pax

10

@dawinho80
Tylko czy to wina Dembele że mimo, iż Griezman dostał lepsze podanie od Dembele niż od Messiego, to wykorzystał to od Leo?

pax

35

Z ocenami się prawie zgadzam, prawie, tzn. jednak po wejściu Dembele rozbujała sie nam prawa strona, już nie chodzi nawet o te dwie akcje które powinne skończyć sie jego asystami, bo idealnie dograł do zawodników i wystarczyło dobrze trafic w piłkę, ale mimo starat był pod grą, szarpał, wychodził. Było widać że staral się grac dla drużyny niż kończyć samemu, probował dograń na obieg, chociaż te podaina nie były az tak dokładne, ale grał wertykalnie. Do tego wpsierał defensywę. Sądzę, że 7 to za dużo, ale 6 to na pewno by mu sie należało według mnie.

pax

0

@kerouac

dziekuję za wyjaśnienie. Zrozumiałem. Albo szanujemy kogoś albo pogardzamy kimś, system zero-jedynkowy.

pax

0

@kerouac

Zawsze możesz mi pogardę wytłumaczyć.

Można się spierać, mieć różne podejścia do różnych spraw, ale gardzić okrutnie człowiekiem tylko dlatego, że ma inne poglądy to poprosze o wytłumaczenie.

pax

2

@kerouac
Lis pisze o pogardzie i mowie nienawiści a w komentarzach pogarda i mowa nienawiści.

"Lis na mocnych tabletach, ciekawe skąd towar ogarnia, paskudna osobowość, niezrownowazony psychicznie, gardzę okrutnie"

Bez komentarza

pax

0

@kamyk_23
Ja nie muszę sobie pochlebiać wystarczy, że robią to Twoje wpisy :)

pax

0

@kamyk_23
Zagrał nieźle, nie bardzo dobrze jak go oceniłeś. Pierwsza połowa nawet lepiej niż nieźle, w drugiej juz słabiej. W pierwszej 2-3 razy się podłączył do ataku ale nic z tego nie wyszło (zawsze zablokowany, ale jednak widoczny), w drugiej już schowany za Dembele. W pierwszej w obronie w nerwowo, ale po 10 minutach nadrabiał lepszym ustawieniem, choć nie miał ani jednej interwencji w obronie. W drugej dominowaliśmy w utrzymywaniu się przy piłce i rywal nie miał zbyt wielu okazji, ale grał pewniej, dwa przechwyty. Pierwszy mecz bez powaznych błędów i od razu "meczycho", Nelson musi mieć bardzo nisko zawieszona poprzeczką skoro niezły mecz nazywany jest meczychem. Akurat Firpo więcej pokazał w tym spotkaniu. W ofensywie znów praktycznie nie istniał, w defensywie po prostu dobrze. Tyle. Takie 5,5-6

"No i co "statystyku"?"
Noc bez myśli o mnie to noc stracona ;)

pax

0

@kamyk_23
Napisaleś coś kiedyś aby nie zahaczyć o mnie?

pax

1

Dobrze, że nie gra de Jong, ostatnio bardzo częsty wybór Vaverde, mecz co trzy dni prowadzi do zajechania a miesiąc jest naprawdę ciężki. NIekoniecznie widziałbym Roberto w pomocy, ale może zagra lepiej niz ostatnio. Kadra jest szeroka w pomocy więc można rotować. Bardziej mnie zastanawia brak Ivana - to chyba jakaś kara za wywiad po próbie wypchnięcia go do PSG. Szkoda że Wague nawet nie powołany, bo mógłby dać więcej niż Nelson.

pax

0

@xBarteZx
To już pisałeś, argumenty dotyczące gry podaj.
Poza tym podaj kluby i jakie oficjalne oferty złożyli.

pax

0

@swiergol2
Nie obwiniam go ogólnie za porażki, ale wskazuję jakie błędy popełnia i że mają one wpływ na stracone bramki, on nie uczy sie na własnych błędach.
On mia w zeszłym sezonie super noty wśród kibiców na stronie, mimo że nic wielkiego nie pokazał. Niektórzy uważają go za najlepszego PO na świecie i lepiej wyszkolonego od Leo.

pax

0

@xBarteZx
Zrozum to nie jest nic osobistego. Po prostu jak ktos nie zna się na piłce i wymysla niestworzone rzeczy to go punktuje. jesteś jedyna osoba która ma bardzo osobiste podejście do Semedo, który wywyższa go i egzaltuje. Nikt inny nie pisze że ma lepsza technike od Leo czy jest najlepszym prawą obrońca na świecie. Ludzie się smieją z takich głupot.
Gdybys miał jakąs wiedzę na temat gry w pikę nożną to po prostu pojechalbyś mi argumentami tak by mi w pięty poszło. Pokazałbys idelane ustawienia Semedo przy każdej przesunietej obronie, jego trzymanie pozycji, czy szybkośc reakcji, wygrane pojedynki biegowe.
Ja nie mam nic do Nelsona, chciałbym aby się ogarnął i zaczał prezentowac jakikolwiek poziom, ale nie będę kłamał na temat jego fatanej gry z powodu sympatii.
Co powiesz na temat jego żółwich powrotów do obrony i truchtania gdy zawodnik mu ucieka?

pax

0

@xBarteZx
Zgadzam się, ja podaje argumenty, Ty jedynie fantazje.

pax

0

@xBarteZx
Fantazjować zawsze można, pisać rzeczy które zaprzeczają rzeczywistości. Ja pokazuję konkretne sytuacje, konkretne wydarzenia boiskowe, wskazuję jego błędy w obronie, wpływ na utratę bramek. Ty piszesz wymyśone przez siebie ogólniki które nie mają pokrycia w rzeczywistości.
"Prezentuje równą, bardzo wysoką formę, jest pewnym punktem obrony" - żart powtórzony kilka razy przestaje być śmieszny.

pax

0

@xBarteZx
Pokazałem Twoje teksty o Semedo i Twoje ocenianie . Okiem profesjonalisty ?? :)) ehhh
Ile meczów Barceony widziałeś na żywo w tym sezonie, ile w ubiegłym? Ile razy widziałeś Semedo na żywo. TY w ocenie Semedo nie kierujesz sie niczym tylko sympatią i zapachem trawy. Oceniasz mnie w kontekście Lewandowskiego - super wymyślony argument.
Piszesz o sposobie poruszania sie i zaangażowainu w kontekście najgorzej ustawiającego sie w defensywie zawodnika i zawodnika który w obronie truchta zamiast biegać, który przegrywa praktycznie wszystkie pojedynki biegowe. Gdzie tu posłużyłem się statystykami?? Znowu kłamstewka.
Chciabym abyś choc raz posłużył się argumentami a nie pisaniem o Lewandowskim, zapachu trawy. NIe będę pisal o Twoim znawstwie czy profesjonalizmem bo nie chciałbym Cie urazić, wolę argumenty w dyskusji niz przytyki osobiste. TY odwrotnie, wiedząc że Semedo jest obecnie najsłabszym zawodnikiem Barcelony (podobnie jak w ubiegym sezonie) skupiasz się na atakowaniu mnie niz na prezentacji dobrej gry Semedo, tylko z tego powodu że latwiej mnie zaatakować niż obronic Nelsona i jego grę.

pax

1

@swiergol2
Pisze o SEmedo dużo, to fakt i temu nie zaprzeczam. Piszę, bo widze wieki niezasłużony hype w stosunku do niego. W tamtym sezonie mimo, że niczego nie pokaza był uważany za świetnego zawodnika. W tym podobine, widzisz wpis kolegi z dołu. Gośc uważa Semedo za lepiej wyszkolonego do Leo Messiego, za top 3 prawych obrońców na świecie, za mega cracka.
Nie napisałem, że tylko przez niego Barcelona przegrywa, ale że ma bardzo słaby sezon i ma bardzo duży udział w straconych bramkach.
Strata Roberto w 25' minucie pod polem karnym Granady była groźna, tylko sam powrót truchtem Semedo , gdy zawodnik go wyprzedza o 10 metrów bo on truchta jest symboliczny.

pax

0

@xBarteZx
Mówiłem takimi wpisami poprawiaszs humor i nic więcej, zero argumentacji.

pax

0

@xBarteZx
Jesteś jedyną osobą która kieruje się sympatią w ocenie zawodników. Jesi widzisz merytoryczny wpis któremu chcesz zaprzeczyć to piszesz merytorycznie argumenty zaprzeczające wpisowi. Ty doskonale wiesz, że pisze prawdę i nie sposób zaprzeczyć faktom, więc woisz pisac o mnie niż o Nesonie.

pax

2

@swiergol2
Jak nie masz argumentów to zaczynasz od personaliów. czemu piszesz, że nie trawię Semedo? Bo punktuję jego notoryczne błędy?
Najsłabsza? Ile spotakń grał Suarez? W meczu z Valencią wszedł i pozamiatał. Potem Borussia i teraz Granada.
Semedo grał dwa razy tyle i w każdym oprócz z Betisem gdzie grał przyzwoicie grał slabo lub katastrofalnie. Do obrony wraca truchtem tak, że nie ma zawodnika który by go nie prześcignąl co widać w każdym spotkaniu, nawet przedwczoraj.
Pierwszy mecz z Bilbao to on nie pokrył Adruiza i Barcelona przegrała, Z Betisem robił dziury w obronie i nie nadążał z powrotami (vide pierwsza bramka). W meczu z Osasuną był wspólwinny pierwszej bramki (Torresa), z Valencią wina przy stracie bramki (ostatniej)(wkręcany przez Guedessa, przegrał pojedynek biegowy z Guereiro mimo że miał przewagę, dopuszczając do sytuacji sam na sam, itd...).

Jego błędy w sezonie to juz po 5 spotkaniach jest spore tomisko :)

Przedwczoraj bramka nie idzie na jego konto, jednak ta sytuacja pokazuje że Nelson nie potrafi pokryć zawodnika w polu karnym. Do tego jest najwolniejszym zawodnikiem Barcelony w obronie (jego trucht w 25 minucie gdy zawodnik mu wbiega na stronę jest normą) . O dziurach w obronie, złym ustawianiu się zabrakłoby miejsca aby pisać.
Z Borussią zawalił sytuacje z karnym i miał problemy z ustawianiem się.

pax

43

Szkoda wague i Ivana. Młody mogłyby się ogrywać na PO bo jak narazie w tym sezonie jest to najsłabsza pozycja Barcelony. A Ivana szkoda bo taki zawodnik nie zasługuje na trybuny, powinien odejść latem za konkretne pieniądze, teraz nikt nie da grubej kasy za gościa z trybun z epizodami na rezerwie po trzydziestce.

pax

7

@Zwyklykibic
Dali to co inni wypracowali, inni robili inwestycje Ci tylko te rozdają i robią największe przekręty w historii. W momencie największej koniunktury w Europie oni zamiast inwestować to zadłużają Polskę. Teraz przejadane jest to co nasze dzieci będą spłacać.

pax

4

@norbi77
Klasyka o wieczornych wiadomościach w telewizji publicznej.

-Niech pani nam powie - ile pani sama takich bombek zrobi?

- Sama jak tak siądę i robię... to zrobię gdzieś tak 283!

- To jest norma dzienna.

- A dla kogo ten wywiad?

- To jest dla telewidzów dziennika wieczornego.

- O, to bez kozery powiem pińćset! A co ja durna baba, 10 tysięcy! 50! Milion sześćset!!!

pax

12

@michal26
Francje opanowali bo.... Francja dawał obywatelstwo mieszkańcom swoich byłych kolonii (Algieria, Maroko, Tunezja). Polska nie ma takiej sytuacji. Francja ma dużo większy socjal i poziom zycia - Polska nie ma takiej sytuacji. Francja jest państwem całkowicie laickim z wieloma mniejszościami religijnymi- w Polsce jest inna sytuacja.
PiS grało kartą imigrantów przed wyborami 4 lata temu, gdy nie było zagrożenia z ich strony, nawet zagrożenia ich przybyciem. A co dopiero opanowaniem państwa.

Co do LGBT to tak samo jest temat sztucznie rozdmuchany pzred tymi wyborami. A Ty piszesz o opanowaniu państwa, gdzie prawie 90% deklaruje katolicyzm.
Akurat ja jestem za tym aby pewne prawa nabyli. Co robia w łózku to mnie nie obchodzi, ale jak chcą żyć ze sobą to niech sobie żyją, jednak jeśli mieszkają ze sobą od lat to czemu np. nie mieliby rozliczać PITu razem? czy to jest takie straszne? Tylko nie pisz o adopcjach dzieci bo to w Polsce jest tak możliwe w Polsce jak przyjście Mbappe do Rakowa Częstochowa.

pax

2

@SwieteOfficjum
ta rozmowa nie ma sensu - za Dortmund dał mu 8 a gdyby nie karny który był jednym z najgłupiej "zrobionych" - wejście w nogę zawodnika który jest na boku pola karnego i jeszcze tyłem do bramki. Dla kolegi nie liczą się statystyki tylko talent, zaangażowanie, potencjał. Potencjał czyli mozliwości zawodnika który może za kilka lat może wskoczy na wyższy poziom, dlatego teraz mozna mu ocenę zawyżać. Zaangażowanie - nie widomo na czym polega ono przy grze Nelsona, bo jest najwolniej biegającym zawodnikiem w obronie - nie ma zawodnika jakiejkolwiek drużyny ktory by go nie odstawił w biegu na 20-30 metrach (wystarczy popatrzeć na wczorajszy mecz i sytuację z 25 minuty gdzie widac że zawodnik który startuje do akcji jest 10 metrów za Nelsonem by po 4-5 sekundach znaleźć się 10 metrów przed Semedo na lewym ataku bo Nelson truchta w obronie). Talent - ? Spytaj się kolegi na czym on polega? NIe na ofensywie bo tu Nelsona ma fatalne statystyki, ale kolega powie że to obrońca i z tego powinien byc rozliczany, talent w defensywie? Jesli zawalanie gry obronnej jak do tej pory, można nazwac talentem to ma talent. Dla Nelsona we wczorajszym meczu jedynym pocieszeniem jest fakt, że przy pierwszej bramce zgubil krycie, był spóźniony i zawodnik którego krył strzelił bramke, a jedyne pocieszenie dla niego, że bramka i tak by była. Dlatego nie powinno się wskazywac że Nelson jest winny utraty barmki, ale spokojnie można pokazac że znowu fatalenie kryje i gubi krycie w polu karnym, nie pierwszy juz raz.

pax

16

@michal26
Ani Arabowie ani LGBT nie opanują państwa - skąd taki pomysł?
Ja wiem że w dzienniku TVP jest taka zakłamana narracja, ale chyba nikt w te bzdury nie wierzy.

pax

4

@damian16161212

"kto wierzy [...] rozum mówi" - to się raczej wyklucza :)
Nie ma sytuacji, nie ma chwili, by nie przestać wierzyć w Barcelonę,

pax

1

@Gregsky10
Rozumiem, tylko czy nie lepszym miejsce na napisanie takiego wpisu jest rambla a nie artykuł ocenowy?
Kto ma realny wpływ na zarząd?? sam zarząd, piłkarze i socio. Zarząd sam siebie krytykować nie będzie, ale czasem przeprowadza zmiany gdy wydaje się że coś nie gra (np. zwolnienie Zubiego) aby pokazać że następuje proces ewaluacji. Piłkarze też nie będą krytykowac bo albo musieliby samych siebie albo pracodawcę. Co do socio to wybory rozstrzygną.

pax

18

Co do ocen, nie będe się wypowiadał, chociaz miałbym pewne zastrzeżenia, no jak to subiektywizm każdego z nas. Jednak uważam, że są bardzo skromne, wręcz lakoniczne opisy i to w sytuacji gdy było czterech oceniających redaktorów. Wiele sytuacji zostało pominietych, wiele błędów nie zauważonych - tak z pamięci 25' po stracie Roberto Semedo zamiast wracac truchta do obrony, gdzie zawodnik który jest kilka metrów z tyłu, na kilku metrach go wyprzedza, wbiega w jego strefę i odstawia na 10 metrów; 77' - Lenglet fatalnie przyjmuje piłkę tuż przed polem karnym, zawodnik Grenady mu ją zabiera i oddaje strzał z 18 metrów który na raty broni Ter Stegen. Nie ujeto poruszania się po boisku, wychodzenia na pozycje, błędów w ustawieniu i wielu, wielu czynników które powinne miec wpływ na oceny. 2-3 zdania z pokazaniem jedynie wybranych sytuacji, bez porządnego podsumowania i to z powtórzeniami zdań jak w przypadku Suareza i Griezmana.

pax

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

pax

1

@Gregsky10
Czy cos takiego tutaj na tej stronie wystepuje?? Nie sądzę, że chodzi o poprawnośc polityczną. Nie wiemy co jest na zarządzie, jakie sa nastroje. Wiadomo, że jest spora krytyka cules, byłych prezesów i kandydatów an prezesów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?