pax

0

@Peciak
Czekam na ten opis Roberto, bo nie wiem czy odnieść się pojedyńczo czy czekać na całość. Kiedy można liczyć ?

pax

0

@xoran
Rozumiem że nie chcesz się kłócić, ja też, tylko zarzut o brak obiektywizmu jest krzywdzący. Napisz dlaczego tak uważasz, że w tym meczu źle opisałem tych zawodników. Nie dałem im nawet ocen, ale pisałem że dla mnie Nelson zagrał bardzo słabo a Roberto słabo. Przedstawiłem argumentację pod artykułem.

pax

4

Jak czytam te komentarze tutaj to napawa mnie zdziwienie, jak można tak bardzo mieć negatywny stosunek do jednego z zawodników Barcelony aby uważać, że najgorszą rzeczą w tym spotkaniu a obniżającą mu zdecydowanie ocenę i dla wielu dającą tytuł najgorszego zawodnika spotkania to brak żółtej kartki po jego faulu. Jasne, można skrytykować, gdzies w ocenach to uwzględnić, jednak dorabianie ideologii do tej sytuacji, gdy Barcelona straciła dwa gole po dwóch stratach innych zawodników, obrona słabo funkcjonowała, a Griezman niewiele dawał to jest dla mnie nie zrozumiałe.

pax

1

@jurczak
Alves gdy grał mial najlepiej podajacych zawodników obok siebie a mimo to wyciągnał niebotyczną liczbę asyt w Barcelonie (ponad 100) a co do obrony, to mimo że Barcelona grała długo przy pilce to miał bardzo wysokie statystyki odbiorów i przechwytow, miał sezon w którym średnia pozytywnych interwencji w obronie wynosiła prawie 8,5 na mecz., sezon przed odejściem miał najwięcej odbiorów w całej lidze hiszpańskiej. Teraz jak zawodnik ma trzy interwencje w obronie to się pisze że zagrał świetny mecz w defensywie.

pax

0

@Peciak
gdzie je zbywam - jesli są odmienne, to je komentuję?
sytuacje boiskowe interpretuje odminnie- to źle, że pisze o tym jak sie z czyms nie zgadzam?
dziwnie interpretujesz moje słowa, tak aby pasowały do twojej tezy, dwa razy tłumaczyłem argument w postaci portali statystycznych (Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości), dlaczego argument ocen w portalu statystycznym umieściełm na końcu?
Gdzie i w czym zostałem przyparty do muru? Cos źle interpretowałem , podałem błędne statystyki?
Fajnie, że to zrobiłeś, bedzie przynajmniej pole do dyskusji.

"szczególnie w 2 połowie, w której zanotował 1 błąd bez konsekwencji" więc istnieje błąd bez konsekwencji? Bo narazie jak Semedo traci i jest bramka to jest to usprawiedliwiane, a jak Roberto fauluje i nie ma to wplywu na spotkanie i na druzynę i jest to faul bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji to ma mieć za to tytuł najgorszego zawodnika.

pax

0

@Midast
Drogi Kolego

Dzisiaj napisałes do mnie "Wobec tego, że w kwestii Semedo i S.Roberto zawsze się różniliśmy i ścieraliśmy się informuję, że ten wpis w tej kwestii jest ostatnim i obiecuję, że już nigdy w tej kwestii się nie wypowiem".
Po tej deklaracji dostaję 8 wpisów, głównie personalnych dotyczących tych dwóch zawodników. To po co te obietnice, aby je łamać? Trochę to niepoważne, szczególnie dla jak kolega podkreśla dla 62-latka.
NIkt mnie nie nie znokautował, 90% procent wpisów nie miała uzasadnienia, tylko wpis @Peciak zawierał dość wybrane kwestie statystyczne do których się jeszcze dzisiaj odniosę.
Jak sam kolega widzi, sam nie lubuje się w pisaniu osobistych komentarzy bo uważam to za infantylne, staram sie skupiac na grze zawodników.
Nawołuje mnie Szanowny Kolega do pokory, jednak nie stosuje tych samych kryteriów wobec siebie, personalne komentarze odnoszace się do komentujacego a nie komentowanego tekstu sa nie tylko brakiem kultury ale wprost wskazuja , że kolega nie jest zainteresowany dysusją na tematy sportowe, ale napietnowaniem komentujacych nie po mysli szanownego Kolegi.
Powiem szczerze, że jest mi przykro, że zamiast wejśc w merytoryczną dyskusję, omówić wydarzenia boiskowe, sytuacje szanowny kolega często atakuje personalnie.
Pozdrawiam serdecznie.

pax

1

@rocky5
tylko chcociażby w ubiegłym sezonie Roberto miał 1,5 miesiaca kontuzje a semedo grał tak słabo, że nie potrafil sobie wywalczyć miejsca w składzie. Zgadzam się, że jest to przykre, że pomocnik stał sie lepszym prawym obrońcą od nominalnego prawego obrońcy.
Nelson zagrał ponad 100 spotkań w Barcelonie, nie rozumiem pisania, że nie dostakje szans.

pax

0

@ściah
Nie napisałem, że w tej wypowiedzi, ale że dzisiaj kolega @Midast dyskutował pod tymi ocenami używajac personalnych tekstów.
Napisałem, ze pisał personalne teksty po czym zaczął pisac manifest.
„Kolego jesteś po prostu uprzedzony do Semedo i trwa to niestety od zawsze. Powiem gorzej. W polskim prawie jest pojęcie dyskryminacji; a to przez wiek, a to przez płeć, a to przez orientację seksualną, a to przez pochodzenie etc.

Myślę, że w odniesieniu do Semedo u Kolegi jest odczuwalny coś w tym rodzaju”.

„Trwanie Kolegi przy swoim zdaniem jest zatrważające. Może warto dokonać samorefleksji”.

„Niestety nie traktujesz wszystkich równo”.

pax

0

@Midast
Jesli nie masz argumentów w dyskusji to piszesz manifest. Można że się żalic i pisac personalne teksty a mozna siąść do dyskusji i porozmawiac wymieniajac się argumentami, szkoda że wybrałes ta pierwsza opcję.

pax

3

@FutbolToMagia
A jaka ma rolę? Większośc strat bramek na początku sezonu to jego współudzial, w defensywie sobie nie radzi, anie szybkościowo ani ustawieniem, często nie wraca i truchta w obronie.

pax

1

@Nevermind
Nie, ostatnio głównie oceniałem de Jonga, chciałem wszystkich omówić, nawet z jednym uzytkownikiem umowiłem się na omówienie formacji, jednak nie zdązyłem ze wszystkim bo oceny okazały 22 godziny po meczu :)

pax

0

@xoran
Skoro mnie poporosiłes to zrobie to dla Ciebie. Obejrzę spotkanie 3 raz. Zobaczę ile razy semedo obiegał Roberto, wychodził na puste pole i nie dostawał podan od Roberto. Ja napisałem, ze Roberto zagrał słabe spotkanie, ale miał kilka dobrych zagrań które wypisałem, jednak w ofensywie często się zamieniali na skrzydle z Semedo, więc Nelson tez uczestniczył a raczej statystował w grze do przodu, gra defensywna semedo każdy widział jaka była. Akurat Roberto pracowitosci nie nalezy odbierać.

pax

2

@rocky5
Chcesz powiedzieć, że Semedo nie dostaje szans? Oceniam spotkania, w tym spotkaniu nie widziałęm techniki (błędy w przyjeciu piłki-moge podac minuty), nie widziałem szybkości (powolne powroty do obrony) nie widziałem strzału (chyba że Ty widziałeś), ciąg na bramkę (tez tego nie widziałem. Możesz pisać o konkretach ? A nie życzeniowo?

pax

0

@wikitor321
Tak, obaj jesteśmy za Barceloną.

pax

0

@Midast
Szanowny Kolego powiem szczerze; już jestem zmęczony beskuteczną polemiką. Nigdy Kolegę nie przekonam do obiektywnego oceniania Semedo i Roberto.

Dzisiejsze opinie kibiców są dla Kolegi Redaktora NOKAUTUJĄCE !!!
(które? Które wykazały że w czyms sie pomyliłem)
Niemniej wyciągam rękę do zgody i proponuję przeczytać mój powyższy wpis .

Pozdrawiam

pax

2

@Midast
Kibice zarzucaja mi brak bezstronności, wlaśnie dlatego, że wszystkich traktuje równo. Zarzucaja mi tylko te same osoby co zawsze, bo maja swoich ulubionych zawodników i nie potrafia zrozumieć, że każdy zawodnik moze zagarć słabo, nawet ich ulubieniec. Potrafię wskazać brak formy u de Jonga, słabe rozegranie u Arthura, fatalne zachowanie u Semedo, pokazać dobrą gre Ivana czy Busqetsa. A to sie nie podoba, bo zmusza ludzi do myślenia, zastanowienia się a nie do powtarzania tych samych dyrdymałów zgodnie z ogólnie przyjetym trendem.
Wyobraź sobnie Roberto, który nie wraca do obrony jako nominalny prawy obrońca, traci piłkę 25 metrów od własnej bramki, zawodnik mu ucieka i jest karny, przy drugiej bramce nie daje z siebie pełni mozliwości i ucieka w kryciu od strzelca bramki, do ofensywy niczego nie wnosi. Tutaj byłby zlinczowany, ale że to nie był Roberto to jest wywyższany za taka grę. Proste. Temu sie przeciwstawiam.

pax

1

@Midast
Uprzedzenie wobec hejtowania? Tu się zgodzę, nie lubię gdy sa osoby które atakuja jednego zawodnika i wywyższają drugiego tylko ze względu na swoje widzimisie. NIe prezentują argumentów, tylko ordynarne krytykanctwo nie poparte wydarzeniemi na boisku.

pax

5

@wonsz_w_pomidorach
Zgoda. Tylko ne oceniam ze względu na "ulubieina lub nie ulubienia" tylko ze względu na grę. Jak widać, wystarczy przeczytać opis jednego i drugiego, aby wyrobić sobie zdanie. ja nawet w tym spotkaniu nie oceniałem zawodników tylko dawałem sam opis. Semedo ma taki hype na rambli, że nawet jak straci 25 metrów od bramki i akcja skończy sie karnym bo uciekl mu zawodnik, dwóch zawodników po jego stratach dostaje kartki w asekuracji jego strony, przy drugiej bramce nie goni zawodnika a mając go na swojej stronie idzie do środka pola karnego, jego ofensywa w tym spotkaniu leżała całkowicie a i tak ze względu na hype zostanie wyżej oceniony od zawodnika który nie zawalił ani jednej bramki i kilka razy nieźle rozprowadzał piłkę bo ma pod górke na rambli. Ot, cała filozofia.

pax

3

@Midast
Jest jedna różnica drogi kolego, ja podaję argumentację do swoich opisów lub ocen. Ty natomiast wywyższasz zawsze Semedo i atakujesz Roberto nie podając argumentów. Taka różnica.
Dziwne, że w ubiegłym tygodniu napisałem wiele pozytywnych słów o Semedo. Ja oceniem spotkania i danego zawodnika w spotkaniu, nie patrzę czy kogoś lubię lub nie, tylko traktuje równo.
pozdrawiam

pax

0

@Midast
Drogi kolego Bym prosił choć raz o argumenty. Jeden nic nie daje w ataku i jest wspolwinny utraty bramek, drugi nie zawala bramek i w ofensywie ma kilka dobrych wejść. Od miesiecy gloryfikujesz Semedo i bezpodstawnie atakujesz Roberto. Gdybyś oprócz sloganów miało jakieś podstawy.
Cały ten tekst można podsumować jednym zdaniem. Uważasz za właściwą większą różnice oceny między Roberto a Semedo tak jak chciałbyś oceny Ivana za 15 minut gry mimo że na boisku pojawił się w 89 minucie.

pax

0

@beznicku1000
Tzn.?? Napisałem że miał on jeden duzy bląd który nie miał wplywu na spotkanie i jego wynik. Gdybym ominał faul na Aleni to bys mógł twierdzic co do jakis uprzedzeń. Wskaz gdzie sie pomyuliłem, cos ominalem, cos błędnie przeanalizowalem, bo tak to tylko personalny komentarz, bez jakichkolwiek argumentów do dyskusji.

pax

4

Sporo kontrowersji ocena Semedo i Roberto. Nie dałem ocen obu zawodnikom ale jedynie opisem ich grę. Semedo współwinny przy obu bramkach, w ofensywie wszystko co mial to tracił lub dogrywał do tyłu a miał kilka dobrych dograń na skrzydło, po akcjach ofensywnych wolno wracał przez co cały czas musiał być asekurowany, mijany przez Fekira w kilku akcjach a w jednej oddał pilke przeciwnikowi w polu karnym Barcelony. Roberto nie był winny przy bramkach, napędził kilka niezłych akcji (dwa strzały Leo - po dograniu Vidala i Alby), zamykal przestrzenie, dobrze asekurował, miał kilka błędów z których najpowazniejszym był faul na Aleni, który nie skończył żadnymi poważniejszymi konsekwencjami dla Barcelony. Opisy gry zawodników można znaleźć poniżej.

pax

1

@Peciak
Problem leży gdzies indziej. Nie zgadzam się na napiętnowanie piłkarzy. Co innego jest zasłużona krytyka a co innego jest niemerytoryczna nagonka zgodnie z istniejacym trendem na rambli. Zawsze tak tu funkcjonowałem. Wielu wyzywało Alvesa, za wrzutki na dach Camp Nou, a jak pytałem kiedy i w jakim meczu to było były komentarze personalne wobec mnie bo nikt nie potrafił takich wymienić, ale wyzywać wcześniej było im łatwo.
Po to sa komentarze, aby się nimi dzielić i dyskutować.
Tu nawet nie chodzi o wnioski, jesli ktos twierdzi, że zawodnik a , nie wykonał ani jednego podaina do przodu a ja wskazuje konkretne minuty kiedy takie podania miały miejsce to nie jest to kwestia interpretacji czy własnego zdania, ale zakłamania.
Problem jest, że w dyskusji wymagam argumentacji a nie operowania pustymi sloganami zasłuszanymi na rambli i to jest problem, których wielu irytuje bo chcieliby jedynie wylać żółć na najbardziej nielubionego zawodnika.

pax

0

@Peciak

"Pisząc, że wolisz nie komentować czyjegoś zdania, że to np Roberto wsadzając na minę Semedo przed jego stratą przed 1 golem zawalił równie mocno co Portugalczyk, tak naprawdę drwisz z cudzych opinii".

Posądzanie Roberto o pierwsza bramke to jest wlaśnie interpretacja pod z góry załozoną tezę. Uważasz, że Umtiti jest winny bo podał do Roberto który mial dwóch zawodników obok siebie? Czy jedynie winny jest Roberto bo podal do Semedo który miał tylko jednego zawodnika przy sobie i to tylko na plecach z piłka przed sobą i otwarte korytarze podań do conajmniej dwóch zawodników a on robi drybling w kierunku zawodnika którego ma na plecach?

"To nie jest pytanie do mnie, to nie moja teza. Nie widziałem jeszcze 2 raz tej akcji".

Nie napisałem, że to twoja teza. Jedynie odpowiedziałem do twojego komentarza o opiniach innych.


pax

0

@El dominatore
Z jednej strony to zabawa, z drugiej sprzeciwiam sie wyzywaniu zawodników czy ich hejtowaniu. A tak to niestety tutaj wygląda.

pax

0

@socha
"nie będę dalej dyskutował z gościem który w takim drewnie widzi Ronaldinho tak więc piona".

No właśnie. Napisałem, że zagrał słabe spotkanie, ale wyzywania od drewien sie sprzeciwiam. Jeśli jedynym argumentem jest wmawianie komus co uważa to gratuluję, poprosiłem o argumenty w dyskusji, piszesz o nie graniu do przodu więc przytoczyłem sytuacje które temu zaprzeczają. Liczyłem na merytoryczna dyskusje a tu tylko personalny komentarz.

pax

1

@socha
Znowu personalny atak. Poprosiłem o argumentację ale nie dostałem niczego. Poprosiłem wskaż sytuacje, ile ich wskazałeś?

pax

0

@Peciak
Raz zmieniłem, Broniłem w zeszłym sezonie po jednym spotkaniu Semedo ale inny uzytkownik wytknął mega błędy Nelsona i zmieniłem zdanie.

Widzisz, że nawet moja wypowiedź próbujesz interpretować. mimo, że jest prosta do zrozumienia. Traktuje portale piłkarskie/statystyczne jako pomoc, nie dopasowuje ich pod swoja tezę, bo nigdy takowej nie mam oceniając zawodników. Są narzędziem które trzeba zestawić z powtornym oglądaniem spotkania. Nigdy nie są przeze mnie traktowane 1do1. Dlatego zawsze nie podaję suchych statystyk, ale dokonuje opisu zawodników, ich ustawienie i innych kwestii. Co mówią stystyki? Jak 20 akcji idzie jedną stroną boiska i obrońca ma 10 odbiorów, a druga stroną idzie 5 akcji bo obrońca dobrze kryje i zamyka korytarze podań, to kto ma lepsze stystyki? Ten który ma 10 odbiorów ale w 10 akcjach piłka przeszła przez jego stronę czy ten co ma tylko 4 odbiory ale tylko jedna akcja przeszła jego stroną? Dlatego portale statystyczne sa pomocne, ale ogólnego opisu gry zawodnika mogą wypaczyć ocenianie.

Posądzanie Roberto o pierwsza bramke to jest wlaśnie interpretacja pod z góry załozoną tezę. Uważasz, że Umtiti jest winny bo podał do Roberto który mial dwóch zawodników obok siebie? Czy jedynie winny jest Roberto bo podal do Semedo który miał tylko jednego zawodnika przy sobie i to tylko na plecach z piłka przed sobą i otwarte korytarze podań do conajmniej dwóch zawodników a on robi drybling w kierunku zawodnika którego ma na plecach?

pax

1

@Peciak
W jaki sposób napadam na innych uzytkowników? Nie zaczynam watków personalnych, które są kierowane przeważnie wobec mnie tylko dlatego, że staram się wchodzić w dyskusję mając argumenty a nie puste slogany.
Tutaj akurat nie jestem w stanie się zgodzić bo oceniam spotkanie. NIe jestem w stanie się zgodzić, gdy jak piszesz jeden zawodnik ma swój udział w dwóch straconych bramkach Barcelony do tego nic nie dał w ofensywie i w defensywie popełniał kolejne błędy z zawodnikiem ktory popełnił błąd nie mający wpływu na wynik spotkania czy jego przebieg i uważać że ten drugi zagrał gorsze spotkanie bo sędzia źle zinterpretował jego zagranie.

pax

1

@socha
Zauważyłeś, że brakuje Ci argumentów. A jedyny zarzut wobec Roberto to, że sędzia się pomylił na jego korzyść? Nie wspominasz o udziale Semedo w utracie dwóch bramek, a jego braku akcji ofensywnych, o jego błędach w obronie i mizernych powrotów do defensywy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?