pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@elmayakos
Rozważania kwestii teoretycznej, nie rozumiem rozpoczynania najazdu na polskich polityków, przy byle okazji, nie ważne z której strony.
0
@Patro98
To właśnie miałem na celu pokazać :)
0
@Midast I jeszcze jedno, redakcja na początku tego sezonu zmieniła regulamin oceniania, dała możliwośc wpłwu na oceny redakcji. Też uznali, że mimo oglądania meczu kilka razy mogą się pomylić, co jest ludzkie bo każdy się myli. Tak samo ja moge sie pomylić. Nigdzie nie twierdzę, że ja mam rację, chętnie przyznam się do złego ocenienia zawodnika, tylko trzeba wskazać na czym ten mój błąd polega. Wskazać jakich sytuacji nie uwzględniłem w ocenianiu, co źle zinterpretowałem itd. Jest mozliwość wplywu na oceny redakcji, czemu Pan z tego nie skorzysta z i napisze własny opis gry Nelsona, zrobi bilans i dokonasz oceny. Jak narazie Pana wpisy nie odnoszą się do spotkania, ale do innych userów, a to chyba nie na tym polega. Oceniajmy zawodników a nie userów czy się mylą czy nie ;)
0
@Midast
Odpisałem Tobie w komentarzu gasparem.
0
@Midast
Widzę jedno, brak jakiejkolwiek argumentacji, jakiejkolwiek. Nie odniósł się Pan do meczu, nie podał ani jednej sytuacji, ani jednej statystyki, ani jednej pozytywnej kwestii którą by redakcja czy ja ominęliśmy w opisie. Cały swój wywód oparty jest nie na zdarzeniach boiskowych ale na subiektywnej ocenie userów. Użytkownicy mają swoich ulubieńców (ja ich nie mam i nigdy nie miałem) i przez wiele lat funkcjonowania mnie na portalu dostrzegane były fale sympatii i antypatii wobec zawodników - obecnie hype jest dla Semedo, Arthura i de Jonga, a diss na Busquetsa, Pique, Suareza, Roberto czy Rakiticia. Ja zawsze walczyłem z ocenianiem zawodników po sympatiach i broniłem tych którzy w danym momencie byli niesłusznie źle oceniani czy niesłusznie źle wywyższani. Broniłem Alvesa gdy był najbardziej wyzywanym zawodnikiem na portalu, broniłem Gomesa gdy równiez był dissowany a także Ivana, podobnie miałem odwage wskazać spadek formy u Iniesty, słabą grę Semedo czy słabszy okres Arthura - nie przynosi mi to "lajków" czy sympatii bo mi nie zależy aby być cool, ale aby być sprawiewdliwym. Nigdy nie zależało mi na popularności bo oceniałem wedlug gry zawodników a nie sympatii.
Co do uwagi do @Gaspar aby nie zwracał on uwagi na moje oceny bo jestem fanem Roberto a antyfanem Semedo (co jest bzdurą - od miesięcy nic chyba nie pisałem o Roberto), to on nie pisze tyle o mnie ale o mojej argumentacji, która w żaden sposób nie została podważona.
Ocena redakcji oceniającej jest wynikiem niejednokrotnego oglądania spotkania, analizowania kilkukrotnego sytuacji, dlatego nawet oceny meczu redaktorów oglądających tylko mecz raz na żywo a redaktorów oceniających, śledczących nad meczech wiele godzin i zwracającyh uwage na takie aspekty jak taktyka, przesuwanie się bez piłki, ustawienie, asekuracja, się różnią co było widać chociażby w tym meczu w ocenie Arthura.
Wielokrotnie chwaliłem Semedo nawet po ostatnich meczach, jednak ja opisuję rzeczywistą grę zawodnika minute po minucie, nie sugeruje się innymi użytkownikami - jeden dał Nelsonowi 2 inny 8, co mi to mówi? Nic. Komentatorzy w TV też czytają ramblę i wielokrotnie sugeruja się wpisami, trzy lata temu pisałem o tym jak słowo po słowie zerżneli dissy na Gomesa, jechali po nim a on nawet w komentowanym meczu nie wystąpił. Dlatego radzę nie sugerować się niczyimi ocenami/opisami, raz usiąść, poświęcić czas, ściszyć głos albo obejrzec mecz w języku który sie nie zna, nie sugerowac sie ocenami uzytkowników, redakcji, moimi i samemu spisac sobie zagrywki zawodników i potem ocenić.
NIeładnie jest tez wskazywać że gdzieś pisałem nieprawde w stosunku do statystyk, dzisiaj wszystko jest do sprawdzenia. Jesli się tu myle w stosunku do jakiegos zawodnika to wystarczy to napisać, wskazać ten mój błąd a nie pisać o tym że zakłamuję rzeczywistość co jest fałszywym stwierdzeniem. Mecz w Pradze oglądałem nie raz, gdyby Pan wiedział jak trwa spisywanie minuta po minucie gry zawodników i zwracanie uwagi na różne aspekty to zapewniam nie da się tego zrobić w czasie rzeczywistym.
Proszę, aby jeśli podważa Pan oceny/opisy moje czy redakcji to wskazywać gdzie to ma miejsce, co zostało źle zinterpretowane co nie uwzględnione, bo pisanie że redakcja czy ja mamy sie sugerować użytkownikami nie jest merytoryczne.
0
@Dominikpiqe
Hmmmm, no nie wiem, nie wiem :)
0
@Dominikpiqe
Czemu ?? Redakcja chyba aż tak bardzo nie zawyżyła mu oceny? :)
Napisz w czym w opisie de Jonga się nie zgadzasz?
1
@AxelF
„Oczywiście, że ocena numeryczna, statystyczna, w oderwaniu do odczuć jest bez sensu. Jeśli jednak kilka rożnych portali, stosujących rożne metodologie, plus trener rywala, zapytany o to, jak układa się mecz, wspomina konkretnie o Semedo, jako o graczu, który wymusił na nim przemodelowanie krycia jego drużyny w drugiej połowie, warto się zastanowić nad tym, co właściwie się w tych wizualiach ocenia”.
Portale różnie oceniają zawodników, sam chociażby Suarezowi dałeś ocenę prawie o 3,5 stopnia mniejszą od whoscored. Więc portale się mylą, czy po prostu stosują inne determinanty lub oceniają jedynie wymierne statystyczne kwestie. Czy oceniłeś błędnie Suareza? Bo portale dają mu dużo wyższe oceny? Niekoniecznie, więc sam widzisz na swoim przykładzie, że nie zawsze portale statystyczne odzwierciedlają odbiór zawodnika. Czy zarzut że portale inaczej oceniają grę Semedo niż redakcja można porównać do sytuacji że portale inaczej oceniają Suareza niż Ty? Czy tylko chodzi o Semedo?
„Wart podkreślenia jest fakt, że Semedo nie był odosobnionym przypadkiem gracza, który zagrał lepszą pierwszą połowę niż drugą. Jeśli jest to regułą w Barcelonie, to kolejnym krokiem jest konkluzja, że to Valdek nie przygotował naszych graczy taktycznie, wydolnościowo, by byli w stanie zgrać lepiej, a na dodatek przegapił zmianę ustawienia Slavi, o której wspomniał jej trener”.
Semedo w ofensywie zagrał dobrze tylko pierwsze 30 minut, potem nie zapuszczał się do ataku, bo dziury jakie zrobił w pierwszej połowie wymagały jego pozostania w obronie.
Nelson bardzo mało biegał jak na bocznego obrońcę o czym była mowa w tekście ściacha.
„W tym w końcu kontekście, warto się zastanowić, czemu Semedo jest nieproduktywny w ataku? Potrafił dać piłkę kluczową, ale w większości akcji pozycyjnych nie ma komu podać, bo nasze asy ataku, w ogóle nie pokazują się do podań, albo zaczynają biec, kiedy w zasadzie już minął moment, kiedy Portugalczyk minął rywala zwodem i na podanie miał miejsce”.
Ta kluczowa piłka nie była typową grą Nelsona, nie była po jego wejściu na skrzydło. Jest nieproduktywny bo źle oblicza moment podania, traci piłkę wychodząc na skrzydło lub obija obrońców. W tym meczu oprócz ewidentnych zagrań do tyłu wskażę jedną akcję po której Nelson mógł skończyć mecz z asystą, ale zamiast podać to przyjął, opóźnił akcję i podał niecelnie a miał na czystej pozycji Suareza.
A jednak mu wychodzą i się pokazują.
https://ifotos.pl/z/qapxpnp
„Jest w tym wszystkim pewna prawidłowość, która uwidacznia się w takich meczach - Messi, pełniący jednoosobowo rolę Iniesty, Xaviego i Messiego, nie ufa wielu nowym graczom i podaje im przy korzystnym wyniku, okazując tymcczasem bezgraniczne zaufanie Suarezowi czy Albie. Czemuż o wiele lepiej wygląda współpraca Semedo z Dembele na jednej stronie?”
Nie ma współpracy Semedo-Dembele, jest współpraca Dembele-Semedo, Nelson nie podaje do Dembele, tylko Francuz wypuszcza na skrzydle Portugalczyka po czym ten obija obrońców. Nelson w tym meczu dostawał świetne piłki od Pique, których nie potrafił wykorzystać. To nie jest kwestia zaufania, ale Leo wybiera zawsze lepsze opcje. Przypomnę pewną sytuację z stratą Suareza (45’) Nelson robi ruch w kierunku skrzydła, Suarez to widzi, i dogrywa piłkę, tylko Nelson zatrzymał się po 4 metrach biegu a piłka nie znalazła właściciela - pusty przelot.
„Wracając w końcu do wątku meczu - jeśli Semedo jest ofiarą podobnej zależności, podobnie jak Griezmann, to na ile to ich odcięcie od drużyny w meczach, także tym ze Slavią, jest ich winą. Jak można oceniać udział w grze ofensywnej, jeśli w tej grze ofensywnej nie mają z kim współpracować”.
Po pierwsze sam piszesz, że to jedynie Twoje gdybanie („jeśli”), a potem z gdybania wyciągasz wnioski dochodzące do konkluzji że nie można oceniać gry ofensywnej. Nie rozumiem szukania usprawiedliwiania, że Nelson mając świetne piłki prezentuje słabą jakość w dograniach, nie jest tak, że jest pomijany w rozegraniu, a usprawiedliwia się go, że koledzy z drużyny się uwzięli i albo mu nie podają albo mu się nie pokazują do podań. Przecież to dziecinne.
„Semedo na dodatek, nie może liczyć na Messiego w pomocy przy obronie. Trochę trudno mi więc oceniać jego powroty do obrony, czy skłonność do ataku, jeśli wiem, że po lewej stronie, tę samą robotę robi 2 graczy”.
To dopiero jest dziwne tłumaczenie – wiem że jeden zawodnik nie wraca więc trudno oceniać mi jego powroty , jego braki powrotów i truchtanie. Tym bardziej powinien wracać wiedząc, że Messi nie wraca. Poza tym to nie jest tłumaczenie bo Messi nigdy nie wspierał boku obrony, czy to przy Alvesie czy Roberto, a w tym meczu pomocnicy bardzo wspierali prawą obronę bo Nelson sobie nie radził. Popatrz na heatmapę pomocników. Jest pełne wsparcie w destrukcji ze strony pomocników dla Nelsona, bo był wkręcany przez Olayinkę. https://ifotos.pl/z/qaprapa . Teoria braku wsparcia dla Nelsona upadła.
„No i na koniec - szczególny moment tego występu Semedo, który mi utkwił w pamięci, to przywoływane straty w końcówce - jeśli Portugalczyk wyrzuca piłkę z autu, a dostawszy podanie zwrotne po prostu nie ma komu podać - szuka rozpaczliwie kogoś, kto weźmie odpowiedzialność i pokaże się do podania, tymczasem wszyscy wielokrotnie tkwią jak kołki w miejscu za swoimi rywalami pochowani. Być może jest to rozliczanie Portugalczyka, z bycia Messim, albo Arthurem bo chyba tylko Argentyńczyk i Brazylijczyk potrafiliby się przy piłce utrzymać”.
Nelson nie miał komu
podać z autu i rozpaczliwie szukał wolnego zawodnika, ale nie znalazł. Każdy zawodnik Barcelony ma tego typu sytuacje, wystarczy że rywal robi pressing, zawodnik Barcelony powinien sobie z tym radzić.
„Ten przydługi wywód, jest tylko pewną próbą osadzenia występów Semedo w pewnym kontekście, jakim jest dyspozycja kolegów. Zauważyłem, ze kiedy drużyna gra dobrze, Semedo też notuje wyższe oceny i wygląda lepiej indywidualnie, a kiedy gramy źle, wiele złych odczuć skupia się na nim”.
Na początku sezonu drużyna grała w kratkę, ale były dobre spotkania a Nelson, zawalał seryjnie bramki. To nie są złe odczucia, ale ocena jego gry.
„Problem jest taki, czy słusznie wymagamy, by PO był osobą biorącą ciężar gry w meczach, gdzie niedomagają nasze największe gwiazdy i w tym kontekście, czy zagrał aż tak źle, by swoim występem w swoich możliwościach, był oceniany tyle gorzej, co np. Suarez w swoim występie, na tle swoich możliwości, nie ułaskawiony nawet golami”.
Nikt tego nie wymaga, ale w takim klubie jak Barcelona wymagana jest jakość, zaangażowanie, nie odpuszczanie powrotów i umiejętność współpracy z kolegami z drużyny.
Ja tak surowo nie oceniłem Nelsona jak redakcja, ale było to jego słabe spotkanie.
1
@Sulej
Tzn.?? W każdym meczu Nelson dostaje kilka świetnych podań na wyjście i przeważnie niewiele z tego wynika. Jak nie ma z kim grać? Kiedyś był Alves a przed nim Messi, potem był Roberto a przed nim Messi, a tylko Semedo to przeszkadza? Na środku jest Suarez, po drugiej stronie Griezman, bywał Fati, jest Dembele.
Nelson w tym meczu miał kilka świetnych piłek i mógł idealnie zagrać kilka razy do Suareza, ale wolał holować piłkę i czekac aż obrońcy wrócą (tylko raz zagrał w tempo).
4
Chciałbym podzielić się heatmapą gry pomocników. Ona jasno wskazuje strefy poruszania się Arthura, de Jonga i Busquetsa. Jednoznacznie pokazuje, którego z bocznych obrońców wspierała pomoc. Przedstawiam ją tylko z powodów argumentu, iż PO w Barcelonie ciągle zostaje bez wsparcia i gra sam przeciwko trzech zawodników bo przecież.... Messi nie wraca.
https://ifotos.pl/z/qaprapa
1
@VenoM
Problem z Barceloną jest taki, że zatracił się podział na defensywnego, środkowego i ofensywnego pomocnika. W ataku przeciwników grają w linii a w ataku Barcelony niestety również. Poza tym wychwalany de Jong jest podobno dużo szybszy i więcej biega od Busiego, lepiej stosuje pressing i w założeniach wielu ma być następną Busiego, więc skoro tak jest czemu to nie przekłada się na odbiory/przechwyty. Jesli grałby wyżej to powinno sie to przekładać na lepsze ofensywne statystyki, a tego tez tu nie było.
1
@AxelF
Semedo od 30 minuty spotkania przekroczył dwukrotnie 40 metr od bramki Slavii.
41’ złe podanie do de Jonga – strata na połowie Slavii
55’ jedyne wejście na połowę Slavi w drugiej połowie i ... przerzut do tyłu.
On w drugiej połowie nie tyle, że był zneutralizowany co po prostu nie przechodził na połowę rywali i nie uczestniczył w grze ofensywnej. Semedo do 29' mimo że praktycznie bez efektów (dwa dobre podania, zawalona świetna akcja i kilka strat i niecelnych podań) był aktywny i dobrze sie pokazywał. NIe rozumiem zarzutu, skoro redakcja właśnie jako jedyną kwestię to pozytywnie oceniała ofensywną grę Nelsona i wyszczególniła te dwa pozytywne zagrania.
1
@widurczyk
"jak można nie wspomnieć w ocenie messiego, że kompletnie nie angażował się w defensywę" - pierwsza bramka padła po jego pressingu i odbiorze, bardzo często jak na niego stosował pressing. Więc angażował się w defensywę, jednak głównie jedynie na połowie przeciwnika (tak jak Suarez).
1
@Danielos8
NIe komentowałem zbytnio ostatnich ocen i nie wypowiadałem sie o Semedo, a jesli sie wypowiadałem to pozytywnie bo ostatnie 2-3 spotkania zagrał dobrze. O sezonie bym nie pisalm bo w pierwszych meczach sezonu grał słabo i był głównym winowajcą utraty bramek.
2
@Syt400
Czemu tak wybiórczo potraktowałeś statystyki? A gdzie np. jedna z najważniejszych dla gry na środku czyli odbiory, gdzie np. Busi miał dwa razy więcej udanych interwencji nie grając całego spotkania.
1
@Messisinio
Znów merytorycznie
3
@Midast
Przedstawiłes jakieś argumenty czy tylko to że społeczność rambli uważa że zagrał dobrze. Napisz w czym redakcja się pomyliła.
1
@Danielos8
O Semedo dawno nie pisałem. Dziwne że postrzeganie mojej oceny wiazesz kolorem skóry, rozumiem że dostrzeganie błędów Semedo to rasizm bez względu na jego grę?
1
@Wilk
A masz tu tak napisane? Czy tylko własna twórczośc nie poparta wydarzeniami boiskowymi. O stracie bramki pisałem wczoraj w komentarzu.
2
@ryba84
Konkrety, rozumiem, że kazdy może mieć swoja opinię ale fajnie jak jest czyms poparta. Nie uważasz?
1
@ryba84
Lubie rozmawiać o konkretach, z tych konkretów to były jego wślizgi w tempo (prawa strona gdy asekurował Pique asekurujacego Semedo czy lewa po stracie Dembele). Wskaż te kilkukrotne sytuacje gdy był ogrywany jak dziecko. Do tego ważne odbiory i świetne przerzuty do Alby z których conajmniej jeden powinien skończyć się asystą drugiego stopnia.
1
@Chaoss
Tak zatrudnił, mam wejściówki dla całej rodziny :)
3
@barteq
Defensywa negatywy
7’ strata na własnej połowie
15’ bark Nelsona w obronie, ucieka mu zawodnik, na szczęście Slavia robi zły przerzut na drugą stronę
16’ złe ustawienie Semedo, niepotrzebnie wychodzi do drugiej linii do zawodnika który przenosi piłkę za Nelsona, jego strona musi być asekurowana przez Pique i jeszcze Busquetsa, Semedo truchta sobie.
16’ Na prawej obronie ucieka osamotniony zawodnik, na szczęście dostaje niedokładne podanie, Semedo tylko truchta.
20’ świetna akcja Czechów, Nelson kryjąc Olayinkę poślizgnął się i przewrócił na lini pola karnego, potem się źle ustawił nie zdążyłby do Nigeryjczyka, nie krył nikogo i zostawił innego zawodnika na środku, którego strzał z trudem obronił Ter Stegen.
26’ niepotrzebnie wikła się w drybling na własnej połowie, traci ale odzyskuje.
32’ strata de Jonga, Semedo zostaje ograny w środkowej strefie, dziura na PO, Nelson wraca spacerkiem.
36’ Semedo ucieka zawodnik na jego skrzydle, on wraca truchtem, bardzo groźna akcja zakończona strzałem i obrona Ter Stegena
42’ strata na własnej połowie
47’ Nelson ma dwóch zawodników na skrzydle, kryje na radar, nie kryjąc nikogo, wrzutka w pole karne, czyści Alba
72’ strata Semedo, przegrywa pojedynek z Olayinka, następnie odbiera wślizgiem, ale ostatecznie strata z faulem.
77’ Pique faulowany na prawej obronie bo był zmuszony asekurować źle ustawionego Nelsona
76’ Nelson fauluje w narożniku pola karnego
79’ strata Semedo, OIayinka odbiera mu piłkę, Nelson wybija na aut
83’ Semedo dwukrotnie nawinięty przez Olayiankę, łatwo daje dośrodkować
88’ Nelson dopuszcza do dośrodkowania
88’ kolejna wrzutka niezablokowana przez Semedo
90’ przechwyt i strata Nelsona
Whoscored jest bardzo pomocnym narzędziom, ale do swoich ocen nie wlicza np. takich kwestii jak braki powrotów, złe ustawienie, truchtanie, odpuszczanie krycia itd. można mieć 10 sytuacji w defensywie z czego 5 zakończy się sukcesem a 5 błędami i groźnymi sytuacjami dla przeciwnika a można mieć tylko 3 sytuacje i w 3 mieć 100 procentową skuteczność, a resztę uniemożliwia podania ustawieniem się i zamykaniem korytarzy. Kogo whoscored oceni lepiej? Tego z 5 interwencjami czy tego z trzema?
1
@xoran
Zaraz będą lajki ;)
Kolega napisał trzy rzeczy - biegał w pierwszej połowie, walczył i asekurował Pique. W ostatniej kwestii minął się z prawdą bo było odwrotnie, też zbytniego zaangażowania w walkę nie było, biegał do ataku co przecież redakcja uwzględniła i pochwaliła (więc zarzut oderwany od rzeczywistości) a że do obrony nie wracał i truchtał to inna kwestia.
0
@Yoshi94
W większości uczestniczy, w tym meczu akurat kilka razy stosował mocny pressing na połowie rywali, nieźle kreował sytuacje, a bramka padła po jego odbiorze.
2
@barteq
Konkrety. Wskaż kiedy łatał dziury po Pique. Bo tak to zwykłe oskarżenia w stronę redakcji. To, że było odwrotnie i Pique łatał dziury po Semedo to pełna zgoda, bo Nelson trucht w obronie ma opanowany.
5
@Kalipso
Już dzisiaj o tym pisałem.
Redaktorzy też ludzie ( mogą się różnić opiniami), jest kilkunastu, jedni są od najlepsze/najgorsze inni od ocen, poza tym najlepsze/najgorsze to szybka pomeczowa analiza wrażeń i pierwszych wniosków, oceny to kwestia mozolnej analizy kilkugodzinnej oglądając mecz drugi raz i niektóre akcje po kilka razy.
3
@kasha
Jakieś argumenty czy tylko opinia bez argumentów ?
5
Wezmę trochę w obronę redakcję, bo to co kuleje to właśnie informacja zwrotna.
@Qaz123
„Notorycznie obnizacie notę Semedo ktory do pomocy ma truchtającego Messiego a z drugiej strony Alba który notorycznie jest spóźniony w defensywie a w ofensywie widzi wyłącznie Messiego mimo lepiej ustawionych zawodnikow. Kolejny Busi, dzięki któremu mamy dziurę w defensywie i praktycznie najwolniejszego zawodnika na najważniejszej pozycji w tym klubie, oceniacie blisko średniej ocen”.
@bolinho89
serio Busi to samo co Arthur?
@ShawnC
„Jak można rozliczać wszystkich środkowych pomocników za brak kontroli a przy ocenach Messiego i Suareza nie wspomnieć o ich kompletnym braku pomocy w pressingu i odbiorze dla reszty drużyny?”
Nie zauważyłem w tym sezonie aby Semedo był inaczej oceniany niż wszyscy pozostali zawodnicy. Dzisja ktoś napisał że jest gnojony przez redakcję a ostatnio zarzucono redakcji rasizm w stosunku do Semedo, mimo że w przed ostatnim spotkaniu redakcja dała mu zawodnika meczu. Semedo zagrał dwie różne połowy i w żadnej nie był kluczowy, w pierwszej grał duzo bardziej ofensywnie ale za to prawie nie wracał i zostawiał często osamotnionego Pique, w drugiej nie uczestniczył w akcjach ofensywnych, lepiej bronił ale i tak był wkręcany przez Olayinkę. Kiedyś było tak jak grał Alves to on obstawiał cała stronę od ataku po obronę, jak nie udawało mu się pokryc trzech zawodników jednoczesnie i tak była jego wina. W środę Semedo miał praktycznie zawsze asekurację Pique do tego wspomagającego Busquetsa czy de Jonga. Ktos napisał że musi zawsze grac na dwóch-trzech zawodników – w tym meczu była tylko jedna taka sytuacja, gdzie miał dwóch więc postanowił kryć na radar i nie krył nikogo, akcja skończyła się groźną wrzutką. Messi tak gra od początku kariery, czy jak grał Alves czy Roberto to Messi harował w obronie? Są pomocnicy którzy wspieraja boki obrony i prawie zawsze jest Pique który łata tą dziurę bo Nelson spaceruje do obrony. Jeżeli macie inne zdanie, to pokażcie sytuacje, pokażcie ciągłe tendencyjne obniżanie mu oceny przez redakcję.
Alba został nazwany najsłabszym zawodnikiem spotkania przez redakcję więc nie rozumiem zarzutu że zostaje wywyższony kosztem Semedo. Co do Busiego przedstawiłem swój opis, redakcja potraktowała go bardzo surowo, mimo iż moim zdaniem swoją walecznością (udane wślizgi) i dobrym ustawieniem często niwelował zagrożenie. Busi nie biegał? W akcji w której Barcelona straciła bramkę poszedł do pressingu i był najbardziej wysuniętym zawodnikiem linii pomocy, gdy bramka padała był jedynym zawodnikiem pomocy który wracał i był najbliżej pola karnego z wszystkich pomocników, de Jong i Arthur tylko stali. Arthur zagrał naprawdę mega słabe zawody, praktycznie nie bronił – może 5 minut w całym meczu gdy ubezpieczał Semedo na prawej obronie (wybicie piłki głowa na aut), a tak cały mecz źle się ustawiał, mało aktywny w pressingu, odpuszczał krycie, w ofensywie oprócz tej 3 minuty kompletna pusta, miał prawie o połowę mniej podań niż zazwyczaj, nie rozprowadzał piłek. Brak kontroli to nie pressing w obronie, ale umiejętne regulacja tempa gry przenoszenie ciężaru gry na różne strony boiska, uruchamianie różnych sektorów, nic z tego w wykonaniu Arthura nie oglądaliśmy.
1
@VeB92Nov
Mam rozpisane minutę po minucie każdego, ale nie zdążyłem na wczoraj w nocy - musiałbym to tylko zebrać w całość. Jeden uzytkownik pytal o Griezmana, więc może zrobię też.