pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
19
Zawodnicy Barcelony którzy nie mieli ani jednego odbioru (zarówno bezpośredniego jak i przechwytu)
Semedo - 0
de Jong - 0
Alba - 0
Suarez - 0
Z takim zangażowaniem to cięzko będzie coś więcej wygrać. De Jong znowu cień zawodnika klasowego, a boczni obrońcy bez wygranego pojedynku tez tragedia.
Nawet Fati grając 10 mniut zanotował odbiór.
3
@dammar91
Wyjaśnij dlaczego Frankie ??
0
@DaPi
Notino czyli byłe iperfumy lub eglamour(taniej).
0
@Alex66
Zależy ile lat i jak będzie wykorzystywany. Z eleganckich zapachó to Givenchy pour homme, Chanel platinum egoiste czy Versace Eros, z bardziej sportowych ale ciekawych to kenzo - ale po recepturyzacji to już nie jest to.
0
@stone80
Ciężko z Toba dyskutować.
zadałem pytanie.
"To za co odpowiadał de Jong?"
Odpowiedziałeś o rakiticiu i Busuetsie.
Jeszcze raz zadam pytanie - za co odpowiadał de Jong?
0
@ściah
4
Jak mówiłem, jest to jedyny zawodnik który moim zdaniem mozna byłoby zmienić o dwa oczka. Nawet jesli zagrał lepiej od Ivana, to Rakitić jednak nie zagrał na 2.
2
@ściah
Z ocenami albo się zgadzam albo jest różnica jednego oczka, no może oprócz de Jonga. Dla mnie szczególnie jaskrawa jest tu zrównanie ocen Busquetsa i de Jonga. Rozumiem że Sergio ma ocenę niżej za karny (6) - (6-1). Sergio był prawie zawsze w swojej strefie, miał 7 odbiorów, dobrze przenosisł ciężar gry, miał 9 przerzutów i świetną asystę drugiego stopnia, przy której ręce same składały się do oklasków. De Jong grał jak wolny elektron (co widać na heatmapie), w obronie bardzo słabo, spóźniony, nie wypełniał przestrzeni między strefami w destrukcji przez co RSSS łatwo przechodzili do ataku. Jego strefę cały czas asekurował Griezman, bo jego nie było lub był po prostu bierny. Jedna interwencja w obronie na 90 minut i zero efektów ofensywnych. Często dobrze wychodził z piłką ze środka przy szybkich akcjach po czym spowalnial grę holując piłkę i podejmując złe decyzje. Moim zdaniem to był słaby mecz de Jonga - jak pisał @th@les i @VeB92Nov jego najsłabsze zawody w Azulgranie. On tez bardzo często po prostu był bierny, piłka przechodziła w dośc bliskiej odległości od niego on stał i tylko obserwował. Z resztą ocen bym się zgodził (nie było by różnicy dwóch oczek co jest wymagane w nowym regulaminie), oprócz właśnie w przypadku du Jonga. Może to będzie nie popularne, bo de Jong jest jednym z ulubieńców userów, ale uważam że były to jego naprawdę słabe zawody.
0
@stone80
To za co odpowiadał de Jong? Skoro nie za kontrolę, w ofensywie nie dawal nic, w defensywie również a miał panować nad środkiem pola i z tego tez nic nie wychodziło?
0
@stone80
Gdzie mówię tu tylko o statystykach. Teraz już zamiast argumentów piszesz kłamstwa. Kontrował ?? Tylko obrażasz, kłamiesz, kontry polegaja na argumentacji - u Ciebie ich nie ma.
27
Do ocen nie będę się odnosił, ale opisy znowu bardzo słabe. Tyle można wyczytać na podstawie statystyk, bez oglądania meczu i z nich ułożyc komentarz. Brakuje jak zwykle ostatnio głębszej analizy, gry bez piłki i wielu konkretnych akcji. Chociażby uznanie Busquetsowi świetnego podania z bramką Luisa, idalane podanie do Leo na sam na sam z bramkarzem (Arthur czy de Jong powinni uczyć sie na tym podaniu), gdzie bramka to w 50% zasługa tego podania - bez komentarza. Zabrakło świetnych powrotów Griezmana gdzie zabezpieczał defensywę , gdyż de Jong w tym meczu był wielokrotnie spóźniony, a wręcz zagubiony, do tego często stał obserwując jak inni w defensywie się uwijają. Gol na 2:2 za który obarczony został Roberto (porócz Ter Stegena) mimo, że nie on krył zawodnika wchodzącego na skrzydło. I tak można pisać i pisać.
0
@stone80
Coś na temat ostatniego spotkania de Jonga czy tylko taka luźna rozmowa bez argumentów lub nie na temat.
A co do wstydu? Nie jestem redaktorem. Wstydzić się nie muszę, dla mnie powodem do wstydu byłoby obrażanie innych użytkowników, czy brak argumentacji w dyskusji, nie mówiąc już o jej niezrozumieniu ( np. gdy rozmowa dotyczy jednego spotkania a ktoś pisze o dwóch sezonach). Dla mnie byłby to wstyd, ale nie każdy wymaga od siebie tego co ja.
0
@stone80
"Nie ośmieszaj się człowieku".
Uwielbiam, gdy ktoś zaczyna dyskusję od ataku personalnego, od razu wiem z jaką osoba mam doczynienia. Wiadomo od razu, że nie bedzie argumentów, tylko personalny atak bo jakoś trzeba przykryć brak argumentów.
"Rakitic i Busquets są dwoma głównymi przyczynami tego jak beznadziejnie wygląda nasza gra od 2-3 sezonów".
Co to ma do dyskusji?? Bez sensu. Mówimy o OSTATNIM spotkaniu. Messi jest naszym najlepszym zawodnikiem i czy za ostatni mecz nalezy mu się 10 bo przez ostatnie 12 lat był najlepszy? Nie. Oceniamy grę w ostatnim spotkaniu. Można dyskutować nad rolą Ivana czy Busiego przez ostatnie dwa lata, ale w dyskusji czy de Jong zagrał źle czy dobrze nie ma ta dyskusja znaczenia.
"Jak bardzo byś ich nie kochał to tego już nie zmienisz".
Widać że brakuje Ci argumentów, dlatego wypisujesz takie bzdury.
"Arthur i De Jong obecnie są 2 tysiące lat świetlnych przed nimi".
Arthur od dłuższego czasu nie gra, a jak grał to jego gra nie powalała, w ciagu ostatniego roku nie zrobił postępów, jest głównym hamulcowym gry, podaje głównie do tyłu i do boku. Gra wolno, przewidywalnie, jedynie co mu się udaje to utrzymanie się przy piłce.
"On po prostu nie daje rady, każdy mecz jest spóźniony i zwalnia naszą grę".
Akurat Busi gra dużo bardziej wertykalnie od Arthura i de Jonga bo ma już inen schematy, jest bardziej cofnięty więc naturalnie gra raczej do przodu, i jest jednym z pierwszych którzy dostarczają piłkę do przodu, Arthur i de Jong ja holują i robią niepotrzebnie kółeczka.
"Obecnie w pomocy ważna jest dynamika i zaciekłość a to mają tylko Arthur i De Jong i może jakieś młodziaki".
Arthur bardzo słabo broni i nie ma u niego zaciętości , pomyliłeś z Arturo, de Jong przeważnie dużo biega i nadrabia pewne braki w ustawieniu bieganiem, ale ostatni mecz mu nie wyszedł i tyle. Cały czas spóźniony i mało aktywny w destrukcji.
0
@TenJeden
Po prostu dbający o poziom na stronie
1
@Mani3k
Tytuł newsa: "Co słychać u ex-barcelonistów? Październik i listopad".
czytajmy ze zrozmieniem :)
To jest w tytule
3
@Piotr777
"Gdybyśmy mieli w pomocy Odegarda oraz Oyarzabala to zmiażdżylibyśmy wczoraj Real".
Pełna zgoda, tylko nie wiem czy jest to zgodne z przepisami grać 13 na 9 :)
"największe drewno La Ligi - Rakitić"
Jest to zlamanie regulaminu.
"Nie chcę czepiać się De Jonga bo on się dopiero aklimatyzuje".
Acha, ok, czyli szukamy kozła ofiarnego w postaci Ivana, ale inni są ... nietykalni :)
1
@Barca_Big_Moment
Masz rację, nie myliles się, nie jestem inteligentny, nie wyczułem ironi :)
2
@zgutek
Dlaczego ?? Nie rozumiem? Co jest nieaktualnego?
2
@AxelF
Jak zwykle powrót do tych samych komentarzy sprzed lat, które wtedy punktowałem. Alves sezon przed odejściem miał najwięcej odbiorów w całej lidze hiszpanskiej. Ivan nie ubezpieczał Alvesa, conajwyzej asekuracja była Pique tak jak jest do dnia dzisiejszego na PO. Alves o żelaznej wydolności grał box to box, piłka jest szybsza od każdego, ale nie oznacza że nie wracał. Jeszcze tylko tekst o strącaniu gołebi z dachu i bedziemy w domu :).
1
@stone80
"Weź już kończ i wstydu oszczędź". Skoro to prośba (to nie bedę zbijał zdanie po zdaniu twoich nie mających nic wspólnego z rzeczywistością tekstów), to niech tak będzie jak Wołodyjowski Kmicicowi, niech będzie że skończę, aby więcej Cię nie upokarzać i wstydu Ci przynosić. Prośba przyjęta.
1
@Barca_Big_Moment
"To powiedz że jeszcze przez Ernesto Valverde Holender gra słabo. Gościu zalanie winy na trenera jest bardzo słabe, Frenkie nie będzie grał dobrze w każdym meczu".
Zrzuciłeś winę na trenera (bo ja o tym nic nie wspomniałem) a potem napisałeś że zrzucanie winy na trenera jest to słabe. Dziwne.
Tak w tym meczu Busi go zjadł i to nie tylko statystycznie 8 akcji defenywnych do 1 de Jonga, ale sposobem poruszania się, zajmowaniem przestrzeni, zamykaniem korytarzy, no i świetnym podaniem do Leo gdzie 50% bramki można mu zapisać. Frankie nie w każdym meczu będzie grał dobrze i to był taki mecz.
0
@stone80
Drugą bramkę głównie zawalił Ter Stegen
0
@stone80
Zero kreatywności? Busi zrobił druga bramkę, idealne podanie do Leo na sam na sam z bramkarzem. Tak, tak wiem wiem, nie trzeba oglądać spotkań wystarczą hejty na rambli i juz wiesz kto jak zagrał, hahahaha. De Jong zagrał slabiutko i jakieś bezargumentowe komentarze tego nie zmienią. Był słabyu w obronie i ataku.
2
@stone80
Zaczynasz od ataku personalnego. Uwielbiam takich ludzi z takich komentarzami, jak się nie ma argumentów to atak personalny. Co de Jong zrobił pozytywnego?
Ciagle spóźniony, nie uczestniczący prawie w ataku a w obronie jeszcze mniej widoczny, wiecznie asekurowany przez Griezmana. Bardzo słaby występ. Busquets katastrofalny mecz? Oprócz karnego grał dużo lepiej od de Jonga, wciągał w nosem w obronie i ataku, w obronie odbierał i przechwytywał w ataku zrobił drugą bramkę dla Barcelony, a de Jong ? Nic, oprócz hype
0
@ArdoFCB
Zostałeś przyłapany na kłamstwie i powiem szczerze bardziej wyszedłbyś z twarzą gdybys się przyznał do tego kłamstwa (zindroktynowany propagandą) niż pisał to co piszesz. Ehhhh, nie rozumiem ludzi którzy ordynarnie kłamią.
Po co wprowadzasz watek Morawieckiego? Pisalem, że będziesz wprowadzał dodatkowe wątki, tylko aby nie przyznać się do zakłamania. Wałęsa tak powiedział, bo gdy prawie cała Solidarność siedziała w stanie wojennym i robili wszystko aby się trzymac razem, Morawiecki będąc na wolności rozbijał jedność Solidarności tworząc alternatywna organizację. Dlatego tak Wałęsa powiedział. Jednak wolę pisać o tym o czym była dyskusja o twoich kłamstwach na temat sprzedawania kolegów w stanie wojennym.
Okażesz się mężczyzna i przyznasz się do kłamstwa, czy będziesz pisał o wszystkim tylko byleby nie na temat.
1
@ArdoFCB
Czyli nie przyznasz sie do kłamstwa ?? Mimo, że wczoraj pisałeś, że donosił w stanie wojennym na kolegów, teraz już piszesz że "może" donosił Jak widać nie on tylko zmieniał zdanie, sam widzisz, że zostałes przyłapany na kłamstwie i na zmienianiu zdania. Piszesz, że nie wiesz, ale zakładasz, że może donosił w stanie wojennym, dlaczego tak domniemujesz? Bo lubisz oczerniać innych ? Pisałeś o Cenckiewiczu (nie przepadam za nim, ale to moja osobista opinia, mimo że rozmawiałem z nim), że potwierdził iz Wałęsa sprzedawał w stanie wojennym kolegów. To było kolejne twoje kłamstwo. Cenckiewicz pisał że współprca była mniej więcej do połowy lat 70-tych, a próba kolejnego nawiązania współplracy została przez wałęsę odrzucona. Przytoczył w swojej książce raport z spotkania funkcjonariusza z wałęsą: "Ponowne nawiązanie kontaktu z TW "BOLEK" spowodowało u niego bardzo aroganckie zachowanie w stosunku do naszego pracownika i stwierdzenie, że na żadne spotkanie nie przyjdzie, gdyż nie chce naszych organów znać".
Przyznasz sie do kłamstw czy dlaje będziesz wił się w kłamstwach ?
1
@ArdoFCB
Teamt był o stanie wojennym, o 13 grudnia, ciągle pisaliśmy o stanie wojennym i pisałeś że wtedy sprzedawał kolegów. Jesli umiesz czytać ze zrozumieniem to Wałęsa mówił o sytuacji 11 lat wcześniej a nie o stanie wojennym. Ty kłamałeś, że w stanie wojennym sprzedawał kolegów.
czekam na dowody bo jak pisałem tylko kłamstwa rozsiewasz
1
@ArdoFCB
Rozumiem, że dalej nie przyznasz się do kłamstw? Nie rozumiem jak można kłamać i jeszcze trwać w kłamstwie? Po co wysłałeś ten link do tego artykułu. Nic tam nie ma o sprzedawaniu kolegów w stanie wojennym. Dalej czekam bo tak jak sądziłem będziesz kłamał i kłamł i kłamał bo nie przyznasz sie że twoje kłamtwa maja króciutkie nóżki. Jeszcze raz - wskaż, jakieś dokumenty mówiąc że Wałęsa sprzedawal kolegów w stanie wojennym jak twierdziłeś. Ja przyznam się do błędu i posypię głowę popiołem, Tobie za pewne zabraknie przyzwoitości gdy tego nie zrobisz i znowu będziesz kłamał.
Mam nadzieję, że nie jestes za jakąś opcja polityczną typy narodowcy, czy inne takie co uważaja patriotyzm za coś ważnego a przy okazji wylewają jad i kłamstwa na innych Polaków.
0
@VenoM
Hmmmm, to jednak FDJ był wolnym elektronem w pomocy, źle ustawionym i spóźnionym.
2
@KamQiX
dzięki, chyba mniej więcej o to mi chodziło, teraz tylko musze to opanować, ehhh
2
@ArdoFCB
Mówiłem Ci, że "ty" piszemy Ty w bezposrednim zwrocie do osoby, to kwestia kultury. Po drugie znowu kłamiesz, oczerwniałeś i kłamałeś o Wałęsie, że sprzedawał kolegów w czasie stanu wojennego. Napisz którzy opozycjoniści mowili , że wałęsa donosił na kolegów w czasie stanu wojennego, dostał mieszkanie w czasie wojennym i w czasie wojennym wygrał w totolotka? Liczby skreślał na internowaniu??