pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
23
@Odesseiron
W tej polityce głowy bym sie nie doszukiwał :)
20
@Odesseiron
A tam od razu zdechła, po prostu na swój sposób "powstała z kolan" :)
1
@Odesseiron
Niebawem będzie kolejna tego typu operacja, sądzę że w ciagu krótszym niż 3 lata.
9
Jeśli komuś nie podobają się oceny niech napisze dlaczego, co zostało nie uwzględnione przez redakcję, co zostało źle zinterpretowane. Regulamin zakłada zmianę oceny jeśli do swoich argumentów przekona się redakcję. Dlatego moim zdaniem bez sensu jest pisanie „oglądali inne spotkanie”, „popłyneliście” „rzygam tymi ocenami”. Każdy ma prawo do subiektywnej oceny zawodników, redakcja też, dała sobie pewien margines - zmiana nastąpi jedynie przy rażącej nieadekwatności ocen czyli o dwa „oczka”. Więc zastanówmy się przy jakich zawodnikach mogło dojść do takiego rażącego błędnego oceniania. Roberto? Ocena 6 – w pierwszej połowie najlepszy na boisku, ciagła gra box to box, non stop pokazywał się na skrzydle i wracał biegiem do obrony, 3 kluczowe podania, w drugiej już dużo mniej aktywny w ataku, w obronie przyzwoicie, ale mało miał tez do roboty na swojej stronie – moim zdaniem dostał adekwatną ocenę. Pique – zagrał dobre spotkanie, nie miał udziału w stracie bramek, kilka razy dobrym ustawieniem ratował zespół, to złe podanie w środku pola przechwycone przez Espanyol jedynie rzutuje na jego postawę, nawet jeśli jego grę ocenić jedynie o oczko niżej to i tak w granicach błędu. Lenglet – oceniony o dwa oczka niżej od Pique, moim zdaniem powinien mieć 4, słaby występ ale do przegrywanych pojedynków w pierwszej połowie doliczyłbym to, iż Wu Lei przy bramce uciekł właśnie jemu. Alba występ oceniony jako słaby z oczkiem wyżej za asystę no i tak było. Ivan dla mnie słaby występ – niewiele dał, ale i niczego nie zawalił, próbował rozgrywać, dobrze przerzucał głównie na prawe skrzydło, ale to tyle, występ bez historii, tu ja bym dał oczko wyżej czyli słabo. Busquets – dobry występ, jeśli nie ogląda się drugi raz spotkania to nie widzi się pewnej pracy jaką on wykonuje i ustawienia które daje, jego straty głównie brały się z wertykalnych podań, on głównie uruchamiał podaniami ofensywę, nie holował piłki jak de Jong, tylko grał szybko, na uwagę zasługuje skasowanie akcji przy stracie de Jonga w 61’ gdy zawodnik Espanyolu wychodziłby na sam na sam. Jeśli nawet nie bardzo dobra postawa to obniżenie o dwie noty byłoby moim zdaniem niesprawiedliwe. De Jong - czasem starał się, ale bez jakości, 3 kardynalne błędy i do tego bierność w obronie, źle ustawiony i objeżdżany, nota 2-3 dalej w granicach błędu. Griezman trochę mecz bez historii jak i jego ocena, uważam adekwatna do gry, grał ambitnie, starał się ale bez efektu. Suarez – walczył, kladł się jak to Louis ale i były z tego efekty, bramka i świetna asysta, oczywiście raził swoimi niedokładnościami i niechlujstwem szczególnie w pierwszej połowie ale dokładając do tego akcję ze słupkiem kilka dobrych zagrań czy nawet ciekawych (jak przepuszczenie piłki do Vidala) to nie widzę tu podstaw o obniżenie o dwa stopnie, można się spierać czy 7 czy 8, ale czy warto? I Messi bo jak widzę głównie o jego ocenę tu chodzi. Miał kilka akcji, świetna akcja z kluczowym podaniem do Suareza, kilka innych dobrych rajdów gdzie niestety zbyt późno decydował się na oddanie, świetne wejście do dośrodkowania Roberto i strzał głową, wciąż potrajany gdy tylko miał piłkę w defensywie mniej widoczny co nie oznacza że stał jak kołek przez całe spotkanie (czasem dobrze obejrzeć drugi raz spotkanie), w skali ogólnopiłkarskiej przeciętne spotkanie w skali Leo słabo.
Barcelona gra słabo na wyjazdach, mecz derbowy ze zmotywowanym Espanyolem z nowym trenerem. Było od początku pewne że nie będzie to spacerek. Derby to derby. Oceny moim zdaniem mieszczą się ogólnie w granicach błędu, można uważać że są ciut za wysokie przy niektórych zawodnikach, w głównej mierze biorąc pod uwagę wynik końcowy, jednak oceniamy indywidualnie zawodników.
Skoro wymagamy (tak tu czytam) szacunku od redakcji to jeśli ich oceny nam się nie podobają to piszmy merytorycznie co w nich konkretnie nam się nie podoba, bo wylewanie jakiś pretensji jest bez sensu gdy nie uargumentujemy własnego zdania.
0
@Mathew86
Bravo Ty. No widzisz, odwracałeś wzrok jak świetnie zagrywał do Roberto, jak przechodził obrone przeciwnika, jak był faulowany w poblizu pola karnego przeciwka skąd leo miał szanse strzelecką. Nie rozumiem, jak można pisac o czyms o czym nie ma sie pojęcia bo sie nie oglądało tego o czym sie pisze. Bravo TY.
0
@monsterrize
Narazie nie ma pomysłu na wykańczanie akcji dobrymi podaniami. Jakie wrzutki?? Ma jedna wrzutkę w 36 spotkaniach. Zdobył jednego gola w 36 spotkaniach zaa pola karnego, więc nie ma mowy tu niekonwencjonalnym oddawaniu strzałów i robienie z tego wrażenia. Na 36 spotkań oddał 8 strzałów zza pola karnego i 3 polu karnym i zdobył dwie bramki. Ma klej w stopie i technicznie jest dobry, ale jak narazie niewiele pokazał w kreacji.
0
@Bulos11
Taaaa. Zawalił pierwszą bramkę, strata na wlasnej połowie, strata na środku w której Busi uratował wyjście zawodnika na sam na sam, 4 głupie faule, osłabienie zespołu. Podaj argumenty, skoro uważasz że de Jong był najlepszy.
0
@monsterrize
Jakie fajerwerki?? Arthur ma dobre wyjście spod pressingu ale słabo kreuje, podaje do boku lub do tyłu, zamiast grac szybko robi kółeczka spowalniając grę. De Jong w ofensywie i defensywie nie powala, od kilku spotkań źle gra. przypominam że początek sezonu gdzie gralismy zupełnie w kratke to w podstawie był Arthur i de Jong. Arthur to może być gwiazda, ma potencjał, ale narazie gra słabo, przewidywalnie.
0
@Mathew86
Mógłbyś strzępić? Zawsze głos każdego w dyskusji jest ważny. Ja bym ocenił inaczej, więc czy mógłbys wskazac argumenty za wystawieniem oceny 1 dla Ivana.
1
@Ledsbourne
A pomysl jak byliby zlinczowani na rambli. Ile wyzwisk by poszło. Sądzę, że ruszyłaby składka na Rambli na bilet dla nich do 3 ligi wietnamskiej.
10
@stone80
Jak zwykle komentarz pełen merytoryczności, argumentami mnie pobiłeś, rozłozyłeś na łopatki wnikliwą analizą spotkania i charakterystyką poszczególnych zagrań. Dziękuję, że naświetlajac pejoratywnie mój komentarz dałeś mi asumpt do zgłębiania tej tajemnej wiedzy którą posiadasz a nie jest dana nam szarym żuczkom.
9
Czasem nie sposób mi zrozumieć oceniania Ivana i Frankiego. Podobnie jak w kilku poprzednich spotkaniach widzę oceny, które moim zdaniem nie daj boże wskazywały Ivana, iż zagrał lepiej od Frankiego. Kilkanaście dni temu Ivanowi który grał przy nieobecności Busquetsa jako defensywny pomocnik, często jako trzeci stoper zarzucono brak kreacji, mimo że nieźle wywiązywał się z zadań defensywnych, Frankiemu odpuszczono wtedy błędy w ustawianiu się, brak powrotów, niepokrycie Varane gdy po jego strzale Pique wybijał piłkę z linii bramkowej czy fatalną interwencję przy strzale Casemiro, do tego spowalnianie akcji i złe decyzje w ataku. Ivan został oceniony gorzej mimo, że lepiej wywiązywał się ze swoich zadań od Frankiego i nie popełniał rażących błędów. Holender który według whoscored w ostatnich 4 spotkaniach (270 minut) nie zanotował ani jednego kluczowego podania i tylko 1 odbiór piłki – przymierzany na zastępcę Busiego – JEDNA udana akcja w defensywie na 4 spotkania !!!.
Od momentu kontuzji Arthura jest odpowiedzialny za napędzanie ataków, on odpowiada za transfer piłki i wychodzi mu średnio, gdyż czasami zbytnio ufa swojemu dryblingowi, który go zgubił w spotkaniu z Espanyolem. Ivan zagrał słabo w tym spotkaniu, dla mnie ocena cztery, w ofensywie podobnie jak Frankie kilka dobrych rozciągnięć (piłka do Roberto na początku spotkania między zawodnikami, kolejna do Roberto przy wrzutce na głowę Leo, faulowany gdy minął zawodnika, kolejny faul ok. 24 metrów od bramki Espanyolu), kilka niezłych klepek z Roberto i Leo, ale bez efektu i bez błysku, w defensywie podobnie jak Frankie bez efektu w postaci odbioru czy przechwytu, jednak miał udany wślizg, lepiej zajmował pozycje i szybciej wracał od de Jonga do obrony co było widoczne chociażby w 44’. De Jong pierwsza strata już w w 1 minucie, na szczęście na połowie przeciwnika, jednak w 5 minucie już strata na wysokości własnego pola karnego, przeciwnik zabiera mu piłkę i groźnie dośrodkowuje, w 19’ strata przy sygnalizowanym podaniu do Alby, 22’bezsensowny faul łokciem na własnej połowie, odpuszczenie krycia w polu karnym i jego zawodnika strzela bramkę, w 61’ fatalna strata na środku pola i gdyby nie świetne ustawienie Busiego Espanyol miałby sytuację sam na sam, w 65’ niby faul taktyczny na pierwszą żółtą, ale on był dużo szybszy od przeciwnika, który dopiero się rozpędzał i mógł piłkę przejąć bez faulu, gdyż gracz Espanyolu wypuścił ja sobie do przodu, 72’ faul de Jonga który już mógł się zakończyć drugą żółtą – Melendo, nie podnosił się z 2-3 minuty z murawy, 79’ strata na własnej połowie, faul i czerwona. De Jong miał największy wpływ na wynik spotkania, pierwszą bramkę zawalił a jego błąd i wyrzucenie z boiska skutkowało osłabieniem drużyny i dało impuls Espanyolowi a Barcelona straciła kontrolę nad spotkaniem a ma taka sama ocenę jak Ivan, który zagrał podobnie słabo, ale nie miał kluczowych błędów jak de Jong.
0
@FDJ
Hmmm, to jak wytłumaczysz że Leo takie liczby wykręcał zanim był u nas Suarez ?? Messi to Messi, jak Villa grał czy Henry a grali wyżej od niego i tak wykręcał lepsze liczby. Nie jesem wielkim zwolennikiem Suareza, ale w każdym watku co czytam krytykę wobec tego piłkarza.
Przyznam mi tez się zdarza pisac, kilka krytycznych uwag pod rząd względem jakiegos piłkarza który zagrał źle w jakims spotkaniu, ale tworzę max 2 watki, raczej odpowiadam na bzdury pisane przez innych niż zarzucam wątkami forum. Ale Ty masz prawo dom prowadzenia dyskusji po swojemu. Ja czytam (tak mi sie wydaje)od 2 dni cały czas Suarez i jego gra na "9" a gra Leo na "9".
Leo powinien byc w pomocy od kilku sezonów lub jako cofnięta "9" z dwójką napastników. Pomoc nie funkcjonowała zanim przyszedł Suarez, a taktyka Lucho jedynie pogłębiła ten proces.
1
@Bagsik88
Wiem , pamiętam, nawet były jakies spiny :) Ważne, aby druzyna grała jak najlepiej.
2
@dimas82
Właśnie za Pepa była duża wymiennośc pozycji, był Alves box to box i był Iniesta i Xavi wchodzący w pole karne. A teraz? Zobaczyć Arthura czy de Jonga w polu karnym to jak zjeść karpia na wielkanoc.
0
@FDJ NIe o to chodzi, raczej pytam po co piszesz kilka razy to samo tworząc nowe wątki.
0
@FDJ
Mam wrażenie że w ciągu 2 dni rozpocząłeś 15 wątek o tym samym. Czasem chciałbym Ci odpowiedzieć, podzielić sie opinią, ale już sam nie wiem w którym mam napiasać :)
0
@myscooter
Wyjaśnij mi więc jedno, Iniesta miał bardzo słaba grę przed tą tragedią, a jednak jeśli chodzi o tragedię, to w ciągu miesiąca po utracie dziecka Iniesta ma najlepszy okres gry w sezonie - w ciągu 24 dni - 2 bramki i 5 asyst. 5 dni po tej tragedii asystuje w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City, 9 dni po poronieniu zalicza swój najlepszy występ w sezonie - 2 asysty i bramka z Osasuną. 2 tygodnie po poronieniu strzela bramkę Realowi w Madrycie, następnie w ciągu kolejnych 8 dni dokłada asystę Celcie i Atletico w Lidze Mistrzów.
0
@Nano22
I co z tego? Problem z druga linią rozpoczął się dużo wczoeśniej zanim przyszedł valverde.
Od conajmniej sezonu 2014/2015.
3
@Encore
Ale tak gra druga linia od ponad 5 lat.
1
@Bernard777
Oj była. Mimo, że Barcelona do ostatniego meczu biła sie o mistrzostwo i tylko błąd sędziego sprawił, że tego mistrzostwa nie osiagneła to radze poczytac komentarze z tamtego okresu. Większośc użytkoników jechała równo po Martino i po zawodnikach, a po przegranym mistrzostwie to się cieszyli bo uważali, że z taka grą Barcelona nie zasługiwała na mistrzostwo.
2
@krzychu1526
Niestety nie widziałem nikogo w koszulce Lewego w Omanie.
3
@Piotr777
Tak, wina Valverde że Semedo truchta i mija sie z piłką przy dośrodkowaniach. Skoro co rusz, słyszymy plotki iz sztab nie jest z niego zadowlony, to chyba nie wypełnia poleceń trenera.
3
@Yoshi94
Ale Nelson idzie do przodu i nie wraca, Roberto gra cały czas box to box, a Semedo truchta. Dembele wypuszczał Nelsona ale piłek zwrotnych nie było.
1
@Yoshi94
Faktycznie ostatnio coś w tym jest. Alba ma o tyle łatwiej że na jego stronie jest Griezman, czasem Dembele a czasm fati którzy wracają. Na PO trzeba jednak bardziej się przykładac do obrony bo tam nie ma wsparcia z ofensywy.
3
@xJLx
Rozumiem, czyli na forum zarzuciłes pewne niefajne kwestie moderacji a na pytanie abyś pokazał konkretne przypadki w których @wpwelement , łamie niejako własne zasady już milczysz. Albo jest coś na rzeczy i mówisz jak jest i pokazujesz to albo działasz na zasadzie obrzucania niepotwierdzonymi przypuszczeniami, tylko z jakich powodów? Nie rozumiem po co rozpocząłes ten wątek, skoro nie odpowiadasz na pytanie o obecne przypadki które by potwierdzały twoje hipotezy.
Za Jakie mówienie prawdy poleciały konta na perma? Uważasz że jest ciemna strona mocy w postaci redakcji i moderacji, "kolesiostwo" "zaufani wiedzą"?
Ja nie piszę, że nie jest tak jak mówisz,ale należałoby to wykazać. Ja sie nie spotkałem z taką sytuacją.
Jak widzisz ta dyskusja wisi na rambli od kilkunastu godzin, nikt jej nie usunał, baaa, nawet jest pozycjonowana na stronie głownej, nikt nie dał Ci bana a Ty piszesz "Kilku już próbowało i skończyło się to na: usunięciu postu/banie dla użytkownika". To chyba nie potwierdza kolejnej twojej hipotezy.
Grzecznie poproszę raz jeszcze o odpowiedź: Podaj obecnie przykłady multikont z jednego IP i moderacja wiedząc o tym nic z tym nie robi.
0
@xJLx
Tzn. Z czym kolejny raz się mylę?
Z tym że posiadanie multikont jest zabronione? Z tym że po powzieciu informacji przez moderacje konto jest banowane? Sam podajesz przykłady działań moderacji więc o co chodzi? Podaj obecnie przykłady użytkowników którzy mają kilka kont z jednego IP i moderacja wiedząc o tym nic z tym nie robi.
2
@Maker0
De Jong nie gra tak jak piszesz. De Jong nie stracił tylko jednej piłki w tym meczu.
1
@Lares
Przez dwa sezony w lidze hiszpańskiej
2014/2015, 2015/2016 - łącznie 3 asysty
w LM
2014/2015, 2015/2016 - łącznie 5 asyst
Przypominam dwa sezony w samej lidze hiszpańskiej
2011/2012, 2012/2013 - łącznie 25 asyst
2
@Destiny
Kto tu broni trenera? Po prostu smieszą mnie ludzie którzy spóźnioną interwencję zawodnika, albo jego kiks zwalają na trenera. To wina valverde że Frankie dzisiaj miał dwa bezsensowne faule i że odpuscił zawodnika który strzelił bramkę. Taktyka to jedno, mozna ją krytykować, pokazywać błędy trenera, podobnie styl gry mozna krytykować, ale pisać każdy indywidalny błąd zawodnika że to wina trenera jest żałosne.
Widzę złe ustawienie zespołu, widzę braki na skrzydłach i brak jakości w pomocy częściowo mogę tu obarczać winą trenera, ale jak Ter Stegen zamiast złapać piłkę wypuści ja z rąk wprost pod nogi przeciwnika nie będe winił trenera.
Skoro piszesz, że bredze napisz gdzie się pomyliłem w opisie wczorajszego spotkania de Jonga?