pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Destiny
"To ze sobie wyszczególnisz dobre zagrania dodając minutę nie czyni twoich bredni prawdziwymi".- a co wyznacza, bo jak twierdzisz opis analiza gry pokazują zakłamaną rzeczywistość.
Nie ma formy to nie argument a ocena, nie poparta argumentami.
2
@mientusek1407
Merytorycznie i w punkt a jakieś argumenty są? Czy tylko tak osobiście z sympatii? Jak będziesz mnie pamiętał to miło mi :)
Akurat nie bronię Busiego, sam się obronił tym spotkaniem, a gdzie się na siłę czepiam Semedo? Bo opisuje jak grał?
1
@Pudlikj
Redaktorzy też ludzie, jest ich kilkunastu, jedni są od najlepsze/najgorsze inni od ocen, poza tym najlepsze/najgorsze to szybka pomeczowa analiza wrażeń i pierwszych wniosków, oceny to kwestia mozolnej analizy kilkugodzinnej oglądając mecz drugi raz i niektóre akcje po kilka razy.
2
@mkord
Nie zauważyłem aby był gnojony. Możesz konkretnie sformułować zarzut w stronę redakcji. Gnojnie - mocne słowo.
2
@th@les
Whoscored stanowi bazę statyczną i można się nią sugerować ale ona nie bierze pod uwagę wielu kwesti. Np. odpuszczanie krycia, błędy w ustawieniu, brak powrotów, dopuszczanie do wrzutek itd. Dlatego jeśli zawodnik będzie miał 20 akcji na stronie a 6 razy puści akcje a 4 razy powstrzyma będzie lepiej oceniony niż ten który ma 3 akcje na stronie i 100 procentową skuteczność. Whoscored jest dobra ale nie można tego brać 1 do 1.
1
@bolinho89
Mi też nie pasowało. Busi zagrał dużo lepiej
4
@dariooo
Dziękuję za tak merytoryczny i wyczerpujący komentarz. Nie jestem w stanie znaleźć jakiejkolwiek logocznej odpowiedzi przytłoczony ogromem argumentów. Cieszę się że nie jest to osobisty, personalny wpis jak wielu osób nie mających zbyt wiele dodania do dyskusji a dysertacja dokonana pogłębioną analizą piłkarską.
7
Busquets 5,5
Zrobił to co do niego należało. Świetnie zajmował pozycje, potrafił łatać dziury w linii obrony i dobrze rozgrywać piłkę. De Jong musi bieganiem nadrabiać to co u Busiego - doświadczenie, umiejętność zajmowania pozycji i przewidywanie sytuacji boiskowych. Miał więcej dobrych interwencji niż błędów, jednak nie był decydujący i kluczowy dlatego tylko ocena wyjściowa. Praktycznie jeden poważny błąd.
16’ akcja Slavi na prawej obronie Barcelony, dobry wślizg Busquetsa
17’ dobra asekuracja na lewej obronie
28’ strata na własnej połowie którą sam naprawia
29’ przechwyt na środku boiska
42’ dobry przechwyt na własnej polowie
66’ przechwyt Busiego
73’ świetny przerzut do Alby
75’ kolejny świetny przerzut do Alby-powinien zakończyć się asystą drugiego stopnia
77’ świetny wślizg przed własnym polem karnym
77’ strata Dembele, przechwyt Busiego
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@puyol_presidend5
NIe, nigdy, zawsze delektuję się spotkaniem. Po prostu ogladam drugi raz.
2
@Vhaeraun
Bo lubię :)
poza tym wolę pisać to niż, pisać oceny to "żart", "oceniający się nie znają", "faworyzują", "oceny to jaja".
0
Arthur 3,5
Mimo asysty, podanie sytuacyjne do jedynego zawodnika w pobliżu, ale zawsze należy takie odnotować to niczego nie wniósł do ofensywy a w defensywie był zawodnikiem który na tak kluczowej pozycji więcej szkodził niż pomagał. Wciąż ma problem z zagrywaniem piłek do przodu, w tym meczu nie tylko nie potrafił grać kreatywnie, ale nie był w stanie balansować gry, zmieniać stronę rozegrania, regulować tempo. Liczba jego podań była prawie o połowę mniejsza niż w innych spotkaniach Brazylijczyka.
Zaczął od przechwytu w pierwszej minucie, w drugiej już zanotował stratę. W trzeciej zanotuje asystę. Potem już zniknął z boiska albo pokazywał się tylko po to by odnotować złe dogranie.
14’ złe dogranie do Semedo
20’ groźna akcja Slavi, Arthur idzie do obrony zamiast chociażby truchtać (przed nim dwóch zawodników przeciwników stoi na linii pola karnego i czeka na podanie)
39’ niecelna próba dogrania do Suareza
48’ kółeczko Arthura przed własnym polem karnym zakończone stratą (sytuacje ratuje Pique), po 15 sekundach kolejna strata.
Ani jedno napędzające podanie do przodu (nie liczę sytuacji z 3 minuty), bardzo słaby przegląd pola a i wydolność i motoryka pozostawiała wiele do życzenia. Słabiutko.
0
Alba 3,5
Słabe spotkanie. Zarówno w ataku jak i w obronie mało widoczny, mało konkretny. Mniej błędów od Nelsona, ale i mniej udanych interwencji głównie ze względu na mniejszą aktywność Slavii na lewej stronie. Lepiej się ustawiał od Nelsona, ale podobnie jak on często miał opóźniony moment powrotu do defensywy i złapał bardzo głupio żółtą kartkę. Niezła współpraca z Lenglet, ale bez wymiernych efektów, kilka dobrych akcji ofensywnych w których zabrakło minimalnie jakości do asysty. Dobrze ustawiony na przesuniętej obronie. Ogólnie występ o którym można jedynie powiedzieć że miał miejsce.
Negatywy w defensywie
7’ groźna akcja lewą stroną, Alba wraca truchtem
8’ Pique asekuruje, brak Alby w obronie
12’ strata w środkowej strefie
20’ zostaje objechany, Slavia ma groźną akcję
23’ Alba przewraca się w obronie, asekuracja Pique
84’ strata na własnej połowie
Pozytywy w defensywie było niewiele – dwa wybicia i zablokowane dośrodkowanie.
Ofensywa
2’ dobre wejście na skrzydło, świetna piłka od Leo, Alba z pierwszej piłki do Suareza ale zablokowane na rzut rożny przez stopera
20’ próba wertykalnego zagrania do Griezmana ale za słabo
30’ niecelne dogranie do Griezmana
53’ dobre wejście na skrzydło, ale dobre dogranie do niego Leo przeciął obrońca
56’ Alba faulowany przy zejściu ze skrzydła w kierunku pola karnego
66’ dobrze wychodził ale złe dogranie w jego kierunku od de Jonga
75’ powinien mieć asystę, z jednej strony Leo fatalnie uderzył bo jego dograniu, z drugiej to dogranie powinno być dokładniejsze
0
Semedo 4
Dziwny mecz do oceny Nelsona. Było co oceniać na plus i co oceniać na minus, jednak minusów troszkę było więcej, ocena słabo - wydaje mi się odpowiednia. Dwie różne połowy w wykonaniu Portugalczyka. W pierwszej połowie wielkie dziurska w obronie, brak powrotów czy truchtanie do defensywy, ale mimo braku efektów to aktywny w ofensywie z kilkoma dobrymi wejściami na skrzydło, w drugiej bardziej uważny w defensywie za to w ofensywie go już nie widzieliśmy. Nigeryjski zawodnik Slavii – Olayinka, narobił Nelsonowi sporo problemów. Slavia atakowała głównie jego stroną z tego powodu zarówno można wyliczyć wiele akcji pozytywnych jak i negatywnych – dużo interwencji ale i dużo akcji z odpuszczeniem krycia i błędów. Niepotrzebnie wychodził do drugiej linii, nawet gdy dwóch przeciwników wchodziło w jego strefę, on co najwyżej truchtał.
Defensywa negatywy
7’ strata na własnej połowie
15’ bark Nelsona w obronie, ucieka mu zawodnik, na szczęście Slavia robi zły przerzut na drugą stronę
16’ złe ustawienie Semedo, niepotrzebnie wychodzi do drugiej linii do zawodnika który przenosi piłkę za Nelsona, jego strona musi być asekurowana przez Pique i jeszcze Busquetsa, Semedo truchta sobie.
16’ Na prawej obronie ucieka osamotniony zawodnik, na szczęście dostaje niedokładne podanie, Semedo tylko truchta.
20’ świetna akcja Czechów, Nelson kryjąc Olayinkę poślizgnął się i przewrócił na lini pola karnego, potem się źle ustawił nie zdążyłby do Nigeryjczyka, nie krył nikogo i zostawił innego zawodnika na środku, którego strzał z trudem obronił Ter Stegen.
26’ niepotrzebnie wikła się w drybling na własnej połowie, traci ale odzyskuje.
32’ strata de Jonga, Semedo zostaje ograny w środkowej strefie, dziura na PO, Nelson wraca spacerkiem.
36’ Semedo ucieka zawodnik na jego skrzydle, on wraca truchtem, bardzo groźna akcja zakończona strzałem i obrona Ter Stegena
42’ strata na własnej połowie
47’ Nelson ma dwóch zawodników na skrzydle, kryje na radar, nie kryjąc nikogo, wrzutka w pole karne, czyści Alba
72’ strata Semedo, przegrywa pojedynek z Olayinka, następnie odbiera wślizgiem, ale ostatecznie strata z faulem.
77’ Pique faulowany na prawej obronie bo był zmuszony asekurować źle ustawionego Nelsona
76’ Nelson fauluje w narożniku pola karnego
79’ strata Semedo, OIayinka odbiera mu piłkę, Nelson wybija na aut
83’ Semedo dwukrotnie nawinięty przez Olayiankę, łatwo daje dośrodkować
88’ Nelson dopuszcza do dośrodkowania
88’ kolejna wrzutka niezablokowana przez Semedo
90’ przechwyt i strata Nelsona
Defensywa pozytywy
9’ przechwyt na własnej połowie
47’ dobry odbiór w polu karnym
61’ dobry odbiór na własnej połowie
63’ W narożnika pola karnego najpierw Nelson odbiera a następni traci
65’ dobry odbiór w polu karnym
76’ bardzo dobry odbiór
87’ wykopem wyjaśnia groźne zamieszanie po bramką
87’ dobry przechwyt
Ofensywa
10’ dostaje dobrą piłkę prostopadłą od Pique na skrzydle, ale źle dogrywa, obrona Slavi przejmuje
12’ Dobry przerzut Lenglet do Semedo a ten oddaje do tyłu
13’ dobry przerzut Lenglet do Semedo a ten wikła się w drybling i oddaje do tyłu
14’ Nelson na skrzydle oddaje do tyłu
19’ wejście Nelsona na skrzydło, poślizgnął się, upadając jeszcze faulował
22’ dobre podanie Nelsona do Leo na skrzydło
24’ świetna wertykalna piłka Pique do Semedo na wolne skrzydło, Nelson opóźnia podanie, w końcu niedokładnie podaje do Suareza a akcja kończy się złym strzałem Griezmana.
27’ świetna wertykalna piłka Pique do Semedo, Nelsona powinien podać do Suareza od razu który miałby tylko bramkarza przed sobą, jednak przyjmuje piłkę i spowalnia akcję, potem już odgrywa prosto do stopera. Mógł mieć asystę, zabrakło zdecydowania i jakości.
29’ dobre wejście Nelsona na skrzydło i dobre kluczowe odegranie do Suareza.
41’ złe podanie do de Jonga – strata na połowie Slavii
55’ jedyne wejście na połowę Slavi w drugiej połowie i ... przerzut do tyłu
0
Pique 5
Nie można odmówić mu chęci do gry i odpowiedniego ustawiania się, w defensywie średnie spotkanie i dużo dobrego dał w kreacji. Ogólnie średnie spotkanie Gerarda. Jedyny zawodnik z pola Barcelony z dodatnim bilansem udanych interwencji do strat. Prawie nie do przejścia. Niestety prawie. Zdarzyły mu się błędy i to wcale nie tak mało:
16’ przy asekuracji PO źle wybija piłkę prosto do Olayinki,
36’, po złym wyrzucie Ter Stegena dobrze wygrywa górną piłkę, ale zostawia swojego zawodnika, który oddaje groźny strzał,
45’ kiks przy wybiciu - groźna sytuacja
61’ strata przy podaniu na własnej połowie.
Przy bramce też nie zachował się najlepiej – nie tyle jego wyjście do pressingu można skrytykować co niepotrzebne podejście do podwojenia-potrojenia, gdy zawodnik wszedł mu na obieg.
Jednak to co dawał w defensywie na wszystkich czterech pozycjach pokazuje jego wielkie zaangażowanie.
W 7 minucie świetny wślizg na lewej obronie bo Alby zabrakło, w kolejnej minucie odbiór znów na lewej obronie,
9’ wybija na aut na prawej obronie, by w tej samej minucie wyczyścić sytuację na środku obrony,
15’ asekuruje PO i czyści głową,
23’ Alba przewraca się w obronie, ale Pique świetnie blokuje skrzydłowego Slavii na lewej obronie,
31’ czyści sytuację przy wrzutce Slavii,
48’ odzyskuje przy polu karnym po stracie Arthura,
49’ dobre wyczyszczenie,
58’ blokuje wrzutkę na lewej stronie,
73’odbiór przy asekuracji na lewej obronie,
74’ faulowany przy asekuracji prawej obrony,
77’ Gerard czyści przy wrzutce,
82’ świetny wyprzedzający przechwyt,
84’ czyści sytuację w polu karnym przy dużym zamieszaniu,
87’ dobra interwencja przy wstrzeleniu piłki w pole karne,
88’ dwukrotnie broni strzał Slavii z pola karnego,
90’ asekuracja i odbiór na prawej obronie,
90’ blokuje groźny strzał z pola karnego w ostatniej akcji meczu.
W kreacji obok Lenglet i Messiego chyba najbardziej kreatywny, szkoda że tylko w pierwszej połowie.
10’ świetna prostopadła piłka do Semedo
17’-Dobry przerzut do Pique do Griezmana,
24’ Świetne wertykalne podanie do Semedo na skrzydło
25’ dobry przerzut do Griezmana
27’ Świetny, wertykalny przerzut do Semedo, mógł mieć asystę drugiego stopnia gdyby Nelson celnie podał do Suareza
8
Tym razem znalazłem czas więc i mogłem sobie pozwolić na ocenę zawodników. Co do samego spotkania to najsłabszą formacją była pomoc. Arthur mimo dość sytuacyjnej asysty zagrał bardzo słabo, to też nie był mecz de Jonga – niewiele wnieśli do ofensywy i defensywy. Z tego powodu mecz wyglądał jak często za czasów Lucho, opierający się na Leo i parze stoperów odpowiedzialnych za.....kreację. To głównie Pique i Lenglet posyłali wertykalne piłki za plecy obrońców do Semedo, Alby czy Griezmana. Valverde nie potrafi ułożyć schematów w obronie, szczególnie dotyczących wsparcia linii obrony przez pomoc, przesuwania się pomocy itd. Dopiero w końcówce de Jong był wysłany do obrony jako piąty przy przesuniętej defensywie. Wiele błędów w linii obrony spowodowane było właśnie brakiem wsparcia pomocy, gdzie często cała pomoc szła do pressingu zostawiając 30-40 metrową dziurę między liniami (vide bramka). Co do linii ofensywnej to wielka nieskuteczność, nonszalancja, nie zawsze był ten felling, jednak to Leo robił różnicę. Walczący Griezman? Super, ale czy tego oczekiwaliśmy? Ogólnie oprócz ostatnich minut spotkania to mecz na plus, nie zapominajmy, że był to mecz wyjazdowy – zmora Barcelony. Mecz do analizy i poprawy, jednak nie wysuwałbym bardzo daleko idących wniosków. Martwi mnie brak zmian dla młodych zawodników, kolejny raz Valverde wziął kilku na wycieczkę bo pewnie Wague czy Fati mostem Karola nie spacerowali. Co do podnoszonej kwestii wybiegania – było widać braki kondycyjne w końcówce spotkania (nawet u de Jonga-ostatnia akcja meczu). Jednak Messi i Suarez zawsze tak grali, za Lucho też, więc o co kaman? Problem w tym meczu w kwestii wybiegania była linia pomocy i boczni obrońcy. Nie tylko truchtanie Semedo i Alby, ale totalna statyczność Artura i jak na de Jonga zbytnia bierność pokazały, że taka postawą nie zdobędzie się Ligi Mistrzów.
1
@ViscaBarca123
Jak będziesz chciał to kiedyś mogę Ci podrzucić jakieś teksty o Mansonie, czy o Światyni Ludu, Światyni Słońca czy coś z psychologii dotyczącej seryjnych morderców lub terrorystów :)
1
@komentejtor
Ja się nie obrażam. Możesz wskazać to zmaltretowanie? Userzy wystawili Busiemu 3,5 a Pique dostał ocenę 4. Ocena mimo, że wystawili ją userzy jest jedna.
Co do Busiego, to nie był zły mecz. Ogladałem mecz drugi raz. NIe widze go (jesli nie jest wystawiany Ivan) poza 11. De Jong nie jest tak uniwersalny i nadrabia bieganiem to co Busi robi doświadczeniem i ustawianiem się.
0
@AxelF
Semedo w pierwszej połowie prawie nie był zaangażowany w obronę w drugiej nie uczestniczył w ataku. Stąd to ogólne małe zaangażowanie. NIe można biegac od połowy albo do połowy.
I akurat Nelson dostawał w tym spotkaniu świetne piłki na skrzydło, by następnie odgrywac do tyłu lub do obrońców przeciwnika, bo miał problem z odegraniem w tempo. Miał świetną okazję aby miec asystę, ale podał za późno i zamiast do osamotnionego Suareza, opóżnił akcje i podał do stopera przeciwników (27').
0
@th@les
Tragiczny nie, ale bardzo przeciętny - Semedo.
Busi też nie zagrał tragicznego spotkania, nawet w akcji bramkowej wracał szybciej niż de Jong czy Arthur, który zagrał bardzo słabe spotkanie.
0
@Remi70
tego meczu nie przeszedł obok, miał kilka niezłych rajdów, świetne przerzuty, kluczowe podania, biegał do każdego ataku.
3
Akurat ten mecz pokazał bolączke Barcelony od wielu wielu lat i to jeszcze przed Valverde, coraz słabsza druga linia. Busi mimo, że tu wyminiony nie zagrał złego spotkania, słabszy był Arthur (mimo asysty) a de Jong też porównywalny poziom ( a sama końcówka bardzo słaba np. w 90'przegrał pojedynek główkowy z Oleyinką i dał mu strzelić, a w ostatniej akcji spotkania daje się przejść w sytuacji z groźnym strzałem). dziwie się oceną userów dla Busquetsa, ale jeszcze bardziej się dziwię oceny Pique jak gość zabezpieczał wszystkie strefy w obronie plus często środek pola, a do tego wybronił 2-3 strzały.
14
Mi się wczorajsze zaangażowanie Leo podobało. Przy ataku pozycyjnym Slavi na naszej połowie głównie w drugiej połowie stał i czekał. Jednak wiele razy bardzo mocno naciskał, uczestniczył w pressingu, dwa jego przechwyty zakończyły się świetnymi akcjami. Do tego najlepiej rozgrywał z drużyny (obok stoperów). Mimo asysty bardzo słaby mecz Arthura.
0
@mesqueunbarca
Na razie nie wypowiadam się na temat całego spotkania, ale w pierwszej połowie najlepszy był Pique, Lenglet, Messi - najsłabszy Alba, Semedo i Arthur (mimo asysty).
W drugiej Lenglet dużo zawalił przy bramce.
0
@bernardFCB
Groźne akcje Slavii w pierwszej połowie to głównie błędy Semedo - chociażby 36' czy 20'.
0
@Janiama
A co do Alby to chyba jego najsłabszy mecz w tym sezonie
0
@Janiama
NIe mówię o całym meczu, bo na razie przeanalizowałem 20 minut spotkania. W nich Pique był najlepszy, Semedo z tego co pamiętam w drugiej połowie w ofensywie nie bywał a w pierwszej oprócz dogrania do Suareza też niewiele z tego wynikało, za to w defensywie na PO robił dziury w pierwszej połowie w drugiej było w obronie już lepiej.
1
@axegrinder
Mi głównie chodziło o tytuł newsa, jakby nie wiadomo jak Neuer podgrzał atmosferę między nim a Ter Stegenem, a nawet o nim nie wspomniał :)
4
Stracona bramka to wina ................Ivana :)
Lubię analizowac sobie stracone bramki przez Barcelonę, kto zawinił, jakie błędy, złe ustawienie itd...
Stracona bramka to wynik błędów zespołu, ustawienia i zachowania się obrony i pomocy.
Dlaczego pomoc? - cała pomoc poszła do pressingu nie zostawiając nikogo do asekuracji, gdy Busi poszedł do presingu to Arthur powinien zająć miejsce bliżej środka (jednak on tylko szedł do obrony, zamiast chociażby truchtać), na środek schodził natomiast Griezman jednak też nie kwapił się o powrót. Jednak to wina kogos z pomocy, że zostawiono 30-40 metrową dziurę między strefami. Busi w początkowej akcji był najwyżej wysuniętym pomocnikiem w końcowej był pomocnikiem najbliżej bramki Barcelony - wrócił szybciej od de Jonga i Arthura, ale co z tego.
Obrona - tutaj całkowicie bez winy jest tylko Alba.
Pique wyszedł zbyt wysoko do pressingu, potem spóźniony probował wrócic na pozycję, jednak widząc, iż Lenglet który wszedł na jego pozycję, powinien przejąć od Semedo strzelca a nie wchodzić do podwojenia-potrojenia. Wydaje się, że nie widział zawodnika wchodzącego za jego plecy, ale po Lenglet najbardziej winny.
Lenglet - zajął złą pozycję, dał wyjśc zawodnikowi którego krył za siebie, dał mu przyjąć a w reszcie akcji był bierny, pozwalając asystentowi dobrze dograc strzelcowi. Najbardziej winny.
Semedo - w poczatkowej części akcji zbyt wysoko wychodzi i ucieka mu zawodnik-strzelec bramki. Jednak schodzi on na środek i tam Nelson powinien być ubezpieczony przez któregoś z pomocników lub stoperów, nie miał bezpośredniego wpływu na utratę bramki (nie winię go że nie poszedł z kryciem do końca), jednak zbyt mało aktywny, mógł szybciej wracać, wspierając Lengleta dając większa mozliwość Pique do przejęcia krycia.
Aaaaa, dlaczego Ivana? Rakitic gra jako drugi pivot/pólpivot i on by ubezpieczał Sergio gdyby ten poszedł do przodu (i odwrotnie), nie zdazyłaby się sytuacja 40 metrowej dziury między między liniami, gdzie jeden stoper idzie na połowę boiska do presingu, a drugi przegrywa górna piłkę. W tej akcji praktycznie Griezman, de Jong i Arthur nie wracali.
Ogólnie częsta uwaga od kilku sezonów, zbyt łatwo stoperzy i Nelson dają się wyciagać z swoich pozycji w ataku pozycyjnym przeciwnika.
1
@arcziFCB
Łącznie najwięcej w odbiorze z całego zespołu (11). W przerwie go Valverde ustawił bo w pierwszej połowie nie ogarniał, nie wracał lub wracał truchtem i była dziura na PO, w drugiej już nie zapędzał się do ataku tylko grał uważniej w obronie, był na pozycji i się dużo lepiej ustawiał. Ogólnie niezłe wrażenie. Jest progres.