pax

1

@reef
Uwielbiam wprost jak ktoś jak nie ma argumentów pisze takie teksty. Ja ani słowa nie pisze o Roberto, ja komentuje mecz, Ty piszesz o zawodniku który nie grał w tym spotkaniu. Rozumiem, że to argument.
Szkoda, że komentujesz nie patrząc na mój wpis i na sytuację.
Co do sytuacji z 43.20 napisałem że bylo to "fajne wyjście" - więc nie rozumiem co do czego pijesz w kontekście wyjścia? Co do samego zagrania, opis FTM z którym się zgadzasz jak zakłamany. On napisał: " i odegranie do Messiego". Semedo zagrał złą piłkę, poslał ją za lekko i gdyby pilkę nie przedłużył Vidal obrońca by ją przejąl. To nie było podanie do Leo co pisał FTM ale do Vidala.
Bocznym obrońcą byłeś, to oczywiście daje Ci prawo popieranie zakłamanego opisu gry zawodnika, świetny argument.

pax

0

@Peciak
Wielokrotnie wyrażenie niechlujne zagranie w przeszłości używalem w kontekście chociazby Dembele. Opisując kilkadziesią sytuacji Nelsona użyłem tego wyrażenia dwa razy. Co to słowo oznacza, że ktos nie przyłozył się do zagrania, zrobił coś na odwal a mógł lepiej. Co do wyrażenia fatalne - w znaczeniu bardzo złe i takie te zachowania były, nie używalem tego wyrażenia nagminnie, tylko w bardzo ewidentnych sytuacjach - nelson bezsensownie odbija fatalnie głową piłkę , która zmierzała za linie końcową, Barcelona miałaby by pilke, on odbija tak że prokuruje zagrożenie w polu karnym, w sprokurowanej sytuacji Pique dostaje kontuzji w walce o piłkę.

pax

1

@FutbolToMagia
A co samej oceny Semedo to nie oceniłbym go tak aż tak nisko jak redakcja, mimo błędów, złego ustawiania się, braku powrotów, kiksów, dużej bierności i malej kreatywności. Ma pierwszą asystę w LM w 32 miesiącu gry dla Barcelony, co jednak miało wpływ na wynik, nawet jeśli to była jedyna bardzo dobra akcja ofensywna w meczu. Jednak z twoją oceną - 9 nic nie wygra.

pax

4

@FutbolToMagia
Ja sie odniosłem do twojego wpisu merytorycznie a Ty do mojego personalnie, norma.
Podkoloryzowałeś występ Semedo strasznie byleby go przedstawić w superlatywach.
Redakcja ma rację, że gra Nelsona była strasznie pasywna, jego podlączenie do akcji z przodu rzadkie, wyjścia na obieg mozna policzyć na palcach jednej ręki i jeszcze palców zostanie, podłączenie do akcji tez tylko kilka. Ile razy zdecydował się na przejście dryblingiem na skrzydle czy minięciem obrońcy szybkością? Przeważnie dochodził do 30 metra i potem jak dostawał piłke do głównie odegranie do tyłu (co ominąłeś w opisie). NIe robił pzrewagi w sektorach, nie ściągał obrońców - gra bez piłki leżała. Do tego te kiksy z wrzutką, z tym centrostrzałem jak to nazwałeś, czy z głowką w własnym polu karnym - fatalne zagrania, co dla Ciebie były jedynie ani złe ani dobre.
Starałem się delikatnie napisać że podkoloryzowałeś, mogłem napisać że kłamiesz w opisie, ale po co.
Zrozum, nie ja przypisałem zagrania innym zawodnikom, tylko Ty przypisałeś Semedo zasługi innych zawodników a na innych zrzuciłeś błędy Nelsona.
11:40 Nelson źle podaje do Vidala, a nie że Vidal zbyt pasywnie
15:03 nie było przejęcia Nelsona, Napoli ma piłkę
16:30 zawodnik Napoli naciskany przez Vidala posyła piłke na aut, Ty piszesz że to zasługa Semedo
17:24 Nelson zagrywa w ciemno, piłkę do nikogo, a nie złe zachowanie napastnika
25:20 nie Semedo zmusza przeciwnika do straty
54:20 Nelson nie zalicza odbioru, po co tak pisać?
56:18 To nie Semedo ma odbiór a Vidal
itd., itd.
Wiesz, że sprawdzę co wypiszesz, po co kłamać?

pax

4

@reef
Już myslałem, że chcesz coś merytorycznie napisać, stwierdzić gdzie się pomyliłem, a tu nic z tych rzeczy. Wypunktowałem wpis, pokazałem jego dodawanie odbiorów Semedo i omijanie strat, nie pisanie o złym ustawieniu, o brakach powrotów, pokazałem zakłamany obraz jego gry. Przeciez wystarczy wypunktować gdzie się mylę, co napisalem źle, za to dostaję personalny wpis. Czy 6:27 czy 43:20 to były dobre zagrania? NIe, to były niechlujne zagrania które na takim poziomie nie powinne się zdarzać, raz posłał piłkę nie atakowany na aut a raz niedokladnie zagrał przez co vidal ledwo uratowal piłkę, w 11:40 podał niedokładnie i strata a zwalanie winy na Vidala za złe podanie Nelsona jest....

pax

2

@reef , @FutbolToMagia
II połowa

46:00 podanie, wybiegniecie na pozycję, drugie podanie, wybiegniecie w stronę pola karnego (zgoda)

48:30 dobre wyjście na pozycję Semedo, złe podanie Nelsona do Messiego (dobre wyjście i bardzo złe podania- strata)

51:20 dobre wyjście Semedo na pozycję w pole karne , przeciętna wrzuta Portugalczyka (nie okazała się stratą ale nie można powiedzieć, że była dobra) (Fatalna a nie przeciętna, wrzutka do nikogo, był Vidal wchodzący na 5 metr i dwóch zawodników Barcelony na 11 metrze, nie okazała się stratą bo przy linii bocznej dobiegł do niej Griezman)

54:20 dobre wyjście na pozycję Semedo, następnie odbiór piłki (nie zaliczył odbioru, po co kłamać- przeciwnik wygarną piłke Leo, potem Semedo ją dotknął, potem przeciwnik, potem Vidal a na końcu pilka dla Napoli)

56:18 świetny odbiór piłki przez Semedo (to nie Semedo ma odbiór tylko Vidal, Nelson spycha przeciwnika od tyłu, piłkę przejmuje Vidal, Nelson nawet piłki nie dotknął, można napisać że dzięki nie odgwizdaniu przez sędziego faulu Nelsona Vidal ma odbiór, a nie że Nelson – to zakłamanie rzeczywistości)

56:40 wyśmienite wyjscie Semedo i genialna asysta , oklaski! palce lizać! (świetne wyjście i dobre dogranie do Griezmana, wreszcie pierwsza asysta w LM)

58:35 – (podanie do tyłu)

60:30 (Nelson nieudanie pomaga w pressingu, pilka przeniesiona na prawą obronę, Nelson przebieżka-wraca w wzolnionym tempie, strone zmuszeni obstawiać Pique, Vidal, Busquets, Umtiti, akcja zakończona celnym strzałem, Nelson człapie do końca)

62:15 bardzo dobry odbiór Semedo (po wybiciu/podaniu do Semedo przez Ter Stegena, Insigne bliski przejęcia piłki, ale piłka jest trudna do opanowania i Semedo przejmuje)

62:42 pokaz kunsztu technicznego przy przyjęciu piłki (chyba naprawdę nigdy w piłkę nie grałeś, na Orliku tak prostą piłkę po ziemi praktycznie każdy potrafi przyjąć stopą, musisz traktować Nelsona za bardzo słabego zawodnika technicznie, że po takich prostych zagranicach piejesz z zachwytu)

66:40 bardzo dobry pressing Semedo, zatrzymanie akcji faulem taktycznym (jaki faul taktyczny?? Napoli wolno rozgrywa na własnej połowie, zawodnik spokojnie trzyma piłkę tyłem do bramki Barcelony a Nelson na niego wpada, spóźniona interwencja a nie faul taktyczny)

68:40 podanie i bardzo dobra zmiana pozycji Semedo, umożliwienie podania Vidalowi i znowu wyjście na pozycję w kierunku pola karnego (zgoda)

69:20 strzałowrzuta Semedo instynktowna, ani na plus ani na minus (jaka strzalowrzutka? (Fatalny strzał z pola karnego, piłka toczy sie dobre 10 metrów od bramki, nie wymyślajmy nazw kiksom Nelsona)

70:30 (błąd taktyczny Semedo, niepotrzebne opuszczenie swojej strefy i przejście do pilki której nie miał szansy przejąć, minięty pilką)

74:19, (piłka do tyłu)

77:10 (mógł podać do Vidala, posuwając akcję do przodu, ale wolał opcje do tyłu)

71:15 (Mimo, że Nelson nie uczestniczy w akcji Barcelony, to gdy Barcelona traci pilke podchodzi znowu wyżej zostawiając znowu swoją strefę, znowu minięty pilką, udana asekuracja Pique)

80:29 przechwyt Semedo (zgoda)

82:00 bardzo dobre wejście Semedo w pole karne i wrzutka przeciętna (dobre wejście i dośrodkowanie prosto na nogę przeciwnika, następnie Napoli przejmuje piłkę, a Nelson nie ma zamiaru wracać, Griezman go wyręcza i sprintem wraca i za faul taktyczny dostaje żółtą kartkę)

83:35 złe, niepotrzebne podwojenie zawodnika z Umtitim, przez co puścił przeciwnika swoją stroną i doszło do strzału (zgoda, tylko podwajał Pique, kolejne fatalne taktycznie zachowanie, kolejny raz minięty piłką i autostrada)

85:10 dobry powrót Semedo przez całe boisko (to nie jest powód do pochwał, że obrońcy zdarzy sie wrócić, do obrony i to w przypadku gdy przeciwnik rozgrywa spokojny atak, a Rui go mija piłką z dziecinną łatowścią)

85:45 (rzut rożny, kryje zawodnika i pozwala mu przedłużyc podani które przechodzi przez pola karne)

87:20 wygrany pojedynek główkowy przez Portugalczyka, przerwanie akcji przeciwnika(wygranie główki, ale nie można tego nazwać akcją, wysoka piłka na połowie Napoli, gdzie zawodnik stał tyłem, poza tym Napoli wciąż było przy piłce i kontynuowało grę)

90:00 wybicie piłki głową wrzuconej w pole karne, ani na plus ani na minus - dobrze że wybił ale mógł zrobić to lepiej (fatalne wybicie piłki, wrzutka która zmierzała za linie końcową Nelson przejmuje i źle dogrywa głową na środek pola karnego, piłkę z wysiłkiem ratuje Pique bo przeciwnik już czekał na ten błąd Semedo, przy tej przymusowej interwencji Pique nabawił się kontuzji)

94:08 bardzo dobre zablokowanie wrzutki przez Semedo (zawodnik nastrzelił Semedo, ale dobrze się ustawił)

94:15 opierdziel od Ter Stegena, znowu podobnie jak w meczu z Eibarem spóźniona reakcja na obstawienie krótkiego rozegrania rzutu rożnego

95:47 bardzo dobry pressing Nelsona, co spowodowało zatrzymaniem akcji i wycofaniem piłki przez przeciwnika (normalne zachowanie obrońcy, podbiegł do zawodnika)


pax

4

@reef , @FutbolToMagia
To punktuję

W nawiasie (...) masz moje wpisy na twoje interpretacje



I połowa

1:00 po podaniu wyjście na pozycję (nadinterpretacja-podał do najbliższego naśrodku boiska, zrobił 2-3 kroki i stanął, nie było wyjścia na pozycję)

2;28 (dostaje piłkę na boku, zamiast pociągnąć do przodu oddaje do tyłu)

3:19 dobra interwencja Semedo zablokował ustawieniem swoją stronę i zmusił do cofnięcia piłki przez rywala (konfabulacja - nie było interwencji, Nelson z Vidal doskakuja do zawodnika, który spóźnia podanie do wbiegającego innego gracza, następnie już sam Vidal przejmuje, Semedo po prostu stał w dobrym miejscu, sytuacja jak wiele w spotkaniach)

4:15 (Nelson dostaje piłke na boku, oddaje do tyłu)

4:30 dobre wejście Semedo z piłką do przodu, brak ruchu kolegów (nadinterpretacja - Ivan ściąga zawodnika z prawej strony, Nelson nie kryty dostaje piłkę, robi kilka kroków z piłką i podaje do najbliższego, do boku do vidala, zagęszczenie zawodników Napoli, ale piękny korytarz otwarty do podania do wchodzacego w pole karne Griezmana, stracona szansa).

5:26 (dostaje piłkę na boku i odegranie do tyłu)

5:50 podanie i wyjście na pozycję Semedo, zwolnienie przestrzeni (zwolnienie przestrzeni?? Dostaje podanie od vidala i odgrywa do najbliższego czyli do Leo, próbuje wejść na pozycję ale mu się nie udaje bo cały czas jest w zablokowanym korytarzu podania gdyż on truchta zamiast się energicznie pokazać)

6:27 złe podanie Semedo w aut (nie atakowany niechlujnie podaje w kierunku Vidala, piłka na aucie - strata)

8:50 dobry sprint przy aucie przeciwnika za swoim zawodnikiem (bardzo złe zachowanie Nelsona, zawodnik mu ucieka, ma czas na odwrócenie się i świetne dogranie do Martensa, akcja kończy się celnym strzałem na bramkę Barcelony, fatalne zachowanie Nelsona)

9:57 (Nelson dostaje piłkę na boku i oddanie do tyłu do stoperów)

10:30 (Ivan i Vidal ściągają wszystkich obrońców z prawej strony, Semedo stoi na 40 metrze i nie pokazuje się do podania)

11:40 dobre podanie na wybieg do Vidala, Vidal zbyt pasywnie (fatalne, zbyt lekkie i przewidywalne podanie do Vidala, obrońca przejmuje - strata Nelsona)

11:47 (dobry pressing i przechwyt piłki po swojej stracie)

12:35 piłka z boku i odegranie do tyłu

12:50 dobre obiegnięcie za plecy (wyjście na obieg, nie obiegnięcie , bo zatrzymał się najpierw jak Vidal miał piłkę, a potem gdy Leo to korytarz podania był zamknięty a samo wyjście też nie były wyjściem na obieg-ale podłączeniem się do ataku)

13:10 dobre przyjęcie piłki i mądre wycofanie (przyjął piłkę i naciskany oddał do najbliższego)

13:22 (Busi do Semedo a ten do tyłu)

14:00 (Nelson gubi krycie i pozycje w obronie, nie widzi że ma zawodnika za swoimi plecami na prawej obronie, wślizgiem w polu karnym sytuacje ratuje Pique, Semedo nawet nie wraca)

15:03 sprint i odbiór piłki w środkowej strefie (dobry wślizg i zablokowanie piłki ale bez odbioru – gracz Napoli przejął piłkę).

16:00 dobry doskok do przeciwnika, uniemożliwienie przyjęcia (doskok do przeciwnika, który spokojnie zagrywa kreatywną piłkę

16:30 doskok do przeciwnika, wywalczenie autu (bzdura, zawodnik Napoli naciskany przez Vidala posyła piłkę na aut, zero zasługi Semedo)

16:50 podanie, wyjście na pozycję w strefę ataku (wejście w strefę ataku i dwa razy podania do tyłu)

17:24 wejście na skrzydło i dobre podanie w pole karne, spóźniona reakcja napastnika (wejście na skrzydło, niezłe podanie w pole karne, ale na „pałę” do nikogo, Nelson zagrywa nie widząc do kogo zagrywa a nie złe zachowanie napastnika)

18:14 podanie, wyjście na pozycję w pole karne (tak było)

20:28 podanie, wyjście na pozycję w wolną przestrzeń (podłączenie do rozgrywania, dobre zejście z skrzydła w stronę srodka, trzy razy dostaje piłkę, trzy razy oddaje do najbliższego)

22:00 dobra interwencja Semedo (wybicie piłki na aut spod nóg przeciwnika)

22:18 dobry doskok Semedo, zmuszenie do wycofania (się zgodzę)

23:45 dobry wybieg na wolne pole po skrzydle, Vidal nie podał (zgoda)

25:20 dobiegnięcie Semedo, zmuszenie przeciwnika do straty (dobiegnięcie tak, ale przeciwnik już wcześniej dostał złe podanie ratując wślizgiem piłkę z linii bocznej, Nelson tu nie miał żadnego wpływu, natomiast w tej samej akcji 6 sekund później Nelson odnotował strate posyłając piłke głową na aut).

26:00 Semedo przerwał akcję przeciwnika, dzięki czemu Messi miał dobrą kontrę (Semedo nie dotknął piłki, tylko spóźniony wszedł w nogi przeciwnika, jednak sędzia nie odgwizdał faulu).

27:20 dobry pass w pole karne po ziemi (złe podanie w pole karne, piłkę wybija obrońca)

30:00 dobry powrót Semedo, pomoc Umtitiemu w środkowej strefie pola karnego, przy bramce nie miał nic do powiedzenia (tu nie mam pretensji o pomoc dla Umtitiego bo przy tego akcjach gramy przesuniętą obroną, więc na tym etapie dobrze kryje, nawet zostawiając przyszłego strzelca z tyłu, jednak gdy już podanie poszła na Mertensa czy zamiast stanąć w miejscu nie lepiej było spróbować podbiec do niego, zasłonić światło bramki – możesz interpretować dowolnie)

31:30 (zablokowane podanie Semedo)

34:13 dobry przechwyt Semedo (nie rozumiem stwierdzenia dobry – bramkarz wybija pilkę na palę, która trafia pod nogi nie atakowanego Nelsona)

34:23 (kolejna piłka do tyłu)

35:15 (kolejna piłka do tyłu)

35:55 (kolejna pilka do tyłu)

36:16 (kolejna piłka do tyłu)

36:30 świetny sprint Semedo, wystawiając się do podania od Busquetsa w polu karnym, niestety ten nieprecyzyjnie (zgoda)

37:43, 37:47 dwa podania do tyłu

37:53 świetny sprint Semedo i wywalczenie autu mimo złego podania (podanie było na dobieg i Nelson dobiegł, następnie sam sobie zbyt daleko wypuścił i obrońca wślizgiem skasował akcje i piłka wylądowała na aucie – ale akcja dobra)

38:23 Bezsensowne npodanie Nelsona do Ivana na pozycji spalonej - strata

39:46 ryzykowne ale skuteczne wyjście Semedo, stworzenie presji i zmuszenie do straty przeciwnika (złe wyjście, nia mial szans na dojście do piłki, zostawił swoją strefę, na szczęście Pique asekurował)

42:38 (kolejne odegranie do tyłu)

42:56 (dostał fajne podanie od Busquetsa, mial czas ale odegranie do tyłu)

43:04 (fatalna wrzutka – do nikogo, bardzo niecelna)

40:00-43:00 przerwało mi transmisję, nie wiem co się działo (:

43:20 świetne wyjście na pozycję i odegranie do Messiego (fajne wyjście na pozycje i niechluje odegranie do Vidala, a ten przedłuża do Leo)

44:50 dobre wyjście Semedo, dostał jednak cofniętą piłkę, co nie pozwoliło na ruszenie z nią do przodu (dostał piłkę na skrzydle, nie przyjął dobrze, nie przyjał kierunkowo, miał zaqwodnika od strony bramki Barcelony a nie Napoli,mógł pociągnąć do przodu, nieudanym dryblingiem próbował zgubić przeciwnika, ale sie nie udało i odegranie do tyłu)

45:50 świetne podanie do Rakitica na wolne pole (jedynie dobre podanie do Ivana, ze środka na bok)


pax

5

@FutbolToMagia
Powiem tak: podkoloryzowałeś występ Semedo jak wiadomości TVP expose Morawieckiego :)

ps. chyba, że chcesz abym wypunktował to co napisałeś? Jednak szanuję to, że chociaż raz postarałeś się na glębsza analizę i włożyłeś w to swój czas i wykonałeś pracę, szkoda że mało związaną z rzeczywistym obrazem gry, ale i tak szacun.

pax

2

@macio_944
Oj, by było, połączenie strategii, gry sportowej, z elementami przygodówki. Od założenia klubu, przez bombardownaia Barcelony na Espai skończywszy. Wcielasz się w postacie: prezesa klubu, trenera, kapitana drużyny, kibica :)
hahaha

pax

0

@damianex10
dzięki :)

pax

1

@Jakchcesz
Nigdy nie hejtuje żadnego zawodnika, a przygotowany do dyskusji zawsze jestem :)

pax

0

Czy ktoś ma link do powtórki całego meczu z Napoli??

pax

1

@FutbolToMagia
Ze względu na brak czasu i brak meczu na portalach na których oglądam zawsze powtórki nie opisze tego spotkania. Jednak widze wiele rzeczy, które są jedynie interpretacją, ten centrostrzał to było fatalne zagranie, tak jak nie ująłeś chyba fatalnego stzrału kilka metró obok bramki, nie mówię już o braku powrotów i autostradzie na prawej obronie, poza tym miał 10 strat i 2 odbiory Ty napisałeś żde miał conajmniej 4-5 odbiorów i max 2 straty. Coś tu chyba się nei zgadza. ja rozumiem, że mozna nie napisac czegoś, bo można czegoś nie zauwazyć czy inaczej zinterpretować - uznać gdzieś odbiór który nie jest uznany statystycznie, ale 2 straty przy 10 w statystykach??

Jesli masz link do powtórki meczu to może bym zdążył dzisiaj jeszcze go przeanalizować i wypisac jak grał Semedo.

pax

2

@selbi
W ostatnim spotkaniu dwa razy takie błędy popełnił przy rzutach rożnych, gdy zabezpieczał krotkie rozegranie, 62:40 i 64;45 . ehhh

pax

0

@MarioVeB!
To walka z wiatrakami...
Jak nie ma argumentów a nigdy nie ma - to obraża.

pax

1

@FutbolToMagia , @MarioVeB!
Jeden słaby mecz ???
Semedo juz według Ciebie należy do grona "wybitnych piłkarzy", Messi, Cruijff, Pele, Maradona, Beckenbauer, Semedo? W twoich ocenach od momentu Twojego oceniania już nie ma gorszej średniej od Leo.

Mógłbys mnie nie obrażać? Nigdy nie złapałeś mnie na klamstwie, ja Ciebie wiele razy o braku merytoryczności twoich komentarzy można się przekonać od poczatku twojego dołączenia do portalu.
A Co do Semedo...

Pierwszy mecz sezonu – Semedo odpowiedzialny tylko za krycie Adruiza w polu karnym – wrzutka i bramka Adruiza nożycami, Barcelona przegrywa 0:1

Barcelona-Betis, brak Semedo w obronie, zbytnio rozciagnięta linia obrony, (przy pierwszej bramce)

Osasuna – Semedo źle się ustawia ma za plecami Torresa, ale go odpuszcza, nie kontroluje piłki, zostawia zawodnika który strzela bramkę

Borussia-Barcelona – Nelson w sposób bezsensowny fauluje w polu karnym, rzut karny

Valencia – Nelson kryje zawodnika na skrzydle, przy dośrodkowaniu po ziemi odwraca się, mimo że piłka przechodzi tuż przy jego nodze i daje dokładnie dośrodkować

Betis – strata na własnej połowie, odpuszcza krycie, strzał i ręka Lenglet – karny, gol

Betis – nie zbyt pospieszny powrót za zawodnikiem który strzela bramkę, w końcowej fazie, dodatkowo zmienia kierunek biegu.

I tak można pisać i pisać...


A co do przedwczorajszego meczu, wczoraj grał Real, więc nie wiem komu kibicujesz? Nelson nie zagrał topowego spotkania, super że ma asystę i ja się z tego cieszę (wiem, że Ty nie bardzo bo od 2 miesięcy twierdzisz że asysty i kluczowe podania nie mają znaczenia- że to tylko statystyka i nie można pod ich względem oceniać zawodnika - sam na siebie zastawiłes pułapkę, przeciez Ty nie uznajesz whoscored bo to portal statystyczny, czy zunajesz tylko wtedy jak Ci pasuje, jak w ostatnich dwóch spotkaniach Nelson był najniżej oceniany przez ten portal to tego nie uznawałeś a teraz juz fajny portal, hahahahaha). Bez tej asysty niewiele zostaje pozytywnego a dla Ciebie, który nie uznaje asyst jako wyznacznik dobrej gry nie pozostaje nic - ale się nigdy do tego nie przyznasz. Jego strzał z pola karnego który przetoczył się 7 metrów od bramki, cudwrzutkę do nikogo, czy podanie w aut do Vidala wolę nie komentować, w obronie był cały czas spóźniony - to co Pique i Vidal robili na prawej obronie, za to należą się brawa. 10 strat i 2 odbiory Nelsona to bardzo slaby wynik.

A tekst do osoby, aby sie nie ośmieszałała, pokazuje jedynie twój poziom i kulturę, jednak do tego wszyscy którzy czytaja twoje wpisy się już przyzwyczaili.

pax

5

Szkoda ze przyszedł do Barcelony tak późno, nie pokazał wszystkich swoich umiejętności.

pax

1

@macio_944
Co jeśli badania wykazały hermafrodytyzm ??
takie zachowanie matki byłoby czymś naturalnym, chyba że się mylę ?

pax

1

@FutbolToMagia
Uwielbiam twoje manipulacje. Pokazujesz Iniestę ale z jednej strony odnosisz to do jednego roku a z drugiej do całości kariery. To żałosne. Tak, w okresie tego roku Iniesta słabo kreował, nie mial asysty a kluczowych podań jak na lekarstwo, co nie oznacza że w innych momentach swojej kariery nie był świetnym kreatorem gry. Jedno drugiego nie wyklucza.
Tak jak Villa czy Henry zaliczyli slaby sezon w Barcelonie co nie oznacza, że patrzac na całość kariery nie byli świetnymi goleadorami.

pax

1

@MarioVeB!
Niestety tak to jest z kibicami. Ważne co tu i teraz. Może myśli, że ja jestem na tym zdjęciu :))
A co do usera, zero argumentów, zero merytoryczności, wylew jadu i to wszystko. Gdyby jeszcze była możliwość dyskusji na temat gry? Próbowałem, prosiłem o dyskusje na temat, nic, dał 8 Semedo za to sptkanie - prosiłem 4 razy uargumentuj to, nic.

pax

0

@Rzetafi
Nie, kluczowe podanie to jest gdy po podaniu zawodnik wykonuje strzał na bramkę. Tutaj Leo jedynie podał do Griezmana.
Kluczowy był to odbiór dla akcji, ale w sensie definicyjnym i statystycznym nie było to kluczowe podanie.

pax

0

@Rzetafi
Tam nawet był spalony. Więc, Ivan mial tylko jedno kluczowe podania przy bramce.

pax

2

@Tom3yn
Dybling mają porównywalny, Nelson częściej z niego korzysta, w ciągu tych dwoch i pół roku, ale skuteczność jest identyczna:
Nelson 159 dryblingu - 105 udanego - skuteczność 66%
Roberto 142 dryblingu - 93 udanego - skuteczność 66%

Co to jest start do piłki? Jesli rozumeim o co Ci chodzi to w ofensywie zgoda, w defensywie jest najsłabszym zawodnikiem który startuje do piłki. Wystarczy popatrzeć na ostatnią stracona bramke w meczu z Betisem i wiele innych straconych bramek w których nie wystartował nawet do powrotu a jesli to robił przebieżkę.

Lepiej wychodzi na pozycję, tu bym sie zgodził, ale co z tego skoro brakuje mu jakości - ostatnio (mecz z Betisem) dobrze wychodzi na pozycje i dostaje trzy piłki - w dwóch źle przyjmuje gdy wchodzi na pozycje strzelecką, piłka mu odskakuje i akcja spalona, w trzeciej dostaje dobre podanie ale zamiast podac do wbiegającego Griezmana spowalnia akcję i do tyłu.

Nie rozumiem stwierdzenia, że nie ma z kim grac bo inni szukają na siłe Leo. W meczu z Eibarem wiekszość razy gdy wychodził na pozycje to szła piłka do niego (choć nie zawsze była celna) zawodnicy ciągle z nim grają, nie ma tylko piłek od niego do zawodników. Na poczatku sezonu była mecz w którym wielu zachwycało się współpracą Semedo-Dembele, tylko to Dembele 4 razy wypuszczał dobrze Semedo i Nelson 4 razy stracił piłke na skrzydle, ale zachwyty były nad tym że sie wogóle pokazał.

Jasne, że każdy popełnia błędy, tylko błędy Nelsona kończą się największa ilością straconych bramek . Dodatkowo on po swoich błędach nie wraca i nie stara sie naprawić swojego błędu (chociażby przedwczorajsze spotkanie i zachowanie Firpo 21' czy Ivana 25' po swoich stratach a Nelsona 63'). I to jest chyba jedyny taki przypadek zawodnika w zespole.

pax

1

@Sheva77
tzn.?? Co masz do tej foty ??

pax

11

Nie będę odnosił się do stylu, poziomu czy używanych metafor w felietonie. Jednak wezmę w obronę redaktora ściacha pod względem krytyki dotyczącej Lucho. Pisałem o tym wielokrotnie, Enrique nie był wielkim trenerem gdy trenował Barcelonę i to on unicestwił styl Guardioli, a nie Valverde. Jeśli nie pamiętacie to przypomnę jego pomysł lansowania Suareza na skrzydle (aż Leo ustawił Pistoleta na środku), przypomnijcie sobie wyniki Lucho z pierwszego sezonu do stycznia i wyzwiska jakie leciały pod adresem „w-fisty”, za styl drużyny i wyniki. Enrique wprowadził zmiany w klubie, zwolnił kilka zasłużonych osób z otoczenia zawodników, skonfliktował się z zespołem, aż doszło do przesilenia i deklaracji Leo że do końca sezonu da z siebie wszystko. Jego hasłem gdy obejmował zespół było słowo „wertykalność” odmieniane przez wszystkie przypadki – jednak pozostało pustym sloganem. Miał jedynie pecha, że już od początku pokazywało się zmęczenie drugiej linii, Iniesta przez kilka miesięcy był bez formy, to Lucho zamiast pracowac nad drugą linią ograniczał ją do maksimum. Cofnął Ivana na półpivota (w Sevilli był ofensywnym pomocnikiem – teraz praktycznie drugim defensywnym), a transmisją piłki mieli zajmować sie obrońcy – Pique i Mascherano mieli w spotkaniu łącznie po 35-40 przerzutów. Nic więcej nowego nie wymyślił. Jeśli coś nie funkcjonowało to tego nie naprawiał, a ograniczał. Zawierzył tridente MSN którzy w trojkę rozmontowywali obronę przeciwnika w pierwszym sezonie. Jak się miało takich zawodników to nie trzeba było wielkiej taktyki – „dzida” do przodu a resztą już się oni zajmą. Ilu młodych zawodników z szkółki wprowadził Lucho? Ograniczył grę na małych przestrzeniach, ograniczył tiki-takę, ściągnal Leo z fałszywej dziewiątki, ograniczył grę skrzydłami. Miał jeszcze Xaviego, który w ostatnim swoim sezonie był w bardzo dobrej formie, przebudził sie Iniesta, Alves z największa liczbą odbiorow w całej lidze hiszpańskiej, a ostatnie dwa sezony pracy Lucho juz było co raz słabiej, potem już były dwie porażki w LM i wygrane Realu w tych rozgrywkach. Lucho nie za bardzo potrafił reagować w trakcie spotkania, tak jak Valverde nie za bardzo przepadał za zmianami w trakcie spotkania. Styl był co raz słabszy, akcje polegały na indywidualnych umiejetnościach, ograniczając kolektyw. Barcelona nie tylko traciła posiadanie, ale złe ustawienie ograniczało sytuacje bramkowe. Oczywiście były przeblyski gry zespołowej, prostopadłych podań, transmisji z grą kombinacyjną, jednak to raczej wyuczone schematy stosowane od lat przez tych samych zawodników, niż nowe otwarcie Lucho.

pax

2

@Tom3yn
Jeśli spytam jakie predyspozycje twoim zdaniem ma Semedo to chyba nie będzie hejt?
Nie tylko Ty oglądasz każdy mecz od 20 lat :)
W grze kombinacyjnej raczej się gubi, w grze obronnej się często źle ustawia i jest najwolniej wracającym zawodnikiem klubu, nie ma dośrodkowania, ma słabą wydolność, jest często ogrywany. Chętnie poznam te predyspozycje, może po prostu nie dostrzegam tego co Ty dostrzegasz.

pax

2

@FutbolToMagia
Możesz mi wmawiać różne rzeczy, ale rzeczywistości nie zdołasz zdissować.
Jesteś uzytkownikiem który ze wszystkich użytkowników najwyżej ocenia Semedo i najniżej Roberto nie przedstawiając argumentwo w dyskusji (średnia wszystkich twoich ocen u Semedo to 8,5 a Roberto 3,75).
Nie doczekałem się tutaj twoich argumentów dlaczego Semedo dałeś ocenę 8 - czyli wyśmienicie. Tak, dałeś w jednym meczu Roberto taką samą ocenę (w pozostałych 2,2,i 3) w meczu w którym Roberto strzela bramke, ma 2 kluczowe podania, ponad połowę mniej strat od Semedo w niedzielnym spotkaniu, 5 razy więcej odbiorów. Jest dużo bardziej aktywniejszy, nie popełnia takich błędów w obronie, gra box to box.

pax

2

@FutbolToMagia
Messi do swoich strat dodaje seryjnie bramki i asysty, samo porównanie Leo i Nelsona jest nie na miejscu w tym przypadku. Leo ma straty ale na połowie rywala, w dryblingu lub w kreacji. Nelson na własnej połowie (karny po jego stracie z Betisem) lub w własnym polu karnym (znowu oddaje piłkę w meczu z Betisem 84') , w sobotę przeciwnik mu zabiera piłkę przy polu karnym i oddaje strzał, straty przy opanowaniu piłki czy niepotrzebnych dryblingach na własnewj połowie.
Akurat tu redakcja nie jest dla Ciebie autorytetem bo straty i odbiory podała redakcja, ja jedynie za nimi powtórzyłem.
Dziekujemy, że Leo tez dostaje wysokie noty od ciebie nie tylko Nelson

Twoje oceny Nelsona Semedo

Ibiza 8

Leganes 10 (wyżej np. od Leo który strzela 2 bramki i ma asyste)

Levante 10 (wyżej np. od Leo ktory ma 2 asysty)

Athletic 7

Betis 8

Eibar 8

"Liczy się w piłce coś innego niż sucha statystyka, czyli zaangażowanie, gra taktyczna, wystawianie się , ruch, tworzenie przestrzeni, gra na jeden kontakt, przegląd pola, inicjowanie akcji w odpowiednich momentach, kreatywność , odwaga do grania 1v1, podejmowanie ryzyka".

"Zaangażowanie"
Nelson często nie wraca, jak straci piłkę często nie walczy o jej odzyskanie, olewa sytuacje mając nadzieję, że inni naprawia jego błędy.

"gra taktyczna"
Prawie trzy lata gry, 100 spotkań i Nelson nie za bardzo rozumie gry Barcelony, błędy w ustawieniu, błędy w przekazywaniu krycia.

"wystawianie się , ruch, tworzenie przestrzeni"
Zdarza mu się wychodzić na pozycję, ale potem cóż przeważnie strata, z łe przyjęcie, odebranie piłki przez przeciwnika, ewentualnie dogranie do tyłu. Poza tym chyba pisałes przezd chwilą, że to nie zadania obrońcy.

"inicjowanie akcji w odpowiednich momentach"
Tego Nelson nie robi, on raczej wybiega na boczny sektor niż wychodzi z piłką ze strefy obronnej.

"kreatywność"
Ilość asyst i kluczowych podań mówi sama za siebie, jeden z najmniej kreatywnych zawodników klubu.

"odwaga do grania 1v1, podejmowanie ryzyka"
Tylko on w ataku bardzo rzadko decyzduje się na granie 1 na 1, na drybling po wejściu na skrzydło, ryzyko podejmuje ale niepotrzebne na własnej połowie narażając zespół na utrate bramek

pax

0

@goldensun
Akurat Busi moim zdaniem zagrał jak profesor w tym spotkaniu i był o poziom wyżej od innych pomocników. On powstrzymywał kontry świetnym ustawieniem i odbiorami.

pax

1

@Tom3yn
Po prostu może wymaga jakości w grze. Jak ktos idzie do przodu to chyba nie po to aby robić za wiatr, ale aby właśnie robic asysty. Poza tym argument aby ktoś robił asysty co mecz jest totalnie nietrafiony do zawodnika który w 90 spotkaniach w LaLiga i Lidze Mistrzów zanotował 2 asysty (dane za whoscored). Może nie co mecz, ale fajnie by było aby były one częściej niz raz na 45 spotkań.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?