pax

2

@ngif
Valverde zaczyna 3 sezon, wcześnij Lucho trzy sezony i po sezonie Martino i Tito z Rourą - dlatego pisałem 7-8 sezonów od odejścia Pepa lub od jego ostatniego sezonu. Z Zawodników pierwszego składu poziom przez cały czas poziom trzymał tylko Leo - Gdzie te czasy gdy Xavi miał 20 asyst w sezonie czy Iniesta i Alves po 14? Kontuzja Leo, choroba Tito a potem się juz posypało. Za Guardioli Busi był uważany za najlepszego DP na świecie, a obecnie ...

pax

3

@Coutinho007
Za Martino i za Lucho były podobne spotkania do dzisiejszego, brak pomysłu na grę i Leo jako zbawca. NIe pisałem tego wszystkiego aby traktować 1 do 1, ale że pewne złe rzeczy zaczeły sie przed valverde.

pax

1

@myscooter
Piszę, że pewne bolączki Barcelony mające wplyw na styl (niekoniecznie na wyniki) juz wtedy się zaczeły. Do tego doszło późniejsze sprowadzenie Fabregasa, któremu szukano pozycji przez co plynnośc gry zaczeła się załamywać, bo rezygnowano z grą pełną szerokością a główne akcje szły przez zagęszczenie środka kolejnymi zawodnikami.

pax

4

@iFrontier
No właśnie nie, Lucho grał z pominięciem pomocy a transmisja piłki była od stoperów (30-40 przerzutów w meczu) do MSN.

pax

0

@NeroTFP
Dla mnie jego główną zasługa było to, że utrzymał się az 3 lata. On ustawił Suareza na skrzydle po czym Leo zmienił to i ustawił go na szpicy. W styczniu skonfliktował sie z Messim, gdzie wszyscy kapitanowie musieli interweniować. Po czym Leo na konferencji prasowej powiedział, że nie odejdzie a da z siebie wszystko aby wygrac wszystkie trofea - a Lucho musial kilka spraw odpuścić. Dla mnie Lucho zajechał taktycznie nasza pomoc, która z najlepszej pomocy w historii piłki (nie boje sie tego powiedzieć) stała sie jedynie uzupełniaczem składu. Miał gwiazdy w dryżynie, jednak dla mnie nie stworzył potora takiego jak Guardiola który pożerał przeciwników. Wycofał się z pieknego, radosnego futbolu totalnego. Trudno mi znaleźć pozytywne kwestie taktyczne które wprowadził Luis do zespołu, transmisja piłki od stopera do MSN i niech coś wymyślą nie była czyms co dla mnie osobiście stawiałoby na piedestale Lucho.

pax

34

Nie rozumiem biadolenia na Valverde. Jakby Ivan, Rafinha czy Suarez wykorzystali swoje sytuacje nie byłoby tego larum - niestety taki styl ma Barcelona od 7-8 lat. Niestety trzeba sie pogodzić, że od przedostatniego sezonu Pepa Barcelona gra tak jak gra. Nasza pomoc kuleje od lat i to dużo wcześniej niż przyszedł Valverde – przez ostatnie lata Iniesta nie dawał drużynie już tego co za Pepa, potrafił mieć dziesiątki spotkań z rzędu bez asysty (chociaz potrafił zrobić różnicę), Ivan też się wycofał z ofensywnej pomocy stając się półpivotem. Lucho ogarniczył role pomocy do minimum, przekierowując trasmisje piłki na barki... stoperów. Mascherano i Pique potrafili miec po 15-20 przerzutów w meczu, pomijając nieskuteczną, apatyczną pomoc, a teraz mamy 5 lat starszego wiecznie z jakimiś dolegliwościami Suareza, PS4Dembele i Griezmana dla którego trzeba znaleźć pozycję i zgrać z zespołem.
Dokładając do tego w ty meczu zagęszczenie środka przez odwróconego tyłem do bramki Suareza i pchającego sie w środek Dembele i Griezmana mamy sytuacje w której boki ofensywne nie istnieją. Jeszcze kilka niezłych dośrodkowań miał dzisiaj Alba, za to Semedo nie zaistniał w ofensywie. Główny problem to brak ruchu w ofensywie, pomoc nie ma komu zagrywac piłek bo nikt nie wychodzi na pozycję, nikt nie wybiega zza linię obrońców. Cała trójka ofensywnych graczy aby otrzymac piłkę wychodzi do niej w kierunku bramki Barcelony wychodząc poza pole karne Bilbao, mając na plecach przeciwnika. Bilbao oczywiście świetnie się broniło, stali bardzo głęboko, pierwsza linia na 16 metrze, druga na 23-25, zagęszczali i stosowali pressing, czy to jednak usprawiedliwia Barcelonę? Daleki jestem od oceniania trenera, wiem, że będzie dobrze. Arthur jak na razie niczego ofensywnego w ubiegłym sezonie nie pokazał, de Jong? Trudno oceniać, ale wielu zapomina, że nie będzie on zbawieniem na główne bolączki pomocy, on da energię, waleczność, przetrzymanie, wyjście spod pressingu, przechwyty ale nie jest to zawodnik na miarę Iniesty czy Xaviego z najlepszych lat, a raczej Busquetsa. Wierzę, że będzie dobrze, choć główne bolączki Barcelony – brak ofensywnych skrzydeł i kreatywnej pomocy nie zostały zniwelowane Griezmanem i de Jongiem.

pax

0

@Adinho29 Barcelona nie starał się wygrać? Słupek, poprzeczka, sytuacja Griezmana, strzał Ivana, ciągła walka o każdy centymetr. Ile stworzyło Bilbao sytuacji w drugiej polowie? Zostali zdominowani, jedynie co to dobrze kryli strefowo, ale Barcelona transmitowała piłkę, próbowała różnymi sposobami, dośrodkowaniem, z dystansu, jedną stroną, drugą stroną.

pax

0

@ViscaBarca123
Zagrał kolejny słaby mecz, ale nie pisałbym że jest tragiczny. To uogólnienie, lepiej pisac o konkretnej sytuacji czy konkretnym meczu. Skoro gra w Barcelonie, nie można pisać, że zawodnik jest słaby czy tragiczny, po prostu że po raz n-ty zagrał słabe spotkanie, przez jego błąd po raz kolejny stracilismy bramkę, że po raz kolejny w ofensywie albo tracił albo podawał do tyłu, że Pique po raz kolejny dwoił sie w obronie asekurując prawą stronę.
ps. o jego grze pisalem od miesięcy, pokazując jego słabe strony. dzisiejsze spotkanie nie jest jakies szczególne w jego wykonaniu, on tak gra. dzisiaj większość zespołu zagrała słabo, więc jego mankamenty nie byly aż tak widoczne.

pax

1

@Adinho29
Dlaczego Baskowie zasłużyli na zwycięstwo??
My obilismy słupek i poprzeczkę, Ivan był bliski strzelenia bramki, w drugiej połowie zdominowaliśmy rywala, mimo że z tego niewiele wynikało to Bilbao nie miało nic do powiedzenia. Dlaczego Bilbao zasłuzyło an wygraną?? Dobrą obroną zasłuzyli na nie przegranie spotkania, ale czym zasłużyli na wygraną?.

pax

0

@MessiGOAT
Cała obrona jest odpowiedzialna za jednego zawodnika? Czy konkretny zawodnik?

pax

1

Wszyscy spodziewali się gradu bramek. Po pierwsze stadion atletic to zawsze była twierdza Basków. Główna wina wskazywana przez userów idzie na pomoc która po prostu klepie. Tylko.... jak ma nie klepać, Atletic broni 5-4-1 i to bardzo głęboko, albo nawet 5-5. Zostawia przestrzeń Barcelonie już na 30 metrze od bramki i tam barcelona klepie. Jednak nie było wejścia w pole karne Suareza, Dembele czy Griezmana aby któryś z pomocników mógł go obsłużyć. Nie ma ruchu z przodu.

pax

6

Wiadomo, że redakcja czyta oceny i opisy uzytkowników. Fajnie, że czasem podejmuje dyskusje i dobrze, że jest możliwość że tak powiem ponownie interakcji user-oceny-redakcja. Fajnie, jakby np. po kilku godzinach od ukazania się ocen (np. po 6-8) redaktor publikujący dał krótka notatke - "ze względu na brak merytorycznych (lub mimo merytorycznych jednak nie majacych wplywu na odbiór zawodnika) wpisów userów oceny nie ulegają zmianie, lub ze względu na opisy gry zawodnika A, B, C przedstawione przez usera D, E, F redakcja postanowiła przychylic się do argumentów i uwzgledniła pewne aspekty w nowej ocenie. Bez takiego nawet krótkiego podsumowania wpisów userów (2-3 zdania), może zabraknąc tych bilateralnych relacji.

pax

1

@Barcaa12
Wiadomości mnie nie zawiodły - info o LGBT jedno z najdłuższych, nie tylko po raz 10 o słowach Jędraszewskiego, nie tyllko o marszu z Płocka, nie tylko o politykach PoKo wspierających LGBT, ale długi wywiad z 14-letnim chłopcem który mówi o wartościcach Polski katolickiej.
Sztucznie kreowany temat na potrzeby polityczne aby wskazać wroga narodu.

pax

1

@Barcaa12
Byłby wróg, bo obecna partia musi mieć ideologicznego wroga, bo to jest jeden z głównych determinantów funkcjonowania tego rodzaju partii. Prorządowy portal wPolityce obecnie ma z 5 głównych newsów na stronie to 3 dotyczczy LGBT. Nawet dzisiaj przemęczę się i obejrzę Wiadomości TVP. Zobaczymy czy potwierdzi się to co ja mówię, że temat LGBT jest tematem wyborczym obecnie rządzącej partii. Przypomnę, że dzisiaj nie było w Polsce parady równości, marszu równości, inicjatywy ustawodawczej środkowisk LGBT, jakiejkolwiek inicjatywy samorządów dotyczących LGBT, czy wydanego manifestu przez środowiska LGBT. Za 10 minjut Wiadomości, zobaczymy, czy będzie w nich temat LGBT.

pax

1

@Sapos93
Akapit wcześniej autor pisał o jego roli w strzeleniu dwóch bramek. Linia pomocy jest odpowiedzialna za transmisje piłki pomiedzy obrona i atakiem raz braku strat w transmisji piłki. Bardzo tendencyjnie formułujesz swoje wypowiedzi. Za pierwszym razem dostrzegasz porównania, a za drugim gdy chcesz doprecyzować swoją wypowiedź to już samo porównanie znika z twojej wypowiedzi. Autor podaje że de Jong miał najwięcej kontaktów z piłką, najwiecej podań i z najlepszą skutecznością. Gdzie tu nieścisłość?

" 'Najlepiej jakość jego występu oddają statystyki. Holender był piłkarzem, który najwięcej razy miał kontakt z piłką (92) oraz zapisał na swoim koncie najwięcej podań (78)' - tu jest nieścisłość. Fakt, że miał najwięcej kontaktów i podań nie świadczy o najlepszej jakości jego występu".

Po pierwsze - NIe jest napisane o najlepszej jakości ale, że najlepiej jakość oddaje statystyka. Po drugie jak pisałem wcześniej piszesz w tym momencie o 2 statystykach z 3, a głównie jakość oddaje statystyka celności podań.


pax

1

@Sapos93
Sorry, ale nie widzę tu nieścisłości.
Możesz napisać na czym te nieścisłości polegają? Jest tylko jedno porownanie w stosunku do celności podań, reszta to suche liczby z których jasno wynika to co wynika że mial najwięcej kontaktów z piłką i najwięcej podań . Nie wiem w jaki sposób rozbudowałeś swój wywód. Pisanie o braku bladego pojęcia o statystyce jest również dziwne, bo nigdzie nie napisałeś że autor w czyms się pomylił, poprostu przedstawił statystykę podań, kontaktów z piłka i celności podań i tyle..
Na tej samej zasadzie podawana jest statystyka bramek do złotego buta, nie liczona jest średnia bramek na spotkanie czy na minutę ale ogół bramek w sezonie.

pax

0

@Barcaa12
czy ja piszę, że Pis stworzył LGBT? Jak sie nie ma argumentu pisze się bzdury. Karta została podpisana pół roku temu i nie było wielkiej fali o LGBT w mediach. Ta kwestia sostała dawno omówiona i wytłumaczona. Dopiero teraz przed wyborami jest nakręcana spirala propagandy.
Skoro jak piszesz partia Trzaskowskiego teraz nie popiera i obecna partia rządząca nie popiera, społeczeństwo nie popiera, to jak wyjaśnisz, obecne, ciągłe, codzienne straszenie LGBT odbywające sie w prorządowych mediach i kościele? Da się to wyjaśnić jakoś inaczej niż sztucznym, fikcyjnym wykreowaniem wroga, który zagraża Polsce?

pax

1

@snoopdegie
No właśnie nie, to nie opozycja wyszła z tematem LGBT, wprost przeciwnie PO stara się nie brać udziału w tej nawalance (Wiosna i SLD tak, ale nie w formie ofensywy LGBT), stara się zdystansować (oczywiście odpowiada na tematy dziennikarzy ale stara się nie robić z LGBT głównego problemu wyborczego).
Temat LGBT jest głównym tematem od mniej-więcej 2-3 tygodni, gdy zrobiony listy wyborcze, gdy ustalono strategię wyborczą. To temat zastępczy wobec Kuchcińskiego i innych wpadek obecnej władzy. Temat został sztucznie wykreowany, zauważ że wypowiedzi arcybiskupa, polityków PiS, wydania wiadomości, artykuły w prorzadowej prasie piszą cały czas to samo i to od tego samego momentu. To nie przypadek. Partia musi znaleźć wroga, a LGBT nadaje się idealnie, mała grupa która mozna oskarzyć o wszystko - deprawacje młodzieży, zamach na katolicyzm, zamach na wartości, wsparcie obcych państw itd...

pax

10

@Chwytliwy
Tak jak mówiłem kilka dni temu. Temat sztucznie nakręcony i podsycany prez jedną stronę. Temat bedzie wałkowany az do wyborów. W poprzednich jedna partia zrobiła głównego wroga z imigrantów teraz tez musieli zrobić jakiegos aby pokazac że są tymi którzy bronia Polskę przez zagrożeniem (jesli nawet jest fikcyjne).Temat LGBT będzie codzinnie w Wiadomościach, TVP Info, w kazdej gazecie podległej Karnowskim, portalu wPolityce i w kościele, tak aby społeczeństwo uwierzyło, że jest jakas tajemna siła i reaolne zagrożenie które chce zaatakować Polskę. Obecnie nie ma takich jakis zagrożeń, marszy równości jest porownywalna liczba jak w latach poprzednich, nie ma forsowania prawa czy legalizacji związków jedopłciowych, skończyła sie kwestia tzw. gender, skończyła się kwestia spalonej instalacji tęczy w Warszawie, w sejmie większość ma PiS a po wyborach i tak nie byloby wiekszości dla nowych praw dla LGBT, ale spirala propagandy jest nakręcana, bo potrzebny jest wróg narodu.

pax

0

@Bisz
Dużo zagrał, przypominam że Roberto miał np. kontuzję przez 1,5 miesiąca i było kilka spotkań w tym czasie i Semedo nie wykorzystał tej szansy tak jak np. Vidal kontuzje Arthura czy Lenglet kontuzje Umtitiego. Grał dużo, w ciągu 2 lat ponad 4000 minut w LL i LM. Jego dobre spotkania w ubiegłym sezonie mozna policzyc na jednej ręce - nieźle zagrał jeszcze w jednym meczu z Realem (sam go chwaliłem) by w kolejnym zagrać katastrofalnie i Vinicius robił z nim co chciał, jak chciał i kiedy chciał. Najgorsze są jego błędy w ustawieniu i powolność w obronie, przez to tracilismy bramki.

pax

0

@derlysy1979
Jest jeszcze Diaz który by chciał chociaz trochę minut nałapać :)

pax

3

@stone80
Wskaż jakies pozytywne cechy gry Semedo? Atakujesz minnych bo obnażają słabą grę Nelsona, podpierają się staytstykami. Uważasz, ze statystyki sa beee, bo lepsze są subiektywne odczucia po oglądaniu spotkania. Więc wymień cechy Nelsona po których można wywróżyć że się ogarnie? Brak zaanagazowania, błędy w ustawieniu, truchtanie w obronie, oddpuszczanie zawodników, o ofensywie nie ma co wspominać bo jej praktycznie w wykonaniu Semedo nie ma. Po prostu napisz w czym Nelson jest dobry.

pax

23

Ciekawe co taki taktyk jak Zidane zrobiłbym 11 z Neymarem.
Lewe skrzydło to Vinicius, Asensio, Hazard, Rodrygo i często schodzący na tą strone Benzema no jeszcze Neymara trzeba dać na swoją pozycję.
Tak czy inaczej cięzko byłoby to sobie wyobrazić.

pax

1

@Bisz

On w akcjach ofensywnych jest nie tylko zagubiony, ale brakuje mu po prostu jakości, jego wejścia na skrzydło ta albo strata, albo nabicie pierwszego przeciwnika , niecelne podanie lub dogranie do tyłu. Praktycznie nic nie wnosi do ofensywy o czym świadcza asysty czy kluczowe podania. Bronić nie za bardzo potrafi. Problem z Semedo jest np. taki, że on prawie nie wraca po akcjach ofensywnych, on truchta do obrony, gdy przeciwnik już dawno wykonuuje akcje jago nominalna stroną, on nawet jak jest w obronie przegrywa pojedynki biegowe a potrafią go w powrotach do obrony wyprzedzić Ivan czy Busi. NIe to, że Nelson jest wolny, ale on po prostu odpuszcza.
Z Roberto i Semedo jest inna sprawa, Nelson po prostu przegrywa PO z Roberto bo jest pod większoąscia względów dużo słabszy od Roberto - to nie tylko ofensywa - ale odbiory, szczególnie przechwyty i bije na głowę w defnsywnym ustawieniu i przewidywaniu gry przeciwnika. Nelson często zostawia (będąc juz w obronie) swoja strefę i idzie do potrojenia pomocy i wtedy przeciwnik posyła piłkę w wolną strefe i tracimy bramki.

pax

0

@szymonekk
Tylko im późniejszy zakup tym gorsze sparowanie a na meczu z Betisem będzie prawie komplet.

pax

0

@stone80
Gra bardzo słabo, w ofensywie katastrofa w defensywie jest najsłabszym zawodnikiem, nie wraca, żle kryje, źle się ustawia, bardzo wolno biega.

pax

0

@kamyk_23
Oj było wiele info o Semedo, wiele info przy transferach i nie tylko, i długo nie pisałem, ale jak widzę jak ktos mija się z prawda i z praktycznie najsłabszego zawodnika robi cracka to trzeba wyprowadzac z błędu. Większość takich mylnych opoinii omijałem, ale czasem coś się napisze.

pax

0

@xBarteZx
Dobrze broni 1 na 1, ale chyba nie przeciwnika ?? Mała liczba strat nie oznacza kreacji gry! Wychodzi dobrze na pozycję? Tu sie zgodzę, że czasem wychodzi i dostaje piłkę i... albo traci albo źle podaje.

pax

0

@wyrek
I dlatego już jest "crackiem" ??

pax

0

@xBarteZx
A jakie sa jego zadania?? W defensywie daje sie ogrywać i nie potrafi wygrać pojedynku biegowego a do tego popełnia szkolne błędy w ustawieniu a w ofensywie jakie ma zadania? Skoro jednak uczestniczy w ofensywie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?