pax

4

@Persyfl
Messi biega i nawet biega więcej niż w wielu spotkaniach w ostatnich sezonach, potrafi wspierać w presingu i odbierać piłkę, oczywiście nie są to częste widoki. Jednak on tak grał conajmniej od 8 lat. Poza tym mam wrażenie że on nie potrafi biegać :) albo chodzi albo robi sprinty, co jest wykańczające dla organizmu. Nie widze aby on w tym sezonie odbiegał z bieganiem od poprzednich.
Z Cou było różnie, ale można powiedzieć że grywał na swojej pozycji. Oczywiście nie była to typowa 10. Jednak na papierze był ustawiany jako skrzydłowy którym nigdy w Barcelonie nie był. Dlaczego? On nie wchodził na skrzydło, nie przechodził do linii końcowej. Zgoda, że był ustawiany bliżej lewej strony boiska, ale on ścinął do śreodka na strzał prawą nogą, a za niego na skrzydło wchodził Alba (podobno najwięcej zyskał na odejściu Neymara) i z linii końcowej dogrywał do Leo. Oczywiście Cou gry grał Leo i był na pozycji miał troszkę trudniej bo Leo bywał na tej pozycji na którą Cou miałby wchodzić, jednak wydawało mi się że Cou brakowało czasem parcia na bramkę i zdecydowania, w dobrych akcjach wchodził z skrzydła, robił rajd , mijał pierwszego, drugiego a potem zamiast podowac do wchodzacego w pole karne kolegi, to czekał aż trzeci przeciwnik podbiegnie i wikłał się z nim w drybling. Cou poza tym nie jest szybkim zawodnikiem.
Semedo nie jest świetny, fatalny też nie. Jednak jest zawodnikiem który zawodzi, w ofensywie w lidze hiszpańskiej ponad 50 spotkań i 1 bramka i 2 asysty, w defensywie popełnia podstawowe błędy w ustawieniu i jest łatwo ogrywany.

pax

3

@Janiama
W tym sezonie Nelson robi bardzo małe postępy w obronie, ma słabe statystyki odbiorów i przechwytów a to jest winą jego wprost fatalnego ustawiania się i braku powrotów do obrony nawet po własnych stratach. nie wiem czemu piszesz o braku asekuracji prawej strony. Ostatnio pokazywałem heatmapę pomocy a nawet z linią ataku i cała drużyna ma w obronie przesuniecie na prawa obronę bo jest to jedyna taka pozycja gdzie są dziury w ustawieniu. tam gra praktycznie Pique bo Nelson zostawia obrone i idzie do potrojenia często w pomocy i potem jest piłka za plecy. Wystarczy średni technicznie zawodnik i dośc szybki i Nelson się gubi. Wystarczył Oleyinka w dwóch spotkaniach i kręcił Nelsonem jak chciał. na początku sezonu większość bramek straconych to były jego błędy. Nelson ma 2 asysty a nie 3.
Walory ofensywe (które na ilość sytuacji) i tak są nie ukrywajmy słabe - ostatnie mecze pokazały nie tylko nie wykorzystane sytuacje, ale brak podań w tempo, złe podania i straty nie przykrywają jego złej gry defensywnej. Potrafi sie pokazać, wyjść w tempo a potem już nie wie co z pilką zrobić, mimo że koledzy mu wychodzxa do podań.

pax

2

@th@les
Problem z przebiegniętymi kilometrami Leo jest tylko wtedy gdy Barcelona nie zdobywa Ligi Mistrzów lub nie wygrywa seryjnie spotakń w lidze. Messi zawsze tyle biegał ale jak Barcelona rozrywała rywali to nikt nie śmiał krytykowac gościa, co strzela 50 bramek czy ma po 18 asyst. Gdy Barcelona nie ma odpowiednich dla niektórych wyników wtedy szuka się kozła ofiarnego i szuka się przyczyn nie tam gdzie powinno.

pax

2

@stone80
Spytaj moderację na priva. Przeczytaj regulamin. Po pierwsze musiałeś złamać regulamin bo @wpwelement nie usuwa komentarzy czy daje banów za niewinność. Po drugie rozstrząsanie działań moderacji jest kolejnym złamaniem regulaminu.

pax

5

@Midast
Jak wielokrotnie prosiłem tak i teraz prosze o argumenty.
"Przecież Roberto od 2 sezonów się nie rozwija on nic nie zrobi i ZAWSZE ma ocenę wyższą od Semedo, który Sergi zjada na śniadane. Panowie OBUDŹCIE SIĘ".
Nie mówię kolego, czy masz rację czy nie, ale na jakiej podstawie opierasz swoje twierdzenia.
Dziwne, cztery mecze temu miał najwyższa ocenę w zespole i tytuł zawodnika meczu, w ostatnim meczu redakcja oceniła go wyżej niż użytkownicy. W tym meczu userzy dali mu 4,5 (redakcja podwyża do pełnej oceny userów) redakcja 4. W ostatnim meczu userzy 3, redakcja 4. czemu nie apelujesz do userów? Pisząc "zawsze" mijasz się z prawdą, czemu ine apelujesz do userów, że tak słabo oceniają Nelsona?

pax

0

@G9
Semedo gra w pataku nieźle w pierwszych połowach i nie jest ważne kto jest z nim na stronie, jak wychodzi potrafi go dostrzec Suarez, Messi i Griezman a najlepsze pilki dostaje i tak od Pique.
Griezman musiałby grać kosztem Suareza aby grać na środku, jak narazie nie pokazał że nalezy mu się to miejsce.
Messi bierze odpowiedzialnośc za grę bo nikt inny tego nie potrafi, Leo ustawia się na boku czy na cofniętej "9", ale piłek nie dostaje a piłke grzęźnie w śerodku pola, więc cofa się na środek i kreuje grę, przerzutem, prostopdałym podaniem lub dryblingiem.
De Jong i Arthur są przyspawani do środka i nie kreują, nie dają rozwiązań ofensywnych, nie przyspieszają gry. Tu nie chodszi o Leo ale o ich asekurancką grę.

pax

0

Zawodnicy Barcelony przebiegli 14,2 kilometry mniej, to w sumie niewiele moze znaczyć, gdyż przeciwnicy nie oddali ani jednego celnego strzału a barcelona 6. Jedank brak pomysłu był aż za nadto widoczny. Wiele krytycznych słów było pod adresem Suareza, ale dzisiaj go nie było a gra wyglądała identycznie a może gorzej niż w Pradze.

pax

0

@El dominatore
Taaa, wina Busiego.

pax

0

@Cou7_ley
NIe zrozumiałem i grzecznie dopytałem mnie obrażając nikogo. Nie było pomyłki skoro użytkownik odpisał to co odpisał. Nie rozumiem tej agresji i braku kultury.

pax

0

@czarnatom Przecież napisałeś że na PRAWEJ Semedo się marnuje i traci trochę swoich atutów a na LEWEJ gra przyzwoicie. Czemu chcesz zawodnika na pozycji na której się marnuje?

dalej nie rozumiem.

pax

0

@Midast
Kolego (jesli pozwolisz, że tak będę się zwracał). Tutaj zapytałem o ostatnie oceny w których redakcja oceniła wyżej Semedo niz użytkownicy. Jestem młodszy, ale w sumie nie tak wiele:)

Tak polemizował kolega, nie z tym że Nelson został źle oceniony, ale że jest róznica pomiędzy ocenami redakcji a ocenami użytkowników, ja natomiast wskazywałem tego przyczyny. Zgadzam się, że były osoby kwestionujące ocenę Nelsona, jednak nikt z tych osób nie wykazywał w czym ta ocena była błędna. Mimo wielokrotnych moich próśb, aby wskazać w czym ta lub inna ocena była źle wystawiona nie było reakcji.

Chętnie i w przyszłości będę polemizował na temat ocen.

pax

2

@czarnatom
"Dziwne decyzje, wolałbym aby się ogrywał firpo niż marnować semedo na prawej gdzie traci trochę swoich atutów, a mimo wszystko gra na lewej przyzwoicie",

Trochę przynajmniej dla mnie to nielogiczne. Jak nie byłoby Alby to ogrywać Firpo dajac mu lewą obronę, czy niemarnować Semedo na prawej dając mu lewą obronę gdzie gra przyzwoicie? To Firpo czy Semedo?

pax

0

@Peciak
To, że ktoś był na spalonym może a nie musi odbierać zasług podającemu? Wszystko zależy czy podający np. spóźnił podanie i zamiast w tempo opóźniając moment podania zagrał gdy już zawodnik wyszedł zza obrońców.

Pokazywałem ostatnio jego brak decyzji i spalenie akcji, gdy nie podał piłki wychodzącym kolegom znajdującym się w świetnej pozycji (zarówno ze Slavia jak i z Valladolid). Z nie robieniem błędów troche przesadziłeś, nie miał wielkich błędów ale jego postawa w obronie nie była dobra, jedna interwencja w obronie w całym spotkaniu.

pax

0

@Wilk

Po cóż piszesz w pierwszym zdaniu, iż z błędu Cię wyprowadziłem, gdy w kolejny go znów powielasz?
Mam takie specjalnie dla Ciebie, słowa Seneki, możesz budować prestiż.
Errare humanum est, in errore perservare stultum.

pax

0

@Wilk
Bardzo się z cieszę z twojego znania i z twoich zachwytów. Zawsze człowiek znajdzie sobie czyjś tekst i się dowartościuje uznając czyjeś znastwo w temacie i zachwyt. Ciesze się, że mogę tyle radości komus sprawić.

Leo byłby klucznikiem gdyby miał klucze podań a wyrażenie kluczowe podania w nim kluczowe to przydawka. I naprawde cieszę się z twojego zachwytu. Nawet tu w komentarzach nauka może okazac się kluczowa i zawsze coś ważnego w życiu może Ci sie przydać i jak widzisz nie warto kluczyć :)

pax

0

@PJ777
"Nie mniej spojrzałem na te same zdjęcia, co Ty i po prostu moim zdaniem Arthur podawał piłkę do Semedo, ale również tak, żeby Griezmann mógł ją przejąć, gdyby uznał, że ma na to lepszy pomysł".
Z jednej strony odbierasz prawo interpretacji podania Arthura bo jak piszesz nie siedzimy w jego głowie, z drugiej przyznajesz sobie prawo bycia w głowie Griezmana. Moim zdaniem posługujesz się jedynie pewnym własnym domniemaniem, dopasowanym pod z góry założona tezę.

"Jeśli spojrzysz na filmik kolegi @Beztroskii i timeframe 1:00, to można nawet zobaczyć, że Griezmann już w momencie podania wychyla ciało w stronę biegu. Tak jakby odczytał ze wzroku Arthura prawdziwego adresata".
Ten filmik yt jest bardzo słabej jakości wole oglądać pełny obraz w zwolnieniu do 0,25 z dwóch kamer. Nie wiem skąd takie stwierdzenie, że wychyla ciało w stronę biegu w momencie podania, masz zdjęcie z momentu podania, baaa nawet kilku setnych sekundy po podaniu, gdy piłka już opuściła nogę Arthura i nie ma żadnego wychylenia. Popatrz na pierwsze moje zdjęcie, dopiero później przenosi cięzar na prawą nogę robięc zwrot przez lewe ramię. Nie wiem skąd taki pomysł, gdyby tak było (że wychylenie jest w chwili podania) to obrońca przejałby piłke, bo rozczytałby intencję Griezmana i Arthura. Stał metr od Griezmana i gdyby Griezman poszedł od razu w lewo lub zasygnalizował nawet taki zwrot to obrońca poszedł by do piłki.
Moim zdaniem i zdjęcie oraz filmik potwierdza to, że nie ma zwrotu Griezmana w momencie podania, jest póxniej. Moim zdaniem błędnie zinterpretowałeś sytację, aby ja dopasować do z góry załozonej tezy.

"Jestem poza tym ciekaw Twojej odpowiedzi - gdybyś założył..." W ocenie tego zdarzenia moim zdaniem opieram się na faktach (zdjeciach pokazujacych ruch,zawodnikó ich ustawienie) a nie na gdybaniach.

"Tak jakby odczytał ze wzroku Arthura prawdziwego adresata". Więc Arthur wzrokiem mógł dawać jakiś znak? Mimo, że nie wiemy czy to mogłaby miec nawet miejsce "bo nie widzieliśmy, gdzie Arthur spoglądał, ani nie siedzieliśmy w jego głowie" My nie widzieliśmy, ale możemy domniemywac że Griezman mógł widzieć. Na tym filmiku jest tak słaba jakoś że niewiele widać, dobrze obejżeć tą sytucję w lepszej jakości i widać że nie ma ruchu głowy Arthura, chyba że widzimy ruch gałek ocznych w ruchu zawodnika który w szybkiej akcji Griezman miałby dostrzec z kilku metrów (on tak a obrońcy już nie).
Moim zdaniem wszystko interpretujesz pod z góry założonę tezę.

"Wszystko więc sprowadza się do tego, czy uznajemy Arthura za pomocnika, który dostrzegłby wbiegającego obrońcę i w ułamku sekundy dostosował siłę i kąt podania idealny pod niego. Moim zdaniem Brazylijczyk na luzie jest w stanie to zrobić, Twoim zdaniem nie". Tego nie napisałem, prosiłbym nie wmawiać czegoś co nie zostało napisane, nie odwdzięczę się tutaj personalnym komentarzem o jedynym poprawnym interpretatorze zagrań drużyny i jedynym interpretatorze co inni uważają. Skąd wiemy, że ktos coś potrafi? Z pewnej powtarzalności, z pewnej obserwacji gry na boisku. Arthur który bardzo rzadko wogóle podaje prostopadle w Barcelonie, jego ilośc kluczowych podań ze względu na jego ilość podań i pozycje boiskową jest strasznie niska. Uważasz, że jest zdolny do prostopadłego podania, poprzez drugiego zawodnika? Na jakiej podstawie tak uważasz? Ile takich samych/podobnych zagrań Arthur zrobił w Barcelonie? Wskaż te sytuacje w których Arthur podaje do dwóch zawodników jednocześnie, aby wyciagnąc wnisoek że to potrafi? Może potrafi, ale nie jest to do udowodnienia.

"Pokazując zdjęcia, miejsce zagrania piłki, ustawienia zawodników i to Cie nie przekonuje to raczej nic nie przekona".

"I ok, ale proszę Cię, oszczędź sobie tonu pt. "Jeśli to Cię nie przekona, to już nic Cię nie przekona".

Moim zdaniem dopasowujesz cięgle własne interpretacje pod z góry załozonę tezę. Jak pokazuje zdjęcie ustawienie zawodników, miejsce podania, moment ruchu zawodników, Ty mówisz, że obraz z sytuacji Cie nie przekonuje, ale podajesz argumenty: gdybanie, ruch Griezmana w momencie podania czego nie było bo zdjęcie temu zaprzecza- ale moim zdaniem Ciebie sytuacja uwidoczniona na zdjęciu nie przekonuje, to jaki inny wniosek wysnuć, że zdjęcie które je materialnym dowodem Cie nie przekonuje.

"Nie musisz się ze mną zgadzać, ale myślę, że dodanie prostego "moim zdaniem" lub odpuszczenie sobie pretensjonalnego "pozdrawiam" nie zabolałoby Cię tak bardzo"
Po raz pierwszy czytam, że kulturalne słowo "pozdrawiam" w dyskusji, ktos uważa za pretensjonalne, ale w porządku każdy ma swoją wrażliwość, postaram się się go nie uzywać. Mógłbym wskazać, że pouczanie kogoś w sposób intencyjny, że słowo "pozdrawiam" odbierać ktoś może nagatywnie i uważać za pretensjonalne i pisanie o jakis boleściach z powodu odpuszczenia sobie kulturalnego zachowania jest niegrzecznym komentarzem. Nie odwdzięczę się, ja wolę dyskusje w kulturalny sposób. W porządku, większośc akapitów piszę "moim zdaniem".
Masz prawo do swojej interpretacji, jak każdy.

pax

0

@kamyk_23
Znowu chamski, personalny wpis. Nie odwdzieczę się.

pax

0

@Beztroskii
Jasne, że jak jest cos do pochwalenia. Popatrz na ustawienie Arthura i griezmana w chwili podania. Przeciez zdjęcie Cie nie przekona. Siła jest kluczowa? Tak sie gra w najlepszych ligach. Uwazasz, że Griezman nie byłby w stanie przyjąc tego podania, bo siła była taka, ze nogę by mu urwało? Zwykłe podanie do zawodnika w poblizu którego jest dwóch-trzech przeciwników.

pax

0

@JacekM
Przez whoscored jest na 7 miejscu, co whoscored bazuje na algorytmie statystycznym. Z czym na rzeczy? Dzisiaj userzy ocenili go na 3 a redakcja dała mu wyższa ocenę, uważasz że redakcja mu zawyża względem userów? :)
Marca dała mu dwie gwiazki tak jak Leo, a najsłabszych okresliła de Jonga, Arthura, Vidala i Griezmana. W Sporcie najwyżej razem z Messim, na fcbarca druga nota też wraz z innymi graczami.

pax

0

@kamyk_23
Jakich wielbicieli, jakie pierdoły, o jakim zaliczaniu piszesz? Miałem nadzieję, że chcesz coś poważnie porozmawiac, a piszesz personalne komentarze, starając się być złośliwym.
Co do podania, to wyjasniłem, pokazałem zdjęcia, pokazałem ustawienia zawodników, . Ty nie pokazałeś nic, oprócz personalnych wpisów.

pax

0

@kamyk_23
Rozmawiamy o podaniu Arthura do Griezmana, które uważasz że było do Semedo, a argument to... "A jaki można mieć na Ciebie argument oprócz tego, że statystyki kolego nie grają".

pax

0

@Midast
Witam
A jak Pan ocenia oceny po Levante? Redakcja dała mu wyższą ocenę od użytkowników. Na whoscored Nelson oceniony został jako 7 zawodnik a u redakcji ma druga najwyższą ocenę (po ocenie dla Messiego, fati i de Jonga) wspólnie z innymi 4 zawodnikami.

pax

0

@barteq
Ja się cieszę że rozmowa zeszła na ogólną ocenę przydatności, wartości, postepów gry Nelsona. dośc rzeczowa i w kulturalnej atmosferze.
pozdrawiam

pax

0

@kamyk_23
Jak sie nie ma argumentów to zostaje komentarz personalny. Nie mój poziom. Jak poobrażasz kogoś kto z Tobą dyskutuje to się dowartościowujesz?

pax

0

@AxelF
Nie znika zarzut o pasywna grę. W drugiej połowie znowu nie istniał. Praktycznie w każdym meczu ofensywnie gra tylko w pierwszej połowie i nie jest wazne czy z lewej czy z prawej strony. Ze Slavią grał dobrze w pierwszej połowie z prawej i dobrze współpracował z Leo i Suarezem. Zarówno Leo jak i Suarez grają z nim do tego dostaje piłki od Pique i Lenglet na prawa stronę, dziwny zarzut że na prawej nie chca z nim współpracować.

pax

0

@barteq
NIe, cała nasza rozmowa dzisiejsza i nie tylko dzisiejsza jest rozmową o niby tendencyjnym ocenianiu Semedo z czym nie można sie zgodzić.

pax

0

@kamyk_23 A czym Ty się podparłeś?? Aaaa, nie podparłes sie niczym i z podparcia sie nie czym uważasz że cos wynika. Co mi to ma pomóc i w czym? To podanie do Griezmana ma być podaniem do Semedo? Hah

pax

1

@barteq
Tak, tylko zauważ jedno, abstrahując od tego kto ile gra. Mówimy tu o ocenach. Trzy mecze temu Nelson dostał zawodnika meczu - ja słowa nie napisałem krytycznego po tamtych ocenach a redakcja taką ocenę dała. Popatrz Busi czy Pique popełniaja błędy i dostali dzisiaj najgorsze oceny w zespole. Oceniamy grę, możemy usprawiedliwiac brakiem doświadczenia pewne elementy (Fati) czy chwalić jak w czyms jakiś zawodnik zrobił progres, ale nie powinno mieć to wpływu na oceny.
To nie sa trampkarze, że oceniamy postępy w grze, to profesjonaliści którzy zarabiają miliony. W ubiegłym sezonie Roberto był półtora miesiaca kontuzjowany i Semedo grał regularnie i nie przekładalo się to na poprawę gry.
Życze Nelsonowi jak najlepiej i chciałbym aby wszedł na wyższy poziom, jednak głównie wskazuję rzeczy związane z jego ocenami, dlaczego redakcja dała taką oglądając mecz drugi czy trzeci raz. Ostatnio oceniałem trochę i dałem mu ocenę wyższą od redakcji a dzisiaj bym sie zgodził z oceną redakcji która jest wyzsza od oceny userów.

pax

14

Oceny ogólnie pokrywają się wmiarę z moimi spostrzeżeniami. Co bym zmienił. de Jong - jednak ocena niżej, chaos w drugiej połowie to w dużej mierze jego wina, tylko jedna pozytywna akcja w obronie w całym meczu. Ansu ocena niżej - nie dał nic zeposłowi oprócz strat i zmarnowania sytuacji. Messi - ocena wyżej - każdy inny raczej by dostał 6 - pewnie wykorzystany karny, druga bramka nieuznana, bliski trzeciej w zamieszaniu podbramkowym gdzie mógł strzelic bramke leżąc na boisku, do tego 3 kluczowe podania w tym świetne do Griezmana z którego powinna być bramka, fajnie rozrzucał piłkę i współpracował z zawodnikami. I jak na niego tylko 6 strat. W skali Leo to przecietność ale w skali reszty świata to dobry występ.

pax

0

@stone80
Ja za mecz dałem mu 4 a nie 3, ale tutaj staram się w pewien sposób bronić argumentów redakcji.
Ale nie ma tu sytuacji gdzie Nelson ryzykuje, gdzie robi cos nieszablonowego.
pozdrawiam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?