pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Janiama
Przepych Marina i centrum, ale od starego miasta jak poszedłbyś górę od złotego targu albo w stronę Szardży to tak kolorowo nie jest. Jednak przepych w centrum i Marinie jest mega, najlepsze są klimatyzowane przystanki autobusowe :)))
0
@Yoshi94
Chcesz powiedzieć że Avila nawinął Semedo, skoro ten poszedł w przeciwną stronę do lotu piłki i do ruchu Avili, Nelson nie tylko nie krył Torresa ale nawet nie starał się zasłaniać światła bramki przed strzałem, bo nie obserwował piłki a Avila go zgubił?
"Normalnie, podbiegał do Avili" Podbiegał do Avili? Przecież pisałeś że od początku go krył, jakby go krył to po co by podbiegał skoro byłby przy nim? Chyba że jednak chcesz przyznać, że zrobił te kilka kroków do Torresa a następnie zmienił zdanie i wybrał Avillę, mimo że lot piłki wskazywał iż będzie to przeciągnięta piłka na długi słupek.
Czemu piszesz, że ja sugeruję iż małą zwrotność Semedo w tej sytuacji, akurat tutaj Semedo się poślizgnął prawą nogą przez co był spóżniony z kryciem, i zwrotem do prawego boku.
O Roberto i jego błędzie pisałem. Wystarczy przeczytać co napisałem.
Jakbyś kiedykolwiek dotknąl piłki w realu to byś wiedział, że nie jedynym wyznacznikiem krycia zawodnika jest pozycja bliżej bramki, można zamknąć korytarz podania, kryć "od piłki" (i nie piszę tego akurat w kontekście tej sytuacji).
0
@Yoshi94
Gdybym chciał coś osiśągnąć na siłę to byś to wykazał, jednak tego nie zrobiłeś. Nie odniosłeś się również do kwestii cofnięcia się Semedo w stronę Torresa (4 kroki do tyłu o wskazówkach Roberto) a następnie podbiegnięcia do Avili.
Inaczej spytam, wytłumacz jak to sie stało że w chwili gdy jest początek wrzutki ułożenie zawodników jest takie: Torres, Semedo, Avila a jak jest ostatnia faza lotu piłki i piłka jest w polu karnym jest Torres, Avila i Semedo.
0
@Yoshi94
Co do naszej dyskusji ma Lenglet? Żałosne są te wtrącenia, słabiutki poziom.
Już kłamałeś na temat Pereza, teraz dalej konfabulacje.
Skoro Semedo krył od poczatku Avilę to wytłumacz po co zrobił 4 kroki do tyłu gdy Roberto wskazał mu ręka aby przesunał się do Torresa, a jak szła piłka to musiał doskoczyć kilka kroków do Avilli bo w momencie wrzutki mniej-więcej w takiej samej odległosci od Avilli był Roberto i Semedo, doskoczyl Nelson aby następnie się rozjechać prawą nogą.
Nie rozumiem, po co piszesz o Roberto, że krył źle Avilę, przecież od początku o tym piszę, trochę to żałosne. Jakbyś grał w piłkę wiedziałbyś co to jest przekazywanie krycia i że obserwuje się gdzie jest piłka.
Nigdzie nie wybielam Roberto bo wszedzie piszę, że też ma swój udział w utracie bramki, dyskutuj merytorycznie a wróż co bym napisał w innej sytuacji.
1
@Janiama
Odpowiedziałem i przyznam, że trochę zmieniłeś całą sytuacje pod swoją tezę. "W takim przypadku nie ma już czasu na zmianę w kryciu ". Czasu było bardzo duzo. Roberto zdązył wrócić, zamienic kilka słów z Semedo i zrobić kilka metrów jeszcze odsuwając się niepotrzebnie w stronę wolnej strefy, a Semedo nie zdązyłby zrobić 2 metrów?? Przeciwnik dobiegł do linii końcowej, zatrzymał się, zmienił tor biegu, nawinąl Lengleta i dosrodkował wysoką dość długo opadającą piłkę a Ty piszesz, że zawodnik Barcelony nie był w stanie przesunąć się w kryciu o 2 metry !
0
@Yoshi94
Hmm, można pewne rzeczy róznie interpretować, ale po co kłamać. Pokazuję moment dosrodkowania.
https://ifotos.pl/zobacz/17png_qssneap.png
Semedo i Robertoi są mniej więcej w tej samej odległosci od Avili w momencie dośrodkowania, Ruiz jest daleko - chyba że chcesz wybiórczo interpretowac ustawienia w różnych momentach lotu piłki, gdyby tak było to Semedo nie krył by nikogo w pewnym momencie jednego nie pokrył a drugiego stracił krycie.
https://ifotos.pl/zobacz/14jpg_qssnxaa.jpg
Nelson źle oblicza tor lotu piłki i doskakuje do Avili zostawiając Torresa z tyłu.
Roberto poczatkowo ustawił sie do krycia Avili a potem krył go na radar zostawiając za dużą odległość do niego. Nigdzie nie pisze że Roberto jest bez winy w tej akcji, ale daleko jest do stwierdzenia iz ponosi główna winę.
0
@Janiama
Roberto podbiega do Semedo i wskazuje mu aby przejął torresa, mają kontakt wzrokowy i od razu po wskazówce Roberto Semedo odpuszca Avilę i robi 4 kroki w tył w kierunku Torresa. Jednak Roberto jak pisałem w drugim komentarzu zbyt daleko stoi od Avili więc nelson zamiast kryć bok obrony instynktownie nie patrząc na piłkę idzie kryć Avilę, przy okazji się poślizgnął co skutkowało jego spóźnieniem z interwencją.
Pomijasz w swojej analizie kilka istotnych kwestii np. dwukrotne wskazówki Roberto o zmianę zawodnika którego krył Semedo, kontakt wzrokowy który dokładnie wudać na powtórce, wycofanie się Semedo w kierunku Torresa po wskazówkach Roberto 94 kroki w tył), brak obserwacji piłki przez Nelsona, piszesz że nie było czasu na zmianę krycia mimo iż przez całą akcję zmiana krycia odbywałaby się na 2-4 metrach, a Roberto miał czas aby podbiec do Avili i Semedo i jeszcze trochę odpuścic, ale twoim zdaniem Semedo nie miał czasu na wycofanie się o 2 metry do tyłu?.
2
@Abegor
Jest taki moment, że Roberto podbiega i pokazuje kogo ma kryc Nelson i widać, że Semedo odwraca głowę w jego kierunku po czym cofa sie dokładnie o 4 kroki w kierunku Torresa, ale jak idzie wrzutka idzie niepotrzebnie do Avili
Tu Semedo odwraca glowe w kierunku Roberto
https://ifotos.pl/zobacz/15jpg_qssnnrr.jpg
Błędem Roberto było krycie Avili w strefie od piłki i trochę na radar, wtedy Semedo zamiast do Torresa idzie niepotrzebnie do Avili, nie wiedzac że ma za plecami zawodnika, do tego rozjeżdża się na murawie.
Alba stracił, Lenglet błąd - dał wrzucić, perez mógł spróbować zamknąc prawa obronę (choć to nie zadania skrzydłowego ale powinien widzac rozwój sytuacji), Roberto - błąd źle przejmuje Avilę, Semedo - nie przejmuje zawodnika, nie zamyka swojej prawej obrony, przy próbie zwrotu kierunku biegu wpada w poslizg.
Nie rozumiem, dlaczego redakcja uważa, że najwiekszą winę ponosi Roberto, skoro to nie on stał bezczynnie przed polem karnym.
2
@ViscaBarca123
Sergi Roberto pokazywał dwukrotnie Nelsonowi aby krył Torresa a nie Avilę (sam sobie przeciez nie pokazywał palcem kogo kryć),
po czym sam podbiega do Avili
i wydaje się przejmuje krycie.
https://ifotos.pl/zobacz/11jpg_qssnxap.jpg
https://ifotos.pl/zobacz/12png_qssnxax.png
Fakt, że Roberto podszedł do Avilli a potem go troche odpuścił i krył strefę przed nim w odległości 3-4 metrów.
Jednak Nelson w ogóle nie zwracał uwagi na piłkę i sytuację za plecami, już od poczatku wrzutki było widać że piłka jest bardzo wysoka i poleci bardzo daleko. Dlatego widac że Nelson idzie w odwrotnym kierunku co nawet Avila którego krył. Na początku dośrodkowania Nelson jest pomiędzy Torresem a Avilą (to nie była szybka akcja a Nelson nie był w biegu więc wystarczyło obserwować piłkę
https://ifotos.pl/zobacz/13png_qssnxae.png
w drugiej fazie lotu piłki jest Torres potem Avila a dopiero potem Semedo bo albo źle obliczył tor lotu piłki albo poprostu nie obserwowal piłki.
https://ifotos.pl/zobacz/14jpg_qssnxaa.jpg
Gdyby obserwował piłkę to spokojnie utrudnilby oddanie strzału Torresowi lub nawet gdyby piłki nie obserwował a jedynie krył Avilę i zmienił kierunek tak jak zawodnik którego krył to tez byłaby szansa aby wszedł w tor strzału Torresa.
Nelsonowi rozjechała się prawa noga i to doskonale widac na powtórce, przy próbie zwrotu, gdy już wiedział że piłka jest zbyt wysoka i że trzeba się cofnąć do boku to rozjechała mu się prawa noga i tym samym był spóźniony z interwencją.
ps. To nie Roberto stał przed polem karnym ale Perez. Roberto pokazywał w biegu przed polem karnym na niekrytego Torresa po czym był cały czas w polu karnym.
Przy szybkich akcjach przeciwników Barcelona gra przesunieta obrona (wtedy boczny obrońca ma dylemat kogo kryć), jednak tu nie było szybkiej akcji, to mimo przejęcia przez przeciwników po stracie Alby to nie była kontra, w polu karnym było sześciu zawodników Barcelony.
2
@SzahMatt
Roberto dwukrotnie w tej akcji pokazywał Semedo że stoi nie przy tym zawodniku, ale to szczegół :)
0
Mam troszke inną interpretację tej sytuacji
0
@ViscaBarca123
Możesz wytłumaczyć dlaczego Roberto jest winny pierwszej bramki a nie Semedo. Znowu pójdzie hejt na mnie, ale do tego przywykłem. Po prostu wytłumacz :)
0
@Kusco15
Pisałeś że byli świetni technicznie a teraz twierdzisz się uwstecznili w tym aspekcie gry?.
Valverde można wiele zarzucic ale nie to, że przez niego jakis zawodnik nie potrafił piłki przyjąć.
Akurat spod pressingu Barcelona wciąz dobrze wychodzi.
27
Chyba nikt nie sądzi że Atletico bedzie tak grało cały sezon. Fajnie, że liga będzie wyrównana, ale to nie jest zespół który bedzie zdobywał komplet punktów co kolejkę. Barca i Real poukładają grę i spokojnie Atletico zostanie wciagniete w peleton. Od 24 latach jedno mistrzostwo na koncie i tylko dlatego, że sędzia nie uznał prawidłowej bramki Leo w ostatniej kolejce 5 lat temu. To dopiero 3 kolejka, a tu lement bo Atletico u siebie wygrało z Eibarem.
0
@Kusco15
Trener im mówi aby nie wychodzili spod pressingu i aby nie dryblowali - szczególnie Rafinha, Semedo, wcześniej Dembele, Messi wogóle nie wchodzą w drybling, de Jong, Arthur, Busquets czy Pique nie wychodzą spod pressingu.
Barcelona w 70% gry prowadzi grę na połowie przeciwnika no ale przecież nie gra do przodu.
0
@nietoperz
hmmm.
"Oglądam i ja własnym oczom nie wierzę jak oni pięknie grają. Szybkie podania, cały czas starają się grać do przodu, pokazują się do gry, dryblują itd, wychodzą spod pressingu. Skoro oni mogą tak grać a nasz pierwszy skład nie to wnioski nasuwają się same" czyli...
Pierwszy skład - wolne podania, cały czas starają się grać do tyłu, nie pokazują się do gry, niedryblują itd, niewychodzą spod pressingu.
Wina Valverde, ehhh
1
@sidzej
pozdrawiam
1
Jak na razie nie ma kogo wyróżnic (może oprócz Pique i Lengleta) reszta tylko slabo lub bardzo słabo. W drugiej połowie będzie lepiej.
0
@Deraxium
tzn.?? Nelson miał z 3 straty juz na włsanej połowie, dwa razy zostawił dziury w obronie.
0
@Misanthrope
Tylko nie wiemy czy piłkarze naciskają w jakis sposób na sprowadzenie Neymara. Wypowiedzi typu "Neymar to świetny piłkarz, ma jakość, byłby dobrze powitany na camp Nou", to tak kurtuazyjnie wypowiadaja się piłkarze na temat każdego zawodnika z topu - daj Hazarda, Aguero, Lewandowskiego, Mbappe itd., to uzyskasz identyczne odpowiedzi.
0
@Misanthrope
"Nie Barcelona, a Messi musi wygrywać. Nie Barcelona, a Messi musi zdobywać tytuły".
Nie zauwazyłem abym Leo stawiał sukcesy indywidualne (Złote Piłki) ponad tytuły całej druzyny. Jak Messi wygrywa tytuły z druzyną to drużyna tez wygrywa. Osobna kwestia, czy dobrą taktyka jest budowa druzyny pod najlepszego zawodnika świata? Ale tutaj mozna miec różne zdania i każde będzie dobrze uargumentowane. Pytanie jest tez takie, czy na pewno Leo wymusza transfer Neymara? To Ney chce wrócic, nie słyszałem aby Leo wypowiadał sie że nie przedłuzy kontraktu jak nie sprowadzą tego lub innego zawodnika. Poza tym ile bylo juz newsów że Leo dzwonił do de Jonga namawiając na transfer czy Griezmana a potem okazywało sie to bzdurą. Ney utrzymuje kontakt z całą druzyną i nie tylko Leo byłby zadowolony z jego powrotu.
1
Fajny artykuł, niekontrowersyjny ale jednak przyczynkarski do dalszej dyskusji,. osobna kwestia czy zgadzam się z przemyśleniami autora, jednak drobna uwaga - mecz z Betisem był w niedzielę a nie w sobotę.
0
@Darshan1010
Trudno aby były gwizdy po zdobyciu bramek w chwili gdy jesteśmy po porażce z pierwszego spotkania i przegrywamy drugie spotkanie a gra całej druzyny była dobra. Ogólnie gwizdy były tylko w przypadku decyzji sędziego. Brawa na Betisie były praktycznie za każdą akcję nawet za fatalne strzały, straty w dryblingu. Osobną kwestią było podbiegnięcie Griezmana do sektoru za bramką po strzeleniu drugiej bramki. No i mecz był w niedzielę. :)
0
@Aqualitek
Przyznam że znam wielu nauczycieli i każdy z nich chciałby pracowac od 7 do 15 i wszystko robić w miejscu pracy.
Jednak praca nauczyciela jest troszkę specyficzna. Jeśli w fabryce robotnik weżmie urlop to jego stanowisko może zostać nie obsadzone i po prostu fabryka wyprodukuje mniej jakiegos wyrobu, jesli Pani w supermarkecie pójdzie na urlop to jej obowiązki czego nie popieram zostaja prez kierownika rozłozone na pozostały personel. Nauczyciel jednak nie może wziąć urlopu w czasie roku szkolnego bo to by oznaczało zatrudnienie innego nauczyciela w dni urlopu nauczyciela. Jeden nauczyciel nie może "opiekować" się dwoma klasami bo drugi wziął sobie urlop, więc trzeba zatrudnić innego. Dlatego nie ma płatnych urlopów w czasie roku szkolnego, w czasie wakacji są te około 8 tygodni czyli 40 dni ale kosztem ani jednego dnia w ciągu roku szkolnego w terminie narzuconym z góry.
0
@Aqualitek
A jak zrobisz tzw. zielone szkoły 14 dni po 24 godziny ciągłej pracy. Średnio 16-17 godzin codziennej pracy plus 7-8 gotowości do pracy bo jak dziecko o 3.00 w nocy porzyga się do łóżka ale będzie miało ból brzucha to go nie olejesz, podobnie tzw. euroweek czy chociażby 3-4 dniowe wycieczki.
Nauczyciel nie ma za wycieczki dni wolnych do wybrania. Nie ma urlopu na żądanie.
Nauczyciel ma płatne tylko za godziny lekcyjne. Wszystko ponad to robi za free.
0
@LuisSalvano
Nauczyciele nie wywalczyli podwyżek, wszystko co dostaną to dostaną to co już wcześniej było zapisane. Te kilka procent było zapisane dużo wcześniej tylko od 1 stycznia, uzyskano jedynie przesunięcie od września.
0
@msmsms
Jeśli będzie strajk będzie miał on inną formą. Lekcje będą odbywać się normalnie, a jedynie nauczyciele nie będą wykonywać darmowych zajęć które obecnie wykonują, np. organizacja wycieczek, udział w wycieczkach, zebrania z rodzicami w godzinach po 15.00, zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań itd...
0
@Destiny
Wskaż kłamstwa??
0
@Destiny
NIe będę wchodził w gównoburzę, wystarczyłoby porozmawiać na argumenty, ale jedynie co widzę to przerzucanie się błotem, bo argumentów brakuje, ehhh
0
@xBarteZx
Pokazuję jaka jest prawda, pokazuje konkretne zachowanie zawodnika i konkretna minute a ty twierdzisz że sytuacja nie miała miejsca?