pax

0

@format1977
Rozumiem, że chcesz powiedzieć że napastnicy mieli tryliard sytuacji dzięki pomocnikom tylko ich nie wykorzystywali ?

pax

0

@format1977

+Magister inżynier utrzymania się przy piłce i świetnych podań De Jong

+Świetny dziś szefuńcio Arthur zrobił olbrzymią robotę.

-no i kreowanie akcji ofensywnych nasze strzały dzisiaj na bramke to żart.

NIe wiem, ale czy to się trochę nie wyklucza? Dwaj pomocnicy (bardziej ofensywni od trzeciego) odpowiedzialni za kreowanie gry ocenieni przez Ciebie dobrze, mimo że uważasz że kreowanie było na minus.


pax

0

@wajcha
Na lewej gra odważniej, w zeszłym sezonie gdy grał na lewej nawet dwa razy w jednym meczu strzelał z dystansu :)

pax

0

@snoopdegie
NIe, ten sezon zaczął bardzo słabo, w lidze z 4 spotkań w 3 był współwinny utraty bramek, duzo błędów, przegrywał pojedynki biegowe w obronie itd.
Jednak to nie zmienia faktu, że przeważnie odnosze sie do konkretnego spotkania i tak oceniam. dzisiaj oprócz wymienionych sytuacji grał nieźle, przechwytywał, odbierał, nieźle wracał do obrony (może oprócz dwóch wyjatków). Jednak ta sytyuacja z karnym rzutuje na jego ocenie.

pax

5

Oprócz tego karnego i poczatkowej nerwówki gdy byl mijany i źle się ustawiał to nie był to zły mecz Nelsona. Wiadomo, że głowę mu uratował Marc broniąc bezsensownie sprokurowanego karnego, ale ogólnie Nelson miał najwięcej odbiorów i w końcówce pokazał sie z 2-3 razy ofensywnie.

pax

0

@Kacper1432
Wyjaśniłem dokładnie o który aspekt gry chodzi, co miałby pokazać.

pax

1

@ProMILs
Bo na 5 rzeczy pozytywnych o jednej negatywnej piszę??

pax

0

@głardiola
Coś merytorycznie czy tylko personalnie ??

pax

0

@jeyx77x
czy ja napisałem, że grał źle?? Tutaj wystarczy na kilka pozytywnych słów napisac kilka mniej pozytywnych i wszyscy Cie mają za hejtera. Napisałem mocne, dobre strony Arthura i wymieniłem ich kilka (presing, wychodzenie spod presingu, świetne rzuty rożne itd...) i napisałem tylko jedną negatywną (brak kreacji).

pax

1

@Trojanek23
Jak pisałem kilka razy zawodnicy się uwalniali spod krycia i Arthur wolał zagrywac do tyłu lub w szerz. Alba z Griezmanem często startowali do takich piłek

pax

5

Mam nadzieję, że Arthur coś wreszcie pokaże w drugiej połowie. W pierwszej brał udział chyba w każdym ataku, ale niestety niewiele przynosiło rezultatu jego rozgrywanie. Bardzo często miał miejsce i czas i aż się prosiło o prostopadła piłkę a tu spowolnienie i do tyłu. Był cały czas pod gra, ale niewiele to dawało. Kilka razy świetnie mu sie pokazywali Ansu, Griezman, Suarez, Alba a on i tak kóleczko i do tyłu lub na środek. Świetnie panuje nad piłkę, świetnie wychodzi spod presingu, dzisiaj nawet nieźle broni i bardzo dobrze wykonuje rzuty rożne. Jednak brakuje mu czasem podnieśc głowę i zobaczyć, że koledzy właśnie sie uwolnili od krycie i czekają na prostopadła piłkę.
Widzę, że wielu tutaj chwali Arthura, tez go chwalę ale w tym meczu poza kontrolą piłki presingiem i uwolnieniem się spod presingu niewiele kreatywnego jak narazie wniósł. Widzę w nim mózg drużyny na przyszłość, ale ta pierwsza połowa nie była najlepsza w jego wykonaniu. Mam nadzieję że w drugiej pokaże się z lepszej strony i podniesie głowę.

pax

0

@D10SLEO
tzn.? Co pokazał w pierwszej połowie ??

pax

0

Jeśli Inter to przegra to dzisiaj mecz o pierwsze miejsce w grupie :)

pax

0

@ForcaMilosz
Zawsze mogą nie opublikować wyników :))

ps. to że podał źródło to profeska

pax

0

@xBarteZx
Dlatego pisałem, że dałbym mu ocenę 5-6.

pax

1

@xBarteZx
Piszesz, że konkurs z matmy nietrafiony, ale nie podajesz dlaczego? Skoro zaznaczyłem, że to konkurs dla całości szkoły.
Z maturą kolejne nietrafione porównanie - bo nikt dziecka z podstawówki nie dopuszcza do matury. Jeśli Fati osiągnął odpowiedni poziom aby grać w pierwszym seniorskim składzie to powinien być tak oceniany, a nie oceniany na poziomie Juvenilu. Z resztą zdania o maturze powtórzyłeś to co napisałem - można w opisie dodać pewne kwestie, ale to nie ma i nie powinno mieć wpływu na ocenę. Gdybys tak chciał to matura powinna być dla wszystkich uczniów na jednakowym poziomie, ale dla dzieci z podstawówki powinno sie obnizyć punktacje. Czy to mialoby sens?

pax

0

@xBarteZx
Zwykle nie gra solidnie i rozmawialismy juz na ten temat. Trzeci mecz na cztery w którym Semedo ma swoje winy przy utracie bramki. Akurat tutaj mimo pokazania negatywnych sytuacji w których się nie popisał (przegranie pojedynku biegowego w obronie z sytuacją sam na sam, minięcie się z piłką, czy kręcenie nim przez Guedesa) pisałem też pozytywnie o Nelsonie, wskazując co robił dobrze. A dlaczego o Semedo? Bo redakcja podobnie jak przy Arthurze pominęła jego wpływ na utratę bramki.

pax

0

@Azi
Ad.1 dziury w obronie wzieły sie z dziury między formacjami. Moreno podiósł rękę aby podac mu piłke Arthur stał obok i nikogo nie kryl i olał bronienie w tej akcji, przy wyjściu Busiego do presingu i asekuracji lewej strony przez de Jonga to Arthur powinien (przebywając w tej strefie) zabezpieczyć teren przed polem karnym.
Ad.2
dlatego po wczorajszym meczu nie oceniam krytycznie Semedo, zagrał poprawnie-dobrze (5-6). Robił dalej swoje błędy, źle krył, przegrywał pojedynki biegowe w obronie, był nawijany na raz, zawalił przy bramce ale jednak miał też dobre interwencje i je wypunktowałem.

pax

1

@xBarteZx
On od Ciebie dostał 8, od redakcji 8, od uzytkowników 8. Więc nie jest tu w żaden sposób skrzywdzony.
Twoje porównanie ze szkołą uważam, że jest nieodpowiednie. Dlaczego? jeśli jest konkurs z matematyki dla szkoły podstawowej to startują w nim wszyscy uczniowie bez podziału na wiek (tak jak w drużnie Barcelony- Fati nie gra w juniorach i ma wpływ na wynik seniorskiej drużyny) i kryteria są równe dla wszystkich, nie ważne czy to 4-ta czy 8-ma klasa.
Można w opisie go usprawiedliwiać młodością, brakiem doświadczenia itd., ale oceny i kryteria są równe dla wszystkich - zawyżymy ocenę Suarezowi bo jest po kontuzji i nie trenował z zespołem?

pax

3

@xBarteZx
Rozumiem, że to żart?

pax

0

@Peciak
Tu cięzko jest to wyłapać od strony zawodnika, bo zawodnik nie stał w linii z Albą (że wystarczy ło zrobić krok do przodu i zostawić zawodnika) a podający mógł doskonale wybrac moment podania, bo dzięki Arthurowi miał na to czas. W chwili gdy Moreno dostaje piłkę to najbliżej bramki Barcelony jest Pique i Alba to widzi i musi biec razem z wbiegającym Gameiro, który ścina do środka - na pozycję którą powinien zabiezpieczać Lenglet. Spalonego nie było o kilkanaście centymetrów i kilka setnych sekundy w podaniu.
"Sprzed ery Varu to było ryzykowne, ponieważ sędzia mógł tego spalonego nie wyłapać. Teraz mamy var i nie ma już błędów w tym elemencie gry".
No właśnie sędzia wyłapał spalonego bo sytuacja była na centymetry i bardzo dynamiczna, a to var zmienił jego decyzję.

pax

1

@yoli
Tylko że Busi poszedł do presingu próbując przejąć piłkę wyżej, kilkanaście sekund wcześniej prawie się udało przejąc piłkę, teraz też wyszedł do presingu i to miejsce powinno zostac zaasekurowane. Arthur stoi najbliżej i nikogo nie kryje. Moreno macha ręką aby mu podać, a Arthur stoi 3-4 metry obok i się tylko przypatruje. Był jedynym zawodnikiem drugiej linii który mógł być w tym miejscu i nie zrobił mnieczego aby jakkolwiek utrudnić akcję Valenci.

pax

5

Dziwie się, że większość winy za pierwsza bramkę spada na Albę (bo nie pokrył) a trochę na Lengleta ale został usprawiedliwiony (bo wyszedł za wysoko). Nikt z oceniających nie zastanawia sie dlaczego Lenglet wyszedł za wysoko i dlaczego podanie poszło pomiędzy Pique i Lengleta a Gameiro uciekał od Alby na środek pola karnego a mimo to Albie zarzucono złe krycie. Nikt sie nie zastanowił dlaczego Moreno na 20 metrze jest zupełnie ine kryty i może idelanie obsłuzyc gameiro. Podpowiadam, dlatego że Arthur udawał krycie. Stał obok Moreno, który machał ręką aby mu podac piłkę a Arthur który stał 3-4 olał krycie. Busi poszedł do presingu, więc Arthur był jedynym zawodnikiem pomocy który zabezpieczał środek w drugiej linii.
Co do drugiej bramki i gry Nelsona, tak to był to mecz na 5-6, ale fatalnie pokrył asystenta przy drugiej bramce i dopuścił do dośrodkowania z którego padła bramka, do tego fatalnie się zachował w ostatnich minutach gdy źle obliczył tor lotu piłki i piłka go minęła i Valencia mogła miec kontrę, i 2-3 razy Guedes zrobił wiatrak z niego samym balansem w polu karnym. Jednak starał się, nawet wychodził do ataku, strzał w słupek na plus i strzał zblokowany też fajny. Tym razem oprócz kilku przypadkach wyżej lepiej czytał grę i potrafił przejąć piłke i odberać.

pax

0

@Chwytliwy
Tylko dlaczego piszesz, że ja napisałem że zagrał źle ?? Jedynie napisałem, że w obronie nie ogarniał, bo tak niestety było i bramka to w dużej mierze jego wina. On zawsze świetnie wychodzi spod presingu, tylko rzadko robi to zyskujac przestrzeń, robi zwód w kierunku bramki Barcelony. Chyba wiem o które zagranie chodzi do Semedo (35.53), to był dobry przerzut, jednak nie penetrująca piłka, on miał kilka takich możliwości dzisiaj i rezygnował z prób takich podań.
Oby ten z tego sezonu, był o klase wyżej od tego z poprzedniego, czego mu życzę, bo ma papiery na granie. Jednak brakuje mu odwagi do kreacji o czym piszę.
Co do bramki to Lenglet krył Torresa, przez pozostawienie Moreno bez krycia poszedł w jego kierunku, w tym czasie ze skrzydła zbiegał na środek Gameiro. Zabrakło wsparcia środka pola w tej akcji. Moreno miał czas na 22-24 metrze przyjąć i dokładnie podać bo pozostał bez krycia, a Arthur tylko się przypatrywał. .

pax

0

@Barca_Big_Moment
Widzę po wpisie, że nie ogladałeś spotkania. nie grał w tym spotkaniu. Jak nie oglądałeś, to jak cos komentujesz to przynajmniej popatrz na składy :)

pax

0

@Chwytliwy
Why ??


pax

4

Znowu napiszę coś niepopularnego. Jak dla mnie Arthur nie spisał się rewelacyjnie w tym meczu. Ma asystę, fajnie, jednak to nie było podanie kreujace grę, Luis zaczarował jak Ronnie z Chelsea i bramka. Arthur był wychwalany przez komentatorów po kazdym dotknięciu piłki. Valencia zostawiała bardzo dużo miejsca między 20 a 30 metrem on jednak nie potrafił wykreowac dobrze sytuacji, świetnie spowalnia grę, świetnie wychodzi spod presingu by następnie oddawać do tyłu, większość jego dryblingów jest w kierunku bramki Barcelony. Wychwalanie go przez komentatorów gdy stał na 20 metrze a dwóch naszych zawodników wchodzi w pole karne a on czeka na przeciwnika, kóleczko, drugie kółeczo i oddanie do tyłu a komentatorzy "co za uspokojenie gry". Już nie mówię, że w obronie grał kiepsko i pierwsza bramka to głównie jego sprawka. Nie pokrył asystenta, który stał między liniami obrony, mimo że stał obok niego a tamten wystawiał rękę aby mu podac czekając na podanie, potem tylko potruchtał, widział dziurę w obronie gdy Busi wyszedł wysoko do presingu.
Będziemy mieć z niego pociechę, ale on nabiera doświadczenia i pewności siebie, ale jeszcze przyjdzie czas się zachwycac jego grą.

pax

0

@daniel32778
To nie był super mecz Arthura

pax

7

@admiron
TZN. ??
Kogo miał wstawić?
Dembele kontuzja,
Messi kontuzja,
Suarez świeżo po kontuzji, nawet 4 dni nie przetrenował z zespołem.

o rewolucji można byloby mówić gdyby się pojawil Wague czy Puig a nie zmiennicy na miejsca kontuzjowanych.

pax

0

@Jamiro
Raczej ten tekst jest właśnie po to aby nie dmuchac balonika i po jednym dobrym spotkaniu nie ogłaszac go crackiem i zbawieniem dla zespołu. Z xavim to była pewna ewolucja i dojrzałość,.Najpierw Antić go przesunał wyżej, potem całkowicie przesunął go Rijkaard, Guardiola oszlifował i nadał schematy rozgrywania. Dlatego pisze nie tyle o trenerze, bo to nie jest tak, że Arthur się nie rozwija czy traci swoje umiejętności przy Valverde (chociażby mega prostopadłe podanie w ostatnim spotkaniu do Pereza). Piszę, że trzeba poczekać ze skreślaniem czy wywyższaniem jakiegoś zawodnika po jednym meczu czy po jednym sezonie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?