pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Azi
Mylisz się.
https://kosciol.wiara.pl/doc/491207.Przerywanie-ciazy-stanowisko-Kosciola
tez mogę podać jeszcze z 10 linków w których kościół wyraźnie mówi, że kazda aborcja jest złem i że każdej jest przeciwny ale jak pisałem kościół jedynie dopuszcza aborcję dla ratowania matki. To jest troche tak jak z tolerancją. Coś nam nie pasuje ze względów doktrynalnych ale tolerujemy w pewnych przypadkach (co nie oznacza że sie z tym zgadzamy). Kościół kwalifikuje płod jako dziecko, więc nie może zgodziac sie na aborcję, czyli na zabijcie dziecka, dopuszcza natomiast wybór matki od której nie wymaga heroizmu i poświęcenia swojego zycia.
Nie wiem skąd masz takie tekst, że napisałem że każdy zachwowałby się w pewien zero-jedynkowy sposób? po co wmawianie komus czegoś czego nie napisał, jedynie napisałem że w chwilach zagrożenia u każdego człowiek włącza sie instynkt przetrwania co jest normalnym biologicznym czynnikiem. Nic innego nie napiałem i nie wyciagnąłem wniosków że zawsze i w każdych okolicznościach człowiek nie jest zdolny do heroizmu. Pisalem jedynie że o tym jak się człwoiek zachowałbyby w ekstremalnych sytuacjach tak naprawdę potrzeba tych ekstremalnych sytuacji.
5
@Azi
Z kościołem jest różnie, a z politykami jeszcze gorzej. Po prostu chcą wybierac za człowieka. Kościół nie zgadza się na ratowanie matki, mimo że dopuszcza taka mozliwość. Każde z trzech wyjątków w polskim prawie jest nie zgodne z nauczaniem kościoła.
Nie chciałbym sie odnosić do tego co powiedziała Twoja żona, po prostu uważam że jesli nie stoi sie przed takim dylematem to człowiek jedynie może zakładać jak powinien lub jak chciałby się zachowac. w człowieku w skrajnych przypadkach włacza sie instynkt przetrwania.
18
@msmsms
A kwestia gdy matka jest bardzo chora i urodzenie dziecka a nawet sam okres jego noszenia skutkowałby pogorszeniem stanu zdrowia i prawdopodobną śmiercią matki ?
1
@MesQueUnClub_87
Ważne aby z typowaniem dotrzeć do finału LM razem z Barceloną. Nawet w moim wieku, mogę się zabawić :) Okońcu tego typowania dowiemy się jak rozumiem w maju :)
1
@xBarteZx @Lares
Zbijasz argument o nie faworyzowaniu Semedo ??
"Już rok temu mówiłem, że ja bym Semedo ustawił na prawym ataku, ma najlepszą technikę z całej drużyny , do tego dobra szybkość, przebojowość i rozsądek".
"Semedo jak zwykle wymiata, kocur".
"Semedo akurat jest jednym z najlepszych prawych obrońców na świecie"
"Semedo to top światowy, nie ma sensu go oddawac"
"gra świetnie i jest top3 na świecie na swojej pozycji"
"Gołym okiem widać, że Semedo to aktualnie top3 na świecie".
"Ja uważam, że Semedo gra świetnie w każdym aspekcie i trudno znaleźć lepszego prawego obrońcę na chwilę obecną".
"Semedo jest świetny w defensywie, bardzo szybki, do tego najlepiej wyszkolony technicznie w drużynie. Potencjał ofensywny bardzo duży".
"większość meczow Semedo zagrał wyśmienicie"
"Semedo to crack jeżeli chodzi o prawa obronę ".
"Dla mnie Semedo jest bardzo ofensywny, dobrze wyszkolony technicznie i szybki, a także bardzo pracowity i zaangazowany'.
"zgadzam się, jeden z najlepszych ofensywnie graczy na świecie. Pokolenie Fify patrzy tylko na ilość asyst a nie na jakość zawodnika. Absolutny top światowy
Semedo gra świetnie, tyle w temacie"
"Są osoby, które bez tych statystyk są po prostu crackami. Iniesta i Semedo są tego przykładami".
"dla mnie mógłby grać w ataku, jest najlepiej wyszkolony technicznie z drużyny".
Już nie chce mi się szukac jak pisałeś że Semedo jest lepiej wyszkolony technicznie od Leo Messiego, uznajesz Semedo za cracka równego Inieście, uważasz że jest absolutnym top światowym. On w każdym meczu popelnia babole, wiekszość bramek straconych w tym sezonie to jego współudział, nikły udział w ofensywie, ale najgorsze że jest w defensywie słaby co pokazuje w każdym meczu, to nie jest pewny punkt druzyny.
Strasznie nie lubie odnosic się personalnie, tak jak generalizować grę zawodnika, przeważnie odnosze się do konkretnego spotkania i pokazuję gre konkretnego zawodnika w konkretnym spotkaniu. Dam dobrą radę, bo ludzie naprawdę się z Ciebie śmieją i uważają Twoje wpsiy za coś egzotycznego ale nie mającego nic wspólnego z znajomością gry w piłkę nożną. Uważasz, że nikt oprócz Ciebie się nie zna na pilce bo nie dostrzega tego że Nelson Semedo jest wyżej w technice od Leo Messiego.
Tyle razy próbowałem rozmawiac z Tobą merytorycznie, ale nikgdy ine podawałeś argumentów tylko pisałeś że tylko Ty się znasz i niekt inny nie ma racji, i nie potrzebujesz argumentów aby widziec że Semedo jest najlepszy. Gdy pytałem w czym jest najlepszy - to nigdy nie było odpowiedzi. On przegrywa pojedynki biegowe w obronie, źle się ustawia, źle kryje, nie czyta gry w defensywie itd...
Jak pisałem jest on obrońcą któremu Barcelona zawdzięcza największy wpływ na utrate bramek w sezonie.
Wciąż czekam na merytoryczną dyskusję, piszesz że ma potencjał w ofensywie - w pierwszym meczu sezonu dostał 3 dobre piłki na skrzydło i 3 razy stracił. I tak mozna wymieniać. W obecnym sezonie tak jak w poprzednim jest najsłabszym lub jednym z najsłabszych zawodników w drużynie.
0
@xBarteZx
To jest najbardziej żałosne, nie mając argumentów w dyskusji, bo nigdy ich nie miałeś schodzisz na wątek personalny. Zawsze tak sie kończy rozmowa, bardzo to słabe. Tyle razy prosiłem napisz w czym Nelson jest dobry - zawsze była cisza i atak personalny.
0
@Avatarr
Zależy po której stronie grałby Leo :)
2
@xBarteZx
NIczego nie zbiłeś pod każdym spotkaniem wychwalasz Nelsona. Piszesz że jest mega crakiem, że gra świetnie, że ma większy potencjał od Messiego.
Pierwszy mecz z Bilbao redakcja oceniła Semedo za najgorszego obok Dembele zawodnika meczu, Ty dałes mu ex aequo najlepszą ocenę ze wszystkich zawodników, mimo że to on nie pokrył Adruiza i Barcelona przegrała, dałeś mu ocenę bardzo dobrą. Z Betisem dałeś mu ocenę 8!!!, najwyższą z formacji obronnej i pomocy, mimo że w meczu w którym Barcelona dominowała robił dziury w obronie i nie nadążał z powrotami (vide pierwsza bramka). Od redakcji dostał najniższą ocenę oprócz ter Stegena i Busiego. W meczu z Osasuną oceniłeś go na poziomie 7 innych zawodników z pola mimo, że zagrał jeden z najgorszych meczów z Barcelonie i przez redakcje został oceniony najniżej ex aequo z dwoma zawodnikami - był wspólwinny pierwszej bramki (Torresa), czego nie uznałeś. Jedynie z Valencią oceniłeś podobnie jak redakcji, jednak nie uznałeś jego winy przy stracie bramki (ostatniej)(wkręcany przez Guedessa, przegrał pojedynek biegowy z Guereiro mimo że miał przewagę, dopuszczając do sytuacji sam na sam, itd...).
Jego błędy w sezonie to juz po 5 spotkaniach jest spore tomisko :)
.
Z Borussią zawalił sytuacje z karnym i miał problemy z ustawianiem się, gdy przeciwnicy go wyciagali z strefy - Ty oceniłeś jego grę z karnym na 8 a bez na 9. Co jest kuriozalne, bo ani nie był opoką w defensywie ani w ofesnywie niczego nie pokazał wilkiego.
Bardzo często piszesz o Semedo rzeczy które nie mają pokrycia w rzeczywistości, o jakiś wymyślonych sytuacjach, dobrej gry z Dembele czy tak jak o meczu z Borusią o jego brylowaniu w ofensywie czy inne wymyślone historie.
Każdy ma prawo oceniac zawodnikó jak chce, dlatego nie mam pretensji że oceniasz zawodnika poiprzez sympatie a nie jego grę czy umiejetności.
Ja go w tym sezonie wychwalałem za pewne elementy gry, dostrzegałem poprawę, jednak to wciąż nie jest poziom przecietny czy dobry jak na taki zespół jak Barcelona.
1
@xBarteZx
NIe rozumiem tego co piszesz, nie chcę prowokować. Jednak zawsze wywyższasz Semedo. Ja go chwale jak zasługuje i krytykuje jak na krytykę zasługuję. W lidze na cztery spotkania w trzech był winny lub współwinny utraty bramek w pierwszym meczu LM sprokurował karnego w głupi bezsensowny sposób. Kiedyś pisałeś że jest lepszy od Leo.
Semedo brylował w drugiej połowie, był motorem napędowym, obniżyłeś mu ocenę do 8 czyli gdyby nie karny to dałbyś mu 9 czy 10 ??
1
@AV0CAD0
Świetny komentarz. Zamiast o meczu to o mnie, wysłać zdjęcie do powieszenia nad łóżkiem ? :)
1
@AV0CAD0
"jak ktoś oglądał ten mecz to nie potrzebuje argumentów".
świetny argument :))
1
@adrian07
Podaj sytuacje nie uwzględnione przez redakcje sugerujace możliwośc podniesienia oceny. Sądzę, że ocena 6 czyli dobre spotkanie byłoby odpowiednie, gdyby nie karny, więc obniżenie o jeden stopień za głupi faul w polu karnym jest odpowiednie.
2
@Peciak
Raczej nie, zagrał oprócz karnego dobrze, ale nie był to jakiś bardzo dobry występ. Po prostu bez sytuacji z karnym był to dobry występ za co go chwaliłem po meczu. W ofensywie nie za wiele sie pokazywał, w defensywie dość dobrze ogarniał pojedynki 1 na 1, jednak mnie raziło ustawienie się i łatwość wyciagania go z bocznego sektoru, wtedy kolejny zawodnik BVB wchodził w boczny sektor. Tak go kręcił Real w zeszłym roku, dawał się wyciagać przez Benzeme lub Kroosowi a w opuszczoną strefę wchodził Vini, czy Regullion. A karny był totalną głupotą, zaatakować zawodnika w polu karnym który jest w bocznym sektorze, praktycznie tyłem do bramki.
0
@Greenalley
Messi gra tak od końcowego okresu Guardioli bo pomoc niestety od tamtego czasu miała lepsze i gorsze okresy (nawet Iniesta w pewnym momencie zanotował spadek formy). Nie zwalałbym tu winy na Leo, Arthur grał w tym meczu przez godzinę bez Leo i nic w ofensywie nie pokazał. Leo nikomu nie odbiera piłki, Arthur gra cały czas w poprzek boiska i oddaje do Leo który zagrywa wertykalnie - to wina Leo?? Leo nie walczył o Neymara - skąd taki pomysł?
0
@Gaspar
Zrozumiałem, ale z przyzwyczajenia wole się zabezpieczyć od zgrzytów :))
I to udzielanie byłoby to bardzo cenne :)
1
@Gaspar
Czy nawołuję do czegos tu i teraz? Raczej proponuję "dobrą praktykę", którą fajnie jakby się stało odniesienie się redakcji do wpisów na temat jej ocen i opisów po kilkunastu godzinach od ich ukazania (gdy już się zbierze dośc pokaźna liczba wpisów ale gdy artykuł jest jeszcze na pierwszej stronie:)).
Sam nie mam uwag co do ocen, bo żadne nie miały wielkiego przechyłu na plus czy minus moim zdaniem, pogratulowałem Wam (Tobie) odwagi wobec niektórych zawodników, bo wiem co to znaczy występować wbrew "większości". Co do Pique to zgadzam się z oceną 5-6 ale bardziej popieram jak pisałem opis Axla.
Co do oceny dla trenera też Was popieram, bo jak narazie brakuje konkretnych merytorycznych opisów jego działań a wpisy typu "Valverde out" są równie merytoryczne co "Peszko in".
2
@głardiola
Napisz gdzie się pomylili, co źle wypunktowali, których sytuacji nie uwzględnili. Nie chodzi mi czy masz racje czy nie, ale warto poprzec argumentami swój wpis.
1
@KmN
"Gdy Messi wszedł, to Arthur z de Jongiem oddawali mu piłkę i stali i patrzyli bezproduktywnie". Czy wcześniej nie grali bezproduktywnie?
Messi gra bardzo słabo gdy jest ustawiony plecami do bramki, on musi mieć miejsce, aby sie rozpędzić do dryblingu lub do wejścia z drugiej linii (jak do dośrodkowań Alby). On nie może być w ataku pozycyjnym na pozycji napastników, bo i tak będzie wypychany i bedzie zmuszany do odwrócenia się. Najlepsza pozycja dla Leo to fałszywa '9" lub ofensywny pomocnik, nawet nie skrzydłowy bo on nie idzie do linii końcowej tylko ścina do środka.
Coutinho grałby na pozycji Leo, pytanie retoryczne który z nich sie bardziej sprawdza na tej pozycji.
1
Tak jak pisałem pod pierwszymi ocenami w tym sezonie przydałoby sie podsumowanie komentarzy przez redakcję. NIe mam tu zastrzeżeń do ocen, jednak pisaliście o wpływie merytorycznych ocen i opisów na oceny czy opisy redakcji. Skoro zmieniliście sposób oceniania to bądźmy konsekwentni w tym. Najlepiej by było tak 12 godzin po ukazaniu sie ocen, zrobic krótką odpowiedź redakcji wobec argumentów userów.
2
@KmN
dziwne że anjlepszemu asystentowi w historii ligi hiszpańskiej chcesz zabronić rozgrywania w momencie, gdy nasza pomoc jest po prostu fatalna w tym aspekcie gry.
8
Tych ocen należy pogratulować redakcji, nie ugieli sie przed presją rambli uznając de Jonga i Arthura za meczowych craków w tym spotkaniu. Świetny opis Arthura - to co od wczoraj piszę w komentarzach. Zgodzę się z opisem Axela w stosunku do Pique. Ivan niestety jak na niego tym razem nie ogarniał ani w ataku ani w defensywie, czego przykladem było totalne odpuszczenia akcji i zawodnika BVB przy strzale w poprzeczkę.
1
@Greenalley
??
Messi nie grał przez godzinę w tym meczu i w tym czasie nie było kreacji Arthura i de Jonga, a Ty winisz wprowadzeniem Messiego na ostatnie pół godziny, że pomoc nie kreowała przez cały mecz? Z Messim tempo nie było mniejsze, więc nie rozumiem tego zarzutu.
To była analiza gry z BVB a nie ogólnie - ogólnie to Arthur grał bardzo słabo w kreacji przez caly ubiegły sezon.
W tym meczu Arthurowi pokazywał się Ansu, Griez, Alba, Semedo a on i tak grał zachowawczo i zagrywał na boki lub do tyłu.
Messi się nie pcha, ktos coś napisze i od razu sie w to wierzy. Messi od lat cofał się głęboko do pomocy i tam zaczynał kreować, bo świetnie układała się współpraca z Alvesem, Iniestą czy Xavim. Messi od sezonu 2007/2008 miał dwucyfrową liczbę asyst, uważasz on wtedy ograniczał Xaviego i Iniestę. Po prostu Arthurowi brakuje jeszcze sporo doświadczenia i umiejetności do Xaviego a de Jong jest raczej półpivotem niż opcją w ataku, co nie oznacza że nie może grać wertykalnie.
1
@jondeca
??
1. Gdzie widziałeś tą kreację?? Wymień te sytuacje wykreowane przez pomoc.
2. Leo sie pcha bo nikt inny tego nie robi, jak pomoc nie potrafi dobrze dograc do przodu to Leo musi brać sprawy w swoje ręce
3. Akurat to byl najsłabszy jego mecz z ostatnich czterech
4. Mecz był trudny, ale czy BVB zagrało świetny mecz? W pierwszej połowie oddało całkowicie inicjatywę, w drugiej tylko kilka razy zagroziło bramce Barcelony (co raczej było winą błędów Barcelony niż świetnej gry BVB).
3
"W pierwszej połowie byłem zachwycony sposobem konstruowania ataku pozycyjnego przez Barcelonę. Brakowało jedynie odwagi i odrobiny więcej ryzyka w momentach zbliżania się do pola karnego BVB – poza tym obserwowałem niemal kompletną dominację w środku pola, która jest pierwszym krokiem do dobrej gry".
Wyglądało to fajnie, ale tylko wyglądało. Nic konstruktywnego nie wnosiło ze sobą. Oglądałem heatmapę podań chociażby Arthura i w całym meczu miał tylko jedno podanie z gry w pole karne i to w dodatku niecelne. Atak pozycyjny polega na zdobywaniu przestrzeni, gubieniu krycia rywali, wyszukiwaniu wolnych stref, korytarzy podań, a tutaj w najważniejszym aspekcie gry pomoc leżała. Nie wiem czy jest się czym zachwycać -rozgrywaniem ataku pozycyjnego 30-50 metrów od bramki przeciwnika? Borussia się cofnęła i dała klepać Barcelonie w szerz. Też początkowo myślałem "fajnie chłopaki grają, panują nad meczem". Jednak jedna akcja Borussi robiła większe zagrożenie niż pół godzinny atak pozycyjny Barcelony.
Zaraz zobaczę heatmapę podań Leo. To nie jest tak że Leo chce rozgrywać bo lubi a nie że musi. Arthur i de Jong mieli 60 minut na kreację, mieli pokazującego się często Albę i Semedo, mieli rozpędzonego Ansu i nic kreatywnego nie zrobili. Leo wszedł i próbował wejść w role pomocy, która w tym aspekcie gry zawiodła i nie ma się tutaj co oszukiwać. Leo się cofa bo nie ma kreacji w pomocy, czy on to lubi czy nie jest kwestią drugorzędną.
NIe rozumeim tego zdanie że byłeś zachwycony konstruowaniem akcji w ataku pozycyjnym mimo że nie było dograń w pole karne, nie było strzałów to o jakim konstruowaniu jest tu mowa?
Jestem pod wrażeniem techniki i sposoby poruszania się Arthura ale jego gra w tym meczu była hamulcowa dla drużyny, wystawiony jako najbardziej ofensywny pomocnik. Fakt dużo biegał, podaniami zmieniał strony rozgrywania i to wszystko. Wolał zrobić kółeczko zamiast podać do wychodzącego Ansu, Griezmana czy Alby, po kółeczku akcja już była spalona i trzeba byłoby wszystko zaczynac od nowa.
29
Wszyscy rozpisują się nad cudowną pomocą. Barcelona nie ogarniała strefy 20-30 metrów od własnej bramki, gdzie Borussia miała i strzały z dystansu i łatwość w rozgrywaniu i dograniach na boki. Barcelona nie tworzyła sytuacji bramkowych - Arthur jedno kluczowe podanie i to z rzutu rożnego.
Swietnie pomoc wygląda, panuje nad piłką, dogrywa pilki sama do siebie w środku pola, wychodzi spod presingu, sama stosuje presing. Tylko ile te wszystkei pozytywy dały wczoraj zespołowi. Pewnie będą zaraz teksty, że pomc nie dogrywała bo atak był słaby i się nei pokazywał a w obronie to formacja obronna źle się ustawiała.
2
@FafitFCB
Jak to obliczyłeś? dwa dobre na pięc a kolejne za pół roku?
1
@FafitFCB "dzisiaj poszedł byś już w inną stronę".... ehh kibice :)
3
@Worny
Tylko czy atak był celowy?
Który zawodnik miał pilkę?
Czy kopiąc piłkę, dodatkowo wpadając w poślizg, można inaczej ustawić nogę?
0
@format1977
Ja nie napisałem że źle, tylko zapytałem skoro piszesz że kreacja gry zawiodła a przy okazji piszesz, że pomocnicy zagrali świetnie to spytałem czy to sie nie "gryzie"?
Pomoc zagrała dobrze, ale bez fajerwerów. Teraz jest czas na hype dla Arthura (nawet nikt się nie zająknał że był jednych z głównych winowajców pierwszej bramki dla Valencii w sobotę) więc można napisać 5 elementów które były dobre w jego wykonaniu w tym meczu i jeden gorszy to już wielu uważa mnie za hejtera Arthura (nie mówię o Tobie).
Arthur zagrał dobre zawody, ale jednak Xavim to on ne jest i dużo mu jeszcze brakuje.
Świetnie wychodzi spod presingu, ma mało strat, potrafi dobrze się ustawic w obronie i powalczyć, dobrze zagrywa na małych przestrzeniach, ale jedną rzecz musi poprawić - kreację. W ubiegłym sezonie ligowym tylko jedna asysta. Gra przewidywalnie, uwielbia robic kółeczka z piłką, wygląda to efektownie i nie traci przy tym piłki, ale czasem aż sie prosi podac piłke do przodu, ale on spuszcza głowę, robi kółeczko i dopiero później sie rozgląda gdzie sa koledzy, a akcja już jest spalona i trzeba od nowa ją tworzyć.
0
@ProMILs
W środku boiska piłka chodzila super bo Borussia bardzo się cofnęła, więc środek oddali Barcelonie, która mogła sobie bezproduktywnie klepać. Akurat w pierwszej połowie pokazywali sie zawodnicy i były korytarze aby im zagrać, ale spowalniano grę. NIe w każdej sytuacji mogłobyć prostopadłe podanie, ale były takie sytuacje i rezygnowano z nich bo wycofywano do tyłu lub klepano w szerz.