pax

0

@FDJ
Ja nie mówię, że nie widzę w nim potencjału. Arthur może być kompletnym pomocnikiem, świetnie panuje nad piłką, tylko brakuje mu kreatywności w ofensywie. Xavi zaczynał od defensywnego pomocnika a skończył wiadomo..., dlatego cenię Arthura i jak pisałem ma papiery na grę, ale musi nabrać doświadczenia i pewności siebie.

pax

0

@FDJ
Arthur nie przechodzi po klepce wyżej. Widzialeś go aby przechodził po klepce wyżej, robił akcje a le Iniesta, wychodził po klepce na skrzydło albo penetrował przednie strefy? Mam nadzieję że zmieni styl gry. Artur mało gra na jeden kontakt a jak gra to 40-60 metrów od bramki przeciwnika wymieniając piłki z Busquetsem czy Ivanem, a jeżeli z graczami z przednich formacji Leo, Coutinho to tylko dlatego, że oni cofneli się do środkowej strefy, a nie że Arthur wyszedł wyżej.

pax

0

@FDJ
No właśnie nie. Artur bardzo spowalniał grę. Artur często cofał sie z piłką, i podawał do tyłu. Artur ma bardzo dobrą technike uzytkową, bardzo mu trudno odebrać piłke i jego dużym atutem jest wyjście spod pressingu, jednak on wikla się zbyt często w niepotrzebne "kółeczka" zamiast szukac zawodników z przodu, czym spowalnia i Barcelona grzęźnie w ataku pozycyjnym. Z tym pzremieszczaniem to raczej mit, to Ivan bardziej to robi, potrafi miec interwencję w własnym polu karnym , by następnie znaleźć się w pole karnym przeciwnika czy próbowac strzału z dystansu. Artur narazie grał zbyt zachowawczo, asekuracyjnie, mało piłek do przodu, malutko prób prostopadłych podań. Ivan lepiej rozrzuca piłke na skrzydła i dobrze współpracuje z Leo.

pax

0

@FDJ
Nawet jako półpivot gra ofensywniej od Artura

pax

1

Znowu widzę pompowanie balonika Arthura. GOść ma papiery na granie, ale pisanie że pierwsza jedynastka nalezy mu sie jak psu buda jest przesadą. Ubiegły sezon bardzo mocno przecietny, w tym zagrał jedynie 37 minut, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony. Oby pokazał się z najlepszej strony i wskoczył na stałe, tylko po dobrych 37 minutach nie pompujmy balonika (to był jego najlepszy mecz w Barcelonie).
W prezentowanych przypuszczalnych skladach jest w każdym Busi i de Jong a jedyna zmienna jest Ivan i Roberto. Arthur nie jest ofensywnym pomocnikiem, tylko środkowym, w tym układzie valverde musiałby przejść z 4-3-3 na 4-4-2 aby go jeszcze upchnąć kosztem Pereza lub zrezygnować z kogoś z busi-frankie. Jeśli Arthur jest w składzie to dopełnieniem jest przeważnie Vidal, Rafinha lub Ivan bo oni grają bardziej ofensywnie.
Oczywiście jako środkowy pomocnik można grać mega ofensywnie i być crackiem, ale do tego musi jeszcze sporo upłynąć czasu jesli wogóle w przyspadku Artura to nastąpi. Jak narazie jest zbyt duża różnica w klasie i umiejetnosciach pomiędzy nim zwanym "nowym xavi" a Maestro. Xavi potrafił miec w sezonie 20 asyst i ponad 100 kluczowych podań, Artur ubiegły sezon skończył na 1 asyscie i 14 kluczowych podaniach. To był jego pierwszy sezon więc mam nadzieję, że będzie robił coraz większe postępy i będzie stanowił o sile zespolu. Obecnie jest jedynie walczącym o pierwszy skład zawodnikiem , który musi jeszcze trochę udowodnić, aby zagościć sie w nim na stałe.
Pożyjemy zobaczymy :)

pax

1

@zenoowity
Na pewnym etapie kariery mógło być tak że czołowy klub ligi brazylijskiej jest marzeniem wielu biednych chłpaków, grajacych piłkę na klepiskach, przebijając się do pierwszego składu w trampkarzach w Bahii czy Juzeiro mógł marzyc o takim klubie jak Sao Paulo. Z czasem po osiągnięciu pewnego poziomu czy możliwości nasze marzenia mogą siegać jeszcze wyzej.

pax

64

Hmmm, tytuł newsa typowo z interii, Odpowiedź niekontrowersyjna zgodna z wcześniejszym pytaniem dzinnikarza, pokazana jakoby była kontrowersyjna.


pax

0

@kerouac
Odniosę się do jednej kwestii. To że paliwo zdrożało to zrzucasz na kwestię cen ropy na calym świecie i zgoda tak jest. Jednak sugerujesz, że to że Polska jeszcze się nie rozwaliła przez rozdawnictwo to juz nie piszesz, że to jest wynik dobrej gospodarki ogólnoświatowej a szczególnie wzrostu gospodarczego w całej UE, która się podniosła po kryzysie który był gdy rządzila PO. Dodatkowo Polska żyje na kredyt (takiego zadłużenia jeszcze nie było w XXIw), bo zadłuża się na potęgę. Nie ma prawie inwestycji obecnie bo ten wzrost zamiast inwestowany jest przejadany.
500+ to jest tylko kupowaine głosów, bo nie zwiększyło to przyrostu naturalnego a tym niby oficjalnie było celem. "Wyrównywanie stanu spolecznego" to czyta socjalistyczna demagogia sprawiedliwości społecznej.
Piszesz że PO mówiło że podniesienie 1% na vat jest tylko tymczasowe na czas kryzysu, ale już nie piszesz że obniżka Vatu była jednym z sztandarowych postulatów PIS i jak przyszła dobra koninktura to zrobili swoich wyborców w konia i go nie obniżyli, ale o tym juz nie piszesz.

pax

4

@elmayakos
Akuratnie tematów do krytyki Pisu jest pełno, bo afera goni aferę. Problem z 500 plus jest kwestią nie dostrzegania przez społeczeństwo, iz Pis wydaje nie swoje pieniądze zapożyczając się. Rozumiem, że cieszysz się teraz że masz 500 zł więcej co miesiąc, ale to bardzo krótkowzroczne myslenie, bo socjalne dodatki które dał i obiecuje PiS bedą spłacac Twoje dzieci.

pax

0

@rocky5
Akurat kumoterstwa i kolesiostwa nigdy takiego nie było jak teraz. Pierwszą ustawą wprowadzona przez PiS była ustawa o słuzbie cywilnej, gdzie urzędznik nie musi mieć wyższego wykształcenia, nie musi się odbywac konkurs na stanowiska i nie musi nie być członkiem lub byłym członkiem partii politycznej. Wcześniej w ustawie było zapisane, o wykształcenie, konkursach i o tym że na stanowsika urzędnicze w województwach czy ministerstwach nie moga kandydować polityce. piS zniós te zapisy aby kilkanaście tysięcy swoich ludzi wprowadzić na urzędy, bez wykształcenia, bez praktyki byleby zgodnie z linia partii. Nigdy tak nie było. Nigdy nie było takich afer, aby np. zbierac haracz z państwowych spółek na kampanię szkalującą niektóre grupy spoleczne w Polsce (afera billbordowa) z powodów politycznych. MOżna tak wymieniać w nieskonczoność.

pax

2

@monsterrize
A jeszcze inny dzięki genom by wstał, opczepał się, nastawił kostkę i grał dalej. ehhh

pax

14

@Coutinho007
Każdego zawodnika z kontuzją szkoda, a jako kibice Azulgrany powinniśmy trzymac kciuki za każdego zawodnika Barcelony. Dlatego, choc często wskazywałem konkretne błędy Nelsona w spotkaniach to uważam, że szansa dla Wague powinna byc wynikiem ciężkiej pracy na treningach a nie kontuzji kolegi.

pax

3

pax

85

Kontuzja Nelsona to zła wiadomość dla Barcelony. Nie upatrujmy tu pozytywów w szansach dla Wague, czy powrotu Roberto na PO. Kontuzja zarówno w kontekście indywidualnym jak i drużynowym to zawsze zła wiadomość. Oby szybko wrócił do treningów.

pax

3

@voytoos1989
No nie bardzo.
Po pierwsze mówiłem o powyżej dwóch a po drugie mówiłem o zawodnikach za których zapłacono w jednym sezonie.

pax

1

@voytoos1989
PSG też nie kupuje wielu galaktycznych, też musi stosować 9choć jest ono naciągane limity). Wymień ponad dwie mega gwiazdy za które w PSG zapłacono w jednym sezonie? Nie było tak.

pax

1

@Bulos11
Po pierwsze to tylko dziennikarskie zdanie. Po drugie nic jedno drugiego nie wyklucza - zarząd chciał sprzedać Ivana, ale dla Valverde zawsze był kluczowy i on go widzi w swojej układance.

pax

3

@ALDON84

"Były trzy warunki, które musiały zostać spełnione, by wypłata została zrealizowana. Po pierwsze, piłkarz nie mógł rozpocząć negocjacji z żadnym innym klubem na miesiąc przed wypłatą premii. Po drugie, miał publicznie wygłosić chęć wypełnienia kontraktu. Po trzecie, pieniądze nie miały zostać wypłacone przed 1 września, czyli przed zamknięciem okienka transferowego, na wypadek odejścia zawodnika. Żaden z tych warunków nie został spełniony, dlatego nie zamierzamy uhonorować tej umowy' - tłumaczy rzecznik prasowy Barcelony Josep Vives.

za sport.pl

pax

1

@forest
To co pisze nie jest pewne a logiczne.
Dlaczego nie dodano premii do rocznej stawki? Mozna domniemywac wielu powodów - od tego aby nie zaburzać drabinki płacowej - tak jak w przypadku Leo (mógł mieć mega wypłatę co roku a dostaje jedynie mega pensję plus ośmiocyfrowa kwota za przedłużenie umowy), premia mogła byc czynnikiem mogącym motywować do pozyskania w klubie, itd...

pax

0

pax

7

@yoli
Klauzula działa w ten sposób, że klub uzyskujac zgodę zawodnika może wykupic za określona kwotę zawodnika z swojego klubu nawet bez zgody tego klubu (identyczna sytuacja z Griezmanem). Klub czy się zgadzał czy nie, nie ma tu istotnej kwestii, przy funkcjonowaniu klauzuli, nikt nie musiał się pytać klubu.

"ktoś z nim podpisał klauzulę, że jak do dnia X będzie w klubie to dostanie X pieniędzy. A że był w klubie do dnia X to mu się należy czy nie? Wg mnie zgodnie z tym co podpisał klub NALEŻY".
No właśnie nie, zawodnik podpisał przedłużenie umowy do daty X, i za wypełnienie kontraktu miał dostac premię, nie wypełnił umowy przechodząc do innego klubu. Jak klub może dac pramię za przedłużenie umowy jesli nie było przedłużenia bo Ney przeszedł do innego zespołu. Dostał część premii stanowiacą wypełnienie czasu umowy.

pax

2

@Rothan1
Nie spotkałem się, aby sprawdzali a w tym roku leciałem już z 5 razy tymi liniami. Zdarzało się że jak masz priority to podręczny (ale walizka na kółkach była ładowana razem z rejestrowanym). Nie widziałem i nie słyszałem aby sprawdzali plecak. Zawsze puszczali, choc słyszałem że jednak osoba miała dodatkowy sznurek ze sobą, że jak plecak się nie mieści to go związuje mocno sznurkiem (sznurówką) i się zmienia wymiary. Jesli to minimalne przekroczenia raczej nie powinno być problemów.

pax

0

@barteq
"Roberto Torresa juz pokazywal od pewnego czasu a nie od momentu kiedy dolaczyl do Semedo".

Nie wiem po co to piszesz, ciagle o tym piszę i pokazuję screeny, tutaj tez napisałem że DWUKROTNIE pokazywał Nelsonowi kogo ma kryć.

https://ifotos.pl/zobacz/11jpg_qssnxap.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/12png_qssnxax.png

"Zamiast podbiegac do Semedo i wytykac palcem kto jest z tylu to trzeba bylo samemu pokryc Torresa".

W tym spotkaniu był środkowym a nawet ofensywnym pomocnikiem i nie tyle że jego rola nie jest zabezpieczenia boków obrony, bo jesli sytuacja wymagałaby tego to tak mogłoby być. W tym przypadku byla masa czasu na przekazanie krycia a nominalny boczny obrońca mógł zająć swoją pozycję, w tym przypadku był hektar boiska niezabezpieczony bliżej piłki w którym stał zawodnik drużyny przeciwnej i nikogo nie było z graczy Barcelony w okolicach 16-stki a nie było Busiego, de Jonga a Alba cofną się zbyt głęboko.

https://ifotos.pl/zobacz/25jpg_qssnqne.jpg

"A to co nazywasz wstrzeleniem pilki w pole karne dziwnym trafem okazalo sie idealna asysta dograna na centymetr". Każde wstrzelenie pilki w pole karne ,może skończyć sie asystą gdy druzyna przeciwna popełnia błędy taktyczne i techniczne.



"Semedo zaczal soe cofac dopiero jak pilka zostala zagrana do Torresa".

Kłamstewko, w momencie przekazania Nelson cofa się o 4 kroki w kierunku boku obrony, potem podbiega do Avili a potem już gdy sam Avila biegnie z kierunkiem lotu piłki to dopiero Semedo po rozjechaniu się zaczyna biec, ale jemu nawet Avila ucieka a co dopiero jakby miał zdążyć do Torresa. Semedo najpierw jest zawodnikiem nawet minimalnie bliżej lewej strony boiska od Avili, gdy podbiega Roberto to Roberto jest tym zawodnikiem a Semedo cofa się. Popatrz z którego miejsca Nelson zaczyna biec w kierunku Avili, którego przecież jak piszesz krył i wogóle nie cofał się w kierunku prawej obrony.

https://ifotos.pl/z/qssnqnx/

"Jako jedyny zrobil ruch.Ale bylo juz za pozno".

Znowu kłamstweko. Gdy piłka przechodziła przez pole karne wszyscy na hurrra rzucili sie na prawą obronę, ale było już za późno, tylko Nelson mógł uratować sytuację. Gdyby nie popełnił błędu technicznego i nie rozjecahł sie prawą nogą dając się wyprzedzić nawet Avili, nawet nie kryjąc Torresa mógł zasłonić światło bramki, ale przez to że się poślizgnął był spóźniony z każdą reakcją.
(Moment kiedy Nelson jedzie na prawej nodze, została dziura na murawie w tym miejscu:))
https://ifotos.pl/zobacz/002jpg_qssnqwa.jpg
Wskaż gdzie był i kogo krył Nelson w chwili strzału Torresa? Avila zrobił zwód na który nabrał się Nelson a następniu mu uciekł spod krycia.

https://ifotos.pl/zobacz/13png_qssepen.png

https://ifotos.pl/zobacz/14jpg_qssnxaa.jpg



"Tam powinien byc Perez albo Roberto ktory widzial niekrytego zawodnika i go nie pokryl".

Rozumiem, że Semedo nie ma obowiązku do obserwacji boiska a co dopiero swojej nominalnej strefy, Roberto jak sam pisałeś już wcześniej mu mówił że w jego strefie jest zawodnik.

Roberto popelnił w tym przypadku błąd przesuwając się zbytnio w stronę niezabezpieczonej strefy (jego nominalna strefa - pokazana żółtym kółkiem), gdy dał sygnał Semedo do zmiany krycia, bo zbytnio odsunął się od Avili i gdyby wrzutka poszla na niego to nie zdązyłby zareagować. Jednak błędem Roberto nie było brak krycia Torresa.

pax

0

@Yoshi94
Oglądnij jeszcze raz powtorkę. Alba zdążył wrócić, baa wrócił nawet za głeboko na pozycję Lengleta który asekurowal pozycję Alby. Gdyby Alba wrócił nie tak głęboko nie byłoby wielkiej dziury na pół pola karnego, gdzie był nieobstawiony zawodnik. Roberto przekazuje krycie z Semedo, Nelson się cofa o 4 kroki w kierunku Torresa po czym biegnie z powrotem do Avili, którego zostawił Roberto zabezpieczajac tą wielka dziure o której pisałem. Bzdurą jest pisanie że Roberto powinien pilnowac Torresa. Nie którzy piszą bzdury, że nie było czasu na przekazanie krycia.

Moment przekazania krycia

https://ifotos.pl/zobacz/25jpg_qssnqne.jpg



Semedo po tym jak cofał się w kierunku Torresa (strzelca bramki) przy wrzutce ponownie dobiega do Avili zostawiajac Torresa, odsuwał się od Avili ale jeszcze nie na tyle aby nie móc go pokryć przy wrzutce, wciąż był blisko, ale do momentu wrzutki cofał się na prawa obronę.



https://ifotos.pl/z/qssnqnx/



Błędem Roberto było, iż widząc całkowicie odsłoniętą wolną strefę w której nie było de Jonga i Alba wrócił się za głęboko próbował zabezpieczać i tą strefę i Avilę za plecami (miał albo zostać przy Avili albo iść od razu do tej pustej strefy a nie kryć Avili na radar). Nelson w tym czasie cofał sie juz do Torresa, i o 3 metry odpuścił Avilę, po czym obserwując Avilę a nie piłke ruszył do niego, a że miał juz te trzy metry musiał to zrobić gwałtownie i nie wyhamował gdy sie okazało że wrzutka jest na długi słupek, rozjechał się. Semedo wpada w poslizg prawą nogą i jest spóźniony z interwencją i zamieniają sie pozycjami z Avilą, który biegnie zgodnie z kierunkiem lotu pilki, gdy Semedo w tym czasie tkwi jeszcze rozjechaniu. W momencie strzału najbliżej piłki jest Torres potem Avila a potem dopiero Semedo - czy tak sie kryje? Gdyby Semedo się nie rozjechał byłaby szansa na zablokowaniu strzału - popatrz gdzie jest Avila w stosunku do Torresa zanim ten odda strzał, Semedo stojąc bliżej bramki miał szansę na przynajmniej częściowe zasłonięcie światła bramki

https://ifotos.pl/zobacz/001jpg_qssnqww.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/002jpg_qssnqwa.jpg

https://ifotos.pl/zobacz/004jpg_qssnqqs.jpg



Nigdzie nie piszę, że Semedo jest jedynym winnym utraty bramki (uwielbiam jak ktos nie ma argumentów to wmawia swojemu adwersarzowi rzeczy które ten nigdy nie powiedział). Piszę, że jest jednym z wielu winnych, wbrew temu co niektórzy twierdzą iż nie popełnił żadnego błędu w tej sytuacji, a to Roberto powinien kryć Torresa - o tym cały czas piszę, w chwili gdy cały hektar pola karnego bliżej piłki był niezabezpieczony. Razem z Roberto zrobili błąd w przekazaniu, bo jednak był sygnał do przekazania a w sumie Roberto na zbyt daleko wyszedł ze strefy w której skutecznie mogłby ewentualnie kryć Avilę, do tego błąd techniczny Semedo skutkujący spóźnieniem w całej sytuacji


pax

0

@barteq
bardzo często chwaliłem Semedo jak cos dobrze zrobił. Roberto dwa razy dawał Semedo znak aby krył Torresa a nie Avilę, jak do niego podbiegł i Semedo głowę w stronę Roberto to następnie zrobil 4 kroki do tyłu (więc kwestia że zaczął się cofać dopiero w momencie wrzutki to bzdura - wystarczy obejrzeć powtórkę) a następnie podbiega do Avili bo nie kryje go w bliskości tylko jest kilka metrów od niego i do tego nie obserwuje piłki, gdy wiadomo, że wrzutka jest mocniejsza i poleci na drugi słupek to Semedo się rozjechał i prawa noga sie poslignęła. To, że bramka wpadła nie jest kwewstią braku czasu na przekazanie krycia. Semedo do Torresa miał 3 metry to jest niecała sekunda reakcji a akja trwała dużo dłużej, akcja była na dwa tempa. Skoro Roberto miał spokojny czas oby podbiec do Semedo, pokazać mu kogo ma kryć i jeszcze niestety odejść kilka metrów to Nelson miał ten czas aby zrobić jeszcze trzy kroki w kierunku Torresa. Mam wszystko screenami pokazać ??
Trudno aby nie była idealna, gdy strzelec bramki zostaje pozostawiony samemu sobie a najbliższy zawodnik Barcelony idzie do obrony innego zawodnika, wpada w poslizg i całkowiciew zostawia strefę boiska gdy dośrodkowanie jest przezrzucone. Najpierw Alba stracił, Lenglet dał sie ograć, Roberto źle krył Avilę, Perez nie wrócił a Semedo ... juz wiesz :)

pax

2

@Messibestplayerintheworld
Nakieruje na co ??

pax

0

@Mikewill
W miarę podobnie jak na ligę, w zależności od trybuny, między 70-220.

pax

0

@barteq
O czym Ty piszesz?
Ziomek nie zagrałby do Avili, bo on po prostu wstrzelił piłkę w pole karne, gdyby Nelson z miejsca w którym stał w momencie dośrodkowania zrobił trzy kroki do tyłu zamiast trzy kroki do przodu to by piłkę przejął, ale on nie obserwował piłki tylko Avilę, dodatkowo sie poslizgnał i był ze wszystkim spóźnionym. W momencie wstrzelenia piłki w pole karne Semedo nie kryje blisko Avilę bo jest w momencie cofania sie do Torresa co wskazał mu palcem Roberto.
Roberto zawalił bo niedokładnie pokrył Avilę, ale to nie Roberto miał kryć Torresa.
Z jednej strony piszesz, że nie było czasu na przekazanie krycia a z drugiej że Roberto podbiegł do Semedo, pokazał palcem kogo ma Nelson kryc a następnie zrobił jeszcze kilka kroków, czasu na przekazanie krycia było bardzo dużo, Nelson zrobił 4 kroki w kierunku torresa (cofał się na prawą obronę) po czym wystartował do blokowania Avili

pax

1

@barteq
Akurat w tej akcji był czas, by spokojnie przekazać krycie. Nelson zrobił 4 kroki do Torresa po czym podbiegł jak się okazało niepotrzebnie do Avili zosawiając pusta przestrzeń za sobą.
Akcja zwolniła, w narożniku gość się zatrzymal, obrócił, nawinął Lengleta i wrzuciał wysoką piłkę, w polu karnym było 6 zawodników Barcelony. To nie była klasyczna kontra.

pax

2

@Janiama
Mówisz o każdej sytuacji czy jedynie o kontrze? Barcelona od kilku sezonów gra przesuniętą obroną przy kontrach przeciwników bo po prostu nie zdążą wrócić zawodnicy do obrony, jednak gdy akcja przeciwnika zwalnia, następuje przekazanie i powrót do nominalnych pozycji (tu było 6 zawodników Barcelony w polu karnym). Jest to reakcja na sytuację boiskową. Jeśli jest ona możliwa a taka była w tej sytuacji to jest dokonywana, jeśli np. Pique zapędzi się pod pole karne a przeciwnik ma kontrę a jego miejsce na środku obrony zajmie pół metra niższy Alba to jeśli jest taka możliwość bez utraty zabezpieczenia bramki nastąpi wymiana pozycji a nie będzie czekał na stały fragment gry, aby zająć pozycję stopera.
Jak pisałem ominąłeś kilka ważnych aspektów w swoim opisie, chociażby czas który dawał zawodnikom możliwość przekazania krycia, nie odniosłeś się do sytuacji w której jeden zawodnik daje drugiemu wskazowki kogo ma kryć, ten robi 4 kroki w stronę wskazanego zawodnika po czym podbiega do zawodnika przy którym był poprzednio, zostawiajac niekrytego zawodnika za plecami. Jak wyjaśnisz te 4 kroki ktore zrobił Semedo do Torresa po wskazówkach Roberto po czym podbiegł do Avili mimo że piłka leciała kilka metrów nad nim, jak pokazywałem na screenach Roberto conajmniej dwukrotnie wskazywał Semedo kogo ma kryć. Tu nie było szukania jakiegos niekrytego zawodnika, Semedo miał trzy metry do Torresa który stał za nim, czyli nawet naciagając to jest sekunda reakcji a ile trwała akcja? Roberto juz był przy Avili, fakt, że popełnił błąd wychodzac od niego i zabezpieczajac srodek.
Roberto i Semedo dokonywali nieudanego jak się okazało przekazania w chwili gdy zawodnik przeciwników z piłką był tyłem do bramki Barcelony i musiał nawinąć Lengleta aby cokolwiek zrobić, więc czas był. Szkoda, że ciągle pisałeś że nie było czasu na przekazania, mimo że akcja przeciwników zwolniła.

Ale ok, jak bedę widział przekazywanie krycia w czasie kolejnych meczów w czasie akcji przeciwnika bez stałego fragmentu gry, będę wiedział że zawodnicy Barcelony popełniaja taktyczne błędy przeczące sztuce piłkarskiej, to może jeszcze wrócimy do tej dyskusji.
pozdrawiam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?