskie, ale teren Synaju który był terenem egipskim pod okupacja izraelska, w 1982r. Izrael rozpoczal wojnę w Libanie.
Prosiłbym nie siać propagandy.
Jak chcesz moge podyskutowac o wojnie 1948 - wojnie w której Izrael miał dwa razy lepsze uzbrojenie, w której arabowie nie wystawili ani jednego zwartego oddziału (oprócz połowy jordańskiego Legionu Arabskiego, któremu zabroniono atakowac ziemie izraelskie), reszta to ochotnicy. Izrael miał w lipcu 10 dywizji i uzbrojenie dostawał od ZSRR, od Francji, do tego sam kupował i produkował. Wojna 1948r., nie była wojną o niepodległośc Izraela co propaganda syjonistyczna rozpisuje się, ale wojna o grabież terenów panstwa palestyńskiego z któregfo skorzystał przede wszystkim Izrael, potem Transjordania i Egipt.
0
@stone80
Pokazałem najbardziej jaskrawe przykłady w dwóch ostatnich spotkaniach, w których Semedo zwalił kację w ofensywie, bo zamaist podac do świetnie wychodzących zawodnikwo (bo wychodzą do podań) on postanowił nie podawac a wikłac sie w dryybling. Twoja odpowiedź jest : "Tu nie chodzi o te dwa przykłady". Więc, gdy nie chodzi o jego rzeczywistą grę, tylko o wymyślanie bajek to juz nie wiem, o co chodzi. ja pokazuję rzeczywistą grę, prawdziwe sytuacje a Ty piszesz, ze nie o to chodzi.
Przeważnie obrońcy gry Semedo maja kilka argumentów:
- Semedo nie ma z kim grać bo nikt mu się nie pokazuje
- Semedo nie dostaje piłek na skrzydło bo koledzy go nie lubią
- Semedo przegrywa pojedynki w obronie i prawa obrona jest bardziej narażona bo Semedo jest bardziej osamotniony w obronie niz Alba.
Wszyskie te tezy, poddałem falsyfikacji, zarówno koledzy mu się pokazują, ale on ich nie widzi i nie podaje, dastaje piłki na skrzydło a w obronie prawa jest duzo bardziej asekurowana przez drużynę, już nie mówię, że Pique gra prawie cały czas na prawej stronie, wystarczy popatrzeć na jego heatmapę.
"Semedo po prostu zazwyczaj nie ma komu zagrać. Jest na tej prawej stronie i do Suareza zazwyczaj nie ma opcji zagrania, Messi czeka na krótką piłkę gdzieś przed polem karnym".
Messi wchodzi z drugiegi tempa, Suarez czeka na podania, teraz Griezman czeka na podania (pokazałem na screenach), oczywiście w polu karnym sa tez obrońcy, trzeba miec jakość aby tak zagrać piłkę aby ich ona ominęła. Uważam, że to co mówisz, nie pokrywa się z rzeczywistością. Ale ok, oceniamy to spotkanie, wskaż w której minucie spotkania Nelson wchodzi na skrzydło ma pełną opcję do rozegrania, czeka aż ktos u wyjdzie ale nie ma komu podać. Proszę, grzecznie pokaż takie sytuacje, bo pisać można że strzelił 5 bramek w tym spotkaniu ale rzeczywistośc jest inna. Proszę, potwierdx to co napisałeś.
"Ok, nie zawsze dobrze gra w obronie, nie zawsze idealnie się ustawia i czasem ma głupie straty".
"ale z drugiej strony bardzo często przy braku jakiegokolwiek pomysłu do rozegrania to on nam wyprowadza piłkę z tej pułapki "Pique-Lenglet". To on kogoś okiwa nawet jak jest to ryzykowne, to on jakimś świetnym balansem utrzyma się przy piłce chociaż 2 zawodników na nim siedzi. Nie wiem jak wy możecie tego nie doceniać ".
Wskaż te sytuacje, gdy okiwa dwóch zawodników a następnie on wyprowadza piłkę. Nie mówię, że się mylisz, ale jeśli mówisz prawdę, to wskaz w tym spotkaniu kilka takich sytuacji. Obojetne - screeny, skróty, minuty.
"miałem tego dosyć aż nagle Semedo mnie totalnie zaskoczył i się urwał spod pressingu i zagrał do pomocnika. Było tak naprawdę wiele razy a wy tego w ogóle nie bierzecie pod uwagę. Jak już to wspomnicie o jakimś bezpośrednim dryblingu a reszta to oceniacie statystyki. To jest bardzo słabe"
Jesli uważasz, że redakcja lub ja słabo oceniamy, to sam oceń, opisz zawodników, wskaż sytuacje. Poza tym znowu piszesz o statystykach, a tun nikt ich nie podaje,. Poc o w dyskusji pisac o czyms co nie ma miejsca, po co wymyslać jakies dziwne argumenty, aby na tych wymyslonych konstruowac stwierdzenie że to jest słabe?
Napisz w czym się myle ja lub redakcja, którą sytuację źle interpretujemy, co źle analizujemy. Bo wymyslanie o jego ofensywnej grze, gdzie chyba Montoya dawał więcej w ataku jest słabe :)
1
@stone80
"pierdo*enie o szopenie. Oceny powinny mieć ze sobą związek. Skoro Semedo rozegrał (myślę) obiektywnie mówiąc lepszy mecz niż Fati czy Suarez to nie powinien mieć niższej oceny. To jest wszystko w tej kwestii, jeżeli tego nie rozumiecie to nie powinniście w ogóle wystawiać ocen".
Zamiast argumentów zaczynasz o wulgaryzmów. Oceniać powinno się zawodnika w kontekście druzyny a nie odwrotnie. Tak jak argumentowała redakcja, występ Suareza była słaby ale bramka podnosi mu ocenę do przeciętności. Fati moim zdaniem co pisałem został zbyt pobłażliwie potraktowany. I zrozum, że oceniamy zawoników a nie drużynę. Można dyskutować o Fatim, że ma za wysoką ocenę i przedstawiać argumenty. Jednak kuriozum jest zmienianie oceny innego zawodnika bo uważasz względem innego ten został źle oceniony. Jakby Fati dostał 3 lub 4 to ocena Semedo byłaby sprawiedliwsza? Ocena fatiego to ocena fatiego - inna pozycja boiskowa, inne zadania, inne doświadczenie - zagrał słabo, ale nie oznacza to że jak Semedo zagrał słabo to nalezy mu podnieśc ocenę bo ktoś inny ma być może zbyt wysoką.
"Druga sprawa to wgapianie się w statystyki. Ok, rozumiem, ze robicie to, zeby miec jakies argumenty na swoją obronę, ale w przypadku Semedo zawsze statystyki są gorsze niż gra".
Nie rozumiem tego tekstu o statystykach - zarówno redakcja jak i ja bardzo słabo w opisie odnieślismy się do statystyk. My nie musismy się bronic, bo jak narazie nikt nie przedstawił kontrargumentów. Zarówno ja jak i redakcja opisujemy grę zawodnika na podstawie sytuacji w których brał udział - na plus i na minus.
"Inna sprawa, że pomijacie np to, że były sytuacje w tym meczu w których powinno się go bardzo pochwalić za utrzymanie się przy piłce dzięki dobrej kontroli piłki. Ale to już pomijacie bo nie pasuje do waszej niechęci do tego piłkarza".
Akurat Semedo jak dostaje piłkę to przeważnie oddaje jak najszybciej do Pique lub ter Stegena i to nie zawsze dokładnie. Nie wiem czemu piszesz takie rzeczy które nie miały miejsca w spotkaniu, w tym akurat meczu Semedo nie potrafił kontrolowac piłki, nie potrafił uspokoić, wystarczył jeden zawodnik i juz odbierana mu była piłka na własnej połowie, pierwsza połowa to były trzy straty piłki na własnej polowie, gdy nie potrafił kontrolowac piłki. Nie mówię juz że ostatnio zdarza mu się przewracać na boisku.
0
@stone80
Ja mu kibicuję jak każdemu zawodnikowi Barcelony. Gdy oceniam zawodnika nie patrzę czy kogoś lubię czy nie. Jeżeli Twoim argumentem jest "po prostu go nie lubisz" to rozumiem Twoją argumentację. Użytkownik chce mu dać najniższą ocenę, ja mówię że na taką nie zasługuje a Ty piszesz że go nie lubię. Ehh
1
@Midast
Wielokrotnie powtarzałem jedną kwestię - argumenty. W ocenach jeste jeden user który zawsze ocenia Leo na 1 a Semedo na 9-10. I co to oznacza? Czy ja lub redakcja ma się sugerować takim ocenianiem?
Każdy ma prawo do swoich ocen, ani redakcja nie narzuca ocen userom, więc nie rozumiem narzucania ocen redakcji gdzie jedynym argumentem była by inna ocena innej osoby. To nie jeste argument w strone redakcji że słabą grę Semedo ocenia słabo, bo ktoś uważa że słaba akurat tego zawodnika powinna być oceniana jako dobra.
Problem z ocenami jest taki - że redakcja (czy ja jesli się abwię w ocenianie) możemy podać 10 argumentów dlaczego taka a nie inna ocena, natomiast z drugiej strony wygląda że 10 userów pisze że ich ocena jest lepsza ale nie podaja nawet jednego argumentu. To jest właśnie ocenianie lubię/nie lubię
Poza tym cały pana wywód oparty jest na ocenie Fateiego. I przy okazji stara się Pan uderzyć w redakcję w kontekście Semedo.
Argument z Fatim w kontekście Semedo kompletnie nietrafiony. Bo to co Pan pisze (sam tez pisałem że Fati został zbyt łaskawie oceniony) jest iż Pana zdaniem Fati został oceniony za wysoko, więc co to ma do oceny Nelsona, skoro sam Pan napisałe że ten mecz Semedo nie wyszedł? Fati powinien dostać słabsza ocenę, ale nie oznacza to, że Nelsonowi powinno się podwyższyć.
Sam pan sobie zaprzecza, z jednej strony pisze Pan że mecz mu nie wyszedł, że był w trójce najsłabszych zawodników ale nie pasuje Panu słaba ocena jaką wystawiła mu redakcja - no to jak? Przeciez sam Pan zauważył że zagrał słabo. Pisze Pan że mecz mu nie wyszedł, że był w trójce najsłabszych zawodników, ale "dominanta userów" zaprzecza Pana słowom, ocenili go że zagrał dobre spotkanie. To oni sie mylą czy Pan twierdząc, że mecz mu nie wyszedł?
Zapewniam zarowno ja i z doświadczenia wiem że redakcja staramy się być obiektywni. Nie widzę tu niechęci do Nelsona. Widzę, noramlne ocenianie postawy zawodnika na boisku.
Prosze mi nie zarzucać tylko patrzenia na statystyki i odsyłać do ponownego ogladania spotkania, bo jest to chamskie. W pierwszym komentarzu napisałem odnośnie odeny fatiego że zgadzam się z argumentacją axe. Statystyki traktuje jako pomocne narzędzie, ale nie jest ono najważniejsze i jesli oceniam to oglądam mecz 2-3 razy. Akurat tutaj przy opisie Semedo wogóle nie sugerowałem się staystykami a nawet ich ine przytaczałem, więc nie rozumiem tych insynuacji. Podałem opis gry Nelsona i rozpisałem jego zagrywki minuta po minucie - to nie staystyka, przeanalizowałem jego sposób poruszania się po boisku, ustawianie się, zaanagażowanie czyli pewne niezmierzalne elementy, ale dla Pana pax to tylko statystyki.
Wydaje się, bo już kolejny raz zarzuca Pan mi i redakcji tendencyjne ocenianie, niechęc i obsesję. Może umówmy się, że kolejny mecz (choć nie wiem czy jutrzejszy ze względu na wyjazd będę miał czas) przeanalizujemy razem, wybierzemy sobie 2-3 zawodników i przedstawimy swoją argumentację za ocenami. Bo Pan nie pisze o grze zawodnika cały czas ale o innych userach i ich ocenach.
pozdrawiam
0
@FC1899Barca
Widzę tu Centrum, Szobiszowice lub Trynek, :))))
0
@Midast
"Statystyki same nie grają. Niekiedy zastanawiam się czy my oglądamy ten sam mecz".
Po pierwsze nie opisałem tu statystyk, tylko przeanalizowałem mecz w wykonaniu Nelsona. NIe pisałem ilośc odbiorów, strat wynosiła tyle i koniec. Ja napisałem o wielu kwestiach które statystyki nie oddają. Sposób poruszania się bez piłki, ustawiania się powrotów itd. Nie rozumiem więc zarzutu o "statystyki". Pokazałem screeny z konkretnych sytuacji boiskowych.
"Nied wiem czy to ja czy też Pan mamy wypaczony zmysł obserwacji lecz zachęcał do autorefleksji zwłaszcza widząc po raz kolejny znaczną rozbieżność w ocenach Waszych, tj. Redakcji i nas szarych kibiców".
Jak mówiłem wielokrotnie Nelson jest na etapie hype na portalu, więc nie wiadomo co zrobi i tak dostanie od duzej liczby userów dobre noty. Tak się czasami zdarza, podobnie jest z Arthurem czy de Jongiem. Poza tym mówiłem, że to nie jest argument, ze ktos inny dał mu wyzszą notę, Ja nie patrze na oceny innych, oceniam ja a nie sugeruje się, że dwóch mu dało 8, trzech 6 a dwóch 2. Mi to nic nie mówi. Jak oceniasm na podstawie meczu a nie ocen innych userów.
Problem z moimi czy redakcji ocenami jest jeden, potrafimy je obronić, userzy niestety nie. My (ja czy redakcja) gdy ktos spyta za co taka ocena ładnie wszystko rozpiszemy.
"Wyżej pisałem o ocenach dla Semedo(3) i Fatiego (5), a więc dwóch najsłabszych naszych piłkarzy w ostatnim meczu. Wiem Fati młody, ale to nie uzasadnia wyższej noty dla "młodego"(5)".
Akurat w tym spotkaniu nie wstawiałem ocen, tylko dałem opis gry Semedo. Jesli by Pan przeczytał mój pierwszy wpis pod tymi ocenami, to jedyną oceną z która bym się w dużej mierze nie zgadzał była właśnie ocena Ansu, więc tez nie rozumiem zarzutu.
"Proponuję jeszcze raz oglądnąć mecz , a wówczas jak sądzę zmieni Pan zdanie co do ocen tych piłkarzy".
Mam rodzine której też chcę poświęcać,czas. Jestem masochistą, ale nie az takim aby 4 raz oglądać mecz:)
"I na konie jako 62 latek pozwolę sobie na małą dygresję, a mianowicie może wartym byloby trochę dystansu do swojej osoby drogi kolego gdyż czytając Pańskie odpowiedzi do nas zwykłych kibiców można je spuentować w sposób następujący:
"co wy wiecie, i tak ja mam rację"".
Tu nie chodzi o dystans do siebie bo go mam i to bardzo duzy. Skoro się Pan pochwalił czymś się zajmuje to powiem, że ja ogólnie pojętą edukacją. Ja nigdzie nie mówię, że mam rację, tylko staram sie uzyskac odpowiedź wskazującą gdzie tej racji nie mam. Tu jest problem, że jest wiele ludzi którzy mi, czy redakcji zarzucają złe ocenianie, jednak nikt nie stara się nawet wykazać merytorycznie gdzie ono jest, za to lecą wyzwiska lub inne niemiłe rzeczy. Tu jest problem, ja czasem swoimi wpisami, staram się, aby ktoś kto się ze mną spiera umiał wyargumentować swoje zdanie, wskazał w czym się myle, co źle interpretuje. Tylko tyle.
Jeszcze jedno proszę zauważyć, że mimo dużej krytyki w stronę Semedo, jak widze pozytywy w jego grze to o tym pisze, jak sie lepiej ustawia niż we wcześniejszym spotkaniu to nie umknie to mojej uwadze i o tym napiszę, jak wraca jak profesjonalista a nie truchta jak trampkarz to tego w opisie nie omijam.
0
@Avada Kedavra
Thx :)
1
@El dominatore
To jest kwestia wydolności. Alves grał jako wahadłowy box to box. Nelson przeważnie gra ofensywniej w pierwszej połowie ale wtedy odpuszcza powroty a w drugiej połowie często stoi całkiem z tyłu i nie uczestniczy w akcjach ofensywnych.
Nie ograniczam asyst do wrzutek, tylko pokazuję, że wcale obecnie nie zmniejszył się potencjał podań z boku, a przez wzrost i siłę nawet mógł się zwiększyć.
Kiedyś ręcznie prowadziłem (ale to w późniejszych sezonach) ręcznie statystyke wrzutek Alvesa. Tu tak naprawdę nie chodzi o statystyke wrzutek. Nelson wychodzi na skrzydło i albo podaje do tyłu, albo obrońcu mu piłke zabiera, albo wybiega z nią poza linie końcową, w najlepszym przypadku obija pierwszego obrońcę - to rzadkość aby piłka przeszła przez pole karne. Alves potrafił się uwolnic spod obrońcy i wrzucić, lub rozegrac piłke po ziemii.
2
@El dominatore
MOgłoby się wydawać że obrońca nawet w formie nie ma szans zaistnieć ofensywnie, gdy swoje najlepsze ofensywne liczby wykręcał xavi i Iniesta. jak to możliwe że boczny obrońca wykręca takie liczby gdy cała świat podziwiał ofensywnę kreatywną pomoc i Leo w najlepszym wydaniu.
Lata 2008-2013 (5 sezonów)
Xavi 45 asyst
Messi 59 asyst
Iniesta 42 asysty
Alves 51 asyst
Nikt dzisiaj nie pamięta jaka była wartość Alvesa z 51 asystami, był drugim po Leo najbardziej kreatywnym zawodnikiem w czasach największych tryumfów.
Teraz? Jest Suarez na srodku i wchodzacy Griezman którzy potrafia grac głową, a wtedy Leo jako cofnięta dziewiątka i kolejne dwa giganty wzrostowe - Pedro i Villa. Dzisiaj Dani miałby większą możliwość zagrań niż wtedy :)
Za Lucho tego nie było, pomoc straciła formę więc zmarginalizował grę kombinacyjna, wymianę pozycji. Jego taktyka to gra wertykalna - laga z obrony do ataku, dlatego w jednym meczu Pique i Mascherano potrafili mieć łącznie po 30-40 przerzutów.
4
@Symson
Wcześniejszy sezon/sezon późniejszy Alvesa
minuty 2505/2676
bramki 3/2,
strzały29/36,
asysty10/11,
kluczowe podania 41/45,
interwencje w obronie 274/239
Porównałem tamten sezon bo Nelson znajduje się w porównywalnym punkcie gry w Barcelonie, tez w trakcie trzeciego sezonu. Alves miał różne sezony, jedne z mega grą ofensywną w późniejszych już takich liczb nie osiągał, ale w innych np. 2014/2015 był najlepiej odbierającym piłkę w całej lidze hiszpańskiej – 124 bezpośrednich odbiorów (nie licząc przechwytów i wyczyszczeń).
10
Nelson często jest uważany za jednego z najlepszych prawych obrońców świata, gra juz trzeci sezon w Barcelonie, ma dośc podobny wiek do Alvesa jak ten przychodził do Barcelony (Nelson miał 24 lata, Alves 25 lat), więc chciałem ich porównać pod względem wykręcanych liczb. Chciałem porównać ich trzeci sezon. Niestety nie było co porównywać, trzeci sezon Nelsona jeszcze trwa a statystyki Alvesa i tak są dużo lepsze w jednym sezonie niż Nelsona w całym okresie gry w Barcelonie. Więc porównałem jego liczby od początku gry w Barcelonie do tylko jednego sezonu Alvesa.
Nelson – 3 lata w Barcelonie – Alves 3 sezon w Barcelonie
Czas gry 3834 - 2904
Asysty
2 - 15
Kluczowe podania
18 - 68
Strzały
12 - 19
Bramki
1 - 2
Udane interwencje defensywne
217 - 280
Dobrze, by było aby Wague dostał szanse, bo obecnie jest to najsłabiej obsadzona pozycja w Barcelonie.
1
@Barca_Big_Moment
Chciałbym aby Nelson się ogarną, ale mam wrażenie że on ma jakąs blokadę.
2
@xBarteZx
Ja tu spokojne rady Ci daję, bo wiem jak funkcjonuje strona, bo sam tu funkcjonuje od lat. Dobrze Ci radzę przeczytać regulamin. Mówię, że fajnie byłoby abyś zrobił analizę na podstawie której mozna by podyskutować na temat ocen, a Ty wciąz nie piszesz nic w kontekście oceny zawodnika ale wolisz sugerować redakcji rasizm. Ja w kulturalny sposób daje Ci wskazówki jako starszy stażem i zapewno starszy wiekiem, Ty jak zwykle przechodzisz do pewnego poziomu. Po co? Po co zarzucasz mi obrażanie? Pisanie że nie jestem partnerem do dyskusji?
W tych komentarzach teraz, złamałeś conajmniej 5 ustępów regulaminu.
9.3.2.
- obrażanie innych Użytkowników, redakcji FCBarca.com [...] oczernianie i/lub bezpodstawne oskarżanie innych Użytkowników, redakcji FCBarca.com i osób trzecich, w szczególności w sposób notoryczny;
9.3.6.
- naruszanie dobrego imienia serwisu i redakcji FCBarca.com;
- [...] negatywnie wpływających na jakość odbioru znajdujących się na niej treści i/lub utrudniających dyskusję pomiędzy Użytkownikami;
- podważanie decyzji administracyjnych podjętych przez redakcję serwisu FCBarca.com;
Pamiętaj, że jednym z większych wykroczeń na serwisie, jest komentowanie decyzji redakcji (moderacji) odnośnie banów. Od tego jest prywatna korespondencja między Toba a @wpwelement . Pisanie "To nie jest hańba dla mnie, że za to dostałem bana, tylko dla moderatora , który go nałożył" - to prosta droga do kolejnego.
"A usuwanie moich komentarzy, w których nie ma ani jednego obraźliwego dla nikogo słowa, źle świadczy o administracji strony, a nie o mnie. Widać, że nie ma tu miejsca na wolność słowa i dyskusje , tylko dopuszczane są posty, z którymi się administrator zgadza. To jest jeszcze gorsze zachowanie niż obniżanie ocen bez merytorycznego powodu".
Zrozum, że ani ja, ani @ściah , czy cała redakcja oceniająca nie uwzięła się na Semedo, 3 mecze temu dostał zawodnika meczu. Tylko nikt tu nie ocenia pod wpływem lubię/nie lubię. Obrażanie mnie czy redakcji jest chamskie. Dodatkowo zarówno ja jak i redakcja oceniająca chętnie przeczytamy merytoryczną krytyke odnośnie ocen Semedo, jednak Ty zamiast tego ciągle sugerujesz obniżanie ocen ze względu na rasistowskie poglądy redakcji oceniającej, ale nie piszesz w czym ja lub redakcja oceniająca się pomylili.