pax

1

@zadafcb
To ten co twierdził, że Polska jest "kondominium niemiecko-rosyjskim pod żydowskim zarządem powierniczym" a Stany Zjednoczone planują założyć w Polsce drugie państwo żydowskie? O podatkach mówił: "Dość wyzysku, dość talmudyzmu biurokratycznego". Jesli to ten to ma wyraźny problem z pewną nacją.

pax

6

@FC1899Barca
Podałeś
"Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim".

I napisałeś że to hipokryzja. Przywołałeś ponad 40 punktów, wskazując jako rząd Tuska robił to samo, więc nazwałeś jego wypowiedz hipokryzją.

Wskaż które punkty przywołane przez Ciebie wskazują na :
- wyprowadzenie Polski z UE
- niszczenie sądownictwa
- bezkarne złodziejstwo

pax

0

@moonray
Na Rambli aż tak tylu nie ma, chyba że Ci z tanimi pamiątkami ułożonymi na prześcieradle na chodniku, ogólnie więcej jest na początku i końcu. Przy porcie i na placu katalońskim, bo śpia często tam na dworcu. Na samej rambli bardziej można obawiać się "rodzimych" kieszonkowców.

pax

7

@RosjaninBut
Możesz wskazać jakikolwiek dokument/zeznanie/dowód iż Wałęsa był wtyczką w Solidarności jak napisałeś?? Przyznam się, że nie spotkałem się z czyms taki, jedynie w propagandzie opartej na kłamstwie i szczuciu. Jednak jak masz jakiś dowód to prosilbym abys go przedstawił, bo jak mówie to zwykłe oczernianie.

pax

0

@Johny_Barcelino
VeB :)))

pax

1

@Johnnie_Walker
Ogłoszenie listy powołanych w dniu meczu czy wieczorem w dniu wcześniejszym nie za wiele zmieni w taktyce czy zbudowaniu ich wydolności fizycznej. Po prostu taki ma styl pracy, jego wola. Zobaczymy czy będzie miał nowe pomysły i charyzme do zarządzania gwiazdami.

pax

8

@trolownik
Za Lucho tak było tylko przez pół roku.

pax

8

@th@les
Skoro zostałem wywołany to podziele się swoimi spostrzeżeniami co do felietonu. Tu przyznaję rację jednak @VeB92Nov , @Koriolan i @constantine16 . Felieton pisany troche pod publiczkę. Jakbym wyciagnał wszystkie valverdeout z rambli i ułożył w zdania i czekał na zielone. Każdy czuł frajerstwo z Romą i Live (Valencia była traumą po Liv). Po co pisać truizmy? Ciekawą opinię dał Koriolan, iż zwolnienie przyszło po przegranej walce o saudyjska kasę. W sumie w tym sezonie jesteśmy wciąż pierwsi w lidze, awans z pierwszego miejsca w LM i wciąż w CdR, więc cóż było powodem zwolnienia? Gra w kratkę, gdy wciąż liderujemy? Styl Valverde mógł sie nie podobać, tylko czy zbytnio odbiegał od stylu Lucho ?
Felieton jednak powinien być moim zdaniem bardziej analityczny - z czego zapamietamy Azulgranę Valverde? Czy w pierwszym sezonie nie przeprowadzał świetnych zmian i nie potrafił ułożyć taktyki pod przeciwnika (pomijam mecz z Romą), do tego świetnie wprowadzał walczaków takich jak Paulinho czy Vidal. Zabraklo spotkania do zakończenia sezonu ligowego z ani jedną porażką. Dostał Barcelonę wypaloną i w przebudowie najważniejszej formacji czyli srodka pola. Strata Xaviego, Iniesty, Alvesa(rok wcześniej), Neymara musiała się odbic na druzynie. Brakuje mi analizy taktyki valverde, wprowadzanych zmian, możliwości kadrowych, kwestii czy kupno zawodników było na prośbę Valverde czy "widzimisię" zarządu, możliwości przygotowania do sezonu, kontuzji i wielu innych czynników. Nie mam zamiaru bronić valverde, ale felieton jest zero-jedynkowy, można powiedzieć, że tendencyjny. Czyż 10 miesięcy temu nie rozbijalismy Real, dominując i robiąc z Santiago boisko treningowe Barcy.
Nie zgodzę się z autorem, że forma zwolnienia była w porządku (a jesli nie była to nie ma się czym przejmować), szczególnie że dotyczy to "więcej niż klubu", zobowiązuje to do okazania szacunku. Trener nie może dowiadywac się z prasy, że klub za jego plecami szuka jego zastępcy bo jest na wylocie ale jeszcze o tym nie wie.
"Na ten moment wystarcza mi, że przy linii zobaczę kogoś innego niż Valverde." - czyli - Valverde out.
Z felietonem się zgodzę, iż wielu zapamięta czas valverde z tych 4-5 porażek (bo były kluczowe) i to są subiektywne odczucia, które każdy może mieć, mimo zdominowania krajowych mistrzostw (dwa mistrzostwa z rzędu i liderowanie na półmetku w trzecim)., gdyz zabrakło tego czegoś. Valverde nie przegrał 0-7 jak dwumecz z Bayernem, ale 4-4 i 3-4, dlatego czuje się niedosyt. Zgodze sie że czas zwolnienia jest odpowiedni, choc tu sie zgodzę z Koriolanem że to raczej wypadkowa ostatnich zdarzeń, niż przygotowana i przemyslana decyzja zarządu.
Moim zdaniem albo autor powinien skupic się tylko na LM i tu krytykować subiektywnie Valverde (połowa tekstu jest i tak o LM) zgodnie z hasłem valverde out, a nie skupiac się na próbie analizy całości kadencji Valverde bo zrobił to pobieżnie, tendencyjnie i zgodnie z ogólnie przyjętym dissem na rambli.

pax

16

"Kantabryjczyk wróci do zwyczaju stosowanego przez Luisa Enrique w pierwszym roku jego pracy w Barcelonie".
To trwało do stycznia, potem Leo wyprostował w imieniu drużyny pewne sprawy. Nie było efektów z pracy Lucho do stycznia, potem Leo po rozmowie z kapitanami, wywalczył u Lucho pewne kwestie które się drużynie nie podobały ale jednocześnie powiedział że mimo konfliktu to nie odchodzi i da z siebie wszystko. Zobaczymy jak będzie z Setienem.

pax

1

@kubix05
Jeszcze płyn do kąpieli zielone jabłuszko, kiedyś to były czasy :) niepowtarzalny zapach i z kolor.

pax

0

@BarcaInfo
Niestety słaba postawa na boisku z czegos sie brała. Pisałem o jego słabej grze od końca tamtego sezonu przy ocenach. Byłem za to odsądzany od czci i wiary - jak to Arthur przecież to golden boy, jest przyszłością z mega potencjałem. Chłopak ma mega potencjał i papiery na granie, ale .... jeszcze nic wilkiego w barcelonie nie pokazał.
Podobna sytuacja jest z de Jongiem obecnie, ma wielki hype na rambli i nie tylko a jest od dłuższego czasu pod formą.

pax

1

@dafik85
raczej profesjonalizmem w kontekście stosunku do pracy. Zaangażowaniem na boisku bywało róznie, u de Jonga też jakoś tego zaangażowania conajmniej od miesiaca zbytnio nie widac.

pax

1

@Kapitan hawk
Wszystko zalezy na co? jak na remont, rozbudowe parafii czy coś takiego to mimo że bez podatku to jak chcą to niech płacą, wiedzą na co.
Gorzej jak byłoby cos do załatwienia u Najwyższej Instancji i byłoby powoływanie sie na wpływy :)

pax

1

@ArdoFCB
Nie rozmawiamy o współpracy, ale o sprzedawaniu kolegów w stanie wojennym jak twierdziłes.
Znowu kłamstwo?? Znowu nie potrafisz wskazać tego na co się powolujesz.

pax

1

@ArdoFCB
Do czego się przyznał ??
Czy przyznał się do sprzedawania kolegow w satnie wojennym, bo o tym rozmawiamy?? Skoro nie znika to wskaż mi taki fragment. Czy znowu kłamstwa?

pax

1

@ArdoFCB
"Wiele osób z opozycji antykomunistycznej mówiło o współpracy Wałęsy z SB".
Wiele osob mowiło, że widziało Elvisa.
Dowody!!

"Gdyby Wałęsę odpowiednio przesluchac to by się przyznał. Teraz juz nie może bo sie uwaza za bohatera narodowego".
W sumie jakby Feliks Dzierżński przesłuchiwał to by się przyznał też do zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga i podpalenie świątyni Artemidy w Efezie. Odpowiednio przesłuchać?? Wyrywanie paznokci, rażenie prądem?? Jakie sa te "odpowiednie"metody na Wałęsę?
Dowody!!

"Zresztą Wałęsa pije z komunistami w Magdalence i jest wielce zadowolony, dogadal sie z komunistami i tyle".
Lech Kaczyński też pił wodkę z komunistami w Magdalence i to nie jest problem, jeden z ważnych momentów w dziejach. Co ma picie wodki pod koniec lat 8-tych do sprzedawania kolegów kilka lat wcześniej??
"Na yt jest wywiad Brauna z Wałęsą i zobacz jak sie tam zachowuje".
Tzn? Przyznał się do współpracy i sprzedawania kolegów w stanie wojennym??
Dowody!!

Klamiesz i oczerniasz ludzi a jak ktos pyta jakie masz dowody na swoje szczucie to ich nie podajesz.

"Tu sie przyznal ze podpisał a potem wpis usunął".
Do czego sie przyznał? Wskaż fragment w którym przyznaje się do sprzedawania kolegów w stanie wojennym. Jeśli tego tam nie ma to nie tylko znowu kłamiesz na jego temat, oczerniasz ale i dla swoich kłamstw po raz kolejny (wcześniej książka Cenckiewicza) pokazujesz tekst w którym nie ma tego o czym piszesz i nadinterpretujesz. To jest kreacja rzeczywistości, taki wirtualny, urojony świat.

Bedziesz dalej kłamal byle tylko nie przyznać się do kłamstwa. Jak mówiłem wszystko zalezy od kultury, uczciowści i honoru.

pax

1

@ArdoFCB
Każda partia chce chce przejąć władze - po to sa partie polityczne.
Łamanie Konstytyucji to nie kwestia przejęćia władzy ale przestrzegania prawa przez władzę. Znowu wymyslasz głupoty. PO nie występowało o unieważnienie wyborów gdy je nie wygrali, PiS tak zrobił a konkretnie Duda pojechał do Brukseli ze skargą na przegrane wybory samorządowe.
Zrozum, że oszczerstwami, klamstwem i szczuciem niewiele się zyskuje.
Wciąż czekam na przyznanie sdię do klamstw. czy jednak przyzwoitości wciąz brakuje?
O łamaniu Konstytucji mozna byłoby długo pisać. Przyklady pierwsze z brzegu.
Brak zatwierdzenia 3 sędziów trybunału konstytucyjnego, od których Duda nie przyjął przyrzeczenia. Nie opublikowanie wyroków TK.

pax

2

@palindrom1@Kapitan hawk @ArdoFCB

Gosc twierdził że Wałęsa sprzedawał kolegów w stanie wojennym. Powiedziałem mu że to kłamstwo i jeśli chce kogoś oczerniac niech pokaże dowody. Zaczął powoływać się na Cenckiewicza mimo że on w swojej książce temu zaprzeczył. Mało tego wskazał akta z których jasno wskazywano że współpraca zakończyła sie kilka lat wcześniej, gdy nie było mowy o stanie wojennym i solidarności. Sam rozmawiałem z Cenckiewiczem.
Ten user wypisuje kłamstwa i oczernia ludzi a złapany na kłamstwie nie ma kultury i przyzwoitości się przyznać że wymyśla i kłamie.

pax

5

@ArdoFCB
Tylko jedni nazywaja drugich targowicą, zaprzaństwem, krzyczą i wyzywają - kwestia nie tylko kultury. Główny powód tej awantury w to łamanie POLSKIEJ konstytucji w Polsce.
A jak tam moja dyskusja z Tobą na temat Wałęsy. Przyznasz się do blędu i kłamstwa? To też kwestia kultury.

pax

0

@Johny_Barcelino
"Kolejna sprawa: w ataku pozycyjnym nieważne czy jest defensywy czy ofensywny. Zamykając przeciwnika we własnej 16 Busi często wraca z piłka aż do Pique co nie jest konieczne".

Jest konieczne, bo przeciwnicy stosują pressing a Barcelona gra od lat w taki sposob, że boczni obrońcy wychodza wysoko, często zastępując skrzydłowych, wtedy boki sa praktycznie pozbawione obry, dlatego stoperzy graja szeroko asekurując te strefy (Pique asekuruje prawą a Lenglet/Umtiti lewą) z powodu zbyt dużych odległości między stoperami konieczne jest aby Busi jako defensywny pomocnik wypełniał tą lukę na środku.

"Busi spowalnia np. podczas możliwości wyjścia z szybką kontrą".
Busi nie spowalnia, tylko oddaje szybko piłke, bardzo często z pierwszej piłki zagrywa niekonwencjonalnie do przodu. Robi to co nie robi Arthur czy de Jong - gra szybko. Oni w odróżnieniu od niego lubią miec piłkę przy nodze, zrobić kółeczko i nie patrzec gdzie sa ustawieni koledzy, potem ewentualnie (częściej FDJ) przechodza z piłką do ataku. To jest i tak za poźno bo człowiek zawsze jest wolniejszy od piłki.

pax

1

@Odesseiron
Chciał rozrywkę, a nie transcendentne rozważania nad graniacami ludzkiego poznania poprzez empirie, dodatkowo z poruszonym ciężkim wątkiem radzenia sobie w życiu ze schorzeniem/wadą genetyczną :)

pax

0

@snoopdegie
Rozumiem, że z powodu wąsa :)

pax

1

@lukaszbarca15
Po prostu uważam że jak ktoś nie ma wiedzy to nie powinien kłamać, szczególnie że ma wiedzę iż czegoś takiego nie było to oczernianie kogoś jest chamstwem i prostactwem.

pax

2

@hihohihox
"Jako kibic obu liderujących drużyn w La Liga [...] nie cierpię, choć jeszcze bardziej Realu".
To jesteś kibicem Realu czy go nie cierpisz?

pax

1

@ArdoFCB
Cieszę się, że wreszcie napisaleś jakąś prawdę. Czekam, aż odniesiesz się i przyznasz do swoich kłamstw na temat Wałęsy, że sprzedawal kolegów w stanie wojennym.

pax

1

@Barca_Big_Moment
Tiki taki jaką znamy nie było u nas od conajmniej 5,5 roku. Lucho calkowicie ja olał. Była laga do przodu i tyle. Pique i Mascherano potrafili mieć w meczu lącznie 25-30 przerzutów. Oczywiście zdazaly sie momenty tiki-taki, ale i za valvrde takie momenty były. Spadek formy pomocników a następnietaktyka Lucho pogrzebały tiki-takę. Lucho z Ivana zrobił drugiego pivota i byla laga na MSN i niech oni coś zrobią.
Czego oczekuję? Że uruchomi skrzydła, poprzez grę typwych skrzydlowych i bocznych wahadłowych, że zrobi coś wreszcie z pomocą bo FDJ, Arthur niewiele daja w ofensywie od miesięcy, da więcej szans Ansu i to na poczatek wystarczy. Po prostu niech przyspieszy grę i tyle.

pax

1

@Buksza
The Great Orchestra of Christmas Charity :)))

pax

3

Z sytuacji niezgodnych z przepisami w ostatnich chwil spotkania przypomniała mi sie parada bramkarska Suareza w ostatniej minucie dogrywki mistrzostw świata.



Niestrzelony karny i przegrane karne przez Ghanę.

pax

0

@Bartek22
Nie, jest to fragment z mojego felietonu. Linki masz podane, fragment jest zakończeniem drugiej części felietonu.

pax

1

@VamosGirl
Lucho? Tak wstrząsnął szatnią że hoho. Dał Suareza na skrzydło, po czym Messi go przesunał na środek bo na skrzydle grał kichę. W styczniu doszło do kryzysu i rozmowy wszystkich kapitanów, co dalej robić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?