pax

0

@xBarteZx
Od środkowego pomocnika wymaga sie wiekszej kreatywności i wpływu na ofensywę - dzięki jego kreratywności i wpływowi obraz gry sie zmienił, dzieki jego podaniom Barcelona wyszła na prowadzenie i zmienił sie obraz gry.
O Semedo ciągle kłamiesz bo jak ja piszę i pokazuję sytuacje i wskazuje minuty to piszesz że nie popoełniał błędów i był nie do przejścia - po co te kłamstwa.
Taktyka Barcelony to gra bocznymi jako wahadła dlatego boczni obrońcy grają wysoko - dlatego Alba, Alves czy nawet Roberto mieli wiele asyst w spotkaniu na pozycji bocznego obrońcy.

pax

0

@xBarteZx
Dziwne, że wypowiadasz sie o mnie nie znajac mnie i kłamiesz że wypowiadam się na podstawie czystej statystyki. przedstawiam błędy , minuty ich popełniania, fatalne ustawienia. Ty nie przedstawiasz argumentów ale piszesz personalnie.

pax

0

@Destiny
Można się było spodziewać personalnego komentarza bo argumentów znów zabrakło.

pax

0

@Destiny
Coś na temat czy cos merytorycznie ?? czy tylko ... "te twoje" ?

pax

0

@xBarteZx

Bezbłędnie?? Przecież zostawiał dziury w obronie gdy Pique musiał interweniować wślizgiem chociażby, w 90 minucie się źle źle ustawił i minął sie piłką i znów drużyna musiała naprawiac jego bląd. W ofensywie w kilku sytuacjach wybierał dużo gorsze opcje, mógł skończyć z 2-3 asystami ale źle podawał. Do tego jego truchtanie do obrony.
Roberto dużo więcej biegał, zamykał korytarze przeciwnikom dzięki czemu Barcelona mogła zdominowac rywala, do tego cały czas gra do przodu, 3 kluczowe podania i 2 asysty, które tak naprawde odmieniły spotkanie. Wpływ na gre zespołu w tym spotkaniu był dużo wiekszy a Ty mu dałeś dwa stopnie niżej od Nelsona.

pax

1

@xBarteZx U Ciebie Roberto Roberto który biegał za trzech, miał dwie asysty w tym kreacyjne podanie idealnie na nogę dostaje dwie oceny niżej od Semedo który zagrał dobrze ale bez fajerwerków, zrobił wreszcie asystę podając do najbliższego który musiał jednak przejść zawodnika drużyn przeciwnej, dodatkowo Nelson znowu truchtał do obrony i popełniał błędy w ustawieniu, gdzie Pique ratował sutuacje (choćby błąd z 90 minuty). Dodatkowo z dwa razy gdy Barcelona miała przewagę w szybkim ataku źle dogrywał, o fatalnej wrzutce nie wspominając. Nie rozumiem jak Nelson ma dwie oceny wyżej od Roberto. Nigdy nie miałeś argumentów to może dzisiaj.

pax

0

@AxelF bywało że camp nou nagradzało grę pilkarza, każde pozytywne zagranie aby podnieść piłkarza na duchu po słabszym okresie gry (vide Gomes). Semedo zagrał dobre spotkanie, choć też nie ustrzegł się błędów czy złych decyzji. A co do braw to w tym akurat spotkaniu chyba wszyscy w którymś momencie byli oklaskiwani.

pax

0

@VenoM
Narazie ocena po jednym spotkaniu. W sezonie rozegral dwa spotkania - jeden bardzo słaby drugi dobry, ciężko oceniać po jednym dobrym spotkaniu jego progress, wciąż były dziury w obronie, wracanie truchtem, czy złe wybory w ataku. Jednak grał ogólnie lepiej niż ostatnio, były odbiory, dryblingi czy kilka podłączeń się (z asystą).

pax

0

@bsojka10
Dziękuję za brak argumentów.
Rozumiem, że kończymy dyskusję.
pozdrawiam

pax

0

@bsojka10
Zarzuciłeś że standardowo (czyli systematycznie) redakcja obniża ocenę jednemu zawodnikowi, więc poprosiłem o uargumentowanie tego oskarżenia. ja tego w przypadku nie widzę.

pax

0

@bsojka10
Uargumentuj bo wysyłasz odkarżenie, ale argumentów na zaniżanie mu oceny nie znajduje w komentarzu.

pax

0

Czytam komentarze i mimo wielkiego szumu bardzo malo jest komentarzy merytorycznych. Jeśli ktoś nie zgadza się z ocenami niech weźmie na warsztat chocby jednego zawodnika - popatrzy na jego dobre i złe zagrania, kluczowe interwencje, opisze grę, jego ustawianie się, grę bez piłki, wskaże elementy które nie zostały uwzględnione przez redakcję. A tak to tylko bicie piany.

pax

1

@Coutinho007
Wiem, autokorekta zmieniła :))

pax

1

@PatrickoBarca
Ale zawsze może ktoś z jego drużyny startować

pax

0

Dobry mecz całego zespołu. Andy świetny debiut, Roberto strasznie pracował, dwie asysty i bardzo inteligentna gra, semedo dobre spotkanie, wreszcie asysta, choć mógł w dwóch sytuacjach mógł lepiej zagrać W ataku gdy drużyna miała przewagę w kontrze, w defensywie też dobrze, choć w 3 sytuacjach źle się zachował, raz wracał truchtem i znów błędy w ustawieniu ale było lepiej, Fajnie dryblował choć nie zawsze użytecznie, najsłabszy rafinha, dryblingiem próbował pokazać umiejętności techniczne ale kreacja kulała. Słabo też de Jong, przez pierwsze pół godziny widoczny ale potem już mało aktywny.

pax

0

Chyba tylko kolejny tryplet da bartomeu kolejną kadencję. Na camp nou słychać ciągle że do dymisji. Krótki zator na bramie wejsciowej i wszyscy krzyczą "bartomeu dimision"

pax

0

@tn.divine
Możesz rozwinąć wątek?

pax

2

@CalvinCandie
Czytam, czytam, mamy nowego merytorycznego dyskutanta. Witamy.

pax

3

@Midast
Najbliżej strzelca bramki jest Semedo, gdy piłka jest dośrodkowywana Perez kryje od piłki zupełnie innego zawodnika wbiegającego w pole karne.

pax

1

@G9

To sytuacje z 15, 30 i jeszcze jedna (nie pamiętam minuty) to sytuacje gdy jednak dostawal piłkę, mi chodzi o sytuacje gdy pokazywałby sie jak pisałem bez piłki, tylko po to aby rozciagnąć linie defensywne, pociągnąc za soba 1-2 obrońców, zrobic miejsce np. dla Dembele, który miałby więcej miejsca. Jak jego wejścia były katastrofalne i każde kończyło się strata, to samo wejście bez otrzymania piłki ściagalo by obrońców i byłoby korzystniejsze dla drużyny. To, że miał trzy wejścia w pierwszej połowie meczu i trzy razy stracił piłke to pamiętam z meczu, jednak irytujace jest jego podchodzenie do 20 metra i oddawanie do tyłu, a takich sytuacji było 12-15 co widać na mapie. NIe miał nawet próby podania w strefie 21-22 metrów od bramki przeciwnika

pax

3

@Thieri21
To napisz pozytywne cechy gry Semedo

pax

2

@AxelF
Z większością się zgodzę bo o tym pisze od lat.
Tylko który z obecnych pomocników jest w stanie mieć jak Xavi czy Iniesta po 15-20 asyst w sezonie? To, że jest tłum pomocników nie oznacza że jakość tego tłumu jest wieksza od czwórki pomocników Guardioli.
Poza tym nie wiem czemu piszesz o Bojanie zamiast o Henry czy Villi.

pax

0

@G9
https://imgur.com/a/deDFskV

Chyba rozumiesz o co mi chodzi :)

pax

0

@Jamiro
Akurat na gamperze to głównie turystyka jest co roku, tez bywałem. Zobaczę jakie odczucia będą za tydzień bo będę na Betisie. Jednak wracajac do tematu Lucho dostawał bardzo hejtujace komentarze i nie tylko przez pierwsze pół roku, gdy się wydawało że Barcelona niczego nie osiagnie. Ostatni sezon Lucho czy porazki z LM dawały pożywkę wielu osobom do wyzwisk.
Uważam, że po Liverpoolu Valverde powinien podac się do dymisji, jednak skoro tego nie zrobił to mimo krytyki trzeba wspierac zespół. Ja odróżniam krytyke od hejtu.

pax

0

@SzahMatt
W Rzymie i w Liverpoolu bylismy zdominowani praktycznie od poczatku. Tutaj jednak to głownie Barcelona była przy piłce i z słabym skutkiem budowała grę. Praktycznie cały czas w wiekszości spotkaniach w poprzednich sezonach takie powolne naciskanie na przeciwnika skutkowało jakims błędem i Azulgrana wygrywała spotkanie w końcówce. W 90% spotkań wynik przy takim spotkaniu kończył sie korzystnie dla Barcelony.
Wypadło z składu trzech głównych ofensywnych graczy, nie za bardzo valverde miał na ławce kogos kto w ofensywie mógł zrobic róznice.

pax

4


Co mozna dodać, nie tylko indolencja Semedo i Dembele z Roberto, ale szczególnie brak aktywnosci ich na skrzydle raził, nie było wejść ani obiegnięć. To co robił Alba po prawej stronie, jasne że z różnym skutkiem ale kilk razy sie ładnie podłączył, kilk razy zagrał piłkę w pole karne. Semedo nie przekracza 20 metra od bramki przeciwników, nawet nie próbuje bez piłki pokazac się obiegajac przeciwnika aby rozciągnąć linie defensywne.
Barcelona grała tak jak przeciwnik pozwolił, Bilbao zamkneło sie między 16 a 30 metrem 10 zawodnikami.
Nie tylko przerzuty sa bronia na szczelna obronę, ale też wymiennośc pozycji, gra kombinacyjna i indywidualne akcje zawodników - tego niestety nie było. Barcelona zdominowała 2 połowę ale co z tego, gdy jak napisał ściach zawodnicy zostali zabiegani przez przeciwników.
Nie do końca sie mogę zgodzić że Valverde nie zaryzykował. Znamy tego trenera już trzeci rok i to co zrobił w tym meczu jak na niego to i tak było ryzykowne. Chciał grac ofensywnie - posadził najpierw Ivana i Busiego na ławce dajac młodą , świeżą krew do pomocy, wyszedł ustawieniem 4-3-3 zamiast swoim asekuranckim 4-4-2 (a mógł w obliczu kontuzji Leo, wypozyczeniu Coutinho a nawet kontuzji Suareza). Wprowadził ofensywnie usposobionego Rafinhę, następnie Ivana z zadaniami ofensywnymi a na końcu młodego napastnika.
Sytuację Suareza mozna traktować jako łut szczęścia jednak wynikał on z wysokiego presingu Barcelony.

Wolałbym aby userzy zamiast tylko wyzywać, wskazywali w ramach merytorycznych komentarzy błędy zespołu czy elementy słabo funkcjonujace niż tylko widzieli wynik i pisali out, out, out.

Dobry tekst, dobra analiza.

ps. czytam że userzy domagają się oceny dla trenera, może warto nie liczbowo, ale właśnie w ocenie taktyki spotkania ocenić opisowo trenera :)

pax

0

@NemeZis93
Były wrzutki Alby, strzały z dystansu, próby przebicia się przez środek, więc była taktyka. Mogła nie być skuteczna, ale była :)

pax

0

@Granto
To zalezy od meczu w taktyce 4-4-2 sprawdziłby sie jako jeden z dwójki napastników, nie grajac typowo na skrzydle ale ustawiony lekko nad Leo, który i tak bedzie grał jako mediapunta. W 4-3-3 byłaby krzywda dla Griezmana, jednak to zadanie Valverde aby to poukładać. Villa czy Henry byli na papierze ustawiani jako skrzydłowi ale i tak grali jako napastnicy. Dużo zależy od wymienności pozycji i gry wahadłowych.

pax

0

@4drian0
Piszesz coś a jak się pytam o co chodzi w Twoim wpisie to juz nie odpowiadasz.

pax

0

@4drian0
Jakimi ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?