@xBarteZx
Wydolność ?? Szzcególnie widać ją przy brakach powrotów do obrony, truchtaniu i spacerowym trybie gry. On zostawia hektary wolnej przestrzeni po czym po prostu nie wraca.
Szybkość??
Kiedy?? W obronie każdy jest od niego szybszy - od Busiego po Ivana, praktycznie każdy przeciwnbik wygrywa z nim pojedynek biegowy. Incydentalnie zdarzało mu się pokazywać szybkość w ofensywie, wychodził na skrzydło, dostawał piłkę i wybiegał z nią poza linię końcową lub tracił w dryblingu. W defensywie nie ma szybkości w ofensywie jest jeźdźcem bez głowy. Nie wiem, wiec czy szybkość to zaleta.
Dynamika ??
NIe wiem dokładnie jaka miała by mieć różnicę z szybkością. Być może chodzi o start do piłki. Tu akurat nelson bardzo duzo traci. Ma momenty zawieszenia, nie potrafi dokonać zwrotu, nie potrafi podjąć decyzji w uruchomieniu się.
Wie kiedy podłączyć sie do akcji ofensywnej??
Nie bardzo, Nelson nie czuje gry Barcelony. Oprócz tego ma bardzo słabą jakość. Przeważmnie jest spóźniony, zdarza się, że koledzy obsłuża go dobrą piłką i dobrze wyjdzie na skrzydło, tylko jest to 95% strata piłki.
czego brakuje Nelsonowi w grze ofensywnej - umiejętności gry kombinacyjnej co jest wymagane w Barcelonie, umiejętności dogrania piłki w pole karne - on nie potrafi podawać, brakuje mu jakości, nie potrafi podjąć decyzji, nie ma zmysłu kreatywności.
Se3medo jest najsłabszym zawodnikiem na boku obrony od lat - nawet Montoya czy Aleix Vidal bił go na głowę nie mówiąc o Roberto.
Na PO, każdy zawodnik po odejściu Alvesa grał w kratkę, bo jest konkurencja, która jak w przypadku Roberto jest motywująca a w pzrypadku Semedo destruktywna bo sobie ine radzi. Przypomnę że Roberto miał 1,5 miesiaca kontuzję w sezonie i Nelson nie wywalczył sobie składu (Vidal czy Lenglet to potrafił).
Mały argument w postaci statystyk w lidze.
Semedo 3079 minut - 0 asyst, 1 bramka (2 sezony)
Roberto 4320 - 14 asyst, 1 bramka (2 ostatnie sezony)
Montoya 3327 - 5 asyst, 1 bramka (4 sezony)
Vidal 1470 - 4 asysty, 3 bramki (3 sezony
@Pyrzo_Barca
Gdybyś nie obraził nie dostałbys bana. Chyba proste.
Ja obrażam Ssemedo?? Podaj przykłady.
Wydolność ?? Szzcególnie widać ją przy brakach powrotów do obrony, truchtaniu i spacerowym trybie gry. On zostawia hektary wolnej pzrestrzeni po czym po prostu nie wraca.
Szybkość??
Kiedy?? W obronie każdy jest od niego szybszy - od Busiego po Ivana, praktycznie każdy przeciwnbik wygrywa z nim pojedynek biegowy. Incydentalnie zdarzało mu się pokazywać szybkość w ofensywie, wychodził na skrzydło, dostawał piłkę i wybiegał z nią poza linię końcową lub tracił w dryblingu. W defensywie nie ma szybkości w ofensywie jest jeźdźcem bez głowy. Nie wiem, wiec czy szybkość to zaleta.
Dynamika ??
NIe wiem dokładnie jaka miała by mieć różnicę z szybkością. Być może chodzi o start do piłki. Tu akurat nelson bardzo duzo traci. Ma momenty zawieszenia, nie potrafi dokonać zwrotu, nie potrafi podjąć decyzji w uruchomieniu się.
Bardzo dobry drybling??
Conajwyżej niezły, ale niewiele dający drużynie. Nie jest to drybling zyskujący przestrzeń.
Wie kiedy podłączyć sie do akcji ofensywnej??
Nie bardzo, Nelson nie czuje gry Barcelony. Oprócz tego ma bardzo słabą jakość. Przeważmnie jest spóźniony, zdarza się, że koledzy obsłuża go dobrą piłką i dobrze wyjdzie na skrzydło, tylko jest to 95% strata piłki.
czego brakuje Nelsonowi w grze ofensywnej - umiejętności gry kombinacyjnej co jest wymagane w Barcelonie, umiejętności dogrania piłki w pole karne - on nie potrafi podawać, brakuje mu jakości, nie potrafi podjąć decyzji, nie ma zmysłu kreatywności.
Se3medo jest najsłabszym zawodnikiem na boku obrony od lat - nawet Montoya czy Aleix Vidal bił go na głowę nie mówiąc o Roberto.
Na PO, każdy zawodnik po odejściu Alvesa grał w kratkę, bo jest konkurencja, która jak w przypadku Roberto jest motywująca a w pzrypadku Semedo destruktywna bo sobie ine radzi. Przypomnę że Roberto miał 1,5 miesiaca kontuzję w sezonie i Nelson nie wywalczył sobie składu (Vidal czy Lenglet to potrafił).
Mały argument w postaci statystyk w lidze.
Semedo 3079 minut - 0 asyst, 1 bramka (2 sezony)
Roberto 4320 - 14 asyst, 1 bramka (2 ostatnie sezony)
Montoya 3327 - 5 asyst, 1 bramka (4 sezony)
Vidal 1470 - 4 asysty, 3 bramki (3 sezony)
@Pyrzo_Barca
"przez ciebie wylapalem bana, nieladnie tak zglaszac takie posty".
Rozmowa o banowaniu na forum to powód do bana, proszę czytaj regulamin. Nieładnie jest prezentować chamstwo i brak kultury a nie reagować na te godne potepienia wpisy. Dbałość o kulturę wypowiedzi to podstawa funkcjonowania wśród ludzi. Nie przeze mnie wyłapałeś bana, ale przez siebie. Nie oskarżaj ludzi o własne chamstwo i bark kultury. Jesli dostałes bana to tylko i wyłącznie ze względu na fakt zlamania regulaminu a nie na moje widzimisię.
"2 sprawa - chcesz merytorycznej odpowiedzi i argumentow. Czy ty sie dobrze czujesz? "
Poczatkowo czytając twoją wypowiedź myślałem, że chcesz ponownie mnie obrazic, jednak doszlem do wniosku, że masz rację. Muszę nie czuć się dobrze, skoro chcę merytorycznej dyskusji i argumentów. Jak widać, za dużo wymagałem, cieszę się że wnioski mamy podobne.
"Przeczytaj najpierw swoj 1 wpis o Semedo. Zero argumentow i 0 merytoryki :)".
To nie pokazanie argumentów z mojej strony co wezmanie do pokazania argumentów przez osoby je chwalące. Za dużo z Tobą dyskutuję, abys nie wiedzial, że osoby broniace Nelsona nie mają argumentów aby w jakis sposób pozytywnie przedstawić jego grę i wtedy takie jak ty zamiast odpowiedzieć na apel i pokazac , że się w czyms mylę, wola wyzywac i pokazać brak kultury, bo tylko na tyle ich stać.
@Gall
Mi nie chodzi aby go się pozbywać, ale śmieszy mnie robienie tu przez wielu z Semedo "kandydata do złotej piłki". Lepiej prezentował się Aleix Vidal a nawet Montoya, dlatego nie rozumiem hype na Nelsona. Raczej szukam argumentacji tych co go wielbią, aby mnie przekonali, a jednak jak widac cienko z argumentacją.
@barcanosek
Chylę czoła przed światłością myśli i merytorycznością komentarza. Nie ma co - pozamiatałeś. Wiadomo, że o Semedo nie napiszesz, bo za bardzo nie ma co, więc lepiej wysłać taki komentarz jaki wysłałeś. Jak sie nie ma siły argumentów to lepiej pokazac argument siły.
@KamQiX
Każdy boczny obrońca asekuruje i pilnuje obrony - co to za argument. Jakby Alba czy Roberto tego nie robili. Taktyka Barcelona od lat jest taka, że boczni obrońcy udzielaja sie w ofensywie i tu Semedo był najsłabszym PO od lat (może oprocz Douglasa).
Gra Semedo-Dembele nie wyglądala lepiej bo Semedo nie dogrywał praktycznie piłek do Dembele, bo je tracił. Odwrotnie - czyli Dembele szukal Semedo i go obsługiwał a ten albo sobie za daleko wypuszczał, albo oddawał do tyłu albo tracił, ewentualnie obijał przeciwnika. Liczba asyst w lidze hiszpańskiej i lidze mistrzów - równe zero przez dwa lata pokazuje, iz Nelson nie daje jakości.
@Pyrzo_Barca
To ten Cancelo musi być bardzo bardzo słaby.
@Pyrzo_Barca
Pytanie o poziom gry zawodnika a tu atak personalny na zalapanie lajków. Bardzo slabe. Wystarczy merytorycznie odpisać, jednak nie mając argumentów wolisz obrzucac błotem. Słabiutkie.
@albiLJA
Tzn.? jak ?
Roberto obecnie jest lepszy ofensywnie i defensywnie , Roberto motorycznie i wydolnościowo zjada Semedo w meczu, gdy Nelson truchta w obronie.
Ktoś może przytoczyć argumenty na pozostawienie Nelsona w Barcelonie?
W ofensywie katastrofa, w defensywie bardzo słabo, wydolnościowo tragedia.
@barcanawieki
raczej tak, po zamachu słuzby dokładają starań wzmacniając bezpieczeństwo, kurorty ośrodki sa pod szczególnym nadzorem, w Tunezji nia ma aż tak rozbudownej siatki islamskich ekstremistów, poza tym maja małe zaplecze w głębi kraju. Sama Djerba to głównie hotele z słabą stycznością z reszta kraju. Jedynie co zwracałbym uwagę w Tunisie, Trypolisie i gdyby było safari na kontynencie, jednak na samej wyspie powinieneś się czuć bezpiecznie.
@Barca_Big_Moment raczej pozytywnie skomentowało mój felieton
https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
@BODŻER możesz podać źródło ? Czy to tylko fake
@RosjaninBut gość był jedynym z najlepszych obrońców a w sezonie przed odejściem obrońcą z największą liczbą odbiorów. Można wrpisać że jest stary ale po co kłamać że nie chciało mu się bronić
NIe będę komentował niektórych głupot wypisywanych na temat jego wrzutek, czy słabiej gry obronnej (sezon przed odejściem największa liczba odbiorów w całej lidze).
Dla tych co go nie pamiętają, filmik Tommy'ego, tak jakby ktos chciałby go zestawiać z Semedo lub Roberto.
Czy "wiekowy" Alves to odpowiednia opcja na teraz dla Barcelony tej dyskusji się nie podejmuję, jednak dla tych którzy uważają, że nie da rady fizycznie zachęcam obejrzeć jego wczorajsza bramkę w Copa America.
@WiecekFCB
A Ty wgrywasz pracę do systemu ?
@munky_funky
Małe pytanko, czy nie możesz tego samego napisac, nie obrażając nikogo, kto ma inne zdanie niż TY?
"Do wszystkich frustratów [...] jesteście bardzo ograniczeni, [...] ograniczenie umysłowe".
itd...
NIe piszę czy się zgadzam z Twoją wypowiedziom czy nie, tylko dbajmy o pewien poziom wypowiedzi i portalu :)
@feiticeira
Po Twoich wpisach widać, że ta propoaganda pada na podatny grunt.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/komu-pomaga-adam-bodnar-opinia/54vgr17
@feiticeira
"Chętnie przekopałbym się przez wasze komentarze sprzed lat, aby zobaczyć czy w czasach słusznej władzy i takoż słusznej propagandy także takie coś pisaliście, ale niestety wiem... że nie pisaliście. I to chyba wystarczy za komentarz".
Zauważyłeś, pewien sposób dyskusji, która prowadzisz? Zaczynasz od personalnego komentarza wobec drugiej osoby, probujesz znaleźć haki, niespójności, zaszufladkowac oponenta, potem zmimeniasz temat dorzucając wątki aby zamazać ten jedyny o którym sie dyskustuje, nie odpowiadasz wprost ale piszesz o wszystkim innym bylaby nie na temat dyskusji. Traktujmy sie poważanie i z szacunkiem.
@feiticeira
MOżesz wskazać, jego twierdzenia że Marsz Niepodległości to Marsz Nazistów (nie że wskazywał że głoszone były hasła i banery rasistowskie, faszystowskie, homofobiczne itd..., i że w czasie marszów dochodziło do łamania prawa). Po prostu wskaż cytat dosłowny gdzie stwierdził, że "Marsz Niepodległości to Marsz faszystów".
Wskaż, gdzie był interes polityczny w strajku nauczycieli?
@feiticeira
Zauważyłeś jedno to co pokazujemy Ci z NGTRX, że nie dyskutujesz na temat. Mowa o konkretnej sytuacji i TVP. Ty po raz kolejny zaczynasz dyskusje od LISa i wcześniejszej władzy. NIe widzisz tutaj braku merytoryczności? Skoro jest taki a nie inny wątek, to piszmy o tym, a nie zbaczajmy na inne tematy, Podobno w Moldawii telewizja nie jest obiektywna, ale co to ma do tej dyskusji. Nic, ale zawsze można wpleść tą informację, aby nie odpowiedac wprost. Co ma Lis do tej dyskusji? Nic. Taka mysl przyświęca tym wypowiedziom, - nie krytykujmy braku profesjonalizmu u jednych bo inni też nie sa profesjonalni, więc rozgrzeszajmy tych pierwszych.
To jest jak pokazuję argument w stylu: "Ronaldo udaje faule" a kontrargument "Neymar tez udaje", co ma jedno do drugiego? I czy jedno niweluje drugie?
NIe wiem skąd u Ciebie przekonanie że ktos twierdzi, że jest nprzyzwolenie na manipulacje w mediach (prywatnych). "Problem z TVP jest inny to publiczna telewizja, finansowana przez społeczność. Inne media z lewa i prawa finansowane z prywatnych pieniądzy NIE POWINNE ale maja dowolność w 'kreowainu" rzeczywistości, od TVP wymagajmy w miare przekazu obiektywnego". TVN, Polsat czy inne mogę nie oglądać, Eleveny, Canaly, moge oglądać i płacić im w formie pakietu lub w "formie oglądania reklam" lub ich nie oglądać i ich nie finansować, TVP jest nadawcą publicznym, mającym tzw. misyjność wpisana w statut, dostaje pieniądzę bezpośrednio od każdego obywatela w formie abonamentu i dopłat z budżetu z naszych podatków.
ad.1 nie musiał dokonać analizy wszystkich mediów, bo nie było to jego intencją, podał przykład telewizji o największym zasiegu i najbardziej mainstreamowym.
ad.2 kwestia kajdanek to jest jedna z wielu kwestii które zostały w tym przypadku zrobione a w krajach o lepiej rozwiniętym systemie prawnym były powodem do odrzucenia oskarżenia. To nie tylko kajdanki, to przesluchiwanie bez obecności adwokata, to całonocne przesłuchiwanie w pozycji która stawarza ból, to upublicznienie wizerunku podejrzanego, to brak pozwolenia na ubranie chociaż obuwia itd...
@cules100pro
Tylko zestawiłeś w sposób nieuprawniony wymiar sprawiedliwości USA i w Polsce, do tego usuwając w swoim przekazie kwestie dozywocia. To była istota komentarza. W Polsce nie ma śmiesznych kar (przypominam najwyższy wyrok np. w Norwegii to 21 lat - nawet za wielokrotne morderstwo).
@feiticeira
MOżesz napisać o co chodzi z Marszem Niepodległości i nauczycielami?
1
@xBarteZx
W reprezentacji Brazylii nie gra Messi. Widzę, że nie zrozumiałes komentarza.
Vinicius pokazał jak Semedo wygrywa pojedynki 1 na 1.
Powiedz dokładnie na czym polega jego świetna gra w defensywie. Oglądałem wszystkie mecze Barcelony od wielu sezonów.
Zadałem proste pytanie - na czym polega jego świetna gra w ofensywie?
W bramkach? Asystach? Kluczowych podaniach? Napędzaniu akcji?
KOnkretnie na czym.
W defensywie gra bardzo bardzo bardzo nierozsądnie. Jego główny problem to fatalne ustawianie się,. Mogę podać przykłady gdy Nelson w ataku pozycyjnym przeciwnika przechodzi do nieudanych prób przejęcia piłki w pomocy czym zostawia za plecami autostrady dla przeciwnika.
1
@xBarteZx
NIe muszę nie muszę, nie muszę, napisz jakis argument.
napisz w jaki sposób trener marnuje potencjał Semedo? Mówi mu, jak gośc biegnie weź go odpuśc niech nam strzeli bramkę? jak dostajesz piłkę na skrzydle to zamiast dograć do wychodzącego zawodnika wybiegnij z nią poza linię końcową albo strać w bezsensownym dryblingu? Co do jakości ma trener? Wyjaśnij w jaki sposób marnuje jego potencjał?
Co do Semedo nie wykazałeś ani jednego argumentu, nie uznajesz statystyk które pokazują, że on zagrał bardzo słaby sezon w ofensywie i defensywie.
Zmieniasz temat na Coutinho i Puiga. sam upatruje w Puigu wielki talent ale, trener bardzo dobrze robi pamału wprowadzając 19-latka do składu. On waży lekko ponad 50 kilo i każdy kontakt z przeciwnikiem kończy na ziemi. Ma zmysł gry i wizję ale to trochę jeszcze za mało.
Co do Coutinho. Problem jest zupełnie inny. Na ofensywny pomocniku gra praktycznie Leo cofając się ze skrzydła na środek do rozegrania. Cou ma inna charakterystyke niż Iniesta i słabiej gra w defensywie, więc balansując przy braku powrotu Leo i Luisa trzeba dać do pomocy Vidala. W systemie 4-4-2 już bardziej widzialbym cofnietego Cou do pomocy niż 4-3-3. Cou na ofensywnym by dublował Leo dodatkowo wszystkie akcje szłyby przez środek co często było biciem głową w mur.
1
@xBarteZx
Pisanie bzdur że Nelson nie dostaje szans i dlatego nie może pokazać swoich umiejętności a mimo to jest świetny jest zakłamaniem rzeczywistości. Nelson w ciągu dwóch sezonów zagrał grubo ponad 3000 minut w LM i lidze hiszpańskiej. I wynik - 1 bramka i 0 asyst w ciągu dwóch sezonów.
Nelson nie ma jakości. Pisałem, że Roberto miał 1,5 miesiąca kontuję (koniec listopada do stycznia) i niestety Nelson nie wykorzystał swojej szansy. Lenglet potrafił wykorzystać swoją szansę przy kontuzkji Umtitiego, Vidal przy kontuzji Arthura a Nelson nie.
Nie daje Ci do myślenia fakt, że Nelson Semedo typowo boczny obrońca przegrywa swoją pozycję z nominalnym pomocnikiem, który bije go na głowę w każdym aspekcie gry, zarówno defensywnej jak i ofensywnej? Sądzisz, że Roberto jest taki dobry? Nie, Semedo jest tak słaby, Roberto gra conajwyżej średnio na PO, ale mimo to jest o dwie klase lepszy od Semedo.
1
@xBarteZx
Podaj argumenty że jest świetny.
W defensywie, cz y w ofensywie?
W defensywie? Jest świetny w" ?
ustawianiu się?
Kryciu 1 na 1?
odbiorze?
grze powietrzenej?
przewidywaniu zagrań przeciwnika?
W grze ofensywnej?
kluczowe podania?
asysty?
bramki?
zyskiwanie przestrzeni?
przerzuty?
drybling dający drużynie jakąkolwiek korzyść?
ciągła gra do pzrodu/napedzanie akcji?
dośrodkowania/wrzutki?
strzały?
gra kombinacyjna?
W czym jest świetny?
0
@xBarteZx
Obejrzałem 2 minuty tego filmiku i najpierw przez 45 sekund jest tylko pokazana twarz semedo a potem akcje że nieatakowany przyjał piłke i się nie potknął, albo celnie dograł do tyłu, nie stracił piłki i to są mega zagrania Semedo.. W kilkuminutowym filmiku i z rasiaka mozna zrobić cracka. Nelson był najslabszym zawodnikiem Barcelony w tym sezonie z ponad 2000 minut na koncie.
Odniosłem się do jego gry ofensywnej ktorą powinien ale powiedzmy nie musi, choc w Barcelonie jest to wymagane. Jednak on w defensywie jest bardzo bardzo słaby. On słabo kryje , fatalnie się ustawia, odpuszcza krycie. Najgorsze sa jego błędy w ustawieniu, gdy zostawia całą strone wolną, gdy przeciwnik robi atak pozycyjny.
Jego fatalna szybkość pokażę na dwóch przykładach, w obydwu Barcelona straciła bramki.
Semedo nie dogania przeciwników bo wraca do obrony jakby był już na emertyturze. Mecz z Sevillą.
Strata Coutinho i Sevilla rozpoczyna dość szybka akcję. W jednej linii jest semedo i Roberto - Roberto wraca, Nelson wolno przemieszcza się, Roberto zdążył wrócić do własnego pola karnego, odwrócic sie i podbiec do asystenta, Nelson traci 20 metrów. Jest najwolniejszym zawodnikiem zespołu.
Ostatni mecz sezonu - finał CdR z valencią
Semedo idzie bark w bark z Rodrigo po czym odpuszcza i przegrywa pojedynek a Rodrigo strzla bramkę.
Co gry ofensywnej
Nelson przez cały sezon uzbierał 4 kluczowe podania w lidze a Roberto 30.
NIe rozumiem jak możesz pisać, że Nelson który gra bardzo bardzo słabo zarówno w ofensywie jak i defensywie jest jednym z najlepszych PO w historii Barcelony - choćby Alves zaliczał po 68 kluczowych podań w jednym sezonie z których wychodziła dwucyfrowa liczba asyst albo zaliczał największa liczbę odbiorów w całej lidze, a Nelson, cóż, gra bardzo bardzo słabo. Nie ma jakości.