pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@VenoM
No właśnie nie bardzo. W ostatnich meczach ogólnie lepiej prezentuje się Busi czy Vidal z pomocników, z graczy ofensywnych Griezman, Messi czy Suarez a porównując z linią obrony to gra de Jonga (jego błędy) sprokurowały więcej groźnych sytuacji dla drużyny. Poza tym pisanie o zawodniku, że jest ktoś od drugiego słabszy to nie jest dla mnie komplement.
0
@Vito9
"A co powiesz o grze powolnego i spóźnionego wiecznie Busquetsa, zagubionego Alby czy nagminnie już powstrzymywanego lidera naszej drużyny - Leo..?"
Rozmawiamy o de Jongu. Dla mnie nie jest argumentem mówienie o Busim, Albie czy Messim. Co ma jedno do drugiego?
"Tym ludziom nie chce się lub nie mają już siły by biegać, zamiast korzystać z sił i chęci młodszych, rozgrywać piłkę z De Jongiem,Griezmanem, szukać ich na boisku i wykorzystywać ich największe atuty klepią w bok lub do tyłu, albo jak Leo ostatnio- pchać się na 3-4 obrońców".
Hmmm, to głównie de Jong i Arthur odpowiadają za transfer piłki, oni maja najwięcej podań i kontaktó z piłką i to oni grają głównie do tyłu i do boku.
To co udawało się 2 lata temu już nie działa. Obrońcy powielają swoje pozycje i blokują wszystkie ulubione miejsca i ścieżki Messiego. My to widzimy a on tego nie kuma? Zamiast przyspieszać grę podaniami w przód wciąż usiłuje wszystkich przedryblować....a szybkość już nie ta.
Jak to jest, że de Jong ma dużo więcej podań w każdym meczu od Leo? To Leo ma przyspieszac grę czy ten który ma możliwość częstszych wertykalnych, prostopadłych podań?
"Uważam że Że Jong ma ogromny potencjał i gra obecnie na miarę swoich możliwości ale i tego jaką rolę dają mu koledzy z drużyny".
ma ogromny potencjał, ale pisanie że obecnie gra na miare swoich możliwości byłoby ciosem dla Barcelony, bo on od tygodni gra słabo, a pisanie że to gra na miarę możliwości to oznacza, że jego słaba gra to maksimum co może dać drużynie.
"Jeśli zamiast wraz z nim kreować ofensywne akcje podają mu w panice gdy grozi strata to trudno oczekiwać że ocali zespół".
Tylko on nie kreuje ofensywnych akcji, od ponad póltora miesiąca nie miał ani jednego kluczowego podania w lidze. W jakiej panice? Dostaje normalne podania i nie potrafi nic kreatywnego z piłką zrobić.
"Podobnie ma się kwestia Griezmanna-nie wykorzystują jego szybkich wejść w pole karne, nie zauważają jak szuka sobie miejsca w różnych strefach tylko wciaż klepią stare schematy. ( Które wszyscy na świecie już znają. Pora na młodość, nowe schematy, nowe rozwiązania i nowe zagrania".
Może i pora, ale obecnie de Jong nie daje tego aby te nowe rozwiązania czy zagrania bylyby wprowadzane, bo jest razem z Arthurem głównym hamulcowym gry ofensywnej zespołu.
0
@stone80
"Już Ci tłumaczę jak obłąkanemu dziecku".
Uwielbiam, gdy ktoś jak nie ma argumentów, obraża swojego adwersarza. Im cięższy kaliber obelg, tym wiadomo iż drugiej stronie brakuje argumentów. hahahaha
"1. Sprawdziłem i oczywiście wychodzi na to, że znowu mocno uogólniasz oli zaokrąglasz żeby postawić De Jonga w złym świetle. Na początku grudnia graliśmy z RCD Mallorca gdzie De Jong byl jednym z najlepszych na boisku".
Fajnie, że piszesz że sprawdzileś mecz z Mallorcą, sprawdziłes u mnie bo dzisiaj komentowałeś mój wpis gdzie właśnie pisalem o meczu z Mallorcą. Hahaha.
Kolejny raz przyznajesz mi rację. Wskaz na czym polega to uogólnienie? Pisałem o 1,5 miesiącu, mecz z Mallorcą był miesiąc i 21 dni temu, naprawdę matematyka klasa pierwsza szkoły podstawowej. Półtora miesiąca to 45/46 dni. Dzisiaj jest 28.01 czyli półtora miesiąca temu to 13/14.12. Gratuluje naciągania kalendarza pod swoją tezę. hahahahaha
"2. Później aż do momentu obecnego wygraliśmy tylko 2 mecze - z Deportivo Alaves gdzie De Jong nie grał ( wszedł w końcówce ) i z Granadą już po objęciu zespołu przez Setiena. A no i z Interem ale to grali głównie wychowankowie".
Akurat dla mnie to nie jest argument, ale skoro sam wyciagasz wygrane mecze to ok. Od meczu z Mallorcą Barcelona wygrała jak piszesz tylko trzy mecze - z:
Interem to tylko rezerwowy
Alaves to tylko rezerwowy
Granada w ogóle nie gra.
W pozostałych spotkaniach zaczyna w pierwszym składzie a Barcelona nie wygrywa ani jednego z tych spotkań. Sam możesz wysnuć wnioski :)))
"Nikt w tych wszystkich meczach nie grał zbyt dobrze - co najwyżej Messi na jakimś tam poziomie. Więc mówienie, że De Jong od 1.5 miesiąca nie zagrał dobrego meczu jest zwykłą paskudną demagogią, tak bardzo typową dla twojej osoby".
Uwielbiam jak ktos nie ma argumentów to wymyśla jakąs pokrętną, nie logiczną tezę. " NIkt nie grał zbyt dobrze, więc demagogia jest mówinie że do Jong nie zagrał dobrego meczu". Już nie mówię, że logicznie takie sformułowanie jest blędne (bo oznacza że wszyscy grali dobrze) . Co ma słaba gra innych zawodników do tego stwierdzenia że demagogią jest uważanie iż de Jong grał źle. Jedno drugiego nie wyklucza. De Jong grał źle, inni zawodnicy też nie grali dobrze, ale co to ma do oceny gry de Jonga? Próbujesz mnie obrazić, ale każdy kto obserwuje nasze dyskusje wyrabia sobie zdanie na temat Twoich wpisów i argumentacji.
Od 1,5 miesiaca gralismy z de Jongiem w składzie z:
RSSS
Real
Alaves
Espanyol
Atletico
Ibiza
Valencia
Wskaż w którym spotkaniu de Jong zagrał naprawde dobrze.
Jak mowię, lubisz personalne teksty, lubisz obrażać, to świadczy o Tobie nie o mnie. Próbujesz mnie łapać na jakiś nieścisłościach, ale Ci sie nie udaje, więc z desperacji atakujesz personalnie. Przyłóż sie raz do dyskusji i zamiast tekstów ad personam, pisz o piłce i tylko o pilce.
1
@daniel32778
No popatrz, jedynym którego nie wymieniłeś jest Ivan, który grywa też na defensywnym (vide Real). Roberto grywał na PO, teraz jako PS. Aleni nie ma, puiga nie ma co liczyć. To rzeczywiście, zjada każdego środkowego pomocnika, aż jednego i to niekoniecznie zjada.
3
@Vito9
De Jong od 2-3 miesięcy gra słabo, w tym czasie co najmniej 2/3 spotkań były słabe w jego wykonaniu.
0
@odo997
"A w czym im przeszkadza trzymanie sie pozycji w ataku? Bo nie bardzo rozumiem. Pomocnik ma isc do przodu, sprobowac podania lub strzalu, a nie schodzic na skrzydla i w srodku go potem brakuje. Ja w ten sposob to rozumiem".
NO właśnie, najważniejszy i bardzo jaskrawy przykład to Roberto, który zapieprzał cały sezon box to box, a teraz została mu przypisana rola stopera i ma ograniczone pole do zapieprzania. Chciałby ale ze względów taktycznych nie może. Co do pomocy to sam sobie zaprzeczasz, z jednej strony piszesz aby zapieprzali a z drugiej piszesz że pomocnicy schodza na skrzydła i że to jest bład. Więc zejście z środka na skrzydło i pokazanie się tam to nie jest zapieprzanie? (chociaz tego za bardzo nie ma i to jest problem, że próbuja wszystko przepchnąc środkiem). Zawodnicy środka pola (dwóch) w systemie 3-5-2 robia rolę wahadłowych, poza tym wejście na skrzydło to stworzenie przewagi w sektorze. W środku zawsze jest tłum bo tam wchodzi i griezman i Messi i de Jong czy Arthur.
1
@Jordi10
De Jong gra od tygodni słabo, W PK, zagrał słabo a jedynie ta asysta podnosi mu ocenę, wolno, przewidywalnie, był jak to ma w zwyczaju być głownych hamulcowym w ofensywie. W PK przypomne jak w polu karnym ośmieszył go trzeciligowy zawodnika, gdy de Jong się rozjechał a ten na szczęściwe Barcelony trafił w słupek. Od listopada de Jong systematycznie obinżał loty - to nie tylko Atletico, Real ake chociażby RSSS czy Espanyol.
0
@maciach
De Jong w listopadzie grał chimerycznie, raz dobrze raz slabo, od 1,5 miesiąca gra słabo.
0
@odo997
O czym Ty piszesz?? Napisz coś zgodnego z tematem dyskusji. Co ma sezon do taktyki nowego trenera? Piszesz, że może atakować mimo że jak wskazuje artykuł, ograniczenia w ataku wprowadza trener, aby niektórzy zawodnicy zamiast atakowac trzymali się swoich pozycji.
1
@stone80
Oprócz pejoratywnych osobistych przytykow, potrafisz coś napisać merytorycznego i z argumentami?? Jak de Jong gra od tygodni i Semedo od miesięcy każdy widzi, nie potrzeba zakłamywac rzeczywistości. Jakoś się merytorycznie odniesiesz do wpisu? Czy tylko tak bedziesz wylewać złośliwości, bo nie masz argumentów?
0
@Cochise
Oczywiście skomentuję :) Tylko teraz w pracy. Jednak powiem, że mi sie taktyka 1000 przerzutów Lucho nie przypadała do gustu, chociaz jakies urozmaicenie, gdy Iniesta stracił troche formę a Ivan został cofniety. KOlejny cykl zacznie się z przyjściem Xaviego w 2022 :).
1
@lucca87
Tak brakuje jakości, szczególnie w środku pola. To że kadra jest wyceniana wysoko, albo że kibice innych drużyn chcieliby aby w ich druzynie grali tacy zawodnicy to zupełnie inna kwestia (nie rozmawiamy o druzynie z końca tabeli ale topowej drużynie świata). Popatrz na Albe i jego sezon obecny - uważasz że daje mega jakość w drużynie? De Jong - od 2-3 miesiący pod formą, wątpię aby się nie przykładał, po prostu ma słabszy okres co przekłada się na jakość, Arthur to samo, nie wiele daje druzynie, Busi jedyny który więcej trzyma forme niż nie trzyma, ale to defensywny pomocnik. Drugiej linii brakuje jakości, Barcelona preferuje okreslony styl, szczególnie widoczny u nowego trenera a jakości do takiej gry nie ma obecnie w drugiej linii (nie oznbacza że mamy słabych zawodników, ale że troche wody upłynie zanim przystosuja się do stylu Barcelony). Wystarczy porównać Iniestę i Arthura czy de Jonga z Xavim i masz odpowiedź na temat jakości. Dembele to raczej zawodnik szpital, jesli nawet ma jakosc (co było rzadko widać w spotkaniach) to w szpitalu ciężko ja pokazać, Lenglet obecnie również słabszy okres, Umtiti kolejny człowiek-szpital, Griezman szuka miejsca po boisku. To, że ktos jest drogi albo że potrafi grać w piłkę, nie oznacza że potrafi pokazać odpowiednią jakość w Barcelonie, tu naprawdę ambicje kibiców są na tak wysokim poziomie, że nie można w Barcelonie być dobrym, trzeba być najlepszym o czym mówił Xavi.
Odpowiedniego trenera też i o tym pisałem, ale nie zrzucam 100% winy na trenera a teraz jak wielu 100% winy na pilkarzy, po prostu piszę, że sytuacja jest bardziej złożona. Najłatwiej dac przykład Liverpoolu, bo jest praktycznie jedyny, czy Juventus nie ma dobrych jakościowo zawodników, Bayern, City, Real, PSG? Barcelona wygrywa ligę cyklicznie, cdR tez prawie zdominowała ostatnimi laty, w LM doszła do ćwierćfinału i półfinału, po prostu w Barcelona rozpieściła swoich kibicow. Nie chodzi, że nie ma w ogóle jakości w zespole, ale że nie ma jakości na miarę Barcelony, bo to zespół którzy oczekuje trypletu w każdym sezonie.
W tekście zadałem jedno pytanie - ilu zawodnikwo Barcelony byś widział w najlepszej 11-stce świata?
2
@palindrom1
Piach od lat nie gra. Po Romie byly głosy zwolnienia valverde ale mistrzostwo i puchar złagodziny nastroje, po Liverpolu już nie było kwestii zwolnienia trenera tylko kiedy. napisałem że od martino Barcelone nie była już maszynka do wygrywania.
Z czym sie nei zgadzasz bo nie zrozumiałem. Barcelona gra słabniej od 6-7 lat, co nie oznacza, że gra piach. Mistrzostwa zdobywane seryjnie, CdR nieprzerwanie finał od lat, oczywiście styl nie zawsze porywał. Dla mnie Lucho zrobił uo najwięcej złego, co zbiegło się ze słabszym okresem Iniesty i sprowadzeniem Ivana ustawiajac go na półpivocie.
Wina trenera że drużyna jest do przemeblowania bo... nie jest menagerem w Barcelonie? Jakość zawodników w szkółce też pozostawia wiele do życzenia od conajmniej dekady.
47
Od dwóch dni przeczytałem kilkanaście jak nie kilkadziesią komentarzy na temat zawodników - że to wszystko przez nich, że są wypaleni, że zarabiają za dużo i się nie przykładają, że mają wywalone. Powtarzane te same teksty, te same argumenty, kopij wklej. Wypisywanie kogo nalezy się pozbyć itd... Messiemu brakuje ambicji? Leo nie chce wygrywać? Chyba nikt w to nie wierzy, ktoś obserwuje jego kariere od początku, wszystkie książki o nim podkreślają wręcz chorobliwą chęć rywalizacji i zwycięstwa. Suarez uznany najlepszym zawodnikiem grudnia w lidze. Poziom w lidze się wyrównal, Barcelona nie ma już takich jakościowych zawodników jak 6-8 lat temu. Przede wszystkim Barcelona od kilku lat nie ma środka pola (Arthur i de Jong to jeszcze nieoszlifowane kamienie które obecnie nie gwarantują odpowiedniego poziomu) a po odejściu Neymara to linia ataku jest wciąz modyfikowana i zmieniane jest ustawienie. Coutinho, Dembele, Griezman, Fati, Perez - zawodnicy których trzeba było sparować nie tylko z Messim i Suarezem, ale także z wciąż eksperymentalną i słabą jakościowo linią pomocy.
Czasem nie wiem jak komentować takie proste oceny - od Liverpolu - wszystko wina Valverde, teraz gdy zmieniono trenera a zmiana gry nie nastąpiła a wprost przeciwnie pogorszyła się to trzeba szukać gdzieś indziej prostej recepty - wina zawodników ewentualnie zarządu.
Może po prostu nie mamy takiej jakości- nie chodzi o wypalenie czy brak ambicji. Za Guardioli z zawodników pola mieliśmy najlepszą parę stoperów na świecie Pique-Puyol (a napewno w pierwszej trójce), najlepszego bocznego obrońcę Alvesa, najlepszy środek pola Busquets-Xavi-Iniesta, z przodu Messiego w najlepszym okresie a na skrzydłach Villa czy Henry (chociaż oni nie pokazali wszystkiego w Barcelonie). A teraz? Ilu zawodników z pola Barcelony dalibyście do najlepszej 11 sezonu na świecie?
Może słaba postawa to wypadkowa wielu czynników po równo? Trenera, zawodników, zarządu, transferów, słabej jakości nowych zawodników, wyrównania się poziomu, brak sezonu przygotowawczego itd... To nie kwestia tylko Valverde bo po Tito Barcelona juz nie była maszyną do wygrywania.
Teraz każdy udaje mądrego i wypisuje jakich to mało ambitnych i nie zaangażowanych zawodników mamy. Jasne, na treningach jedzą pizzę i popijają piwem, a na mecze wychodza tylko po to, aby zainkasować tygodniówkę. Mamy słabszy okres, więc trzeba sobie najprościej to wytłumaczyć - a ulubionym słowem rambli jest out, nie ważne kto, kiedy i dlaczego, ważne OUT.
9
@SergioTomas
Od 3 miesięcy zagrał może trzy niezłe mecze a tak gra słabo. Pisałem o tym od conajmniej miesiąca. Jest wielki hype na de Jonga (:)), ale on gra bardzo słabo. Jego gra obronna jest na żenującym poziomie i to pod względem ustawiania sie jak i bezposredniego kontaktu. O ofensywie lepiej ine wspominać, jedno kluczowe podania które było asystą w bardzo słabym spotkaniu po ponad miesiącu gry gdy nie zaliczył ani jednego kluczowgo podania to bardzo słaby wynik. Dodatkowo na jego niekorzyść przemawia to, że był wystawiany z zadaniami ofensywnymi pod neiobecność Arthura.
Jeśli chodzi o oczekiwania to miałem nadzieję na dobrą grę w defensywie ale on w każdym praktycznie spotkaniu popełnia babole w obronie.
Już listopad był w jego wykonaniu chimeryczny, dobre spotkania przeplatał słabymi. Dobrze grał z Borussią i Celtą by słabo zagrac z słabo ze Slavia i Levante. (Przegrany mecz z Levante 1:3 w którym do Jong był jednym z tych zawodników którzy mieli największy wpływ na wynik. Chaos w drugiej połowie to w dużej mierze jego wina, tylko jedna pozytywna akcja w obronie w całym meczu. Źle rozgrywał, wikłał się w dryblingi w których tracił piłkę i po prostu niecelnie podawał. W drugiej połowie strata poganiała stratę, przez co drużyna straciła płynność do tego błędy w ustawieniu przez które straciliśmy przynajmniej jedną bramkę).
Ale wracajac do gry przez ostatni miesiąc. Od ponad miesiąca zagrał jedno dobre spotkanie z Mallorcą u siebie, gdy Barcelona strzeliła 5 bramek. A poza tym spotkaniem?
RSSS 2:2
De Jong grał jak wolny elektron (co widać na heatmapie), w obronie bardzo słabo, spóźniony, nie wypełniał przestrzeni między strefami w destrukcji przez co RSSS łatwo przechodziłi do ataku. Jego strefę cały czas asekurował Griezman, bo jego nie było lub był po prostu bierny. Jedna interwencja w obronie na 90 minut i zero efektów ofensywnych. Często dobrze wychodził z piłką ze środka przy szybkich akcjach po czym spowalnial grę holując piłkę i podejmując złe decyzje.
Kluczowe podania 0 , interwencje w obronie 1
Real
Fatalny w obronie, przy cofnięciu Ivana to na jego barkach spoczywała destrukcja drugiej linii, regulacja tempa i posiadania piłki, nie wywiązał się z tego kompletnie. Bardzo słaby pressing, złe ustawianie się i zerowe przewidywanie sytuacji boiskowych, nie zamykał korytarzy, nawet nie starał się o aktywność w obronie. On nie pokrył Varane gdy jego strzał z linii bramkowej wybijał Pique, potem podobne zachowanie przy strzale Casemiro. Były momenty w których bierność w destrukcji była aż nadto widoczna, to nie tylko 15-16 minuta, ale w drugiej połowie odpuszczał i bardzo źle się ustawiał, szczególnie 53’, 64’, 67’ czy w 90’ gdy ucieka mu Modrić. Nie przechwytuje, nie odbiera, źle rozgrywa.
Kluczowe podania 0 interwencje w obronie 0
Alaves rezerowy – 12 minut tylko grał.
Kluczowe podania 0 interwencje w obronie 0
Espanyol
Od momentu kontuzji Arthura jest odpowiedzialny za napędzanie ataków, on odpowiada za transfer piłki i wychodzi mu to słabo, gdyż czasami zbytnio ufa swojemu dryblingowi, który go zgubił w spotkaniu z Espanyolem. De Jong pierwsza strata już w w 1 minucie, na szczęście na połowie przeciwnika, jednak w 5 minucie już strata na wysokości własnego pola karnego, przeciwnik zabiera mu piłkę i groźnie dośrodkowuje, w 19’ strata przy sygnalizowanym podaniu do Alby, 22’bezsensowny faul łokciem na własnej połowie, odpuszczenie krycia w polu karnym i jego zawodnika strzela bramkę, w 61’ fatalna strata na środku pola i gdyby nie świetne ustawienie Busiego Espanyol miałby sytuację sam na sam, w 65’ niby faul taktyczny na pierwszą żółtą, ale on był dużo szybszy od przeciwnika, który dopiero się rozpędzał i mógł piłkę przejąć bez faulu, gdyż gracz Espanyolu wypuścił ja sobie do przodu, 72’ faul de Jonga który już mógł się zakończyć drugą żółtą – Melendo, nie podnosił się z 2-3 minuty z murawy, 79’ strata na własnej połowie, faul i czerwona. De Jong miał największy wpływ na wynik spotkania, pierwszą bramkę zawalił a jego błąd i wyrzucenie z boiska skutkowało osłabieniem drużyny i dało impuls Espanyolowi a Barcelona straciła kontrolę nad spotkaniem.
Kluczowe podania 0 interwencje w obronie 0
Atletico
W środku pola przeciwnicy z łatwością przechodzili de Jonga, nie stanowił on jakiejkolwiek zapory w ich rozgrywaniu, albo był spóźniony z interwencją, albo nabierał się na najprostsze zwody. Już w 2’ z łatwością w środku objechany przez (16). Częsta bierność w obronie co widać przy jego zachowaniu przy pierwszej bramce dla atletico, przy karnym – akcja zaczęła się od jego straty, przy trzeciej źle ustawiony, źle interweniował przez co Pique wyszedł zbytnio do przodu.
Kluczowe podania 0, interwencje w obronie 2
W ciągu ostatniego miesiąca (za valverde) zagrał w meczu z RSSS, Real, Alaves (rezerwowy), Espanyol, Atletico i w żadnym z tych spotkań nie grał dobrze. Mimo, iz przy nieobecności Arthura on odpowiadał za transfer piłki uzbierał w tych 5 spotkaniach całe ZERO podań kluczowych, w obronie tylko 3 interwencje w 5 spotkaniach. To jest tragedia. Na początku grudnia w jednym meczu z Interem wchodząc na ostatnie 27 minut miał kluczowe podanie i 3 interwencje w obronie, dlatego od miesiąca jest pod forma, a wcześniej od listopada jego gra była sinusoidalna, a w meczu z Atletico na początku grudnia mimo błędów w obronie (złym podaniem sprezentował sytuację sam na sam) i ofensywie (lubi holowac piłke, miał sytuację w której mógł zagrać do Griezmana na sam na sam, ale źle zagrał) i mimo, że dał zdominować środek pola, to starał się walczył, odbierał, dobrze podawał – od miesiąca tego nie ma.
A jak było za Sentiena?
Dwa mecze
W CdR. Zapamietany głównie z dwóch akcji, pierwsze od tygodni jedno dobre podanie zakończone golem Griezmana i osmieszenie go przez trzecioligowca gdy w polu karnym zrobił z niego wiatrak i na szczęście Barcelony trafił w słupek. Mecz z Valencią i jego nieporadności, hamowania akcji ofensywnych, asekuranckiej gry i braku wsparcia dla obrońców nie trzeba chyba wspominać.
1
@Hiacynk
Barcelona to nie Palermo (Cavani) Groningen (Suarez) a nawet Porto (Falcao) - tylko Aguero został sprowadzony powiedzmy do topowego zespołu (Atletico). Barcelona woli nie ryzykowac i przepłacać niż nakupowac zawodników którzy potem okazują się niewypałami. Z ostatnich conajmniej 20 lat jedynym wyjątkiem był Neymar a 38 lat temu Maradona.
4
@sebasek99
Niestety, nie jest to pocieszające co piszesz.
4
@Kapitan hawk
Bez przesady, Tomba jednak rezprezentował poziom, raczej Eddie „Orzeł” Edwards skoków narciarskich :)
5
@DeAGie
No właśnie nie. Właśnie piłkarze chcieliby zapieprzać a są przyspawani do swoich pozycji.
"Duży nacisk kładzie się na pilnowanie swojej pozycji i nieopuszczanie jej, przez co niektórzy piłkarze czują się „wstrzymywani”.
0
@AdrianGajewski2005
To się nazywa relatywzim historyczny, ale jak sądzę też moralny.
A Łupaszka to kolejny zbrodniarz wojenny, odpowoiadający za zbrodnie na ludności cywilnej (mordowanie kobiet, dzieci) gwałty na kobietach i kilkunastoletnich dziewczynkach.
Jak rozumeim kolejny "bohater" prawicy.
Czekam na odpwoedź.
1
@AdrianGajewski2005
Auto na wodę.Greta gada bzdury.
TAAAAA, zakazano produkcji samochodu na wodę, pewnie w jakims ściśle tajnym centrum doświadczalnym o którym tylko Ty wiesz. Przeciez nie mówisz o wodorze bo takie auta juz jeżdżą.
"Wiele składników jest w roślinach ale jest to ukrywane".
Co jest ukrywane? Skład roślin jest ogólnie znany, sa zioła, wiele leków jest robionych na bazie roślin. O czym Ty piszesz?
"Uchodźcy nie chcą być w Europie. Islmiści to gotowa wojna. napływ ich jest finansowany przez"... (mroczne siły?)
Uchodźców czy islamistów, bo to dwie odrębne rzeczy.
Tak czytam te Twoje prawicowe teorie spiskowe i się zastanawiam skąd czerpisz wiedzę.
1
@nwchades
Młody umysł nasiąknięty zakłamaną propagandą.
NIe wytlmaczysz. Polacy nie mordowali, polskie zbrodnie to nie zbrodnie. Jesli nawet to należy je usprawiedliwić, bo za pewne były w słusznej sprawie, zabijano tylko tych złych przeciwników, oszczędzano niewinnych, dzieciom rozdawano cukierki a kobietą kwiaty.
NIe wiem czy to w tej szkole uczą tak zakłamanej historii czy takie rewelacje wyczytuje się na jakiś portalach prawicowych gdzie dominuje indoktrynacja w myśl jednej słusznej doktryny.
1
@AdrianGajewski2005
Ustalenia końcowe IPN
"„W dniu 29.01.1946 r. w godzinach rannych oddział PAS NZW przybył do wsi Zaleszany. Członkowie oddziału zostali zakwaterowani u poszczególnych gospodarzy. Około godziny 14.00 – 15.00 mieszkańcy wsi zostali powiadomieni przez wyznaczonych członków oddziału o konieczności przybycia „na zebranie” do domu Dymitra Sacharczuka. Po zgromadzeniu w tym domu mieszkańców wywołano na zewnątrz Piotra Demianiuka - 16 letniego syna sołtysa Łukasza Demianiuka oraz mieszkańca sąsiedniej wsi Suchowolce - Aleksandra Zielinko. Na podwórku obaj zostali zastrzeleni. Do domu, gdzie zgromadzono mieszkańców wszedł „oficer – dowódca”, którym najpewniej był R. Rajs „Bury”. Po oddaniu strzału z pistoletu do góry, co uciszyło zebranych, oznajmił im, że przestaną istnieć, a wieś zostanie spalona. Po opuszczeniu pomieszczenia przez dowódcę drzwi zostały zamknięte. Następnie podpalono słomianą strzechę. Płonący budynek obstawiła część uzbrojonych członków oddziału. Mieszkańcy podjęli próbę ucieczki z domu przez drzwi i okna znajdujące się z jego drugiej strony „od podwórza”. Pilnujący tego wyjścia żołnierze nie strzelali bezpośrednio do uciekających, oddając strzały ponad nimi. W tym czasie inni członkowie oddziału przystąpili do podpalania pozostałych zabudowań we wsi. Nie wszyscy mieszkańcy udali się na zebranie. Do osób, które pozostały i dopiero wskutek rozprzestrzenienia się ognia, usiłowały uciekać z domów, strzelano. Osoby, które zginęły w Zaleszach byli to wyłącznie ci, którzy nie poszli na zebranie Gdy został podpalony dom Niczyporuków, to zginęła cała ich rodzina; Jan, jego żona Natalia i dwoje ich dzieci. Według świadka Aleksandra D. „Rodzina ta nie poszła na zebranie, bo nie mieli w czym, byli biedni, nie mieli nawet butów. Z rodziny Nikity Niczyporuka zginęła; jego żona Maria i troje dzieci; Piotr, Michał, Aleksy. Wymieniona Maria Niczyporuk zmarła w następstwie postrzału lub poparzeń w szpitalu. Córka Marii Niczyprouk zeznała, że „matka nie poszła na zebranie, bo nie chciała zostawić samych dzieci, a ponadto obawiała się, że na zebraniu, będą wywozić na roboty”. Spaleniu uległa córka Bazyla i Tatiany Leończuków – nie ochrzczone, 7 - dniowe dziecko, gdyż matka zostawiła je w domu, będąc przekonana, iż niezwłocznie wróci z zebrania (zeznanie Piotra L). Podczas ucieczki ze swojego płonącego domu został zastrzelony Grzegorz Leończuk wraz z dwójką małych dzieci: Konstantym w wieku 3 lat i 6 - miesięcznym Sergiuszem). Jeszcze przed podpaleniem wsi zastrzelono Fidora Sacharczuka za odmowę wydania owsa dla koni. Zginął też 41 - letni Stefan Weremczuk.
[...]
W dniu 31 stycznia 1945 r. oddział „Burego” zatrzymał się we wsi Puchały Stare. Po zwolnieniu kilku furmanów deklarujących polskie pochodzenie, pozostałych pozbawiono życia. Zostali oni wyprowadzeni z domu, gdzie byli przetrzymywani, do pobliskiego lasu w kilku grupach i tam rozstrzelani. Jedną z osób, która uczestniczyła w egzekucji i najpewniej osobiście wykonywała „wyroki” był dowódca drużyny o pseudonimie „Modrzew”. Pomimo, iż jego tożsamości nie ustalono to zgromadzone dane wskazują że później zginął w walce. Zwłoki zabitych pochowano w wykopach po ziemiankach z czasu wojny, które lekko przysypano i przykryto gałęziami drzew. Zginęło wówczas 30 osób. Najstarszy spośród nich miał 56 lat , najmłodszy 17 lat.
Wieczorem 1 lutego 1946 r. odbyła się odprawa dowódców plutonów. Kpt. Rajs przydzielił dowódcom zadania zniszczenia po jednej ze wsi: Zanie, Szpaki, Końcowizna. Wymienione wsie były w przeważającej części zamieszkałe przez ludność wyznania prawosławnego. W dniu 2 lutego 1946 roku plutony wyruszyły w kierunku poszczególnych wsi. Pierwszy pluton pod dowództwem „Wiarusa” wyruszył do wsi Szpaki, drugi pluton pod dowództwem „Bitnego” udał się do Zań, natomiast trzeci pluton pod dowództwem „Leszka” – do Końcowizny. Plutonowi „Leszka” towarzyszyło dowództwo.
W godzinach wieczornych do wsi Szpaki wkroczył pluton pod dowództwem „Wiarusa”. Żołnierze zaczęli podpalać zbudowania i strzelać do mieszkańców. Śmierć od kul lub w płomieniach oraz od odniesionych od tego ran poniosło 7 osób. Zostali zastrzeleni; Filipczuk Paweł (47 lat), Kłoczko Wasyl ( 58 lat), Szeszko Dionizy (50 lat), Szeszko Jan (45 lat), Szeszko Jan (21 lat). W jednym z domów dokonano gwałtu na kobiecie (zeznanie k. 1939 ). Wymieniona poddała się napastnikom, gdyż wcześniej Maria Pietruczuk (18 lat), która stawiała opór napastnikom została postrzelona w okolicy klatki piersiowej i pleców. Zmarła w wyniku odniesionych ran w dniu 6.02.1946 r. w szpitalu w Bielsku. Zostali też postrzeleni Teofil Bałło i Michał Rudczuk oraz Antonii Szeszko, który ranny w głowę zmarł w szpitalu Nadzwyczajna komisja powołana przez Powiatową Radę Narodową w Bielsku Podlaskim w dniu 3 lutego 1946 r. spisała straty materialne i odnalazła na miejscu ulotkę wzywająca ludność białoruską do opuszczenia wsi w ciągu 14 dni.
Drugi pluton, dowodzony przez „Bitnego” po przybyciu do Zań zajął następujące pozycje. Z jednej strony wieś została otoczona przez drużynę „Gołębia”, a z drugiej – przez drużynę „Szczygła”. Trzecia drużyna pod dowództwem „Ładunka” weszła do wsi, gdzie zaczęto podpalać poszczególne zabudowania. Nie podkładano ognia pod domy należące do osób wyznania katolickiego, jak też nie podpalano zabudowań tych prawosławnych, którzy zamieszkiwali w bezpośrednim pobliżu gospodarstw, należących do rodzin katolickich (według zeznań świadków wówczas w Zaniach mieszkały 4 rodziny katolickie). Mieszkańców, którzy usiłowali wydostać się z płonących domów zapędzano z powrotem lub strzelano do ludzi wybiegających z palących się budynków i próbujących uciec ze wsi. Przed oddaniem strzałów niektórych mieszkańców pytano o narodowość i wyznanie. W oparciu o dokumenty i zeznania świadków przesłuchanych w sprawie należy przyjąć, że podczas pacyfikacji wsi zginęły 24 osoby. Nadto rany postrzałowe odniosło 8 mieszkańców”.
Ty naprawdęd wierzysz w to co piszesz? Nie było odpowiedzialności Burego? To zbrodniarz i mówię to jako historyk specjalizujący się w historii najnowszej.
3
@nwchades
Ale tylko po jednej stronie. Jak nas mordują to zbrodnia a jak my mordujemy to usprawiedliwiona konieczność.
4
@AdrianGajewski2005
"Spalenie białoruskich wsi było niestety konieczne, było tam pełno konfidentów i komunistów".
Mordowanie kobiet, dzieci, starców było konieczne, szczególnie gdy jedynym "przestępstwem" dziecka lub kobiety było przeżegnanie sie w obrządku prawosławnym.
"Poczytaj co Białorusini robili w latach 1939-1941 w czasie okupacji Kresów przez Sowietów".
Czyli zemsta. Mordowaine na ludności cywilnej w imie zemsty.
"Mordowanie dzieci... cóż to była wojna, której nie możemy sobie nawet wyobrazić".
Czyli zbrodnie na ludności cywilnej, mordowanie dzieci, kobie tłumaczymy innymi zbrodniami. Wspaniale.
Nie rozumiem, jak mozna uczniom w szkole wpajać tyle kłamstw.
3
@AdrianGajewski2005
Zbrodnie Burego, ta kobieta okresla niecelowymi wypadkami. To chyba wszystko wyjaśnia, co do jej warsztatu historycznego. Już myslałem, że to jakiś Pani historyk a to reżyser. Wystarczyłoby sie zapoznac z materialmi IPN. (Przesłuchałem najważniejsze fragmenty 1.10-1.20- na więcej nie mam siły na zakłamywanie historii)
0
@Fake69
Sezon przed odejściem miał najwięcej odbiorów w całej lidze hiszpańskiej. Ogólnie oprócz gry ofensywnej, miał wiele atutów w obronie.
Polecam filmik z jego grą ofensywną i defensywną zrobiony dla tego portalu :)
Obecnie w Barcelonie nie ma zwodnika który nawet mógłby się zbliżyć do niego.
6
@AdrianGajewski2005
Jeśli Twój nick określa date urodzenia, to jak do szkoły podstawowej to może być. bardzo prosta, lakoniczna, jednostronna informacja. Wspominasz "Burego" który był odpowiedzialny za liczne zbrodnie na ludności cywilnej.
0
@Fake69
Abidal tez nie był mega obrońcą, bywało że był niemilosiernie kręcony. Hmmmm, napisać Digne a nie napisac Alves, dziwne, ale każdy ma prawo do swojej oceny :)
4
@Yoshi94
Jak jedna akcja? dziwne że Leo ma najwięcej kluczowych podań, pewnie dlatego że gra egositycznie (ile razy wystawił piłkę Albie, Suarezowi czy Griezmanowi). Zdarza się że sam próbuje przejść, zdarza się że zagra cos egoistycznie ale pisanie że przez Leo inni nie potrafia grać jest nieporozumieniem. Leo taki egoista że oddaje karne Suarezowi albo w czasie karnego podaje do Neymara (choć Suarez doskoczył pierwszy).