pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Blomqvist
Tylko jak było w czasach nam bliższych??
Za tito/Roury , Taty czy Lucho?
Ile bramek w dwumeczu nam wsadził Bayern? jak nie potrafilismy przejść Atletico, jak nas Juve rozjechało, jak Bilbao nas rozniosło w superpucharze.
Pep jest najlepszym i najbardziej utytułowanym trenerem Barcelony w historii, ciężko porównywac do niego kogokolwiek.
2
@4drian0
W czym został pokrzywdzony ??
1
@Rewolucja123
Dla mnie valverde nie wnosi wiele do zespolu, nie potrafi zbilansować posiadania piłki zdobywaniem przestrzeni, nie ma pomocy o odpowiednim poziomie i szczególnie widoczny jest brak skrzydeł przy rozciaganiu gry. jednak co do tego spotkania gramy mecz wyjazdowy na bardzo trudnym terenie i trener układa taktyke i na dwa tygodnie przed spotkaniem z składu zostaje skreslony najlepszy zawodnik, w dniu spotkania zostaje skreslony Coutinho a w pierwszej połowie Suarez. Do dyspozycji ma niezgranego i nieogarnietego Griezmana i Dembele który wydaje się zagadka sam dla siebie. Mecz widowiskowo był slaby, Barcelona waliła głowa w mur, jednak wciąż zapominamy, że LaLiga to nie rozgrywki ligi bananowej i każda druzyna na własnym boisku jest groźna.
0
@PatrychoO
bramkarz?? Stoper ?? boki obrony ?? środek ataku ??
0
@NemeZis93
Sorry, ale nie odpowiedziałeś na czym polegał brak taktyki. Valverde w każdym meczu ma taktyke, mozna uważać że błędną, ale w kazdym ta taktyka jest.
0
@Phatro
Mój nocny wpis i te obecne mają na celu pokazanie jedynie tego, że pewne złe rzeczy rozpoczęły się z zespołem przed Valverde, zarówno Martino czy Lucho tego nie naprawiali, tak samo jak Valverde.
Piszesz do mnie o tym jak inni postrzegaja (bronią) Valverde, ja od wczoraj dyskutuje i słyszę o krytyce valverde bo wczoraj nie robil kontr. Jak miał robic jak Bilbao się zamurowało i broniło całym zespołem.
Czym sa błędy trenera? Złym doborem skladu, złym ustawieniem zawodników czy brakiem reakcji na wydarzenia boiskowe, błędną taktyką i pomysłem na grę.
Skład był wczoraj pod nieobecnośc Leo nieźle dobrany, wprowadził świeżość i wystawił tych zawodników którzy rozegrali dość duzo minut w sezonie przygotowawczym.
Złym ustawieniem - tu też, wielkich blędów nie widzę, ustawienie 4-3-3 z Alba i Semedo jako wahadła nie było złym rozwiązaniem.
Brak reakcji - wymuszona zmiana kontuzją Suareza i dobra zmiana na rafinhę, wprowadzenia Ivana jednak dało zdominowanie środka i Barcelona przejeła kontrole mimo, że nic z tego nie wynikało. Na koniec wprowadził ofensywnego zawodnika. Brak Leo który wypadł na tydzień przed sezonem, brak Suareza który wypadł w pierwszej połowie tez dołozyły się do obrazu gry.
Trzeba przyznać że Bilbao zagrał świetnie taktycznie w obronie, szczelnie zamkneło się w 35 metrach, z tego powodu nie mozna było marzyc o kontrach czy szybkich atakach. Próbowano wrzucać (Alba) próbowano strzałów z dystansu (Ivan, Rafinha), jednak dla mnie głównym błędem czy brakiem w grze Barcelony jest brak skrzydeł i kreatywnej pomocy. Valverde nie potrafi zbalansować utrzymania się przy piłce zdobywaniem przestrzeni. Wolałbym zobaczyć chociaż w jednym meczu Leo ustawionego pod Suarezem jako ofensywnego pomocnika z pełnymi skrzydłami rozgrywającego lub wchodzacego z drugiej linii (i tak to robi) ale wtedy brakuje jednak zawodników ofensywnych.
0
@PatrychoO
Tylko na jakiej pozycji miałby grać ??
0
@Granto
Zgoda, prawie wszystkim się zgadzam, tylko o większości tych rzeczy piszę od kilku lat, grubo przed Valverde. On z tym niewiele zrobił. Kto w tym meczu nie grał na swojej pozycji? I jak bys wtedy widział to ustawienie.
0
@NemeZis93
W jaki sposób zniszczył Coutinho? W jaki sposób psuje Dembele? Chce poznać twoje zdanie. Brak taktyki na mecz to nie jest odpowiedź, brak odpowiedniego przygotowania piłkarzy? Co to znaczy?
0
@Phatro
Czy ja napisalem, że nie zrobił błędów. Tylko poprosiłem aby jak ktos o nich mówi to je wymienił. Czy ja gdzies napisałem, że jego styl czy taktyka mi sie podoba?
0
@Cvzx
Kto??? Po raz pierwszy od dzisiaj pisze o Lucho, bo ogólnie unikam pisania o trenerach. jednak jak sie nie ma co powiedziec to pisze sie o hejtowaniu. Każdy wpis świadczy o nas samych :)
0
@derekszmid79
To tak jakby pokazać że za Valverde gramy piekna kombinacyjną grę z kontry na przykładzie pojedyńczych akcji.
Xavi za Pepa w cztery sezony miał 47 asyst w lidze za Lucho miał ich 8 w ostatnim sezonie ale Lucho wolał go na lawce widziec niż kreujacego grę.
Iniesta miał 26 asyst za Pepa w 4 sezony za Lucho 6 asyst w ciągu trzech sezonów Lucho.
Już nie piszę o Alvesu który miał ponad 40 asyst za Pepa.
Lucho ograniczył rolę najlepszej pomocy na świecie.
0
@Phatro
Czy ja chwale valverde? Czytamy ze zrozumieniem. Pytam o jego błędy to dostaję pytanie o jego zalety? Nie będę pisał, że po: " Wskaż mi zalety trenera w tym meczu?" przestałem czytać bo to infantylne.
0
@NemeZis93
Jakie błędy? Proste pytanie chyba zadałem.
0
@NemeZis93
Wskaż błędy trenera w tym meczu?
0
@koksik2700
W jaki sposób Lucho ułozył MSN?
Z Suarezem na skrzydle? Lucho zniwelował do minimum wartośc pomocy - xavi, iniesta a nawet Busi byli tylko cieniami zawodników którzy grali za Guardioli.
MSN głównie opierało się na indywidualnych umiejetnościach poszczególnych zawodników niz na koncepcji gry. Teraz nie ma neymara, Leo ma kontuzje, suarez kontuzja a i tak prawie zawsze gra z dolegliwościami a i tak sa starsi o 5 lat w stosunku do pierwszego sezonu Lucho.
1
Dobre oceny, w punkt.
1
@Deraxium
Po pierwszym meczu w sezonie i po pierwszym meczu nowego zawodnika w nowej druzynie. "Griezmann w Atletico - kocur, tutaj przychodzi i jedyne co pokazuje to podawanie do najbliższego, zero ciągu do przodu".
KOntry się robi wtedy, gdy druzyna przeciwna sie otwiera, atakuje wieksza ilością zawodników, daje się wciągnąć w pressing. Wczoraj Bilbao bardzo się cofneło, wiekszość spotkania cała drużyna grała na 35b metrze od własnej bramki - jak chcesz przeprowadzac kontry? czasem gra sie tak jak przeciwnik pozwoli, trener mógł coś spróbować - bardziej rozciagac grę, grac kombinacyjnie, próbować wbiegnięć ale to że są kontry to wynik straty przeciwnika, który się otworzył nie zdążył wrócic i poukładać obrony.
Ilość kontr za Valverde czy za Lucho jak sądzę jest w miarę porównywalna, akurat w tym meczu tego nie było bo przeciwnik się zamurował. Akrat Lucho miał lepszych zawodników (np. Alves miał w swoi przedostatnim sezonie w barcelonie największa liczbę odbiorów w całej lidze co Roberto i Semedo łacznie nie sa w stanie takich liczb wykręcać). Za Lucho tak samo klepaliśmy z czego niewiele wynikało, drastycznie zmniejszyła się liczba asyst i kluczowych podań linii pomocy ale nie zmniejszyła sie ogólna liczba podań tej formacji. Lucho po bezsensowym klepaniu pomocy wprowadzał przerzuty Masche i Pique bo to klepanie pomocy niewiele wnosiło. Sam wtedy krytykowałem np. Iniestę za bardzo statyczna grę, za bardzo asekuracyjna grę krytykowałem Ivana i ogólnie maraz w pomocy. Ja mało krytykowałem Xaviego, ale radzę odświeżyc sobie komentarze na jego temat i zobaczyć jak było jechane po nim.
Z Dembele narazie się nie wypowiem (co do ogółu), ale co do wczorajszego meczu nie da się wziąć piłki i biec z piłką gdy przeciwnik zamyka się na 35 metrze. Raczej brakuje gry kombinacyjnej, uruchomienia skrzydeł wchodzących bez piłki zza linię obrońców niż jeźdźca bez głowy który nie jest w stanie przejść zawodników nas małej przestrzeni.
1
@Chwytliwy
w 4-4-2 nie ma nominalnych skrzydłowych. Suarez tez grał jao skrzydłowy, conajwyżej schodził na środek jako jeden z dwóch napastników. Raczej jest mowa o prawym, lewym napastniku niz o skrzydłowych. Suarez nie wchodzi na skrzydło, nie dośrodkowuje, nie biega do linii końcowej, nawet nie schodzi jakoas wyrazinie z boku na środek bo on już nominalnie jest bliżej środka. Jeśli w systemie 4-4-2 ,jesli ta ostatnia dwójka oznacza skrzydłowych to kto był w pierwszej linii ataku? w 4-4-2 grał przeważnie Ivan-Busi-Coutinho i Arthur lub Arturo, to kto z nich grał w ataku? Leo i tak grał wycofany cały czas.
3
@Chwytliwy
No nie, 0-3 z Juve w dwumeczu nie było tak upokarzające jak 3-4 z Liverpoolem czy 4-4 z Romą.
NIe zrozumiałes co chciałem napisać, zarówno styl Lucho który niewiele wniósł dobrego tak jak valverde. Lucho uruchomił MSN - wystawiając Suareza na skrzydle, a korekty musiał wprowadzać Leo bo nic nie funkcjonowało?
Lucho dostawał hejty przez pół sezonu i wyzwiska dużo gorszse od Valverde. Obecnie część hejtu idzie na Ivana, busiego, dembele za Lucho dostawało sie głównie tylko Alvesowi, więcc krytyka sie bardziej obecnie rozkłada.
Valverde miał za zadanie uruchomic środek pola? a Lucho nie? Skąd takie dyspozycje. Po co został sprowadzony Ivan? Jeden z najlepszych ofensywnych pomocników z bardzo dobrą statystyka asyst i bramek w Sewilli?
Uważasz, że skrzydła funkcjonują za valverde bo Suarez schodzi na skrzydło? To świetnie że to dostrzegasz, ja nie widzę tego, aby skrzydła robiły wahadło.
W systemie 4-4-2 to, że na papierze Suarez był nominalnie na skrzydle nie oznacza że grał jak skrzydłowy.
2
@Deraxium
Widzę, że nie każdy rozumie mój komentarz. Mi sie styl valverde nie podoba, tak jak nie podobał mi sie styl Lucho. Tylko pokazuje, że większość nie patrzy dalej na styl czy taktykę ale tylko na wyniki, jakbyśmy wykorzystali sytuacje nie byłoby biadolenia a Barcelona nie ma pomysłu na gre tak naprawde od czasu Guardioli.
NIe chce usprawiedliwiac valverde bo dla mnie niczego kreatywnego nie wnosi, jednak pisanie o składzie gdy - najlepszy zawodnik mu wypadł tydzień przed spotkaniem, gówny napastnik mu wypadł w pierwszej połowie, najdroższy zawodnik zmienił klub w dniu meczu, został z nieogranym Griezmanem i Dembele.
Za Martino jak sobie poczytasz komentarze, bardzo dużo osób po utracie mistrzostwa w ostatnim spotkaniu wielu pisało, że dobrze się stało bo Barcelona grała przez cały sezon fatalnie i nie zasłużyło na wygrana Ligę.
2
@Chwytliwy
Lucho dobił pomoc, Valverde musi ją budowac od nowa. Lucho miał jeszcze Iniestę o Xaviego ale nie potrafił wykorzystac ich potencjału. Xavi pokazał mu w ostatnim sezonie, że zostawianie go na ławce było błędem.
Piszesz jakby upokorzeńa za Lucho nie bylo? Choćby PSG 0:4, Juve 0:3. Obecnie Valverde ma do dyspozycji 5 lat starszego wiecznie z dolegliwościami Suareza, starszego Leo i brak Neymara, kontuzjowanego non stop Dembele itd...
Lucho miał pomysł wystawiania Suareza na skrzydle ale Leo go naprowadzil z błędu.
2
@ptsd
Lucho przez wszystkie przypadki odmieniał słowo wertykalny jednak tej wertykalności nie było. Sprowadził Ivana, aby gra nabrała przyspieszenia, aby było więcej strzałów z dystansu i asyst, to nie wyszło i cofnął go z ofensywy do defensywy. Styl gry za Lucho nie powalał, a miał Neymara, Alvesa, Iniestę. Barcelona w podobnym stylu gra od lat, dlatego nie rozumiem biadolenia teraz na Valverde jakby nagle odmienił negatywnie styl Barcelony.
1
@Hasszz
Świetny komentarz, trochę nie na temat, ale ogólnie świetny.
2
@sewciu50
Lubię merytoryczne komentarze xD
2
@zenoowity
Albo nie rozumiesz o co mi chodzi albo starasz się bezczelnie przekręcić moje słowa.
3
@Chwytliwy
Oprócz pierwszego sezonu gdy zdobylismy LM nie była skuteczniejsza - dwie porażki w ćwierćfinale - 0:3 z Juve w dwumeczu i 2:3 z Atletico.
Co do stylu Lucho wole sie nie wypowiadać, mi sie on nie podobał. Oj, kibice strasznie na niego psioczyli i nie chodzi o pierwsze pół sezonu gdy Barcelona grała słabo a on Suareza wystawiał na skrzydle (ja go nigdy nie wyzywałem bo nie mam w zwyczaju wyzywać zawodników czy trenerów Barcelony ale wuefista to najłagodniejsze określenie którym go okreslano). On nie reagował na wydarzenia boiskowe, albo nie robił zmian albo robił je w ostatnich minutach które niczego nie wnosiły, fatalnie wprowadzał zawodników do składu, zniwelował pomoc w drużynie która z najlepszej pomocy w historii piłki stała się po prostu przecietna.
3
@zenoowity
"Ten trener w ma najgorsze statystyki od lat ... jeżeli chodzi o posiadanie, strzelone gole, stracone gole, stwarzane szansę. Wszystko poza wygranymi/przegranymi meczami ... bo przez 2 sezony liga nam się sama oddawała ... jak nie powiem kto ... Wiele meczy w lidze zostały przez nas wygrane niesprawiedliwie ... tylko dla tego że przeciwnicy nie wykorzystali po 10 setek na mecz.... i Messi nas ratował. A co by było gdyby Messi miał gorszy sezon i nie wygrywał sam mecze ? Albo przeciwnicy wykorzystywali przynajmniej po 3/4 setki w meczu ? Ile punktów byśmy stracili 15? 20? "
Raz mówisz, aby nie usprawiedliwiac porażek tym, bo... były sytuacje ale gdy sytuacje są wykorzystywane i wygrywamy spotkania to uważasz że to było niesprawiedliwe, że akurat wtedy liga była słaba, że przeciwnicy nie wykorzystali swoich sytuacji. Czyli jak nie wykozrystujemy to źle a jak wykozrystujemy to tez źle.
NIe do końca zrozumiałeś mój tekst. NIe pisałem, że styl jest wspaniały, wprost odwrotnie, tylko że pewne mankamenty w stylu były widoczne juz wiele lat temu, a wiele osób widząc wyniki nie dostrzegało tego wcześniej, a teraz po pierwszym spotkaniu w sezonie nagle zrobiło sie wielkie larum.
2
@myscooter
Ja nawet tu nie pisałem o jakości czy liczbach Cesca, ale że jego sprowadzenie było w dluższej perspektywie mało korzystne dla drużyny - nie mógł grać na swojej nominalnej pozycji, więc był ustawiany czy to na bokach pomocy czy na bokach ataku a nawet na szpicy. Jednak jego pewne nawyki skutkowały mimowolnym przechodzeniem do środka pomocy w kieruniku kreowania gry i wynik był taki, że na środku był Xavi z Ceskiem i Busim i jeszcze schodził tam Leo z Iniestą przez co gra stawała sie schematyczna i spowalniała. I było klepanie, klepania i klepanie
2
@VEB931
Tylko nie wielu pisze merytorycznie. jak Valverde przegrywa to jest out, jak wygrywa to jest in. Ma swoje zdanie na temat pracy Valverde i jego stylu prowadzenia gry zespołu, jednak nie rozumiem pisania out czy wyzywania trenera czy zawodników po pierwszym meczu sezonu.