pax

2

Grał w ponad 60 spotkaniach w LL i LM i niczego wielkiego nie pokazał.

pax

1

@sidzej

Może potraktować temat szerzej. Popatrzeć na zaszłości historyczne skąd taki a nie inny wynik PO i PiS. Pewne kwestie gospodarcze, polityczne przekazywane z pokolenia na pokolenie. PiS to głównie zabór rosyjski i austriacki (dość opóźniona gospodarczo Galicja) PO to zabór pruski. Popatrzeć jak prezentowały sie wyniki geograficznie np. referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE. Która część społeczeństwa preferuje bardziej zachodnie wartości a które bardziej wschodnie.

pax

0

@VenoM
czy nie chce to zweryfikuje sezon :))

pax

2

@Peciak
Mam nadzieję że się ogarnie. Jednak nie zgodze się że gramy tylko lewą flanką. problem jest że gramy też prawą, ale jakość jest tylko na lewej, mam nadzieję, że się to zmieni.
Nie można mówić, że nie ma zaufania do niego, 60 spotkań w LL i LM przez dwa lata to chyba duże zaufanie, szczególnie że jak narazie niewiele można pozytywów z tych spotkań wyciągnąć.

pax

1

@blondasek
Semedo praktycznie nie podawał do Dembele skąd taki Twój wpis. To Dembele wypuszczał Semedo a ten wypuszczał piłke przed siebie i jej nie doganiał albo wbijał piłkę w pierwszego obrońcę lub niecelnie dogrywał, ewentualnie wycofywał do tyłu lub dawał sobie piłkę zabrać.

pax

9

@Peciak
Szkoda, że w defensywie przeciwnicy grają za szybko dla niego, dlatego nie jest w stanie wygrać pojedynku biegowego.

pax

12

@bernardFCB
W ofensywie był najsłabszym zawodnikiem, 1 bramka i 0 asyst w LL i LM w dwa sezony ponad 60 spotkaniach. W ofensywie nic praktycznie nie daje, nie strzela, nie wrzuca, nie daje praktycznie kluczoych podań.

pax

0

@Kudlaty215
Akurat z ust wysokiego hierarchy kościoła który powininen mieć milosierdzie, szacunek i słowa Biblii 'nie sądźcie a nie będziecie sądzeni" wypisane w sercu takie słowa (nie pierwsze z resztą) były doskonale zaplanowane i wyrażału pogardę dla tej części ludzi.
Możesz powiedzieć w kazaniu, że LGBT jest sprzeczna z nauką kościoła a możesz powiedzieć że jest to tęczowa zaraza - jak sam piszesz wiadomo jaki efekt przynoszą takie słowa. Jedno jest zdaniem niezgody a drugie odbieraniem godności drugiej osobie.
Cel juz pisałem jaki chce osiągnąć, to kalkulacja polityczna na jesienne wybory, nikt w Polsce obecnie nie mówi o LGBT jak PiS, prorządow media i propisowska część kościóła katolickiego. Chcą wykreować realne zagrożenie którego nie ma, aby jawić się jako obrońca wartości.

pax

3

@Kudlaty215
"Co to znaczy podżeganie do nienawiści? Zaraza to nie jest jakieś straszne słowo".
Czyli chcesz wartościowac obrazliwe okreslenia? zaraza - to jest obraźliwe słowo. A małpa czy pies to obrazliwe słowa - nazwac kogos małpą czy psem, gnidą karaluchem, zarazkiem. Przypominam że w propagandzie hitlerowskich Niemiec Żydzi nazywani byli zarazą i zostało ich 6 milionów wymordowanych.
Z zaraza sie walczy, eliminuje z społeczeństwa.

pax

3

@Colon

"Wystarczy, ze nomen omen role sie odwroca, to juz spiewka bedzie inna. I w sumie o tym byl ten post".

Przyznam Ci rację, gdy zobacze na jakims kanale na YT gdy jakis popularny kanał pokazuje zrównanie heteroseksualizmu do zbrodniczego systemu odpowiedzialnego za mordy na milionach osób a YT z tym nic nie zrobi. A tak to tylko mowa Chruszczowa "że u Was bija Murzynów". Ja nie słyszę aby środowiska LGBT mówiły o heteroseksualnej zarazie.

pax

3

@Colon
Co innego jest humor kabaretowy a co innego jest wyśmiewanie się z kogoś z powodów uprzedzeń.


Mi ogólnie obecnie śmiać się chce z tego jak PIS rozgrywa narodowców i kościół do celów politycznych przed wyborami. Przed wyborami 4 lata temu, zrobił głownego wroga Polski z uchodźców głosząc, że sam obroni Polskę przed zagrożeniami z tym związanymi (mimo że takich zagrożeń nie było). teraz gdy tego zagrożenia nie ma, to wywołał sztucznie temat LGBT (obecnie nie ma większego rodzaju inicjatyw tego środokwiska- ani manifestacji czy parad niż w latach ubiegłych, nie ma realnych inicjatyw prawnych związanych ze związkami partnerskimi, itd...). Jednak w poszukiwaniu wroga przed wybrami podło na LGBT i teraz ten temat jest walkowany w podległych Pisowi organach - kościół (np. arcbiskup Jędraszewski), TVP, czy wPolityce, gdzie ukazała się nawet recenzja bajki Króla Lwa z wątkami LGBT. Nigdy tyle nie było mówione na ten temat i to nie ze strony samego LGBT ale właśnie z strony PiSu i grup narodowców. Temat podjeli i narodowcy, którzy wpisali się w retoryke PiSu, eskalując fikcyjne zagrożenie.

pax

6

@Colon
Prawdopodobnie chodziło o słowne ataki na ludzi związanych z inna orientacją - żarty o "holocauście LGBT" w Białymstoku, czy relacja z obchodów nacjonalistów z godziny "W" gdzie LGBT było zrównane do hitlerowskich Niemiec.

Masz pretensje do prywatnego przedsiebiorstwa że zablokował treści szerzące nienawiść i uprzedzenia ale z tych co je szerzą robisz niewinne ofiary, a wszystko to okraszasz słowem "przyzwoitość".

pax

3

@Colon
Jest tak jak tutaj. I tak jak byc powinno. Jak ktos łamie regulamin to jest banowany. Proste. Jak kanał chce mieć program na YT to podlega jego regulaminowi. Podobnie jak jak arcybiskup z Chrystusem w sercu obraża innych ludzi, pierwszy rzuca kamień.
NIe prosi sie zostawic, pewne granice zwykłej przyzwoitości powinne byc zachowane.

pax

1

@Pawlak1992
"pastuchów z Kataru" - chyba nigdy nie byłeś w Katarze, czy ZEA.
Xavi zrobił licencje trenerską kilka miesiący temu i dla niego to świetna możliwość wzbogacania swojego warsztatu w klubie w ktorym zna zawodników i ich umiejetności. NIektórzy zaczynają od trenowania juniorów inni od pierwszych druzyn w mniej prestizowych ligach a inni jak Mourinho przez 10 lat są asystentami i pomagają trenować słabeuszy z drugiej ligi portugalskiej.
ehhh, szkoda słów

pax

0

@clyde
Na serio, ale zrobione w formie sarkazmu, tak aby zawsze można było wytłumaczyć że to niby żart. Jest teraz tendencja pokazywania i wywyższania do rangi problemu LGBT przez media związane z dzisiejsza władzą. Przed wyborami 4 lata temu był rozdmuchany problem uchodźców i jedyna partia która obroni nas przed terrorystami/imigrantami, teraz skoro fale imigrantów się zmniejszyły to jest szukanie innego wroga. Stara metoda zdobywania poparcia politycznego. Ten portal braci Karnowskich jest finansowany przez PiS, a rozdmuchanie problemu LGBT to kwestia polityczna.

pax

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

pax

1

Komentarz usunięty

pax

4

@xBarteZx
Najgorsze rzeczy?? Zarzuciłem mu morderstwo, pedofilstwo, kanibalizm ?
Przeważnie dyskutantów nie pytam o wiek, chociaż by wypadało. Wskaż co mu zarzuciłem, które najgorsze rzeczy mu przypisałem. Ludzie się już smieją z tego co piszesz. Napisz coś z argumentami, zamiast konfablować.
Czekam aż wypiszesz najgorsze rzeczy jakie mozna napisać które wypisałem. Mam nadzieję, że się doczekam, bo znowu wyjdziesz na kłamce.

pax

4

@xBarteZx
Uwielbiam jak ktoś kłamie próbując manipulować. Pisałem, że w sezonie który minął był najsłabszym zawodnikiem powyzej 2000 minut na boisku. Ty pisałeś, z jednej strony że nie może pokazać swoich umiejetności bo nie jest podstawowym zawodnikiem a z drugiej że jest jednym z najlepszych obrońców w historii klubu.
Rozumiem, że dajesz go na równie chociazby z Albą, Abidalem, Alvesem. Z jednej strony nie może pokazać, że potrafi grać ale niby jest wśród najlepszych w historii. Wcześniej też pisałeś że technicznie Messi Coutinho mogą mu buty wiązać. Ja naprawde rozumiem pewny hype i fanowanie jakimuś zawodnikowi, ale wszystko ma swoje granice.

pax

3

@xBarteZx
Ja tez mogę napisać, że najlepszym zawodnikiem w historii był Olegeur, ale wiadomo, że to nieprawda.

Szybkość
Na temat jego szybkości pokazywałem przykłady, iz jest najwolniej biegającym obrońcą w defensywie w drużynie. Wraca truchtem, przegrywa pojedynki biegowe. W ofensywie zdarza mu się pokazywać szybkość - jednak nic ona nie wnosi, bo wybiega z piłką poza boisko lub niecelnie dogrywa. Po co szybkość skoro nie potrafi potem celnie zagrać pilki?

Rozsądna gra w obronie??
Jest najgorzej rozumiejącym taktyke Barcelony. W obronie gra bardzo nierozsądnie, nie potrafi sie ustawić i zostawia hektary wolnej przestrzeni na swojej strony. Jego najbardziej nierozsądne firmowe zagrywki to przechodzenie do pomocy gdy druzyna przeciwna realizuje atak pozycyjny. Jego próby podwojenie i potrojenia kończą się zostawieniem całej połaci boiska bez krycia. Przez taką grę barcelona traciła bramki w tym sezonie, chociażby wystarczy wspomnieć bramkę byłego barcelonismo Marca Cucurelli, gdy Semedo opuścił prawą obronę i poszedł do pomocy.

Odważna gra z przodu???

To juz kuriozum. Na czym ona ma polegać? Na ciagłych dograniach do tyłu. Nie dogrywa piłek w pole karne, nie dośrodkowuje, nie ma prawie kluczowych podań, wogóle nie ma asyst, bardzo rzadko strzela na bramkę, nie ma przerzutów, jego akcje nie polegają na zyskiwaniu przestrzeni - wyjaśnij na czym polega jego odważna gra.

doskonałe wyszkolenie techniczne?

czyli ?? Określ, chodzi o przyjęcie piłki, podanie, drybling, kontrola piłki.

pax

1

@xBarteZx
Dalej nie wymieniłeś spektów gry Semedo które według Ciebie czynią go jednym z najlepszych bocznych obrońców w historii Barcelony. Konkrety!

pax

1

@xBarteZx
Ja źle oceniam sytuację, nie jesteś partnerem do rzeczowej rozmowy, nie mam argumentów w dyskusji, nie zwracam uwagi na to co najważniejsze - wkażesz gdzie?

To napisałes o mojej dyskusji z Tobą mimo, że pokazałem analize gry ofensywnej i defensywnej, przeanalizowałem filmik o Semedo który posłałes jako jego najlepsze akcje sezonu.

Widzę, że chwytasz sie jakiegokolwiek komentarza, aby jakoś odpowiedzieć ale merytorycznie jest to rozpaczliwa próba fałszowania rzeczywistości. Kilka razy sie pytałem, prosiłem o wskazanie aspektów gry w których Nelson Semedo jest dobry i sie sprawdza w barcelonie. Ty nie napisałeś (bo nie potrafisz takich znaleźć) ale za to wolisz pisac , że nikt sie nie zna.

"źle oceniasz sytuacje. Pod swoją teorię , a nie pod jakość piłkarską . Tobie się wydaje, że z każdej akcji musi być udany drybling, wygrana walka, asysta i gol".

Wskaż więc ta jakość piłkarską. Przesyłasz filmik z najlepszymi akcjami Nelsona Semedo w sezonie po czym piszesz, że nie chodzi o udany drybling, asystę czy gol. Więc o co? czym sa najlepsze akcje? Najpierw sam to piszesz, potem gdy punktuje akcje Nelsona, twierdzisz, ze chodzi o cos zupełnie innego. Chodzi aby pokazać najlepsze spowalnianie gry, najlepsze wycofania do tyłu? odpowiedz.

"Po prostu nie zwracasz uwagi na to co jest najważniejsze, a posługujesz się statystykami, które nie mają za wiele wspólnego z piłką nożną".

W tym momencie analizujemy filmik który wysłałeś, co mają fatalne statystyki Nelsona? W odpowiedzi do Ciebie napisałem kilkanaście postów a o statykach pisałem mało, głównie analiza gry.

Dostrzegasz to, że nic konkretnie nie piszesz, nie skupiasz się na grze Nelsona, nie pokazujesz w czym jest dobry, w czym wybitny. Oświeć nas. Napisz że gra świetnie w ofensywie bo.... i podaj argumentację charakteru gry podpartą akcjami , statystykami i podobnie napisz o defensywie.
(OBOJE WIEMY ŻE TEGO NIE ZROBISZ, BO NIE POTRAFISZ)

tak tak, napiszesz znowu, że nikt sie nie zna i nikt nie widzi tego że Nelson technicznie jest lepszy od Leo i Coutinho, hahaha

Szanuje twoje zdanie i nie mam nic do tego że go lubisz, tylko jak ktos pisze bzdury to wtedy odpowiadam.

pax

1

@xBarteZx
dalej
Co do filmiku gdyby on pokazywał zagrania Semedo w jednym meczu, to byłoby ok, każdemu zawodnikowi zdarzaja sie lepsze i gorsze zagrania, lepsze i gorsze momenty gry. Jednak ten filmik mial pokazywac najlepsze akcje nelsona w sezonie a że można je wyliczyć w ofensywie na palcach obu rąk, więc pokazuje jak naprawde wygląda gra Semedo. Nie rozumiem zachwytów nad Semedo po tym sezonie a co dopiero po tym filmiku. Oprócz kilku powiedzmy pozytywnych zagrań wiekszośc pokazuje go jako bardzo słabego ofensywnie zawodnika, nie mającego nic do zaproponowania zespołowi, brak przebojowości, brak jakości, nieumiejętnośc podejmowania decyzji, brak precyzji, o braku kreatywności nie wspominając.

Lećmy dalej z najlepszymi akcjami Semedo w sezonie:
4:10 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
4:15 zalicza stratę w środkowej strefie, naprawia swój błąd blokując przeciwnika
4:40 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do najbliższego
4:48 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
5:04 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
5:08 wychodzi spod pressingu i do tyłu
5:15 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
5:19 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
5:49 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do najbliższego
6:10 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do najbliższego
6:15 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do najbliższego
6:20 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
6:35 dobre wejście na skrzydło i do tyłu
6:37 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do tyłu
6:41 nie potrafi przejśc przeciwnika - podanie do najbliższego
6:50 dobre wejście na skrzydło ale dośrodkowanie zablokowane

Czy aby nie jesteś kryptokrytykantem Semedo? Niby go wychwalasz, ale tak naprawdę nic pozytywnego o jego zdolnościach nie piszesz, nie wyszczególniasz aspektów ofensywnych i defensywnych w których jest dobry. Wrzucasz filmik z niby jego najlepszymi zagraniami a tak naprawdę filmik pokazuje jak bardzo w sezonie zagrał Semedo.

pax

1

@xBarteZx
"dałem Ci filmik, a to najlepiej obrazuje grę Semedo"

Z tym sie zgodzę, zostały pokazane najlepsze akcje Semedo w sezonie - a że było ich bardzo bardzo bardzo mało, to filmik głównie pokazuje jego brak kreatywności, podania do tyłu i zachwyty nad umiejętnością braku straty piłki gdy Nelson nie był nawet atakowany.
Większość sytuacji w filmiku pokazuje jego zagrania do tyłu, nie wnoszące zupełnie nic do gry zespołu.

pax

1

@xBarteZx
To musialbyć bardzo bardzo bardzo słaby sezon tego zawodnika skoro filmik pokazuje jego najlepsze zagrania w całym sezonie, a do najlepszych zagrań zostały zaliczone: podania do tyłu, niecele dośrodkowania, umiejetnośc przyjęcia piłki gdy nie był atakowany, nieudane dryblingi, itd... Sa tam oczywiście pozytywne zagrania - kilka odbiorów, wejśc na skrzydło z których niewiele wynikało itd... Jednak jeśli to sa najlepsze zagrania w sezonie Nelsona to widać, dlaczego jest uważany przez wielu za przepłacony transfer który gra słabo.
Przeanalizowałem narazie 4 minuty każda akcje i jest bardzo słabo, jezeli to sa najlepsze akcje zawodnika.
Przykłady:
0:32 - symulka w polu karnym
0:56 dostał piłke przed polem karnym przeciwnika, zamiast podać świetna piłke do wchodzacego w pole karne Dembele, on robi kółeczko i podaje do tyłu.
1:36 dostaje dobra piłkę na skrzydle, robi 5 metrów i oddaje do tyłu
1:43 przejmuje bezpańska piłkę w polu karnym Barcelony i jej nie traci
1;44 bez straty przyjał piłkę od kolegi z druzyny i podał do tyłu
1:50 dostaje piłkę, robi trzy kroki i oddaje do tylu
1:55 dostaje piłke na skrzydle, próbuje dograć, ale obrońca blokuje podanie, ponowia akcje i oddaje do tylu
2:20 nieudana próba dryblingu
2:26 dostaje pilke na skrzydle i oddaje do tyłu
2:36 próbuje przejśc przeciwnika, którty wybija mu piłkę, od straty ratuje sie podaniem do tyłu
3:04 dobre wejście w pole karne, nawija przeciwnika i przy próbie dośrodkowania ładuje w głowe najbliższego przeciwnika
3:08 dostaje piłke na własnej połowie, problem z przyjęciem, podaje do tyłu
3:15 wikła sie w niepotrzebny drybling na własnej połowie, oddaje do tyłu
3:34 nie potrafi wyjść spod pressingu wybija na oslep
3;40 nie potrafi minąc przeciwnika - oddaje do tyłu
30:47 nie potrafi przejść przeciwnika - oddaje do tyłu

jak pisałem było tam kilka niezłych akcji (tych dobrych może 2-3) jednak od zawodnika FC Barcelony wymaga sie duzo wiekszej jakości. Jesli to sa najlepsze zagrania Semedo w sezonie to nie wiem jak mozna go uważać za jednego z najlepszych prawych obrońców w historii klubu.

pax

1

@xBarteZx
Ciągle piszesz że "Semedo jest świetny, że ma największy potencjał i że trener nie daje mu wykorzystać szans". Nie przedstawiasz jakichkolwiek argumentów, gdy proszę abyś napisał w czym konkretnie jest świetny to nie jestem w stanie pokazać 2-3 elementów pilkarskiego rzemiosła. Nie rozumiem jak mozna pisać, że nelson nie dostał realnej szansy?
O Malcomie możesz pisać, że trener go często pomijał (bo wolał Dembele) bo grał 600 minut co jedynie pokazuje że Nelson z 2000 minut te szanse dostawał i ich niewykorzystywał.
Pomalu widzę, że ta rozmowa nie ma sensu. Ty piszesz że jest świetny, ja pokazuje w którtych elementach gra słabo a w których beznadziejnie, pokazuje przykłady, wskazuje błędy taktyczne, wydolnościowe, motoryczne, techniczne a Ty dalej nie mając jakichkolwiek podstaw piszesz "jest świetny".
Barcelona to nie szkółka niedzielna, gdzie ktos ma 26 lat, gra dwa lata w zespole, codziennie trenuje z pierwszym składem gra kilkatysięcy minut w spotkaniach i nie potrafi podać piłki do przodu lub przebiec się w obronie ale wszystko wina trenera bo wystawił go łącznie w ponad 70 spotkaniach w tym w ponad 60 w LL i LM a to było zamało aby Nelson mógł cokolwiek pokazać.
Może się ogarnie, ale jeden z grubo przepłaconych transferów.

Widać, że go lubisz i tym sugerujesz się przy jego ocenie, ale ocena gry zawodnika nie polaga na tym czy się kogos lubi czy nie, ale na jego reaolnej grze i wpływie na gre i wyniki drużyny. Semedo - zawodnik który nie potrafi podac piłki, który nie potrafi dośrodkować piłki jest dla Ciebie lepiej wyszkolony technicznie od Leo i Coutinho to naprawde nie wiem co napisać. Chyba Nelson złota pilkę miałby w kieszeni gdybys głosował?

pax

0

@Pyrzo_Barca
Jak się nie ma argumentów to w wątku o Nelsonie pisze się o Isco i Iniescie, hahahaha.
Nelson w defensywie wraca truchtem, w systuacjach gdy przeciwnik atakuje, przeprowadze kontre, czy po prostu kontratak, Nelson w wiekszości sytucach wraca truchtem. Szybciej od niego wraca Busi, Ivan, Roberto i każdy inny zawodnik Barcelony.



Dobrze, że kończysz dyskusję, bo nie za bardzo mam czas na jałowe rozmowy, gdzie albo piszesz obraźliwie albo nie prezentujesz jakiejkolwiek argumentacji.

pax

10

Świetny tekst :)

pax

1

@xBarteZx
Jeśli ktoś gra w ponad 60 spotkaniach w dwóch najważniejszych rozgrywkach i nie pokazuje nic, dostaje ponad 3000 godzin a Ty piszesz że ma za mało szans. On nie wykorzystuje swoich szans, Roberto mia l kontuzję a Semedo nic w tym czasie nie pokazał.
Odlatujesz gdy piszesz, że Semedo jest najlepiej wyszkolonym technicznie zawodnikiem , rozumiem że bije na głowę Messiego, Coutinho, Ivana w wyszkoleniu technicznym.
Nelson ma 26 lat i nie potrafi przebić się do pierwszego składu bo pomocnik go wygryzł z obrony.
Nelson dostawał zaufanie i zawodził. On gra bardzo słabo i pisanie że gra świetnie tego nie zmieni.
Szko0da, że w dyskusji nie odpowiadasz na pytania czy nie prezentujesz kontrargumentacji. Pomału ta rozmowa nie ma sensu, bo TY piszesz coś na co nie masz argumentacji i upierwsz się że tak jest.
Nelson w ciągu dwóch sezonów nie osiagnał poziomu Aleixa Vidala, pokazał się słabiej od Montoyi.

Jeśli chcesz urywki klasowego PO Barcelony, który był o kilka klas wyżej od Semedo to popatrz i porównaj z filmikiem o Nelsonie, o którym piszesz, że jest jednym z najleposzych obrońców w historii klubu.


pax

1

@xBarteZx
W porządku. Masz swoje zdanie, masz do niego prawo. Każdy może pisać co chce, chociaż jak bardzo odbiegające od rzeczywistości były to sprawy.
Sam widzisz, że nie pokazaujesz żadnej argumentacji, oprócz pisania "jest świetny, a jak nie jest to wina Valverde".
Pytam po kilka razy w czym, w którym aspekcie gry Semedo jest świetny a Ty jak zwykle uciekasz od dyskusji.
W piłce o statysystkach mozna powiedzieć dwie rzeczy. Statystyki nie grają, ale statystycznie trzeba strzelic bramkę więcej aby wygrac spotkanie.
Semedo nie czuje gry, nie czuje stylu Barcelony, w obecnym sezonie był najsłabszym zawodnikiem z pond 2000 minut.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?