pax

0

Dzisiaj po raz kolejny przyglądam sie grze de Jonga, nie chjodzi że nie wykreował niczego, że w obronie był mijany i popełnił mega błąd w polu karnym, jednak on (w sumie jak większośc zespołu) wszystko spowalnia. Zagrał w pierwszej połowie jedno podania bez przyjęcia i to na własnej połowie. jak ma grac szybciej Barcelona jak tak kluczowy zawodnik, najpierw przyjmuje, potem robi kółeczko, potem dopiero podnosi wzrok.

pax

0

Aktywny Fati i Puig, średnio słabo Roberto, Lenglet, Firpo, Perez, słaby Griezman, Ivan, de Jong i Semedo, nikt dobry czy bardzo dobry.

pax

4

@Janiama
Widzisz jaki jest problem? Kilka razy mówiłem aby odpuścić bo dojdzie do spiny, jednak chcesz komus udowodnic że masz 200% racji i nie dopuszczasz sytuacji w której (jak każdy) możesz sie mylić. I doszło do spiny. Po co? Też dodawalem zdjęcia i pisałem kwestie które omijałeś, twierdzenie że w czasie akcji nie może dojść do przekazania krycia jest kuriozlane i chyba zdajesz sobie z tego sprawe, ale dalej trwasz przy swoim.
Nie przyjmuj się tym co kto podłapał tylko rób swoje, jeśli komus nie podoba sie twoja analiza to poproś o wskazanie gdzie jest błędna a nie wikłaj sie w personalne docinki. Jeżeli ktos pisze personalnie tzn. że nie ma nic merytorycznego do napisania. Za bardzo przywiązujesz wagę do wpisów innych na swój temat i nakręcasz wobec siebie taka a nie inna atmosferę.
Wielokrotnie pisałem oceny pod artykułem ocenowym i wiele osóbom one sie nie podobały, jednak oprócz wyzwisk niewiele tam ktos był w stanie wskazać w czym sie pomyliłem, więc sie tym nie przejmuję.

pax

0

@Janiama
Jeśli tak bardzo nalegasz to możemy wrócic do tamtej dyskusji i jak odnosisz się do cytatu Aziego?
Jak mówię nie chciałem pisać i wchodzić w dyskusję jednak wciąz ją kontynuujesz. Co do pewnego tonu wypowiedzi to przypomnę wtedy twój wpis: "To co piszesz z całym szacunkiem nie ma nic wspólnego z zasadami piłki nożnej. Nikt znający dobrze te zasady nie powie że błąd był...". (Uznałeś że mój wpis nie ma nic wspólnego z zasadami piłki nożnej i że nie jestem osobą która zna te zasady). Wtedy przywołałeś kwestie że jesteś bylym zawodowym piłkarzem, trenerem koordynatorem. Po co? O człowieku świadczą jego czyny, w tym przypadku wpisy, jego argumentacja a nie jakie ma papiery.

pax

0

@Janiama
Mówiłem aby nie drążyć tematu tamtej dyskusji, bo to doprowadzi do spiny. Nie chcę się tutaj wypowiadać co do tamtej dyskusji, wiesz jak było a mimo to wciąż prezentujesz ją w taki a nie inny sposób. Po co? Każdy się myli i nie jest to coś co może stanowic jakąś ujmę.

Jeżeli chcesz to wrócimy do tej sytuacji, ja chciałem to ominąć i tak robiłem od miesiący bo wiem, że to niczemu nie służy.
Kwestia przyznania się do uprawiania sportu/ trenowania ma nie za wiele wspólnego z uznania kogoś racji. Jeżeli ktos pisze mądrze, na temat, używa odpowiednich argumentów i merytorycznie przedstawia swoja analizę to jesli nawet nigdy nie byłby zawodnikiem czy trenerem to pochyliłbym sie nad jego tekstem. To tekst, jego analiza, poziom wpisu świadczy o wiedzy piszącego. Jasne, że uprawianie sportu czy trenerka ułatwiaja to, jednak ciągle bazujemy na tekście. Jesli ktos nie ma racji, a to co pisze jest infantylne lub nie pokrywa sie z rzeczywistością to czy jest Mourinho czy jest szarym userem to po prostu nie ma racji i tyle.


Poza tym moim zdaniem dałes sie tutaj podpuścić i nie potrzebnie dajesz się wplątać w dyskusję która schodzi na kwestie personalne a Ty się niepotrzebnie tłumaczysz.

pax

0

@Janiama
Jak mówiłem nie chce wchodzić w dyskusje na ten temat bo doprowadzi to do spiny, a uważam że jest to niepotrzebne. Nigdy nie widziałem takiej sytuacji aby boczny obrońca biegł za zawodnikiem gdy ten zmienia strefy, nie wyobrażam sobie aby np Alba zostawił całkowicie wolną swoją nominalna strefę i pobiegł za zawodnikiem na drugą stronę boiska czyli na prawą stronę (mimo że obok byliby stoprzezy i PO). Oglądałem tysiące spotkań i nigdy nie było takiej sytuacji aby boczny w normalnym ustawieniu w normalnym ataku przeciwnika biegał za zawodnikiem po calym boisku. To nie jest NBA i krycie "każdy swego", dlatego są schematy, ustawienia, przekazania, dlatego mowa jest o stoperach, prawym obrońcy i lewym obrońcym, bo grają oni w wyznaczonych strefach. Jak mowię, nie chcę wchodzić w dyskusję bo wiem że nie doprowadzi ona do niczego konstruktywnego. Wolę skupiac się na sytuacjach w których jesteśmy dośc zgodni w analizowaniu spotkań i jest tego więcej niż tych różnic.
pozdrawiam

pax

1

@tombard
Funkcjonujemy tu jako społeczność. Pewna grupa która mimo, że osobiście się nie poznala to znamy swoje komentarze, postrzeganie świata. Znamy się od lat, cenimy się, szanujemy. Po to jest zabranianie zakładania multikonta, po to jest wymagane logowanie. Tu nie chodzi aby sie chwalić kim sie jest w rzeczywistości tez nie pochwalam tej kwestii i uzywac tego argumentu w dyskusji. To jest obgadywanie za plecami jesli sie kogoś nie odznacza a pisze sie niepochlebne treści na jego temat, czy to dotyczy osoby pod nickiem czy pod nazwiskiem zawsze chodzi o konkretnego użytkownika.

pax

1

@tombard
Kazdy tu ma swoje nicki które funkcjonuja od lat, na te nicki w pewien sposób "pracujemy" od lat.

pax

0

@Janiama
Faktycznie coś jest dziwnego w dyskusji z Tobą. Tutaj biorę Twoja stronę.
NIe robię spin dla spin. Piszę że w wielu sytuacji sie zgadzam z postrzeganiem piłki przez Ciebie (chociazby wczorajszego spotkania). Tutaj w pewien sposob wziąłem Twoja stronę uważając za brak kultury gdy ktos nie informując Ciebie "obgaduje" Cię za plecami i że jest to niewłaściwe. Ty za to skupiłes się jedynie na tym, że napisałem, iż jak każdemu zdarzają się błędy w postrzeganiu pewnych kwestii. Pomijam to że w większości dyskusji piszesz, że zawodowo uprawiales sport i że znasz mega trenerów, chcialem wziąć poprostu twoją stronę ale jak widzisz skupisz się nie na tym o co chodzi w tym watku a to doprowadzi do spin. Po co?
Jesli zadałes pytanie to odpowiem ale nie chce wchodzić w dyskusje bo to doprowadzi do niepotrzebnych spin. Pamiętam jak twierdziłeś, iz zawodnik defensywny który w akcji (nie przy stałym fragmencie gry) kryje zawodnika przeciwnej druzyny jest za niego odpowiedzialny przez cały czas - że nie istnieje przekazywanie a jeżeli kryje go na lewym boku to jesli ten zawodnik przemiesci się na środek czy na prawą strone powinien wciąż go cały czas kryć.
pozdrawiam i tyle.

pax

13

@Lares
Ja natomiast widzę, że zamiast pisac do tego użytkownika, albo go przynajmniej odznaczyć dla kultury, to na ogólnym watku prowadzona jest jakas nagonka dla....czyzby atencji i zielonych??
Ja nie prowadzę zbytnio z tym uzytkonikiem dyskusji, choć wielkrotnie się z nim zgadzam w pewnych kwestiach postrzegania spotkań, w innych piłkarskich aspektach widze ze popełnia grube błędy w rozumieniu rzemiosla piłkarskiego i dlatego odpuszczam. Jednak jesli miałbym cos do kogoś to napisalbym to do niego, a nie prowadził tego typu dissu.
Jeśli nie odznaczasz to po prostu to takie obgadywanie za plecami :(

pax

0

@mekston
Ale tutaj czytam, że Setien już odmienił oblicze ziemi tej ziemi i że był to najlepszy mecz Barcelony od lat - 1:0 ze słaba Granbadą, grajacą w osłabieniu. Dla wielu nie ważne jak gra Barcelona i jaki wynik, ale jest ważne że Valverde nie jest trenerem i wiadomo wtedy że mecz musiał być był super.

pax

0

@jedrek7000
Hmmmm, przecież to Ty porownałes obecny styl barcelony do stylu barcelony za Guardioli. Jak Roberto to nie obrońca? A na jakiej pozycji grał?
Jak pisałem w innym komentarzu niekulturalnie było o kims pisac i nie odznaczać. Twierdzisz, że zagralismy świetne spotkanie? W czym to świetne spotkanie było? W kreowaniu sytuacji bramkowych? Na pewno nie, bo klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Graliśmy wolno, schematycznie, nie było penetracyjnych wejść, malo prostopadłych podań. Utrzymywanie sie przy piłce ma dwa cele - służy konstruowaniu akcji i drugi nie pozwala przeciwnikowi ich konstruować. I nagle po 2/3 spotkania przeciwnik jest bliższy wygranej na CN po slupku, potem czerwona kartka i ratujacy Leo strzela jedyną bramkę.
To nie chodzi czy widzę zmiany czy nie. Jesli widzę, ale uważam, że trener miał za mało czasu aby je odpowiednio wprowadzić, bo brakuje jeszcze ustawień, szybkości to o tym piszę. Jak mam uwagi to nigdy dla samych uwag nie pisze komentarza. Po prostu zachwyty nad wczorajszym meczem sa przedwczesne bo Barcelona nie zagrała świetnego spotkania. To spotkanie przypominały mi gre za Martino. Setien ma nad czym pracować, ma świetnych zawodników i może zrobic z nich maszynkę do super stylu i super wyników, ale zachwyty po 1:0 ze słabą Granada i to jeszcze osłabioną po kilku dniach pracy z zespolem są dla mnie bardzo dziwne.

pax

0

@Barca_Big_Moment
Tylko czy po tym meczu mozna stwierdzic, że Barcelona zagrała dobre spotkanie? NIektórzy tu piszą, że zagrała najlepsze spotkanie od lat. Pamietam bardzo widowiskowe i szybkie spotkania na CN za Valverde.
Jestem za nowym trenerem, ale czy ma t0 coś to sie okaże w ciagu 2-3 miesięcy.

pax

0

@robsesh
Jaki styl?? Pytam poważnie??

pax

0

@mekston
Sentien jeszcze zbyt mało pracował, aby były efekty. Klepanie bez zdobywania przestrzeni jest bezcelowe, a tak w wielu przypadkach dzisiaj było. Brakuje jeszcze prostopadłych podań i wejść za obrońców. Z Suarezem byłaby inna taktyka bo Leo nie grał był na środku jako cofnięta "9", ale tak teraz będzie grac bo Luis wyłaczony na miesiące.
Sentien musi bardziej przyspieszyć i rozszerzyć grę i przede wszystkim Leo, fati jak i (jak będzie grał) Dembele tracą wszystkie atuty grając tyłem do bramki, więc jest jeszcze duzo do pracy.

pax

0

@jedrek7000
Barcelona w stylu Guardioli??
Ile ofensywnych wejśc mial Roberto i ile z tego było kluczowych podań i zagrożenia pod bramką, tak jak Alves za Guardioli? Ile penetrujących wejśc w pole karne miał Vidal i iloma dryblingami napędzał akcje jak Iniesta za Guardioli? Ile świetnych prostopadłych podań miał Rakitic jak Xavi za guardioli? Ile razy urywał sie obrońcom Griezman jak Villa czy Pedro za Guardioli? I tak mógłbym pisać i pisac

pax

0

@SelloutCrowd
Jasne, że daję. Dlatego napisałem w wątku który rozpocząłem aby wierzyć w nowego trenera. Jednak nie rozumiem zachwytów nad dzisiejszym spotkaniem, gdzie główny zachwyt jest nad tym że Barcelona ma innego trenera, bo nad grą ze słaba granada nie ma za bardzo co pisać.

pax

1

@jedrek7000
Jeśli mnie cytujesz, to odznacz, trochę kultury :)
Jeśli w głównym watku piszesz o mnie sugerując, że w czyms się myle to odznacz.
Kto chce powrotu Valverde? Cos za bardzo nadinterpretujesz? Leo miał 3 rzuty wolne, za valverde miał 1-2 i potrafil wykorzystać. Czy to znaczy, że nadinterpretuję, że valverde był/jest lepszym trenerem?
To nie był dobry mecz a pisanie że był to jeden z najlepszych meczów od lat jest kuriozalne. Byłem na kilku spotkniach w tym sezonie na CN i uwierz że były bardziej widowiskowe, szybsze i lepiej sie na nie patrzyło.

pax

0

@kuz
To dziwne, że Valverde miał taki bilans bramkowy na CN? Barca oprócz 1-2 spotkań ladowała po 3-5 barmek w tym sezonie ligowym u siebie.
"Były by" - to wszystko wyjaśnia, :).
Czyli mamy nie oceniać rzeczywistej gry w dzisiejszym spotkaniu tylko domniemywać że za valverde gralibysmy gorzej?

pax

0

@kuz
Taaaaa, szczególnie po tym słupku granady :))

pax

1

@kuz
Tzn.? Mamy się cieszyc i udawać że było to idealne spotkanie, mimo że większość przez 3/4 spotkania modlila się aby nie skończyło się bezbramkowym remisem.

pax

0

@lavache
To wszystkie argumenty ?

pax

1

@Barca_Big_Moment
No nie wiem, byłem kilku w tym sezonie na CN i choćby mecz z Betisem był świetny do ogladania mimo nieobecności Leo, świeny mecz Griezmana i super debiut Fatiego.
Wymęczone 1:0 z Granadą lepsze od seryjnych meczy po -4-5 bramek ładowanych na CN w tym sezonie. Lepszy dlatego że nie Valverde jest trenerem?

pax

0

@kkbarca
De jong raczej przez długie ostatnie tygodnie nie był kluczowy w formacji ofensywnej i w środku pola.

pax

19

Nie ma co wyciągać wniosków. Za taki mecz Valverde zostałby tu zjedzony. Jedna bramka i 3 w miarę sytuacje na całe spotkanie z zamknietą Granadą, która prawie bramkę strzeliła. Po takich spotkaniach z utrzymywaniem się przy piłce i klepaniem po obwodzie bez konkretnych sytuacji Martino byl wyrzucany, a wielu cieszyło się że podobna gra nie skończyła się mistrzostwem. Sentien mam nadzieję ze da większy impuls, bardziej przyspieszy i rozpciągnie grę. Jak czytam o dobrym spotkaniu, kontroli gry itd., tylko dlatego ze było valverdeout to dziwnie się czuję. Gra była stateczna, jeżeli była kombinacyjna to w małych przypadkach Barcelona uzyskiwała przewagę i zdobywała teren. Wierzmy w Barcelonę, trzymajmy kciuki za nowego trenera ale oceniajmy tego spotkania jak 6:2 na Bernabeu z Realem. To nie było dobre widowisko w wykonaniu Barcelony, w czym Granada umiejętnie przeszkadzała Azulgranie.

pax

1

@FC1899Barca
Uważasz, że nie ma zniewolenia sędziów? To po co jest tzw.ustawa kagancowa, która miałaby dotyczyc sędziów którzy orzekają zgodnie z prawem, ale którzy orzekaja nie po mysli PiS? Czemu sędziowie są degradowani ze swoich stanowisk gdy jedynym argumentem jest brak poparcia dla upolityczniania sądów, dlaczego sędziowie są przenoszeni o setki kilometrów na niższe stanowiska, dlaczego sędziowie są zawieszani w czynnościach tylko za zapytanie o listę do KRSU, dlaczego wobec sędziów rozpoczeto masową nagonkę i szkalowanie uruchamiając olbrzmie pieniędze - afera bilbrrdowa z fundacją Narodową, wpisy "kasty" - czyli grupy osób która sama się tak nazwała z ministerstwa sprawiedliwości, która powstała tylko po to aby szczuć jednych Polaków na drugich?
Zrozum, że to nie jst reforma co wprowadza PiS, tylko chaos dla wprowadzenia swoich ludzi, bez kompetencji. Teraz dopiero rozprawy są przedłużane, sprawdź sobie ile spraw rozpatruje obecnie TK a ile 5-10 lat wcześniej. Podaj na czym polega obecna reforma sądownictwa (oprócz niezgodności z konstytucją) - co ona daje obywatelowi? W jaki sposób przyspiesza sprawy? Nie potrzebnie piszesz o sądownictwie jako tworze PRLowskim, sędziów zaczynających kariery w tamtych okresie to jest jedynie kilka procent, średnia wieku sędziego to jest około 40 lat, więc gdy komuna upadała oni szli do pierwszej komunii. Oczywiście są wyjątki, iź PIS do sądownictwa daje takich ludzi - na czele TK stoi Julia Przyłębska przyjmujaca nominację sędziowską od komunistycznej Rady Państwa a jej mężęm jest tajny współpracownik Urzędu bezpieczeństwa TW Wolfgang, do tego trybunłu PiS wybrał prokuratora stanu wojennego Piotrowskiego. Wskaż jakie "złoto" maja stracić sędziowie ?
pozostałe kwestie też skomentuję :)

pax

7

@FC1899Barca
Nie zrozumiałes nie tylko mojej ale i swojej wypowiedzi. Podałeś twitta Tuska i nazwałes jego wpis hipokryzją i jako argumenty dałeś listę 40-41 spraw. Ja zadałem pytanie jak te kwestie przywolane przez Ciebie mają się do Twojej argumentacji i wpisu Tuska (gdzie ta hipokryzja w kwestii wyprowadzanie Polski z UE

, niszczenie sądownictwa

, bezkarnego złodziejstwa za przywołanych przez Ciebie rządów PO-PSL). I nie dostałem odpowiedzi.
O to bym prosił zanim odniosę się do tego wpisu.

Również pozdrawiam

pax

0

@A_Gomesinho_21
Zgoda to było ponad 3 miesiace temu - potem był Eibar, Levante, Celta, Atletico...

pax

0

@Messibestplayerintheworld
Tu nie chodzi o nudną piłkę ale o brak kreacji, o słabą transmisję piłki, błędy i straty.

pax

2

@Kengo
Oby Puig daj im jakiś zastrzyk kreatywności, bo ostatnio gra tej dwójki była słabiutka. Arthur jak grał to oprócz posiadania niewiele dawał, de Jong od tygodni pod formą. Oby Sentien wyciągnał z nich ich najlepsze wersje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?